Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#23001) bandus válasza tboy93 (#22998) üzenetére


bandus
veterán

legyél nyugodtan "pofátlan", ne szórakozzunk már. kérj autót is. aztán majd meglátod mit adnak, de ne maradjon benned az az érzés, hogy kérhettél volna többet is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23002) David89 válasza tboy93 (#22995) üzenetére


David89
tag

Én a projektek utáni nyereségből kérnék részesedést már. Ez a főnöknek elsőre nem tűnik kockázatosnak, de neked később lehet belőle nagy kasza.

(#23003) bbdzyx válasza Imilenni (#22903) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Logisztikában dolgozok, habár Pest környékén. Elsőre reálisnak tűnik az igényed vidéken, de jó lenne ismerni hozzá a pontos munkakörit. Ha nagyon régóta hirdették az állást, valamint tényleg jól beszélsz angolul és 5+ fő irányítása a feladatod, akkor nyugodtan bemondhatsz 450-et is szvsz.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#23004) bilimbalam válasza David89 (#23002) üzenetére


bilimbalam
tag

Ha én lennék egy vállalkozás tulaja, kb annyit mondanék erre az illető pofájába röhögve, hogy a munkás nem tudja hol a helye.
(Fel lehet állni, és igen, mindenki pótolható)

(#23005) Ursache válasza bilimbalam (#23004) üzenetére


Ursache
senior tag

De nem te vagy. De én is kábé így tennék. De én sem vagyok az.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#23006) GeeForGolf válasza JoinR (#22994) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

Eleve a nettó 530k azért elég vékony 4 év tapasztalattal,

valóban az lenne?

(#23007) cech19960320 válasza GeeForGolf (#23006) üzenetére


cech19960320
tag

szakmától függ... takarítóként pl nem, sőt kifejezetten jó, de IT vonalaon még én laikus gépészmérnökként is kevésnek érzem :D

(#23008) GeeForGolf válasza cech19960320 (#23007) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

nem tudom, 2020-as Hays 800-900k közé teszi az "Experienced SW Engineer" béreket, ez egybevág azzal, amit a kollega feltüntetett bérként (bocs, nem volt kedvem letölteni az ideit, de gondolom nincs olyan óriási különbség). az a vád pedig ritkán szokta érni a HSG-t, h alá tippel, inkább azt szoktam itt olvasgatni, h fölé...

(#23009) cech19960320 válasza GeeForGolf (#23008) üzenetére


cech19960320
tag

jogos, de ugye arról van szó, hogy neki be kéne mondani valamit, ami meggyőzné arról a kövi 3-4 évre, hogy maradjon.

Az meg egyrészt a jelenleginél jobb csomag, másrészt meg ugye mivel a főnök úgyis lefele fog alkudni, muszáj fölé lőni :D

(#23010) VirsLee válasza bilimbalam (#23004) üzenetére


VirsLee
őstag

Elég sok esetben láttam már, hogy kulcsemberek részesedést kaptak a cégben. Ezek jellemzően 50-200 fő közti magyar tulajdonú IT cégek.
Természetesen nem csak 4 év releváns tapasztalatuk volt már a szakmában :D Szóval egy valós lehetőség néhányaknak, de nem 4 év tapasztalattal.

(#23011) Tapsi válasza GeeForGolf (#23008) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyre inkább azt látom, hogy a Hays guide elszakadt a valóságtól. Friss infó: konkrétan az ott szereplő érték duplájával kínáltak meg egy ismerőst mid level szinten.

(#23012) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok,
.NET fejlesztőként Budapesten multinál 1,5 - 2 év tapasztalattal mennyit lehet kérni mostanában?
Jelenlegi fizum bruttó 600k (és a cégnél már nem junior besorolásban vagyok, hanem mid/medior).
Hamarosan lesz bértárgyalásom de nem tudom hogy mire számítsak, meddig lehet elmenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#23013) kovsol válasza Tapsi (#23011) üzenetére


kovsol
titán

Azért mert egy ismerősöd kapott többet, attól még nem az lesz a jellemző bér.

May the Force be with you!

(#23014) Tapsi válasza kovsol (#23013) üzenetére


Tapsi
addikt

Írtam egy konkrét friss példát, de e mellett hallottam az utóbbi időben számtalan esetet, ahol bőven fölé mentek a Hays guide-nak. Nem azt mondom, hogy ez általános, hiszen nem ismerjük a teljes piacot, de van egy ilyen tendencia, az biztos.

