Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) mettek válasza dzsémsz (#52347) üzenetére


mettek
addikt

Hangfalszett.

Erősítő

Szubláda [link]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52352) dzsémsz válasza mettek (#52351) üzenetére


dzsémsz
kezdő

Köszönöm szépen, én is pont ilyen összegekért néztem. :W

(#52353) galaxys80 válasza galaxys80 (#52348) üzenetére


galaxys80
veterán

Úgy néz ki megtaláltam a megoldást. :)
Adaptive DRC a funkció neve. Alacsony hangerőnél leveszi az effektek hangerejét. Normál hangerőnél pedig teljes az effektek hangereje.
Ez léphetett az egykori night mód helyébe. Annyi az előnye, hogy ez automatikusan történik.

(#52354) mettek válasza dzsémsz (#52352) üzenetére


mettek
addikt

Nyilván rgy kis ironia volt benne. Ha nem írod be mekkora helyiségbe, milyen összegben, szub nélkül vagy azzal, hawznqltan vagy újan akkor nehéz segíteni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52355) dzsémsz válasza mettek (#52354) üzenetére


dzsémsz
kezdő

200 alatt legyen, lehet használt is apple tvhez kellene ahogy már mondtam, 20nmre.

[ Szerkesztve ]

(#52356) gab1ka válasza Dorian (#52350) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Bakker, igazad van, ezt benéztem :) a 3 hangfal egyenes síkját vettem alapul, tévesen.

(#52357) galaxys80 válasza galaxys80 (#52353) üzenetére


galaxys80
veterán

Van itt olyan aki használja ezt a funkciót? Érdemes ezt bekapcsolva hagyni? Működik rendesen, hogy alacsonyabb hangerőn leveszi a dinamikát, magasabb hangerőn pedig teljes dinamika megy?
Vagy érdemesebb ezt manuálisan be-ki kapcsolni ha éjszaka filmezek?

(#52358) gab1ka válasza galaxys80 (#52357) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem ennél egyszerűbb ha a Quick Select megoldással valamelyik gombra teszed a távon, én legalábbis Denonon így tettem, gondolom a Yamahán is hasonló ha nem ugyanaz.Így egy gombnyomásra váltogatható, a begyorstárazott beállításokat pedig el is nevezheted így még az erősítőn is láthatod hogy "Night mode" vagy ami szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#52359) galaxys80 válasza gab1ka (#52358) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha jól működik az automatikus állítás, akkor annál nincs legegyszerűbb. :)
De azért utána nézek, majd ennek a gyorsgombnak.

(#52360) dzsémsz válasza mettek (#52354) üzenetére


dzsémsz
kezdő

Köszönöm a segítséget!!!

(#52361) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv.
Egy erősítőnél miért lényegi elem, illetve mikor az, hogy 4k vagy hdr stb képes? Ha van egy mediplayer az erősítő előtt, akkor is számít az erősítő 4k hiánya 4k tartalomnál vagy akkor csak simán átmegy az erősítőn a jel érintetlenül a megjelenítő felé?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#52362) mpo válasza FerNandor (#52361) üzenetére


mpo
veterán

Ha mindegyik tudná, akkor nem is kellene feltüntetni egyiknél sem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52363) FerNandor válasza mpo (#52362) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#52364) tamasgolf1 válasza galaxys80 (#52357) üzenetére


tamasgolf1
csendes újonc

Ikerházban lakom és sokszor késő este moziztunk akkor bekapcsoltam mert nem akartam a szomszédot zavarni de mindig kikapcsoltam utána. Alacsony hangerőn tényleg észrevenni valamit. Most hogy járvány van és a szomszéd lelépett valahova nem használom. Lehet hülyeség de ha egy mód van rá mindig "straight" módban használom az erősítőt mindenféle dsp meg hangjavitó funkciót kikapcsolva.

(#52365) tamasgolf1 válasza zjuhasz (#52334) üzenetére


tamasgolf1
csendes újonc

Szia! Te vsx933-ast használsz? Mesélnél róla egy kicsit? Nagyon szemezgetek egy ilyennel. Köszi

(#52366) galaxys80 válasza tamasgolf1 (#52364) üzenetére


galaxys80
veterán

Délután tesztelgettem kicsit. Alacsony hangerőnél nagyon sokat segít. Érthetővé válik a beszéd
és nem kell állandóan a hangerővel játszani a sima szöveg és az effektes részek között.
Normál, magasabb hangerőnél viszont semmi hatását nem lehet érezni. (Ez is az elvárt)
Szóval nálam marad bekapcsolva. Régóta hiányzott ez a funkció. :)

(#52367) ctrlaltdel13 válasza galaxys80 (#52366) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Eredeti vagy szinkronos hangot hallgatsz?

