Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) aerosmith válasza Gino20 (#52199) üzenetére


aerosmith
őstag

milyen soundbarod van?

(#52202) Zephy válasza BBéci (#52184) üzenetére


Zephy
csendes tag

eARC azért kell mert a tv is tudja és évekre előre tervezem az erősítőt, ami alatt a hangfalak is cserélve lesznek majd. Az biztos hogy nem milliós hangfalak de az is, hogy nem ez a szint, DD és DTS szinten tökéletesen szólnak, tudják amit kell, ezért sem akarom egyelőre leváltani, de köszönöm :)
Többen írták, hogy 150W fél teljesítményen és remeg a kanapé 20nm-en, nyilván ez függ az elosztástól de 4200 brutálisan hangzik :D

(#52185) gab1ka
Ez tényleg fontos tényező én is néztem. Elvileg az LG idén ad ki firmware frissítést (részlegesen kint is van) a problémára ami a saját lejátszójával megoldja. A többi appnál már a fejlesztőkön múlik de Plexet pl már nem is nagyon használok, a smartshare player eddig mindent hibátlanul elvitt.
Ha az LG nem siet a javítással, tényleg meggondolandó, bár most nem sokkal olcsóbbak a megelőző típusok, az X1500H pl csak 10 ezerrel olcsóbb mint az X1600H.
Ha minden kötél szakad rádugok mindent az erősítőre, úgy tárgytalan az eARC de ezt szeretném elkerülni.
Az a 380 euro nem rossz ár, köszönöm a tippet, sajnos egy szót sem tudok németül :D Viszont kérdezősködtem kicsit ma és ~20% kedvezményt tudnék rá kapni, így hasonló áron (138k) el tudnám hozni az 1600H-t, teljesen hivatalosan garival és hasonló kedvezményt kapnék a mélyládára.

(#52203) ClioRS


ClioRS
őstag

Yamaha RX-V485 és Onkyo SKS-HT588 közé milyen kábelt javasoltok, na meg honnan?

(#52204) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Mindenkinek köszönöm a válaszokat, segítséget a 3.1 házi-mozi rendszer ügyében.
Ahogy az gondolom másokkal is lenni szokott, az utolsó, vásárlás előtti kérdések szültek még öt újabbat…. Összegezve az olvasottakat és a válaszokat úgy tűnik a mélyláda (és a center) esetén érdemes nagyobbat álmodnom.
Ez viszont a fronthangfal kiválasztásában üt vissza. A terv quadral Ascent 80LE (esetleg Polk Signature S60, egyiket sem tudtam meghallgatni jelen helyzetben, de quadral felé húzok) volt.
Mindent összevetve viszont ez lenne a végleges:
Denon AVR-x3600H
quadral Argentum 590 frontok
quadral Ascent 10LE center
SVS SB1000 mélyláda
Ez (915ezer) is sokkal több, mint az eredetileg tervezett keret, de több nincs.
Én még a PC azon korszakában nőttem fel, amikor az alaptétel ez volt: a PC-d pont olyan erős, mint a leggyengébb alkatrésze. Kicsit ezt megfordítva kérdezem:
a rendszer egységességét figyelembe véve nem túl komoly a mélyláda és a center?
Pl. elég „komoly” és erős ez a Denon (600W, állítólag a korábbi 4500H transzformátora van benne) ahhoz, hogy ezt a mélyládát hajtsa? (ahogy olvastam, reflexeshez elég kisebb erő, de a zárt gyorsabb (mint ez), pontosabb (ezért ezt választom), csak több kraft kell neki)?
Center esetén ebben a rendszerben megéri a felárat az Ascent, vagy tök ugyanazt nyújtja (metál+akció filmek) az Argentum 510 Base?
Köszönöm!

(#52205) mpo válasza wrathchild (#52204) üzenetére


mpo
veterán

Közel 1 millióból többet ki lehet hozni a 3.1-nél, akár 5.1.2-t is.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52206) mettek válasza wrathchild (#52204) üzenetére


mettek
addikt

A mélyládának saját, beépített erősítője van. A házimozi erősítő csak a többi hangfalat hajtja. Illetve én nem keverném az argentum frontokat az ascent centerrel. Egy típus legyen.