(#23015) Pfiucska válasza kovsol (#23013) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem IT hanem accounting de amugy en is a hays salary guide 2020 maximum felett vagyok. (Junior controller, magyar kozep/nagy vallalat)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#23016) Madwe válasza kovsol (#23013) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hays guideban van max is (nyilván alattuk elkelt max elfogadott ajánlat) így azt valamennyire le kell fedje - de nyilván a legzsírosabb ajánlatok nem ott születnek (bár jellemzően a kiközvetített állásokból a jobbak náluk futnak)
valamint a hays guide az előző év adatait dolgozza fel, így egy felfele növekvő piacról adott évben nyilván lemarad. Most pedig jelentősen növekszik a fizu… bár azért a 2x eltérés elég kiugró s extrém eset, azt azért ritkának tartanám, de persze ki lehet fogni olyat is :)

én is hays guide max felett mentem el 20% amúgy idén nyáron… seniorként hays lead max felett. Azért a 2x szorzónak jobban örültem volna :P

[ Szerkesztve ]

(#23017) kovsol válasza Madwe (#23016) üzenetére


kovsol
titán

Én a 2021-es szerinti maximumot kapom. Márciusban váltottam.
Lehet akkor alá adtam az igényeimet.

May the Force be with you!

(#23018) David89 válasza bilimbalam (#23004) üzenetére


David89
tag

Ha eljutsz szakmailag egy bizonyos az szintre, akkor már projektbérezésről fogsz beszélgetni a főnivel és nem órabérről. Főleg kis cégeknél, ahol az egyéni teljesítmény eléggé szembeötlő.

Persze fullba lehet tolni az arroganciát, de arra azzal vág vissza a melós, h ”magad uram ha nincs szolgád”, és elmegy másik főnök szekerét tolni, havi 3-4 millás bevételt generálva. De valszeg jól tudja ezt a főnöke.

(#23019) bilimbalam válasza David89 (#23018) üzenetére


bilimbalam
tag

Ezen az elmegyek felmondok szövegen mindig röhög mindneki.
A legnagyobb, pótolhatatlannak tűnő veteránok képébe is bemondták nem egyszer hogy el lehet menni. Úgyis találnak mást, mert másnak is elege van valahol máshol. ;)
Alkalmazottként azért többnyire nem fogsz projekbérezésről beszélgetni. Most légyszni ne megint az 1%-ot vetitsuk ki az általánosság talajára....

(#23020) Kobe válasza Tapsi (#23014) üzenetére


Kobe
veterán

En meg eleg sok pozit lattam mostansag ahol a hays szerinti sav felet sem akartak megadni.

Te olyat lattal ami a duplaja, en olyat ami a fele se, akkor statisztikailag rendben van a hays sav?

(#23021) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Miért olyan nehéz elhinni, hogy ha az adott szakmai tapasztalattal rendelkező emberek között óriási lehet a tudásbeli különbség, akkor ugyanez a fizetésekben és a cégekben is megjelenhet?
Engem nem lep meg, hogy a hays guide feléért és duplájáért is dolgoznak emberek. Fel sem merült, hogy ez lehetne másként.

(#23022) David89 válasza bilimbalam (#23019) üzenetére


David89
tag

Még mindig nem értem, hogy miről is szeretnél meggyőzni a butthurt hozzászólásaiddal. Projektmeló igen is standard elég sok iparágban, ha vki igazán jó. A top 1 százalék highflyer meg betársulásról fog beszélgetni a főnökkel, mert annyira meg akarják tartani. Ezek ismeretségi körömben megtörtént példák, ezért merem ajánlani a fórumtársnak. A Te tanácsod mégis mi lenne?

Pótolni mindenkit lehet, csak nem mindegy milyen áron. Utánam két embert vettek fel, és röhögcsélés sem volt. Megérte? Majd kiderül.

(#23023) Tapsi válasza bilimbalam (#23019) üzenetére


Tapsi
addikt

Úgyis találnak mást, mert másnak is elege van valahol máshol.

Ennek a világnak van már vége. Az ismerősöm raktáros pozira nem talál embert Budapesten. 1 éve bejött hozzá 150 önéletrajz, most meg 5. Abból mind használhatatlan. És nem devopsost keres, akiről a duplázós fizut írtam.

(#23024) Jhonny06 válasza Ron Swanson (#23012) üzenetére


Jhonny06
veterán

10-15%ot nyugodtan kérhetsz, sokkal több nem reális.

(#23025) Madwe válasza Tapsi (#23023) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy devoposos kapott haysx2 ajánlatot? 2.3-3m forintosat?

