Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) FoxiestFox válasza donjohnson (#100645) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valószínűleg az lesz, ha már kevésnek fogom érezni a W520-at. Egyelőre elégedett vagyok vele.

(#100652) sqpp


sqpp
őstag

Az az amcsi Lenovo egyszerűen felfoghatatlanul szánalmas.

Először is, megvettem a T480-at odahaza, az itteni címre, aztán felhivnak, hogy bibi van, mivel Magyarországról van a kártya, oké, elintéztük, megerősítették. Mondták minden oké.

Kiküldték a laptopot. Én megkaptam, mind szép és jó, erre kapok egy értesítést az egyik behajtó cégtől itt kint, hogy nem kapta meg a Lenovo az ezer valahány dollárt...

Kérdem én, mi a francnak küldik ki a laptopot, ha nincs kifizetve még...

Mindezt egyébként a Lenovo meg sem kérdezte, hogy minden oké a fizetéssel? Valami nincs rendben, felhívhatnánk önt X napon?! Semmi..

Erre még elérni is kb lehetetlen őket. Vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#100653) Dhampir válasza donjohnson (#100637) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy T590-essel szívesen "kibékülnék". :)

(#100654) Tikakukac válasza sqpp (#100652) üzenetére


Tikakukac
titán

Az mekkora ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100655) Penguin95 válasza donjohnson (#100637) üzenetére


Penguin95
senior tag

Egyre jobban azt érzem, hogy az X230T után nem ThinkPad fog következni nálam. Gyakorlatilag mindent elvettek belőle, amiért szerettem. Ma már nem lehet csak úgy fejlesztgetni, mókolni, újjáépíteni, kint felejteni egy atomrobbanás kellős közepén, majd egyszerűen csak leporolni és használni tovább... Ráadásul a hardveres kínálat is vicc, lásd agyon fojtott processzorok, gyenge GPU. Még talán a P széria lehet megoldás, de abban sem bízom igazán így látatlanba.

(#100656) Silεncε válasza donjohnson (#100645) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem nem kell P széria. Az X tökéletes lett volna nekem, de a Lenovo ezt is f@szán kinyírta. Van egy középkategóriás asztali gépem két monitorral, azon minden teljesítményigényes dolgot meg tudok csinálni, a laptop nekem arra kell, hogy ha 7végére hazamegyek, legyen gépem + a suliba tudjam vinni minden nap ha van kis időm kötprogokon vagy más projekteken dolgozni. Na erre az X tökéletes lenne: tartós, nem esik szét ha megfogom, kicsi, könnyű, jól szerelhető, portokból megvan ami kell, ami meg nem, arra van otthon dokkolóm (ami mondjuk mostanában leginkább töltésre van használva mióta megvan az asztali). De ugye az a lényeg, minél vékonyabb legyen, hogy a managgereknél jól mutasson mekkbúk helyett (mert ezt is a hülye alma kezdte el, az összes gyártó mekkbúkot akar csinálni).

(#100657) magellan2600


magellan2600
tag

Üdv!

Van itt olyan emberke, aki T60-on használ Win7-et? Van egy Windows update, aminek a telepítése után folyamatosan összeborul a rendszer. Bejelentkezés után egyből kékhalál fogad. Nem jövök rá, hogy melyik frissítés a ludas. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#100658) Tikakukac válasza magellan2600 (#100657) üzenetére


Tikakukac
titán

Van, 7-8 darabot raktam fel az elmúlt 2 hétben és stabilan is van 2-3 darabom.

Nekem ilyen tapasztalatom nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100659) magellan2600 válasza Tikakukac (#100658) üzenetére


magellan2600
tag

És milyen telepítő? Honnan szerezted be az iso-t, ha szabad kérdezni? :F Én olyat próbáltam eddig, amibe integrálva vannak a frissítések, és arra gondoltam, lehet hogy ez kavar be valamit.

(#100660) Tikakukac válasza magellan2600 (#100659) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenfélével. Van amit magamnak csináltam, van ami virágoltból van, van amiről azt sem tudom honnan van. Egyikkel sem volt gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100661) Butcher82 válasza magellan2600 (#100657) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nekem sem volt gondom vele soha, nem lehet, hogy hardver hiba lesz?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100662) Penguin95 válasza magellan2600 (#100659) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szerintem próbálj ki egy olyat, amibe nincs belepiszkálva. Vagy ha gondolod, adok linket ahhoz, amit én használok már vagy 5-7 éve. SP1-es, és benne van az összes x86-os, illetve x64-es telepítő is. Viszont ezen felül semmi buhera nincs benne, szóval vagy 200 frissítést tuti fog találni.

