Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100901) Tikakukac válasza bb.bocs (#100900) üzenetére


Tikakukac
titán

Erősen a gép piaci ára felé van egy ilyen hadművelet, szóval okosan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100902) bb.bocs válasza Tikakukac (#100901) üzenetére


bb.bocs
őstag

Nem fogok erre vetemedni :) max ha elrepedv pofára esik akijelzo ami nálam nem jellemző

[ Szerkesztve ]

(#100903) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

R50p 1600x1200-as panelja belemegy T60-ba?

(#100904) Butcher82 válasza FoxiestFox (#100903) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ha jól emlékszem csináltam ilyen cserét és belement, de igen régen volt :)

Majd, Tim kijavít ha tévedek :P

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100905) FoxiestFox válasza Butcher82 (#100904) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Három T60-ból most összeraktam egy olyat, hogy az csuda. Karcmentes baseplate, palmrest, új bill, szép fedlap, stb. Az 1400x1050-es panel van benne viszont.
Ami nem gond, hisz ez a retro RIG. XP van rajta, és 340 gigányi (nem elírás, két hétig telepítgettem esténként) W95-XP érabeli játék.
A benne lévő Radeon X1400 ezt a felbontást pont kényelmesen meghajta, ha az adott játék támogatja.

Viszont a használata közben arra is rájöttem, hogy ez a gép hardveresen pont elég nekem az esti netezéseimhez-filmekhez az ágyban / fotelben, amiket az X220t-n csinálok mostanában. De hát az kicsi, hordozni munkába jó, de erre kicsi.
Úgyhogy arra gondoltam, veszek az egyik maradék romos T60-ba egy-két dolgot, hogy az is szép lehessen, egy nagyobb felbontású IPS-t (még csak ledesítenem sem kell, hisz többnyire este, beltéren használom majd), kap egy Linuxot, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#100906) Tim82 válasza FoxiestFox (#100903) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fizikailag igen, csatlakozó/szalagkábel is oké lesz, viszont valószínűleg nincs az R50p panelján EDID chip, ennek hiányában nem fog működni a T60-ban (asszem, fehér kép és kész). Been there, done that. Ha jól emlékszem, kárt nem okozol a próbával azért sem a panelban, sem a T60-ban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100907) FoxiestFox válasza Tim82 (#100906) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Fel lehet programozni egyet, és felforrasztani?

(#100908) Tim82 válasza FoxiestFox (#100907) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elviekben igen, de én is kb. itt adtam fel anno a projektet. Az első jó pár találatot böngészd át, sajnos már nem vágom fejből, melyik thinkpads.com-os topikban van az EDID programozás folyamatáról részletesebb infó. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100909) FoxiestFox válasza Tim82 (#100908) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hmm. Érdekes lenne megpróbálni.
Csak előbb legyen meg a panel.

A linket kösz,de nem jó :D

[ Szerkesztve ]

(#100910) Butcher82 válasza Tim82 (#100906) üzenetére


Butcher82
senior tag

Igaz, igaz ott volt a bökkenő :B

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100911) Tim82 válasza FoxiestFox (#100909) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eh, ennyi a droidos linkbeillesztésről. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#100912) FoxiestFox válasza Tim82 (#100911) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszkösz.

(#100913) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy céges T430-hoz, állítólag a BIOS-ból lehet aktiválni a WIN-t. Abban kérném segítségeteket, hogy hogyan kell ezt csinálni, ilyennel még nem találkoztam, köszönettel: Balu :R

(#100914) donjohnson válasza Bazs1981 (#100913) üzenetére


donjohnson
addikt

tessék: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100915) BlackJapan


BlackJapan
tag

Sziasztok!

