Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) Manimaci válasza zsoika (#52597) üzenetére


Manimaci
tag

Keresgéltem kicsit, mert nem volt világos, hogy 2.0-n hogyan lehet HDR-es és pár helyen irták, hogx a vsx531 2.0a HDMI-vel van szerelve. Amugy az erősitő menüjében is talűltam egy 4k60pSet pontot, ahol be lehet állitani a 4:4:4 és 4:2:0 beállitásokat. Bevallom nem vágom, hogy mi ez! Valaki meg tudja mondani?

(#52602) #09634560 válasza Manimaci (#52601) üzenetére


#09634560
törölt tag

Picit hosszú lenne de a lényeg: színmintavételezés arányát adja meg YCbCr arányában természetesen a 4:4:4 a legmagasabb sávszélt igényli, viszont leggyorsabb -mivel nincs alminta-vételezés- ezért jobban a 4:2:2 vagy a 4:2:0 terjedt el, az első kettő közel azonos, szemmel nem észrevehető a változást ad, és a teljes adobe avagy rgb színtér nagy százalékát képesek lefedni (megjelenítő függvényében). Még használnak más arányokat is, pl 4:1:1 vagy 3:1:1, stb

(#52603) mpo válasza Manimaci (#52601) üzenetére


mpo
veterán

Olvasnivaló:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52604) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Ha csak 2.0 sztereó a cél, viszont a HM erősítő minden egyéb tulajdonságát szeretném, mint pl. bluetooth, hálózati lejátszás, spotify, usb, HDMI ARC, dab rádió és analog rádió, HDMI, akkor mit javasoltok?

Igaz, hogy egy 200-ezer körüli sztereó erősítő általánosságban egy 500-ezres HM erősítő hangját produkálja?

(#52605) #09634560 válasza tibbike01 (#52604) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kaptál rá választ de tedd hozzá a Yamaha készülékét is, fejből most nem tudom a tipusát.
igaz és a denont hallhatva nagyobb is lehet a difi.

(#52606) tibbike01 válasza #09634560 (#52605) üzenetére


tibbike01
őstag

Erre a Denonra gondolsz? Jobb mint a Marantz?

[ Szerkesztve ]

(#52607) #09634560 válasza tibbike01 (#52606) üzenetére


#09634560
törölt tag

Marantzot nem hallottam, de igen, erre a denonra gondolok, nem tudom melyik nyerne.. de nagy difit ne képzelj el...

(#52608) BBéci válasza tibbike01 (#52604) üzenetére


BBéci
titán

"Igaz, hogy egy 200-ezer körüli sztereó erősítő általánosságban egy 500-ezres HM erősítő hangját produkálja?"
Igen, de a sztereó erősítő nem egyenlő a kétcsatornás házimozi erősítővel.
A 200000 körüli sztereó azért kerül annyiba, mert nincs benne az a sok szolgáltatás, amiket felsoroltál. Ha már benne vannak, akkor a hangminőségre fele annyi pénz jutott a gyártás során, mint az igazi, klasszikus kétcsatornás gépek esetében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52611) ldn218 válasza #53366784 (#40117) üzenetére


ldn218
tag

Én az onkyo tx nr 646-ot cseréltem ( 630w ) yamaha RXA 3070-re ( 490w ). Az onkyo sem volt erőben gyenge de a yamaha fölényesen kifogyhatatlannak tűnik "erőben", és persze fényévekkel szebben tisztábban szól. Valahol olvastam ( azóta se találom ) hogy kb 1100 wattal is képes meghúzni a hálózatot a yami. :)

(#52612) BBéci válasza ldn218 (#52611) üzenetére


BBéci
titán

Újoncként is tudhatnád, hogy semmi értelme 15 hónapos hozzászólásra válaszolni. :(
Az pedig senki számára nem kérdéses, hogy egy három kategóriával magasabbra pozicionált erősítőnek jobb a hangja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52613) ldn218 válasza BBéci (#52612) üzenetére


ldn218
tag

Elnézést :R

(#52614) spiky03


spiky03
veterán

Egyik haver most szeretné megvenni az első rendszerét.
Ezt nézte ki: link
Én mondtam neki hallgassa meg aztán döntsön ő.:)
De felhívtam a figyelmét, hogy egy kb 40nmes nappali/konyhába lehet kevés lesz.
Meg én 16os hangszórókat ajánlottam neki.
Valamint az erősítő ott beszoritva kicsit veszélyes lehet a későbbiekben nem?
Az eladó ad neki 3 nap próba garit a vírusos helyzetre való tekintettel, hogy nála nem tudnak demózni.
Nektek esetleges van jobb ajánlatok?

