Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#3351) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Sziasztok!

Visszatérve az eredeti témához a jelenlegi fizum közvetlenül próbaidő után:

Nem: F
Kor: 23
Munkakör: Szoftvertesztelő
Végzetség: BSc villamosmernöki tanulmányok folyamatban
Nyelvtudás: Angol közép/német alapfok
Nettó fizetés: 200k
Egyéb: ~32k Cafeteria, céges telefon/notebook
Hely: Budapest

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#3352) Mercutio_ válasza Vadmeggy (#3351) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit és milyen szinten kell ehhez tudni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3353) Vadmeggy válasza Mercutio_ (#3352) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Linux és hálózati alapismeretek kellenek, illetve legyen valamilyen minimális programozási tudásod C vagy Java nyelven. A tesztelés során TTCN programozási nyelvet használunk, így nem szükséges több éves tapasztalat, mindenki 0-ról tanulja meg.

[ Szerkesztve ]

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#3354) Anonymous2


Anonymous2
újonc

Nem: F
Kor: 22-26
Munkakör: szoftverfejlesztő (java)
Végzetség: érettségivel kezdtem, de munka mellett megcsináltam a proginf bsc-t
Nyelvtudás: angol felső, német felső, de a német még nem kellett sehol
Netto fizetés: ~ 180k -> 270k -> 450k
Egyéb: brutto ~30k cafeteria mindegyik helyen
Hely: Budapest

[ Szerkesztve ]

(#3355) belotas válasza Anonymous2 (#3354) üzenetére


belotas
újonc

Kemény 4 év volt? Vagy szerencse is benne van h most ennyit keresel?
Én is most kezdtem melózni(22 és java), de 26-ra meglesz proginf msc is, szal remélem nekem is reális cél lehet már ez:)

[ Szerkesztve ]

(#3356) FLx válasza belotas (#3355) üzenetére


FLx
addikt

Nem az MSC-n fog múlni, hogy mennyit keresel négy év múlva, az már tuti.

(#3357) KMan válasza belotas (#3355) üzenetére


KMan
őstag

Lehet hogy van benne igazsag, de ne hagyd magad lebeszelni az MSc-rol. Az egy eletre elkiser :)

Az elso munkahelyemen nekem sem becsultek meg az MSc-t, a mostani helyre viszont nem vettek volna fel nelkule.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3358) #69182976


#69182976
törölt tag

CISA tanúsítvány mekkora előnyt jelent egy álláspályázatnál? 3 év munkatapasztalattal mekkora fizetés reális information security ágazatban?

(#3359) belotas válasza FLx (#3356) üzenetére


belotas
újonc

Én se hiszek az msc-ben.
Jelenleg úgy látom, hogy többet érne inkább képezni magam, mint msc-n fölösleges tárgyakkal időt pazarolnom, de ha esetleg később kéne a papír és nem csináltam meg, akkor az nagy szívás.
Nem találkoztál még olyan esettel ahol döntött az msc megléte?
Nem hinném, hogy PM vagy hasonlót szeretnék dolgozni, nincs kedvem ügyfelekkel annyit kommunikálgatni...

KMan: Jelenleg csak az motivál, hogy jelentkezzek msc-re, hogy elmondhassam hogy megcsináltam, de több értelmét nem látom.

(#3360) D@ve89 válasza belotas (#3359) üzenetére


D@ve89
tag

Mérnök informatikus bsc után gazdaságinformatikus msc-n vagyok, nemsokára végzek is. Úgy értékelem mostmár, hogy nagyon jól döntöttem az msc mellett (meg a, nevezzük "szakváltásnak", mérnökinfóról gazdinfóra váltást), nagyon kiszélesítette a látókörömet és úgy érzem, megadja azt a pluszt, amit hiányoltam bsc diploma átvételekor. Akkor valahogy így éreztem: "oké, megvan a diploma, de valahogy nem érzem azt, hogy pont rám, a tudásomra, a képességeimre lenne szüksége bármely cégnek is ".

Aztán persze lehet, hogy én érzem/éreztem rosszul a dolgokat, de most sokkal optimistábban látom a jövőmet. :)

Ja és valahogy teljesen mások az msc-s tárgyak. Kisebb létszámok, vagy más az oka, nem tudom, de mindenesetre nagyon szeretek rájuk bejárni. Nagyszerű dolgokat tudnak elmondani az előadók.

