Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#9001) Szakbarbár válasza X Factor (#9000) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Attól mentsen meg az ég, hogy SSC-nél kelljen dolgoznom és telefonos hibabejelentéseket fogadnom. Akkor inkább elmegyek szalag mellé vagy Aldiba árufeltöltőnek, a mostani béremet ott is megkapnám.
Jobban szeretem az olyan helyet, ahol házon belül kell segíteni lehetőleg nem telefonon, ha angolt kell használni az külön előny, mert legalább nem kopik a tudás.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9002) VirsLee válasza Szakbarbár (#8999) üzenetére


VirsLee
őstag

Itt nem ez a fő kérdés, hanem az, hogy miért töltesz el 3 évet egy olyan helyen, ahol nem tudsz fejlődni? Mi lenne, ha öt év supportos háttérrel végre elkezdenéd fejleszteni magad? :) Vagy szeretnéd egy ugródeszkán leélni az életed?

(#9003) Szakbarbár válasza VirsLee (#9002) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Supportnál magasabb szintű munkára alkalmatlan vagyok, ez már párszor bebizonyosodott.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9004) adalbert1 válasza Szakbarbár (#9003) üzenetére


adalbert1
veterán

Lehet supportálni applikációt, OS-t, adatbázist, stb. is, és szerintem ezekbe is bele lehet tanulni - nem is próbálkoztál még ilyesmivel? Szerintem a sima user supporthoz képest ez előrelépés lehetne számodra.

(#9005) lastmanrel


lastmanrel
újonc

Sziasztok!
Dolgozott már valamelyikőtök Docler SSC-nél? Van róla tapasztalatotok (akár privátban)? Köszönöm!

(#9006) Goose-T válasza lastmanrel (#9005) üzenetére


Goose-T
veterán

Az egy szekta, viccen kívül. Egy régi barátom dolgozott ott egyébként, amíg el nem ütötte rejtélyes körülmények között éjszaka egy autó, két hétre rá meg is halt. Persze ez tíz éve volt. Nem mondom, hogy köze volt hozzá a munkahelyének, de elég hajmeresztő dolgok mentek ott akkoriban. Azóta lehet, hogy változott a helyzet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9007) lastmanrel válasza Goose-T (#9006) üzenetére


lastmanrel
újonc

Interneten mindenki teljesen negativ velemenyeket ir a cegrol. Most igy elbizonytalanodtam picit, de koszonom az infot.

(#9008) mobal válasza Goose-T (#9006) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én úgy hallottam, hogy azért vette meg a DR-t, hogy anyuéknak azt mondhassa nem a lányokból él! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9009) birno válasza lastmanrel (#9007) üzenetére


birno
addikt

Azert nem ennyire durvat, de azt, hogy szekta jellegu en is hallottam egy munkatarstol aki ott dolgozott, szoval abban lehet igazsag.

(#9010) mobal


mobal
MODERÁTOR

5% fizut (bruttó) megérheti elengedni 11% cafetériáért?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9011) DopeBob válasza mobal (#9010) üzenetére


DopeBob
addikt

Nincs értelme a kérdésnek, konkrét szám, kéne, hogy össze lehessen hasonlítani.

De egyébként nem túl sok értelmes kafetéria elem van, ami lényegesen kedvezőbben adózik a bérnél. Ha 0%-t tudod választani (ovi, bölcsi, lakáshitel) akkor igen.

MZ/X

(#9012) bandus válasza mobal (#9010) üzenetére


bandus
veterán

ez most komoly kérdés? ezt honnan a fenéből tudja bárki, aki nem ismeri a fizudat és a cafetériádat, meg, hogy mire használod fel. azért ez nem egy bonyolult matek :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9013) mobal


mobal
MODERÁTOR

Direkt nem akarok számot! :D

Amúgy a 0% része ami igen, valószínűleg hasznos lenne. Sok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9014) Goose-T válasza mobal (#9010) üzenetére


Goose-T
veterán

Számold ki magadnak itt, de szinte biztos, hogy nem.

Szerk.: már ha az 5% a fizetésed 5%-a, a 11% meg a cafeteria 11%-a. Ha a cafeteriád emelkedne a fizetésed 11%-ával, annak már megéri utánaszámolni.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9015) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Bérbeadni valamit mindenképpen csak számlával lehet, még ha csak nagyon minimális is rajta a haszon, vagy itt is van valami limit, mint az ingóság eladásánál a 200k? Valaki esetleg tudja az erre vonatkozó szabályozást? Köszi! :R

(#9016) Tapsi válasza Jhonny06 (#9015) üzenetére


Tapsi
addikt

Folyamatos zavar van a fejekben. Számlát vállalkozások állítanak ki, esetleg adószámos magánszemélyek. Egy bérleti szerződés magánszemélyek között is létrejöhet, itt nincs számlaadási kötelezettség.

