Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#24001) JoinR válasza basys2 (#24000) üzenetére


JoinR
senior tag

Kb. 30 féle típusból választhatsz (különböző kedvezmények vannak a listaárhoz képest -5-25%), a pontos keretet nem tudom, de ha hibrid vagy elektromos, akkor még nagyobb a budget. Octavia kategóriára kell gondolni, de elég sokan kérnek CH-R-t is. Egyébként igen, van cégautó pótlék (nettó 100k+).

#23999 freaghill: én a linkedint ajánlom, toptalon szerintem csak bagóért lehet dolgozni.

(#24002) freaghill válasza JoinR (#24001) üzenetére


freaghill
őstag

Linkedinen eddig csak teljes munkaidős állások voltak, én kis betevőt szeretnék a full time mellett, arra keresek valami kis mellékes projekteket.

(#24003) mobal válasza freaghill (#24002) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha találsz egy jó oldalt / módszert kérlek osszd meg! Ez engem is érdekelne jövőre!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24004) the dealer válasza freaghill (#24002) üzenetére


the dealer
tag

Teljes munkaidős állás mellett biztos lehet más munkát vállalni?

Én úgy tudom, hogy szerződésbe szokták foglalni, hogy máshol ilyenkor nem vállalhatsz munkát, ami számomra logikusnak is tűnik a munkáltató szemszögéből. Egyrészt, hogy a munkán kívüli szabadidődet pihenéssel töltsd, mésrészt, hogyha munka közbe van egy kis szabadidőd azt is inkább a munkáltató számára hasznos dologgal töltsed. Mind a kettő azért hogy jobban teljesíts ott ahol a teljes állást vállaltad.

[ Szerkesztve ]

Real life is just a hobby.

(#24005) mobal válasza the dealer (#24004) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Általában a munkaidőre vonatkozik, tehát ha vállalod, hogy 8 és 17 óra között csak azzal a munkával foglalkozol. Ha jól tudom törvényes módon amúgy sem tudják kideríteni, hogy csinálsz-e mást.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#24006) kraftxld válasza freaghill (#24002) üzenetére


kraftxld
nagyúr

UpWork-ön azért lehet lőni egész értelmeseket ha rágyúrsz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24007) Ursache válasza the dealer (#24004) üzenetére


Ursache
senior tag

define munkavállalás. a saját webshopomat nem vihetem főállás mellett? :) én is tudok ilyen kitételről (mit írsz alá), de kötve hiszem, hogy ezen kéne rugózni.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#24008) D1Rect válasza the dealer (#24004) üzenetére


D1Rect
félisten

Én külön figyeltem erre, nekem csak jelentési kötelezettségem van.

(#24009) Tapsi válasza Ursache (#24007) üzenetére


Tapsi
addikt

a saját webshopomat nem vihetem főállás mellett?

Nem. Sőt, a saját biznisz a leginkább fájó pont.

(#24010) emvy válasza Ursache (#24007) üzenetére


emvy
nagyúr

Abszolút a szerződéstől függ. Vannak cégek, akik minden (intellektuális) termékre igényt tartanak, amit a munkaszerződés ideje alatt hozol létre. Van, ahol csak azt írják bele, hogy a cég eszközeivel vagy munkaidő alatt létrehozott érték az övék. A versenytilalom megintcsak más.

while (!sleep) sheep++;

(#24011) Jorus válasza the dealer (#24004) üzenetére


Jorus
nagyúr

Általánosságban, ha nem vezető állású munkavállalóról van szó, törvényi szinten nincs tiltva további munkaviszony létesítése, a munkavállalót csak bejelentési kötelezettség terheli. A munkaszerződésbe természetesen belefoglalható ilyen kitétel, és akkor nyilván tiltható, kizárható a további munkaviszony.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24012) Ursache válasza Tapsi (#24009) üzenetére


Ursache
senior tag

Ennyire nem sikerül KPI-okat gyártani és mérni, hogy száraz szöveggel kell leírni ezt a kitételt? Tennék 1-2 javaslatot, hogyan csinálják jobban akkor bizniszt, ha már a cseszegtetésre jut idő.