Thinkpad T540p-be milyen kijelzőt érdemes tenni? FHD vs 3K között gondolkodom (főleg laptop állványról használnám szemmagasságban kb. 60-70 cm távolságból)

Iszonyatos eltérések vannak az árban és nem értem, hogy miért:

CMI 04X0529 (CMI 15.6"FHD AG panel; CMI N156HGE-EA1)

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=cmi+04X0529&_sacat=0&rt=nc&LH_PrefLoc=5

AUO 04X5480 (AUO 15.6"FHD AG slim flat 300nit panel with W/WAN)

Ezt már lehet találni 13 ezer + szállításért

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=auo+04X5480&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&LH_PrefLoc=5&_osacat=0&_odkw=auo+AUO+15.6%22FHD+AG+slim+flat+300nit+panel+with+W%2FWAN&LH_TitleDesc=0

vagy a 3K-s:

Panasonic 04X4064 (Panasonic 15.5"FHD++ AG panel; Panasonic P/N : VVX16T028J00)

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=panasonic+04X4064&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&LH_PrefLoc=5&_osacat=0&_odkw=auo+04X5480&LH_TitleDesc=0

Köszi előre is!

Üdv,

B.

[ Szerkesztve ]

(#100916) Tikakukac válasza BlackJapan (#100915) üzenetére


Tikakukac
titán

Fuhh, a linkek totál kukásak.

Elmondom a titkot: a legtöbb esetben nem fogod megkapni a vágyott panelt, valami hasonlót kapsz, talán stimmel a felbontás, talán jó a méret, de IPS helyett imádják a TN-t vagy matt helyett fényest. Esetleg pixelhibást és eleve rosszat is. Bevált dolog, emberek tucatjai szívják ezt be nonstop.

Adott konkrét kijelzőt kell keresni, rendes leírással amiben minden stimmel, plusz valódi képekkel. Bontásnál meg videó.

Abban pedig nem vagyok biztos, hogy az FHD és a 3K azonos csatikat és fedlapot használ.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100917) BlackJapan válasza Tikakukac (#100916) üzenetére


BlackJapan
tag

Köszönöm a gyors választ!

Igen, néztem az értékeléseket és sokan kapják halott pixelekkel, stb.

Akkor érdemes már úgy venni a gépet, hogy gyárilag van benne a vágyott kijelző....

(#100918) Tikakukac válasza BlackJapan (#100917) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy legalábbis elég nagy pénzt elrakni cserére.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100919) Bazs1981 válasza donjohnson (#100914) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#100920) Richard


Richard
őstag

Az mitől lehet, hogy a 6th gen X1 carbonom rosszabbul teljesít officeban mint a t450 amit leváltott?

Excelben pl kínszenvedés a görgetés mert összevissza akadozik/laggol. Ugyanez a T450-el sokkal folyamatosabb.

Ugyanazon a 3440x1440-es külső monitoron, tehát még a felbontás is stimmel.

X1C:

i7 8550U
16GB
512SSD
1440p HDR kijelző

T450:

i5 valami 2 magos
16GB
128GB SSD
HD kijelző

[ Szerkesztve ]

(#100921) donjohnson válasza Richard (#100920) üzenetére


donjohnson
addikt

driverek a legfrissebbek?
cpu hány ghz-en ketyeg amikor görgetsz? tálcán jobb klikk / feladatkezelő / teljesítmény.
nem lehet, hogy valami ultraenegeriatakarékos séma van beállítva ami visszaveszi a cpu-t?
akkuról és tápról is csinálja?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100922) Richard válasza donjohnson (#100921) üzenetére


Richard
őstag

Legfrissebb driverek
CPU kihasználtság 2 magon alig 50% és 2 mag pihen
A séma az az alap kiegyensúlyozott és maxra van húzva a csuszka
Akkurol és táprol is.

[ Szerkesztve ]

(#100923) donjohnson válasza Richard (#100922) üzenetére


donjohnson
addikt

értem. nem tudom, milyen verziójú office-t használsz, de a word / options / advanced / disable hardware graphics acceleration mellől a pipát kiszedni vagy berakni, próbáltad? videó: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100924) Richard válasza donjohnson (#100923) üzenetére


Richard
őstag

O365 Business prof. Legfrissebb minden. Sajnos ez sem sem segít.