(#9017) EQMontoya válasza Tapsi (#9016) üzenetére


EQMontoya
veterán

Attól függetlenül viszont jövedelem, tehát bejelentési kötelezettséged van rá.

Same rules apply!

(#9018) Jhonny06 válasza Tapsi (#9016) üzenetére


Jhonny06
veterán

És akkor ez nem adóköteles? Minimális összegről van szó, mondjuk 2k/nap, néhány napra.

(#9019) Tapsi válasza Jhonny06 (#9018) üzenetére


Tapsi
addikt

Szja bevallásban fel kell tüntetni.

(#9020) Kukipapa_rr válasza Jhonny06 (#9018) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Számlát nem kell adnod, de számviteli (pénzügyi) bizonylatot kell.

Nem kell tőle megijedni, én ezt a leírást követem, közérthetően összefoglalja, mi hogyan megy.

Ez ugyan hosszútávú kiadásra vonatkozik, de nem látom, miért ne kéne ugyanezt tenni rövidtávú kiadásnál.

(#9021) Mercutio_ válasza Kukipapa_rr (#9020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem itt nem ingatlan bérbeadás (amire külö njogszabály van), hanem eszköz/berendezés/egyéb ingóság a téma.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9022) Kukipapa_rr válasza Mercutio_ (#9021) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Igazából nem derült ki, hogy ingóságról vagy ingatlanról van-e szó.

Eredetileg ez a megjegyzés szúrt szemet: "Egy bérleti szerződés magánszemélyek között is létrejöhet, itt nincs számlaadási kötelezettség."

Mivel bár pl. ingatlannál ez ugyan igaz, de azért bizonylatadási kötelezettség van. Józan ésszel gondolkodva nem nagyon látom, miért ne lenne ez igaz ingóságra is.

(#9023) throwaway42


throwaway42
újonc

Nem: ffi
Kor: 21
Munkakör: java dev
Végzetség: 1 ev mulva lesz meg a bsc
Nyelvtudás: angol felsofok
Netto fizetés: 525br
Egyéb:
Hely: bp

Gondolkodom, hogy diploma utan elkoltozzek, Berlin, Stockholm, NZ ami szimpatikus. Ti mit tennetek helyemben? Csupan anyagi szempont vezerel, bpt szeretem.

(#9024) Oppenheimer válasza throwaway42 (#9023) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Menjél Svájcba, ott lehet nagyot akasztani. Berlinben nem sokkal magasabb az árszínvonal mint bp-n, de a másik kettőnél is sokkal jobban fizetnek Svájcban.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#9025) mobal válasza throwaway42 (#9023) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tapasztalatod mennyi?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9026) weiss válasza throwaway42 (#9023) üzenetére


weiss
addikt

Netto fizetés: 525br :DDD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9027) throwaway42 válasza mobal (#9025) üzenetére


throwaway42
újonc

1 ev

weiss: semmi ertelme a nettot irni adokedvezmenyek miatt, nem lehet rendesen osszehasonlitani

(#9028) weiss válasza throwaway42 (#9027) üzenetére


weiss
addikt

Értem én, csak viccesen néz ki, hogy a nettó mellé van írva a bruttó.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9029) Nerd


Nerd
aktív tag

Hello,

ki mit hallott a budapesti Hortonworks-rol?

(#9030) djgeg


djgeg
őstag

Ahoy,

Van valakinek kiküldetés téren óra kalkulációs tapasztalata? A lenti szöveget találtam neten, de nem feltétlen értelmezhető számomra annak tudatában, hogy elvileg az utazással töltött idő is (ha nem a munkaszerződésedben szereplő munkavégzés helyére utazol) munkaidőnek számít.

Példa.: Magyarországról utazol külföldre autóval. 2.5 óra az út amiből 2 óra magyarországon 0.5 óra pedig országhatárt átlépve teszel meg. Dolgozol 8 órát majd megint 2.5 óra út haza.
Értelmezésem szerint ez 8+2.5+2.5 óra munka, tehát a 8 óra kintöltött időre napi díj is jár, de ezek mellet még 5 órát töltöttél utazással a kiküldetésre. A 2.5+2.5 óra útra, kell e vagy milyen mértékű óradíjat esetleg túlórát kellene kalkulálni? (vagy tört napnyi kiküldetési díjat vagy egyáltalán nem kell?)

