Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#20001) David89 válasza htomi85 (#19990) üzenetére


David89
tag

Kar, hogy nem vagy tisztaban a rezsioradij fogalmaval, de most segitek. A rezsioradij az az osszeg, amit a vallalkozasok egymas kozott kiszamlaznak, nem brutto vagy netto fizetes. Ha mar az almat az almaval szeretned osszehasonlitani, akkor tegyuk melle a mernoki napidijakat is.

Szoval kar provokalni, foleg ilyen butuska modon.

(#20002) adrian14


adrian14
tag

Pár éve már én is az IT világában dolgozom és szoftverfejlesztő vagyok. Előtte geodétaként dolgoztam egy évet (eredeti szakmám is ez). Kint a 40 fokban járkálni nyáron, télen egy helyben állni -9 fokban nem egy vidám dolog. Dolgoztam építkezéseken is. Nem tartom magam nagyképűnek és kiemelkedően okosnak sem (nem vagyok egy egoista), viszont a legtöbb szakmunkással dolgozni nagyon rossz volt. Tisztelet a kivételnek, mert voltak értelmes emberek is közöttük (kb 50-ből 2-3 ember). A tojtoj wc-ben a legszarabb konverz alkoholok bedobálva, folyamatosan jártak be piálni. Ha kint az utcán dolgoztunk az egyetemista lányok után fütyültek és kérdezgették egymást, hogy "megb@sznád mi????" és ezt hangosan. Nagyon ciki volt.
Szóval 1 milla nettóért sem mennék ilyen helyre vissza, sőőőőt többért sem.

(#20003) Madwe válasza adrian14 (#20002) üzenetére


Madwe
nagyúr

Voltam 1 nyaras segítőként én is anno építkezésen, "szép" emlékeket idéztél fel :) Hajnalban már pár tüske, lányok után kurjongatás... Ami még megmaradt, h iszonyat örültek a munkások amikor vmi fémet találtak a földben ásatás közben, mert azt el tudták adni s arról a bevételről otthon asszony nem tudott s el lehet kurvázni. S ez így az összesre jellemző volt, én még azt a 2-3 értelmeset se találtam meg :D

(#20004) adrian14 válasza Madwe (#20003) üzenetére


adrian14
tag

Van egy ismerősöm aki szintén az ipari suliban tanult, de a pontos szakmáját már nem tudom. Gyakorlaton egy családi háznál kellett dolgoznia. Elment otthonról a kis család, Ő pedig kinyitotta a hűtőt és belekajált. Poénból a seggé(be?) rakta a fogkeféket és még sorolhatnám.
Sok ember nem gondolja, hogy ezeket a dolgokat mások megcsinálják/megcsinálhatják, pedig DE!
Szóval szép dolog az ács, kőműves... szakma és lehet, hogy jó a fizu is ott, de aki irigykedik rájuk, ezzel az ésszel (x diplomával) menjen el dolgozni közéjük. 1 hónap után alig fogja várni, hogy visszaüljön a meleg szobába, "görnyedve" a kis bőrszékébe kódolni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20005) OPiiPO válasza htomi85 (#19990) üzenetére


OPiiPO
addikt

Megérte, bizony :K
A házfelújításomon legutóbb dolgozó kőműves csapat jól keresett. ennél többet. Mindegyiknek tönkre volt már menve a térde (alig 40+ emberekről beszélünk), könyöke esetleg gerince, plusz egyéb dolgok, kb. le voltak már strapálva. Nálam nem ittak, de elmesélték hogy otthon keményen lemegy 4-5 sör mindennap, plusz még valami vegyigyümi.

#19995 inferno88 és #19997 Madwe: +1 :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20006) SnoopDoggOG válasza htomi85 (#19990) üzenetére


SnoopDoggOG
csendes újonc

"Megérte az a sok év tanulás nemigaz?"

Úgy meg főleg megéri, ha az ember skippeli az egyetemet, okj-t és egyből középiskola után kezd el dolgozni a szakmában.