Másik oldalról: én írtam alá, tartsam is magam ehhez!

emvy: áh, köszi! Jó tudni, hogy mennyire más és más az elvárás, aláírnivaló.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#24013) Tapsi válasza Ursache (#24012) üzenetére


Tapsi
addikt

A munkakörök jó része nem mérhető naturáliákkal.

(#24014) Ursache válasza Tapsi (#24013) üzenetére


Ursache
senior tag

Eltaláltad: nem kell minden szart lemérni, mert csak vergődés a vége. Helyette fojtsuk meg máshogy, ez majd beválik.

Még egyszer hangsúlyozom: ilyet élből nem írnék alá, mint amiket emvy hozott be, de ha mégis, akkor az onnantól kezdve kötelezettségem.

"akik minden (intellektuális) termékre igényt tartanak, amit a munkaszerződés ideje alatt hozol létre" - el tudok itt képzelni nagyon csúnya kifutásokat is.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#24015) Tapsi válasza Ursache (#24014) üzenetére


Tapsi
addikt

Mármint mit fojtsunk meg? Hogy a saját bizniszedet vigyed a főállás mellett/közben? Azért a munkáltatód se hülye, olyan nincsen, hogy te 8-17 között a főállással foglalkozol, és csak utána tolod a sajátod szekerét. Ne vicceljünk már! :)

akik minden (intellektuális) termékre igényt tartanak...

Bizonyos helyzetekben és pozíciókban ez teljesen valid. Jellemzően tudásintenzív fejlesztői állásoknál.

(#24016) emvy válasza Tapsi (#24015) üzenetére


emvy
nagyúr

> 8-17 között a főállással foglalkozol,

kreativ munkak eseten egyébként jellemzően ilyen sincs; nem működik az, hogy hétvégén tuti nem gondolok a munkára, de reggel 8-kor meg automatan átáll ra az agyam

while (!sleep) sheep++;

(#24017) Tapsi válasza emvy (#24016) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, de a szerződésedben benne lesz az, hogy heti 40 órára kapod a fizetésedet, már csak munkajogi okokból is.

És ja, mindenki ismeri azt az érzést, hogy valami tök jó megoldás épp a budin, vagy a zuhany alatt jutott eszébe. Ezt nyilván nem tudod így kiszámlázni.

(#24018) emvy válasza Tapsi (#24017) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, de akkor azt is érdemes őszintén belátni, h a munkavállaló nem csak a munkára gondol 8-5 között. :)

while (!sleep) sheep++;

(#24019) Tapsi válasza emvy (#24018) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, csak más az, hogy a csajozásról témáztok éppen a kollégákkal munka helyett, vagy egy párhuzamos bizniszt viszel. Mármint szerintem lehet érezni a különbséget, és az is érthető, ha a munkaadódnak utóbbi nem tetszik.

(#24020) emvy válasza Tapsi (#24019) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ezzel egyet tudok érteni.

while (!sleep) sheep++;

(#24021) Sztenly válasza Tapsi (#24019) üzenetére


Sztenly
tag

Lehet az előbbi témázás sem lesz kedvére. ;)

(#24022) Ursache válasza Tapsi (#24019) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem csak parhuzamos, de meg kompetitiv is :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#24023) SztárDoki


SztárDoki
újonc

Sziasztok

Gondolkodok azon, hogy jövőre munkahelyet kellene váltani és a cloudera lenne az egyik jelölt. Mennyire lenne náluk reális egy 2M - 2.2M bérigény a staff software engineer állásokra?

Illetve, bárkinek bármi infója van a cégről, az érdekelne. Régebbi kommentekben volt említve, hogy a hortonworksös összeolvadás óta rosszabb a hely, de semmi konkrét, hogy pontosan mi a probléma.