"A kiküldetés időtartama az indulás és az érkezés tényleges időpontja között eltelt idő. Az időtartam megállapítása szempontjából az országhatár átlépését, légi és vízi út esetén az indulás szerinti időpontot egy órával megelőzően, illetőleg az érkezést egy órával követően kell alapul venni azzal, hogy az adott kiküldetésben töltött teljes (24 órás) napokhoz hozzá kell adni a tört napokon kiküldetésben töltött órák számának 24-gyel való osztásával kiszámított napokat úgy, hogy a fennmaradó tört rész - amennyiben az legalább 8 óra - egész napnak számít. Amennyiben a kiküldetésben töltött idő 24 óránál rövidebb, de a 8 órát eléri, az egy egész napnak számít."

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#9031) Nerd válasza djgeg (#9030) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ezt tuti interneten kell megkeresni?

Szerintem ez cegenkent valtozik, gondolom van valami torveny is, de magat a ceget kerdeznem meg ahol dolgozol, nekem ez eddig minden cegnel maskepp volt...

Jelenlegi munkahelyem:
- megadom mikor kezdodik a kikuldetes: kb repulo indulas
- megadom mikor erek haza: kb repulo leszall

kapok napidijat, valmi szabaly alapjan, most nem ugrik be, de ha jol remlik min 12 vagy 16 ora kell kikuldetesben 1 napi dijert

Elozo munkahelynel, kulon osszeg jart az utazasert, ott konkretan meg kellett adni, hogy mennyit ultem repulon, vonaton akarmin es azert jart valami kisebb osszeg...

(#9032) djgeg válasza Nerd (#9031) üzenetére


djgeg
őstag

A kérdés maga nem feltétlen a kiküldetéssel kapcsolatos, hanem az utazással töltött idővel. Mivel a napidíj gyakorlatilag kötelező abban az esetben, ha elküldenek dolgozni nem a munkaszerződésedben található munkavégzés helyére így nem is ez a kérdés (plusz ez cégenként változik a törvény csak minimumot ír)
Egyébként ahogy néztem 6-8 óra már kiküldetésnek számít. Mindezek mellet, szeretek ezzel képben lenni, mert bármikor jól jöhet akár saját cég esetén is.
Mégegyszer a kérdés: az utazással töltött idő tudtommal munkának számít, az általam vázolt esetben, hogyan kéne ezt "rendesen" elszámolni?

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#9033) EQMontoya válasza djgeg (#9032) üzenetére


EQMontoya
veterán

Asszem, az utazás idejére elvben nem kötelesek fizetni semmit, de nyilván értelmes keretek között azért vlaamit szoktak kompenzálni a cégek, mert a kiküldetést meg nem vagy köteles elfogadni... :)
Napidíj is szokott lenni ilyen tört napi vagy hasonló megoldásban.

Same rules apply!

(#9034) Beerwolf válasza Beerwolf (#8758) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Nem: Férfi
Kor: 27
Munkakör: Épületgépész tervezőmérnök
Végzetség: BME BSc gépészmérnök, BME MSc épületgépész mérnök
Nyelvtudás: angol középfokról van papír, felsőfoknak fogok most nekilátni.
Netto fizetés: 300 ezer + 2000/óra túlórapénz
Egyéb: 2 éve egy helyen, ebből fél évig diákként.
Hely: Budapesti tervezőiroda

(#9035) drogery


drogery
tag

Nem: Férfi
Kor: 28
Munkakör: Senior Software Testing Engineer, Team Lead
Nyelvtudás: angol c1
Br fizetés: 600k + eves 400k kafa + eves 720k bonus
Hely: megyeszekhely

(#9036) Thrux


Thrux
csendes tag

Nem: Férfi
Kor: 35
Munkakör: Sysadmin
Végzettség: Középiskola
Nyelvtudás: Angol
Nettó fizetés: 427k (utolsó 12 hó átlaga)
Hely: megyeszékhely

(#9037) Esqs


Esqs
tag

Üdv,
Bp.-en junior SAP modulgazda munkakörben kb. mettől meddig terjed a havi bruttó bér? :R

(#9038) Esqs


Esqs
tag

Miért pang ennyire ez a topic?

(#9039) Tankblock válasza Esqs (#9038) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

csak találtagatni tudok,
1. nincs itt az ideje, majd nézd meg január körül, amikor a fizetés (nem) emelések lesznek
vagy amikor a multik a fizuemelést mérik :C
2. nincs flév vége az egyetemen :DD
3. nincs új piaci szereplő ami felborítaná a piaci trendeket.
4. nincs épp flamewar

Személy szerint örülnék neki ha aktívabb lenne a topic.

Szerk - typo

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#9040) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok, idén végzek a tanulmányaimmal, jövő félévben kezdeném a szakmai gyakorlatomat. Jövő héten megyek interjúra az Eurosped-hez (logisztikai munka) és az lenne a kérdésem, hogy ezért fogok kapni fizetést vagy nem? Elnézést a hülye kérdésért, de nem vagyok tájékozott a témában. És ha igen, akkor mennyire lehet számítani? Heti 40 óra kell.

