Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) Dorian válasza mpo (#52100) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem cél pc-m (Bodor Feri féle) van, analóg táppal, passzív hűtéssel. Igaz audio célú, de a filmlejátszás lazán megy neki, Dune lejátszónál simán jobb képpel, hanggal. A felbontás csupán csak egy a sok képminőségi jellemzőből.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52102) embe válasza Dorian (#52101) üzenetére


embe
nagyúr

" cél pc-m (Bodor Feri féle)" - Milyen ez a pc? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52103) tamasgolf1


tamasgolf1
csendes újonc

Én egy amd a8 alapu htpc-t használok lejátszásra rx460-as videokártyával. Egy légegeres mini billentyűzet / távirányító van hozzá, de kodi a lejátszó szoftver azt meg lehet mobilról is vezényelni. 1080as mkv-kat szoltam nézni általában, van hogy csak 720ast, szerintem a minőségre nem lehet panasz. A 4k engem sem érdekel, a tv-m sem tudja de lehet a full hd pana 65vt65 plazma egy két 4k lcd-t lever. Htpc, ps3, ps4 van az avr-re rádugva, egy műholdas digi vevő a tvre. Tv-ről vissza egy optikai kábel az avr-re. Az avr egy yamaha htr-2064 ezt tervezem lecserélni most.

(#52104) smiti válasza embe (#52102) üzenetére


smiti
addikt

Lehet hogy Bodor Ferenc , manta-z az avx fórumról ? :B

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52105) embe válasza smiti (#52104) üzenetére


embe
nagyúr

Minden bizonnyal. De akkor nekem azok a gépek annak a bizonyos lónak a túloldalán vannak. :N

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52106) mazdacomprex válasza mettek (#52047) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Ma megjött a 2 rp6000 .Egyenlőre még normális hangfalkábel nincs azt a napokban nézek és rendelek.Ahogy javasoltad nem hallgatom hangosan csak tv-film nézés megy egyenlőre így hamarabb bejáródnak gondolom ha huzamosabb ideig szólnak.A közép is rendben van nekem.A magasok nagyon szépen szólnak véleményem szerint,a mélyeket még nem nagyon tapasztaltam csak nemrég kötöttem be őket.A következő a center lesz amivel bővítem a rendszert de ahoz még gyűjteni kell sajna nem születtem milliomosnak :DD :DD Én eddig nem tapasztaltam azt a V hangzást eddig.

(#52107) cimbi186 válasza mazdacomprex (#52106) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Ezt hallgasd meg vagy kétszer fél hangerőn, picit felgyorsítja a bejáratást:
IsoTek - Full System Enhancer & Rejuvenation Disc
(magos oldalon is fent van)

(#52108) mettek válasza mazdacomprex (#52106) üzenetére


mettek
addikt

Gratulálok hozzá. Jo filmezést és zene hallgatást. ;)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52109) Quqesz válasza mazdacomprex (#52106) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Használd egészséggel! :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52110) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

Sziasztok, fejleszteni szeretném hangrendszerem, amiben segítségeteket, tanácsotokat kérném.
a technikám:
TV: panasonic 50ST60(amit szeretnék majd oledre cserélni a későbbiekben)
erősítő: rotel RA 920 AX
hangfal: Tannoy Revlution R2
a szekrényben porosodik egy FX Audio DAC X6 (kínából rendelt)
Az első elképzelésem szerint a rotelt cserélném + mélynyomó. Fontos számomra a zene is sztereoban, nem csupán a házimozi élmény. Használt eszközök szóba jöhetnek, elsőre kb 150-180 ezer Forint határt jelölnék. Társasházban élek, amierikai konyhás nappali kb 45 nm, amiből a nappali 20-22 nm.
Köszönöm a segítséget.
Zsolt

(#52111) Dorian válasza galacsindobá (#52110) üzenetére


Dorian
félisten

Azt a TV-t biztos nem cserélném le amíg működik, a hangfalak is tök jók.
Első körben én is a Rotelt cserélném, meg persze a DAC-ot.
Mélynyomó nehéz kérdés, mert egy zenére is alkalmas darab önmagában 200-tól kezdődik, én az elején erősítő és DAC csere után kihúznám nélküle amíg nem gyűjtesz össze megint pénzt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52112) tibbike01 válasza Dorian (#52111) üzenetére


tibbike01
őstag

Miért jobb a plazma tv, mint pl egy led vagy oled? Bocs az off-ért.