Benchmark teszteken hozza az elvárt teljesítményt minden téren. Tehát azt amit a hw-nek ténylegesen tudnia kell. Ott a porba alázza a t450-et.

(#100925) Tikakukac válasza Richard (#100924) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezy: ha csak itt van gond, akkor szoftver és beállítás. Ha van máshol is, akkor oprendszer vagy gép.

Önmagában egy nyersz szintetikus teszt sosem jelentett semmit és nem is fog. Fél életemet azzal töltöttem, hogy ezeket a teszteket vertem el valós teszteredményekkel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100926) Richard válasza Tikakukac (#100925) üzenetére


Richard
őstag

Csinálok egy AOMEI full disc backupot aztán legyalulom a gyári rendszert és újra húzom a w10-et.

Meglátjuk.

Kosz!

(#100927) donjohnson válasza Richard (#100926) üzenetére


donjohnson
addikt

ha az sem segít, akkor nézz meg egy másik office verziót. hasonló hiba, szintén office 365: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#100928) Richard válasza donjohnson (#100927) üzenetére


Richard
őstag

Szerencsére nálam nem villog. :)

(#100929) bb.bocs


bb.bocs
őstag

x230t-nél kérnék egy kis ötletelést. minden tök jó :)
programok érdekelnének, pl tudok e wordbe pl kézirni akár tollal ,akár úgy hogy ő azt értelmezi és átalakítja gépeléssé,(megoldva reszben) esetleg milyen programot tudtok amivel kitudom használni a épet és tudok rajzolni. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#100930) Tikakukac válasza bb.bocs (#100929) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet velem a van gond: nem úgy szokott lenni, hogy adott problémára veszünk megoldást? Kicsit a szög és kalapács esete ez :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100931) bb.bocs válasza Tikakukac (#100930) üzenetére


bb.bocs
őstag

Nem esik le mire gondolsz.

(#100932) Tikakukac válasza bb.bocs (#100931) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra, hogy a gépvásárlás úgy történik, hogy van egy igénylista, amit ki fog elégíteni a kinézett masinéria. Nem úgy, hogy veszünk egy feature listet és ahhoz idomolunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100933) barnam_


barnam_
nagyúr

Vettem AliExpress-ről egy utángyártott akksit T420-hoz.

A 9 cellás akksik közül ezt rendelték a legtöbben, meg ennek volt a legjobb értékelése. $44 volt, Google keresésem alapján itthon is ennyi, vagy drágább az utángyártott (gyárit meg 30 ezer körül találtam).
Az megvezetett, hogy az értékelések között sokan írják, hogy gyári akkumulátor, csak Lenovo felirat nélkül. Azt hiszem csak megrendelés után láttam itt egy hozzászólásban, hogy úgy csinálják ezeket, hogy fognak egy gyári chipet, aminek nullázzák a számlálóját.
Az enyém is ilyen, a Power Manager-ben közölt infók és a matricán lévők köszönő viszonyban sincsenek egymással: kép.
Aztán hogy valóban LG cellákat tettek-e bele, mint ahogy írják, a fene tudja. Még nem volt alkalmam letesztelni mennyit bír, majd kiderül.

szerk.: nyitottam Dispute-ot Ali-n, hátha adnak vissza egy kis zsét, ezt a képet elküldtem nekik. Persze lepattintottak :D Indoklás:
Our battery is 9cells battery,the capacity is difference you can see our picture.if you do not need,Please return the battery

[ Szerkesztve ]

(#100934) bb.bocs válasza Tikakukac (#100932) üzenetére


bb.bocs
őstag

Csak felakarom terkepezni a lehetőséget, mivel latom hogy youtubeon is akad par video ahol nagyon rajzolgatnak szineznek meg minden xD am a gép teljesen szuper amire kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#100935) Tikakukac válasza bb.bocs (#100934) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehetni lehet tollazni Word alatt is. Jegyzethez lassú, rajzhoz annyira nem pontos. Ez nem az a szoftver amit keresel szvsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100936) bb.bocs válasza Tikakukac (#100935) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi :)

(#100937) FoxiestFox válasza bb.bocs (#100929) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Concepts
Nekem bevált X220t-n.
W10 store ingyenes.