(#24024) Oppenheimer válasza SztárDoki (#24023) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát alapbérnek sztem ez magas lenne. Ha lenne equity, azzal együtt lehetséges. De mivel a cég privát lett, rendes equity már nincs. Nagyon illikvid, 3-5 évre lekötő, kétes értékű csomag van.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#24025) JoinR válasza SztárDoki (#24023) üzenetére


JoinR
senior tag

Én 2x voltam interjún náluk, minden alkalommal teljesen szét voltak esve, azt se tudták, kit keresnek. Szerintem először próbáld meg, aztán majd gondolkozol, ha van ajánlat.

(#24026) kexksz


kexksz
addikt

Megegy prog fizu felmeres [link]

(#24027) kexksz válasza kexksz (#24026) üzenetére


kexksz
addikt

Ja semmi, ez csak a Bluebirdos repostolva

(#24028) azbest válasza kexksz (#24027) üzenetére


azbest
félisten

jaja, ez egy fajta önreklám, hogy rajtuk keresztül milyen fizetéseket lehte kapni. Sok cég nem bíz meg külsős jutalékos céget. Ezekben a statokban sosem fog megjelenni a sokféle olyan pozíció, ahol fele-harmada annyi fizetések vannak. Mert azt nem így hirdetik.

(#24029) Jorus


Jorus
nagyúr

A segítségeteket szeretném kérni munkakörhöz kapcsolódó juttatások munkavállalói szempontból való beárazásában. Ha van hivatalos konverzió vagy formula, az is jó, de a szubjektív meglátás is jól jön. A juttatások munkáltatói költségeit látom, de érdekel, hogy ezek munkavállalói szemszögből mennyit nyomnak a latba váltás esetén.

IT üzemeltetéssel foglalkozó cég, mérnöki pozíció (hardver, hálózat, vmware, hyper-v, windows, linux - nem egy poziban nyilván, hanem külön-külön). A bruttó béren felül a következő juttatások vannak:
- 13. havi bér
- 100% home office - havonta 1-2 alkalommal kell kimenni ügyfélhez jellemzően Budapesten, ritkán vidéken
- munkaeszközök biztosítása (oké, ez nyilván alap, de ideírom) - telefon választható ~200.000 HUF-ig, notebook vagy asztali gép választható ~600.000 HUF-ig, de ha szükség van bármi egyébre (még egy monitor, switch, router, akkor intézzük ésszerű keretek között (egy 3090-et, nehéz lenne beadni, de ha kell egy 34-es monitor, akkor az menjen))
- céges autó - választható 8M HUF-ig, benzin vagy hibrid, minden költségével (szerviz, javítás, gumiszettek, gumiszerelés, éves országos matrica, biztosítás, stb.), km futás megkötés nélkül
- tankolókártya - havi 50.000 HUF kerettel
- szakmai képzések, tanfolyamok - költségmegkötés nélkül, kinézed, elvégzed, ami érdekel

Köszönöm előre is a kommenteket!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24030) MasterMark válasza Jorus (#24029) üzenetére


MasterMark
titán

A home office, meg a munkaeszköz mióta juttatás? :DDD

Switch Tax

(#24031) lumpy92 válasza Jorus (#24029) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Más szakmákban ez már álom kategória lenne (illetve felsővezetői beosztás)! Rendesen ki van nyallintva a fenekük az IT-ban dolgozóknak.:U Korrekt.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#24032) sutszi válasza MasterMark (#24030) üzenetére


