Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#27001) tboy93 válasza bandus (#26999) üzenetére


tboy93
nagyúr

Végül Bécs?

(#27002) Guba4 válasza dugo_ (#26975) üzenetére


Guba4
tag

Szia!
Én 48 évesen, kb 20 év szerviztechnikusi tapasztalattal, CNC gépeket szervizelek. Most éppen lemezipar (lézer, hajlítás, csiszolás, stb.) Jelenleg egy kicsivel 1M felett van bruttó fizetésem.
Épp most váltok állást és ez a bérszint természetesen nem az alja, de nem elérhetetlen megfelelő tudással.

(#27003) bandus válasza tboy93 (#27001) üzenetére


bandus
veterán

bécs :K cégen belül lett volna egy spanyol opció, de sem a pénz nem volt elég jó, se madridot nem tartom jobb helynek, mint bécset.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27004) petim


petim
csendes tag

Sziasztok!

G2i-vel (https://www.g2i.co/) van valakinek tapasztalata? Akinek van, megírná? Köszönöm!

(#27005) Pfiucska válasza bandus (#26999) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Koszi, neked is sok szerencset. :) Mikor koltoztok?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#27006) bandus válasza Pfiucska (#27005) üzenetére


bandus
veterán

jó kérdés. talán szeptemberben valamikor. remélem sikerül valami fasza lakást beújítani. most hétvégén kiugrunk körbenézni :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27007) Szevam válasza Pfiucska (#26985) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Dolgoztam 22 évesekkel (Business analyst). Az egyik kb sosem vette fel a telefont, flegma volt es bsztt a dolgára (ő elbocsátásra került) a másik pedig “elfelejtettem elhozni a laptopom és bocs, de nem tudom bemutatni a doksit amit írtam” (már nem dolgozik velem). Előtted viszont le a kalappal, stílusban sem gondoltam volna hogy ennyire fiatal vagy :DDD . Sok sikert a továbbiakban! Visszajött a bizalmam a z generációba.

Itt most kb. mindenki hajbókol, de ne bízd el magad ;)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27008) 426os válasza bandus (#27006) üzenetére


426os
őstag

Szintén gratulálok! Szívesen olvasnám (talán mások is) az albi kereséssel/kivétellel kapcsolatos tapasztalataidat majd.
Mi Graz környékére költözünk, október környékén. Én is most küldtem el az aláírt szerződést :K

.

(#27009) Pfiucska válasza Szevam (#27007) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Az esetek nagy %-ban az szokott lenni, hogy az elejen ramneznek az emberek (illetve elmondom milyen idos vagyok), akkor jon egy kis “lenezes”, nincs tapasztalatom es nem erthetek még hozza :DDD aztan nehany heten belul pedig pozitivan csalodnak. :B

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#27010) bandus válasza 426os (#27008) üzenetére


bandus
veterán

pont neztem van-e ausztria topik itt a ph!-n, de lehet nekunk kell ezt megnyitni :D neked is gratula :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27011) vans? válasza Pfiucska (#26985) üzenetére


vans?
őstag

Komoly, grat! Biztos latnak benned potencialt, szerintem nem gaz a kor, persze a beosztottakon is mulik, hogy mennyire irigyek.

hábm bábm

(#27012) Nerd válasza mobal (#26347) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hello, azota lett valakinek tapasztalata CGI-vel?

(#27013) Csabroncka válasza vans? (#27011) üzenetére


Csabroncka
addikt

Középvezetőnek lenni azért nem leányálom, mondjuk 5-7 fő beosztott az még kezelhető, de 15 fölött már jön a "fejfájás", mert minden napra jut egy kiba... hiszti. Ezt is tudni kell kezelni, sőt igazából ezt kell a legjobban megtanulni, irgalmatlanul nehéz a beosztottaknak jó főnöke lenni, úgy, hogy fent és lent is megfelelj. A szakmát és a szakmaiság és ügyfelek kezelését rátermett ember hamar elsajátítja, de a vezetés tanulása nagyon hosszú folyamat és érés (és minden pl: indulatkezelés, nem is tanulható sokak számára, és nem is megy :( ) mondom ezt 6 év középvezetői pozíció után 36 évesen.
Pfiucska- gondolom nem véletlen kapja ezt a pozit és az érte járó fizut, ám nyilván ez felelősséggel is jár (ezt nyilván Ő is tudja). Van ennek is veszélye (nagyon fiatalon vezetői pozi), és itt nem elsősorban szakmai veszélyre gondolok, de az idióta munkatársak/vagy ügyvezető meg tudják keseríteni a középvezető életét. Meg a kedvét is elveszik, hogy a későbbiekben emberekkel foglalkozzon irányítson.
Azt nem mondom, hogy magamból indulok ki, de van köze hozzá, hogy kicsit nyugisabb vizekre evezek, mert a fentből és a lentből.. is elegem lett. Azt sem mondom, hogy mindent láttam, de visszanézve néha megveregetem a kérdésekre/reakciókra adott válaszok miatt. Egyébként a vezetői Coach nem olyan rossz dolog.

