Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#6001) OPiiPO válasza FLx (#5997) üzenetére


OPiiPO
addikt

ezt valami tanfolyamon tanultad, ugye? remélem nem saját gondolatok . . . :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#6002) anulu válasza Sanyi.il (#5988) üzenetére


anulu
félisten

szerintem semennyire. amúgyis, te tudod, hogy a saját munkád mennyit ér szerinted. aztán max azt mondják, h "bocs, ennyi nem fér bele". amúgy részemről már pályakezdőként sem mondtam meg kollégáknak a fizum. cserébe az övék sem érdekelt. ezt tartom azóta is. ha elégedett vagyok vele, nekem az a fontos. ha valaki volt olyan ügyes/ravasz illetve az ő pozícióját jobban megfizetik, ám legyen, egészségére.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6003) anulu válasza Sanyi.il (#5999) üzenetére


anulu
félisten

szerintem nem korrekt lépés. ha a toborzó céggel ennyiben állapodtál meg, akkor az a leendő munkáltatónak is információ. nálam ez erősen negatívum lenne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6004) FLx válasza Jhonny06 (#5998) üzenetére


FLx
addikt

De most komolyan, ismeretlenül mások pénztárcájában turkálni? Nálam ez a nettó pofátlanság kategória. Senkinek semmi köze hozzá mennyit keres a másik, ebből van aztán mindig a cirkusz.

ps. 90%-ban ez zavarna, kisebb részben az, hogy valaki egy számot nem képes mondani a fizetési igényéről önállóan.

[ Szerkesztve ]

(#6005) Sanyi.il válasza FLx (#6004) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

pályakezdőként, ilyen adottságokkal (nyelvvizsgák + végzettség), honnan a fenéből kellene tudnom mennyit kérhetek el pofátlanság nélkül? ez nem olyan mint az IT szektor, hogy ehhez ahhoz értek, akkor ennyit érek, közgazdász végzettséggel kb 0 a tényleges tapasztalatom így egyetem után.

(#6006) Jhonny06 válasza FLx (#6004) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha te is pályakezdőként mész oda, akkor ugyanazt a fizut fogjátok kapni, ez nem a "más pénztárcájába turkálás" kategória. Meg mint mondtam, a pályakezdők ezt lazán fogják fel. Ez nem olyan, mintha ráírnál egy random senior fejlesztőre a cégnél, hogy mennyit keres, amikor te egyáltalán nem vagy érintett abban a pozícióban.

De lehet, hogy csak én kezelem ezt az egész fizu ügyet túl lazán (bár nem is értem, hogy miért ne tenné valaki, amikor kvázi semmi károd nem származhat belőle).

(#6007) anulu válasza Jhonny06 (#6006) üzenetére


anulu
félisten

amikor pályakezdő voltam (helpdeskezés után a serveres dolgot pályakezdésnek veszem elvégre teljesen más), a szerződésemben benne volt, h a fizetés a cégre és rám tartozik, ennek a megsértése fegyelmit és indokolt esetben munkaviszony megszűntetést von maga után.
az indok roppant egyszerű: az emberi irígység. pl: úgy érzed, hogy jobban teljesítesz, mint a kollégád, mégis kiderül, hogy ő pl 20k-val többet kap. bérfeszültség. ennek pedig jobb elejét venni, és így a legegyszerűbb. függetlenül attól, hogy valaki teljesen pályakezdő, vagy 10+ év tapasztalata van.

azóta sem érdekel, hogy a kollégáim mennyi alapfizut/bónusz kapnak. magánügyük, amíg én megkapom, ami a szerződésben le van fektetve.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6008) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#6006) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért kapná ugyanazt a fizut?

Még a multiknál is bérsávok vannak adott munkakörhöz rendelve, amin belül a vezető egyéni döntése, a bérkeret állapota, és még néhány más paraméter alapján szép szórás lehet.