(#23026) Madwe válasza Madwe (#23025) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mármint alkalmazottjént azért az meredek… contraktorként meg nem példa nélküli, eddig is bőven ez a sáv ment

(#23027) Tapsi válasza Madwe (#23025) üzenetére


Tapsi
addikt

Rosszul fogalmaztam, tehát a mostani fizujának a dupláját kínálták neki. Eddig a Hays szerinti átlagnál picit kevesebbet keresett, és ezzel a duplázással messze kilóg a range-ből felfelé.

(#23028) denko válasza Tapsi (#23023) üzenetére


denko
senior tag

Ezzel egyetértek hogy egyre kevesebb hozzáértő és dolgozni akaró ember van, és most váltok és már most sír a vezetősség hogy nincs aki helyettem dolgozna majd, mert nem találnak embert hónapok óta, pedig nem rocket science. Tavaly pont emiatt amikor benyögtem hogy mennék, 40% rádobtak a fizura. (IT)

Illetve mostanság (nyáron) sok vendéglátóstól halottam már , hogy nincs ember aki dolgozzon sem étteremben, sem szállódában, sem pincészetekben / szőlővel foglalkozzon, úgy kell bekönyörögni emberket dolgozni.

Számomra tisztán látszik hogy változik a piac és emberek igények, csak azt nem értem hova tünt ez a sok ember aki akar dolgozni vagy megdolgozni pénzért, és most nem minimálbérről beszélek. Mindenhonnan ezt hallom hiány van mindenkiből mindenhol, de emberek nem párolognak el csak úgy ;]

(#23029) CyberPunk666 válasza denko (#23028) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem nem annyira különleges ez, de majd valami közgadász szaki kijavít, ha hülyeséget beszélek.
A kormány a nagyon régóta túlfűti a gazdaságot, ami miatt mindenki ingyen hitelből akar/tud/kell fejlődni, és az ágazatok, mint az építőipar és a többi a nagyon erős túlfűtés miatt felszív iszonyatos munkaerőtmennyiséget és ezért munkaerőhiány alakul ki sok ágazatban.
Az ágazati hiányok nem egyenlőek, és akik a pandémia miatt kénytelen voltak váltani a vendéglátóból, azoknak bőven volt hely máshol és vissza már nem akarnak menni, mert van más fix hely, hiszen ott hatalmas hiány volt, ahova mentek így az most nem is veti ki őket.
Ezért az az ágazat jobban szív most.

(#23030) Tapsi válasza CyberPunk666 (#23029) üzenetére


Tapsi
addikt

Tökéletesen leírtad a lényeget. Pörög a gazdaság ezerrel, ilyenkor mindenkit felszív a munkaerőpiac.

(#23031) DanielLong válasza CyberPunk666 (#23029) üzenetére


DanielLong
senior tag

No igen, plusz azt hallottam és el is hiszem, hogy akik kiestek a vendéglátásból/turizmusból a járvány miatt, azoknak semmi kedvük most visszamenni oda egy stabilabbnak tűnő munkahelyről.

(#23032) axioma válasza bilimbalam (#23019) üzenetére


axioma
veterán

En ezt nem ertem sokszor. A megtartas helyett erobol beszelnek, de az uj ember nem lesz se olcsobb, se jobb legtobbszor, es kezdhetik jopar honap know-how transfer-rel (jobb esetben, amikor megvan kitol, nem vitte magaval gyorsabban a tavozo, mint ahogy meglett az uj ember). Win-win szitu lenne megtartani, de valami furan ertelmezett buszkesegbol nem teszik. Kulonosen fura ez amikor sok eve egy helyben levo, addigra mar elavult fizetesu embernek azt nem adjak meg, amennyi frissen felvettkent lenne a penze (meg persze a titkolozas az osszegekrol). Ossztarsadalmi szinten pazarlas :(
[Nyilvan ez csak arrol az esetrol szol, amikor kizarolag az anyagiak adjak valasi okot.]

(#23033) Ron Swanson válasza Jhonny06 (#23024) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Bruttó 700-ra gondoltam, az +16,6% lenne. :)

(#23034) Jhonny06 válasza axioma (#23032) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk az se mindegy, hogy munkavállalóként hogyan közlöd a dolgot. Mert ezt az "amúgy mennék, de X% emelésért azért maradok" dolgot én se tudnám komolyan venni. És sokan így közlik.

[ Szerkesztve ]

(#23035) horush válasza Jhonny06 (#23034) üzenetére


horush
addikt

Hát pedig mi mást mondanál? Hozzá lehet tenni, hogy van egy ajánlatod X összegért, de nem olyan rossz itt sem, szóval ha megadják, maradsz. De szerintem mást nem igen.

