Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4751) bobsys válasza EQMontoya (#4750) üzenetére


bobsys
addikt

A brutto kb 30% elmegy mindefele adora, de meg nem fizettel eu biztositast meg nem raktal zset a nyugdij alapodba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4752) bluekoli válasza EQMontoya (#4748) üzenetére


bluekoli
tag

3 hálószobás apartmant bérelünk hárman, így kerül fejenként 700 dollárba a havi bérlet. Mondjuk az apartman teljesen berendezett, bútorokkal, klímával, tv-vel, konyhai felszerelésekkel. Illetve az ár magában foglalja a rezsit is. A környék teljesen jó, egy város széli lakópark.

A német nyelvre nagyon szükségem van, mivel német cégnél dolgozom, ahol a főnök német, illetve a németországi központtal is kell napi szinten a kapcsolatot tartani.

Igen, a pénz fele (hétvégi utazásoktól függően) megmarad(hat). :)

[ Szerkesztve ]

(#4753) lord.lakli válasza bluekoli (#4752) üzenetére


lord.lakli
őstag

Azért az durva, hogy magyar srác USA-ban német cégnek dolgozik :D

(#4754) kraftxld válasza lord.lakli (#4753) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert? En mint magyar, innen ujzelandrol szoktam amcsi cegnek is dolgozni. Ez a globalizacio nem az amikor a meki ablakaba kurom a felteglat :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4755) dyadic


dyadic
újonc

Nem: férfi
Kor: 34
Munkakör: szoftverfejlesztő
Végzettség: MSc
Nyelvtudás: angol
Nettó fizetés: számlázva nyolcezerpárszáz eur bruttó, a nettó sok mindentől függ, kb. 1.5M HUF
Egyéb: távmunka
Hely: Magyarország

(#4756) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Van itt fiatal vegyésztechnikus (gyógyszergyári tapasztalattal), aki Bp-n dolgozik a szakmában, és megosztaná velem, hol és mennyit keres? :R

(#4757) -v- válasza dyadic (#4755) üzenetére


-v-
addikt

Na az már jobb :K

(#4758) lord.lakli válasza kraftxld (#4754) üzenetére


lord.lakli
őstag

Grat :)
Nála EU->USA->EU, 1000-1200 km EU-n belül a két ország. Nálad teljesen más kontinensek, ezért írtam.

(#4759) syl5 válasza bluekoli (#4745) üzenetére


syl5
őstag

Gratulálok!
Gondolom nem véletlenül USA, és akkor 30 éves korod előtt elérted álmaid állását/élethelyzetét. Ez szép, grat még egyszer.

Mit takar pontosan ez a pozíció, mit kell csinálnod és milyen technológiákat használsz?

Illetve hány év tapasztalatod van, milyen volt röviden a karrierutad, mire eljutottál idáig?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4760) big-J válasza bluekoli (#4752) üzenetére


big-J
őstag

Na, ezt jó hallani, nem mindig megy pazarlásba mint IT-s az egyéb nyelv angol nyelvterületen sem.

[ Szerkesztve ]

(#4761) syl5 válasza dyadic (#4755) üzenetére


syl5
őstag

Neked is riszpekt.
Milyen nyelven fejlesztessz?
Saját cég, szabadúszó, vagy kényszervállalkozó vagy?
Egy cégnek dolgozol, vagy akitől megrendelés jön?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4762) dyadic válasza syl5 (#4761) üzenetére


dyadic
újonc

Éppen Java, de nem mondanám magam Java fejlesztőnek, azt csinálom, amire szükség van, vagy ami praktikus (ha nem tartanám butaságnak a kifejezést, akkor talán mondhatnám, hogy vannak architekt-jellegű feladataim is).Talán rá lehetne fogni, hogy kényszervállalkozás, mert igazából alkalmazott vagyok, de külföldre dolgozni úgy a legegyszerűbb, ha cégen keresztül dolgozol (mindkét félnek).

Riszpektre nincs indok -- nem egy akkora mutatvány külföldre dolgozni most Magyarországról, csak körbe kell nézni.

(#4763) big-J válasza dyadic (#4762) üzenetére


big-J
őstag

Gondolom egyedül te vagy a cégben. Hivatalosan consultant vagy vagy simán fejlesztő?

(#4764) syl5 válasza dyadic (#4762) üzenetére


syl5
őstag

Merre kell körbenézni, mik a tippjeid?
Amúgy ki is szoktál utazni, vagy teljesen online meg tudjátok oldani a melót?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4765) dyadic válasza syl5 (#4764) üzenetére


dyadic
újonc

Csak szocializalodni jarunk neha ossze, a munka maga teljesen online.

