Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4651) emvy válasza Nerd (#4650) üzenetére


emvy
nagyúr

kulcsfejleszto :D

De tenyleg, mit akarsz mondani?

while (!sleep) sheep++;

(#4652) Nerd válasza emvy (#4651) üzenetére


Nerd
aktív tag

tobbszor talalkoztam vele, de magyarul ez marha hulyen hangzik...

Pl. google talalt:
"Kay Sievers, a well-known open-source software engineer, is a key developer of systemd".

csak nekem hangzik hulyen magyarul hogy a systemd kulcsfejlesztoje? :B

(#4653) amargo válasza Nerd (#4652) üzenetére


amargo
addikt

szerintem igy egeszen mas ertelmet kap az összetétel es egy értelmes kifejezes, magyarul is hasznaljuk valakire, hogy kulcs fejlesztő.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4654) Mercutio_ válasza Nerd (#4652) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben a környezetben inkább a fejlesztés vezetője, vagy vezető-fejlesztő kifejezést használnám, esetleg a "fejlesztés kulcsembere ", bár sz.r az angolom, lehet van erre konkrét kifejezés :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4655) Nerd


Nerd
aktív tag

OK, koszi! :R

"fejlesztés kulcsembere" ez tetszik. Google sem ad semmi talalalatot a kulcsfejlesztore.

[ Szerkesztve ]

(#4656) Tankblock válasza EQMontoya (#4649) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Köszönöm a választ.

kicsit többre számítottam, annál most is picivel többet keresek vidéken.

Release the Beast....

(#4657) bandus


bandus
veterán

csak megkérdezem itt a dolgot:
egy korábbi sikertelen interjúm után megkeresett a HR-es hölgy, hogy vannak újabb lehetőségek, érdekelne-e és mennyi a bérigényem. a jelenlegi pozíciómban azóta történt egy előrelépés, így mondtam neki egy szép kerek összeget, amiért jelenleg váltanék, amin kicsit talán kiakadt, mondván, hogy bezzeg korábban mennyivel kevesebbért is váltottam volna. kell ezt nekem magyarázni, vagy elég annyi, hogy azóta változott a helyzet, ez az az összeg amiért hajlandó vagyok megfontolni a váltást és kész? nekem nincs gondom vele, ha esetleg sokallja az összeget, csak nem szeretném, hogy hülyének nézzen, vagy földtől elrugaszkodottnak. szvsz 15-20% az az összeg, amiért megéri váltani, ennek megfelelően lőttem be a range-t. erről mit gondoltok?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4658) FLx válasza bandus (#4657) üzenetére


FLx
addikt

Bármit mondhatsz, ő meg eldönti, hogy behívnak-e vagy nem. Ennyire egyszerű ez.

(#4659) Tapsi válasza bandus (#4657) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem meg ne foglalkozz azzal, hogy melyik HR-es néz hülyének! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4660) emvy válasza Tapsi (#4659) üzenetére


emvy
nagyúr

+1

while (!sleep) sheep++;

(#4661) bandus válasza Tapsi (#4659) üzenetére


bandus
veterán

rendben, köszi a megnyugtatást :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4662) Atos23 válasza Tankblock (#4656) üzenetére


Atos23
senior tag

Írj rám, ha kell némi infó.

(#4663) M.Úr


M.Úr
tag

Hmm, szoval meg mindig fut ez a topic. Akkor jovok "menozni" en is:

Pozicio: C# fejleszto (intermediate)
Orszag: Uj-Zeland (Auckland)
Tapasztalat: 4 ev C#, 2 ev PHP
Fizetes: havi netto 960.000 Ft

Ez itt 5 ev tapasztalattal atlagos fejlesztoi fizetesnek szamit. Kicsi cegnel vagyok (8 alkalmazott), korhazi betegnyilvantarto rendszereket fejlesztunk. WPF + WCF service, lenyegeben full-stack developer vagyok.