(#52113) #09634560 válasza tibbike01 (#52112) üzenetére


#09634560
törölt tag

sokkal természetesebb a képe, és elmegy a feketéje a 0-ig valamint a mozgásfelbontása is sokkal részletesebb. Talán az OLED megközeliti. Ezt úgy képzeld el hogy nekem köztudottan (topikot értem ezalatt) sokdioptriás szemüvegem van de nekem is feltünően jobb a plazma tévé képe. Ha lenne eladó G60 vagy jobb,V vagy VT plazma, gondolkodás nélkül elcserélném vele a jelenlevő 4k-s Sony 8-as sorozatú tévém és akár rá is fizetnék, minden szívfájdalom nélkül.

(#52114) Sanko29


Sanko29
csendes újonc

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy szerintetek melyik hangfalpárt vegyem meg egyenlőre sztereó zenehallgatásra, később majd kiegészitem 5.1 mozira is..
Marantz AV receiver SR5014-hez
https://www.marantz.com/hu-hu/shop/avreceiver/sr5014
( 8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08%, 2ch Drive 100 W,
6 ohm, 1 kHz. 0.7%, 2ch Drive 140 W)

Ezekről a falra szerelhető hangfalakról lenne szó

1. Quadral PHASE 190
https://www.quadral.com/en/produkt/phase-190/
Nom./music power (W): 110/150
Frequency response (Hz): 48...55.000
Crossover frequency (Hz): 3.200
Efficiency (dB/1W/1m): 88
Impedance (Ohm): 8

vagy

2. Canton Atelier 700
https://www.canton.de/en/hifi/atelier/atelier-700?number=03486
Nom./music power (W): 100/160
Frequency response (Hz): 35...40.000
Crossover frequency (Hz): 3.000
Efficiency (dB/1W/1m): 89,5
Nominal impedanz (Ω): 4-8

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#52115) BBéci válasza Sanko29 (#52114) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettőt háttér (surround), vagy mennyezeti (Atmos, stb.) sugárzónak ajánlja a gyártója, nem frontsugárzónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52116) tibbike01 válasza #09634560 (#52113) üzenetére


tibbike01
őstag

Furcsa, hogy még 2020-ban is van olyan ember, aki plazma TV-re vágyik. :B
Én az Alza bemutató terem séta után körberöhögök bármilyen plazma TV-t. Dehát izlések és pofonok.

(#52117) Dorian válasza tibbike01 (#52116) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, te otthon bemutatótermi fényviszonyok közt demó anyagokat nézel? :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52118) Sanko29 válasza BBéci (#52115) üzenetére


Sanko29
csendes újonc

De használható front-nak is, szintén a gyártó oldaláról (KOMPAKT-LAUTSPRECHER)
https://www.canton.de/de/hifi/atelier/

Szerinted melyik jobb?
Quadral? https://www.quadral.com/en/produkt/phase-190/
vagy
ez a Canton? https://www.canton.de/de/hifi/atelier/atelier-700?number=03486

[ Szerkesztve ]

(#52119) #98221312 válasza tibbike01 (#52116) üzenetére


#98221312
törölt tag

Aki valaha hosszú távon használt plazmát, annak a szeme soha nem fogja megszokni a LED tv-k mozgásmegjelenítését.

(#52120) #09634560 válasza Dorian (#52117) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyetértek.

Jigsaw04: és ez előny: hatalmas előny.

[ Szerkesztve ]

(#52121) mettek válasza Sanko29 (#52118) üzenetére


mettek
addikt

Specifikációra ugyanazt tudják. A cantonnak kicsit nagyobbak a membránjai de nem gondolom hogy hangban lenne különbség. Vedd az olcsóbbat vagy amelyik dizájnra jobban tetszik.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52122) wrathchild