(#20007) djgeg válasza SnoopDoggOG (#20006) üzenetére


djgeg
őstag

+1

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#20008) mobal válasza SnoopDoggOG (#20006) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem véletlenül játunk egyetemre olyan sokan. Én csak ennyit mondok rá. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20009) kexksz válasza mobal (#19993) üzenetére


kexksz
addikt

Azert a mozgas- es alkoholproblemak IT teren is eleg prominensek. :D

(#20010) Sztenly válasza kexksz (#20009) üzenetére


Sztenly
tag

Pont mondani akartam h a tudatmódosító szerek máshol is jelentkezhetnek.
De irodisták valszeg minőségibb cucokkal ütik ki magukat. (értsd: minőségi whisky)

(#20011) dugo_ válasza inferno88 (#19999) üzenetére


dugo_
veterán

agyonvág az áram

Munkatárs mesélte, hogy közelről nézte végig, ahogy az öreg kőműves szaki ráfog a fázisra, de semmi baja nem lett, annyira szigetelt a kérges keze... ;]

(#20012) SnoopDoggOG válasza mobal (#20008) üzenetére


SnoopDoggOG
csendes újonc

Gondolom mert előtte nem tanultatok informatikát.
talán a programozóknak kell, de máshova nem hinném

(#20013) bandus válasza Sztenly (#20010) üzenetére


bandus
veterán

haha. én ugyan nem it-ban dolgozok, de tudok olyan jól csengő magyar cégről, ahol napközben intézményesítve tolja a kokót nem csak a top management :) persze lehet, hogy minőségi whiskyvel öblíti le.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20014) weiss válasza bandus (#20013) üzenetére


weiss
addikt

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20015) Tapsi válasza htomi85 (#19990) üzenetére


Tapsi
addikt

Tavasszal csatornáztak a telkemen, a melósok 1000 forintos órabérben voltak. A gépkezelő és a segédmunkás is. Én nyilván nem ennyit fizettem a vállalkozónak, hanem a többszörösét. Mindez az ország egyik leggazdagabb megyéjében.

(#20016) lumpy92 válasza adrian14 (#20002) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! Ha van kedved leírhatnad, hogy történt az átnyergelés IT-be. Engem erdekelne.
Üdv.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#20017) mobal válasza SnoopDoggOG (#20012) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Van éretlme az egyetemnek, annak ellenére, hogy úgy gondolom engem arra alkalmatlan emberek oktattak (nem feltétlen az Ő hibájukból, kevés volt a jó tanár).

Nekem nem volt előtte informatika oktatásom, kivéve a heti 1 alkalom Word és Excel oktatást ha az számít.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20018) SnoopDoggOG válasza mobal (#20017) üzenetére


SnoopDoggOG
csendes újonc

Szerintem az aki nem programozó akar lenni, jobban jár, ha középiskolás korában elkezd rágyúrni a CCNA-ra, RHCSA stb aztán ha van jó nyelvtudás, akkor el lehet helyezkedni és nem kell 3-4 évet egyetemre pazarolni

(#20019) Flex77


Flex77
csendes tag

Nem tudom szoktátok-e olvasni a mennyitkeresel oldalt, néha vannak érdekes adatok különböző munkakörökből.
Gondoltam megosztok veletek egy mostanában készült bejegyzést, amiben egy 16 évnyi, részben külföldi, tapasztalattal rendelkező fejlesztő srác írja le, hogy hazatérve milyen ajánlatokkal találkozott itthon, elég sok cég van a listában.

Pixel 3a

(#20020) adrian14 válasza lumpy92 (#20016) üzenetére


adrian14
tag

Szia,
Amikor geodétaként dolgoztam, a mennyasszonyom akkor végzett gazdinfosként. Ő kezdett el felkészíteni az interjúkra. Sokat kellett tanulni nagyon és még most is tanulok folyamatosan (bár már nem annyit).
Ha őszinte akarok lenni, annyira nem vagyok nagy májer, de elboldogulok. Viszont ismerek angol tanárt és úszó oktatót is, akik fejlesztők lettek és cégen belül jó véleménnyel vannak róluk nagyon.

