Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#17001) Mirman válasza instantwater (#17000) üzenetére


Mirman
őstag

Miért , 700k nettóból nem tudnál megélni Pesten egyedül ? :Y

(#17002) instantwater válasza Mirman (#17001) üzenetére


instantwater
addikt

De nem vagyok egyedül.

És külföldön többet is kereshetek, az albi nem sokkal drágább, sokminden viszont olcsóbb mint otthon, tehát összességében ellensúlyozza a drágább albit az olcsóbb megélhetés.

Illetve ahogy írtam is, vidékről kellene feljárnom, hogy tudjak félretenni olyan szinten mint itt UKben, mert pesten egy 2-3 szobás albi ami nem a halál.fszán van az 250 plusz rezsi.

[ Szerkesztve ]

(#17003) Sempronius89 válasza instantwater (#17002) üzenetére


Sempronius89
tag

Nem tudom, hogy számoltad ki. Szerintem 250T/hó-ból ki kell jönnie a lakhatásnak úgy, hogy tuti jobb helyen éljetek, mint egész Nottingham, ha meg vidékről ingázol olcsóbban is bőven. Megélni is lehet ennyiből és akkor havi 2szer voltam bulizni is meg mondjuk 1-2szer színházban is.

Ám nem tudom neked és kedves párodnak milyen preferenciá vannak.

(#17004) kexksz válasza instantwater (#17000) üzenetére


kexksz
addikt

Most azt akarod mondani, hogy Magyarorszagon nem tudsz megelni 700k nettobol, de UK-ben ~1000k-bol meg te vagy a kiraly? :F

[ Szerkesztve ]

(#17005) Drizzt válasza instantwater (#17002) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Engem tenyleg oszinten erdekel, hogy mi olcsobb Nottinghamben, mint Budapesten. Meg az is, hogy mekkora meretu, milyen allapotu albira mennyit fizetsz. Termeszetesen ez utobbit ha akarod, ne mondd meg. Numbeo szerint atlag 50%-kal dragabb ott a megelhetes, mint Bp-n. Ez erosen szembenall azzal, mint amit te sugallsz. Kivancsi vagyok miert erzed ennyire maskent a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#17006) GeeForGolf válasza kexksz (#16996) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

"Btw Canary Wharfon barmelyik ceg frissdiplomas 0 tapasztalatos junioroknak ad 55k-t kezdo fizunak, az meg annyira nem vesz."

én nem tudom, h ez az információ honnan van, de az én személyes tapasztalataim ezt erősen cáfolják...

(#17007) instantwater válasza Drizzt (#17005) üzenetére


instantwater
addikt

Nottinghamben olcsóbb a használtautó, a kaja ugyanannyi, márkás kozmetikumok olcsóbbak (márkás tusfürdő és társai feleannyi mint otthon), babacuccok feleannyi, mint otthon és hát a pelenka fogy rendesen.

(#17008) instantwater válasza Drizzt (#17005) üzenetére


instantwater
addikt

3 szobás albi 2 fürdővel mélygarázzsal központi helyen a városközpont szélén 900 GBP helyi adóval együtt, és max fél órát utazok a munkahelyemig villamossal.

Én keresek majdnem nettó 3000et, a párom is 1200 körül, amiért 1 műszakban dolgozik, otthon 3 műszakban kellene dolgoznia, jóval kevesebbért és még BKVzhatna meg vonatozhatna is órákig, itt meg fél óra neki is kocsival.

(#17009) Nerd válasza instantwater (#17007) üzenetére


Nerd
aktív tag

Az olcsobb hasznalt autoba beleerted a horribilis biztositast is?

(#17010) emvy válasza GeeForGolf (#17006) üzenetére


emvy
nagyúr

Inkább 45 az az 55. CW-on lehet jól keresni, de azért elvárják, hogy hajts. Viszont ott a Google meg a Facebook is, és szenior szinten ők is adnak 200k körüli total compot.

while (!sleep) sheep++;

(#17011) GeeForGolf válasza emvy (#17010) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

sztem még a 45 is baromi erős túlzás egy nullkilométeres kezdőnek. eleve nem nagyon vesznek fel ilyeneket, de ha mégis, akkor a 20-25 közti sávban lehet gondolkodni.

