Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) mobal válasza Declare (#66550) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell semmit csinálnod szinte. Egy sima mezei Win7 (vagy Win8) telepítővel formázd az SSD-t majd telepítés után szükséged lesz egy LAN és egy ThinkVantage Update szoftverre. Az Updater a neked megfelelő drivereket automatikusan fel fogja telepíteni.

Nagyon az SSD-n sem kell már mit állítani, egyedül ami számít az a partició alignálása, ami szintén kiküszöbölhető azzal ha a particionálást a Win telepítővel végzed.

A lámpának nem kéne világítania.

Szerk.: ha nem torrentezel rá, írsz napi szinten több 10 gigát akkor sokáig jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#66552) Declare válasza mobal (#66551) üzenetére


Declare
őstag

:R Köszi!

Gyári dvd i megvannak, akkor azokat felpakolom.....valamiért bizom benne, hogy megoldodik ez a lampa kerdes is....ha minden szepen frissen ropogosan ujra lesz telepitve, friss driverek stb es vilagit, akkor szerintem megint irok a szerviznek es megirom, konkretan a lampa a gond es oldjak meg.

Viszont felmerül most bennem a kerdes, ha bele eszkabalok egy msata ssd d az nem erinti a garanciat?

(#66553) mobal válasza Declare (#66552) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tudtommal azt a komponenst cserélheted a garancia elvesztése nélkül, de nézz utána valamelyik manual írja.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#66554) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

A mai napon örömmel értesítem a T. Fórumtársakat: sikerült váltanom T500-asra! :C Ő lesz a harmadik Lenovo gépem.

Sajnos az ismerkedés nehezen indul:

1.

Windows 8.1 X64-et kapott, viszont nem talál hozzá a WU drivereket.
(nem tervezem 7-esre cserélni)

2. Egy halom program fut egymás mellett párhuzamosan, látom a CPU 100%-on terhelt. A hűtés mégis teljesen csendben van. Aggódjak, vagy így kell(ene) a gyártóknak hűtést tervezni-kivitelezni? :U

3. A monitor elég vakító, milyen fényerősségen a megfelelő?

4. 2014-ben ennyiből elintézni drivereket... :((( Nálam ezt töltötte le a hivatalos Lenovo oldalról! :Y

5. A Power Man programot hol lehet előcsalogatni?

[ Szerkesztve ]

(#66555) Tikakukac válasza aclandiae (#66554) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt inkább user errorok lesznek ahogy nézem.

Első körben system update.
Aztán maradék manuálisan leszed, az a progi honnan jön nem tudom nekem nem kellett soha ilyen 1-200 gép után sem.
Hűtésnek inkább örülni kéne, ha nem fő le a gép és nem veri a 90 fokot akkor ez ilyen, halk gépre sem hallottam még panaszt :N
Kijelzőt használd ahogy neked jó. Más a szemünk és máshol vagyunk. Én most tető alatt maxra veretem, mert így látom. Ennyi.
Power managert fel kell tenni, az is ott van amit linkeltél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66556) Chaser válasza aclandiae (#66554) üzenetére


Chaser
titán

Egy 2008 év végén induló szériához természetes ugye hogy az éppen aktuális win OS verzióhoz is legyen support. Hát nem feltétlen. Mellesleg épp megoldható...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66557) erick_b


erick_b
tag

A T500 és az R500 között mi a különbség? Használhatóságbeli különbségek érdekelnének inkább. (pl. összeszerelési minőség, tartósság meg ilyesmik)

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#66558) Francia91 válasza aclandiae (#66554) üzenetére


Francia91
veterán

Ezen ne lepodj meg, en is probaltam a W8-at a T500-ason, de visszatertem W7-re
Ha mindent feltelpitesz, egyesevel, Win7 kompatibilitasi modban futtatva a telepitot, akkor jo lesz. Mas modon nem. Ennyi.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#66559) aclandiae válasza Tikakukac (#66555) üzenetére


aclandiae
senior tag

A System Update nem talál semmit.
A Lenovo oldalán a W8.1-hez 3 azaz három driver van fent, a többi a TV-hoz kell.
A Power Managert is felteszem, de el nem érem sehol (biztos én nem látok).

