Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#3201) kovsol válasza polonic (#3200) üzenetére


kovsol
titán

Oké, hogy adott egy pozíció, de az összeg a tapasztalattól is függ.

May the Force be with you!

(#3202) polonic válasza kovsol (#3201) üzenetére


polonic
félisten

Ehhez a pozícióhoz nem volt szükséges a SAP tudás. Betanul az ember folyamatosan. Elég volt 2-3 év OS tapasztalat.
Azért érdekel ennyire, mert a SAP-ról nagyon jókat hallani itthon. Kiváncsiak vagyunk nagyon egy ilyen pozinál mennyi lehet az annyi a fentebbi feltételekkel.

(#3203) djgeg válasza polonic (#3202) üzenetére


djgeg
őstag

"SAP technical support engineer" Azért itt is bemondásra lehetetlen értéket mondani (pontos paraméterek nélkül)
Amúgy SAP üzemeltetés/supportal és projekt/fejlesztéssel kiemelkedően jól lehet keresni.(már ha ért hozzá az ember)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#3204) Mercutio_ válasza polonic (#3192) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itthon is van szociális osztály és segíjjke... :DDD csak míg külföldön menő élni a lehetőséggel itthon ciki ;]

#3202: Ha nem kell sap tudás, akkor ott max a sap alatti hw-n futó oprendszer támogatása történik nem?
Ott pedig ne a sappal dolgozók bérét várjuk, hanem egy Linux /Unix sysadmin szintet, persze az se rossz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3205) kovsol válasza Mercutio_ (#3204) üzenetére


kovsol
titán

Nekem is az a gyanum, hogy nem sap administració, hanem valami az alatti rendszer support.
Gondolom az új Hana rendszerek miatt keresnek sok embert mindenféle területre. Tőlünk is ment át a SAP-hoz 4-5 ember.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3206) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hogy on topik is legyek, az igyencsak fokozódó nemzetközi helyzet (devizaárfolyamok :D) és a gyár elé kirakott fényképem miatt (szerencsére elégedett velem a vezérkar), a legutolsó fizu emeléskor, egy elég emlékezetes határtlépett át a fizum nettóban és Ft-ban.
Nem túl sok értelme van forintosítani, de amúgy az a legdurvább, hogy itteni viszonylatban még csak kb az átlag fölött keresek nem is túlságosan kiemelkedő a pénz, tehát van még hová fejlődni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3207) sutszi válasza kraftxld (#3206) üzenetére


sutszi
veterán

Gratula az előrejutáshoz!
Ez ottani szemmel nézve mennyire elég az élethez? Ne értsd félre nem túrkálni akarok a zsebedben, csak kíváncsi vagyok nagyjából mire elég. Mondjuk ház és kocsi részlet + család havi megélhetése?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3208) kraftxld válasza sutszi (#3207) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább százalékosan mondom, nincs értelme forintosítani. Egy keresős, 3 fős családmodell :)

- Lakbér + rezsi + internet + 1 mobil: 35%
- Kaja, pelenka, kisnyúl, szórakozás, apró kirándulások, minden egyéb: 30%
- Magánnyugdíj ami egyéni számlás, én jelentkeztem önként: 8%
- Megtakarítás: 22%
- Likvid felhalmozás ha kell új porszívó vagy akármi, mondjuk félévente egy kisebb beruházás: 5%

- Kocsi:0% (céges, lehet magánfelhasználásra is nyomni :) )

Hitel nincs, nem is lesz, megtakarítás növelés van most ezerrel.
Az a fura, hogy rengeteg helyi kétkeresős modellben sokkal több nettót rak össze egy hónapban aztán megy a sírás, hogy jaj de nincs pénz, de csak kifolyik a kezük közül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3209) sutszi válasza kraftxld (#3208) üzenetére


sutszi
veterán

Tökéletes így százalékosan. Kösz. :R
Azért ez elég jó... :)

Mennyit dolgozol ezért? Ott hogy megy a túlóra ?
Pl. Van egy napi 8 órás törzsidő, plusz ebéd...de ha kell akkor maradsz tovább?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3210) kovsol válasza kraftxld (#3208) üzenetére


kovsol
titán

Ha kocsi saját lenne akkor mennyit vinne el a fentartása?