Azt mondta elvileg 200at szánna rá egyik hónapban és a következőben megint tudna 200at. Én javasoltam neki, hogy akkor várja meg amíg egyben lesz a 400 és akkor nézelődjön.:) De persze szeretné azért olcsón megúszni.:)

Szerencsére úgy néz ki sikerült rábeszélnem, hogy használtat vegyen, mert ő újat akart mindenből.:)

Köszi előre is az infókat.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52615) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Sziasztok.Az Audyssey esetében a MultiEQ XT-t, azaz a szobakorrekciót kapcsolgatva ki be (Reference / OFF) a beállított távolságok és hangerők nem változnak ugye? Elvégeztem a házit, kipróbáltam extrém eltolással, megmaradtak ezek az értékek még füllel is, de szeretnék biztosra menni hátha valamiről megfeledkezem.

(#52616) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Tudom hogy a soundbar akár szitokszó is lehet sokaknak, de azért ezzel kapcsolatban kérdeznék. Nem saját részre keresek, szülőnek kellene valami megoldás egy 50"-os tv-hez. Mivel idős, így nem kell erősítő és egyéb sok madzagos cucc, csak valami ami jobban szól mint a tv hangszórója.Szeretnék neki valamit, mert most a karantén idejére hazavittem neki egy igen régi 2.1-es külön mélynyomóval rendelkező pc-s Logitech hangszórószettet. ( a minőség nyilván sehol sincs, csak nagyobb mélyeket lehetett kicsikarni úgy hogy a tv hangszórója is szólt párhuzamosan, hogy a párbeszédek ne menjenek el egy tompa brummogásba)
Mivel ez csak próbára jó, ezért szeretnék neki valamit amit automatikusan ki-be kapcsol a tv és van valami normális hangja is.
A lényeg, legyen valami mély benne, ha afilmben van valami mélyhang az hallatszódjon, és a párbeszédek is tiszták legyenek. Zene nem lényeg, a sokpontx nem lényeg, atmos és egyéb nem lényeg, csak legyen jobb mint a tv hangszórója és mondjuk jobb mint egy pc-s, fejhallgatócsatlakozós 2.1 rendszer.
nyilván az ár miatt, mert drágán már láttam jópofa szetteket mélynyomóval, ezek biztos jók lennének erre a célra, de nem akar még egy tv árát költeni.
Szóval a kérdés adott, van ilyen soundbar vagy akár más ( akár2.1) es hangszóró megoldás elfogadható áron ( olcsón) ilyen célra? ( nullától max 100-ig, de inkább jóval lentebb az utóbbitól - ha van ilyen, akár kínából is )
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#52617) #09634560 válasza mexel (#52616) üzenetére


#09634560
törölt tag

100-ért már biztosan kapsz, és sztem elég ha leakasztasz egy olyant a mediamark (vagy más áruház, webáruház) amin van HDMI bemenet ARC-vel és beállitod neki a HDMI CEC-et (sync, anynet, stb néven vannak tévéfüggően) és nem kell ki-be kapcsolgatni, elintézi a tévé a be-kikapcsolást is. Ha drágállod akkor optikai bemenetest vegyél (mindegyiken van!) csak azokhoz kapsz távot külön amivel ki-be kapcsolod, hangosithatsz, némithatsz, bemenetet váltasz. Vannak külön mélynyomóval ellátottak is.
Bövebbet a topikjában kellene de az is tele van tanácskérővel. Nekem volt párral dolgom de tul egyszerű, még szüleidnek is menne a beállitása, nem nehezebb mint pl egy mikro vagy hasonló ami majdnemhogy plug&play.

(#52618) BBéci válasza mexel (#52616) üzenetére


BBéci
titán

A topik téma tudnivalói között ez szerepel első helyen, vastag betűkkel kiemelve:
"- A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik."

Keresd fel a soundbar topikot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52619) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok!

