Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#4151) FLx válasza Egon (#4150) üzenetére


FLx
addikt

Önkormányzati zrt, majd uaz, nem egy kapitalista termelő vállalat.

(#4152) Egon válasza Egon (#4150) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy nem mondtam, hogy átlagon aluli a fizu, de őszintén szólva arra számítottam, hogy egy ilyen speciális munkakörben foglalkoztatott, speciális szaktudást/gyakorlatot/képesítést igénylő feladat ellátását arányaiban (értsd: a legalsó vezetői szint béréhez viszonyítva) egy kicsit jobban díjaznak majd.
Nyilván nem gondoltam kétszer ekkora fizetésre, de a jelenlegi fizumhoz képest még 10%-os növekedést sem jelentő összegért nyilván nem fogok váltani (pláne, hogy nyáron kapunk majd emelést, ami mondjuk nálam a beharangozott "átlag 30%" alig több mint harmada lesz - így gyakorlatilag ugyanazért a pénzért váltanék).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4153) Egon válasza FLx (#4151) üzenetére


Egon
nagyúr

De. Konkrétan elad, szolgáltat, és kb. mindenki az ügyfele a városban... :U
Ezen túlmenően nem is olyan régen még külföldi tulajdonú cég volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4154) Tapsi válasza Egon (#4148) üzenetére


Tapsi
addikt

Van olyan ismerősöm, aki juniorként keres ennyit. Jah, és nem IT-s, hanem pénzügyes pozícióban. Ez nagyon-nagyon kevés seniorként (vélelmezem, hogy olyan pozi).

(#4155) Egon válasza Tapsi (#4154) üzenetére


Egon
nagyúr

Gondolom nem állami vagy kvázi-állami cégnél dolgozik.
Nekem az a tapasztalatom hogy iszonyú nagy szórás van a fizetésekben. Főleg senior pozícióban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4156) Mercutio_ válasza Tapsi (#4154) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vitatom, hogy van, de nem az az átlag.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4157) #69182976


#69182976
törölt tag

Megkerestek egy multitól, hogy passzolnék az egyik security-s pozíciójukba (Budapest) . Jövő héten fogok velük beszélni, a leírás szerint a behatolási kísérletek felderítése és megelőzése lenne a feladatom, továbbá a security előírások implementálásának ellenőrzése, auditok támogatása. 5 év szakmai tapasztalatot várnak, nekem van 4 évem és egy CISA tanusítványom. Szerintetek milyen fizetésre lehet számítani?

(#4158) FLx válasza #69182976 (#4157) üzenetére


FLx
addikt

Nagyon függ a cégtől, illetve, hogy mennyire komolyan veszik ezt az egészet. Nettó fél milla alatt én bohóckodásnak érezném. :)

(#4159) sztanozs válasza #69182976 (#4157) üzenetére


sztanozs
veterán

400 - 750 ezer - szektortól és cégtől függően.

#4148: :(

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4160) #69182976


#69182976
törölt tag

Köszi. A világ egyik legnagyobb bevételű IT cégéről van szó. Netto 500 alatt nem váltanék a mostani helyemről, de tényleg nem tudom meddig mehetek el (netto 650-700?).

(#4161) FLx válasza #69182976 (#4160) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem az már a vége, ahhoz nagyon speciális és mély szaktudás kell, hogy nettó 700-at adjanak.

(#4162) Egon válasza #69182976 (#4160) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem mindig van pariban a bevétel a fizetésekkel... Amennyire én tudom, pl. az IBM nem tartozik a legjobban fizető munkahelyek közé (nálunk legalábbis), míg pl. az Microsoft-nál elég jól lehet keresni.
A kérdés az, hogy mennyire akarsz váltani. Ha eltúlzod a bérigényt, lehet hogy pont amiatt nem vesznek majd fel, hanem előnyben részesítenek egy "olcsójánost". Szerintem ha mindenképp akarod azt az állást, nem érdemes kicentizni a bérigényt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4163) FLx válasza Egon (#4162) üzenetére


FLx
addikt

Microsoft-nál jól lehet keresni? :D Max sales vagy manager munkakörben, de szakmai emberként egy vicc. :)

(#4164) emvy válasza FLx (#4163) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez Magyarorszagra vonatkozik, ugye?

while (!sleep) sheep++;

(#4165) FLx válasza emvy (#4164) üzenetére


FLx
addikt

Persze, Redmond pl. kicsit jobban fizet.

