Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) LógaGéza válasza hcs57 (#52700) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is sokáig nézegettem a Dali szetteket, de több vélemény alapján végül elengedtem a dolgot.
Igen, a legjobb valóban ez lenne, ám a mostani helyzet miatt ez nem nagyon megvalósítható.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52702) I'am Dony válasza LógaGéza (#52696) üzenetére


I'am Dony
őstag

A képet megnézve pár dolog jutott eszembe...
Nagyon közel lesz a TV, ami ha csak nem egérmozi lesz megnehezíti a frontok megfelelő elhelyezését. Szintén ez miatt csak mennyezeti hangszóróknak van értelme, esetleg oldalsó magasságinak, de front magasságinak nem. Ha még nem eldöntött a dolog, máshogy jobb lenne berendezni.
Az 5.1.2 kiépítéshez szerintem kevés a Denon X2400H
Hangfalak tekinetében a Dali - Spektor 2/6, Zensor 3/5, Oberon 3/5 talán érdemes lehet egy hallgatózásra bár igaz, hogy a kinézett MA szettek könnyebben hajthatóak és innen egy héten belül jó áron jön is: [link] [link] a kosárba téve, még fizetés előtt tudsz postát számolni.

(#52703) LógaGéza válasza I'am Dony (#52702) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szívesen veszek minden véleményt, köszönöm :R.
Még képlékeny a dolog, mivel nem sok helyünk van, ezért kell okosan kitalálni. Valamivel talán hátrébb tudok menni a kanapéval, majd ha gép elé kerülök, akkor játszadozok még kicsit vele.
Nem zárkózom el a használt vételtől se (sőt), és még van időm is összeszedni a dolgokat, ha kitalálom, hogy mi lenne jó :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52704) Quetz válasza wrathchild (#52675) üzenetére


Quetz
őstag

Ezekkel az értékekkel nincs semmi baj, aki mást állít azt ignoráld, mert nem ért hozzá.
A bemérés során a következő történik:
- Az AVR figyelmen kívül hagyja az aktuálisan beállított hangerőt, EQ-t, stb...
- Ahogy már írtam, frekvencia átmenettel megpróbálja feltérképezni a szobád hatását a hangzásra. Referenciaként az első mérést veszi, a továbbiak csak kiegészítő adaokkal szolgálnak. Ezért fontos, hogy a fő hallgatói pozícióval kezd a bemérést.
- Hangerőt úgy igyekszik beállítani, hogy ha feltekered nullára a hangerő szabályzót és -30dB mérőjelet küldesz rá, akkor 75dB hangnyomást kapj a hallgatói pozícióban.
- A negatív értékek a hangfalak érzékenységéből és a hallgatói távolságból adódnak. Úgy számolhatsz velük, hogy hangerő + mérőjel + korrekciós szint = 75. Center esetében például 0 + -30 + -6 = 75. Ha center jelszintet átállítanád mondjuk 0-ra, akkor 75dB helyett 81dB hangnyomást kapnál.

Hogy miért hallod vérszegénynek a mélynyomót? Mérés nélkül nehéz megmondani. Annyit látni, hogy kisebbre váltottál. 30cm/400w klipschről mentél egy 25cm/300w SVS-re. Az sem egyértelmű, hogy a Klipsch-t is a Denon x3600 hajtotta? Az is lehet, hogy az SVS-t jobban visszafogja a beépített DSP-je, hogy letudjon menni 19Hz-re. Mert ugye azt leírják, hogy lemegy odáig, csak azt nem adják meg, hogy mekkora hangnyomást képes reprodukálni.

(#52705) BBéci válasza Quetz (#52704) üzenetére


BBéci
titán

Azt kellene ignorálni, akinek nincs saját tapasztalata, csupán mindenféléket olvasgat és azokat idézi folyamatosan.