Tud esetleg valaki linkelni HDMI 2.0a kábelt, ami nem horror áron van? 4k 60hz Hdr-re kellene, de szinte csak sima 2.0 van mindenhol vagy horror áron akad ritkán.
Illetve itt is van visszafelé kompatibilitás!? Vagyis ha van egy 2.0a csatlakozós erősitőm és tv-m, akkor összeköthetem őket 2.1-es HDMI-vel is?

(#52620) BBéci válasza Manimaci (#52619) üzenetére


BBéci
titán

Kábelekre nem érvényes a számozás, nem létezik olyan szabvány, ezt már legalább hússzor leírtam.
Átviteli adatokat nézz, vagy a hivatalos megnevezéseket: Premium High Speed, Ultra High Speed.
Természetesen visszafelé kompatibilisek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52621) spiky03 válasza spiky03 (#52614) üzenetére


spiky03
veterán

Erre nem ad senki sem tippet havernak?:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52622) mettek válasza spiky03 (#52621) üzenetére


mettek
addikt

200-250-ből tuti nem kap komplett rendezert ugyhogy hajrá sztem. 40 négyzetméterre valóban nagyobb rendszer kellene de azt ugysem fizetné meg ugyhogy szintén marad ez.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52623) mexel válasza BBéci (#52618) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, ott valóban csak kérdés van. Akkor azt hiszem nekiállok olvasgatni és majd meghallgatok párat, a tanácsadás ezekben az esetekben úgyis szubjektív ( és nem is mindig ér sokat)
Őszre kell csak, majd ha lesz időm veszek pár olcsóbbat és letesztelem.

(#52624) zsoika válasza Manimaci (#52619) üzenetére


zsoika
addikt

pl. [link]

(#52625) #09634560 válasza spiky03 (#52621) üzenetére


#09634560
törölt tag

Engem is a kb 40 négyzetméter tartott vissza, valamint az hogy használt piac 1 hét alatt kicsit változik és a jobb vételek hamar elfogynak.
Komplett szettbe ez lenne értékelhető de a concept akkora térbe nagyon szűk, amit kinéztél, meg kezdetnek oké de 686 akkora térbe kevés, itt az erősítő is szűk keresztmetszet.
Valamint azért kell 4k, HDR? ha nem akkor ez vagy ez erősítőnek mehetne, ha igen, kellene neki akkor ez.
Hangfalnak ez, kiegészítve ezzel és később mélynyomó..

(#52626) Manimaci válasza BBéci (#52620) üzenetére


Manimaci
tag

Akkor felteszem a kérdést, hogy hány Gb-es kábelt keressek, hogy ne legyen probléma a 4k 60hz Hdr10 videók átvitelével!?
Amugy miként képesek növelni a sávszélességet, ha ugyanaz a 19szálas vezeték plusz 19pines csatlakozó van rajta? Vastagabb vezeték? Vagy más anyag?

(#52627) Quqesz válasza Manimaci (#52626) üzenetére


Quqesz
nagyúr

10gps vagy 18gps kábelt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52628) Quetz válasza Manimaci (#52626) üzenetére


Quetz
őstag

Wikipedia alapján így növelték a sávszélességet:
The increase in maximum bandwidth is achieved by increasing both the bitrate of the data channels and the number of channels. Previous HDMI versions use three data channels (each operating at up to 6.0 GHz in HDMI 2.0, or up to 3.4 GHz in HDMI 1.4), with an additional channel for the TMDS clock signal, which runs at a fraction of the data channel speed (one tenth the speed, or up to 340 MHz, for signaling rates up to 3.4 GHz; one fortieth the speed, or up to 150 MHz, for signaling rates between 3.4 and 6.0 GHz). HDMI 2.1 doubles the signaling rate of the data channels to 12 GHz (12 Gbit/s). The structure of the data has been changed to use a new packet-based format with an embedded clock signal, which allows what was formerly the TMDS clock channel to be used as a fourth data channel instead, increasing the signaling rate across that channel to 12 GHz as well. These changes increase the aggregate bandwidth from 18.0 Gbit/s (3 × 6.0 Gbit/s) to 48.0 Gbit/s (4 × 12.0 Gbit/s), a 2.66x improvement in bandwidth. In addition, the data is transmitted more efficiently by using a 16b/18b encoding scheme, which uses a larger percentage of the bandwidth for data rather than DC balancing compared to the TMDS scheme used by previous versions (88.8% compared to 80%). This, in combination with the 2.66x bandwidth, raises the maximum data rate of HDMI 2.1 from 14.4 Gbit/s to 42.66 Gbit/s, approximately 2.96x the data rate of HDMI 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#52629) Manimaci válasza Quetz (#52628) üzenetére