Ha úgyis van mélyládád ráadásul zárt ami bölcs döntés akkor szinte felesleges nagy álló frontokat venned, ezzel spórolhatsz. Ott az Ascent 20Le polcsugárzó..igaz ehhez kell 2 állvány is de az nem nagy összeg. Ez mehet az Ascent centerrel...ez igy 350 plusz állvány ami legyen 30ezer pluszba kb. Az Ascentek megérik a felárat...az argentumhoz képest jóval szebben szólnak.

Nem tudom mekkora a szoba de az sb1000 kevés lesz. Legalább sb2000 kellene. Vagy van most az avx aprón 2db svs sb12nsd 300ezerért, az tuti lenne. Az erősítőbe nem szólok bele mert a Denont nem ismerem de ha fontos a zenehallgatás is akkor Marantzot vegyél.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52207) fucsaj


fucsaj
csendes tag

Beszereztem egy Denon X2300w-t.
Jelenleg lejátszó híján rákötöttem a TV HDMI ARC csatlakozójára.
Sajnos az örömöt nem kicsit beárnyékolja, hogy ha Dolby tartalmat játszok le a TV-n, párszáz ms-et késik a hang. Egyik beállítás sem javít a helyzeten. Egyedül ha átdobom PCM-re, de akkor bukó a dolby.
Egyébként LG TV, a netet fellapozva nem csak én szívok vele.
Valaki találkozott már hasonlóval?

(#52208) gab1ka válasza Zephy (#52202) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem tudtam, vagy legalábbis elkerültem a figyelmem hogy csak bolti áron gondolkodsz, így tényleg jobb választás lehet az 1600, az ajánlat amit kaptál pedig különösen vonzóvá teszi.Lehet kicsit magamból indultam ki, én 80-ért vettem nemrég egy 1500h-t, mivel nem volt 1600 használtan és nem akartam +50-60e ftot kifizetni egy funkcióért aminek hasznát sem veszem, továbbá esetemben egészen biztos hogy a 3600-ra is megtörténik a csere a jövőben ha kicsit normalizálódik majd az ára.Nem vagyok szakértő, a többiek majd kijavítanak, de az itteni tanácsokból leszűrve az 1000-es széria nem igazán hosszútávra javasolt, mintha nem engedne teret a majdani hangfalak bővítésére illetve a tudásbeli különbségeik felfedésére, azaz lehet hogy jobban járnál egy 2600-al, de hangsúlyozom ezt csak feltételezem.

(#52209) mettek válasza fucsaj (#52207) üzenetére


mettek
addikt

Ez igy abszolút nem jo. Mármint hogy a tv-d dekódolja a hangot, ezért is késik a hang. Ha nincs a tv-n pass through lehetőség akkor hagyd pcm-en. Ilyenkor megkapod a térhangzást csak ilyenkor nem írja ki hogy dolbydigital. Kellene venned egy külső lejátszót es hagyni a tv semmire való lejátszóját.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52210) wrathchild válasza mpo (#52205) üzenetére


wrathchild
tag

Na igen, én 800-ból szerettem volna 5.1-et.
De csak előre lépéssel hangzásminőségben (Denon 2300+JBL E90..)
Néhány kizáró ok (angol-amerikai hangfalak) és vélemény után duzzadt fel a ktg....
Pl a sub.. :)