(#52368) galaxys80 válasza ctrlaltdel13 (#52367) üzenetére


galaxys80
veterán

Változó. Mindegyiket szoktam. De eredeti hangnál is ugyanúgy fennáll amit írtam.

(#52369) galaxys80 válasza galaxys80 (#52366) üzenetére


galaxys80
veterán

Úgy néz ki mégis marad a manuális kapcsolgatás, mert ha automatán van, akkor meg nagyon nehezen vagy nem kapcsol be a sub alacsony hangerőn.
Nem egyszerű az élet. :)

(#52370) zjuhasz válasza galaxys80 (#52366) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

nem én leszek a te embered. ;) tegnap vettem meg, így érdemi tapasztalat még nincs, de az első benyomások jók... Onkyo NR646 volt még a kalapban, de az használt lett volna, ez meg új. Fontos volt, h ne legyen nagy a mélysége (ez 37cm) így befér a TV szekrény polcra. A 2. HDMI kimenet és a 2. optikai bemenet hiánya lehet később gond. Bekapcs után kb 7 sec, mire megszólal, nekem ez picit zavaró, mert a tv már 2-3 másodperc után ad képet, de így a hangra még várni kell.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#52371) BBéci válasza #98221312 (#52346) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, egyiket sem szoktam használni, csakis az érintetlen eredeti hangot szeretem hallani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52372) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, mivel sajnos nem találtam jobb topikot! :)

Szóval szeretnék itthonra egy ilyen BT transmittert aminek annyi lenne a dolga, hogy napközben a PC-ről érkező (analóg line out) jelet kitolja a BT-s aptX-LL fejesre, esténként pedig a TV-ről érkező (Digital optical) jelet küldené a sztereó (analóg RCA) Line in hangfal bemenetére.

A termék kézikönyve alapján szerintetek alkalmas erre az eszköz?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#52373) galaxys80 válasza gab1ka (#52358) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem találtam sajnos ilyen lehetőséget.
Illetve van hasonló ,de ott csak meghatározott funkciókat lehet beállítani.

(#52374) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv,

Egy Onkyo TX-SR 508-hez egy sima Inakustik Premium 2x2,5 kábelt használtam (Wharfedale VR 400) banán dugók nélkül. Most viszont picit át lett rendezve a helyük, ezért a meglévő kábelem mellé vásárolnom kell majd egy hosszabb 5m~ darabot. Viszont az újra összeszerelésnél felraknék banán dugókat rá.
Anno szemezgettem a Nakamichi banándugókkal, de nem vásároltam meg.
Saját oldalukról melyiket érdemes rendesen ehhez a "szetthez"? Van nagy különbség köztük?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#52375) Quqesz válasza Dictator^ (#52374) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha jól emlélszem nem szokták ajánlani ezt a félét itt a topikban. A lényeg ha nem mozgatod hetente/havonta a hangfalakat felesleges.......és csak ront rajta.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52376) Dictator^ válasza Quqesz (#52375) üzenetére


Dictator^
veterán

Most egy ideig remélhetőleg nagy mozgás nem lesz.
Akkor marad dugók nélkül, csak a plusz kábelt kell beszereznem :)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#52377) gab1ka válasza galaxys80 (#52373) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Yamaháknál SCENE SELECT résznék keresd.Röviden, az adott beállításokkal hosszan nyomod a 4 Scene gomb (Bluray,TV stb a távon) egyikét, majd a beállításokban átállítod a dynamic volume-t ON-ra és így hosszan nyomod egy másik Scene gombot.Nálam Denon van, itt pl a Dynamic EQ, Dynamic Volume-t stb könnyedén 1 gombnyomásra tehetem, minden más, forrás, hangerő stb pedig azon marad ami épp az hosszan nyomás pillanatában volt.Persze meglehet hogy a Yamahánál szűkösebb a megjegyeztethető dolgok listája, próbáld ki.