Manimaci
tag

Vagyis a frekvenciával variálnak ezek szerint. Illetve hogy a nagyobb frekit birja feszteségek nélkül, a vezető vastagságát is növelték!? Igy már világosabb a dolog. :)

(#52630) Quetz válasza Manimaci (#52629) üzenetére


Quetz
őstag

A vezető vastagságáról nem írnak. A wikipedia annyit tartalmaz, hogy 12GHz-re növelték az adat továbbítás frekvenciáját, illetve az eddig clock vezetéknek használt szálon is küldenek adatot. Így lesz 3x6Gbit-ből 4x12Gbit átvitel. (Ez az átvitel a már TMDS kódolt adatra vonatkozik, nem a nyers adatra).
Azt már a HDMI org-n lehet olvasni, hogy a nagyfrekvenciás átvitel érzékenyebb a zajbetörése, ezért 2-3m hosszú passzív kábelekről beszélhetünk csak.

(#52631) Quqesz válasza Manimaci (#52629) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[ez] pl asszem itt is jónak volt mondva

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52632) zsoika válasza Quqesz (#52631) üzenetére


zsoika
addikt

A Delockot én is ajánlom ...eddig csak pozitív tapasztalatom van vele.

(#52633) Shkiz0 válasza #09634560 (#52625) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én Jamo 626 (ami kb ugyanaz mint a 606 csak dizájn változott, elhagyták a zongoralakk külsőt) + NR686 kombóról tudok nyilatkozni, 25nm2-en még bőven okés, de ugye az nem 40.
Másik, hogy ugye nem látjuk, hogy is néz ki az a 40nm2 milyen az elrendezés, könnyen lehet, hogy elég lehet oda a linkelt szett, mert ugye a nappali meg konyha egybe van, de nyilván a konyha részből nem opció a tv nézés :)
Én inkább tartanék a 626 esetén a szokásos HDMI board hibától, pláne annak fényében ami a fényképen is látszik.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52634) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Jelenleg a kábeltévés beltéri a DD hangot csak optikán továbbítja, HDMI-n nem. Van egy Denon X520BT erősítőm. Ha a beltérit a CBL/SAT bemenetre kötöm az optikai kábelt pedig szintén erre a nevű optikai bemenetre, akkor nem jön át a DD hang.
Ha az Input menüben az Input Assign-t beállítom a CBL/SAT optikai bementre, akkor sem változik semmi.
Hogy lehet ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#52635) spiky03 válasza #09634560 (#52625) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infókat. :R
Tovább is dobom havernak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52636) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Egy Harman-Kardon HKTS 11 szolgál most házimozira (csak filmek!).
Szeretném lecserélni, egy hasonló méretekkel rendelkező 5.1 szettre.
Ami fontos, hogy hangban (minőség) azért többet várnék az utódtól.

A Bose Acoustimass 10 mennyivel teljesítene jobban?

Illetve tudtok ajánlani (akár olcsóbban is, sőt :) ) a Bose helyett jobbat/olcsóbbat?

Köszönöm.

(#52637) zsoika válasza jambiyya (#52636) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Az a Bose semmivel nem tud többet a HK tól ...sőt.
Ha találnál egy [link] vagy [link] .
Sajnos a kicsi szatelit szettekben lévő mély/közép sugárzó többnyire alkalmatlan a 80Hz es ajánlott vágásra.....Minél nagyobb membránút és magas sugárzósat válassz!

(#52638) BBéci válasza zsoika (#52632) üzenetére


BBéci
titán

A követelmény: "4k 60hz Hdr10".
Tudtommal ilyennel nincs tapasztalatod.