(#52211) zsoika válasza fucsaj (#52207) üzenetére


zsoika
addikt

Az auto lip sync et próbáld, vagy manuálisan is tudsz csúszást állítani

(#52212) wrathchild válasza mettek (#52206) üzenetére


wrathchild
tag

Köszi a választ! Igen, én sem értem pontosan mire írták (talán av-online) tesztben, hogy a zárt SVS-hez nagyobb erősítő kell (példálóztak, hogy ott pl. Denon 7200w volt asszem...) bizonyára csak félreértelmeztem és a teszt a láda saját erősítőjére gondol, azaz maga a cucc kell, hogy magasabb osztályú legyen, pl. SB3000 :) Csak ez furcsán hangzik egy adott tesztben, hogy vegyél másikat...
Ascent-et nehezen engedem el és is, de ennyi a lóvé és ennyi is marad. Nem gyűjtök erre többet, ami most beáll, az marad, a következő a bicikli, egyéb dolgok :)
Így elég tanácstalan vagyok, hogy megtartsak egy egyensúlyt és úgy lépkedjek le-fel... minden döntés 50-80 ezer és több összetevő esetén így csak egy irány marad..... :D
Szoba egésze 22nm tégla 270cm magas, de a frontok által, oldal- és szembefal által behatárolt terület 16nm négyzet, 280cm fejtáv a centertől :)
Köszönöm a tanácsot, meggondolom a polc cuccot!

(#52213) mettek válasza wrathchild (#52212) üzenetére


mettek
addikt

Az egy átlag szoba méret, kb pont ideális. Viszont oda tényleg kell a nagyobb svs. Vagy a 2000-es vagy az említett 2db sb12nsd. Ez utóbbi lenne a legjobb. A polc sugárzók meg azért jöhetnek szóba mert lesz szubod így ha álló frontokat vennél, azokat igyis ugyis vágni kellene 80hz-en...igy pedig nem is használod ki az állók képességét (ahogy én sem amugy). Utólag én is polcsugárzókat vettem volna frontnak.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52214) Dorian válasza mettek (#52213) üzenetére


Dorian
félisten

1 db sb12nsd is elég, ha jól el tudja helyezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52215) mettek válasza Dorian (#52214) üzenetére


mettek
addikt

Ha már szub. Én most tervezek egy másodikat az elac 2070 mellé. Amin gondolkodom az meg egy 2070 de most elég magas az euró ezért drága kicsit az a szub. A másik egy új sb2000 pro. Szerinted megférne a 2070 mellett egy svs?

Igazából csak egy kicsit több kakaót szeretnék a tarzományba vinni. Jelenleg érezni hogy van szub tartomány, telt a hangzás de szeretnék egy kicsit több mellbevágást.
Reflex nem játszik, fontos hogy kicsi legyen a szub.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52216) fucsaj válasza mettek (#52209) üzenetére


fucsaj
csendes tag

Az fura, azt gondolnám, hogy kódolatlanul küldi tovább a kimenetre.
Egyébként van AV synch adjustment / Bypass:
Bypass, Outputs the broadcast signals or the sound from external devices without any audio delay. The audio may be output before the video because of the time the TV takes to process the video input.
De nincs hatással.
Egyetértek, hogy nem optimális megoldás, de most picit utánaolvastam, hogy egy megfelelő Amlogic gép 50k körül lenne, ami nem várt kiadáshoz képest igen magas, főleg, hogy a TV-nek is kéne tudnia.

(#52217) mettek válasza fucsaj (#52216) üzenetére


mettek
addikt

25k geekbuying-on egy Vorke z6 lejátszó, nekem is olyan van. Ebbe dobsz egy micro sd kártyát, rá a CoreElec-et és kész a mediaplayer ami mindent visz usb ről és hálózatról is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52218) LógaGéza válasza mettek (#52217) üzenetére


LógaGéza
addikt

CE alá miért kell 25K-s lejátszó? :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52219) ClioRS válasza ClioRS (#52203) üzenetére


ClioRS
őstag

Erre valaki? :U

(#52220) fucsaj válasza fucsaj (#52216) üzenetére


fucsaj
csendes tag

Ehhez kapcsolódóan lenne még két kérdésem.
Az erősítőn a manual szerint lejátszás közben két "dekódert" jelez:
Első a használt dekóder, második pedig "amelyik a hangot adja ki", ill. "ami használatban van", közte pedig pluszjel.
Tegnap például ezt írta ki: "Dolby D" + "Dolby S".
Auto módban van a lejátszó.
1. Kérdés: Tehát átkonvertálja az erősítő?
Nem egészen látom ennek értelmét.
Azért lehet, mert jelenleg csak 2.0 setuppal használom?
Ha átnyomom 'Pure' módba, akkor mi lesz a változás elméletben? Esetleg nem keveri rá a többi channel-re szánt hangot a két front-ra?