May the Force be with you!

(#3211) kraftxld válasza sutszi (#3209) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A cégnél csak annyi a kikötés, hogy egy nap meg kell legyen az 5.5-6 óra amit kiszámláznak az ügyfélnek.
Teljesen rugalmasan megy a dolog, ha pluszban melózok azt lecsúsztathatom, kérhetem, hogy kifizessék túlórába. De mondjuk van amikor lelépek délután 3-kor mert tudom, hogy este 8 és 10 között még meló van.
Ebédidőben van amikor nyugisan hazaballagok, van amikor bent gyorsan bekapok pár falatot, attól függően, hogy mennyi meló van.
Pár kollega úgy akarta nyomni, hogy mittomén reggel 7-től 12-ig kiszámlázták a minimumot aztán leléptek :D Persze nem ők kapták aztán a jobb dolgokat meg a fizuemelésnél se nekik jutott a nagyobb százalék :)
Ha az ügyfél elégedett, megvan a szükséges minimum óraszám akkor nagyjából leszarják, hogy mikor dolgozik az ember, én általában 9-től 5-ig vagyok bent plusz minusz pár óra ahogy alakul.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3212) kraftxld válasza kovsol (#3210) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kocsi vételi költsége nélkül, heti egy tankolással, visszaosztva a műszakit, szervízt, regisztrációt mondjuk 4%-a a havi fizumnak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3213) Mercutio_ válasza kovsol (#3210) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ausztrália más tészta, de aki tervezi, hogy oda megy annak hasznos infó :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3214) kraftxld válasza Mercutio_ (#3213) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, főleg, hogy 3000km-re van NZ-től :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3215) Mercutio_ válasza kraftxld (#3214) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyá, pláne, NZ igaz, mea klumpa :D :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3216) sutszi válasza kraftxld (#3211) üzenetére


sutszi
veterán

Ez mondjuk szintén nem hangzik rosszul... :)

Jó hely ez az NZ, csak ne lenne ilyen irdatlan messze.

Tervezitek, hogy visszatértek MO-ra életvitel szintjén, vagy most már végleg NZ marad és esetleg állampolgárság kérés...stb?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3217) polonic válasza sutszi (#3216) üzenetére


polonic
félisten

Hulye lenne, aki hazajonne ebbe az orszagba :D

(#3218) Mercutio_ válasza sutszi (#3216) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz azt az általános nyugit ami kint kialakul az emberben a mindennapi stressz megszűnése következtében nem lehet megfizetni :N
Aki olyan fiatal mint kraftx csak látogatóba jár majd haza.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3219) kraftxld válasza sutszi (#3216) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jövőre állampolgárság meg remélhetőleg a 2. gyerek :)
Aztán meglátjuk, én szeretnék mondjuk 1-2 évre Mo-ra költözni, közben az itteni gyárnak termelek, mert 2013-ban tök jó volt mint turista. Meg a gyerekekre se csak az angol ragadjon.
De a skót whiskylepárlókat is végiginnám egyszer, az is egy két éves project, minden hétvégére egy :D
Még nagyon sokminden van a levegőben, és vannak lehetőségek bőven.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3220) FeRkE válasza polonic (#3217) üzenetére


FeRkE
őstag

+1

(#3221) sutszi


sutszi
veterán

(#3217) polonic : Pedig hallani ilyen esetekről is. Pont ezért érdeklődtem.

(#3218) Mercutio_ : Hát az egy más világ az biztos... és jól is teszi.

