Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66701) Tim82 válasza Tikakukac (#66700) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez most hogy jön ide? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66702) Zoli986 válasza Tikakukac (#66697) üzenetére


Zoli986
tag

Mi a probléma az edge-ekkel?

(#66703) Tim82 válasza Tikakukac (#66700) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt gondolom, sejted, hogy engem az, hogy téged mivel csesztetnek, sajnos nem vigasztal. :P Jelen pillanatban nincsen ennyi empátiám tartalékban.

Amúgy szerintem ez utángyártott, nem gyári Lenovo szalagkábel, nincs rajta FRU sem. Ennyit a legolcsóbb eBay-es opcióról.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66704) orangutan4


orangutan4
tag

Üdv, egy Thinkpad T410 i5 4gb ram-ra érdemes win 8.1 et tenni? V lehet vmi gond vele? köszi

(#66705) Tikakukac válasza Tim82 (#66703) üzenetére


Tikakukac
titán

Osztozok a fájdalmadban, tudom milyen érzés mélytorkozni egy rakat várakozás után :(

Utángyártott akkor kuka, abból 1 szállító van ezek szerint akit már én is találtam. Szivacs.

Zoli986: A többivel nem tudom, az E531 kiborította a bilit. Pedig eddig is tudtam, hogy van minőségbeli szórás, láttam cudar új gépeket sajnos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66706) Zoli986 válasza Tikakukac (#66705) üzenetére


Zoli986
tag

Nekem 530 van pár napja igaz nem nyúztam,meg semmi,mert eladó lesz,de eddig nem látok rajta semmi olyat ami rosszabb mint bármilyen más gép,sőt...

(#66707) Tim82 válasza Tikakukac (#66705) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindegy, leginkább csak bosszant, hogy kidobtam pénzt rá (mire megkaptam és eljutottam a beszerelésig, már kifutottam a refund határidejéből). Amúgy ad képet rendesen, meg ThinkLight is megy, csak a webkamera és a wifi/BT LED-ek nem (meg gondolom, a WWAN sem, de azt nem is próbáltam most).

Találtam másikat, ami tuti gyári és EU-n belüli, remélhetőleg az jó lesz. Csak megint a szerelési macera, közben meg már rég ott tartanék, hogy átváltok ezen a notin is Linuxra (konkrétan CentOS 7-re), merthogy azzal meg akartam várni azt, amíg hardveresen is rendberakom a gépet.

Kizokogtam magam a válladon, köszönöm, hogy meghallgattál. :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66708) sutszi válasza Tim82 (#66707) üzenetére


sutszi
veterán

+1 a CentOS-nek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#66709) Tikakukac válasza Zoli986 (#66706) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenkire rábízom, döntse el maga. Az első gusztustalan húzás, hogy elkurvítjuk a TP gépeket. A második, hogy a bejáratott brand segítségével eladunk valamit amit nagyon nem kéne, mert ráfaragás lesz. Harmadik, hogy mindezt néha sikerül olyan okádék minőségben kivitelezni, hogy legszívesebben cefréshordóba állítanám egy hétre azt, aki szerint a KKV szektor igenis imádja ha 5-ből 2 gép olyan, mintha azokat csukott szemmel rakták volna össze bambuszrágcsáló pandabébik uncsi közben.

Tim82: Igazán nincs mit, már kezdek átállni a 20-as szériára, kíváncsi vagyok ott milyen dolgokat kell megtalálnom :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66710) Zoli986 válasza Tikakukac (#66709) üzenetére


Zoli986
tag

Ebben van igazság,de valamilyen szinten szerintem próbálják követni a piacot.
Az,hogy a TP széirát változtatják és próbálnak megfeleni az átlagemberek igényeinek lehet a minőség romlásához vezet,de azért egy G550 stb-nél még mindig sokkal jobbak a TP edge és társai.Mind anyag minőségben mind kivitelezésben.
Igaz ez szerintem a legtöbb egyéb gyártó gépeivel való összehasonlitás esetén is.
Tudom,hogy nem egy kategória,de van nálam egy packard bell aminek a burkolata darabokra van törve ,mert annyira gyenge,hogy ha megnyomod behajlik az egész. Az olyan gépektől klasszisokkal jobb egy elk..rvult TP is, a másik dolog ami tetszik ebben a gépben,hogy ha ki akarom takaritani a hűtőt nem kell rommászedni az egészet. Sok Lenovom egyébként nem volt még (SL500,G550,TPedge E530 és munkahelyemen egy T61-et nyűzok),de nem találkoztam még rosszabb összeszereléssel mint bármelyik más gyártónál.Azt persze értem miről beszélsz,mert a T61 sokkal inkább monstrum érzetét kelti mint ez,de szerintem aki nem akar vele szeget beverni és nincs sok száz ezre egy oylan gépre ami inkább a klasszikus TP minőség annak egy ilyesmi is megteszi és messze a többi csili vili márkás gépek fölött van minőségben.Szerintem.Persze ahogy irtad mindenki maga döntse el.