Magánszektorban pedig dögivel olvasni arról, hogy kevésbé rutinos jelölt tízezrekkel kevesebbet alkudott ki azonos tudás és munkakör mellett. (Az már egy másik történet, hogy önbizalom, képességek reális felmérése, munkaerőpiaci helyzet ismerete függvényében elfogadja/újratárgyal/dobbant az illető rövidebb/hosszabb időt követően.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6009) Because válasza anulu (#6007) üzenetére


Because
őstag

pont ez történt nálunk, kiderült, hogy én 50-100k bruttóval kevesebbet kapok azonos pozícióban, ugyanazon terméken -> teljesen demoralizált, cégen belül természetesen süket fülek. egyetlen dolog amit most tudok csinálni, hogy interjúzni járok. itt viszont megint bajban vagyok és általában a fejvadász cégek segítségét kérem a fizetés határainak belövésére

[ Szerkesztve ]

(#6010) anulu válasza Mercutio_ (#6008) üzenetére


anulu
félisten

ill az is nem gyengén módosíthat, hogy valaki belsős (cafeteriával, esetleg 13. havi fizuval, bónusszal), vagy külsős, ahol ilyenek nincsenek, de pl bizonyos (jelentős) része bele van építve az alapfizetésbe. ott sem mindegy, kit kérdeznek meg.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6011) Melack válasza Mercutio_ (#6008) üzenetére


Melack
veterán

+1 nálunk ugyanazon pozira több sáv van. Bruttóban majdnem 2x annyit kapok, mint kolléganőm.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6012) anulu válasza Because (#6009) üzenetére


anulu
félisten

az előző helyemen úgy voltam, hogy ha váltok, megvolt a nettó összeg, hogy mi alatt nem. ahol nem fogadták el, ott megköszöntem, hog kerestek (akár direkt cégtől, akár fejvadász), és mentem tovább. szerencsémre találtam olyan céget, ahol azt megadták, és azóta emeltek is.

sok minden mellett azt is megtanultam, hogy attól, amit az elején sikerül kialkudni, sokkal többet nem fog keresni az adott pozícióban az ember. előléptetésnél lehet, de az meg viszonylag ritkán van. ha meg szemérmes, akkor utána is a HR-es fog a markába röhögni, hogy milyen olcsó az adott ember továbbra is, mondjuk a többiekhez képest.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6013) bandus válasza anulu (#6007) üzenetére


bandus
veterán

én veled értek egyet. barátnőm nemrég vett fel maga alá két pályakezdőt (multi), akik nem egyforma bérigényt jelöltek meg. de amelyikük kevesebbet kért ő is megkapta a másikuk fizuigényét. ez egy tökre jó döntés szerintem, mert ha valaha szóba kerül közöttük a téma, akkor nem lesz belőle feszkó, plusz biztosan tökjó érzés lehet az munkavállalóként, ha a munkáltató magasabb összeget ajánl mint amit te bérigényként megjelöltél.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6014) FLx válasza anulu (#6007) üzenetére


FLx
addikt

Nem létezne a földön irigység, nem is lenne gond ebből. De amikor az emberek cigizés, kávézás közben minden második nap arról beszélnek, hogy a Józsi mennyit keres pedig biztos nem csinál semmit, addig nincs miről beszélni. :) Egyenlő fizetés pedig nem létezik sehol, mert két ember soha nem egyforma, tehát mindig lesz bérkülönbség, amiből mindig lesz irigység, mert a legtöbb ember nem tudja elfogadni, hogy a másik jobban dolgozik és többet keres.

(#6015) Jhonny06 válasza Because (#6009) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor még jó is, hogy kiderült, ilyen helyről tuti lépnék azonnal.

(#6016) anulu válasza FLx (#6014) üzenetére


anulu
félisten

lehet, hogy nem is feltétlenül azért keres többet, mert jobban dolgozik, az is benne lehet, h ki mennyire volt "pofátlan" a bértárgyaláson

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6017) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Lehet láma vagyok, de nem találtam általános munkaügyi, esetleg szabadságos topikot.

Multinál dolgozom, ahol még akkor is szúrós szemmel néznek, ha megkérdezem, hogy a mellettem ülő kolléga hány éves. Így itt kérdeznék.

A közös szabadság naptárunkban megláttam, hogy nekem 32 évesen 23 (20 + 3) nap szabim van erre az évre, a főnökömnek 31 évesen 25 (20 + 5).
Tudom, hogy sem gyereke, sem családja nincs, nem rokkant, jól lát, és ionizáló sugárzásnak sincs kitéve. :D

Szóval a kérdés: Magasabb beosztás miatt lehet valakinek több nap szabija, mint egy idősebb, de lentebb dolgozó kollégának?