(#3219) kraftxld : Tervekből, lehetőségekből nincs hiány az biztos. :D
Ez a jó ebben a melóban, ha úgy van akkor tajgáról is tudsz dolgozni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3222) FLx válasza kraftxld (#3208) üzenetére


FLx
addikt

Azért ez a 35% rezsi, lakás nem kevés. Amerikában is pont hasonlót vagy durvábbat láttam, részben ezért is maradtam egyelőre itthon. Itt elvagyok 15%-ból, minden egyéb havi költséggel is max 50% megy el a fizumból, 50% meg mehetne megtakarításba, ha nem költeném el. :D

(#3223) kraftxld válasza FLx (#3222) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha egyedül laknék simán kijönne 15%-ból nekem is, de ez egy 200m2 körüli kertes ház 3 és fél szobával, 2 fürdővel, dupla garázzsal 5 perc gyaloglásra a városközponttól. Tény, hogy nem olcsó, de ahogy mondani szokták, túl szegény vagyok, hogy olcsón szart vegyek :D
De még így is sokkal jobbak az arányok mint egy átlag magyar családnál, főleg ahol hitel is pörög.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3224) FLx válasza kraftxld (#3223) üzenetére


FLx
addikt

Akkor az még istenes. :D

(#3225) _NCT válasza FLx (#3222) üzenetére


_NCT
őstag

Jó neked, nekem a lakhatás egy zuglói albérletre 100+rezsi, társasház belső kerttel, normális lakóközösség és viszonylag új építésű (2008). Nem élek rongyrázósan, de a lakás elviszi a fizum 50%-át.

(#3226) sutszi válasza _NCT (#3225) üzenetére


sutszi
veterán

Nálunk ~48% a lakás+rezsi arány... de szintén jó helyen, új építés, extrák...szóval megéri. Inkább a fizut kell majd felfelé tornázni.. :D

Csak nem a mandalában laksz? :)

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3227) bobsys válasza FLx (#3222) üzenetére


bobsys
addikt

Sydneyben, jo kornyeken, belvarostol 20 percre, csak a lakberunk volt a fizetesem 42%. Amcsiknal most 22% a lakber, nezunk, hogy veszunk valamit es akkor ez felkuszik 27%de mar rezsivel egyutt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#3228) _NCT válasza sutszi (#3226) üzenetére


_NCT
őstag

Nem, Erzsébet királyné útja :)

[ Szerkesztve ]

(#3229) Jhonny06 válasza FLx (#3222) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pedig nem sok. Mondjuk nettó 315k fizu és Pesten lazán van a bérleti díj + a rezsi 100k. Persze környéktől is függ, de feltételezhető, hogy ilyen fizetéssel normális helyen akar lakni az ember, ha már megteheti.

[ Szerkesztve ]

(#3230) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#3229) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nettó 315k-nak mennyi is a bruttója? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3231) azbest válasza Mercutio_ (#3230) üzenetére


azbest
félisten

gyerek nélkül 480 körül, a munkaadó bérköltsége pedig 620 körül [link]

(#3222) FLx:
csak az nem mindegy, hogy amennyi megmarad, azt mennyivel több mindenre lehet elkölteni.
Itthon a háztartások fele 25-50% közt költ csak erre. Ha még bérleti díj is van... [link].
Persze, ha a 15% úgy jött ki, hogy többen bérlitek a helyet az egészen más felállás, mert akkor a rezsit is elosztjátok. Saját családban nem lehet másnak odaadni a számlát.

[ Szerkesztve ]

(#3232) Mercutio_ válasza azbest (#3231) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak fura volt, hogy úgy ír általánosságban a nettó 315k-ról mintha aprópénz lenne :DDD persze lehet, hogy csak én értettem félre, írásban nem jön át a hangsúly.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3233) kovsol válasza Mercutio_ (#3232) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem a lakás árhoz próbálta belőni mennyi kell az ilyen 30-35% hoz.

May the Force be with you!

(#3234) FLx válasza Mercutio_ (#3232) üzenetére


FLx
addikt

Nem aprópénz, de azért akik erre járnak és IT-ban elértek már valamit, azok jóval többet keresnek ennél, a nettó 500 sem extra pénz.

(#3235) FLx válasza azbest (#3231) üzenetére


FLx
addikt

Egyedül jött ki a 15%, én fizetek albérletet, rezsit meg stb. Bár a rezsim nagyon minimális még télen is, hiperjó a szigetelés, alig kell fűtenem. Minden cuccom energiakarékos, szóval villany se vészes.