(#17012) instantwater válasza Nerd (#17009) üzenetére


instantwater
addikt

1 évre 700 font, úgy, hogy egyikünknek még elég friss a jogsija.
Korábban erősebb autónk volt arra nekem egyedül volt 1000 font fölött.

Évről évre váltani kell, és akkor nem ritka, hogy csökken a díj, hiszen gyűlik a bónusz.
Aki nem vált évente azt könyörtelenül megkopasztják.
Ugyanerre az autóra az előző évi biztosító 1400 fontért akart volna hosszabbítani. Eléggé megérte a váltás.

Jóval drágább, a biztosítás mint otthon, ez tény.

(#17013) instantwater válasza GeeForGolf (#17011) üzenetére


instantwater
addikt

Ez reális amit írsz, de 25k ért Londonban nem sokat lehet ugrálni. Ilyen fizuval bizony be kell vállalni a 4-6 fős közös albit.

Ezért nem dolgozok Londonban, mert bár rég nem vagyok junior, de hiába keresnék többet mint vidéken, vagy kisebb lakásban kellene laknom, vagy sokkal többet kellene utaznom a munkahelyemig, ami pénz és idő, és akkor pedig mi értelme, ha időm sincs, és a pénzem is kevesebb. És még a tömeget is utálom.

(#17014) GeeForGolf válasza instantwater (#17013) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

ez pontosan így van. még 30k-val is csak egy lyukat lehet bérelni a vkp-tól 1-1,5 órányira. és az is csak hónapról hónapra élés. 20-25k-val londonban esélytelen egyedül élni.

(#17015) emvy válasza GeeForGolf (#17011) üzenetére


emvy
nagyúr

35-40k volt a frissdiplomasok fizetese Canary Wharf-on kb. 10 evvel ezelott, a penzugyi valsag utan. Ez 3-4 ev utan 60-75k-ig ment fel kiemelkedo teljesitmeny eseten, plusz bonusz (0%-100% kozott, jellemzoen 15%-40%). 5-7 ev utan 80-100k+ alapfizu; 10 ev tapasztalat utan meg total egyeni.

Tovabbra is: ez azokra vonatkozik, akik frissdiplomasan kerulnek egy top penzugyi ceghez (JP, MS, GS, stb.). Nyilvan nem ez az atlag az egesz varosban.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17016) sokol


sokol
tag

Nyilvan nem ez az atlag az egesz varosban.

Hasznosabb lenne viszont az átlag,objektívebb képet adna a lehetőségekről.

(#17017) emvy válasza sokol (#17016) üzenetére


emvy
nagyúr

Az itjobswatch szerint Londonban a "Junior Java developer" allas median kompenzacioja 45000 font.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17018) GeeForGolf válasza emvy (#17017) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

semmi köze a valósághoz. éveket töltöttem londonban, jópár ezer álláshirdetést láttam, hidd el...juniorok nem kapnak 45-öt, még javasok sem. az, h ők juniornak neveznek egy pozíciót, nem jelent semmit. gyakran hosszabb a JD, mint mo-n egy senior-é, ahogy így olvasgatom az itthon hirdetéseket.

(#17019) emvy válasza GeeForGolf (#17018) üzenetére


emvy
nagyúr

Ok, whatever

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17020) GeeForGolf válasza emvy (#17019) üzenetére


GeeForGolf
junior tag

semmi kétség - ugyanakkor CW egy nagyon aprócska része a teljes londoni IT piacnak, és valszeg pont a krém, szóval az ottani számok azért semmi esetre sem tükrözik az átlagos béreket :) mondom ezt úgy, h én is dolgoztam ott eleget, ismerem a piacot. csak próbaképp, nézd csak meg, h az álláshirdetések mekkora százalékát képezik a 100 pluszos álláshirdetések. jó, ha 1-2%-nyit, azért ez nagyon nem a sztenderd.