(#23036) lajafix válasza axioma (#23032) üzenetére


lajafix
addikt

Játékelmélet, gyáva nyúl játék. Aki előbb elrántja a kormányt, az veszt.
A munkahely váltás meg egyenest hasznos társadalmilag állítólag, mobilitás miegymás.

Rock'n Roll

(#23037) ReFleXx


ReFleXx
addikt

akik itt homeofficeolnak, szoktak kapni távmunka költségtérítést?
maximuma a minimalber 10%-a ami most valami 16 740Ft
ezt hogy szoktak a cégek alkalmazni/elszámolni?
akik 100%ban HO-zik az megkapja a havi 16ezret, aki csak minden masnap van otthon az csak ennek a felét vagy megvan hogy naponta 5000Ft-ot teritenek es akkor mar 4 HO-ban toltott nappal kimaxolja az ember a 16ezres keretet? a munkaltatok egyenileg szabjak meg, hogy hol mennyit adnak 1 HOban toltott napert?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#23038) tboy93 válasza ReFleXx (#23037) üzenetére


tboy93
nagyúr

szoktak kapni távmunka költségtérítést?

Nem.

(#23039) CyberPunk666 válasza ReFleXx (#23037) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

8k-t kapok rá havonta full HO-ban

[ Szerkesztve ]

(#23040) bandus válasza ReFleXx (#23037) üzenetére


bandus
veterán

eszembe sem jutott, hogy ezert kerjek penzt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23041) Pfiucska válasza ReFleXx (#23037) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nalunk ilyen nincs, cserebe viszont még az utazasi koltsegteritest ugyanugy megkapjuk azokra a napokra is amikor otthonrol dolgozunk. Egeszen addig amig a viszonylag uj ugyvezeto ra nem dobben erre :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#23042) SztárDoki válasza ReFleXx (#23037) üzenetére


SztárDoki
újonc

Úgy tudom, hogy ha szerződés szerint full HO-ban vagy, akkor elméletileg valami törvény szerint kellene havi szinten X összeget fizetnie a cégnek, de majd valaki kijavít, ha nem pontosan így van.

Mindenesetre nálunk úgy oldották meg, hogy mindenkivel aláírattak egy papirt, hogy heti 4 nap otthon, 1 nap irodában dolgozik. Így hivatalosan nincs full HO, gyakorlatilag mindenki full HO-ban van és nem kap költségtérítést. Egyes emberek szerint pont azért íratták alá a szerződésmódosítást mindenkivel, hogy kikerülje a cég a kötelező +X kiadást.

Amikor az emberek rájöttek az átbaszásra és elkezdtek sírni, akkor egyszeri fix összeget kiküldtek mindenkinek, ami valami 50-60k volt. Amikor tovább sírtak, akkor közölték, hogy vagy marad így vagy vissza lehet jönni irodába minden nap. Alapvetően a többség örül annak, hogy nem kell bejárni, így nem sokan lázadoznak emiatt.

(#23043) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Jelenleg ez adómentesen adható juttatás.
Ahol volt egy kis értelem a megfelelő osztályon ott ezt belerakták a csomagba.

(#23044) sutszi válasza CyberPunk666 (#23043) üzenetére


sutszi
veterán

+1

Nálunk jár az összeg. Bérpapíron is megjelenik... Nem is értem a fenti történeteket. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23045) ReFleXx válasza sutszi (#23044) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja nalunk is, meg is lepodtem

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#23046) vans? válasza sutszi (#23044) üzenetére


vans?
őstag

Nalunk "mobil munkavegzes" cimszo alatt fut, hogy ne kelljen semmi fizetni a cegnek. ;] (Nemeto.)

hábm bábm

(#23047) horush


horush
addikt

Nálunk nem adnak semmit, bár be lehet járni az irodába is, ha valaki akar.

(#23048) CyberPunk666 válasza horush (#23047) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

adómentesen adható (!), aki ezzel a lehetőséggel nem él az teljesen hülye.
Gyakorlatilag feleáron lehet adni ezt a pénzt, mint a fizetést.

(#23049) weiss válasza CyberPunk666 (#23048) üzenetére


weiss
addikt

De az még így is több, mint a 0, gondolom ezért nem kapunk mi sem. Be lehet járni...

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23050) mobal


mobal
MODERÁTOR

Mit gondoltok arról, hogy azért kap valaki rossz feedbacket mert opcionális meeting helyett dolgozott?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.