Ettől függetlenül, miket most leírtál, azok nagyjából egyeznek a tapasztalataimmal és az ismereteimmel. Viszont a mínusz 7,5-8,5 akkor sem elfogadható, rendbe kell tenni a rendszer elhelyezését és a szoba akusztikáját!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52706) BBéci válasza Quetz (#52704) üzenetére


BBéci
titán

"Mert ugye azt leírják, hogy lemegy odáig, csak azt nem adják meg, hogy mekkora hangnyomást képes reprodukálni."
Barokkos túlzás, annyira alacsonyan már nem számottevő a hangnyomása, 25 Hz-től meredeken esik. [link]
Visszafogottság egyáltalán nem jellemző arra a szubládára, kollégámnál mindent megremegtetett a nagy légterű, konyhával, ebédlővel megvert nappaliban, a poharak zörögtek a szekrényben.
"...a PB-1000 erős. Sokkal erősebb, mint amit a leírt wattok sejtetnek. Az SVS háromszemélyes masszázsfotellé alakította a kanapét, mindent és mindenkit átmasszírozott. Nem ez volt az első alkalom, hogy egy teszt alatt valami megzörrent a konyhában. Korábban is csörömpöltek már poharak mélyhangok miatt, no de most a konyhaszekrény egyik ajtaját is csapkodta."
"nekünk hallgatóként hamarabb volt nehezen elviselhető a 35 m²-es szobába szorított mélyláda minden porcikánkat megmozgató ereje, minthogy az torzítani kezdett volna."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52707) tamasgolf1


tamasgolf1
csendes újonc

Egy yamaha rxv679 boldog újdonsült tulajdonosa vagyok. Lehet nagyon amatőr a kérdés de hova kell raknom a bemérő mikrofont a legjobb eredmény érdekében? Nagy három személyes kanapéról ketten nézzük általában a tv-t, kettőnk ülő pozíciója közt van jó egy méter. A nappali kb 16nm + a vele egy légtérben lévő ebédlő, konyha. Sajnos a szoba alakja miatt a hangfalak elhelyezése nem ideális. Előre is köszönet.

(#52708) BBéci válasza tamasgolf1 (#52707) üzenetére


BBéci
titán

Tedd a kanapé közepére, úgy, ahogy a felhasználói kézikönyvben írják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52709) ERPY


ERPY
őstag

Egy Denon x2500 mellé egy 22nm-es szobába szeretnék Klipsch hangfalakat. 620f vagy 820f, ez a dilemmám.

[ Szerkesztve ]

(#52710) zsoika válasza ERPY (#52709) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Én a 620 ast venném.

(#52711) espi38


espi38
őstag

Egy 30nm nyitott nappaliba elég egy 30cm sub 100/220 Wos?
Most egy 20 nm zárt szobában döngicsél, de fél hangerőn sincs.
Az erősítőm támogatja a két subot igy a lehetőség adott lenne 😁, de ha nem muszáj akkor nem áldozok még egyre

[ Szerkesztve ]

(#52712) Quetz válasza espi38 (#52711) üzenetére


Quetz
őstag

Át kell raknod a nappaliba és kipróbálni. Hogy neked ott mi az elég és mi nem, azt csak te tudod eldönteni. Nekem nem lenne az. Ezért használok két 18"-t 3000W végfokozással. 16nm-en. :Y

(#52713) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Üdv,
Véleményt kérnék szépen. Pio 933 erősítőhöz keresek centert. 3.1 rendszer. Filmekhez, egyszerű Tv nézésre, szóval leginkább beszéd fog szólni rajta. Inkább halkan fogjuk használni, így az a legfontosabb, h. alacsony hangerőn legyen tisztán érthető a beszédhang. 30 körül, fehér szín és viszonylag kicsi legyen. 20 négyzetméteres szoba. Kis frontok és jó subwoofer vannak hozzá.
Ebbe botlottam bele:
[link] Mit gondoltok?
Köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#52714) BBéci válasza ERPY (#52709) üzenetére


BBéci
titán

Miért pont Klipsch?