(#17021) norbeey válasza GeeForGolf (#17018) üzenetére


norbeey
tag

Egy konkret 2018-as pelda: MS London, frissdiplomas programban 1 ev utan 52k GBP +6k bonusz.
Persze ertem hogy nem ez az atlag, de ha tudja az ember hol keressen lehetseges. Mellesleg mikor gondolkoztam hogy atmenjek-e, vegul arra jutottam hogy ennyiert nem eri meg koltoznom de nyilvan ez is szubjektiv.

(#17022) H A M M E R válasza Madwe (#16891) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Bocsi, de az hogy egy normális nőhöz kell autó, az egyáltálán nem a goldiggerekről szól. Akkor azt írtam volna, hogy luxus autó kell. Szerintem egy normális, okos nő olyan párt keres, aki majd később enni tud adni a gyerekeinek, el tudja vinni őket nyaralni, stb.. Eleget keres és nem zsugori. Ez nem gold diggerség, ez a józan ész. Ha egy nő összejön egy olyan pasival akinek nincs semmije, az buta. (Kivéve a nő extra gazdag és nem érdekli hogy eltart egy pasit..)
Persze itt nem a minimálbért kereső rétegről beszélek: Ha valaki azért nem vesz autót, mert nincs pénze rá, az más. Itt arról a rétegről beszélek, aki azon gondolkozik, hogy céges autót kérjen, vagy helyette 200 K plusz fizetést. Ezen a szinten, szerintem elvárható, hogy legyen autód..
Én azt látom, hogy egy okos nő elvárja, hogy ne otthon lakj a szülőkkel, el tudd vinni egy étterembe, és legyen egy akármilyen autód 30 év felett. Ez nem gold diggerség.
A gold digger azt várja el, hogy a saját luxus autód mellett neki is vegyél egy autót :)

(#17023) weiss válasza H A M M E R (#17022) üzenetére


weiss
addikt

Autó kell neki, vegyen magának egyet. Eszem-f*szom megáll.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17024) Tapsi válasza H A M M E R (#17022) üzenetére


Tapsi
addikt

Vannak ebben igazságok, de ennyire azért nem egyszerű a dolog. Az biztos, hogy Magyarországon abszurt mértékben van túlfetisizálva ez az autó dolog, ami engem személy szerint felb*sz. A gépjármű arra való, hogy közlekedj vele A-ból - B-be. Bizonyos embereknél hobbi, mert szeretnek pályázni, gyorsulni, de az már ugye nem alapfunkció.

(#17023) weiss

Hát, lehet így hozzáállni, de nem igazán viszi előre a diskurzust. Ez most az a kategória, amikor egy csaj elvárja, hogy legyen munkád, egzisztenciád, stb., te meg erre azt mondod, hogy dolgozzon meg ő a házért/javakért. És látjuk, hogy a legtöbb nő igenis így gondolkodik, tehát kijelenthetjük, hogy ez társadalmi tömegjelenség. Ettől ő nem lesz golddigger, egyszerűen csak nem akar a nyomorba szülni például. Ami ellen lehet küzdeni, de biztosan nem a sikerhez vezető út. És nem is túl férfias. Mondom ezt úgy, hogy én is hülyét kapok ettől az autó b*zériától, ami rengeteg embert jellemez. Én is egy 22 éves Astrát hajtottam évekig, mert nekem megfelelt. De ezt nem lehet a végtelenségig csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#17025) weiss válasza Tapsi (#17024) üzenetére


weiss
addikt

Egyedül abban az egy esetben nem aranyásás, ha ő is hasonlóan tud az asztalra tenni, tehát egyenlő felek vagytok.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17026) emvy válasza weiss (#17025) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem feltétlenül. Az anyagiakon kívül mást is lehet hozni egy kapcsolatba. Azért gondolom ez nyilvánvaló.

while (!sleep) sheep++;

(#17027) dugo_ válasza emvy (#17026) üzenetére


dugo_
veterán

Ja, sok jóra, hozzáadott értékre lehet számítani egy olyan nőtől, aki az autó megléte alapján választ.;]

Ilyen elborult kommenteket egyébként inkább a Nők, nőügyek topikban lehet olvasni, ott meg is van hozzá a közönség, akik adják egymás alá a lovat...