A munkatempo (es a fonok) laza, a napi 8 ora munkaidobe beleszamit a (gyakran 1 oras) ebedszunet is. Akkor jossz be, amikor akarsz, nincs fix munkarend.

Az arak kb. nyugat-europai szinten vannak, a lakhatas forintra atszamolva HORROR. Havi 375.000 Ft-nak megfelelo dollart fizetek egy 2 szobas, futessel es szigetelessel nem rendelkezo lakasert. (Telen -tehat mostansag- elofordul, hogy 9-10 fokra lehul *bent* a levego.) Cserebe 5 perc gyalog az oceanpart, ahol talalkoztunk mar fokaval (konkretan a jarda szelen pihent), rajakkal es mindenfele tengeri biszbasszal. Meg a lenyeg, k-szep az orszag.

Egyebkent nagy hiany van senior IT szakikbol, foleg C# fejlesztokbol (web front-end)... En 1 honap keresgeles utant 2 allasajanlatot is kaptam, de nem webes teruleten, mert ahhoz nem ertek annyira.

Ha erdekel valakit az orszag, kerdezzen batran.

(#4664) EQMontoya válasza M.Úr (#4663) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hasonló összegért (kb. nettó 860.000 HUF) nem mentem ki Hollandiába: Ott mondjuk egy jobb lakást csak 200-250e lett volna, viszont ebből az jött ki, hogy igazából nem éri meg kimennem, mert kb. semmivel nem élnék jobban, mint itthon.

Same rules apply!

(#4665) bugizozi válasza M.Úr (#4663) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem találkoztál már véletlenül kraftxld-vel? :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#4666) Goose-T válasza M.Úr (#4663) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát ennyi pénzért nem sok értelme volt olyan messzire menned, már ne is haragudj. Itt is megkereshetsz röhögve nettó 600-at ilyen tudással, és a lakhatás a töredékébe kerül, azt beleszámolva már minimális a különbség. Havi ~100 ezer pluszért kimentél Új-Zélandra? És akkor még számba sem vettük az egyéb szolgáltatáok árát (egészségügy, vendéglátás stb.). Persze ha utáltál itthon lenni, és ott sokkal jobban érzed magad, akkor érthető.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4667) Lortech válasza Goose-T (#4666) üzenetére


Lortech
addikt

Nem értem, miért kell nekiugrani, kvázi lesajnálni pusztán az anyagiak miatt. Egy bizonyos szint felett már nem hiszem, hogy csak az anyagiak számítanak, engem legalábbis nem csak az motiválna egy ilyen váltásnál. Ha választanom kéne Új-Zéland és Magyarország között egy hasonló életszínvonalat feltételezve, akkor már itt sem volnék.

A leírt tapasztalattal itthon inkább 400-500 nettó reális, mintsem röhögve 600.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#4668) vzozo válasza Goose-T (#4666) üzenetére


vzozo
senior tag

Azért az élhetőbb ország, szabályozottabb / rendezettebb munkakörülmények, több szabi, jobb állami ellátások, szép táj, jó levegő az bizony sokat nyom a latba.

Szerintem infósként sokan vagyunk úgy vele, hogy nem túl jelentős összegért váltottunk országot, de mégis megérte.

(#4669) Goose-T válasza Lortech (#4667) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért írtam az utolsó mondatot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4670) EQMontoya válasza Lortech (#4667) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, 600-hoz kicsit szerintem is kevés a tapasztalat.

Same rules apply!

(#4671) djgeg válasza Goose-T (#4669) üzenetére


djgeg
őstag

Nem utálat kérdése, hogy ugyan annyi vagy kevesebb pénzért egy értelmesebb kiszámíthatóbb és élhetőbb országba menne valaki. Én személy szerint szeretem Magyarországot... "Kicsit sárga kicsit savanyú de a miénk", de ha lehetne már én is húznék a francba inkább...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4672) userxy


userxy
őstag

Hejhó

A múltkoriba volt téma, hogy pályakezdő gépészmérnökök, hogyan mennyiért. stb.