(#52711) espi38
Egyetértek az előttem szólóval, nekem is rémesen kevés lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52715) espi38 válasza BBéci (#52714) üzenetére


espi38
őstag

Na de 3000W 16nm kicsit nagyon durva lenne.
Szerintem is kicsi lesz, nézelődök egy másik láda után 🤣
Ui. Ugyanolyan márkát és típust vegyek, vagy ez nem lényeges szempont?

[ Szerkesztve ]

(#52716) zsoika válasza espi38 (#52715) üzenetére


zsoika
addikt

Ugyan, a piaci cuccokra is ráírják hogy 1000W de kb 2 ....lehet Quetz is benézte :DDD ;]

(#52717) ERPY válasza BBéci (#52714) üzenetére


ERPY
őstag

Néztem több hangfal gyártótól lehetőséget, és ez fogott meg. Nagyon sok jót olvastam róla. Filmre lenne, zene nagyon minimális, szinte semmi. Ismerősnek van, azt hiszem 820f, de még csak pár napja vette, bejáratós.

Zsoika, neked is köszönöm a 620-as ajánlást. Akkor te azt választanád. Akkor elég lehet nekem a kisebb is? Árban azért jóval olcsóbb, az sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#52718) BBéci válasza ERPY (#52717) üzenetére


BBéci
titán

Nem nézni és olvasni kell, hanem kipróbálni, meghallgatni. Lehet, hogy tetszeni fog, de az sem elképzelhetetlen, hogy bántónak, kellemetlennek fogod találni, mint sokan mások.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52719) zsoika válasza ERPY (#52717) üzenetére


zsoika
addikt

A kettő közül és akkora szobába igen....főleg x2500 denonhoz sok lenne a darabonként 2db 20cm es mély. Az hogy tetszik e a karaktere ,azt csak te tudod eldönteni .... hallottad már a Klipsch et, hogy azt választod?

[ Szerkesztve ]

(#52720) espi38 válasza zsoika (#52716) üzenetére


espi38
őstag

Most egy magnat aktiv ládám van 30as subbal, nézegettem az árait nem hogy csökkent feljebb ment vagy 30 ezerrel annyit azért nem ér meg.
Nem tudom mit nézzek helyette talán egy tagát ár érték arányban talán még az lenne a legjobb. :R

(#52721) zsoika válasza espi38 (#52720) üzenetére


zsoika
addikt

" talán egy tagát " alsó szegmensben én sem tudok jobbat.

szerk. még ha találnál egy használt Cantont passzív membránnal ... azok nagyot tudnak szólni.

[ Szerkesztve ]

(#52722) zenik


zenik
csendes tag

Sziasztok!
Álmennyezeti hangszórók beépítésével kapcsolatban lenne 2 kérdésem:

1. Figyelembe kell-e venni az álmennyezet típusát, ha abba hangszórót szeretnék utólag beépíteni? (még nincs meg az álmennyezet)Értem ezalatt a teherbírását.

2. Szükséges a beépítés után a hangszórónak "hátsó burkolat"? Láttam, hogy néhány típushoz elérhető ilyen. Pl Tannoy-hoz back can.

Köszi!

(#52723) espi38 válasza zsoika (#52721) üzenetére


espi38
őstag

Igen én is azt gondolom, hátha kifogok egy használt jó állapotú darabot. Vagy esetleg ez [link]
Egyébként ha van két mélyládám, hogy szokás elhelyezni előre a tévéhez nem tudom, segítő válaszod előre is köszönöm.

(#52724) ERPY válasza zsoika (#52719) üzenetére


ERPY
őstag

Nem hallottam, és sajnos más nincs is a közelünkben, hogy meg tudnám hallgatni sajnos.