[ Szerkesztve ]

(#3361) FLx válasza belotas (#3359) üzenetére


FLx
addikt

Én még nem láttam olyan helyet, ahol MSC kellett volna, pedig azért dolgoztam pár helyen. Persze ha két kezdő között kell dönteni, akkor lehet megnézi valaki, de amúgy inkább a tapasztalat számít. Nekem még régi főiskolai diplomám van, sose kérte senki, igazából azt se tudom hova pakoltam el. Nyelvvizsgát is csak félig csináltam meg, erre se volt még szükség. :D

(#3362) Tapsi válasza D@ve89 (#3360) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez nem a klasszikus msc-s pálya, hiszen félig-meddig egy másik tudományterületet is megismersz, ami hihetetlenül hasznos, szóval jól döntöttél. A kérdés az, hogy mérnök infó bsc után megéri-e mérnök infó msc-re menni. Erre csak annyit tudok mondani pénzügy msc-sként, hogy nem feltétlenül. Nálam érzelmi okai vannak (akartam egy egyetemi diplomát is), de sok pluszt nem ad pénzügy alapszak után, sőt! Ismerek mérnök infós msc-seket, nagyjából ők is hasonlóan nyilatkoznak. Dicsérik a valamivel gyakorlatiasabb képzést, de ha párhuzamba állítod azzal, hogy helyette dolgozhatnál is mondjuk juniorként, akkor mindjárt más képet fest a dolog.

(#3363) KMan válasza D@ve89 (#3360) üzenetére


KMan
őstag

Best practice.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#3364) -v- válasza belotas (#3359) üzenetére


-v-
addikt

Én se láttam még olyat, hogy kellene msc ...
Nekem is végül csak egy bsc-m lett - mivel két egyetemen bohóckodtam - és aggódtam eleinte, de gyorsan elmúlt :DDD
Jelenleg akkora a kereslet java fejlesztőre, hogy elég nagy luxus lenne a cégeknek ha ilyeneket néznének ...
Iszonyat nehéz manapság jó szakembert, vagy jó senior java fejlesztőt találni :)
Aki van az vagy nem mozdul, vagy felszívja az az 1-2 cég akiknek sok ember kell...
Nem kell szívbajosnak lenni, nagy számokat kell mondani, ha nagy a kereslet fizessék meg az embereket :)

[ Szerkesztve ]

(#3365) belotas válasza D@ve89 (#3360) üzenetére


belotas
újonc

Azon én is gondolkodtam, hogy proginf bsc után, vmi pénzügyes msc-re menjek,persze 40 órás meló mellett(abból nem fogok engedni innentől). Amitől tartok, hogy a pénzügyről,jogszabályokról,közgázról kb semmi fogalmam nincs jelenleg. Matekból kaptam bsc-n rendesen, gondolom az ott lévő matekok nem nagy dolgok. Ha fejlesztő maradnék későbbiekben is, akkor megérné valami pénzügyes,közgázos,gazdinfos msc, vagy csak ha saját céget szeretnék majd? Akkor ezek szerint jól gondolom, hogy amit pl egy proginf msc-n kapnék az szakmai tudásba kb nagy nulla, de ha a pénzügyről lenne fogalmam, akkor azt valószínűleg tudnám kamatoztatni a későbbiekben.

Olyan gondom jelenleg szerencsére nincs, hogy azt érezzem ne kellenék, mert eddig 2 helyről is kerestek meg már személyesen, pedig előtte sose dolgoztam.

(#3366) Anonymous2 válasza belotas (#3355) üzenetére


Anonymous2
újonc

Szerencse inkább az elinduláshoz kellett. Amikor én kezdtem, akkor pályakezdőként nagyon nehéz volt elhelyezkedni, mert mindenki minimum 3 év tapasztalatot kért. Meg nagyjából akkor kezdték összeszedni magukat a cégek a válság után. Gyakornoki állást kerestem és véletlenül találtam rá egy cégre, akik felvettek heti 40 órába egyből, de ők is csak egy kezdőt kerestek, inkább seniorokra vadásztak. Még egy helyre vettek volna fel, de ők is csak egy poziciót hirdettek és csak heti 20 órában. Néhány év tapasztalattal viszont már nem gond az elhelyezkedés.