2. Kérdés: Nem is értem pontosan az egész láncolatot, légyszi segítsetek az értelmezésben.
A film Dolby digital plus-ban van kódolva. A lejátszó átkódolja Dolby digital-ra (?minek?), az erősítő pedig Dolby surroundra? DIrekt kipróbáltam PC-vel is, akkor is Dolby D-t írt az erősítő.
Optimálisnak azt érezném, hogy a lejátszó feldolgozás nelkül továbbítja az erősítőnek, aki pedig dekódolja, és továbbítja a hangfalakra.

Köszönöm szépen a visszajelzést.

(#52221) zsoika válasza fucsaj (#52220) üzenetére


zsoika
addikt

"Optimálisnak azt érezném, hogy a lejátszó feldolgozás nelkül továbbítja az erősítőnek, aki pedig dekódolja, és továbbítja a hangfalakra." Alap esetben igen , így kéne de ha a lejátszó prémium minőségben dekódol akkor jobb hangot tudsz elérni ha az dekódol .... tehát ez függ a lánc elemeitől.

[ Szerkesztve ]

(#52222) #09634560 válasza zsoika (#52221) üzenetére


#09634560
törölt tag

"de ha a lejátszó prémium minőségben dekódol akkor jobb hangot tudsz elérni ha az dekódol "
De ahhoz a lejátszó minimum CA vagy OPPO legyyen, vagy pár pioneer modell, tehát a tévé lejátszója abszolut nem ebbe a körbe tartozik.
Fucsaj: Tévé ne dekodoljon! se semmi más csak az erősitő! Eztállitsd be! tévé ne is adjon olyankotr hangot! Lejátszó se kódoljon semmit DDre pláne dd+-ból! Igazi az lenne ha egy médiajátszóról vagy erre a célra használt PCről kapná az erősitő, onnan meg menjen az erősitőben megintcsak mindenféle video-változás nélkül.

(#52223) zsoika válasza #09634560 (#52222) üzenetére


zsoika
addikt

" a tévé lejátszója abszolut nem ebbe a körbe tartozik." Nem bizony! :N Direkt engedtem bő lére a választ, nehogy azt higgye hogy csak egy út van és csak úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#52224) fucsaj válasza #09634560 (#52222) üzenetére


fucsaj
csendes tag

Én is így gondolom. Sajnos elnéztem, most megnéztem újra ès “dolby D+“ + “DS” t ír a tv ről és pc ről lejátszva is. Gondolom a stereo config miatt kódolja át a denon auto módban.
Tehát akkor tv elvileg nem nyúl a hanghoz, továbbra sem értem mért késik. Dehát known issue elvileg, szóval nem is fogom. Egyelőre megy PC ről..

(#52225) embe


embe
nagyúr

Tudom semmit nem jelent, nem mérvadó, nem pontos.
De! Többen is írtátok, hogy telós alkalmazással mértek hangerőt.
Most hogy van időm mókolni, csak kíváncsiságból lehet összehasonlítom az erősítő által mértekkel.
Aki használ ilyet, melyik alkalmazást használja?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52226) Zephy válasza gab1ka (#52208) üzenetére


Zephy
csendes tag

Ellennék én a használttal is, csak nem nagyon van. 80-ért én is rárepülnék :D 50-et nekem sem érne meg az eARC de 10-et mindenképp.
Az a 3600 tényleg elég borsos áron fut, jócskán túl van azon amit rááldoznék, elég volt a C9 most. Viszont a 2600-on elgondolkodom, +30 lenne kb és annyit meg is érne ha jövő biztosabb de egyelőre csak a plusz csatlakozókat és a 4k upscalinget látom, ennek még utána olvasok.