(#20021) adalbert1 válasza adrian14 (#20002) üzenetére


adalbert1
veterán

A közelemben irodaház építés van, sokat parkolnak építőmunkások az utcánkban is.
Nem tudom őket (és a társadalmat, akiknek el kell őket viselni) eléggé sajnálni, hogy olyan igénytelen állat vált belőlük felnőtt korukra, hogy a feles üveget, energiaitalos dobozt, csikket, melós kesztyűt, kajamaradékot, szóval kb. minden elképzelhetőt a köztéri kukától akár 5-10 méterre is szanaszét dobáljanak a járdán és az úton (nyilván a mondandóm azokra értendő, akik ezt az életvitelt folytatják, nem minden építőmunkásra).
Van egy iskola is a közelben, általában a kerítésének támaszkodva dohányoznak több fős csoportokban, csikk persze megy a földre.
Szóval egy ilyen közegben én sem szívesen dolgoznék, fizethetnének bármennyit (talán ha a mostani éves fizumat megkapnám havi szinten, akkor fogcsikorgatva bevállalnék egy 3-4 hónapot, hogy családi szinten annyival előrébb legyünk).

Illetve nyilván ott van az is, amit Madwe írt, hogy ha egy érdekes problémával foglalkozhatok, akkor sokkal jobban megvan a flow élmény, repül a munkaidő.

(#20022) GeeForGolf válasza adalbert1 (#20021) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

Van egy iskola is a közelben, általában a kerítésének támaszkodva dohányoznak több fős csoportokban,

scrum daily standup

(#20023) Jhonny06 válasza Flex77 (#20019) üzenetére


Jhonny06
veterán

Sejthető volt, hogy a legtöbb cégnél ez a sáv teteje. Ennyi tapasztalattal már kontraktorkodni kell, lehetőleg külföldre.

(#20024) mobal válasza Flex77 (#20019) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez teljesen reális.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20025) tboy93 válasza Tapsi (#20015) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én tök mást hallok. Az összes szaki amiatt nyavajog, hogy segédmelóst már nem találni napi 15-20e Ft-ért sem. Az meg kicsit több mint 1.000Ft/óra.

(#20026) djgeg válasza tboy93 (#20025) üzenetére


djgeg
őstag

Az lehet. Budapesten,szerintem nem az a baj inkább, hogy nem talál (hiány van), mert bármilyen idiótát találsz pl szobafestőnek, 15-20 ért (annyiért volt a srác amit a kivitelező hozott) hanem, hogy normálisat se találsz ennyiért, de lassan szart se mert igazából semmit se érnek ezek az emberek. (páros lábbal rugtam ki a bandát fent említett bandát)
Az elmult 5 évben kisebb nagyobb átalakításokkal találkoztam a két véglettel rendesen és már 5 éve is ez a panasz ment, hogy nincs ember 10-15 ért se. A baj viszont az, hogy az értelmes aki nem a lent írt életvitel szerint él az már nem itthon van....

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#20027) tboy93 válasza djgeg (#20026) üzenetére


tboy93
nagyúr

Apósoméknál csinálták most a fürdőszobát. Nagyban örült, hogy talált olyan embert aki 2.800Ft/nm áron vállalta a burkolást. Hát mondom, ez vagy nagyon szar lesz vagy valami átbaszás van. Após fogta, leverte előre a csempét, összetakarította, megvette az összes anyagot előre, hogy azzal se kelljen foglalkoznia a burkolónak. Jött a burkoló, megcsinálta szépen, majd benyújtott egy olyan számlát, hogy após majdnem hanyatt vágta magát :D 14nm-es alapterület amúgy, olyanokat számolt bele, hogy 150e Ft "előkészítés" és hasonlók. De tényleg szuper, hogy amúgy csak 2.800Ft 1 négyzetméter ;]

(#20028) David89 válasza tboy93 (#20027) üzenetére


David89
tag

Es kifizette? Ha elore nem emliti az "arajanlataban", akkor azzal az erovel barmit kovetelhet utolag, amit vagy kifizetnek neki vagy nem. Meg hany napi melorol volt szo, mert 50/nap felett kerni (maganszemelytol) alapbol arcpirito.