4-5 év elég ehhez a fizuhoz, igazából hívnak most máshova többért is. Vannak akik jóval többet is adnának, de ott vagy rosszabb a munka vagy szürke a fizetés.

MSc-t csináld végig, ha már elkezdted (én is tanulok még :) ), de ahogy fentebb is írták a munkáltató nem a diploma miatt fog többet fizetni neked itthon. Külföldön elvileg magasabb bérrel kezdenek az MSc-s emberek, de lehet, hogy X év tapasztalat után már ott is elmosódik ez az előny.

(#3367) syl5 válasza Anonymous2 (#3366) üzenetére


syl5
őstag

És mennyi időt töltöttél el a munkahelyeiden? Tehát oké van 4 év tapasztalatod, de mennyi tapasztalatra adták meg a 270k-t és a 450k-t?
A cafeteria-t a nettó fizetésen felül kaptad?

Az angol felső azért kiemelkedő tudás. Mennyire volt ez meghatározó?
Kell, kellett valaha is aktívan napi szinten angolul kommunikálnod?

Ha most arra adnám a fejemet, hogy ~3 év PL/SQL fejlesztési tapasztalattal áttérek JAVA-ra (mert én is azt látom, hogy óriási rá a kereslet, szemben DB fejlesztésre) akkor milyen technológiákat, eszközöket, keretrendszer(eke)t ajánlanál tanulmányozásra?
Egyáltalán van értelme szerinted?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3368) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Anyámék reggeli közben baszogattak, hogy el kell végeznem az MSc-t is. Hiába mondtam nekik, hogy sehol nem nézik, és nincs értelme, szerintük hosszú távon jobban járnék vele. Érveltem mindennel, de őket nem érdekelte a szoftverfejlesztők munkaerőpiacának helyzete, és a cégek hozzáállása.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3369) FLx válasza Oppenheimer (#3368) üzenetére


FLx
addikt

Ha dolgozol mellette, akkor nem gáz, de két évet elpazarolni rá, amikor helyette szerezhetnél igazi tapasztalatot is, hát...

(#3370) emvy válasza FLx (#3369) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt mondhatnad a PhD-re is, es annak is lehet ertelme. Az a kerdes, hogy milyen tipusu munkat szeretnel vegezni a jovoben.

while (!sleep) sheep++;

(#3371) Jim-Y válasza Oppenheimer (#3368) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát nézd, tényleg sok helyről hallani, hogy semmi értelme, de..

* ad1: nekem jobban tetszett mint a BsC, több gyakorlatias dolog volt benne, bár közel sem kaptam olyan tudást ami jobb lenne mint dolgozni egy cégnél
* ad2: könnyen elvégezhető, nincs az a stressz mint BsC-n.

Lehet, hogy most nem veszed hasznát, de ki tudja, hogy mi lesz a jövőben. Ha elkezdesz ezerrel dolgozni, akkor 5 év múlva ha kéne se fogod elvégezni, most meg a BsC után még benne vagy a dolgokban, valószínűleg sokkal könnyebb lenne elvégezni mint x év múlva.

És persze dolgozni kell mellette min. 60%-ban..

[ Szerkesztve ]

(#3372) Oppenheimer válasza Jim-Y (#3371) üzenetére


Oppenheimer
veterán

végülis, ha legalább heti 20 órában dolgoznék mellette, az csak érne valamit.

hadd tegyem fel ezt a kérdést: van olyan pozíció, amit nem lehet elérni MSc nélkül? Lehet, hogy 10 év múlva architect szeretnék lenni. Akkor érdekelni fog bárkit is, hogy van-e egyetemi papírom?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3373) emvy válasza Oppenheimer (#3372) üzenetére


emvy
nagyúr

Az architekt pozicio konkretan nem tulsagosan szol a mely technologiai ismeretekrol, szoval az epp lehetsz.:)

while (!sleep) sheep++;

(#3374) FLx válasza Oppenheimer (#3372) üzenetére


FLx
addikt

10 év tapasztalattal az se érdekel senkit, ha csak érettségid van. Korábban is írtam, nem találkoztam még olyan informatikai munkakörrel, amihez kötelezően MSC diploma kellett volna. Még kutatás fejlesztési területen sem szőröznek vele, ha amúgy penge vagy.