(#52378) galaxys80 válasza gab1ka (#52377) üzenetére


galaxys80
veterán

Tökre megörültem mikor írtad, mert ez teljesen járható útnak tűnt. De sajnos nem működik. Mert míg pl az ugyanebben a menüben levő dsp program az sceen-enként beállítható, az Adaptive DRC az nem. Ha az egyiken off-ra teszem, akkor a másik sceen-en is átugrik arra. :(

(#52379) gab1ka válasza galaxys80 (#52378) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Akkor sajnos nálad ez nem megoldható, bár biztos lehet van valami módja amivel ezt a távon könnyen elérheted hogy ne kelljen minden alkalommal a menükben bogarászni. Talán annyit javasolnék ami amolyan félmegoldás szerű, hogy ugyanezeknek a SCENE gombok egyikére szimplán mentsd el valamelyik Stereo DSP-t, ahol nincs bimmbumm meg susogás jobbról balról, hanem kb pure módban a két front szól.Én az esti híradó nézéshez vagy igazán késő esti filmezéshez be se kapcsolom az erősítőt, a párbeszédcentrikus tartalmakhoz megfelel a tv hangszórója és hangereje.Mivel ARC-t használok így ez egy szimpla erősítő kikapcsolást jelent és máris minden szól tovább a tvn.Ennél kényelmesebb megoldást nem tudok elképzelni.

(#52380) galaxys80 válasza gab1ka (#52379) üzenetére


galaxys80
veterán

Én tv nézéshez alapból is érintetlen (straight) módot használok, így 99%-ban sztereo. :)
Az nekem tökéletesen megfelel.
Marad a manuális állítás arra az esetre, ha esti mozizás van. Sokat nem kell a menüben turkálni hozza egyébként. 3 gombnyomás.
Csak az ezer éves yamaha avr-en anno volt erre egy dedikált gomb.
Egyebkent nincs már gond a sub-al bekapcsolt Adaptive DRC-vel sem. Viszont ilyenkor rettentő hangos lesz ha sztereo adás van.
Úgyhogy marad alap beállításon és esti mozinál meg
bekapcsolom. Más nem maradt sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#52381) mettek


mettek
addikt

Ha valaki tényleg olcsó hangfalszettet keres az caapjon le erre [link] a HKTS 16-ra gyorsan.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52382) galaxys80 válasza galaxys80 (#52378) üzenetére


galaxys80
veterán

Yamaha tulajoktól szeretném kérni, hogy akinek van ideje vagy kedve az legyen kedves megnézni, hogy náluk működik-e az, hogy különböző scene-re, különböző Adaptive DRC beállítást lehet tenni.
Hátha csak én benáztam el valamit. :)

(#52383) wrathchild válasza BBéci (#52234) üzenetére


wrathchild
tag

Nem kicsit... :)

(#52384) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv!
18nm téglalap szoba (belmagasság 2,65, tehát 48m3)
13nm-es "négyzete" (3 fal+szélső front vonala által határolt terület. A bámulás-hallgatási pozíció és szemben a rendszer a hosszanti falak mentén) az élményzóna.
Denon AVR-x3600H a biztos pont.
60% Dübörgős filmek (1080p mkv x.264, bluray) és 5.1 metál koncertfilmek
+ 35% heavy metál CD+Tidal veszteségmentes zene HEOS-on.
5% itt vállalhatatlan formátum .. :)
Álmodoztam (szerintem nagyon szép is) quadral Ascent 80LE frontokról.
Azonban a zenei stílus miatt Argentum 590-et ajánlották, mert az Ascent ILYEN ZENÉHEZ a hangkarakteréből adódóan hamar "fárasztó". A metálhoz az Argentum 590 egyértelműen "jobb".
Ezt meg tudja Valaki erősíteni, akinek esetleg mindkét fenti quadral-lal volt tapasztalata?