(#52725) zsoika válasza espi38 (#52723) üzenetére


zsoika
addikt

Sajna nem ismertem azt a Magnatot.
Az előző hsz -t szerkesztettem...ott Cantont is ajánlom ha találsz használtan.
A mély hang gömb szerűen terjed és az iránya (kb.80Hz alatt) nem meghatározható , tehát nem kötelező előre tenni....viszont nem ajánlanám túl közel tenni a hallgatói pozícióhoz.

#52724 ERPY: akkor BBéci jól érezte ...annyira konkrétan a két típusra kérdeztél rá hogy azt gondoltam hogy már karakterben tetszik.
Elég megosztó a Klipsch , hallanod kéne ...esetleg MA Bronze szettek most akciósak, illetve Denonhoz Dalit szoktak még ajánlani (hangban nekem egyik sem a kedvencem ,de ez ízlés kérdése) .

[ Szerkesztve ]

(#52726) BBéci válasza ERPY (#52724) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs közel, akkor neked kell utaznod. Meghallgatás és összehasonlítás nélkül hangdobozt venni olyan nagy butaság, hogy hirtelen még hasonlót sem tudok mondani. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52727) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#52705) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Azt kellene ignorálni, akinek nincs saját tapasztalata, csupán mindenféléket olvasgat és azokat idézi folyamatosan."

Ez nagyon durva volt több szempontból is.

(#52728) espi38 válasza zsoika (#52725) üzenetére


espi38
őstag

Köszönöm a válaszod.
Lehet az a magnat lesz, 45 ezer ft ért nincs jobb ajánlat és biztosan több mély hang lesz a helységben ha még egy nem túl nagy teljesítményű ládát beteszek a rendszerbe.
Viszont erre a cantonra még rá keresek :R

(#52729) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#52727) üzenetére


BBéci
titán

Kontra volt.
Mellesleg szerinted nem kellene az olyan embert ignorálni? Csak elméletben, személyeskedés nélkül.

(#52728) espi38
A több mélyhanggal nem leszel előrébb, ha az vacak minőségű.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52730) zsoika válasza espi38 (#52728) üzenetére


zsoika
addikt

Két mélyládával csak a bajod lesz, ha nem tudod rendesen összehangolni őket...ráadásul ha nem egyformák még nehezebb. Inkább egy jobb sub.... szerintem.

(#52731) espi38 válasza zsoika (#52730) üzenetére


espi38
őstag

Bbéci is ezt mondta. :R
Akkor ugyanolyat vegyek ami most van vagy egy nagyobbat és adjam el, jól értettem?

(#52732) zsoika válasza espi38 (#52731) üzenetére


zsoika
addikt

Én cserélném egy darabra ,de jobbra.

(#52733) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#52729) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Olvastam a sorok között, ezért is véleményeztem.
Igen,az olyan embert, kellene.
Viszont Quetz munkásságát elég jól ismerem, nem tudnék még egy fórumozót megnevezni, aki annyi szellemi munkát tett ebbe a hobbiba, mint ő.
Mellette nem kevés,saját és mások tapasztalatára támaszkodva.

Pont ezért ütött szeget a fejembe ez a kijelentésed.
Bárkire,de rá nem igaz.
Ennyi.
Peace😉

(#52734) zsoika válasza ctrlaltdel13 (#52733) üzenetére


zsoika
addikt

+1

(#52735) ldn218 válasza ERPY (#52709) üzenetére


ldn218
tag

Én is a 620-ast venném, de én szeretem is a klipsch hangját.

(#52736) espi38 válasza zsoika (#52732) üzenetére


espi38
őstag

Megprobalom megoldani köszönöm a tanácsot.
Néztem a taga 30 as subjat az már 240w rmst tud de 140 ezer ft :W :W

(#52737) zsoika válasza espi38 (#52736) üzenetére


zsoika
addikt

A használtak között keresgélj, azt sokkal jobb áron tudsz venni...viszont lehet várni kell egy ideig egy jó ajánlata.