(#3375) emvy válasza FLx (#3374) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogynem, csomo kiraly pozicio van, amihez PhD-t varnak el, vagy esetleg MSc-t -- lasd Google X, Microsoft Research, satobbi. Oda te erettsegivel nem mesz be, az tuti.

while (!sleep) sheep++;

(#3376) Mercutio_ válasza Oppenheimer (#3372) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csinálj gazdinfos msc-t, akkor az ősök is örülhetnek és te is szerzel olyan területen ismereteket amivel bővül a tudásod és azt adott esetben pl gazdasági területnek történő fejlesztéseknél hasznosíthatod. Egy architektnél pl épp ilyen ismeretek is lehet elvárás :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3377) FLx válasza emvy (#3375) üzenetére


FLx
addikt

Ugyan, valaki 10-20 év tapasztalattal oda megy ahova akar. Dijákokat egyetemről persze úgy toborozzák, hogy MSC, Phd candidate, de öreg motorosoknak sehol nem nézik. Majd pont azért nem vesz fel MS Research divízió egy jó embert, mert nincsen papírja, hagyjuk már.

(#3378) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

köszönöm a válaszokat. már csak egy kérdés maradt: mi vár ránk a jövőben? elképzelhető, hogy később telítődni fog a piac, és hirtelen számítani fog a papír?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3379) FLx válasza Oppenheimer (#3378) üzenetére


FLx
addikt

Ha már most ennyire aggódsz rajta, akkor csináld meg azt kész. Nekem csomó évfolyamtársam elnyomott 2-3 évet MSC-re, én meg helyette dolgozni kezdtem, még csak dupláját keresem mint ők. :D

(#3380) -v- válasza FLx (#3379) üzenetére


-v-
addikt

Jó de ki tudja hova sodorja az embert az élet, pl. külföldön simán kellhet valahol, attól mert most itthon nem kell... meg ki tudja 15 év múlva mi lesz, akkor is ilyen keresett szakma lesz-e, vagy egyáltalán javazni fogunk-e még vagy valami tök mást? Ha 15 év múlva kiderül családdal ejjbaz de jó lenne most egy msc, akkor már valószínű nem áll neki az ember :) Én azt a véleményt osztom, ha most nem csinálja meg akkor soha ...
Jelenleg nem sok haszna látszik, ennek ellenére nem fölösleges, ha nincs kényszerpályán és valid opció, hogy bohóckodjon még a suliban 2 évet (--> én pl. nem engedhettem volna meg magamnak jövedelmileg azt a 2 év kiesést).

(#3381) Jim-Y válasza FLx (#3379) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ők is fognak még 35 évig dolgozni mint te, az a 3 év így az elején nagy előny, de szerintem ez az előny el fog tűnni x év múlva. Én amondó vagyok, hogy ha biztosra szeretne menni, megteheti (tehát nem kell már most egyedül ellátnia magát, hanem 2 évig még tudják segíteni a szülei), akkor kezdjen el valahol dolgozni, opcionálisan kooperatív képzésben, vagy gyakornokként (ennek azért van jelentősége, mert így a cég is maximálisan támogatja őt a tanulmányaiban rugalmas munkaidőt kínálva stb..), majd mellette végezze el az MsC-t, hogy melyik képzést, az már megint egy másik kérdés. Így egyrészt szerez gyakorlati tudást egy cégnél, mellette a papír is meglesz. Igen ha 100%-ban dolgozna nyílván szakmailag többet haladna, de nem lenne papír.

(#3382) Mercutio_ válasza FLx (#3377) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerinted egy érettségivel + programozás autodidakta módon arc képes olyan komplex gondolkodásra ami mondjuk nagyobb rendszerekhez kell, vagy mondjuk 2-3 rendszer integrációját valósít meg?
Nyilván egy bsc szint már általában ha IT-ban is kellő tapasztalata van sok dologra képes, de ne kössünk ki ott, hogy a végén az a konklúzió, hogy a bsc is úri passzió, elég egy érettségi és némi kódoló véna :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3383) FLx válasza Mercutio_ (#3382) üzenetére


FLx
addikt

Autodidakta módon minden megtanulható, az, hogy ott ülsz az egyetemen csak egy kényelmi faktor, mert kiszolgálnak a tanárok azzal, hogy elmesélnek dolgokat, ha véletlen órára tévedsz. Aztán, vagy hasznos, vagy nem, órája és tanára válogatja. Akarat kérdése minden, én a főiskolán annyit tanultam meg, hogy tanuljak inkább magamtól.