Friss ismeretem van róla. Unokaöcsém elhelyezkedett.
Bsc gépészm. 1 hónap alatt sikerült melót találjon.

Nyugat - MO.
Nyelvvizsga nélkül, alap nyelvtudással.

nettó 220 e + 70 e albi +26 e cafetéria + 13. havi + határozatlan szerződés.

mondtam neki semmi oka panaszkodni.

(#4673) EQMontoya válasza userxy (#4672) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak nem TDK?

Same rules apply!

(#4674) userxy válasza EQMontoya (#4673) üzenetére


userxy
őstag

Az hol van ?

Ha Veszprémbe akkor lehet. Céget én nem ismerem.

(#4675) EQMontoya válasza userxy (#4674) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szombathely. De lehet, hogy inkább villamosmérnököket keresnek.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#4676) M.Úr válasza Goose-T (#4666) üzenetére


M.Úr
tag

Hát ennyi pénzért nem sok értelme volt olyan messzire menned, már ne is haragudj. Itt is megkereshetsz röhögve nettó 600-at ilyen tudással, és a lakhatás a töredékébe kerül, azt beleszámolva már minimális a különbség. Havi ~100 ezer pluszért kimentél Új-Zélandra? És akkor még számba sem vettük az egyéb szolgáltatáok árát (egészségügy, vendéglátás stb.). Persze ha utáltál itthon lenni, és ott sokkal jobban érzed magad, akkor érthető.

Nem a havi 100 ezer plusszért jöttem ki (ami úgy látom sokak szerint egyébként is inkább 250-350 ezer), hanem mert ez volt az álmom. Munka után szinte minden nap séta az óceánparton vs. anyázás a Bp-i dugóban / csöveshúgy szagolás a metróban?
Egyébként 3 év bécsi élet után költöztem ide, a legutóbbi magyarországi fizetésem nettó 105 ezer forint volt, hosszáteszem, szintén C# fejlesztőként, vidéki kisvárosban. Az osztrák fizum nettó 600-700k Ft között mozgott. Ha csak a pénz számitana, maradtam volna Ausztriában, vagy toltam volna az USA Green Card Lotteryt.

Egyébként az egészségügy ingyenes, étteremben egy főétel 2000-4000 Ft között mozog, ha már mindenképp meg akarod magyarázni nekem, hogy rossz nekem itt.

Nem utáltam otthon lenni, sőt - imádom a *vidéki* Magyarországot. De sokkal jobban vonzott (és vonz még most is) az itteni lazább életstilus, a tenger, a természet sokszinűsége...

Szóval röviden: a topik a jövedelemről szól, de az életemet nem feltétlen ennek maximalizálása köré szervezem.

EQMontoya: Annyiért már megfontolandó, de egyetértek, Hollandia nem olyan vonzó hely, hogy azonos életszinvonal mellett inkább azt válaszd.

bugizozi: Asszem még nem, bár már három magyar infóssal is beszéltem itt, szóval nem lehetetlen :)

Lortech, vzozo, djgeg: :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#4677) emvy válasza Goose-T (#4666) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hinnem, hogy Uj-Zelandra csak a penzert megy valaki.

while (!sleep) sheep++;

(#4678) Jhonny06 válasza Goose-T (#4666) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát nem tudom, én még nem nagyon hallottam olyat, hogy valaki sokkal jobban járt volna anyagilag a külföldi munkavállalásnál, pl. Londonban ugyanez lenne.. amennyivel jobban keresel, annyival drágább is minden. Viszont az azonos életszínvonal csalóka, mert hiába ugyanazt tudod megvenni a fizetésedből, sokkal jobbat kapsz pl. az egészségügyben, stb.

Szóval nem mondanám, hogy ugyanaz az életszínvonal. Ha meg nincs család és egyéb itt tartó körülmények, akkor hülye az, aki Magyarországot választja Új-Zéland helyett.