sutszi
veterán

Ne legyél ilyen... Precovid időkben, nem volt ennyire általános...
És van aki már arra is hisztis ha most kell kimenni ügyfélhez heti egyszer...
A laptop esetén sem a munkaeszköz a hangsúlyos, hanem a szabad választás...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#24033) Drizzt válasza MasterMark (#24030) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A munkaeszköz törvényi kötelezettség, így az valóban nem tekithető annak, de a home office továbbra is csomó helyen inkább kegy, mint jog, tehát tekinthető juttatásnak. Viszont rendkívül nehezen forintosítható általánosságban. Talán a kocsi fogható meg a leginkább a lenti felsorolásból a benzinnel, meg a 13. havi bér, mint forintosítható juttatás. Még a telefont is lehet számolni, az sem alap mindenhol. Az ingyenes képzések nem tudom mennyire alap, ahol voltam az utóbbi években, mindenhol az volt, de lehet csak épp olyan helyeken voltam. Én összesen kb. br. 300-400e forintnyi havi értéket tudnék rendelni ehhez a pakkhoz, de azért tudni kell, hogy a munkahelyek nagy részén ennek a pakknak egy részhalmaza biztosan rendelkezésre áll. Szóval ha az átlagos állásokhoz szeretném hasonlítani IT-ban, akkor csak a kocsit számolnám bele, meg a 13. havi bért.

I am having fun staying poor.

(#24034) Jorus válasza MasterMark (#24030) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igazad van, idézőjelbe kellett volna tennem. :) Ott inkább az volt a lényeg, hogy nem egy levetett 20k-s telót és 100k-s notit kapsz a raktárból, aztán dolgozz vele, hanem 8-900k-ért bevásárolsz magadnak a cég számlájára, olyan eszközöket, amikkel szívesen dolgozol.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24035) dkaro válasza Jorus (#24029) üzenetére


dkaro
őstag

Egyet értek Drizzt-el. Olyan br 300k körül, csak az autó és a 13. havi fizu tekinthető igazán juttatásnak ezekből. Félre ne értd szerintem nagyon jó kis pakk, de sok embernél kiveri a biztosítékok ha a munkaeszközt vagy a trainingeket juttatásnak írják le. :)
Amúgy az autó helyett választható pénz összeg? Nálunk igen és tapasztalataim szerint többen szokták a pénzt választani.
Illetve ami juttatások terén csábító tud lenni (ismetségi köröm alapján) az a nyugdíj előtakarékosság támogatása vagy extra szabi napok.

(#24036) MasterMark válasza Drizzt (#24033) üzenetére


MasterMark
titán

home office továbbra is csomó helyen inkább kegy, mint jog

Igen, pont ez a problémám és ez a hozzáállás a gond hogy úgy tekintenek rá mint valami juttatásra. :U

Switch Tax

(#24037) Jorus válasza MasterMark (#24036) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi havi 1.5 M HUF-t takarítunk meg azzal, hogy nincs irodánk, és mindenki HO-ból dolgozik. (Kis,12 fős KKV.) Irodabérlet, rezsi, takarítás, céges kávé, céges víz, céges autók többletfogyasztása a munkába járáshoz kapcsolódóan. Ez nálunk nem covid-hatás, 2019 közepén felszámoltuk az irodát. Igaz, volt olyan kolléga, aki azért lépett ki, mert nem volt hova bejárni, de az is megérthető, ha az otthoni körülmények nem alkalmasak a munkavégzésre.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24038) tboy93 válasza Jorus (#24029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egészen jó, en a 8M keretet erzem kicsiket szűknek autó terén, rettenetesen felszaladtak az árak, ebbe egy automata octavia pl már nem fér bele.

(#24039) emvy válasza tboy93 (#24038) üzenetére


emvy
nagyúr

illetve 600k-s laptop is necces

while (!sleep) sheep++;

(#24040) Jorus válasza dkaro (#24035) üzenetére


Jorus
nagyúr

250k bruttót lehet kérni autó helyett, de eddig senki sem választotta.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24041) Jorus válasza emvy (#24039) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem strict rule, legutóbb a mérnök kolléga egy Carbon X1-et szeretett volna 950-ért, így azt kapott.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24042) Drizzt válasza Jorus (#24040) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én ilyen döntéshelyzetben biztos a 250K-t választanám. Most meg főleg, mert mióta beütött a Covid, azóta összesen 10000 km-ert ha vezettem talán. Home office-ból semmi értelmét nem látom. Ha nem lenne saját kocsim és sokat kéne vezetni, akkor biztos meggondolnám, de így nem. Amikor ilyen döntéshelyzetem volt, akkor 180K-t lehetett kérni kocsi helyett, akkor is inkább azt választottam. Mostani helyemen meg nincsen már autó, csak azoknak, akik vagy egy évvel előttem mentek oda.