Mondom ezt úgy, hogy elég sok tanár ismerősöm van BME-n, van aki most éppen nálunk dolgozik, mert elege lett az egyetemi nyomorból. Meg van olyan is, akivel együtt tartottunk privát tanfolyamokat, szóval ja...

[ Szerkesztve ]

(#3384) cucka válasza Mercutio_ (#3382) üzenetére


cucka
addikt

Ahhoz, hogy elvégezz egy magyarországi infós BSC-t, ahhoz leginkább egy dolog kell: magolás.
Nem igazán értem, hogy attól, mert jól bemagoltad az összes numerikus analízis tételt meg bizonyítást, az hogyan fog segíteni az általad említett feladatok megoldásában.

Én jópár évig élveztem az ELTE vendégszeretetét, mérsékelt sikerrel. A tapasztalatom, hogy az egyetem valóban nagyon sok mindenre megtanít, lefekteti az alapokat valamihez (azt nem tudom, hogy mihez, de nem a szakmához, az tuti), meg tényleg meg kell tanulni magolni, és némi szakmát is fel lehet szedni menet közben, szóval nem beszélnék le róla senkit.
De az biztos, hogy magasról szarik azokra a kulcs skillekre és kompetenciákra, amelyekre a munkád során mindennap szükséged lesz.

A jelenlegi munkahelyemen van több egyetemről frissen kikerült ember, elég jól látható, milyen szaktudás jön ki a magyar felsőoktatásból. Akik jók és ügyesek, azok kivétel nélkül azért azok, mert a szabadidejükben is foglalkoztak a szakmával, és beletették a pluszt azon felül, amit az egyetem követelt. A jelentkezők jó része konkrétan nem tud programozni, miután elvégzett egy infós BSC-t. Ezt add össze.

[ Szerkesztve ]

(#3385) Oppenheimer válasza cucka (#3384) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez a magolós állításod nem helytálló. BME-n 5 félév alatt 2 tárgy volt, amit magolással kellett, vagy lehetett megoldani: számítógép hálózatok és távközlő hálózatok.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3386) emvy válasza cucka (#3384) üzenetére


emvy
nagyúr

Az info szak nem arrol szol, hogy programnyelveket tanitsanak, szoval el vagy tevedve kicsit..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#3387) cucka válasza emvy (#3386) üzenetére


cucka
addikt

Tudom, nem is ezt mondom.

A probléma, hogy van az a dolog, hogy "computer science" meg van a szoftveripar. Jelenleg Magyarországon az egyetemek feladata, hogy az ipar számára fejlesztőket képezzenek. Az egyetemek viszont deklaráltan computer science képzéseket tartanak.

Én még régen, az osztatlan progmat képzéssel kezdtem, ott a "bevezetés a programozáshoz" tárgy arról szólt, hogy 1 félévig papíron felépítettünk egy axiómarendszert, majd köv. félév végéig eljutottunk oda, hogy papíron be tudtuk bizonyítani, hogy a lineáris keresés tényleg működik.
Ez amúgy nagyon szép és izgalmas dolog annak, aki továbbra is papíron szeretne matematikai eszközökkel bizonyítgatni bármit.
A valóságban hasonló okok miatt teszteljük a szoftvert. Szoftver tesztelésről még csak említés szintjén sem volt szó az egyetemi pályafutásom alatt. De ha van hozzá gyomrom, akkor folytathattam volna OOP-s meg párhuzamos programok helyességének bizonyítgatását papíron, matematikai eszközökkel.

Egyébként volt sok olyan tárgy, ami tényleg hasznos volt, ezt sem tagadom. Formális nyelvek és automaták, algoritmusok, adatszerkezetek, stb.

Ami szerintem problémás, az a számonkérés módja. Az összes tárgy arról szólt, hogy van egy jegyzet, azt meg kell tanulni, majd vizsgán le kell írni szó szerint ugyanazt fejből.
A valóságban a kulcs kompetencia a csapatmunka, az eddig ismeretlen problémák megoldása kutatással, kreativitással, a nagy feladat kis részekre bontása, vagy mondjuk annak validálása, hogy ezen kis részek jól működnek-e, stb. Na ezt nem csináltuk soha az egyetem alatt, a kutya sem volt erre kíváncsi. Az érdekelte őket, hogy le tudsz-e írni 15 tételt a feladott 150-ből tökéletesen, fejből, 1 óra alatt, reggel 8-kor.