Peldaul a Hacker News-on minden honapban van allashirdetos rovat, ott altalaban van kb. 50 tavmunka. Persze eleg nagy a verseny ertuk.

(#4766) EQMontoya válasza dyadic (#4755) üzenetére


EQMontoya
veterán

A kedves kolléga ezért a topicért regisztrált? :) Ugyan nem állnév-e? :)

Same rules apply!

(#4767) kovsol válasza EQMontoya (#4766) üzenetére


kovsol
titán

Nem szokatlan hogy valaki nem a saját nickjéval írja ki mennyit keres.

May the Force be with you!

(#4768) Oppenheimer válasza kovsol (#4767) üzenetére


Oppenheimer
veterán

én sejtem is hogy ki :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4769) big-J válasza Oppenheimer (#4768) üzenetére


big-J
őstag

Már én is :B

(#4770) dyadic válasza EQMontoya (#4766) üzenetére


dyadic
újonc

Nyilvánvalóan de -- viszont pont ezért ne is feszegessük a témát.

(#4771) sutszi válasza dyadic (#4762) üzenetére


sutszi
veterán

Fixen egy külföldi cégnek dolgozol vagy egyszerre 2-3 esetleg több?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4772) big-J válasza sutszi (#4771) üzenetére


big-J
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok mennyi ideig tart egy ilyen megbizatás, projekt munka-e vagy sima folyamatos.

(#4773) YM


YM
senior tag

Leírom egy ismerősömét:

Kezdő(!) orvos: alap netto 130k+100k állami támogatás + ügyeleti/hálapénzek = 300k
Hétvégi maszek rendeléssel ez még felmegy duplájára.
----
Másik ismerős:
Pszichiáter órabér (magánban) 12.000
----
Sebész-orvos (hálapénzekkel) jó osztályon megkeres 1-2 millert. :U

Aki bírja a munkát, annak itthon is megéri orvosnak tanulni! :))
Külföldön meg kezdőként 100.000 USD / év, szakvizsgával duplája. Aki műt triplája. :K

[ Szerkesztve ]

(#4774) YM válasza YM (#4773) üzenetére


YM
senior tag

Ellenben jogászokból csak munkanélkülieket ismerek ;]

(#4775) big-J válasza YM (#4774) üzenetére


big-J
őstag

Komoly ilyen durva a jogász/jogi asszisztens helyzet?

(#4776) syl5 válasza sutszi (#4771) üzenetére


syl5
őstag

Írta, hogy igazából alkalmazott, bár az hogy hány cégnek dolgozik igazából a cég tevékenységétől függ, már ha sw fejlesztő vállalat. Ha nem akkor valószínűsíthetően egynek, de szerintek inkább előbbi.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4777) Tapsi válasza YM (#4774) üzenetére


Tapsi
addikt

Ismerek elég sok jogászt, de egyikük sem munkanélküli. Jogász != ügyvéd.

(#4778) sutszi válasza syl5 (#4776) üzenetére


sutszi
veterán

Ja...én ezt úgy értelmeztem, hogy van egy cége amiben alkalmazott. Így a cég számláz... és igazából csak arra akartam kilyukadni, hogy 1-2 cégnek dolgozik folyamatosan, vagy több változó összetételű cég fizeti a cégének ezt az összeget..?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4779) big-J válasza sutszi (#4778) üzenetére


big-J
őstag

Én is így értettem, mintha egyszerűbb lenne így az adózás, főleg, ha több helyre dolgozik be.

(#4780) Jhonny06 válasza YM (#4773) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy kezdő orvos egyedül csinál műtéteket, amik után ugye a hálapénz járna, ügyelet dettó. Meg mi ez a nettó 100k állami támogatás? :F

(#4781) corevalue válasza Jhonny06 (#4780) üzenetére


corevalue
csendes tag

Aláírta a papírt, hogy 5 évig nem megy külföldre :U

(#4782) savoo válasza YM (#4773) üzenetére


savoo
addikt

és ez jó fizetés szerinted egy kezdő orvosnak? krva gáz (ráadásul az a havi 300k egy picit túlzás...), amennyit szopnak érte, meg amekkora tudásuk van (már aki rendesen elvégzi ugye)... Nem hiába ment ki az egyik haverom is Németországba...

(#4783) YM válasza Jhonny06 (#4780) üzenetére


YM
senior tag

Kezdő orvos természetesen semmilyen műtétet nem csinál egyedül, max a hajnalban beeső részegek homlokát varrogatja össze :))

savoo Ez még így is duplája, mint amit közgáz diplomával adnak kezdésnek. ;)
És nem túlzás, mert élő példa :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4784) Tapsi válasza YM (#4783) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez még így is duplája, mint amit közgáz diplomával adnak kezdésnek.