"in medias res"

(#27014) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Egy könyvet ajánlanék a figyelmetekbe (és ez nem reklám):
[Stuart G. Walesh - Engineering Your Future: The Professional Practice of Engineering]
A linken látható a tartalomjegyzék.
A szerző egy amerikai mérnök, aki a szakma műszaki oldalát kimaxolva áttért menedzseri/tanácsadói dolgok irányába.
A könyv az egyetemről kieséstől indulva mutat utat a mérnöki karrierhez. Hogyan kommunikálj írásban, szóban. Hogyan tanulj az idősebb kollégáktól. Hogyan oldj meg mérnök etikai dilemmákat, tartsd be a határidőket, oszd be a kapacitásaidat. Később, hogyan legyél jó mentor vagy menedzser. Mi kell ahhoz, hogy saját vállalkozást indíts. Csomó jó idézet és példa van benne (sok a saját életéből), tehát egészen olvasmányos, élvezhető könyv.

Nekem akkora segítséget és löketett jelentett, mint anno 0 pénzügyi műveltséggel rátalálni a kiszámoló akadémiára és blogra. Még mindig nem végeztem ki a könyvet, de már rommá van page markerezve :D (én USA-ból rendeltem egy használt könyv kereskedésből kb. 8000 Ft volt postával, de nagyon megérte)

És ontopicba hagyom, mert állítom, hogy nagyon is sok köze van a Jövedelemhez. :)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#27015) bilimbalam válasza lumpy92 (#27014) üzenetére


bilimbalam
tag

Sosem értettem, hogy a kiszámoló hogy mondhat egy 12 évesnél idősebb embernek újat. Azt meg pláne nem hogy változtatja meg valaki életét. Egy valamiről szól: ne verd el a pénzed.

(#27016) emvy válasza bilimbalam (#27015) üzenetére


emvy
nagyúr

Sosem ertettem, hogy mi a jo az oncelu arcoskodasban.

while (!sleep) sheep++;

(#27017) lumpy92 válasza bilimbalam (#27015) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Messze nem csak erről szól.
Előtte is kifejezetten spórolós voltam, mégis tett különbséget.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#27018) bilimbalam válasza emvy (#27016) üzenetére


bilimbalam
tag

Nem erről szól. Egyszerűen semmi újat nem tud mondani egy minimálisan értelmes embernek.
Arról nem is beszélve micsoda hatalmas ajánlásai voltak, mint pl:
-ne vegyél ingatlant (ezt hosszú évekig nyomatta)
- mondd le a 300Ft-os xy előfizetéses, attól majd gazdagabb leszel

De most komolyan, ha azt el kell valakinek mondani, hogy ne hitelből menjen nyaralni stbstb, akkor ott nem az oktató jó, hanem a hallgató reménytelen.

(#27019) VirsLee válasza emvy (#27016) üzenetére


VirsLee
őstag

+1

(#27020) VirsLee válasza bilimbalam (#27018) üzenetére


VirsLee
őstag

Egyrészt Magyarországon nincs pénzügyi ismeretek oktatás se általános, se középiskolában (kivétel közgáz szakközép).
A hittan (meg a Zúr) pedig nem segít, amikor hitelt akarsz felvenni.

Másrészt hosszú évek voltak, amikor nem érte meg ingatlant venni. Mondok neked jobbat. Ilyen bubor mellett most se éri meg ingatlant venni.

Az ország nagy része nem tudja mi az annuitásos hitel. Mi a baj azzal ha valaki ezeket közérthetően összegyűjti? Közgazdászként mondom neked, hogy minimális olyan tartalom van fent, amibe szakmailag bele lehetne kötni.