(#17028) PazsitZ válasza H A M M E R (#17022) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát nem tudom, lehet én vagyok nem normális, de nézzük az én "igénytelen" látásmódomat:
Nincs kocsim, nem azért mert nem tehetem, meg csak pénzkidobásnak érzem.
Jelenleg nincs gyerekem. Pesten belvároshoz közel lakok, pár megállót menni bármivel köynebb, mint kocsival 5-10 percet, majd fél óráig parkolót keresni, amiért vagyonokat fizethetek.
Ha külföldre megyek nyaralni, repülővel megyek, adott helyen bérelek kocsit.
Ha belföldre megyek, vagy simán tömegközlekedek és iszok, vagy bérelek egy kocsit.
Mivel nem hasnzálom napi, de még majdnem heti szinten sem, így nem látom rtelmét kidobni a pénzt rá.
Még egszer: megtehetném, de minek?
Ha gyerekem lesz pl. biztos veszek, ha úgy alakul az lakhatás-életkörülményem, bármikor veszek, de iylen pöcsméregetésre nekem személy szerint hál'istennek nincs szükségem.

Ennek ellenére, akinek ettől nagyobb/ sokat használja / egyéb ok miatt szükségesnek érzi, vegye, vigye, és igaza is van.
De ilyen egybites gondolatokkal nem sokat lehet kezdeni, hogy akinek nincs autója az nemférfi, igénytelen, lecsúszott, zsugori.
Ésszerüen managelni a kiadásaidat a szükségeid ideális teljesülése függvényében nem zsugoriság.
Ahhoz a csajodhoz meg gratulálok, akinek az első kérdése, hogy milyen autód van. Bár kétségtelen ezek a csajokra is van volt és lesz is kereslet, a hasonló egybites férfiaktól.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#17029) VirsLee válasza PazsitZ (#17028) üzenetére


VirsLee
őstag

Nyugi, sokan vannak akik soha nem fogják megérteni, hogy BP-n egy autó az sok esetben csak hátrányt jelent. Mert amúgy járhatnék a melóhelyre autóval is, de a metróval gyorsabban odaérek. Elmehetnék a belvárosba az ismerősökkel találkozni autóval is, de macerás a parkolás és inni sem tudnék. Mondjuk autóval utazhatnék 8-10 órát a horvát tengerpartra, de inkább repülővel 2-3 óra alatt elmegyek egy olasz vagy spanyol tengerpartra. Belföldön évente 3-5 családlátogatásra pedig nem fogok fenntartani egy autót, mert egyszerűen teljesen felesleges.

(#17030) tboy93 válasza VirsLee (#17029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat nem tudom, ahany alkalommal repulovel mentunk nyaralni, mindig bereltunk helyben autot, mert kulonben helyhez vagy kotve es a hotelen kivul nem sokat latsz. Horvatorszagba is, Mallorcan is, minden nap mas strandra, mas varosba mentunk, sokkal kenyelmesebb autoval nyaralni.

(#17031) Mercutio_ válasza emvy (#17026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, mert az a más csak női oldalon van még?;]

Szvsz régen rossz, ha nem saját lábán megállni képes, kellő egzisztenciával rendelkező valamelyik fél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17032) VirsLee válasza tboy93 (#17030) üzenetére


VirsLee
őstag

Hogy jön egy mallorcai autóbérlés ahhoz, hogy nekem nem éri meg autót fenntartani BP-n? :)
Te sem autóval utaztál oda :)

(#17033) Revolit


Revolit
senior tag

Vaaagy, egyszeruen el kell fogadni, hogy nem egyformak az igenyek. Van, akinek megeri az auto, van akinek nem. Van akinek jo a Balaton is, van aki ha nincs legalabb 10 oras repuloutra a nyaralas helyszine el sem indul.