(#4166) sztanozs válasza #69182976 (#4160) üzenetére


sztanozs
veterán

Az IBM - már ha arról van szó - nagyon vacakul fizet a piachoz képest. Persze nekik pesten nincsenek már (asszem) IT-s pozíciói, csak Vácott meg Fehérváron.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4167) Egon válasza FLx (#4163) üzenetére


Egon
nagyúr

Én azt hallottam, jól fizet az MS - igaz, pont az általad említett munkakörökről volt szó (sales-es IBM-es haverom mondta). Nem tudom, hogy IT vonalon mennyit adnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4168) Jhonny06 válasza Egon (#4167) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem is úgy rémlik, hogy korábban ki lett itt tárgyalva az MS és elég jól fizet, cserébe kurva sokat kell dolgozni.

(#4169) azbest válasza Jhonny06 (#4168) üzenetére


azbest
félisten

A magyar leány vagy úgy általában? Gondolom az itthoni, mert máshol nem nézik trógernek az embert.

Vicces ezt hallani, amikor a nyugatabbra, északabbra költözött ex-kollégáktól azt hallom, hogy furán néznek rájuk, ha tovább maradnak benn, mint a munkaidejük. Azon is jót nevettünk, hogy a nálunk nem éppen kapkodó idegbetegként ismert kolléga odaát külön dicséretet kapott a szokásos tempójáért, ami ott kiemelkedőnek számít. Ők sem kis cégeknél dolgoznak. Fizetés terén meg a minél messzebbre, annál jobb látszik. A legtávolabbra ment srác évente vesz egy új kocsit a meglévők mellé. [2015], [2014], [2013]. Élni tudni kell. Ja meg persze nem dísznek vannak, hanem túrázik meg minden.

(#4170) FLx válasza azbest (#4169) üzenetére


FLx
addikt

Kanadában vannak ismerőseim, átlagban ott nem nagy a munkatempó sehol, amit itt két nap melóval csináltunk meg, az ott egy havi munka volt. Aztán USA-ban már más a helyzet, van ahol láblógatás megy, máshol meg éjjel nappal dolgoznak, buszon, vonaton laptoppal, metrón, de még kocsiban is konferenciázás és semmi túlórapénz meg hasonlók. Készenléti díj, felejtsd el, törvényileg nem kell fizetni akkor sem ha 0-24-es készenlétben vagy. Felmondási idő meg védjük a dolgozót a csúnya munkáltatótól? Fenét, azonnal bármikor kirúghatnak, két hétig még kapsz fizut és szevasz, mert ez a törvény. Szóval ja, kint minden jobb. :D

(#4171) Egon válasza FLx (#4170) üzenetére


Egon
nagyúr

No offense, de hol írta, hogy kint minden jobb?
Én azon szoktam röhögni, amikor olyanokat írnak egyesek, hogy milyen keményen kell dolgozni kint, mondjuk Németországban, példákkal alátámasztva. Hja, persze, van ahol elvárás, mert kb. rabszolgaként bánnak a külföldi munkavállalóval (adott beosztásban, ahol minden pozícióra száz jelölt jut). És a szerencsétlen azt hiszi, hogy ez a normális, meg még örül is neki, hogy milyen "jól" keres (az itthonihoz képest persze: mondjuk 1200-1500 Eurót).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4172) #35193216 válasza azbest (#4169) üzenetére


#35193216
törölt tag

Én Németországban dolgozóktól úgy hallottam, hogy sok munkahelyen nem, hogy furán néznek rájuk, hanem egyszerűen nem is szabad tovább maradniuk. Mondjuk ami a munkatempót illeti, amíg ott vannak, addig lógás viszont nincs.