[ Szerkesztve ]

(#4679) azbest válasza M.Úr (#4676) üzenetére


azbest
félisten

Közép-Földjén jártál már? [link] :)

(#4680) birno válasza M.Úr (#4676) üzenetére


birno
addikt

Off, de engem az erdekelne, hogy mennyire szoktal talalkozni ilyen pokokkal, kigyokkal satobbi, amik miatt altalaban az ember fel azon kornyekre menni.

(#4681) azbest válasza birno (#4680) üzenetére


azbest
félisten

Te is hallottad azt a mondást, hogy " Ausztráliában minden meg akar ölni, mérgezni, enni, marni, harapni, karmolni"? Új-Zéland meg ott van a szomszédban (1500km-re) :)

(#4682) kovsol válasza birno (#4680) üzenetére


kovsol
titán

Az inkább Ausztrália nem Új-Zéland.

May the Force be with you!

(#4683) birno válasza azbest (#4681) üzenetére


birno
addikt

Hallottam, azert kerdezem, hogy arrafele mi a helyzet, nagyon meg nem neztem utana, de az a legegyszerubb ha olyat kerdez az ember akinek elsokezbol vannak tapasztalatai. :)

(#4684) KMan válasza M.Úr (#4676) üzenetére


KMan
őstag

Teljes mertekben egyetertek Veled :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4685) M.Úr válasza birno (#4680) üzenetére


M.Úr
tag

Érdekes módon ebben Új-Zéland pont az ellentéte Ausztráliának. Kigyók például egyáltalán nincsenek, sőt, totális kigyó tilalom van az országban! Tilos kigyót behozni. Az állatkertekben sincs, de még kutatási célból sem lehet itt kigyót tartani.

Pókok közül egyetlen van, ami nagyobbat csip, a katipo. Ez a fekete özvegyre hasonlit, viszont gyakorlatilag mitikus lény... legutóbb az 1800-as években volt feljegyzés arról, hogy embert csipett volna meg.

Ami itt veszelyes az a cápa, medúza, tüskés rája. Évente átlagban talán 1 eset, ha összejön ezekből az országban...

azbest: Még nem, majd annak is eljön az ideje. De a vidéki NZ gyakorlatilag tiszta Középfölde.

Örülök, ha felkeltettem valakinek az érdeklődését NZ iránt, de ne vigyük el a topikot. További off-topic kérdéseket inkább privátban :)

(#4686) kraftxld válasza bugizozi (#4665) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én vidéken nyomom, de jövő héten leszek az ingatlanlufi fellegvárában (Auckland) 4 napot :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4687) Gerzsi


Gerzsi
tag

Szerintetek reális ha nettó 260E kérek állásinterjún (Budapest) úgyhogy 1,5év évet dolgoztam android fejlesztőként? (Nincs még nyelvvizsgám de nyomatom külön tanárral már egy féléve, rajta vagyok) Ugyan úgy android fejlesztő állásról lenne szó.

(#4688) Goose-T válasza Gerzsi (#4687) üzenetére


Goose-T
veterán

Reális, de ha alkalmazottként mész, akkor inkább bruttót mondj nekik, ők is abban számolnak. A nettó az úgyis a te saját körülményeidtől függ, ők azt nem feltétlenül ismerik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4689) corevalue válasza Gerzsi (#4687) üzenetére


corevalue
csendes tag

Nem vagyok otthon android fejlesztésben és android fejlesztők fizetésével, de ha az általános fejlesztői fizetéseket néznénk, akkor nyugodt szívvel kérhetsz annyit...

(#4690) kerjani válasza Gerzsi (#4687) üzenetére


kerjani
aktív tag

Akár nettó 300-at is kérhetsz simán, max alkudnak, de nem fognak, mert ez már releváns tapasztalat, és hiányszakma is.

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#4691) syl5 válasza kerjani (#4690) üzenetére


syl5
őstag

Mindig alkudnak :DDD

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#4692) EQMontoya válasza Gerzsi (#4687) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy a viharba lehet valaki IT-s nyelvvizsga nélkül? :U

Same rules apply!