(#27021) emvy válasza bilimbalam (#27018) üzenetére


emvy
nagyúr

Én 14 évesen sem tudtam ezeket. Sőt, igazából 18 évesen sem volt semmilyen rendszerben ez a fejemben. Miért is lett volna? Mi szükségem volt ilyesmire 18 évesen?

while (!sleep) sheep++;

(#27022) haly válasza Pfiucska (#26985) üzenetére


haly
őstag

Gratulálok!!! Ügyes vagy nagyon. Ezt így kell csinálni, 20-as éveket nyélgázon pörgetni aztán később ez kamatostul visszajön.:C

(#27023) emvy


emvy
nagyúr

Nem akarom letorni itt a hurrahangulatot, de azert ez a CFO titulus a jelen helyzetben kb. olyan, mint amikor az otfos startupoknal CTO valaki. Tok jo, meg 23 evesen foleg, de mittudomen, egy Morgan Stanley-nel csapatvezetonek lenni tobb tudast igenyel (meg 5x annyit fizet, stb.).

while (!sleep) sheep++;

(#27024) Pfiucska válasza emvy (#27023) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Ezert is mondtam, hogy “CFO”. Gazdasagi Vezetonek van titulalva az adott szemely, de a csapat merete miatt en sem erzem igazan annak. (~10fo)

Haly
Neked is :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#27025) Tapsi válasza emvy (#27023) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezzel szerintem mind tisztában voltunk, ettől még ez egy szép eredmény 23 évesen. Morgannél egy VP 5 millát keres Bp-n?

(#27026) section9 válasza Oppenheimer (#26984) üzenetére


section9
őstag

Nekem ez a fajta folyamatos szerencsétlenkedés bőven elég lenne ahhoz, hogy elmenjen a kedvem a cégtől. Ez még szerintem bőven nem nyugati bér, különösen ha belegondolok, hogy kb 5 éve juniorként kaptam 70k EUR offert. :)

(#27027) CyberPunk666 válasza bilimbalam (#27018) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Mindenkinek lehet olyan területet mondani, amiben nincs otthon, de másnak triviális.
Van, akinek a pénzügyek magától értetődőek, de az empátia például nem, van akinek meg fordítva.

(#27028) Oppenheimer válasza section9 (#27026) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hol kaptál ilyen offert?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27029) CyberPunk666 válasza section9 (#27026) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem az első mindig gátszakadás jellegű, sokkal könnyebben találod meg a másodikat, ha már van ilyen jellegű tapasztalatod, aztán a 70k jobb, mint itthon lennének más konstrukciók, tehát szerintem bevállalható ugródeszka.
nem?

//szerk: jah és 5 éve azért elég durva volt a 70k, akkoriban 3-4k havikat kaptak a kezdő mérnökök a németeknél.

[ Szerkesztve ]

(#27030) BorisAn válasza Oppenheimer (#27028) üzenetére


BorisAn
újonc

Mi lett végül a német bújtatott foglalkozás elkerülése történet megoldása? Hogy adják a megbízàst, KFT-n keresztül? Nagyon hasonló helyzetben vagyok, de nekem még lesz pár hét vagy hónap mire kisakkozzuk a dolgot, már ha egyàltalán sikerül. :(

(#27031) Oppenheimer válasza BorisAn (#27030) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az lenne amit ok preferaltak: deel.com-on keresztuli alkalmazas. Most segitek nekik abban hogy milyenek a tipikus fizuk mo-n. :DDD Kaptak tolem Hays Salary Guide-ot es megirtam hogy adjanak hozza +10-20%-ot hogy realis kepet kapjanak. Ha valoban nemet es magyar ber koze akarnak beloni, akkor a brutto 2.2M amit minimumnak megadtam nekik, realis kene legyen.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27032) inferno88 válasza Oppenheimer (#27031) üzenetére


inferno88
őstag

Beregelted a hays.atw.hu-t, feltöltöttél egy tuningolt hays pdf-et és ment a link? :DD

Semper fi!

(#27033) adrian14 válasza Oppenheimer (#27031) üzenetére


adrian14
tag

Igaz nem 2.2M, de már itthon is hallok (normálisan bejelentve) bruttó 1.8-2M körüli fizukat java senior poziban.

(#27034) section9 válasza Oppenheimer (#27028) üzenetére


section9
őstag

VMware, Cork. Vegul a magas CoL, a 6 honapos probaido meg a videk miatt nem vallaltam be. Nyilvan nem Nemetorszag, de ha mar remote akkor oda kell dolgozni, ahol jol fizetnek. :D

CyberPunk666: En ezt ugy oldottam meg, hogy nagyvonaluan kihagyom a lokaciot a CV-bol es ha kerdezik akkor annyit mondok, hogy full remoteban dolgoztam az elmult x evben. Ez nyilvan akkor mukodik, ha valaki vagy tenyleg remote vagy kulfoldi ceg leanyvallalatanal van. Plusz van par kulfoldi egyetem kurzusa is az oneletrajzban, igy maris ugy jon le, hogy nemzetkozi vagyok es nem suttyo kelet-europai. ;]

(#27035) harylmu válasza adrian14 (#27033) üzenetére


harylmu
őstag

Igen, ez nem olyan sokkal több, mint ami itthon is megkereshető. Sztem ennyiért nem éri meg a macera.