Vagy még annyit tudok tanácsolni, hogy ha a frissítések között van bármilyen driver, vagy IBM/Lenovo cucc, azt ne rakasd fel vele, hátha. Ha így sem jó, akkor maximum tűt kereshetsz a szénakazalban ennyi frissítés között. Vagy gyanakodhatsz hardverhibára.

(#100663) magellan2600


magellan2600
tag

Egy olyan telepítőt használok jó ideje, amibe 2017 januárig minden frissítés benne van. Pont ezért hogy ne legyen egy rakat update telepítés után. Elég sok laptopot telepítettem már ezzel, eddig nem volt gond egyikkel sem. Itt sincs, addig, amíg az update "utol nem éri magát". Szóval telepítés, driverezés után minden klappol. Aztán összeszedi a maradék frissítést, és ott megy fel valami, ami miatt jön a kékhalál. Ez alapján nem tartom valószínűnek a hardverhibát.

De akkor az lesz, hogy megpróbálom egy másik telepítővel, aztán majd kiderül, hogy mi lesz.
Köszönöm a választ mindenkinek. :R

(#100664) carr válasza Flashcash (#100635) üzenetére


carr
őstag

dankü veel! :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#100665) Penguin95


Penguin95
senior tag

Esetleg van javaslatotok arra, honnan szerezzek az X220T-hez, és az X230T-hez gumipöcköt a billentyűzet két oldalára? Kínából rendeltem ugyan két párat eBay-en, de ezeket semmi nem fogja. Próbáltam pillanatragasztóval, technokollal, kétoldalas ragasztóval, tükörragasztóval, szőnyegragasztóval... Lassan már úgy érzem magam mint Gombóc Artúr, csak épp nekem nem csoki jutott, hanem ragasztó. Ráadásul még pöckök sincsenek az alján, hogy legalább az megfogja.

(#100666) Tikakukac válasza Penguin95 (#100665) üzenetére


Tikakukac
titán

2 komponenses ragacsnak vinnie kell. Nem nagyon tudok olyat, amit azzal ne tudtam volna még megragasztani. Gumit is beleértve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100667) Digitalpimp válasza Penguin95 (#100665) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Esetleg ezzel megpróbálhatod: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#100668) gzbotii


gzbotii
veterán

.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100669) Penguin95


Penguin95
senior tag

Tikakukac, Digitalpimp: Mindkettőtöknek köszönöm a javaslatot, első körben megpróbálom 2-komponensűvel, ha pedig az sem válna be, akkor jön a szilikon. Ha meg az sem, akkor föld körüli pályára állítom a gépet inkább gyártok bele fémből két pöcköt, és lefestem feketére.

(#100670) Tikakukac válasza Penguin95 (#100669) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkrétan olyan gombát ragasztottam meg még egy réteg gumival, amit kuplungpedállal nyomkodsz, tehát egy rendesen előkészített kicsit érdesített felület között egy ilyen ragasztás kb. mindent visz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100671) Butcher82 válasza Penguin95 (#100669) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én ezzel ragasztottam bele:

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100672) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Tudtok valami forrást, hogy honnan tudnék beszerezni négy darab billentyűt (Fn, bal Ctrl, Win, bal Alt)?
Magyarországon forrás lehetőleg (szállítási idő miatt). Vagy esetleg van itt valakinek eladó? :R

X220-ra kellene.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100673) TunerJoe válasza gzbotii (#100672) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Szerintem érdemesebb egy új billentyűzetet venni ebben az esetben, külön gombokat nem hiszem hogy fogsz találni. Az is benne van a pakliban, hogy ha jól tudom, nem is egyféle X220 billentyűzet létezik, hanem három, ezért nem biztos hogy kompatibilis lesz, bár ezért nem harapnám meg a kisujjamat.

instagram.com/albert__gyorgy

(#100674) Penguin95


Penguin95
senior tag

Tikakukac: Végül sikerült megoldani a gondot. Az lett végül a megoldás, hogy lereszeltem a gumi aljából egy adagot, így már meg tudta fogni a ragasztó. Elsőre valószínűleg túl keveset reszelhettem, mert bár tapadni tapadt, akkor még semmi nem fogta meg. Szóval köszönet az érdesítéses ötletért.