(#66711) FoxiestFox válasza Zoli986 (#66710) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szvsz a consumer kategória, ahogy van, értelmetlen, a fogyasztói társadalom rákfenéje a laptopok között, erőforrást pazarolni szar gépek gyártására.. :U
Engem egyébként az zavar, hogy ezeket a kategóriájukbanelfogadhatódeamúgybélsár - gépeket is TP-nek hívják.
Szerintem semmi szükség nem volt a brand aljasítására.
Gyártsanak consumert, mert valamiből élniük kell, de nevezzék máshogy.
És akkor még nem ejtettünk szót arról, hogy a valódi TP-ket is consumer irányba tolják. Nem értem a Lenovót.
Minek vette meg a brandet, ha csak leélni tudja?

(#66712) Sensei válasza Pszihonaranc (#66687) üzenetére


Sensei
tag

Nincs tárolt ujjlenyomat, nincs mit beolvasnia.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#66713) kistewe válasza FoxiestFox (#66711) üzenetére


kistewe
tag

Csak a profit számít...

(#66714) Pszihonaranc válasza Sensei (#66712) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Bocsi ezt most nem igazán értem, hogy mire mondod

(#66715) Sanya válasza orangutan4 (#66704) üzenetére


Sanya
nagyúr

elvileg csak a wifi nem fog menni. milyen vga?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66716) Zoli986 válasza FoxiestFox (#66711) üzenetére


Zoli986
tag

Végülis igazatok van. Van jó néhány modell ami consumer kategória.
A pana sem árul mindent toughbook néven...

(#66717) FoxiestFox válasza Zoli986 (#66716) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De a Pana nem érdekel senkit, mi a TP-t szeretjük és temetjük ;]

(#66718) Tikakukac válasza Zoli986 (#66710) üzenetére


Tikakukac
titán

Az,hogy a TP széirát változtatják és próbálnak megfeleni az átlagemberek igényeinek lehet a minőség romlásához vezet,de azért egy G550 stb-nél még mindig sokkal jobbak a TP edge és társai.Mind anyag minőségben mind kivitelezésben.

Vagy nem.

Tudom,hogy nem egy kategória,de van nálam egy packard bell aminek a burkolata darabokra van törve ,mert annyira gyenge,hogy ha megnyomod behajlik az egész.

Nyugi, ép palmrestes meg felső műanyagos 20-as meg 30-as X-et alig találni. Mindegyik törik, reped, hajlik, nesze PB.

Ebből zakó lesz, hogy mikor nem tudom. Majd ha csak HP meg Dell lesz a vállalatoknál talán nem vesznek fost kényszerből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66719) kistewe válasza FoxiestFox (#66717) üzenetére


kistewe
tag

Inkább szeretjük , korai még az a temetés...

tegnap visszaraktam a HDD-t a T61-be ami dedikált vidikari típushibás, vettem egy monitort, rákötöttem és szuperül működik...először csak win alatt de utána addig nyomogattam a gombokat míg már a BIOS is a külső kijelzőn jelent meg... happyness :)) így most asztali gép lesz belőle és ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
ha rádugok egy külső billentyűzetet akkor be lehet úgy állítani a BIOS-ban hogy valamilyen billentyűre ébredjen? vagy kénytelen leszek venni e falin kívüli csengőkapcsolót és párhuzamosan beforrasztani a bekapcsoló gombbal?

uff stewe

(#66720) kistewe válasza Tikakukac (#66718) üzenetére


kistewe
tag

Lehet eljön még az az idő , hogy a régi házakba ( T43, T61, ) kell belemókolni az új technológiát hogy a külső minőségi legyen...az lesz ám a kihívás...

(#66721) Tikakukac válasza kistewe (#66720) üzenetére


Tikakukac
titán

Már ezt is kitárgyaltuk régebben, hogy simán elviselnénk ha lehetne kitben kapni kijelzőt meg alaplapot és átszerelni. Nyilván kezem a biliben, ez azért így eléggé érdekes piacot képezne. De egy kis potenciált látok benne. Csak emögött rengeteg olyan érdek ami miatt ez lehetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66722) FoxiestFox válasza Tikakukac (#66721) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kickstarterre tegye fel valaki, már mondtam :D

(#66723) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Think Pad -nál van olyan, mint pl a samsung-nál, hogy friss win telepítés után felteszem a hálókártya drivert, majd a /samsungnál/ software update nevű progit és az meg minden szoftvert, hotfix-et letölt és telepít magától?