(#27036) Oppenheimer válasza harylmu (#27035) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem nincs ebben macera, szóval de, megéri többet keresni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27037) bandus válasza Oppenheimer (#27036) üzenetére


bandus
veterán

+1, ha amúgy is külföldre költözés a terv, szerintem is jól fog mutatni, hogy nem egy magyar cégnek dolgozol, magyarországon/ra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27038) harylmu válasza Oppenheimer (#27036) üzenetére


harylmu
őstag

Az jogos, hogy alkalmazottként végülis nincs vele macerád, viszont ha remote dolgozol, akkor már lehetne máshogy is. 🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#27039) Oppenheimer válasza harylmu (#27038) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akar lehetne is. Ha valoban koveted az esemenyeket, akkor viszont tudod, hogy nem ez az egyetlen ceg akiktol offer varhato. Meg egy holland ceggel lesz utolso interjum holnap, ok peldaul nem zarkoztak el a B2B contracttol.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27040) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#27036) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Megjott a nemet cegtol az offer: 64k EUR eves fizu, 6500 EUR erteku stock, 30 nap fizetett szabi / ev. Ez havi netto 1.4M fizura jon ki ami nem rossz (reszvennyel nem szamolva). Melo is erdekes lenne, a ceg jo benyomast keltett az interjuk alatt. Revolut biztos nem fog ennyit ajanlani, de a holland ceg kerdeses. Remelem nem adnanak jelentosen tobbet mert az megnehezitene a dontest. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27041) n00n válasza adrian14 (#27033) üzenetére


n00n
őstag

Én is bruttó 2M-ot keresek (Lead DevOps) itthon full bejelentve. Céget nem szeretnék mondani, mert sajnos nincsenek publikus bérsávok nagy bánatomra... Pont most interjúztatok senior kollégákat. Az egyik jelöltnél 1.8-1.9 körül alkudozunk, rá 2 hónap múlva rá tudnám bízni egy új projekt (Cloud, IaC, CI/CD, stb) tervezését + megépítését, akire mondjuk csak 1 év múlva, az is 1.6 bruttóról indul... És ezek egyáltalán nem elvadult fizuk, nézd meg a tavalyi évre szóló Hays-et, ott írnak ilyeneket, és az alsó hangon 20%-kal mindig alálő a piacnak a gagyi multik miatt, amik lehúzzák.

(#27042) section9 válasza Oppenheimer (#27040) üzenetére


section9
őstag

Itt az arfolyamkockazatot te futod vagy a ceg? En ugy lottem be a bertargyalasnal, hogy ha esszeru szintre visszaerosodik a forint, akkor is boldog legyek.

(#27043) Oppenheimer válasza section9 (#27042) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Magyarországon minden munkaszerződésben forintban kell meghatározva lennie a fizunak. Deel.comon keresztül lennék alkalmazva, 25.5M HUF forint éves fizuval. Ha valamiért erősödne a forint, csendben hallgatnék, ha gyengülne legalább fél éven keresztül, akkor szólnék hogy vizsgáljuk felül. :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27044) n00n válasza Oppenheimer (#27043) üzenetére


n00n
őstag

Ez annyiban nem igaz, hogyha vezető állású munkavállaló vagy, amit az Mt. szabályoz, akkor ott el lehet ettől térni és kaphatod más a devizában a fizetésedet.

(#27045) Oppenheimer válasza n00n (#27044) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Persze, de az a kivétel, nem alkalmazzák tömegesen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#27046) letepem válasza Csabroncka (#27013) üzenetére


letepem
aktív tag

Én ezt a pályám elején tapasztaltam. Viszonylag hamar lettem senior a hozzáállásom és a tudásom miatt. Onnantól kezdve célkereszt volt a hátamon, persze a főnök uraság ezt kezelni nem tudta, így nekem kellett elkezdenem személyesen az egyszemélyes elbeszélgetéseket...(nem IT)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#27047) Kokkantas válasza bilimbalam (#27000) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

A jelenlegi helyemen a seniorok nem keresnek ennyit. (villamosmérnökök)

(#27048) Veron


Veron
őstag

Valakinek van tapasztalata a KX (vagy First Derivatives) céggel?
Kaptam tőlük egy offert, ami jónak mondható. Cserébe a cégről én sem tudok sokat, a jelenleginél (Morgan) nem biztos, hogy jobb.
Kisbabával fontos a work-life balance és a kiszámíthatóság.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27049) emvy válasza Veron (#27048) üzenetére


emvy
nagyúr

Van :) szerintem azzal be lehet huzni egy jo karriert. Niche, de tele van eleg jo emberrel szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#27050) Veron válasza emvy (#27049) üzenetére


Veron
őstag

esetleg dolgoztál ott?
work-life balance mennyire tartható?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.