10 éve vagyok fejlesztő, sokmindent láttam, sokmindent csináltam már, de olyan soha, egyetlen egyszer sem fordult velem elő, hogy bármit is meg kellett volna tanulni fejből és visszamondani. Soha. Magyarázd már meg, hogy miért jó az bárkinek, hogy az egyetemeken ez az egyetlen skill, amire kíváncsiak az oktatók?

[ Szerkesztve ]

(#3388) Oppenheimer válasza cucka (#3387) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ELTE progmat híres erről amit írtál. Ennél vannak sokkal gyakorlat-orientáltabb informatikus képzések Magyarországon. Pl Óbudai és Pázmány mérnök infó BSc, de ennél amit leírtál, a BME is nagyságrendekkel gyakorlatiasabb.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3389) emvy válasza cucka (#3387) üzenetére


emvy
nagyúr

"Jelenleg Magyarországon az egyetemek feladata, hogy az ipar számára fejlesztőket képezzenek"

Oo, igen?

while (!sleep) sheep++;

(#3390) cucka válasza Oppenheimer (#3388) üzenetére


cucka
addikt

Nézd meg, hogy az angolszász egyetemeken hogy tanítanak.
Ott nem az a fontos, hogy megvedd az előadó által írt jegyzetet és betanuld mint a verset. Rengeteg egyéni munka van. Esszét írni olyan ismeretlen témában, tehát neked kell felkutatnod a forrásokat. Vagy oldj meg programozói feladatokat, amelyek nem szó szerint a leadott anyagot kérik tőled, hanem azt, hogy tanulj magadtól és nézz utána a dolgoknak.

A régi típusú, magolásra késztető oktatási rendszer jó volt régen, amikor az információ ritka és nehezen hozzáférhető volt. Manapság minden egy gombnyomásra elérhető, a fő probléma sokkal inkább kiszűrni az információtömegben a hasznos dolgokat. Erre a feladatra az egyéni kutatást ösztönző oktatás tud felkészíteni.

Fejlesztőként a legfontosabb munkaeszközöm a google és a stackoverflow. Ez van, ez a valóság. Minden ott van két klikkre, a fő skill az, hogy milyen hatékonyan találod meg az információt, nem pedig az, hogy mennyi információt tudsz felidézni fejből.

(#3391) cucka válasza emvy (#3389) üzenetére


cucka
addikt

Milyen más intézmény képez fejlesztőket, IT szakembereket? Vannak teljesen komolytalan OKJ képzések, meg az egyetemek infós szakjai. Slussz.

Mondhatod azt, hogy az egyetem dolga, hogy alapokat, meg személetmódot tanítson. Ez így is van. Csak nem mindegy, hogy elméleti matematikusok (computer science) alapjait meg szemléletmódját akarják lefektetni, vagy az iparban is használható fejlesztők, IT szakemberekét.

[ Szerkesztve ]

(#3392) Oppenheimer válasza cucka (#3390) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sajnálom, hogy csak magolással találkoztál, de a tapasztalaidat nem kéne extrapolálni az egész magyar felsőoktatásra. Úgy látszik ezt hiába írtam le az utóbbi két hozzászólásomban is, mert nem vetted őket.

Egyébként is, progmat szaktól mit vártál? Nem is mérnök képzés.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3393) Mercutio_ válasza cucka (#3387) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor most volt sok olyan tárgy ami tényleg hasznos, vagy csak magolni kell...