[ Szerkesztve ]

(#3236) azbest válasza FLx (#3235) üzenetére


azbest
félisten

:R

(#3237) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Jelenleg normál munkavállalóként melózok.
Most mondanom kellene egy összeget, hogy alvállalkozóként mennyiért vállalnék el egy munkát.
Hogy érdemes számolni? Gondolom, ha vállalkozó az ember, akkor nincs szabadság, hanem ha nem dolgozom, nem fizetnek. Szóval évente négy hét szabadság, évente négy hét fizetés nélkül, amit érdemes belekalkulálni.

Ha pl. havi nettó 500.000 Ft ot akarok kapni, ahhoz mennyit kellene számlázni?

[ Szerkesztve ]

(#3238) azbest válasza H A M M E R (#3237) üzenetére


azbest
félisten

Ez nem ilyen egyszerű.

Ha egyéni vállalkozóként végzed és nem léped túl a havi 500e-t a kiállított számlákkal (pontosabban az aktív honapok * 500 egy évben) KATA módban, akkor alanyi áfamentesként is lehet működni. Ilyenkor nem lehet elszámolni semmit költségként.
Számlatömb helyett léteznek ingyenes elektronikus számlázó szolgáltatások.
Ilyenkor fix költséggel lehet számolni adóügyileg. Ha nincs más főállás, akkor 50eft / aktív hó (ha heti 36 óránál kevesebb és folyamatosan van más főállás, akkor 25eft). Kötelező kamarai tagság 5eft/év. A bejelentett székhelyen pedig iparűzési adó, több félképpen lehet, de ott is van fix összegű, ami úgy évi 50 eft.

Tehát nem nettó hanem bruttó 500 ilyenkor a határ. Felette már bonyolultabb az adózás, de akkor már költség elszámolás is lehet. Ja és persze kisebb összegnél is lehet a bonyolultabb módot választani annak előnyeivel és hátrányaival együtt.

Ha adószámos magánszemélyként működik valaki, akkor azt hiszem hogy céggel szembeni számlánál kb úgy lehet számolni, mintha megbízási szerződéses lenne, szóval nem minden adó jeleik meg a számlán, hanem van ami a megbízó cégnél jön be. Magánszemély felé viszont saját magának kell mindent befizetni. Úgy emlékszem ilyenkor kb 63%-ot kell rátenni, hogy a nettónál legyen.

De biztosan van sokféle mód ezen kívül.

Fontos: Ez nem jogi tanácsadás, csupán átolvastam a témát és erre jutottam. Szakember segítsége erősen ajánlott a témában.

[ Szerkesztve ]

(#3239) Mercutio_ válasza H A M M E R (#3237) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem ismerem a körülményeket, de azt is vedd figyelembe, ha a jelenlegi munkahelyeden sok éve ott vagy és sok végkielégítés járna, akkor ez arra is mehet, hogy önként jöjj el, így nem kell végkielégítést fizetni és egy (al) vállalkozó bármikor lapátra tehető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3240) azbest válasza Mercutio_ (#3239) üzenetére


azbest
félisten

Ráadásul, ha valójában csak nekik dolgozik ugyanúgy tovább, akkor bizonyos feltételek teljesülésekor a NAV simán bujtatott munkaviszonynak vélelmezi és ha nem tudja bizonyítani ennek ellenkezőjét, akkor bírság / kiszámlázott vélt adókülönbség...stb...
Ha meg tényleg önálló, akkor a felszerelését is magának kell megvennie.

[ Szerkesztve ]

(#3241) FLx válasza H A M M E R (#3237) üzenetére


FLx
addikt

Ha nem nagyon tudsz költségelni, és ha szabályosan akarod, akkor nem fogsz tudni, úgy legalább 850+áfát kell kérned. Ez majdnem 5000 forintos órabér lesz. Ja és ebbe még nem számoltam bele a szabadságot, ami nem nagyon fog amúgy sem menni, ha határidős melóid lesznek. :) Tehát ha te még egy hónapot nem is szándélkozol dolgozni, úgy inkább 900 felett gondolkodj plussz áfa.