(#4173) axioma válasza #35193216 (#4172) üzenetére


axioma
veterán

En mar 10+ eve lattam, hogy osztrak kollega beleptetorendszeres munkahelyen lement mikor 10 vagy 12 oraja megvolt, kicsippantotta magat, es ugy ment vissza dolgozni... persze ez egy spec. ember volt, hatarido elott a tema szakmai expertje. O is maradni akart (se csaladja, se mas ami miatt ment volna), a munkaltato is akarta, de a szakszervezet miatt nem lehetett beirva, hogy rahuzott plusz orakat.

(#4174) Egon válasza #35193216 (#4172) üzenetére


Egon
nagyúr

Öcsém dolgozott kint kb. egy évet, gagyi pozícióban (csomagoló cégnél kellett "etetnie" a gépeket, 30 kilós zsákok folyamatot odacipelésével-beöntésével, három műszakban), ott konkrétan a sz*rt is kihajtották belőlük, és a legkisebb piszlicsáré dolgokért rugdalták kifelé az embereket. Ott is vannak modern rabszolgatartók.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4175) axioma válasza axioma (#4173) üzenetére


axioma
veterán

Ja most latom hogy nem irtam bele: szoftverfejlesztes temakor, nem fizikai munka volt.

(#4176) Mercutio_ válasza Egon (#4174) üzenetére


Mercutio_
félisten

A biorobot az mindenhol biorobot, pláne, ha még nem is őslakos...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4177) Egon válasza Mercutio_ (#4176) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem van különbség a biorobot és a modern rabszolga között, de ebbe inkább ne menjünk bele, ez nem az a topic.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4178) Gerzsi


Gerzsi
tag

Vidéken egy Android fejlesztő milyen órabérben dolgozik?

(#4179) emvy válasza Gerzsi (#4178) üzenetére


emvy
nagyúr

Kerdes: miert szamit a videk? Android fejlesztokent akar az USA-ba is dolgozhatnal.

while (!sleep) sheep++;

(#4180) Gerzsi válasza emvy (#4179) üzenetére


Gerzsi
tag

Akkor Magyarországon milyen az órabér?

(#4181) emvy válasza Gerzsi (#4180) üzenetére


emvy
nagyúr

Most csinaltatunk valami iOS-es projektet, eleg egyszeru; az osszessegeben legjobb arajanlat 4000 forint/ora +AFA volt. Ez ugye vallalkozokent ennyi, ennel alkalmazottkent joval kevesebbet kapnal szerintem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#4182) section9


section9
őstag

Volt alkalmam most Junior IT Security Consultant (etikus hacker) pozícióban meglátogatni egy-két helyet. Egy év gyakorlati pen.test, vuln. assessment, mobile device management plusz minimális static code analysis ismeret/tapasztalattal plusz CEH vizsgával az itt javasolt 250-300 bruttó helyett 250-300 nettót sikerült elkérnem.

Egyelőre a legszimpatikusabb ajánlat 300 nettó, BKV bérlet, taxi csekk, közös céges kocsi, angol tanfolyam, OSCP vizsga+tanfolyam és a jövőben cafeteria.

(#4183) sztanozs válasza section9 (#4182) üzenetére


sztanozs
veterán

CEH és csak br 300??? Dobj egy PM-et.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4184) savoo válasza sztanozs (#4183) üzenetére


savoo
addikt

Nettot írt.

(#4185) Egon válasza section9 (#4182) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre k..va kevés a 300 bruttó (azt még közszférában is könnyen megadják - bár ott nem igazán alkalmaznak etikus hekkereket), de még a 300 nettó is (bár az a sok plusz juttatás sokat érhet).
Ilyen paraméterekkel nettó 400K alatt szvsz alulfizetett vagy.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4186) Jhonny06 válasza Egon (#4185) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy junior pozícióról van szó, ne essünk túlzásokba ilyen nettó 400k szövegekkel. Főleg, hogy a fizu mellé még elég szép juttatásokat ajánlottak. Amúgy a CEH ma már nem akkora kaland, ahogy feljebb is írták.