Köszi! :R

(#6018) EQMontoya válasza Atos23 (#6017) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyéni megállapodás keretében el lehet térni a törvényi dologtól, a munkavállaló javára. Szóval igen, lehet, hogy olyan munkaszerződése van, ami többet enged.

Same rules apply!

(#6019) CyberPunk666 válasza Atos23 (#6017) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Lehet, a kötelezőtől a munkavállaló számára pozitív irányban el lehet térni.
Akár 100 napot is adhatnak, csak kevesebb nem lehet, mint az előírt.

[megelőztek, ameddig meglestem, hogy tényleg csak +3 nap jár-e neked :D]

[ Szerkesztve ]

(#6020) Atos23


Atos23
senior tag

Köszi az infókat mindenkinek :)

(#6021) KMan válasza Because (#6009) üzenetére


KMan
őstag

Ha nyilvanosak lennenek a bersavok mint nyugaton, kivancsi vagyok hogyan reagalna a magyar piac... :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#6022) DopeBob válasza Atos23 (#6017) üzenetére


DopeBob
addikt

Vezetoi szabadsag is jarhat, +5 nap szokott lenni.

MZ/X

(#6023) Because válasza KMan (#6021) üzenetére


Because
őstag

nehéz még közvetítőn keresztül is... természetesen ott se árulhatnak el semmit, mondok egy összeget és éppen a cég is ennyire gondolt... vagy éppen "beírjuk akkor, hogy megegyezés kérdése"

(#6024) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Kis update az idei evre:

Nem: Férfi
Munkakör: Java/Web Developer
Tapasztalat: 6 év (ebbol 1 ev angliai)
Nyelvtudás: angol B2, német B2 (angolt hasznalom, nemet passziv)
Fizetés: 3000GBP /ho netto, (50k/ev brutto) + juttatasok
Munkahely: Angol media ceg
Hely: London

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6025) Oppenheimer válasza G.Zs. (#6024) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mennyi pénzért laksz és milyen helyen, ha megkérdezhetem?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6026) G.Zs. válasza Oppenheimer (#6025) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Valahol par poszttal ezelott mar leirtam, ketten lakunk a menyasszonyommal egy masfel szobas lakasban, Brentfordban. 1300-1350GBP megy el lakhatasra rezsivel kettonknek.

Brentford egy csendes, nyugodt hely, es nem tul draga, viszont mi beleszerettunk Richmondba, igy aprilisban ha minden jol megy mar ott lakom. Az mar kicsit dragabb lesz, valahol 1500 - 1600 korul rezsivel.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6027) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

Egy Key Account Representative mennyit kaphat kb? Ajánlottak egy ilyen állást, és elképzelésem van a fizuról csak azt nem tudom, hogy "pofám" is lehet-e megkérni :D

A Manager poz tudom, hogy kb mennyi.

Jelenleg mint Custoemr Supporter dolgozom, és ehhez van viszonyítási alapom. Goggle kiad találatokat de azok 2010 előtti bérek. Ezt nem venném mérvadónak mert attól bőven többet kapok most :)

[ Szerkesztve ]

(#6028) dellfanboy válasza Romeo619 (#6027) üzenetére


dellfanboy
senior tag

[kezdesnek ez jo lehet]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6029) Romeo619 válasza dellfanboy (#6028) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia,

uh szuper a táblázat de eszerint ahogy látom bukó lesz ez meló, mivel jelenleg 360 a bruttóm, és pont azért akarom váltani mert már 3 éve ennyi és nem nagyon emelkedik :/

Anya nyelvim van németből angolból felsőm. Tehát váltás után 450 környékén képzelném el a bért de ez úgy látszik tabu :) közel 2 hete 5 éve dolgozom vevőkkel minden téren.