(#4693) lord.lakli válasza EQMontoya (#4692) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem mindenhol kell idegen nyelven kommunikálni, elég ha szakirodalmat tud olvasni.

(#4694) Nerd válasza EQMontoya (#4692) üzenetére


Nerd
aktív tag

hmhm... szerintem ebben nincs semmi meglepo, hianyszakma, mindenki el tud helyezkedni valahol. Olvasni, irni (it konyha nyelven) siman tudhat, kommunikalni szoban nem feltetlenul kell mindenkinek, foleg juniorkent...

(#4695) djgeg válasza EQMontoya (#4692) üzenetére


djgeg
őstag

Inkább, hogy a francba ne lehetne? Lényeg, hogy tud angolul vagy nem? Egy jogsi se rögtön azt jelenti, hogy valaki tapasztalt sofőr, az állás betöltéséhez meg nem is kell "jogsi".

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4696) EQMontoya válasza djgeg (#4695) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aki tud angolul, annak nem gond egy nyelvvizsga. Elvégre aki tényleg egy középfokú nyelvvizsga szintjén tud, az igazából nem tud normálisan megszólalni. Szóval egy nyelvvizsga ne jelentsen már problémát abban a szakmában, amiben az összes API, csomó tutorial, könyv és minden egyéb angolul van.

Ha mégis lefordítja magyarra valami díszpapagáj, akkor keletkezik az egyedbabszem, a maradandóság meg az élőzár. :)

Same rules apply!

(#4697) axioma válasza EQMontoya (#4696) üzenetére


axioma
veterán

A szakmahoz - itthon - eleg az olvasott szoveg ertese. Se a hallott szoveget (kiejtes!) nem kell tudnia, se omaganak kommunikalni, mar amig nincsenek olyan specko kerdesei, amit me'g senki nem tett fel a stackoverflow-n.
Persze ettol me'g nyelvvizsgaja lehet - mondjuk romanbol... diplomahoz eleg. Nekem is csak kenyszerbol van angol vizsgam, meg kenyszerbol tanulom, a nemetem es nekem mint nyelv is sokkal jobb. Jo, az angolt annyira me'g nem gyulolom, mint anno az oroszt, de nekem az a fura, hogy hogy lehet egy logikatlan nyelvet (nyelvvizsga szintjen az) termeszeteskent tanulni IT melle...

(#4698) djgeg válasza EQMontoya (#4696) üzenetére


djgeg
őstag

Folyékonyan beszélek és értek angolul, IT szakszókörnyezetben is. Nincs felsőfokú nyelvvizsgám (csak egy közép, ami btw bent sincs az önéletrajzomban) és nem is tervezem a letételét. Ezek mellet egyszer sem okozott hátrányt mert nincs angolból nyelvvizsgám... (értsd: Azért ne vettek volna fel mert hűha neked aztán nincs papírod róla... le van szarva, hogy tudsz e...) Kb 10 perc beszélgetés után kiderül, hogy tudok és ez mindig elég is volt.
A legtöbb helyen nem a papírt akarják látni hanem a tudást. Igaz ez az IT ra is... és tapasztalataim szerint az angolra is... Hány embert láttam(hallottam) aki megszólalni se tudott normálisan felsőfokú nyelvvizsgával, vagy késöbb akadtak gondjai munkában. :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4699) EQMontoya válasza djgeg (#4698) üzenetére


EQMontoya
veterán

Senkit nem érdekel szerintem sem a papír, de a nyelvvizsga ugye diplomafeltétel, tehát legalább valami minimálisat muszáj lerakni. A Te eseted más, nyilván középfokú mellett beszélhet valaki perfektül, de akinek nincs nyelvvizsgája, annak én nem hiszem el, hogy tud angolul: letette volna, ha tudna és ezen múlik a diplomája.

Same rules apply!

(#4700) efge válasza djgeg (#4698) üzenetére


efge
aktív tag

+1

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.