[ Szerkesztve ]

(#4187) Egon válasza Jhonny06 (#4186) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem a pozícióról beszéltem, hanem a delikvens tudásáról.
Történetesen hasonló pozícióban dolgozom (bár nem teljesen, de IT security vonalon). Tudok olyan helyet, ahol megkapná a 400K nettót (mondjuk nyilván vannak helyek, ahol ennél - akár lényegesen - kevesebbet adnak csak: a 400K a maximum ezekkel a paraméterekkel).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4188) FLx válasza Egon (#4187) üzenetére


FLx
addikt

Nem ismerjük a tudását, egy év tapasztalat semmi. a CEH meg főleg semmi magában. Mondom, volt szerencsém sok CEH papíros mókushoz mostanában, hidd el, nagyon nagy részük semmihez nem ért, sajnos ez a papír nagyon elvesztette az értékét. Aztán persze vettünk fel olyant akinek nincsenek ilyen papírjai, de nagyon jó szakember.

(#4189) section9


section9
őstag

Nem érzem magam alulfizetettnek. Igazából előtte körbekérdeztem a senior ismerősök körében, hogy szerintük mennyi lenne reális és abszolút afölé lőttem be az árat.

Természetesen a CEH tényleg nem ér semmit, ezért is kötöttem ki minden helyen, hogy fizetniük kell az OSCP-t. Tudásom reálisan nem annyira eget verő az én mércémmel, de például a mostani OWASP LatAm CTF-en bekerültem a TOP 10-be 121 versenyző közül és folyamatosan képzem magam tovább.

[ Szerkesztve ]

(#4190) djgeg


djgeg
őstag

Egy ismerős venne vissza egy kicsit a vállalkozásidból és egy normális pozit keres. Milyen reális bejelentett pozis fizut mondanátok a lentiekre? (Jó adag referencia és jó projektek állnak mögötte)

"-25 éves
-Érettségi
-6-7 év tapasztalat Kis-közép és nagyvállalati környezet is.
-Projektvezetési tapasztalat
-Nagyobb szoftver és rendszer bevezetési projektekben való részvétel/vezetés
-3xMCSA (Office 365, Szerver, Desktop)
-3xMCSE (Server infrastructure, Private Cloud, Sharepoint)
(Fentiekhez tapasztalat is van nem csak papír)
-SQL es MCSA-t keztem el anno de az az irány annyira nem gyere be.
-Hypre-V nagyobb infrastruktúra tervezés, bevezetés üzemeltetés
-Azure tapasztalat. VM, fail over, RS site, Super AD stb stb stb.
-Office 365, Sharepoint (cloud és saját)stb Private cloud alkalmazások stb.
-Vmware nagyobb infrastruktúra tervezés, bevezetés üzemeltetés tapasztalat (akár pár vizsga is lehetne csak azt még nem állta senki nekem meg nem volt ingerem finanszírozni)
-Hálózat stb. Forti, Cisco normális tapasztalat. Nem nagy cucc de pár alap vizsga kijönne. Ezen kívül Pfsense-el szórakozom már évek óta."

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4191) sztanozs válasza djgeg (#4190) üzenetére


sztanozs
veterán

Nyelvtudás?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4192) djgeg válasza sztanozs (#4191) üzenetére


djgeg
őstag

Folyékony angol (Szóban is) és egy kevés Német. Azt hiszem franciául is tanult, de az szerintem elhanyagolható (már a megmaradt tudás)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4193) emvy válasza djgeg (#4190) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezzel kapcsolatban es altalaban is megjegyeznem, hogy papiron tapasztaltabb munkavallaloknal mar nagyon-nagyon nehez konkret jovedelmet beloni csak a CV alapjan. Elvileg hasonlo szakmai kvalitasokkal rendelkezo emberek kozott extrem kulonbsegek lehetnek attol fuggoen, hogy mennyire adja el magat, intelligensen tud-e beszelni ugy altalaban veve, megerti-e, hogy a kliensnek mire van szuksege, milyen az altalanos muveltsege (!), stb.

Magyarorszagon, normal napi nyolc oras munkaban en lattam mar havi brutto 2.5-3 millios bejelentett fizut, akit elvileg a technikai ismereteiert fizettek igy meg, de mondjuk egy masik cegnel ez mondjuk brutto 800-at ert volna.

