Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) facetracing válasza Osynho (#52049) üzenetére


facetracing
csendes tag

Úgy érted, hogy média share -> gigabites LAN a TV-be, és onnan menni optikaival az erősítőbe?

(#52052) mpo válasza facetracing (#52051) üzenetére


mpo
veterán

Nem engem kérdeztél, de leírom.
Médialejátszó->HDMI->AVR->HDMI->tv.
Premium High Speed HDMI kell.
NAS vagy PC a tárolásra.
A Samsung tévékben 100 Mbit a LAN, az 5 GHz-es WIFI gyorsabb, ezt használom, a többihez kábelt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52053) facetracing válasza mpo (#52052) üzenetére


facetracing
csendes tag

Ez esetben vissza is kell menni a TV-ből az erősítőbe optikaival, nem?

(#52054) Osynho válasza facetracing (#52053) üzenetére


Osynho
addikt

Nem. Az AVR leveszi a hangot, a képet pedig küldi a tv-re.

(#52055) tibbike01 válasza mpo (#52052) üzenetére


tibbike01
őstag

És a média lejátszóra hogyan kerülnek a filmek, zenék?

(#52056) BBéci válasza mettek (#52040) üzenetére


BBéci
titán

Te is bizonyára olvastad azt a számos kérdést, ami a centersugárzó elhelyezésére vonatkozott. Nagyon sokan kínlódnak ezzel, nem fér el a tévéjük előtt, beteszik polcba és hasonlók. Pedig átlagos méretekről van szó. Gondolj bele, mit kezdenének egy olyannal, amit linkeltél?
Természetesen én is a nagyméretű centersugárzókat tartom jónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52057) Osynho válasza tibbike01 (#52055) üzenetére


Osynho
addikt

Hálózati megosztással, vagy külső meghajtóval.

(#52058) mpo válasza tibbike01 (#52055) üzenetére


mpo
veterán

Ahogy Osynho írja, mert a lejátszó és az AVR is Gigabites LAN-nal rendelkezik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52059) csizo


csizo
tag

Sziasztok,
Sub tápkelbelnek ajánljátok az AQ NRG-Y3-t?

(#52060) BBéci válasza csizo (#52059) üzenetére


BBéci
titán

Nem, inkább IsoTek, vagy esetleg Supra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52061) csizo válasza BBéci (#52060) üzenetére


csizo
tag

Köszi.Suprából a síma rézvezetékest vagy az ezüstözöttet,Isotekből az Initium Evo3 már jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#52062) BBéci válasza csizo (#52061) üzenetére


BBéci
titán

Tápkábelből nem vennék ezüstözöttet, de ez szubjektív.
Azt nem írtad, miféle szubládához kell a tápkábel? Ha nem drágább 200000 forintnál, akkor elméletileg megfelelő az Initium.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52063) csizo válasza BBéci (#52062) üzenetére


csizo
tag

Focal Dome

(#52064) Quetz válasza csizo (#52063) üzenetére


Quetz
őstag

Én innen veszek tápkábelt, ha kell:

Legutoljára Hypex NC1200 3 csatornás végfokot hajtottunk valamelyikkel és nem panaszkodtunk.

(#52065) BBéci válasza Quetz (#52064) üzenetére


BBéci
titán

Muszáj erőltetni az ostobaságokat? Miért akarsz másoknak rosszat? Hazaviszi a tápkábelt, kipróbálja, ha nem tapasztal javulást, akkor visszaviszi. Szerinted mindenki hülye, aki minőségi kábelezést tesz a rendszerébe? :(((
Nem panaszkodtam, amikor egyszerű, mezei kábeleim voltak, de amikor lehetőségem adódott jobb minőségűek kipróbálására, új dimenzió nyílt meg előttem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52066) embe válasza Quetz (#52064) üzenetére


embe
nagyúr

Ez olyan mint a Sparban anno a vödrös narancs?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52067) Quetz válasza embe (#52066) üzenetére


Quetz
őstag

Ezek normális kábelek, csak kissé porosak. Mivel fűtetlen helységről beszélünk, mondhatjuk, hogy cryo kezeltek :).
A lényeg, hogy ugyanolyan jól ellátták a feladatukat, mint egy túlárazott hifi kábel. Én pl. most először tapasztaltam milyen ha egy végfok szemernyit sem sustorog. Ezeknek a Hypexeknek zéró a saját zajuk, mintha a hangfal be sem lenne kötve. Utána pedig kiröhögték a referencia hangerőt.