(#20029) tboy93 válasza David89 (#20028) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lealkudta. De elég gázos szitu volt :U

Amikor a mi lakásunk épült, akkor a kivitelező böfögött be 1 millával többet, mint ami meg volt beszélve (2-3 éve). Oszt amikor rákérdeztünk, hogy ez hogyan is jött ki, akkor azt mondta majd újraszámolja. Azóta is számolja :D (ofc nem lett kifizetve)

[ Szerkesztve ]

(#20030) VágniValó válasza adalbert1 (#20021) üzenetére


VágniValó
addikt

Hehe, ez egy 3 betűs bank új központjának az építkezése lesz mindketten tudjuk melyik utcában melyik kerületben :P
Egyébként amit leírtál sajnos igaz, néha napján brutális szemet mennyiség van az utcában, nyáron pedig sokan itt aludtak az erre kihelyezett konténerekben és ment a késő esti óbégatás..

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#20031) DanielLong válasza tboy93 (#20025) üzenetére


DanielLong
senior tag

Megírom az én tapasztalatom is, ami kicsit összetettebb:
Szóval egyfelől azt látom, hogy az új vállalkozói réteg keményen meggazdagodott mondjuk klímaszerelésből (40ezer munkadíj 3 embernek vidéken 1,5 óráért; 120ezer munkadíj 1,5 napért 2 embernek és ezekben nincs benne, hogy rajta keresztül vetted az eszközt is) vagy villanyszerelésből (100ezer munkadíj 3 óráért 2 embernek), pedig többé-kevésbé a minőség köszönő viszonyban sincs azzal, amit elvárnál, a klímaszerelő vésője kicsit megszaladt és 20 centis lyuk lett a falon a 10 helyett, de ezt ugye majd te begipszeled.
Aztán van a régi vállalkozói réteg, akik közül sokan azért járnak 25 éves autóval még mindig, mert egyszerűen valószínűleg pofátlanságnak tartották volna a tarifájukat megduplázni/triplázni az elmúlt években, ezért ők olcsón dolgoznak, viszont sokuknál masszív alkoholizmus vagy egyéb probléma áll fenn. A munka minősége egyébként itt is ingadozó. Náluk jelentkezik még az a nehezítés is, hogy sokuk teljes állás mellett csinálja a vállalkozást, tehát csak hétvégén tudod lekötni, így persze nincs időpont meg még a KATÁt is fél bejelenteni, úgyhogy számla se lesz. Itt valszeg az a baj, hogy ők megszokták 10-20 év alatt, hogy a vállalkozásból egyedül nem tud megélni és ezért még most sem merik otthagyni a bruttó 200ezres főállásukat...
Aztán a fentebbi csoportból vannak a bevállalósabbak, akik vagy igazi vállalkozó szelleműek vagy pedig csak nem volt pofájuk a már említett duplázást/triplázást megjátszani (ez lehet, hogy egyébként alapvetően vidéki mentalitás) és ők kimentek külföldre. Amennyit láttam belőlük az az, hogy elmennek nagy céghez alkalmazottnak és nettó 1800€-ért viszonylag sokat dolgoznak, aztán mellette még néha hétvégén otthon is vállalnak valamit.

Persze ezt mind vidéken láttam meg itt Ausztriában, de biztos vannak olyanok is, akik kimentek külföldre és saját céget alapítottak azóta, de ilyenről kevesebbet hallok.

Szóval amit még nem találtam eddig: vállalkozó, aki azonnal megmondja, hogy mikor fog ráérni, kb. mennyiért és utána mindehhez tartja magát, jó minőségű munkát végez és nem elrugaszkodott áron. Ja és hagyhatom egyedül dolgozni és mindez nem vasárnap történik.