(#3242) FLx válasza azbest (#3240) üzenetére


FLx
addikt

Eleve ha egy adott cégnek havonta fix összegeket számlázol be, arra már szoktak ugrani. Tehát meg kell trükközni majd, hogy miként állítod ki a számlákat, mondjuk csak három havonta, meg mindig más összegeket, különben bújtatott munkavállalás miatt fognak vizsgálódni. Ja még valami. Alvállakozóként a szerződésben rögzítsetek valami emberi fizetési határidőt, mondjuk a teljesítéstől számított max 15 napot, mert áfát előre kell fizetned pl. hiába nem kaptad még meg a pénzt.

ps. Szopás az egész amúgy, ha egy cég főállású munkavállalóból ki akar szervezni, akkor várd meg amíg kirúgnak inkább a végkielégítés miatt és még meg is szabadulsz tőlük. :)

[ Szerkesztve ]

(#3243) belotas


belotas
újonc

Sziasztok

Szerintetek utolsó éves egyetemistaként Java vonalon mennyit lehet kérni(nettó) 25-30óráért budapesten? Nem olyan fontos a pénz, de nem szeretnék túl keveset kérni. Nem dolgoztam még, de az egyetemi Java SE mellé tanulgattam hibernate-t, vaadin-t, springet
Érdekelne multi, közép, kis cég, mert most mennék interjúkra. Multik kevésbé vonzanak, de nem tudom, hogy szakmai fejlődés szempontjából érdemes lenne-e inkább arrafelé menni meg a későbbi referencia miatt, mert egy nagy multi név azért jól hangzik.
Az eddigi hozzászólásokban óriási szórások voltak, vmi reálisabb dolog érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#3244) inferno88 válasza belotas (#3243) üzenetére


inferno88
őstag

Szia!

Nettó 1000-1200/óra

Semper fi!

(#3245) chabeee válasza belotas (#3243) üzenetére


chabeee
tag

1125 ft/órát keresek egyetem mellett vidéken. efelé kacsingass te is :)

[ Szerkesztve ]

(#3246) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Felhívott egy fejvadász cég, junior rendszermérnöki állást ajánlottak, egyáltalán ez mit takar? Mi a feladata egy junior rendszermérnöknek?
S milyen fizettséget jelenthet?

(#3247) tlac válasza MajaG (#3246) üzenetére


tlac
nagyúr

én a fejvadásztól kérdezném

(#3248) FLx válasza MajaG (#3246) üzenetére


FLx
addikt

Már a megnevezés is elég érdekes. Mert junior rendszergazda, rendszerüzemeltető az még ok, de ezek után jönne szintben a rendszermérnök 3-5 év után, szóval ebből elég furcsa a junior. Amúgy meg ezer féle dolog lehet, pontos kiírást kellene látni.

(#3249) vzozo válasza FLx (#3248) üzenetére


vzozo
senior tag

Szvsz egy rendszermérnöknek nem feltétele az, hogy rendszergazda legyen előtte az illető, lehet csak én nézem ezt nagyon sarkosan, de valamilyen szinten így gondolom:

- Rendszergazda: szakmunkás
- Rendszermérnök: ahogy a nevében is benne van, mérnök

Szóval itt akár még értelmezhető is lenne a junior kifejezés kezdők számára, más kérdés, hogy a kiíró mit gondolt, mivel nyilván egy divatos szóról van szó, aztán meg takar, amit takar.:) Ahogy írtátok, erre vissza kell kérdezni.

(#3250) MajaG válasza vzozo (#3249) üzenetére


MajaG
senior tag

Szerintem azt takarja, h kevesebb tapasztalati idő kell, mert volt rendszermérnöki állás, de oda 5-8 év szakmai tapasztalat van megadva, itt meg csak 1-2 talán. Szóval a kérdés mit csinál pontosan a rendszermérnök akkor?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.