Butcher82: Végül én is egy hasonló ragasztót használtam, csak ez super attak helyett super bond. Remélem a pöcköket is úgy megfogja, mint az ujjaimat. Illetve eszembe jutott egy korábbi kérdésed a képernyő védelmét illetően, mikor már ráuntál a teregetésre. A minap állítottak meg azzal, hogy rám sózzanak egy adag folyékony kijelzővédőt. Utána jutott eszembe, hogy ez esetleg nem jelentene megoldást? Törés ellen ugyan semmit nem ér, de tudtommal a karcok ellen valamelyest hatásos, plusz nem olyan vastag mint egy fólia, szóval talán még az érintések érzékelését sem gátolja. Egyetlen kérdés, hogy hogyan bánik azzal a műanyagos felülettel, ami a képernyő előtt van.

(#100675) FoxiestFox válasza Penguin95 (#100674) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem hiszem, hogy lenne értelme kijelzővédőt használni rajta.

(#100676) Tikakukac válasza Penguin95 (#100674) üzenetére


Tikakukac
titán

Az. Folyékony kijelzővédő. És ha elég sokat iszol belőle még a férfiasság is megnő 50%-al.

Az ilyeneket köszönd meg és lépj tovább :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100677) Penguin95 válasza Tikakukac (#100676) üzenetére


Penguin95
senior tag

Többnyire ez szokott lenni a forgatókönyv, akár rám akarnak sózni valamit, akár belőlem akarnak kiszedni valamit. Most is csak azért álltam meg, mert volt időm, na meg szép volt a kilátás. Amúgy azért merült fel bennem mint ötlet, mert családon belül már volt próbálkozás ilyen löttyel. Nem egy csodaszer, kulccsal simán felszántható, de talán a műanyag gombok ellen kitart. Minek után a tesztalany képernyője két nappal a felkenés után ripityára tört, így sajnos nem nagyon tudtam rákérdezni, hogy hogy bírja a cucc. Ezért is írtam inkább kérdés formájában.

(#100678) Tikakukac válasza Penguin95 (#100677) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen söprések miatti karcok ellen jó. Ennél tovább sokkal komolyabb cuccot kéne felhordani, hogy akár egy pöcök ne darálja szét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100679) Butcher82 válasza Penguin95 (#100674) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi, de pont mióta vannak pöckök nem mozog a tatyóban jobbra balra a kijező, emiatt (gondolom) nem is fogja a billzet annyira csesztetni a kijelzőt.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100680) FoxiestFox válasza Butcher82 (#100679) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Közé kell tenni egy szalvétát. :D

(#100681) Butcher82


Butcher82
senior tag

Majd a jó morzsás uzsis szalvétát megpróbálom... :P

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100682) barnam_


barnam_
nagyúr

Intel 7260 AC-s wifi kártyát szeretnék rendelni aliexpressről / ebayről.
Szerintetek melyik nem hamisítvány?
A hirdetések között többfajta képet is látok, van amelyiken main/aux felirat van, másikon meg nyilak jelölik a csatlakozást.

T420-ba lesz majd, whitelist-es biost már kikerestem :)

(#100683) Trialbiker válasza barnam_ (#100682) üzenetére


Trialbiker
tag

Megkérdezhetem mint amatőr T420 tulaj hogy ez mivel jobb mint az eredeti?

Samsung Galaxy A72

(#100684) Tikakukac válasza Trialbiker (#100683) üzenetére


Tikakukac
titán

Tud AC-t :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100685) Flashcash válasza barnam_ (#100682) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mindkettő eredeti, de vigyázz mert a második nem tud 5GHz-et és szerintem AC-s wifi-t sem.
Figyelni kell, hogy rajta legyen a dual band felirat.

(#100686) barnam_ válasza Flashcash (#100685) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszönöm, erre figyelni fogok, valóban megtévesztő... :W

Tegnap sikerült már felraknom a legutolsó, 1.52-es mod bios-t T420-hoz.
Innen töltöttem le. Több fajta mod közül lehet választani: whitelist, AES-NI lock remove, MSR 0xE2 unlock, advanced menü a BIOS-ba, memória korlátozás feloldása (elvileg megy 1600-on is a ram), intel vga bios-t frissít.