(#9041) savoo válasza DeathBat666 (#9040) üzenetére


savoo
addikt

Cégfüggő.. Ha trükköznek akkor nem. (Papíron 2 részre bontják a szakmai gyakot)

(#9042) tehPwnerer válasza DeathBat666 (#9040) üzenetére


tehPwnerer
csendes tag

Ha egyetemi szakmai gyakorlatról van szó, akkor valami olyasmi a törvény*, hogy 6 hetet elérő és azt meghaladó időtartamú (heti 40 óra) munkavégzés esetén a mindenkori minimálbér 15%-át kell kifizetnie a munkáltatónak a gyakornok részére hetente. Persze ettől többet is fizethet, nekem pl. normális fizetést adtak gyakornokként szerencsére. De, ahogy savoo is írta, ha trükközni akarnak, van rá mód dögivel, pl. ha 2x3 hétre vesznek fel papíron, akkor nem kell fizetniük, meg hasonlók.

* 2014-ben voltam hasonló cipőben, azóta változhatott.

(#9043) ITmuki


ITmuki
csendes tag

Sziasztok!

1-2 hónapja váltottam munkahelyet egy multihoz fejlesztőként. Nagy előnye volt a cégnek, hogy sok a fejlődési lehetőség és 15 percre van az iroda, előző hely 1 órára volt. Az interjún anno mondták, hogy költözés várható, de maradnak a környéken, csak pár perc lesz a különbség. Ehhez képest kiderült, hogy ez nem igaz és a metrófelújítás kellős közepébe ugrik be, ami így napi 2+ óra kényelmetlen utazást jelent. Ha azt számolom, így heti szinten másfél órával kevesebb szabad időm lesz, ami havonta 30 óra.

A bérezés megbeszélésekor a felszabaduló időmet is belevettem, így most 370k nettó + kb 26k cafeteriat kaptam + első évben havi 20k ezen felül(de ha 1 éven belül pattanok, akkor a bruttóját vissza kell fizetni)

A fejlődéssel kapcsolatos és szakmai dolgok rendben vannak, de a fentiek miatt már elkezdtem tapogatózni egy kicsit közelebb a családi fészekhez.

4.5 év tapasztalattal most mi lehet a reális skacok? Ti egy ilyen szituban mit csinálnátok?

(#9044) Mercutio_ válasza ITmuki (#9043) üzenetére


Mercutio_
félisten

Próbaidő már lejárt?
A költözéssel kapcsolatban nem megfelelően tájékoztattak, erre hivatkozva - ha ennyire fontos - és ezt kihangsúlyozva mondanék fel, ha oda jutna a dolog. Így talán nem marad bennük szálka.

1 év és megy tovább a következő szakaszra a metrófelújítás, azt azért vedd figyelembe ha ez ennyire számít.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9045) Tapsi válasza Mercutio_ (#9044) üzenetére


Tapsi
addikt

1 év és megy tovább a következő szakaszra a metrófelújítás

Egészen biztos vagyok benne, hogy lesz az 2 is! Ismerve az állami projekteket.

(#9046) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mindenki a XIII-ba költözik most, ami a város egyik legszarabbul megközelíthető helye sok szempontból.
Pl. Budáról rémálom.

Same rules apply!

(#9047) ITmuki válasza Mercutio_ (#9044) üzenetére


ITmuki
csendes tag

Még nem járt le, de mindenképp kihangsúlyoznám az okot.
Egyébként mindegy, hogy 1 vagy 2 év, mert Budáról járok és a következő szakasz azt jelentené, hogy valószínűleg ugyanúgy használnom kéne a metrópótlót. Amúgy szerintem a 3-as metró a legszarabb viszonylat, ami a BKV-nál eszembe jut, korábban is kerültem, mint a tüzet, sőt amikor állásajánlatokat néztem, ez is erős szűrő volt.

[ Szerkesztve ]

(#9048) Mercutio_ válasza ITmuki (#9047) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, de nem lehet mindenki budai:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9049) Jhonny06 válasza ITmuki (#9047) üzenetére


Jhonny06
veterán

NNG-hez kell menni, ők jó helyen vannak.. :D Vagy Evosoft

[ Szerkesztve ]

(#9050) EQMontoya válasza Jhonny06 (#9049) üzenetére


EQMontoya
veterán

NNG-t azért nem feltétlen ajánlanám manapság. :)

De pl fura, hogy az Ericsson eddigi helye ott a Petőfi híd budai oldalán most kiadó... Pedig az igencsak jó helyen van, combino mellett.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.