A fizetes egy pont utan attol fugg, hogy megtalalod-e azt a helyet, ahol pont rad van szukseg. Ha mondjuk Android fejleszto vagy, es csak ez alapjan keresel helyet, akkor valoszinuleg egy atlagos fizud lesz. Viszont tegyuk fel, hogy Android fejleszto vagy, aki mondjuk banki klienseket gyartott idaig, volt egy ev Erasmussal Hongkongban, es egyebkent jol beszel angolul, es mondjuk hobbibol kotvenykereskedelemmel foglalkozik. Ha erre jon egy szingapuri befektetesi bank, aki meg akarja vetni a labat Europaban, es global macro befektetesekkel foglalkozik, akkor o nem havi 700 bruttot fog neked kinalni, hanem lenyegeben akarmennyit.

while (!sleep) sheep++;

(#4194) sztanozs válasza djgeg (#4192) üzenetére


sztanozs
veterán

Tekintve, hogy felsőfokú végzettség nincs, egy kb max 500 br-t mondanék.

Esetleg ha talál olyan céget, ahol a dupla nyelvtudás előny, és nem veszik komolyan a felsőfokú végzettség hiányát, akkor lehet 20-40%-al több is.

Persze, azt alapul véve, hogy tényleg el tudja adni a tudását az interjún, és nem állami céghez pályázik.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4195) djgeg válasza emvy (#4193) üzenetére


djgeg
őstag

Hát alapvetően nem hülye a srác. Eddig is saját vállalkozás és céggel tolta, csak kicsit besokalt és vissza akar venni. Jól érti az ügyfél nyelvét és nem is féltem, hogy ne találna valamit. A Kérdés, hogy mi lenne reális. Látott e már valaki hasonló tudású emberkét fix poziban mostanában stb. Persze x és y között és hatalmas a gap... de akkor is valami reál árat kéne belőni.

(#4194) sztanozs

Hát annyiért biztos nem fog 8 órázni :D :DDD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4196) sztanozs válasza djgeg (#4195) üzenetére


sztanozs
veterán

Nálunk egy egész projektvezetői osztály van, de a felsőfokú végzettség hiánya erős hártrány egy HR-es előválogatásnál.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4197) djgeg válasza sztanozs (#4196) üzenetére


djgeg
őstag

Elkezdte amúgy csak ideje nem volt rá meló mellett. Lehet, hogy pont így lenne. nem tudom.
Amúgy meg szerintem cége vállogatja, hogy mennyire fontos neki a felsőfokú. Sok hely van azért ahol már a tényleges tudás többet ér, minthogy azért ne vegyék fel az embert.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4198) FLx válasza djgeg (#4195) üzenetére


FLx
addikt

Így felsorolás szinten nem tűnik rossznak a dolog, de tényleg tudni kellene mennyire ért a szakmához. 25 évesen én nem feltételezek sok tapasztalatot, akármi is történjen, sok dologhoz még nem lehet elég "érett" vagy hogy mondjam. Átlagban én olyan nettó 3-400-at adnék neki.

(#4199) djgeg válasza FLx (#4198) üzenetére


djgeg
őstag

Nagy koponya a srác amúgy. kb 18-19 éves korától kezdve 10-12 órázik. Vállalkozó már jó pár éve és így ügyfelezik is. Elég jó/nagy projektekben vett részt, volt amit vezetett is egyfojtában pörög rajta (kicsit ezért is akar lassítani amúgy), de persze ezek nem jönnek le így kommentek útján :D

Amúgy szerintem olyan 500-600 Netto-val már "beérné", persze munkától függ. Marad e ideje a saját vállalkozásra. (max 8 órás munka, túlóra nélkül, hogy maradjon+ idő)

Köszi azért. :R

ui.: A Többieknek is :R

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4200) FLx válasza djgeg (#4199) üzenetére


FLx
addikt

Vállalkozásból kiszállni, hogy aztán munkaidő mellett legyen időd vállalkozni, na ez a marhaság. :) :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.