Azt azért kétlem, hogy anélkül, hogy meg is érted a tananyagot le is tudsz vizsgázni belőle.
Aztán lehet csak a Kandón voltak olyan tanárok, akik ezt is ellenőrizték nem csak a lexikális jellegű aka magolós skill - eket, de az tuti, hogy amikor 10 éve végeztünk egy magolós nem maradt talpon :N

FLx:Persze, sok minden, csak adott esetben 5x annyi idő alatt. A másik, hogy gondolom nem csak velem történt meg az, hogy vagy mert a jegyzet volt béna vagy épp én, de piszkosul nem fogtam az adott dolgot amíg egy tanár (vagy magántanár) el nem magyarázta. És ez azért már kicsit magasabb szint mint az általános, hogy majd mindenkinek ott van apu/anyu aki elmondja hogy is van ez.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3394) cucka válasza Mercutio_ (#3393) üzenetére


cucka
addikt

Akkor most volt sok olyan tárgy ami tényleg hasznos, vagy csak magolni kell...
Ööö igen.
Például az "algoritmusok és adatszerkezetek" tantárgy talán az egyik leghasznosabb volt. Tudod hogy nézett ki a vizsga? Előtted a papír és írd le X adatszerkezetet meg Y algoritmust, amit leadtak órán. Ne mondd nekem, hogy ez olyan hűde jól leméri a megértésedet meg algoritmizálási skilledet. Ha bemagoltad a jegyzetet, akkor sima 5ös, ennyi. (Hozzáteszem, a gyakorlat nagyon jó volt ebből a tárgyból, arra tényleg megérte bejárni és gyakorolni, tanulni)

(#3392) Oppenheimer
Vettem, értem. Az a helyzet, hogy elég sokat interjúztatok, így tök jól látható, hogy mennyit ér az egyetemi képzés. Nekem az nem elfogadható, hogy valaki elvégez egy BSC-t és alapvető dolgokkal nincs tisztában, illetve a legegyszerűbb programozós feladatot sem tudja megoldani.
Lehet, hogy tévedek sokmindenben, tényleg nem tegnap jártam egyetemre. Amit látok, az az egyetemi képzések eredménye, az output, ami kijön ezekből az intézményekből, és hát nem túl rózsás a kép.

[ Szerkesztve ]

(#3395) Jhonny06 válasza FLx (#3383) üzenetére


Jhonny06
veterán

Aha, csak te az életben nem fogsz leülni és magadtól megtanulni olyan tárgyakat, amik az egyetemen vannak. Akik fölöslegesnek tartják a bsc-t, azoknak általában a tanulás azt jelenti, hogy megtanul programozni és kész. Ez finoman szólva is beszűkült látásmódot fog eredményezni egy bsc-hez képest. Tehát ne állítsuk be úgy a kettőt, hogy az egyetemen te elbaszol 4 évet, míg ezt rövidebb idő alatt otthon is megtanulhatnád, mert nem tanulnád meg.

(#3396) kovsol válasza cucka (#3384) üzenetére


kovsol
titán

Én olyan szinten szar vagyok magolásból, hogy 4 versszakos verset alig bírtam megtanulni általános iskolában. Van egy Mérnök infó bsc diplomám, és szinte alig volt pár tantárgy ahol kértek valami tételt szó szerint. Mindenben megtaláltam a logikát, és így könnyen meg tudtam tanulni az anyagot magolás nélkül. Én PTE-PMMK -ra jártam amúgy. A programozásból én mindig kifejezetten jó voltam a suliban, így legalább a beadandókkal jól kerestem, mert másoknak csináltam. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3397) D@ve89 válasza kovsol (#3396) üzenetére


D@ve89
tag

(Nem válasz akar lenni, csak félrekattintottam.)

Egyetlen eddigi munkahelyemen, ahol gyakornok voltam, egy középvezető azt mondta nekem, hogy egy MSc-t végzett jelentkezőben a tanulásra való plusz hajlandóságot látja egy csak BSc-t végzetthez képest. Két hasonló tudású BSc-s és MSc-s jelentkező közül inkább az MSc-set választja, mert ő valószínűleg szorgalmasabb lesz a jövőben.

Egyébként ott, mikor kikértem a véleményüket, nagyon támogatták, hogy végezzem el az Msc-t is.

[ Szerkesztve ]

(#3398) Oppenheimer válasza D@ve89 (#3397) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi a hsz-t. El fogom végezni az MSc-t.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3399) D@ve89 válasza Oppenheimer (#3398) üzenetére


D@ve89
tag

Ha BME mérnökinfós vagy, ajánlom a VIK-es gazdinfó msc képzést. :)

(#3400) Oppenheimer válasza D@ve89 (#3399) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azért még megnézem milyen szakirányok és tárgyak vannak ott, nem vagyok 100%-ig meggyőződve, hogy érdekelne is. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.