(#52227) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

4k HDMI kábelre már kaptam javaslatot Tőletek, viszont van egy Raspberry Pi4-em, amihez kellene egy micro HDMI 4k kábel.
Tudnátok ilyet is ajánlani? Vagy ehhez valamilyen átalakító kellene.

Anno vettem egy ilyet Aliexpressről ( [link] ), de nem tudom, hogy ez jó lenne-e egy korábbna ajánlott Hama 122210-es kábellel, vagy vegyek valami más micro HDMI megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#52228) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok.

100k alatt 2.0 szettben érdemes gondolkozni? LG 55um7450 tv, lejátszó s905x3 box.
Film és zene Spotifyrol a cél.
Néztem a Sound barokat de nem nyugoztek le, használt is szóba jöhet. Vagy vegyek egy 2.0/2.1 aktív szettet és ennyi?
Előre is köszönöm

(#52229) Gombinyó válasza eastsider (#52228) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, sztem ebben az árban egy kis dac és egy aktív hangfalpár a legjobb kombináció.
Itt tudnak is ajánlani megfelelőt: [link]

(#52230) mettek válasza eastsider (#52228) üzenetére


mettek
addikt

Ennyiből ne gondolkozz házimozi erősítőben. Keress olyan aktív 2.1 szettet amin van optikai bemenet, úgy a tv-ből vagy a lejátszóból át tudod vinni rá a hangot.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52231) embe válasza eastsider (#52228) üzenetére


embe
nagyúr

Én korábban ajánlottam ezt a szettet. Főleg ha egy kis alku is beleférne. 50-60 körül szokott lenni jó 5.1-es erősítő. Kicsit túl lépted a 100-at, de szerintem a soundbartól jobb. Később meg ha rákaptál az izére vehetsz egy olcsó subot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52232) eastsider


eastsider
nagyúr

köszi srácok, én is így gondoltam, de gondoltam hátha van valami best buy :R
akkor végül marad a soundbar/aktív szett. helyem sajnos nem végtelen, nem akarok elkölteni több 100k-t, felesleges ide

(#52233) BBéci válasza mettek (#52209) üzenetére


BBéci
titán

"Ha nincs a tv-n pass through lehetőség akkor hagyd pcm-en."
Abban az esetben is a tv dekódol, pedig szerinted is el kell kerülni. Ráadásul az összes általam ismert tv csak sztereó PCM-et tud kiadni.
Nem létezik, hogy ne lehetne érintetlen hangot kinyerni a tévéből.
Az egyértelmű, hogy normális külső lejátszó kell egy házimozi rendszerbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52234) BBéci válasza wrathchild (#52212) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el még egyszer, figyelmesen azt a tesztet, mert a jelek szerint alaposan félreértetted!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52235) BBéci válasza mettek (#52213) üzenetére


BBéci
titán

"A polc sugárzók meg azért jöhetnek szóba mert lesz szubod így ha álló frontokat vennél, azokat igyis ugyis vágni kellene 80hz-en...igy pedig nem is használod ki az állók képességét"
Ebben a gondolatmenetben hatalmas tévedés van!
Nem szól egyformán két azonos családból származó, 80 Hz-en vágott állványos és állódoboz! Baromira nem! :(
Ha mégis, az a véletlen műve, én még nem találkoztam olyannal. Pont erről beszélgettünk pár hete az egyik ismert és kedvelt bolt tulajdobosával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52236) embe


embe
nagyúr

De ha valaki "szeret lépést akar tartani a technológiával" itt egy AVR "verhetetlen áron" . :Y
És még a szállításért is fizetni kell.....