Házi-mozira viszont Ascent-et ajánlották a jobb részletezés okán.
Ide vonatkozó kérdésem:
ezt tudomásul véve is van annyira szignifikáns különbség Ascent javára házi-mozin, hogy a fenti fogyasztási szokások alapján az megérjen (centerrel együtt) plusz 120ezer ft-ot?
Alapból túl sok nekem anyagilag az Ascent, de hosszú időre tervezek a mostani rendszerrel, valós és határozott élménytöbblet esetén inkább elnyújtom időben a rendszer véglegessé tételét. De az esetleges nüanszok nem érnek +120ezret és +x hónapot :)

Illetve mélyláda esetén "csak" SVS belépő szint a max. anyagi lehetőség, azaz SB/PB1000.
Olvastam olyan véleményt, hogy a belépő SVS-ek nem rendelkeznek olyan ár/élmény faktorral, ami kiemeli azokat a konkurenciából. Ellentétben a magasabb osztályúakkal, amik határozottan jók e szempotból (3-4000, ultra...) Nem váltanék később sem SVS esetén jobbra, amit most veszek, az marad jó ideig!!
Az egységesség elve ez esetben indokolhat inkább quadral Qube 10-est, vagy az SVS belépő SB/PB1000 is üti azt?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52385) mettek válasza wrathchild (#52384) üzenetére


mettek
addikt

Keress rá a forumon belüli illetve a haladó topikban is az ascentre, többször volt róla szó.

Szubból most az XTZ akciós. Ez ugyanaz a teljesítmény mint az svs pb1000.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52386) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Nos megérkezett a Zensor 1 és Zensor 3, utóbbiak kerültek előre, Vokalt és Subot még vadászok épp.Kábel terén Qed Performance 79-re (2.5mm) esett a választás, mivel az Oehlbach 20 méteres gurigája helyett szerettem volna méterre kaphatót választani ha esetleg a későbbiekben kellene még, vagy más elrendezés esetén más hosszak (nem szívesen keverném sem a kábeleket sem a keresztmetszetet, nem kizárt hogy kezdeti OCD jeleit produkálom :) ). Valahogy úgy jött ki a lépés hogy a szükséges hossz esetén egy QED XT 25-ös 1 méteres kábelt a kosárba rakva éppen eltűnt a 20k feletti vásárlás esetén a 2000ft-os postadíj, azaz árban ugyanott maradtam, így lehetőségem nyílt egy "ingyen" összehasonlításra.Eddig csak külső szemlélőként néztem az ilyen snake oil vitákat, hiszen a réz az réz ugye..ugye?! Gondoltam ez egy jó alkalom lesz arra hogy megtudjam hogy lemaradok e valamiről egy 850 Ft-os kábel esetén.A két front hangszóróból az egyiket az XT25-el bekötve, míg a másikat a Performance 79-el indult a "vakteszt", pure direkt mód, hanyattvágódás, csukott szem, zene közben pedig a lejátszón jobbra balra rángattam stereo-ban a hangot, hogy csak 1-1 hangszóró szóljon. Tudom ez így leírva röhejes, de azt gondolom ennél direktebb megoldás talán nem is létezik. (Természetesen előtte azonos kábellel is meghallgattam nincs e kirívó differencia akusztikából adódóan stb, nem volt)

Szörnyen csalódott vagyok, a félelmem beigazolódott.

Döbbenetes hogy mennyire hallható a különbség kábel és kábel között. Tudom hogy itt ezzel sokan tisztában is vannak, csak szerettem volna megosztani a tapasztalatom. Természetesen nem ég és föld, és ami még biztosabb hogy nem valószínű hogy meg tudnám mondani a szobát elhagyva akár csak 10 perc után, de a jelenség már számomra is egyértelmű.Jelenleg csak ezért már nem ruházok be újból a front szekcióért, viszont ha 0-ról kezdeném akkor azt hiszem nagyon erősen megfontolnám a 2.5x-ös felárat.

(#52387) Quetz válasza gab1ka (#52386) üzenetére


Quetz
őstag

Természetesen szimmetrikusan elhelyezett és bútorozott szobában teszteltél, méréssel ellenőrizted, hogy a jobb/ball kimenet ugyanazt a jelet küldi ki, illetve természetesen mono hangsávot használtál tesztelésre, nehogy a sztereó mix megzavarjon... :W

[ Szerkesztve ]

(#52388) embe válasza gab1ka (#52386) üzenetére


embe
nagyúr

Nem tudom jól értem-e...
De a jobb frontot bekötötted az egyik kábellel, a bal frontot a másikkal, és így hasonlítottad össze.
Ha igen akkor, már bocs, de hülyeséget csináltál. Mert így az egyik hangfalból szólt a jobb oldalra szánt hang anyag, míg a másikból a balra szánt.
Ha így volt, akkor ha ugyanazzal a kábellel kötöd is be a két hangfalat, akkor sem fog egyformán szólni, hisz más "jön belőle". Lehet az egyikből hangsúlyosabban szól a bőgő, a másikban a cin.
Egyforma kábellel kell bekötni mindkettőt, és úgy hallgatni ugyanazt az anyagot..