(#52738) Quqesz válasza ERPY (#52724) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem R820f van, ha jó a forrásod, akkor mozira sztem nagyon jó, zenében meg inkább a modern zenékre. De most találsz jókat akciósan, mint a Monitor Audio Bronze 6, ami annyiért sztem jobban megéri. Én most azt venném, kb 50e-el olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52739) espi38 válasza zsoika (#52737) üzenetére


espi38
őstag

Nem sürgős, főleg hogy a Magnat is meg van még, pl ez [link].
Erre lehet rácsapok ha meg van még, ez biztosan elég lesz nekem 😁

(#52740) espi38 válasza Quqesz (#52738) üzenetére


espi38
őstag

Ez a monitor bronze 6 mélyládát nézegettem, de nincs olyan nagy teljesítményük, pedig valóban 100 ezerért meglehetne venni egy ilyen ládát :R

(#52741) zsoika válasza espi38 (#52739) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, v.mi ilyesmire gondoltam...a MA bronze sub meg mászkálós :DDD

(#52742) espi38 válasza zsoika (#52741) üzenetére


espi38
őstag

Írtam neki de még nem válaszolt, lehet el is adta már, nézelődök tovább.
Ma bronze gyenge teljesítményű 150 W max

(#52743) zsoika válasza espi38 (#52742) üzenetére


zsoika
addikt

"Ma bronze gyenge teljesítményű 150 W max" Nem az a baja...BBéci szerint mászkál és felborul . :Y

(#52744) espi38 válasza zsoika (#52741) üzenetére


espi38
őstag

Ehhez mit szólnál meggyőző adatok? [link]
Válaszod előre is köszönöm

(#52745) zsoika válasza espi38 (#52744) üzenetére


zsoika
addikt

paszz... nem ismerem.

(#52746) BBéci válasza zsoika (#52743) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak szerintem, több helyen írtak erről.
A forgalmazónál kipróbálták, leesett az álluk, amikor előadta a produkcióját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52747) zsoika válasza BBéci (#52746) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD Szerettem volna ott lenni és látni az arcukat.

(#52748) Quetz válasza espi38 (#52744) üzenetére


Quetz
őstag

Ha ráírod, hogy hyper super sound, akkor még jobban fog szólni :D
Egy jó minőségű 12" hangszóró kb 200 euro, ha mondjuk megkapod fél áron, mert nagy tételben vásárolsz, akkor is még hozzá kell tenni a végfokot, a dobozt, az értékesítési lánc költségét...
Ha ez segít, akkor én egy Dynavoice T12-vel kezdtem, ami 30nm-es nappaliban lekoppant. az egy 12"-es 500W-os mélynyomó volt, sokak számára referencia. Sajnos a fizikával nem tudsz mit csinálni, ha nagy teret akarsz betölteni, akkor nagy mélynyomó kell, az pedig nem lesz olcsó.

(#52749) espi38 válasza Quetz (#52748) üzenetére


espi38
őstag

Azért nem minden esetben igaz az hogy "ha drága akkor az biztosan jó."
Lehúztad azt a Hyper hangszórót és senki nem tudja milyen tapasztalat zéró.
Abban viszont maximálisan egyetértek veled, hogy a fizikával nem lehet harcolni és kellene 30nm egy pár száz wattos mélynyomó. :R
De mivel egy ládám már van, gondoltam veszek egy másikat mellé viszont azt a tanácsot kaptam, hogy ne tegyem mert nem lehet normálisan osszehangolni őket, százezer ft feletti egy normális teljesítményű láda ami nekem jól lenne de sajna most nincs ra keret bármennyire szeretném :W

(#52750) #09634560 válasza espi38 (#52749) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen pár száz, de az általad linkelt 25W rms kevés 30 nm.-re, nekem a D. T12-je épp elegendő volt cirka 20 nm-re. 500 wattról beszélek. Olyant keress inkább.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.