Szerintem peldaul nem art egy auto, mert nekem (nekunk) szabadsagot ad valamilyen szinten. De peldaul mivel volt ketto (mielott megismertem felesegem mindkettonknek egy) eladtam az enyemet, mert tok felesleges volt ket auto. Es miert az enyemet? Mert az 4-5x annyit ert, mint a felesegeme. Es az eletunk elejen inkabb befektettuk a penzt, mintsem egy penzzabalo hasznalati targyban alljon...

De hetkozben leginkabb csak all. Abszolut megertem, aki azt mondja, felesleges. Foleg a kozossegi autozas idejeben.

[ Szerkesztve ]

(#17034) tboy93 válasza VirsLee (#17032) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyaralas, autoberles / sajat auto temara reagalva.

(#17035) djgeg válasza tboy93 (#17034) üzenetére


djgeg
őstag

Aztán kiszámoltad, hogy pl ha belvárosba laksz és nem használod napi szinten az autót és nem kell minden hétvégén X100 kilómétert autózni, hogy mennyi fentartani egy normális kocsi (amivel lemész horvátba/ olaszba) vs repülő+ autóbérlés?
Mert én igen, nem is egyszer. Az a pár alkalom, vagy rokon látogatáson kívül porosodna valahol az én esetemben. Most perr pill 2-3 hetes Olasz túra van tervben és a franc se fog levezetni annyit amikor bérlek valamit kint és jobban kijövünk majd belőle. (időben és kényelemben főleg)
Amúgy én is pont ilyen vegyek-e autót határon vagyok mert jó lenne az a plusz szabadság, de igazából csak azért jött képbe, mert szeretnénk párommal kintebre költözni (külső kerület vagy akár aglo). Viszont a fenti olasz példával élve még akkor se feltétlen éréné meg levezetni, mert ha az időt és a kényelmetlenséget nem is számolom a plusz szállásokkal és benzinnel se épp egyértelműen olcsóbb.
A korábbiakra reflektálva:
Belvárosban, ha nem kell nagy távokat megtenni és nincs gyerek vagy épp vidéki rokon akihez állandóan jár az ember teljesen agymenés kocsit fentartani (anyagilag). Jobban jársz ha BKV-zol és amikor akarod taxizol. Volt hónap, hogy szinte minden nap a melóba is taxival jártam mert a normális járat káosz volt egy felujítás miatt... még mindig olcsóbb volt mint fentartani/ tankolni és parkolni a kocsit.
Annak aki meg fentart mert csak én azt a hobbi kategóriába sorolom (ez most nem a "kell a melóhoz kategória).... a többit meg a hülye kategóriába. Persze van aki a sarki ABC-be is kocsival megy, vagy tartja a havi nagybevásárlásra... én meg fogom magam és házhot rendelem :U
A többi péniszméregetőn meg csak röhögni tudok, akik azt hiszik ettől többek vagy épp ettől lesz "csajuk".

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#17036) tboy93 válasza djgeg (#17035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kiszámoltam, amiota autom van, minden koltseget Excellben vezetek. Nem olcso, de ezt a kenyelmet es szabadsagot nem tudja mas potolni. 17 eves korom ota vezetek, 18 eves korom ota van sajat autom. Ha a belvarosban laknek is lenne, bar tény hogy munkaba valószínűleg tömegközlekve jarnek.