wrathchild
tag

Udv!
Hazimozi rendszer valtas/vasarlas elott allok. Az ebben a forumban tapasztaltak alapjan belepo szint eloszobaja....
(Nekem persze premium...:))
Mindent tisztan lattam magam elott.. de az utolso napokban felmerult nehany kerdes.
Ezekbol maradt ide nehany.
Fogyasztasi cel:
kemeny rock-metal CD-Tidal Premium Stream.
Fele-fele sztereo es TV-n bluray 5.1 koncert. +
“Duborgos” HD 5.1 filmek
(fontos a robbanas dinamika is, de foleg a szetszorodo repeszek foldre esesenek hangjat szeretnem frankon hallani.)
Erosito 2 eselyes:
Denon X2600H
Marantz SR5014
Tudom, hogy a Marantz komolyabb minoseg, a kerdes:
ebben az also arfekvesben is megeri-e a +70.000 ft-ot???
(a picit jobb sztereo hangzas miatt biznek benne, de tanakodom rajta. Kesobb sincs tervben kulon sztereo erosito!!! Yamaha nem tetszik fazonra)
Masik kerdes:
DALI Oberon 7 volt a terv (kesobb Oberon Vokal+Dali sub)
De bejott a kepbe:
Quadral Ascent 80 LE (kesobb ebbol a csaladbol center+sub)
De ugy tunik, ezt egy (egyik legjobb, legelismertebb) bolt forgalmazza itthon excluzive.
A jelen helyzetben meghallgatni nem tudom.
Ezert kerdezem, AKINEK pont ilyen hangfallal volt/van tapasztalata esetleg Denon/Marantz alja parositassal:
melyiket ajanlana a fent korulirt fogyasztasi celokra?
Oberon 7, Quadral Ascent 80 LE?
(A korabbi rendszer Denon x2300w+JBL Northridge E90+csaladtagjai volt(ak).
Remelem, ez nemi reszletek, finomsagokbeli elorelepes lehet....)
Koszi!

(#52123) #09634560 válasza wrathchild (#52122) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én meghallgatnék egy Onkyót erre a célra: egy RZ 730 pont kijönne az 5014 árában és feljebb is van az emlitett denon-marantz párostól.
Másik: ha azonos áron van: quadral.

(#52124) Sanko29 válasza mettek (#52121) üzenetére


Sanko29
csendes újonc

Ok, köszi.

Ami külömbség még talán megfontolandó, hogy a Quadral Frequency response (Hz): 48-ra megy csak le a
Canton meg Frequency response (Hz): 35-re..

(#52125) #09634560 válasza Sanko29 (#52124) üzenetére


#09634560
törölt tag

ha házimozinak lesz akkor mindegy: mélynyomó kell és akkor ugyse kell 80 alá vinni egyiket sem: olcsóbbikat vedd, nem vesztesz vele, mármint a pár hertz-el.

(#52126) Sanko29 válasza #09634560 (#52125) üzenetére


Sanko29
csendes újonc

Is-is re használnám, először csak sztereo, majd később kiegésziteném 5,1-re.
Vagy majd ha már meglesz az 5.1akkor zenére használjam 2.1-nek(mélynyomóval?)
Amúgy a kettő közti 13-hertz külömbség tényleg jelentéktelen?

(#52127) NYCHO


NYCHO
csendes tag

Sziasztok !
Tudom, hogy hülye a kérdés,de hogy lehet egy passzív subot integrálni egy 5.1 erősítővel ellátott rendszerbe, aminek vonalszintű sub kimenetek van? A + B használva van. Nyilván szeretnék aktív subot, de most csak ez áll rendelkezésemre. A, és a B-re meg rákötni a subot ?

(#52128) mettek válasza wrathchild (#52122) üzenetére


mettek
addikt

Nekem ascent szettem volt. Imádtam. Nagyon jo hangja van de a legelső ami eszembe jut róla az a nyílt hang. Nagyon széles a hangszinpada, levegős hangja van. De ezektől önmagukban nem kapsz hatalmas basszust. Ahhoz egy nagyon jó szubláda kell. Neked talán inkább reflexes, pl egy svs pb2000 ami pont kifutó ezért akciós.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52129) galacsindobá válasza Dorian (#52111) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

Köszi!
Milyen márka irányába nézelődjek?

(#52130) BBéci válasza tibbike01 (#52116) üzenetére


BBéci
titán

Plazmám van, 60-70 különféle tévé itthoni tesztelése után választottam. Semelyik LCD nem ér a nyomába sem, OLED-ek közül a legújabb, 1 millió forint körüliek vannak vele versenyben.
Tőlem annyit röhöghetsz, amennyit akar, mert a jelek szerint fogalmad nincs arról, milyen a jó képminőség.