A közszférában dolgozó ex-szaktársaim keresnek ennyit, a versenyszférában bruttó 300-350 a kezdő fizu. Arról nem beszélve, hogy rendesen bejelentve.

(#4785) Because


Because
őstag

srácok gazdaságinformatikus szaknak van létjogosultsága? most vagyok 30, világ életemben gyárban robotoltam, bruttó 200-körül maximalizálódik a jelenlegi fizum. kapcsolataim nincsenek, előre lépési lehetőség nincs ugye ebben a szektorban. szóval levelezőn lesz ennek így értelme?

(#4786) big-J válasza Because (#4785) üzenetére


big-J
őstag

Miért pont gazdinfó és nem sima? Amúgy bármit is csinálsz, kezdjél hobbi projektet mellette, pörögjenek a tapasztalat évek még ha otthon is.

(#4787) corevalue válasza big-J (#4786) üzenetére


corevalue
csendes tag

Bármit azért nem lehet :D Oracle PL/SQL-el nem nagyon tudsz másodállást, távmunkát vállalni :U

(#4788) Because válasza big-J (#4786) üzenetére


Because
őstag

sima infót keménynek éreztem volna, nem is akarom már megváltani a világot. egyszerű szürkeként szeretnék beolvadni, de ebből a mostani helyzetből kitörni! (és nem szeretnék, osztrákokra, skótokra mosogatni)

[ Szerkesztve ]

(#4789) big-J válasza Because (#4788) üzenetére


big-J
őstag

Szerintem nem feltételen kellene iskolában sem gondolkodnod. Nekem úgy tűnik, csak tovább késleltetné az éles munkád. Munka+levelezős+hobbi projekt meg nem férne idődbe. Élethelyzet dönti el, el kell-e tartsd magad, ha nem, akkor érdemes lenne csak az utóbbi kettőre koncentrálni és a gyárat otthagyni.

(#4790) Because válasza big-J (#4789) üzenetére


Because
őstag

30 évesen persze, hogy magam tartom el, bár ugye elköltözni nem tudtam viszont édesanyám is minimálbéres közel a nyugdíjhoz. így a munka mint hátráltató tényező ott lesz és itt bizony ha szombati munkavégzés vagy azt mondják ott kell maradni még hétköznap akkor nincs iskola

(#4791) Tapsi válasza Because (#4785) üzenetére


Tapsi
addikt

Az egyik legjobb diploma manapság, de attól is függ, hogy melyik egyetem.

(#4792) savoo válasza YM (#4783) üzenetére


savoo
addikt

Hogy mije? Ne vicceljünk már... :N

(#4793) YM válasza savoo (#4792) üzenetére


YM
senior tag

Kinek a mije? :F :DDD

(#4794) Because válasza Tapsi (#4791) üzenetére


Because
őstag

győri Széchenyi. itt indul levelező államilag támogatott formában és közel van Tatabányához

[ Szerkesztve ]

(#4795) FLx válasza Because (#4794) üzenetére


FLx
addikt

Halottnak a csók. Győri diplomák még nappalin se érnek semmit, levelezőt meg hagyjuk is, aki ott négyeseket kapott, az volt a nappalin az egyes alá.

[ Szerkesztve ]

(#4796) Because válasza FLx (#4795) üzenetére


Because
őstag

ezért is kértem ki a véleményetek mielőtt beiratkozok, sajnos nincs rálátásom egyáltalán a dolgokra. környezetemben nem sok olyan ember vannak aki kompetens a dologban...

[ Szerkesztve ]

(#4797) savoo válasza YM (#4793) üzenetére


savoo
addikt

Hát a duplája! :DDD

(#4798) FLx válasza Because (#4796) üzenetére


FLx
addikt

Ha már levelező, keress valami pesti egyetemet, ugyanannyi idő feljönni vonattal, mint Győr.

(#4799) Because válasza FLx (#4798) üzenetére


Because
őstag

csak a pénz... ez államilag támogatott, jövőre vagy keresztfélévre készülnöm kell anyagilag. van megtakarítás, de sajnos a gyári munka sose biztos

[ Szerkesztve ]

(#4800) PazsitZ válasza YM (#4773) üzenetére


PazsitZ
addikt

A 100K államinak nem elméleti feltétele, hogy nem fogad el hálapénzt?
De nyílván így a legjövedelmezőbb, ha befolyik a kasszába ez is, meg az is. :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.