(#20032) SnoopDoggOG


SnoopDoggOG
csendes újonc

itt akik jól keresnek azok max a vállalkozók. szóval sima beosztottként fixen nem fog senki se meggazdagodni, én úgy tapasztaltam. rokonom festő vállalkozó, Bajnai Gordonnál, több százmilliós lakásokban kap munkákat, de maga mellé nem talál embert már nagyon régóta.

azt nem tudom mennyit kereshet, de azt kétlem hogy milliókat. igaz három autót tartanak fent, de nem prémium kategóriás egyik se, meg ebből kettő ilyen 20+ éves

[ Szerkesztve ]

(#20033) tboy93 válasza SnoopDoggOG (#20032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Minden elismerésem, oda azért kell gyomor, hogy ne hányja össze a frissen festett falat a faszitól ;]

(#20035) VágniValó válasza Revolit (#20034) üzenetére


VágniValó
addikt

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#20036) weiss válasza Revolit (#20034) üzenetére


weiss
addikt

Az ilyeneket miért nem lehet rögtön felkötni :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20037) Ursache válasza weiss (#20036) üzenetére


Ursache
senior tag

Pont ezért!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#20038) Jhonny06 válasza mobal (#20024) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mihez képest? Én kicsit elszégyelltem magam, hogy a 16 év tapasztalat töredékével rendelkezve mennyit keresek. Vagy csak gondolj bele abba, hogy 0 perces kezdőket vesznek fel 500 körül (vagy már inkább felette), de 16 év tapasztalatra meg még sokan 1.2-t is sajnálnak? :U Ez brutálisan aránytalan.

Na _EZ_ a bérfeszültség baszki, nem az, hogy az egyik 600-at kap, a másik meg 700-at.

[ Szerkesztve ]

(#20039) kexksz válasza Jhonny06 (#20038) üzenetére


kexksz
addikt

Nincs benne minden info, de mondjuk Java CRUD alkalmazasokat 5 ev meg 20 ev tapasztalattal is nagyjabol ugyanugy fog megirni az ember. Miert jarna erte tobb penz? Egy 40 eves szobafestonek se lesz 2-szer akkora oradija, mint egy 30 evesnek.

16 ev tapasztalattal ha tobb penzt akar az ember reg nem olyan topicokkal kene bohockodni, amit huszonevesek is megcsinalnak.

[ Szerkesztve ]

(#20040) Sztenly válasza tboy93 (#20027) üzenetére


Sztenly
tag

Szia,
Priviben kérném az elérhetőséget mert nekem 5k/nm-sem jöttek el burkolni és 6-7/k-nál mondtam h a nagy f...szt.

(#20041) bandus válasza kexksz (#20039) üzenetére


bandus
veterán

+1, a lényeg, hogy az elvégzett munka mennyit ér egy cégnek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20042) Tapsi válasza kexksz (#20039) üzenetére


Tapsi
addikt

Pontosan erről van szó. Adott domain-en belül 5 év tapasztalat felett már nincs jelentős hozzáadott érték. Sőt, ha az ember nem követte le a piaci változásokat, akkor kevesebbet is érhet, mint mondjuk egy naprakész medior fejlesztő. Emlékszem, amikor pár évvel ezelőtt még senior java devekkel kellett azon vitatkoznom, hogy miért is kell nekik konténerizálniuk, meg microserviceket írniuk. Na most az ő munkájuk sokkal kevesebbet ért, mint azé a fejlesztőé, aki már akkor pengén vágta ezeket a technológiákat.

Szóval ilyen ez a biznisz. A 16 év csak egy szám. Akkor van értéke, ha eltérő technológiákban mélyedt el az ember.

(#20043) mobal válasza kexksz (#20039) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem nem. A 16 év mögött van "bizalom" ami a friss diplomás mögött nincs. Kevesebb a kockázat a munkájában illetve az üzemeltetésben.

Úgy értettem, hogy én is ezekkel a számokkal találkoztam mostanság.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20044) Tapsi válasza mobal (#20043) üzenetére


Tapsi
addikt

Kit vennél fel inkább:
- egy csillogó szemű, tettrekész junior fejlesztőt domain tudás nélkül, aki még piszkosul bizonyítani akar. Mondjuk frissen végzett egyetemista, aki amúgy az adott nyelvben penge.
- egy olyat, aki már régesrég kiégett 16 évnyi kódolástól, és minden nap arra vár, hogy végre 5-öt üssön az óra, és leléphessen. Dupla pénzért.