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52237) BBéci válasza embe (#52225) üzenetére


BBéci
titán

Ez az egyetlen, ami ér valamit, de 100 Hz alatt totálisan megbízhatatlan, pontatlan: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52238) embe válasza BBéci (#52237) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Mint írtam csak kíváncsiságból elszórakozok vele, nem erre fogok alapozni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52239) BBéci válasza BBéci (#52237) üzenetére


BBéci
titán

Helyesbítek, az általam próbált telefonok és tablet mikrofonjai pontatlanok. Összehasonlítottam profi hangnyomásmérővel, a kapott értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52241) #98221312 válasza BBéci (#52235) üzenetére


#98221312
törölt tag

Arról nem beszélve, hogy habár a 80hz az ideális, de előfordulhat, hogy bizonyos akusztikai körülmények között, érdemes 60-on vágni a frontokat.
Nálan pl a mélynyomó rossz elhelyezése, illetve a falhoz közeli hallgatói pozició miatt, jobb ha a centert meg a frontokat 60-on vágom.

Polcra, szekrényre nem érdemes rakni, állványon meg ugyanannyi helyett foglal, mint egy rendes álló hangdoboz.

[ Szerkesztve ]

(#52242) BBéci válasza #99499520 (#52240) üzenetére


BBéci
titán

Ha a szubládát nem azzal akarod beállítani, akkor egész jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52243) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Sziasztok.Hangfalkábel vásár előtt állnék.Egy Denon X1500h és Zensor 3 (elöl) Zensor 1 (hátul) közé szeretnék valamit. Az elsőkhöz 2x2méter volna elég, míg hátra 2x5 métert számoltam.Inakustik Premium 2.5mm, Audioquest G2 2.5mm és Norstone Classic 2.5mm vagy akár 4mm a kiszemelt.Lehet spórolni azzal hogy a hátsók csak 1.5mm-esek legyenek? Ott csak bimmbumm piff puff-hoz kell kakaó.Vagy ez az a szint ahol nincs érdembeli különbség a márkák és az átmérők közt? Legalábbis a felsoroltak közt..Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#52244) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy Onkyo HT-S 3910 5.1 rendszert és olyan problémám van vele, hogy alacsony hangerőn nagyon halkan szól. Tudom, ez most így hülyén hangzik, tekerjem fel a hangerőt és kész, de előtte egy szintén Onkyo 5.1 rendszerem volt (HT-R 390) és amit ott 10-es hangerőn néztem, azt itt kb. a 35-40-esnek felel meg.
A kábelek ugyanazok, mint az előző rendszernél, viszont azt megfigyeltem, hogy a régin 72 volt a max hangerő, ezen az újon pedig 100.
Ami még érdekes, hogy a régin minden egyes hangerő léptetés kb. ugyanakkora hangerő emelkedést produkált, ennél az újnál meg úgy működik, hogy alacsony hangerőn minden léptetés alig hallható változást eredményez, de ahogy növekszik a hangerő, úgy minden egyes léptetés egyre nagyobb változást eredményez hangerőben.
Szóval olyan, mintha a régi a fülnek lineárisan emelte volna a hangerőt, ez az új meg exponenciálisan.
Ez ilyen, vagy kifogtam egy hibás darabot és küldjem vissza?
Gyakorlatilag 10-es hangerőig mintha nem is lehetne hallani semmit.

(#52245) zsoika válasza Jim74 (#52244) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem 50es hangon indul az erősítő és 100 a max....50 alatt szinte nem is hallani.
Szerintem nincs baj , egyszerűen ilyen.

(#52246) #09634560 válasza Jim74 (#52244) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem hibás: be kell állitani a menüben. logaritmikusra van állitva, állitsd lineárisra.

(#52247) Jim74 válasza #09634560 (#52246) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Hol van ez a beállítás, mert én ilyet nem találtam? :(

[ Szerkesztve ]

(#52248) Jim74 válasza zsoika (#52245) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R

(#52249) Quqesz válasza gab1ka (#52243) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ajánlott még a Qed kábelei, az Oelbach [link] kábelei is(van sima réz is az oldalon).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52250) #09634560 válasza Jim74 (#52247) üzenetére


#09634560
törölt tag

4:40 ott az utolsó: volume menüben itt: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.