(#17037) Drizzt válasza tboy93 (#17036) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Belvarosban azert egy jo nagy extra problema, hogy hol es hogyan parkoltassa az ember. Es brutal osszegeket fel tud emeszteni. Persze lehet kivaltani a parkolasi engedelyeket, de akkor is orakig fogsz korozni mire talalsz parkolohelyet. Meg aztan bizonyos koru autokat nem is parkoltat szivesen az ember a nyilt utcan.

I am having fun staying poor.

(#17038) Brave_86


Brave_86
aktív tag

[Ennyit költesz az autódra valójában]
nem mai, de az árakat aktualizálni lehet az xls-ben.
Teljes cikk: [link]

(#17039) VirsLee válasza tboy93 (#17036) üzenetére


VirsLee
őstag

Látod, ezért is kár erről beszélgetni. Neked az adja a kényelmet, ha beülsz egy autóba és vezetgetsz, nekem az adja a kényelmet, ha felülök egy vonatra és filmet nézek/beszélgetek/tanulok/sörözök az úton. Nem vagyunk egyformák. Nekem az adja a kényelmet amikor a Railjet-en odajön a pincérnő megkérdezni, hogy kérek-e valamit, nem az, ha órákon át markolhatom a kormányt. Ezért kár is erről beszélni.

(#17040) magnerss


magnerss
csendes tag

hozzatok a sok szelsoseges peldat amivel keservesen azt probaljatok bizonygatni h mennyire nem kell/nem eri meg/felvagasnak kell az auto.

az megvan hogy nem csak BP belvarosaban lehet lakni, ill. mondjuk 2 gyereket kell hordani ideo oda, vagy hol laksz nincs/szivas a tomegkozl, v efyszeruen a te napi ingazasaidban mondjuk 1+ orat fogsz egy napon, ha inkabb autozol? nekem ertekesebb az idom mint h 1+ orakat elegessek el feleskegesen? (lehet jonni h hangoskonyv stb, meg olvasas, ertelmesen ki lehet tolteni az idot, persze),

az a helyzet h a fentiek ami irtam is szelsoseges, a masik iranyba. ingaztam 8+evet tomeggel (napi 2.5 ora), es autoztam is sokat.

sztem jozan paraszti esszel mki a sajat helyzetet objektiven vizsgalva el tudja donteni hogy az auto kell vagy nem.

nem kell errol senkit meggyozni es nyomni a te szemszogedbol a szerinted tutit, nem ismered a masik helyzetet.

szerintem aki ilyen ide jar, mar van annyira tudatos h ne egessse a penzt feleslegesen.

(#17041) tboy93 válasza VirsLee (#17039) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt nem vitatom, hogy kényelmesebb 2 orat repülni, mint 10 orat vezetni. Azt mondom, hogy ha mar ott vagy a nyaraloban, akkor a kornyeket jobban be tudod jarni autóval :))

(#17042) layerke


layerke
aktív tag

Érdekesek az autóhoz való hozzáállások, szeretném gazdagítani a képet egy vidéki helyzetjelentéssel is:
Szegedhez közeli faluban lakunk, kertes házban én (34) a feleségemmel (29), lányommal (3). Két autónk van, egy 27 éves japán 1l-es (fogyasztás 4l/100) és egy 19 éves francia 1,9l-es (fogyasztás 7l/100). Én megyek jellemzően az öreg japánnal, ami légzsák nélküli és a feleségem a 10 légzsákossal, fontos, hogy ők nagyobb biztonságban legyenek. Az én munkahelyemre nincs közvetlen tömegközlekedés. A feleségem munkahelyére egy távolsági és egy helyijárattal lehet eljutni, ami időben legalább 3x az autóhoz képest, összegben pedig havi szinten 0,7-0,8 szorosa. Nekünk megéri a rövidebb idő a több pénzt, szerencsére megengedhetjük magunknak. Tény, hogy nem fiatalok az autók, de nincs egyelőre értelme elkölteni a pénzt nagyobbra vagy újabbra, mert nem tud többet igazából. A kis japán vacak nekem bőven megteszi, nem mozgat az autó, mint luxuscikk. A feleségemnek is jó az öreg autó, neki csak annyi kell, hogy szervó legyen benne, az pedig van. :) Budapestre járok jelenleg levelező képzésen egyetemre (másoddiploma) és közösségi autómegosztással jutok oda-vissza, valamint tömegközlekedéssel a városban. Szerintem teljesen jó és kivitelezhetó. Én úgy érzem igazából az autó fenntartása (nekünk) csakis azon áll vagy bukik, hogy gyereket könnyebb mozgatni, valamint faluban falu körül célszerűbb az autó, mert nincs olyan komoly tömegközlekedés, mint akár a megyeszékhelyen vagy BP-en.