(#52124) Sanko29
A gyártók által megadott adatok a legtöbb esetben köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Ebben élen jár a Canton, hatalmasakat szoktak kamuzni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52131) aerosmith válasza mazdacomprex (#52106) üzenetére


aerosmith
őstag

(#52132) Dorian válasza galacsindobá (#52129) üzenetére


Dorian
félisten

Első kérdés: valami okból kell AVR, vagy megfelelő a sztereó erősítő + DAC kombó? Előbbinek van mindenféle csatlakozási lehetősége, nagyjából működő akusztikai bemérőrendszere,és különböző szolgáltatásai (kékszlovák, stb) biztosan távorányítós, utóbbi viszont azonos áron sokkal jobb hangminőséget ad és hiba esetén jóval olcsóbban javítható. Mi a forrásod, ahonnan a filmeket, zenéket lejátszod?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52133) galacsindobá válasza Dorian (#52132) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

Köszi, lehet inkább a jobb minőséget választanám, így sztereo erősítő. telefonról illetve Beelink MINI MXIII TV Box-ról megy a zene és a film. Innen szeretnék továbblépni.
Köszi!

(#52134) I'am Dony válasza tibbike01 (#52116) üzenetére


I'am Dony
őstag

Aha vannak.
Akik otthon nézik.... :DD
:W

(#52135) BBéci válasza galacsindobá (#52133) üzenetére


BBéci
titán

Telefon, mint lejátszó? Akkor a jó hangminőség csak álom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52136) mazdacomprex válasza Quqesz (#52109) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Köszi.Igazad volt filmnézésnél csodálkoztam hogy tud ilyen mélyet adni az a kis 16cmes hangszóró :Y .Kellemes csalódás eddig.

(#52137) mazdacomprex válasza aerosmith (#52131) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

:R Köszi szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#52138) galacsindobá válasza I'am Dony (#52134) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

Igen, ezen szeretnék változtatni. CD lejátszót már nem használok, maradt a FLAC.

(#52139) tamasgolf1 válasza #09634560 (#52113) üzenetére


tamasgolf1
csendes újonc

Több évig hűen szolgált egy belépő TX-P50X50B imádtam, annak ellenére hogy kellett egy jó sötétítő függöny hogy nappal élvezhető legyen nézni. Most is megvan a vendég szobában. Tavaly sikerült hozzájutnom egy TX-P65VT65-höz ami egy csuda jó tv, lcd-re semmilyen formaba nem cserélném, oledre talán de az nem az én pénztárcám kategóriája. Haverom pana 65fz902 oled tv-je az azért más kategória szerintem az azért jobb tv. Bár nekem van egy olyan véleményem hogy a régebbi 50es panàm színei az en szememnek selymesebbek, a vt elég sötét.

(#52140) mettek válasza galacsindobá (#52138) üzenetére


mettek
addikt

Egy jó hálózati lejátszó kell és arról mehet telefonról vezérelve a Tidal vagy Spotify.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52141) galacsindobá válasza mettek (#52140) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

ez így még nem jutott eszembe. mit ajánlanál? köszönöm!
Ahogy korábban írtam ezek vannak most: panasonic 50ST60,rotel RA 920 AX
Tannoy Revlution R2,FX Audio DAC X6, Beelink MINI MXIII

[ Szerkesztve ]

(#52142) sapex válasza tibbike01 (#52116) üzenetére


sapex
tag

Én egy Panasonic 65vt60 plazma tévé tulajdonosa vagyok, két darab lcd tv mellett . Nekem LCD tv nézni a plazma után kicsit tulozva a nézhetelen kategóriát súrolja nem is nézem őket ... Sőt a mostani OLEDekre sem cserélném le annyira elégedett vagyok vele, illetve nem vagyok biztos benne hogy képminőségben überelné ... úgyhogy szerintem ilyet csak az mond aki nem látta a plazma tv képet otthoni körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#52143) aerosmith válasza BBéci (#52020) üzenetére


aerosmith
őstag

Igazad van, át is mentem a soundbar fórumba.

[ Szerkesztve ]

(#52144) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Monitor Audio Bronze 2 mennyire lehet jó választás frontoknak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52145) Gombinyó válasza LógaGéza (#52144) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én annak használom, mert nem tudtam megoldani az álló hangfal elhelyezését. Igazából nincs hiányérzetem pedig előtte csak álló volt. Sub van mellette.