(#52068) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Nagyon elvetemült ötlet filmezni két fronttal, egy centerrel és egy mélynyomóval? Az 5.1 annyira nem érdekel már.

Ati

(#52069) mettek válasza ati888 (#52068) üzenetére


mettek
addikt

Nem. Akár a centert is kihagyhatod ha nem olyan jó fajta.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52070) embe válasza sixer66 (#52036) üzenetére


embe
nagyúr

Nagyon belehúztál akkor! :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52071) mazdacomprex válasza mettek (#52047) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Rendben megfogadom,minden tanácsot köszönök.Holnap megjönnek és írok véleményt. :R

[ Szerkesztve ]

(#52072) Quqesz válasza mazdacomprex (#52071) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Minden előítélet nélkül hallgasd meg őket. Sztem tetszeni fog neked. Ahogy írták kell idő rendesen bejáratni, akkor még jobb lesz a hangja. Több műsor forrást hallgass meg, mert vannak különbségek(pl cd és cd közt is van különbség), teszteld. Mozinál fogsz sztem nagyon nézni. Én nem bántam meg az R820f-et. Jó szórakozást! :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52073) mazdacomprex válasza Quqesz (#52072) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Köszi.Bízom benne hogy kellemes csalódás lesz :C Már nagyon várom.Ez lesz az első ,,komolyabb" házi mozi szettem.Remélem megéri majd az árát,ahogy számolgattam csak az 5.1hangfalak közel 1 misi :((( plusz az erősítő.Na de majd kialakul.

(#52074) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni, mert a nagz bezártságban fejembe vettem, hogy ideje lenne upgradelni a beépitett samsung tv hangszórók által gerjesztett hangzást. Igyekeztem, amennyire tudtam vissza/utánaolvasni, de igy is hatalmas a témakör.

Egy kb 25-30 nm-es stúdióba lenne (hálószoba és nappali egyben), viszont ez kb téglalap alaku, és igy kb 2/3-át teszi csak ki a 'nappali', szekrénnyel elválasztva.

Filmezéshez, playstationhöz, és zenehallgatáshoz keresnék először szerintem csak egy 2.0-át, amit később esetleg 2.1-é bővitenék. Zene tekintetében főleg dinamikusabb modern pop zenék, régebbi rock számok lennének. A beéptett tv hangszóróját és egy google home mini-t váltana a rendszer (jelenleg ezeken keresztül történik a zenehallgatás :D), szóval valószinűleg minden upgrade lesz.

Amivel rendelkezem egy kis Teac AH300 sztereó erősítő (gondolom, ez nem lesz elég normálisan meghallgatni egy akár belépő sztereo rendszert sem), viszonylag kulturált Cordial kábelek (nem emlékszem milyen pontosan, de itt ajánlották anno kollégák). Ezen kivül van még egy JBL Control One sztereo szettem, de annyira nem szeretem, mert a magasak furán sipitoznak, az 'sz' betűk is kicsit furcsán hangoznak (pedig szeretem alapból a magasakat). A TV egy samsung ue50mu6102 elég hiányos csatlakozási lehetőségekkel.

1.
Tornyokat néztem, mert nem szerettem volna álványokkal szórakozni, illetve tetszik is, ahogy kinéznek. Valamint gondoltam sub nélkül először jobbak lehetnének. Amiket én jelenleg kinéztem:

Q Acoustics 3050 (non i) - kb. 360 EUR
Monitor Audio Bronze 6 - kb 522 EUR
Esetleg
Klipsch-R-610-F - ami itt olcsó, most 300 eur egy pár.
Jamo Studio 8 [link] - 500 eur
Polk T50 - 300 EUR egy pár

Mindkettő elég kulturált áron van most (Párizsban élek, de van Londonban ismerősöm, aki tovább küldené előbbit, utobbit meg lehet majd kocsival elhozatnám otthonról). Szóval kb. még 40-50 euró szálltás rájön mindkettőre (itt minden sokkal drágább). 500 euronál nem költennék többet erre, ugyhogy előbbi felé hajlanék.