Chaser: szerintem nagyon sokan használják ezt a típust, és nyilván vannak akik váltanának W8-ra. Elvárható lenne hogy készüljön hozzá driver is. Szerintem.

(#66560) FoxiestFox válasza aclandiae (#66559) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez olyan dolog,hogy szerintem meg a w8 egy szemet. Szerintem
Es akkor 1-1

(#66561) Tikakukac válasza aclandiae (#66559) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor win8 driver és kompatibilitás vagy win7 és kompatibilitás. Bármennyire is hihetetlenül hangzik, a HP és a Dell sem ad totális supportot a nagyon régi vasakra. Mert legtöbbre pár dolog megoldhatatlan kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66562) Chaser válasza erick_b (#66557) üzenetére


Chaser
titán

R500 vastagabb/nehezebb, kb ez a fő különbség. Ha jól rémlik mindkettőből jött ki minden fajta konfig. R500-at nem vennék, T500 tömege bőven elég.

aclandiae Pereld be a levonot akkor:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66563) Francia91 válasza Chaser (#66562) üzenetére


Francia91
veterán

Asszem R szériánál a kijelző mögül ki van spórolva a Rollcage. Úgy tudom...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#66564) Chaser válasza Francia91 (#66563) üzenetére


Chaser
titán

Én meg úgy R400/500-nél pont volt rollcage, többinél nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66565) Barcsik válasza aclandiae (#66554) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Üdv!

Nekem is Windows 8.1 van a T500-on és az eszközkezelőben szintén nem ismert fel valamilyen alapvető rendszereszközt. Minden más sikerült telepíteni fórumosok segítségévek, amit ezúton is köszönöm nekik még egyszer. :R Úgy tapasztalom, hogy a Windows 7 lassabban működik a gépen. Ez csak érzéki csalódás lenne?

[ Szerkesztve ]

(#66566) Thoty válasza Barcsik (#66565) üzenetére


Thoty
senior tag

Nem szedted véletlenül össze a drivereket vagy azok linkjeit? Én pl. az Ati vezérlőt nem tudtam felrakni, bár nem is nagyon küzdöttem vele :)
Win7-hez képest én is tapasztaltam "akadozást, lassabb működést", bár nekem jópár driver nem volt feltéve (köztük az Ati sem, így az intel VGA volt használatban) így ennek tulajdonítottam az akadozást.

[ Szerkesztve ]

(#66567) Barcsik válasza Thoty (#66566) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Lenovo oldaláról tettem fel a Switchable Graphics Drivert, majd az AMD oldalán rákerestem a HD3650-re és onnan a 13.valahanyassal frissítettem. Így megy a váltás. A lenovosat Win7 kompatibilitási módban telepítettem, a frissítést nem kellett kompatibilitási mód telepítésnél. Bocsi, de most nem vagyok a gép közelében, hogy megnézzem pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#66568) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!
Lenovo e531-es laptopomba van usb3.0-as port, de mindegyik fekete színű. :) Hogyan tudom kideríteni melyik az?

(#66569) Poo válasza #49553920 (#66568) üzenetére


Poo
aktív tag

úgy szokták jelölni hogy 2 db SS betű van ott ahol az usb 3.0 működik
És a google a barátod :))

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#66570) soldi3r válasza #49553920 (#66568) üzenetére


soldi3r
veterán

Amelyik felett SS felirat van. Elvileg a bal oldalon.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#66571) FoxiestFox válasza #49553920 (#66568) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amelyik gyorsabb, mint a többi. :D

(#66572) #49553920 válasza Poo (#66569) üzenetére


#49553920
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek.