(#6030) section9 válasza Romeo619 (#6029) üzenetére


section9
őstag

Odamész, megmondod, hogy ennyit kérsz és maximum elutasítják. Nem kell túlparázni. :)

(#6031) Romeo619 válasza section9 (#6030) üzenetére


Romeo619
senior tag

Amúgy teljesen igazad van pont ezen voltam :D odamegyek megmondom azt ha nem hát nem, majd más úgyis megadja :)

Munkahelyem van jelenleg, nem vagyok én döntéskényszerben.

[ Szerkesztve ]

(#6032) Romeo619 válasza Romeo619 (#6031) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hát sajnos nagy bukó lett a vége.

Bácsi elmondása szerint én az az ember vagyok akit ilyen erre a munkára keres, és ne is raboljuk egymás idejét, de ő csak nettó 200t tud adni. Ha elfogadom holnap felvesz...de hát mondtam hogy így esélytelen.

Tehát Fejérben a Key Account nem fizet jól.

(#6033) -v- válasza Romeo619 (#6032) üzenetére


-v-
addikt

Fejérben

Miért, Budapesten kívül mi fizet jól :F Ha csak nem Győrben az Audinál dolgozol stb. kivételes esetek ..

(#6034) dellfanboy válasza Romeo619 (#6031) üzenetére


dellfanboy
senior tag

en azt nem ertem hogyha anyanyelvi nemeted van +angol akkor mi a f*szt csinalsz fejerben? vagyis gondolom fontos szamodra a csalad+baratok amit megertek de ugy nem fogsz soha sok lovet keresni (ha maradsz fejerben)... raadasul ez a brutto +90/100emeles az mennyi is? netto 50?
kb 160 eur???

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6035) G.Zs. válasza Romeo619 (#6029) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Csak egy apro kerdes. Van valami konkret oka, hogy ezt a tudast Magyarorszagon es plane videken akarod 'kamatoztatni'?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#6036) Romeo619 válasza G.Zs. (#6035) üzenetére


Romeo619
senior tag

Elhiheted, hogy keresnek bőven pesti állásokkal de valahogy nem visz rá a lélek hogy felköltözzek Pestre és ingázni sem szeretnék.

Ma is kerestek 2vel :D és érdekes mód ha ott pofátlanul benyomom a 600-650 bruttót, hogy egy kicsit ráijesszek nem hogy lerakná hanem azt kérdezi, hogy mikor tudok kezdeni :/

Lehet, hogy vállalni kellene az ingázást?!

(#6037) Romeo619 válasza dellfanboy (#6034) üzenetére


Romeo619
senior tag

Igen kb ennyi :D Lehet kicsit meg kellene komolyodni és pesti állást vállalni dupla ennyiért...:/

(#6038) Jhonny06 válasza Romeo619 (#6036) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván BP-n se kell a betondzsungelben lakni (pláne nem ilyen fizuval), vannak baromi jó kertvárosi részek. Szóval ha csak ez a probléma.. :))

(#6039) -v- válasza Romeo619 (#6036) üzenetére


-v-
addikt

Ez miért is ":/" ? Ill. akkor valószínűleg nem ennyit kéne mondani, nem? ;) Én a helyedben először tájékozódnék, mennyi az annyi, könnyebb is lesz dönteni a valós adatok fényében.

(#6040) Romeo619 válasza -v- (#6039) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hát ugye nekem akkor ez nagy ugrás lenne ezt azért mondom be, hogy mit reagál, de nem ezekre a reakciókra voltam felkészülve.

Amúgy a bejárás se lenne vészes van autópálya...így serényen nekiállok pesti állásokat átnézegetni.

(#6041) Tapsi válasza Romeo619 (#6040) üzenetére


Tapsi
addikt

Amúgy a bejárás se lenne vészes van autópálya...

Erre majd térjünk vissza fél év ingázás után. Az autópálya pedig csak addig jó, amíg éppen nem dugul be.