I am having fun staying poor.

(#24043) Tapsi válasza tboy93 (#24038) üzenetére


Tapsi
addikt

Itt nyilván operatív lízingről van szó, a flottakezelő listaára pedig jóval alacsonyabb, mint a kereskedésé. A 8 millás keretből kijöhet mondjuk egy hibrid Corolla, melósok ennél jobbat nem nagyon szoktak kapni.

A többi juttatás is rendben van szerintem, de amúgy nem számszerűsíthető, mert az egyéni igényektől függ. Aki nem gurul sokat, annak egy vatta új verda nem nagy benefit. A home office szintén egyéni preferencia kérdése. A 13. havi nem rossz.

(#24044) Sempronius89 válasza Jorus (#24029) üzenetére


Sempronius89
tag

Gyönge keret. Lassan 2022-ben a három Maláj szexrabszolgának fél éves cserével alapnak kellene lennie. Ráadásul még a Puskás Akadémia szezonbérlet is elmarad. :(

(#24045) tboy93 válasza Tapsi (#24043) üzenetére


tboy93
nagyúr

Véletlenül pont van ismerős aki auto berbeado cegnel dolgozik, ralat a kedvezmenyekre, nagyon elteroek. Koreaiak pl csak ilyen 10% korul adnak a maganszemelyeknel elérhető arakhoz képest.

De fapad corolla hatchback talan beleferhet a 8M-be, igen.

Amugy azzal egyetertek, hogy ha van 100% HO es ezt szereti is az ember, akkor emellett nem biztos hogy sokat jelent a céges autó.

[ Szerkesztve ]

(#24046) Revolit válasza Jorus (#24029) üzenetére


Revolit
senior tag

Emlitettek itt a laptop keretet, az nekem is kakukktojas volt, hogy miert csak annyi. Aztan rajottem, hogy a kollega uzemelteto. Nem hiszem, hogy sokkal erosebb gep kellene. Fejlesztoknek persze adjak a 800k-1.2M gepeket, ellenben autot pl nem nagyon :)

(#24047) Drizzt válasza tboy93 (#24045) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Fapad Sedan Hybrid Corolla meg 7.7M hétköznapi halandónak is most. Annyira a hybridnél a fapad nem is tűnik az idei felszereltségben fapadnak.

I am having fun staying poor.

(#24048) OPiiPO válasza Revolit (#24046) üzenetére


OPiiPO
addikt

Amikor fejlesztek akkor is elvagyok az i5+16Gb ram DELL-el, mert minden melót Azure + virtuális gépen végzek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#24049) kexksz válasza Jorus (#24029) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem korrekt csomag, de teljesen szubjektiv. En nem szeretnek 200k-s telefont meg 600k-s laptopot hasznalni, mert napi tobb orat ezekkel toltok, viszont auto meg nem oszt nem szoroz, mert kb sosem ulnek bele. Te tudod, hogy mire van szukseged, meg hogy az alapfizu melle emellett.

(#24050) CyberPunk666 válasza Jorus (#24040) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nyilván nagyon egyéni, hogy kinek mi kell, sok dologtól függ.
De havi 250 bruttóból elég sok kocsit lehet bérelni, taxizni, mollimozni, amikor szükség van rá.
Ha masszívan használnám ezeket a lehetőségeket, még akkor sem tudnék rá elkölteni ennyit.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.