Az a Bose semmivel nem tud többet a HK tól ...sőt.
:Y
Hallgattad, használtad azt a Bose szettet?
Én igen és megdöbbentően, hihetetlenül jó a hangja, nem lehet egy napon emlegetni a HK-val. Vidáman ellennék vele egy 20 négyzetméternél kisebb szobában. Viszont 450000 forintot nem adnék érte, de a felét azt simán megéri.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52639) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Köszönöm Mindenkinek a segítő hozzászólásokat, használatba vettem az új rendszert.
Denon AVR-x3600H
Quadral Ascent 80LE + Center + Phase 16 hátterek
SVS PB1000 sub.
Sajnos a mélyláda nem akarja azt, amit én hallani szeretnék…
Borzasztó vérszegény, elsőre azt mondanám, nem is brummog semmit, de az erősítővel futatott hangfal beállítások teszt hangjára brummogott egy keveset.
De a korábbi, JBL ES250P-hez képest ez konvergál a nullához…
Beállításoknál:
minden hangfal Small, minden hangfal 80Hz, mélyláda esetén hagytam a 120 Hz-et.
De nagyon nem jó. Reméltem, hogy esetleg a bejáratás ennyire visszafogottan indulhat, de többek véleménye szerint ez nem okés (40% hangerőt használtam eddig max. a rendszeren.)
Végül megcsináltam a 8 lépéses Denon-os kalibrációt és az eredmény pár helyen talán alátámasztja az aggodalmamat(???):
A rendszer a frontokat visszaállította Large-ra. (Center+háttér Small)
Távolság bemérésre rendben volt a 2 front és a köztük lévő center (kb. 270 cm-ek), de a mélyláda 330cm, az a szomszéd területe...
Levels:
Frontok -6 dB és -7 dB
Center -6 dB
Hátterek -7,5 dB és -8,5 dB
és -7,5 dB a mélyláda.
Amiből nem tudok levonni következtetést:
Crossovers:
Front: Full Band
Center 40 Hz
Háttér 60 Hz
Mindezen száraz számokból hozzáértő mire következtetne méyládát illetően?
Köszönöm!

(#52640) jambiyya válasza zsoika (#52637) üzenetére


jambiyya
őstag

Lol, vagy nem hallottad még a HK-t és/vagy a Bose-t, vagy a hallásoddal van gond. Az a Bose nagyon ott van, csak piszok drága, a HK meg egy nagyon alap szet.
Egyébként ha pici szatelitekre azt írják, hogy 120Hz alá mennek, akkor az már gyanús szerintem, az a 80Hz necces.

Btw, köszi a linkeket, néztem én is őket: szubok gyengének tűnnek (igen, tudom, vannak ekkora szubok nagy hanggal), de egyébként jók lehetnek.
A gondom az, hogy nem hallottam még egyiket sem, és reméletm van itt olyan, aki több hsonlót is hallott már.

És igen, tudom hogy a "pici/dizájnos" és a "jó hangú" tulajdonságok nem egyeztethetőek össze, de most ez van.

(#52641) zsoika válasza BBéci (#52638) üzenetére


zsoika
addikt

1. A Delockra mint márkára gondoltam hogy ajánlom. Szerintem jó ár/érték arányú kábeleket gyárt és tudja azt ami rá van írva.
2. Igen hallottam azt a Bose szettet...anno még írtam is róla hogy nekem egy PC s szetthez hasonlitott(minden szatelitet a mélyládába kell kötni). Hangra engem nem kápráztatott el (Denon x1000-el volt hajtva emlékeim szerint) ...max. hk szint. Egy panel nappaliban üzemeltem be ,kb 20nm.

(#52642) zsoika válasza jambiyya (#52640) üzenetére


zsoika
addikt

Nézd....volt nem 1 ( nem is 2) szatelit szettem és az egyik szebben szólt mint a másik,de mára már tudom ,hogy ha nem tudja az 5.0 a 80Hz et kiköhögni akkor kihallod a mélyláda helyét.
Elacinál hallgatózva értettem meg mennyire másképpen szól egy 80Hz en vágott rendszer és hogy nekem fontos az, hogy a sub helyét ne halljam ki.
Az én tanácsom az ,hogy olyan szettet vegyél amit tudsz 80Hz en vágni mert akkor fogsz igazán fölfelé lépni hangban.

(#52643) #09634560 válasza wrathchild (#52639) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mérd újra úgy hogy vedd lejjebb a mélyládán levő hangerőt, szvsz, és/vagy helyezd odébb a mélynyomót, főleg fal mellől vedd el.