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52389) gab1ka válasza embe (#52388) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Mint írtam ezt azért csináltam így ahogy, mert csak erre volt módom ingyen, azért ennél jobban engem sem érdekelt a dolog.Természetesen tisztában vagyok vele hogy sztereó hangkép meg jobb bal csatorna nem ugyanaz stb stb, nem valami perdöntő hitelesített bizonyítékgyártás vezérelt, azt szerettem volna tudni hogy én érzékeny vagyok e a dologra.Ugyanakkor elenyésző mértékű zenét hallgatok csak a kísérlet miatt hallgattam meg pár, hozzám annyira nem közel álló hangszeresebb, lassabb hangvételű alkotást pl Ben Howard - Promise és hozzá hasonlóakat, e mellett pedig számos más elektronikus tuccituccit ami már inkább az én ízlésem valamint végül pár film párbeszédébe ami ugye esetemben a center 1 csatornáját szólaltatja meg éppen a két hangszórón. Sztereó hangkép ide vagy oda, egymás tetejére állítva sem, ~2 méterre egymástól sem nagyon, és közvetlenül egymás mellé helyezve sem hallottam különbséget azonos kábellel. Felcserélt kábellel teljesen egyértelműen más volt az amit hallottam ugyanabból a két dobozból. Az egyszerű ciccegés sziszegés nem tudom mennyire igényel pontosan két csatornát és annak a tökéletes találkozását, az olcsóbb kábelen egyértelműen tompábbnak hatott egy hangyányit, míg az XT25-el az énekhang vékonyodott el egy lehelletnyit.Összességében röhejes és komolytalan vagy sem, szerintem ha ezzel a legrosszabb felállással is ilyen nyilvánvaló a különbség, akkor feltételezem az ilyen dolgok csak még súlyosabban jelennének meg egy komolyabb rendszeren még tökéletesebb körülmények közt.

(#52390) Quetz válasza gab1ka (#52389) üzenetére


Quetz
őstag

Mindenki érzékeny a tudati befolyásolásra, ennek estél te is áldozatul. Mint ahogy a következő képen is különböző színűnek látod A és B kockákat, pedig nem azok.

Checker shadow illusion - Wikipedia

De ha 2.5x pénz akarsz fizetni leheletnyi/hangyányi vélt különbségért, akkor tedd azt. A boldogság megfizethetetlen, minden másra ott a mastercard. :D

(#52391) mettek válasza Quetz (#52390) üzenetére


mettek
addikt

Nem értem miért nem mér valaki egyet rew-vel egyik másik kábelre. Ezekben a fórumokban a legtöbben elméleti szakértők meg megmondó emberek de hogy valaki hozna saját mérést ahogy én is tettem...olyan nincs.

Innentől azt is kirohogom aki szerint a 2 szub mindig jobb mint az 1.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52392) gab1ka válasza Quetz (#52390) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ebben a fórumban is ahogy mindenhol máshol is mindig minden tanácskérésre a végső válasz hogy hallgassa meg az ember saját maga meg tapasztalja meg stb stb.Én megmondom őszintén a kérdés előtt meglehetősen kétkedtem, sőt látatlanul azoknak a táborát erősítettem akik szerint a fizikát így meg úgy nem lehet megerőszakolni blabla,pláne ha egy Audioholics alapító tag akinek 50k$-os ultrahighend frontjai vannak/voltak és agyba főbe méreget miközben 75 cent/méter árú kábeleket ajánlgat mint több mint elég, akkor nagy baj nem lehet, bár gyanús volt néha az a mértékű szinte már propaganda szagú ellenállás amit a témában mutat.

A leheletnyi/hangyányi jelzőt szándékosan használtam, mivel egyáltalán nem szerettem volna bizonygatni semmit különösen nem odaszúrni senkinek aki nincs ilyen véleményen,csak elmesélni egy érdekes tapasztalatot.A különbség teljesen egyértelműen hallható a két termék hangkaraktere között.

Bizonygatni nem szeretnék, különösen nem úgy hogy más mondja meg nekem hogy én pontosan mit tapasztaltam, azt hittem van aki hasznát veszi egy ilyen beszámolónak, már bánom hogy leírtam, meglehet hogy rossz helyen tettem ezt közzé.