Gondolkozz vezetőként!

(#20045) Jhonny06 válasza kexksz (#20039) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hülye példa, a festés egy pofonegyszerű dolog, nem lehet annyival jobban csinálni, hogy megérje a nagy különbözetet kezdő vs 16 év tapasztalattal. A fejlesztés kicsit más. Egy kezdőnek úgy nagyjából nulla a hozzáadott értéke. Az írásból pedig pont nem az jön le, hogy olyan dolgokkal bohóckodik, amit bárki meg tud csinálni, hanem egységesen jelentkezett rohadt sok céghez és mindegyiknek ugyanaz volt a hozzáállása (ezt Tapsi kommentjére is mondom).

(#20046) Tapsi válasza Jhonny06 (#20045) üzenetére


Tapsi
addikt

Általánosságban írtam, nem az adott konkrét példára reagálva. Az sem igaz, hogy egy frissen végzettnek 0 a hozzáadott értéke. Főleg, ha feltételezzük, hogy az egyetemi éveit is végig fejlesztéssel töltötte. Egy jó mentor mellett simán termelhet szinte az első héttől.

(#20047) kexksz válasza Jhonny06 (#20045) üzenetére


kexksz
addikt

Igazad van, de nem full kezdokre gondoltam az osszehasonlitasban. Amit Tapsi ir az talan jobb pelda, BAU webapp fejlesztesre van egy 5 vs 15 ev tapasztalatos arcod. Mindketto ezt csinalta eddig. Leinterjuztatod oket, mindketto tudja amit hozni kell. Miert fizetnel tobbet annak, akinek 15 ev tapasztalata van?

(#20048) mobal válasza kexksz (#20047) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A példád jó de, ki csokizik maga alá hamarabb ha:

- release során valami nem kerek és van 30 perced megjavítani vagy revertálni mert az üzletnek mennie kell tovább
- ki látja át jobban az egész rendszert (ez szvsz. tapasztalat kérdése)
- ki az aki szopott már annyit a munkája során, hogy ADOTT esetben tudjon egy jobb megoldást
- ki az akinek van annyi tapasztalata, hogy megvédjen egy álláspontot a business-szel szemben ha ÚGY ÉRZI valamiért hülyeség

Bár az 5 év határeset, 3 v 10 szerintem jobb, 5 év és 15 között azért nagyon sok külünbség szerintem nincs.

Tapsi: egyiket sem. De inkább a fiatalt. Ezzel van tapasztalatom sajnos, a kiégett "50 pluszos szarunk bele mindenbe és minek dolgozzak jávával ha bashből is megtudom csinálni" arcok a legrosszabak. De nem akarok általánosítani ez tapasztalat részemről.

Mindenképpen kell valaki a fiatalok mellé szerintem aki visszarakja irányba a dolgokat ha szükséges. Ebben az esetben a fiatalt.

Ugyanakkor nagyon sok helyen keresnek jelenleg is szenyórt mert olyan sok a junior már :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#20049) Mercutio_ válasza Tapsi (#20046) üzenetére


Mercutio_
félisten

Főleg, ha feltételezzük, hogy az egyetemi éveit is végig fejlesztéssel töltötte.
Mert arról híres a frissen végzettek többsége :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20050) axioma válasza Tapsi (#20044) üzenetére


axioma
veterán

Miert kell egy 16 eves multu fejlesztonek kiegettnek lennie mindenkepp?
Azt plane nem ertem, mi az hogy a kodolastol egett ki [amit akkor me'g hivatasnak valasztott, nem divatbol/nagy penz igereteert]. En hobbikent is kodolok, es van tobb mint 16 ev mogottem [22 minusz gyas/gyed idoszakok], ez akkor most tevedes reszemrol csak nem jottem me'g ra?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.