(#52644) zsoika válasza zsoika (#52641) üzenetére


zsoika
addikt

Denon x1200 volt de mindegy [link]

(#52645) BBéci válasza zsoika (#52641) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen az a Denon volt kevés hozzá, akár 1000, akár 1200 a típusszáma. Egy 450000 forintos szettről van szó.
Tartom a véleményemet, kiváló hangú szett, a HK-k a fasorban sincsenek hozzá képest.

(#52639) wrathchild
Ott valami rettenetesen el van kefélve. Ezt igazolja a bemérés utáni durva jelszint-csökkentés. Tehát nem a szubládával van baj.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52646) #98221312 válasza BBéci (#52645) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nálam -10 körül vannnak! :O

(#52647) zsoika válasza BBéci (#52645) üzenetére


zsoika
addikt

Én nem éreztem ennyire jónak, a Bose árképzését meg ismerjük .... /2 -vel. :D

jambiyya: Vedd meg akkor a Bose szettet mielőtt a HK-t eladod és akkor tudod egyszerre tesztelni őket.....a vesztes repül.

(#52648) wrathchild válasza BBéci (#52645) üzenetére


wrathchild
tag

Én is nagyon bízom benne, hogy így van.
Elég határozott az álláspontod, de nem tudom, mire gondolsz :)
Merre induljak, ha feltételezzük, hogy a sub mégis okés?
Audioquest Irish Red a subkábel, remélhetőleg ez nem lehet a gyenge pont.
Sub-tól eltekintve nagyon jól szólnak a hangfalak, elvileg minden megfelelően van csatlakoztatva, a kalibrációig minden hangfal small-ra volt állítva....
Ami feltűnő volt, hogy a kalibráció alatt minden hangfalból egy azonos erősségűnek érzett hangjelzés ismétlődőtt, a mélyládánál viszont rettentő halk, valóban csak éppen hallható brummogás...
Van javaslatod, mit tegyek? :) Köszi!!

(#52649) zsoika válasza wrathchild (#52648) üzenetére


zsoika
addikt

Mérj egy újat ,de egy pontban (ne tedd arrébb a mikrofont) és a lehető legkevesebbet( amint engedi lépj tovább a bemérésből...talán 4 mérés után már továbbenged).
A mérés után a frontokat tedd vissza smalba és mind 80 Hz , LFE 120Hz.

[ Szerkesztve ]

(#52650) mettek válasza wrathchild (#52639) üzenetére


mettek
addikt

Ezt olvasd el amit a haladóba írtam. Én 2 db sb2000 pro szubbal is megszenvedtem. Nálam hasonlóan rossz helyen van az ülőpozíció mint nálad. A mérésből és a sovány szubból egyértelműen az következik hogy kiloltási vagy kiemelési pontban ülsz. A hangfalak erős visszafogása kiemelésre utal...a szub gyengesége pedig kioltásra de lehet az audissey sem tudja már mi van..nem túl jó az a bemérőrendszer.

A lényeg hogy ahogy a linkelt hozzászólásban is írtam rew és umik 1 nélkül nem fogod tudni gelyre tenni rendesen a szubot.

Még egy klasszikus dolgot próbálhatsz meg hogy az ülőpozícióba teszed a szubot és négykézláb végighallgatok a szoba széleit hogy hol szól a legerősebben...na oda kell tenni a szubot bár ettől még nem lesz kiegyenlített hangod.

Vagy tologatod a szubot ide oda ha van hely és ahol tetszik ott hagyod. Én ezért is vettem kicsi sb szubokat hogy el lehessen helyezni szinte akárhol.

A lényeg hogy nem a szub a rossz hanem a szoba illetve a kanapé helye. IIlletve rossz akiusztikai környezetben az audossey lehet hogy többet árt mint használ. Próbáld meg hogy manuálisan állítod be a távolságot, a hangot mondjuk telefonos hangnyomás mérővel. A szubot és vagy a kanapét pedig mindenképpen át kell helyezni.

Ui: a szub nálam is iszonyat halkan szinte alig adott ki hangot audissey mérés során amit én sem értettem. Most dirac bemérős avr-em van...ennél normális szub hangot kapok beméréskor. Szóval az is az audissey hibája. Semmire nem való.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.