Az olcsóbb kábelekkel használom tovább a rendszeremet megelégedéssel, amit tudni szerettem volna erről a vonatkozásáról a dolognak,azt megtudtam.

(#52393) #98221312


#98221312
törölt tag

Tegnapi nap folyamán barátommal (aki nem foglalkozik hangrendszerekkel) csináltunk vaktesztelést!

Lejátszók HDMI bitstream hangjára voltam kíváncsi, ami ugye vitatott téma!
Nemrég hozzám került egy CA Azur BD lejátszó, ami egy kommersz Sony S6700-at váltott. (Pontosabban nem váltott, Netflix-re megtartottam)

Szóval: Megkértem, hogy az Oblivion film egy jelenetét indítsa el az általa gondolt lejátszóba, majd takarja le a készüléket, hogy véletlenül se lássam melyik megy.
Még a szobába is csak akkor mentem be, amikor már indította a filmet, hogy a tálca hangja se árulja el melyik készülékbe rakta a korongot.

10/10 lett az eredmény!!!
Mindig eltaláltam melyik játékos megy!!
Barátom a kb a 7. próbánál röhögve közölte, hogy hagyjuk már végre abba, mert még ő is hallja a változást.

Amik árulkodóak voltak: Dinamika, a mélynyomó hangja, és a háttérzene hangereje.

gab1ka:

Sokakkal ellentétben, Te kipróbáltad, és leírtad amit tapasztaltál.
Nincs ezzel semmi gond, én szívesen olvastam!

[ Szerkesztve ]

(#52394) Quqesz válasza #98221312 (#52393) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Olyan nekem is kéne(CA bd lejátszó).... :O

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52395) #98221312 válasza Quqesz (#52394) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nézegesd a használtpiacot, időként előbukkan egy egy darab!

(#52396) Swenk


Swenk
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Denon AVR -X1500H erősítő. Nem találom rajta a "PURE DIRECT" beállítási lehetőséget. A távján van egy sárga "pure" felirató gomb, ha megnyomom "Direct"-et ír ki, ha még egyszer megnyomom, akkor "Auto"-ra vált. Soha nem jelez "Pure Direct"-et, nem alszik el a kijelző. Elő lehet csalni pure direct sound módot valahogy?
Köszönöm előre is.

(#52397) Swenk


Swenk
tag

Ez van a leírásában:

1 Nyomja meg a PURE-t a “PURE DIRECT”kiválasztásához.
A kijelző elsötétedik és a "csak hang lejátszás" elindul.
0 A DIRECT és a PURE DIRECT módban az alábbi menüpontok nem állíthatók:
0 Hangszín (v109.oldal)
0 Restaurátor (v 147.oldal)
0 MultEQ® XT (v150.oldal)
0 Dinamikus EQ(v 151.oldal)
0 Dinamikus hangerő (v 152.oldal)
0 Grafikus EQ (v152.oldal)
MEGJEGYZÉS
0 Videó jelek csak akkor mennek ki, ha a HDMI jel RURE DIRECT módban van
lejátszva.
0 Amikor a PURE DIRECT mód van kiválasztva, a kijelző kb. 5 másodperc után
kikapcsol.
A következő oldalon meg ez:

Ez a mód érzékeli a bemenő digitális jel típusát, és automatikusan
kiválasztja a lejátszásnak megfelelő módot.
Sztereó lejátszást csinál, amikor a bemenő jel PCM.
Ha Dolby Digital, vagy DTS a bemenő jel, akkor a zene lejátszása a
megfelelő csatorna számban történik
1 Nyomja meg a PURE-t, az “Auto” kiválasztásához.
Auto térhangzás lejátszás elkezdődik.

(#52398) #98221312 válasza Swenk (#52397) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nálam a sárga gomb.
Egyszer megnyomom "Direct" , kétszer "Pure direct", 3-szor "Auto".

(#52399) I'am Dony válasza mettek (#52381) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi a linket, le is csaptam az 5.0-ra. :R
Plafonra egy próbát megér

(#52400) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
Tud egy erősítőben hosszútávon az bármilyen kárt okozni, ha WLAN hálózatra van kapcsolódva és így elvileg standby módból az applikációval ébreszthető? Gondolom így akkor folyamatosan dolgozik a háttérben a hálókártya, ha akár valami csökkentett módban, de gondolom folyamatosan aktív valamennyire.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.