Egyébként az E531-nél tökre tetszik ez az apró led ami jelzi a billentyűn, hogy pl a hang, vagy a mikrofon teljesen ki van lőve. A CapsLook-ra és a NumLock-ra már igazán juthatott volna. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#66724) FoxiestFox válasza V.Stryker (#66723) üzenetére


FoxiestFox
félisten

System Update a neve.

(#66725) Barcsik


Barcsik
aktív tag

Sziasztok!

Vissza tértem a T500-on Windows 7-hez. Win8-ban a VGA váltás elég lassú és néha hibát dob a rendszer, ami szerintem nem a legegészségesebb. Így most minden korrektül működik és nem kell gányolni. :)

(#66726) FoxiestFox válasza Barcsik (#66725) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszönjük az infót!
Ma reggel szendvicset ettem a kávém mellé.

(#66727) Francia91 válasza Barcsik (#66725) üzenetére


Francia91
veterán

Na meg egy ember, akinek megjott az esze, ha egy picit keson is :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#66728) FoxiestFox válasza Francia91 (#66727) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win 8-cal kísérletezőknek be fogom másolgatni minden hozzászólásukra azokat, amikben hetvennégyszer megbeszéltük, hogy a réggebi vasakon miért necces :D

(#66729) Francia91 válasza FoxiestFox (#66728) üzenetére


Francia91
veterán

Oké :K

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#66730) btudos válasza FoxiestFox (#66728) üzenetére


btudos
veterán

Sok időd van. :D

Én továbbra is elvagyok X200-on (is) a 8.1-gyel, de annyira szögegyszerű gép, hogy nem is csoda, az enyémben még WWAN előkészítés sincs, így az sem okoz gondot. Mondjuk most az FPR-t nem sikerül munkára bírni (mikor beállítok neki ujjlenyomatot, megeszi, szóval működik, de bejelentkezésnél süket), ez lehet még tényező.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#66731) Chaser


Chaser
titán

x200 vs AFFS tapasztalat. Az enyém a csilli verzió, de valami nagyon jó fényelnyelő bevonat van rajta. Full napsütésben persze nem sokat látni belőle, de most borús időben kinn vissza se tükröződött:) Sötét lilás árnyalatú kikapcsolva. Nem ülnék többet gyári paneles x200 elé az biztos...20-25k-t is simán megér.

Fullextrás a gépem, cam, 3g, BT, de a nyomik wlanhoz csak két antennát raktak:) Mondjuk túlélem.
Viszont kell nekem egy másik wlan bele az 5100 helyett, ami tud szórni is, nem csak venni. Gondolom mod briós kell hozzá, de mit érdemes venni? Sajnos a routerek telóhoz nem tudják áthidalni a távolságot, de az 5100 is szépen veszi a jelet, gépről már tudom adni telónak is.

Ha vkinek van eladó FPR-es palmrestje rikkantson privátban. Csak újszerű érdekel, az még hiányzik belőle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66732) Tikakukac válasza Chaser (#66731) üzenetére


Tikakukac
titán

Az lesz az AR réteg is, tejplexi alá is kellett még az, de még a plexivel sem teljesen matt. Valamiért valamiért. 20-tól már gyári matt, akkor már ezzel sem kell bajlódni hál' Isten.

Összes antennás mindenes fedlapot pedig nem láttam még, egyik-másik kizárja egymást, a sok antennás fedlapnál nem marad helyed a kamerának, max ha kimókolod és kirakod oldalra. El kell döntened mit akarsz tehát :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66733) Chaser válasza Tikakukac (#66732) üzenetére


Chaser
titán

Előző gépben 3 antennás volt a wlan, ezért nem értem:) van BT, 3G, cam, mint a másikban de itt két antenna van. Nem mintha számítana, van antennám. Meg nem is használnám ki, csak érdekes.
Egy jó mod briós kell meg egy "szórós" wlan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66734) csubuka


csubuka
addikt

Vajon a T500-W500 kérdésben mennyire számít a gpu? Mármint mivel az az egy különbség van (plusz a kijelző, de azt a számomra "kis" esetleges felbontás növekményt nem tartom fontosnak (kivéve, ha a panel annyival jobb tán - ott is LG-Philipsre kell vadászni???))... Grafikai alkalmazásoknál számít tényleg? Solidworks csak nem annyira válogatós, bár tudom, hogy az ilyen workstation-be való kártyák ajánlottak, de simán elfut a normál kártyákon is tapasztalataim szerint... Árban mennyire szokott különbség adódni?

[ Szerkesztve ]

(#66735) soldi3r válasza csubuka (#66734) üzenetére


soldi3r
veterán

SW elfut mindketton, de van kozte kulonbseg. Meg a modell is maskepp nez ki.