(#100938) bb.bocs válasza FoxiestFox (#100937) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, megfogom lesni :)

(#100939) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van ötletetek, hol lehetne T60-ba caddyt venni? Egy darabot sem találtam sehol. Egyszerűbb lenne két vinyóval dual bootolni.

(#100940) Butcher82 válasza FoxiestFox (#100939) üzenetére


Butcher82
senior tag

Holnap írj rám, nem ígérem, de lehet van egy

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#100941) FoxiestFox válasza Butcher82 (#100940) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Yeeey

(#100942) Richard válasza Tikakukac (#100925) üzenetére


Richard
őstag

Újra tettem a rendszert, pont ugyan úgy van minden beállítva, feltéve ahogy clean install előtt, és most kb 10x gyorsabb az excel.

Ami észre vettem még, hogy touchpaddal "görgetve" teljesen folyamatos a scroll excelben, az MX master 2-vel pedig még mindig kissé darabos. :F

[ Szerkesztve ]

(#100943) FoxiestFox válasza Richard (#100942) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egér beálításaiban próbáld beállítani, hogy hány sort ugorjon egy szakasznyi görgetéssel. Talán van valami desync.
Nálam G700-on (szintén Logi) szép smooth minden gördülés mindenhol, főleg, ha szakaszmentesre pöccintem a görgőt.

(#100944) Trialbiker válasza Richard (#100942) üzenetére


Trialbiker
tag

Esetleg az Eithermouse program tud segíteni ha nagy a különbség a touchpad és az egér között.

Samsung Galaxy A72

(#100945) Xmodule


Xmodule
őstag

Ezzel lehet valamit kezdeni azon kivul hogy megszokom hogy ott van? Lesz e esetleg nagyobb?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#100946) Tikakukac válasza Xmodule (#100945) üzenetére


Tikakukac
titán

Kijelző csere.

Nagyobb nem feltétlen, foltokhoz hasonlóan ezek száma szokott inkább elterjedni idővel. Kérdés miben van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100947) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ezt csak úgy mert épp egymás mellett voltak :D A tn-es azóta új gazdára talált.



1024-es tn vs 1400-as Flexi. Fényerő persze a tn-en jobb, de már a Word "színei" is átfordulnak, ha elmozdítod a gépet pár centivel :))

(#100948) Xmodule válasza Tikakukac (#100946) üzenetére


Xmodule
őstag

T470. Ez most egy masik. Ezt is postan vettem de ezt pl az elado nem mutatta vagy mondta. Bill is vilagitas nelkuli verzio. Gep azt mondja hogy nincs benne belsö aksi csak a cserelhetö (mondjuk abbol a nagyobb kiallobb fajta van). Letezik hogy belsö aksi nelkul jött mint konfig?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#100949) barnam_ válasza Xmodule (#100948) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hardveraprós történet? Akkor jelenteném a megfelelő helyen, mert olyan nincs, hogy ezt nem vette észre.
Nem hiszem, hogy nőni fog, de bosszantó, mert csökkenti az értékét.

Én anno a T420-on cseréltettem garanciában kijelzőt a foltok miatt, sajnos a kicserélt kijelző is foltos lett idővel. De ezek száma (2) és mérete nem nőtt azóta (2015-ben lett cserélve).

[ Szerkesztve ]

(#100950) Tikakukac válasza Xmodule (#100948) üzenetére


Tikakukac
titán

Lenovo bármit legyárt, azt kapsz, amit kérsz. Főleg cégeseknél.

Az eladó pedig, nos, ismerjük ezt. Ezt vicc nélkül hetente eljátszom aprón, mint vevő.

Aggregátor: Nem tudom lett-e már változtatás ezzel új rendszerben. Legutóbb még úgy volt, hogy viszont kaphatsz te is negatívat, ha az eladónak nem tetszett a kötekedésed valami kitalált indokkal is. Remek szisztéma :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.