(#17043) dugo_ válasza magnerss (#17040) üzenetére


dugo_
veterán

"...remekül körvonalazódik, milyen a budapesti autós: vidéken lakik, folyamatosan költözik (tipikusan az egyszerűség kedvéért a munkába is magába viszi a kanapét ás a sublótot), kis testi hibás gyereke van (uszonya van: naponta úszik, de odagyalogolni nem tud), öltönyben jár, bár szobafestő-mázoló (sok a szerszám meg a papír), gyenge pontja a befőtt (mindig tart magánál pár üveggel), zenerajongó, és sajnos a hosszú évek szobafestése-mázolása bizony belehelyezte a gerincbe azt a fránya csúzt."

A kiinduló hsz. továbbra is az volt, hogy autó nélkül nincs nőd/nem tudsz szülni/nem lehet munkába járni/megszűnik az ÉLET, ami egy ostobenkó baromság.

(#17044) magnerss válasza dugo_ (#17043) üzenetére


magnerss
csendes tag

jo, akkor toljatok tul :)

(#17045) Mercutio_ válasza magnerss (#17040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán annyit nem ártott volna visszaolvasni, hogy honnan indult az egész thread :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17046) Szmeby


Szmeby
tag

Mi sehova sem megyünk a kis Daihatsunk nélkül, ő is a család része. A legutóbbi mallorcai nyaralásra is velünk jött, csak feldobjuk egy Antonovra és pikkpakk élvezhetjük a saját autó kényelmét bárhol a világon. Ez megfizethetetlen. Azok a gépek úgyis csak porosodnának a reptéren.
Meg majd talán egy horror áron bérelt kocsival fogom elvinni a mókuskámat a sarki étterembe! Azért mindennek van teteje! Amúgy sem bízok a bérelt autóban, a Daihatsu 13,5 éve egyszer sem hagyott minket cserben. Ha ő nem lett volna, talán a kis mókuskámra sem találok rá. De ez már egy másik történet...

(#17047) instantwater válasza Szmeby (#17046) üzenetére


instantwater
addikt

:C :DDD

(#17048) OPiiPO válasza Szmeby (#17046) üzenetére


OPiiPO
addikt

:)) :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17049) H A M M E R válasza PazsitZ (#17028) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

"Ahhoz a csajodhoz meg gratulálok, akinek az első kérdése, hogy milyen autód van"
Ilyet nem írtam, hogy azt kérdezte e a párom, hogy milyen autóm van. Viszont az valóban érdekelte hog van-e autóm. A kettő nem ugyanaz.
A jelenlegi párom hasonló pénzügyi szinten van mint én, nem a pénzért van velem. Volt saját autója amikor összejöttünk. És azt mondta, hogy nem jött volna össze össze velem, ha nem lett volna autóm, mert az ciki lett volna és mert nem akart gold digger pasit :) Szóval ha nincs autód a nők egy részét kizárod a lehetséges jelöltek közül. Persze nem lehetetlen autó nélkül csajozni. Van akinek egy elég egy romantikus buszozás :)

(#17050) Mercutio_ válasza H A M M E R (#17049) üzenetére


Mercutio_
félisten

"És azt mondta, hogy nem jött volna össze össze velem, ha nem lett volna autóm, mert az ciki lett volna"
:DDD :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.