(#66573) Francia91 válasza #49553920 (#66568) üzenetére


Francia91
veterán

A bal oldalon lévők biztosan 3.0-sok. Ott van az SS felirat (Super Speed)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#66574) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Honnan lehet manapság 70% feletti kondiban lévő Pana akkut szerezni W500-ba?

Igazából csak szünetekben használom a gépet munka közben, sok kedvem nincs töltővel szaladgálni, a Sony-m pedig már 5 perces :(

(#66575) soldi3r válasza FoxiestFox (#66574) üzenetére


soldi3r
veterán

(#66576) Chaser válasza FoxiestFox (#66574) üzenetére


Chaser
titán

Fogalmam nincs, de azért írj pm-et hátha...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66577) FoxiestFox válasza soldi3r (#66575) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:D

(#66578) csubuka válasza erick_b (#66557) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor mi a végszó? Illetve a W széria csak videókariban különbözik, ott felépítménybeli különbség nincsen?

(#66567) Barcsik A frissítés az egy sima telepítést takar? Vagy valami komolyabb fájlokba nyúlás kell vajon?

[ Szerkesztve ]

(#66579) Francia91 válasza csubuka (#66578) üzenetére


Francia91
veterán

Igen. T es W szeria kozti kulonbseg csak a GPU-ban van. Esetleg a kaphato kijelzo felbontasaban még.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#66580) csubuka válasza Francia91 (#66579) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm!

(#66581) YumeD válasza Francia91 (#66579) üzenetére


YumeD
tag

Meg általában (nem mindig) 2db helyett 4 memóriahely van a W-ben.

(#66582) Gondwana válasza YumeD (#66581) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ha csak a W500-ra vonatkozott a kérdés, akkor csak a VGA, a 4 memóriahely a 4magos i7-es példányokra érvényes W510 után - hogy továbbmagyarázzam a hozzászólásod)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#66583) Thoty válasza Barcsik (#66567) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszi :R

(#66584) madle


madle
őstag

sziasztok, én akartam venni nemrégiben egy T430u-t, arra a döntésre jutottam, hogy nem azt veszem meg, illetve nem is keresek akármilyen csicsa notebookot vagy macbookot.
Fontosabbnak találom a funkcionalitást, ezért kérdezlek titeket, hogy 14"-os Thinkpad kategóriában melyik gépet ajánlanátok? A T430 a legújabb 14"-os? Mert Ausztriában talált egyet ismerősöm 2016ig garanciális illetve i5/8GB RAM/ 180SSD / a VGA-t nem írta. 600EUR-ért, szerintetek?

Illetve ha ajánlanátok mást akkor meghallgatom szívesen, mert tudom neki is mondani, hogy melyiket keresse.

(#66585) madle válasza madle (#66584) üzenetére


madle
őstag

Illeve ez a T430-as csupán a sima HD 1367x768-as kijelzővel van, ez gáz 14"-on? Vagy keressük a HDpluszt?
Jelen pillanatban egy T60-as-ról írok, fullscreen monitoros, 1405x900-as felbontás azthiszem, ez gyönyörű, ahhoz képest a sima HD milyen?

(#66586) soldi3r válasza madle (#66585) üzenetére


soldi3r
veterán

En az X230-am epp az 1366x768 miatt arulom. Nekem 12"-ban is keves, 14"-ben meg plane.

E30 (oo=[][]=oo)

(#66587) madle válasza soldi3r (#66586) üzenetére


madle
őstag

Ezek szerint ajánlott a HD+ kijelzőset keresni amelyben az 1600x900-as kjelző van?

(#66588) soldi3r válasza madle (#66587) üzenetére


soldi3r
veterán

En ugy mondanam, hogy inkabb a masik nem ajanlott :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#66589) scarbantia válasza madle (#66585) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A T60-as 15"-os? Csak mert akkor az valószínű 1400x1050, és egy IPS paneles gép. Az tényleg nagyon szép.
Viszont könnyen csalódhatsz, a 14"-os gépek sajnos elég gyatra panellel vannak szerelve, felbontástól függetlenül. Nyilván egy 1600x900-as azért sokkal szebb, de csodát ne várj. 14"-osból jelenleg a T440/T440p a legújabb, ott már van IPS panel FHD felbontással, de állítólag abból is kétféle van, és az egyik nagyon gyenge, de abban már van jó panel is. Na és persze a Tx40-es széria is olyan amilyen. 15,6"-on jobb a helyzet kijelző terén.