Végül a re-signed verziót kellett feltennem, mert anélkül ötöt sípolt indításkor, majd kikapcsolt, és újra 5 sípolás után elindult.

Az advanced menüben baromi sok állítási lehetőség van, feléről azt sem tudom micsoda :D

(#100687) Penguin95 válasza gzbotii (#100672) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha még esetleg aktuális, akkor talán tudok segíteni. Van itt egy régi EU kiosztásos billentyűzetem T500-hoz, amit nem használok. Próbáltam nézegetni képeket, és hozzámértem az X230T-hez is, méretileg szerintem stimmelnek. Esetleg ha valakinek van infója, meg tudná mondani, hogy áttehetőek-e a gombok? Sajnos a családban lévő X220T messze van, így nem tudom kipróbálni.

(#100688) Tubi2 válasza Tikakukac (#100647) üzenetére


Tubi2
senior tag

Miért lesz vége?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#100689) Tikakukac válasza Tubi2 (#100688) üzenetére


Tikakukac
titán

Slim workstationok incoming :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100690) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy T450-et (előtte még nem volt laptopom sem, nemhogy Thinkpad-em), és szeretném megkérdezni, hogy hol jutok infórmácóhoz a beépíthető M.2 SSD-vel kapcsolatban? Amikor utoljára SSD-t vettem akkor még csak annyi volt róluk a tudnivaló, hogy már vannak SSD-k amik gyorsabbak mint a HDD-k. Most meg olvasom, hogy már ilyen-olyan csatlakozó, M.2 verzió, M.2-ből több méret is van...egy kicsit elvesztem az információ áradatban. Tudna nekem valaki támpontot adni? Vagy bontsam szét a gépet, és mérjem le vonalzóval? :F
Akár konkrét használatban levő típusok is érdekelnének. Ki milyet használ?

Hálás lennék. :R

(#100691) Tim82 válasza z123456789 (#100690) üzenetére


Tim82
nagyúr

M.2 2242.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100692) z123456789 válasza Tim82 (#100691) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi szépen. :)

(#100693) Tim82 válasza z123456789 (#100692) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja igen, tudtommal itthon kb. a Trsanscend MTS*** széria az, ami beszerezhető.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100694) Tikakukac válasza Tim82 (#100693) üzenetére


Tikakukac
titán

Yep. Azt hiszem 128 és 256-os változatok vannak nagykerben is és ennyi a lista :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100695) z123456789 válasza Tim82 (#100693) üzenetére


z123456789
addikt

(#100693) Tim82
(#100694) Tikakukac

Amazon.de és Mymemory.uk-t nézegettem.
MTS430S. Nem tudom mit jelent hogy nem 400-as, hanem 430-as.

(#100696) Tikakukac válasza z123456789 (#100695) üzenetére


Tikakukac
titán

Specifikáció gyártói oldalon tutira segít.

Sok választásod nincs. Ritka kretén szabvány, a 2260-al egyetemben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100697) z123456789 válasza Tikakukac (#100696) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, tényleg.
Ahogy nézem és nekem szembe tűnik az az írható mennyiség. 1100 TB vs 280 TB ami a 430 ellen szól. Illetve a 430 az 3D NAND Flash. Nem tudom ez mit jelent, az SSD topic összefoglalója alapján sem. :F

(#100698) donjohnson válasza z123456789 (#100697) üzenetére


donjohnson
addikt

az írható mennyiséggel ne foglalkozz szerintem. hétköznapi user úgysem fogja megérezni. 280 TB is baromi sok. kb 1000-szer kéne újraírnod a 256 gigát, hogy elérd. minden nap meg úgysem írsz 256 gigát az ssd-re folyamatosan 3 éven keresztül. a t450-et hamarabb le fogod cserélni szerintem, mint hogy az ssd tönkremenjen.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100699) z123456789 válasza donjohnson (#100698) üzenetére


z123456789
addikt

:R
OK! Köszi a megerősítést, én is így gondoltam valahogy. :)

(#100700) z123456789 válasza donjohnson (#100698) üzenetére


z123456789
addikt

Ennek a helyére megy az SSD M.2, ugye?
És végül is mi ez? :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.