(#6042) skristof válasza Tapsi (#6041) üzenetére


skristof
tag

arrafelé is jó az elővárosi vonatközlekedés, nem?
bringabérlet, vagy pályaudvar+metro környéki munkahely, aztán kész.
bpesten belül is simán utazgathatsz annyit időben, a vonaton meg van időd tanulni, olvasni.

persze én is inkább a felköltözést javasolnám, de ezt mérlegelje saját maga, hogy megér-e havi netto 150-200k pluszt a pesti élet (ami nyilván le is vesz belőle valamennyit)

(#6043) bandus válasza Tapsi (#6041) üzenetére


bandus
veterán

én másfél hónapja nyomom, majd győrig. ebbe az irányba király, sosincs dugó (2-szer szívtam eddig a pályán baleset miatt), de amikor látom reggelente, hogyan néz ki befele az m1-m7 bevezető, este meg az ellenkező irányba, na az durva, azt én sem vállalnám kocsival. nameg azért a 2*110 km magában sem kellemes. néha vidéken alszom, az 2*60 km, nagyságrendekkel jobb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6044) PazsitZ válasza skristof (#6042) üzenetére


PazsitZ
addikt

Persze mindenkinek magarol kell tudni mi passzol jobban, de azert erdemes jol atgondolni.
Pl. Albi vs utazas. Mi a fontosabb a penz vagy az idod? Nyilvan nem mindegy az eletstilus es korulmenyek. Bulizos vagy eppen csalados otthonulos vagy?
Auto vs tomegkozlekedes. Auto rugalmasabb a dugoban viszont lehet lassabb. A tomegkozlekedes olyan amilyen, de kotottebb. Viszont lehet hasznosan is eltolteni az idodet kozben. Mar ha nem vagy mar hullafaradt es tenyleg ertelmesen ki tudod hasznalni. Szoval sok tenyezos.

Annyit mindenkepp hozzatennek, engem sokan ovva intettek az ingazastol. Elobb utobb felorol sok idodet elveszi es faraszto.
(Nyilvan Pesten belul is lehet sokat utazni, de nem feltetlenul muszaj a munkahelyedtol a legtavolabbi reszbe koltozni :) )

- http://pazsitz.hu -

(#6045) Tapsi válasza skristof (#6042) üzenetére


Tapsi
addikt

...megér-e havi netto 150-200k pluszt a pesti élet

Ezt azért írd már le, hogy hogyan jött ki!? :) Enni, inni, élni, lakni vidéken is kell. Ekkora felára nincs Budapestnek.

(#6046) bandus válasza Tapsi (#6045) üzenetére


bandus
veterán

szerintem reális. lakhatásra rögtön számolhatsz 60-100k-val többet szerintem. a másik pedig maga a lehetőség a pénzköltésre. bp-n A-ból B-be eljutva szembejön veled végtelen számú gyrosos, gyorskajálda, kézműves söröző, kávézó, stb., míg vidéken nem feltétlenül, így nyilván kevesebb pénz is fog ilyen spontán módon elköltésre kerülni (vajon van ilyen kifejezés? :D)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6047) Jhonny06 válasza Tapsi (#6045) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gondolom úgy értette, hogy ennyivel többet keresne Pesten és hogy ez megéri-e (amire bőven igen a válasz, igazából a lakhatás drágább valamennyivel, meg esetleg a szolgáltatások árai, de azok nem jelentősen, ha csak nem mész folyamatosan étterembe, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#6048) PazsitZ válasza Jhonny06 (#6047) üzenetére


PazsitZ
addikt

En bo fel eve koltoztem BPestre.
Az albi a leghuzosabb tetel. Foleg ha eddig otthon lakott valaki. Nekem ez boven a duplaja lett, a rezsi kevessel nott.
Egyen fugo mennyit bulizol, kavezol... Ezek nyilvan dragabbak.
Amugy meg ott vannak a berletek-jegyek. Kozlekedes, sport, esemenyek. En altalanossagban egy masfelszeres szorzot mondanek ezekre.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6049) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Éves br. 400 000 Ft cafetériát hogy érdemes beosztani, hogy a lehető legtöbb maradjon belőle? 27 leszek, gyerek nincs, ház van, tehát lakástakarékot és ilyesmit első körbe kilőnék, illetve nyudíjba se tennék meg, tehát elsősorban a hamar felhasználható megoldások érdekelnek. Előre is köszi!

(#6050) skristof válasza Jhonny06 (#6047) üzenetére


skristof
tag

igen, ezért is írtam, hogy plusz bevétel, de ebből vmennyit tompít a pesti lakhatás :))

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.