(#66590) Tikakukac válasza scarbantia (#66589) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem IPS akkor meg mindegy mi lesz a másikban, mert azokra a gyönyörű szót ha vallatnának sem mondanám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66591) Chaser válasza Tikakukac (#66590) üzenetére


Chaser
titán

x200 AFFS vs T500 LG-P rev1..hát pofám leszakad, nagyon IPS közeli az LG panel. Persze élethűbb az AFFS, és pl zöldben sokkal élethűbb, de grat az LG-nek, jó panelt hoztak össze.
Gyárihoz képest az x200 kijelző egy csoda... :)) és nekem nem is a legsz@rabb volt benne, a 7-8 változat közül kifejezetten jó példány volt benne. De az ég és föld enyhe kifejezés az AFFS javára.
Tükrös az AFFS, de majd egy matt fólia megoldja...szerencsére nem olyan szörnyen tükröződik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66592) donjohnson


donjohnson
addikt

képzeljétek lecseréltem a t410-est egy t420-asra.
első benyomásom az, hogy kellemes kis gép. jóval kevesebb hőt termel, mint az elődje, viszont a billentyűzete például rosszabb lett. már nem az a finoman járós halk, hanem zörgős, kínai hatású billentyűi vannak.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66593) Tikakukac válasza Chaser (#66591) üzenetére


Tikakukac
titán

T60-ról néztem a nem IPS-eket és borzalmas. Tehát ha gyönyörű a nem IPS is akkor mindegy mi van az akármiben jó lesz falura.

donjohnson: Nekem külső billzetem van a 20-as szériából. Én majd bepisálok olyan király, masszív stb. pedig sima notibillzet. X220 héten hazaér, kíváncsi leszek rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66594) donjohnson válasza Tikakukac (#66593) üzenetére


donjohnson
addikt

jah közben gyorsan rágugliztam. úgy látszik, kifogtam a rosszabbik változatot, mert ennek félmagas enter-e van és us angol kiosztású.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66595) Chaser válasza Tikakukac (#66593) üzenetére


Chaser
titán

Azért látszik miben ütközik ki a T500 LG gyengéje, van pár db. De átlag kijelzőhöz képest, akár lehet 1680-nál is nagyobb, perfekt. Eddig muszájból kapcsoltam be az x200-at, most már lassan átáll 24/7-re:) itt ki is szállok a 12-13"-nál nagyobb gépekből.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66596) Tikakukac válasza Chaser (#66595) üzenetére


Tikakukac
titán

T500 megint más itt T60-ról van szó. Ott az IPS mellett mindegyik lekváros bukta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66597) Chaser válasza Tikakukac (#66596) üzenetére


Chaser
titán

Volt régen, már kiöregedtek szegények :U nagyítóval lehet már csak találni olyat aminél még a fehér valóban fehér, vagy valamennyire közelíti. És persze foltos se legyen, erre hajlamosak az LG kijelzők. De a maga idejében és utána még sok évig vert kb mindent az biztos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66598) Tikakukac válasza Chaser (#66597) üzenetére


Tikakukac
titán

Na hát éppen ezért tartjuk meg ezt a cuccost anyámnak, 38k-ért ment el egy tiszta foltos fosadék gép, gyk. drágábban tudom eladni mint vettem nem is tudom mikor :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66599) donjohnson


donjohnson
addikt

sanyo akksi, ez azz! :DD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66600) Tikakukac válasza donjohnson (#66599) üzenetére


Tikakukac
titán

Mostanság sok ilyet bugot látni. Érdekes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.