E30 (oo=[][]=oo)

(#66736) csubuka válasza soldi3r (#66735) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor érdemesebb lehet W-t szereznem? Bár ha nagy a felár nem hiszem, hogy megérné a nem olyan nagy előnyök miatt. Ilyen 15.4-en az 1680x1050 bőven elég szerintem... ha még a másik faktort is figyelembe vesszük, ami a kijelző felbontása.

(#66737) orangutan4 válasza Sanya (#66715) üzenetére


orangutan4
tag

Hát az is elég nagy érvágás :) Amúgy ha jól látom integrált vga (intel) van benne.

(#66738) FoxiestFox válasza csubuka (#66736) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mennyit szánnál rá?

(#66739) Chaser válasza csubuka (#66736) üzenetére


Chaser
titán

Ha az 1920-as nem LG rosszabb választás is, és abból ritka. W kb csak a gpu-ban különbözik ezen kívül. Elég jól el lehet lenni 1680-on, persze ha nagyobb a felbontás az sosem baj, de ha a képminőség rovására megy akkor már igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66740) orangutan4


orangutan4
tag

Telepítenék Win7 et egy TP 410re, de a partíciók kiválasztásánál 3mat is látok, amiből csak 1 et tudok hogy mi..:) Akarnék egy újat csinálni, de azt csak akkor tudok, ha formázom a mostani állapotot, de nem merem mert nem tudom mi van a másik 2 partíción.. Ez vmi TP-s dolog? Van dvd-n recovery lemezem, azt egy más windows telepítése után, és a partíciók módosítása után is tudom szükség esetén használni vajon?[L:/dl/upc/2014-08/04/309065_mj4jwweszp5knmmv_wp_20140804_19_33_05_pro.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/04/309065_mj4jwweszp5knmmv_wp_20140804_19_33_05_pro.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#66741) csubuka válasza FoxiestFox (#66738) üzenetére


csubuka
addikt

A T400 (p8600, hd+ kijelző)-am (eladva) és 10k mondjuk még rászánva. Mivel nagyon korrekt gép a T400-as, ami nálam van (sima, semmi extra - nekem FPR sem kell, webcam se nagyon) még tán annyi sem kell rá. A RAM-ot, SSD-t, magyar bill-t, Pana 9 cellás meseakksit vinném át az új gépbe (mondjuk némi pénzért simán lemondok a magyar billről, már nagyon megszoktam mi hol van, nem nagyon kell látnom szerintem... :DD ). Ami abban van az meg megy a T400-ba ;)

(#66739) Chaser Köszönöm, akkor max LG panelest nézek abból is, vagy maradok a sima T500-nál, az tökéletes lenne...

(#66742) Sanya válasza orangutan4 (#66737) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor a vga-val is lehetnek problémák, bár elvileg a ms ad drivert hozzá. A 8.0-t támogatja a wifi, 8.1-gyel fagyások lehetnek

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66743) orangutan4 válasza Sanya (#66742) üzenetére


orangutan4
tag

hát maradok most a 7-nél, de köszi a választ :) csak ezeket az elöbb említett partíciókat nem tudom még h hogyan is vannak.

(#66744) Chaser válasza csubuka (#66741) üzenetére


Chaser
titán

T400 akku nem jó T500-ba.
Ment privát:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66745) csubuka válasza Chaser (#66744) üzenetére


csubuka
addikt

Ne már... miért nem?

(#66746) Chaser válasza csubuka (#66745) üzenetére


Chaser
titán

Nem kompatibilisek. T400 akku 14" wide T61-be jó. T500 akku az összes T60-ba, T61-ből pedig a 15.4" modellekbe és a 4:3-asokba, a wide 14-esekbe nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66747) sutszi válasza csubuka (#66745) üzenetére


sutszi
veterán

Mert át kell lépni Hulk módba és vagy a T400 aksit gyurmázod át, vagy a T500-ba valót... Szabadon választott játék.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#66748) scarbantia válasza Chaser (#66739) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Miért mondod mindig, hogy az 1920x1200-as panelből ritka az LG? Eddig még csak olyat láttam.
T500/T61-ben ritka, mert maga a WUXGA is ritka. Viszont T61p/W500 típusokban nagyrészt a nagyobb felbontás van, és amit eddig láttam, az LG-ph volt.

(#66749) Tim82 válasza scarbantia (#66748) üzenetére


Tim82
nagyúr

A HA-n előforduló T61p-k nagy részében konkrétan Samsung WUXGA panel van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66750) soldi3r válasza csubuka (#66736) üzenetére


soldi3r
veterán

Sokkal tobbet azert nem adnek erte. Van valami VGA aktivator SW-hez, amivel azt hiszi, hogy CAD-es VGA van a gepben.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.