(#52146) BBéci válasza LógaGéza (#52144) üzenetére


BBéci
titán

Jó választás, de a tudása maximumát csakis állványra helyezve tudja megmutatni. Abban az esetben pontosan annyi helyre van szüksége, mintha állódoboz lenne. Fontos a falaktól való nagy távolság, is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52147) fucsaj válasza #09634560 (#51890) üzenetére


fucsaj
csendes tag

többször átgondoltam azóta, sajnos kénytelen leszek a használt irányba elmenni.
Van most egy [link] 2300w 115e ért, erre gondoltam.
2600h hoz képest mit vesztenék? Laikus szemmel az összehasonlításokból nekem nem sok lényeges különbség jött le.
Hangfalra már nem olyan egyszerű a használt piac :)
Tegyük fel megveszek egy Dal Concept 6 -ot 80e ért... de honnan lesz meg a többi darab hozzá?
Szoktak fenn lenni 5.0 szettek is jó áron ebben a kategóriában?
Szerdán elugrok hallgatózni bemutatóterembe.

(#52148) LógaGéza válasza BBéci (#52146) üzenetére


LógaGéza
addikt

Álló dobozzal az a baj, hogy a macsek biztos nekiesne, annak nagyon nem tudnék örülni. Most is állványon van a SCS178 frontja, és így nem bántja, de pl a subcsőbe szeret benyúlkálni, valószínű a frontnál is így lenne - ha meg rajta lenne a rács, akkor annak a szövetét szedné szét...

Gombinyó
Mekkora területen van neked? Attól félek, hogy gyenge lenne...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52149) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok,
Van egy Samsung 7412RU (2019) TV-m. A gondom a hangjával van. (többek között)
Erősítőt kötnék rá, két célból:
1. egy sima híradót is tisztességes hangszórókon hallgatnék (nem kell térhatás)
1. Mede8er lejátszóról filmeket 5.1-ben, 1080p
Az elképzelésem, hogy vennék pl egy Denon AVR-X550BT erősítőt (ez csak egy hirtelen választás, a kategória lényeg, akár Yamaha RX-S602 is lehet)
A kérdésem, hogy a lenti elvárásaim megvalósíthatóak-e ezzel?
-rákötném a TV HDMI ARC bemenetére. Ettől azt várom, h a TV bekapcsolásakor bekapcsolódik az erősítő és a TV hangja az erősítőre kötött hangszórón szól minden egyéb gombnyomás, csatornaválasztás, stb nélkül. A hangerőt pedig a TV távirányítójával szabályozhassam. (Tehát egyáltalán ne legyen szükség az erősítő távirányítójára) Bónusz elvárás, hogy az erősítő bekapcsoláskor ne "bootoljon" hosszú másodpercekig, a hang kb. rögtön kezdjen szólni.
-Az erősítő HDMI bemenetre menne a mediabox. Elvárás, hogy a kép átkerüljön az erősítőn keresztül a TV-re, a hang pedig az erősítőre kötött hangszórón szóljon DD5.1, DTS, stb kódolással.
-A maradék HDMI bemenetekre menne PC, Xbox. Minden esetben elvárás, hogy a kép átmenjen a TV-re, a hang pedig az erősítőre. Ebből adódik, h ha egyszerre több eszköz van bekapcsolt állapotban rákötve az erősítőre, akkor melyik képét-hangját adja tovább? Ilyen esetben, gondolom a forrás váltó gombokkal ezt tudom szabályozni. Azaz megy pl a híradó, a hangja az erősítőn. bekapcsolom a PC-t, de az erősítő ne váltson át erre az új forrásra (se a kép, se a hang), csak, ha forrás választó gombot nyomok a deck-en, akkor viszont mindkettő. (ugye, amíg csak a híradó ment, az erősítőnek csak a hanggal kellett foglalkoznia, forrás váltás után viszont képet is át kell engednie magán)
-Az is megoldás, hogy a TV többi HDMI bemenetére kötöm a PC-t, XBoxot, akkor szintén az lenne a kívánatos, ha a hang az erősítőn szólna..
Köszönöm a válaszokat.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#52150) mpo válasza zjuhasz (#52149) üzenetére


mpo
veterán

Az, hogy egy vagy több távirányítót használsz, a HDMI-CEC elintézi. Én nem használom.
A tévén kell forrást választani, tévét nézel vagy a médialejátszóra vagy egyébre kapcsolsz.
A tévén a hangkimenetet át kell állítani, hogy ne a sajátja szóljon.
A többit meg kikísérletezed, de lehet, hogy készülékfüggő.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.