Mit gondoltok megfelelőek lennének ezek a fentebbi igényekre, illetve későbbi bővitésre? Először sub, aztán talán később 5.1é (talán mehetnének a kis JBL-ek hátra).

2.
Milyen erősitőt ajánlanátok, ha az emlitett kis TEAC nem lenne jó? Lehet használt is, és megpróbálom megkeresni itt is őket.

Köszi szépen a segitséget, további szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#52075) Quqesz válasza zsoltnyiri (#52074) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia
Hamár Franciaország, akkor megnézném a Focal kínálatát is, hátha mivel hazai, jobb áron van . Pl Focal Chorus 716.

A hangfalárak párra vonatkoznak? Mert ha pár, akkor az a Q Acoustic nagyon jó áron van! A Monitor Audio itthon most 189e/pár áron van, ha ott is annyi, akkor az is egy jó választás, ha nem gyere haza érte. Az R610f-et én inkább kihagynám, max az R820f, de az sztem drágább lesz.

Erősítő
Pioneer, Yamaha, Onkyo, Denon....ha használt, akkor Arcam, Athem vagy Cambridge Audio, márha belefér a költségvetésbe(meg sztem még ajánlanak pár jó márkát)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52076) zenik


zenik
csendes tag

Hali!
Érdekelne, ki milyen lejátszót használ. Laptop, madiaplayer, (okos)TV. Min célszerű indítani a filmeket?
Már sok éve Laptopot rákötöm tv-re, onnan megy a hang erősítőre. Meg vagyok vele elégedve, de kiváltanám valamivel, viszont plusz távirányítót sem szeretnék. Tudom, körülményes vagyok. :) Általában a hangulattól függ, h mit nézünk.Ezért a másolgatás külső tárolóra csak plusz idő lenne.
Kíváncsi vagyok témában jártas véleményére. Mivel jobb a minőség?stb.
Köszi!
Árpi :)

(#52077) zsoltnyiri válasza Quqesz (#52075) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Focalból az általad is emlitett Chorus 716-ot találtam 500 euroért egy párt. A 726 már 700, ami ugyan akciós de már nagyon a kereten kivul van.

A Q Acoustic egy pár, igen. Direkt rákérdeztem, utolsó darabok, mert kifutó termék (felváltotta az 3050i). kb 400ért szálitással az tünt eddig a legszimpatikusabbnak.

Megérné a kb 100 euró ráfizetést a Focal vagy a MAB 6?

[ Szerkesztve ]

(#52078) mpo válasza zenik (#52076) üzenetére


mpo
veterán

Minix Neo U9-H->HDMI->Denon X1500->HDMI->Samsung 55MU8002.
A PC-n van a tartalom, megosztott mappákban, minden Cat5e kábelen van, kivéve a tévét, az 5 GHz-en, mert a LAN csak 100 Mbites a Samsungokban.
A médialejátszóban egy SD cardon van a CE+Kodi (Coreelec), ebből csak a Kodit látom.
Nem használom a HDMI-CEC-et, mert a lejátszó távirányítóját kell többnyire használni.
Premium High Speed HDMI kábel kell.
Lejátszó topik:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52079) Quqesz válasza zsoltnyiri (#52077) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor sztem Focal..... De várjuk meg más mit mond. Jó áron van a Q Acoustic, ha számít az ár, akkor nálam az lenne a második befutó, ha nem számít, akkor MAB6.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52080) tibbike01 válasza zsoltnyiri (#52074) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez a videó pont neked készült. [link] :R

(#52081) facetracing válasza ati888 (#52068) üzenetére


facetracing
csendes tag

Egy jó minőségű sztereó hangfal erősítővel többet ér nagyon sok 5.1-nél :)

(#52082) zenik válasza mpo (#52078) üzenetére


zenik
csendes tag

Köszi! Lesz mit olvasnom 🙂
Érezhető minőségbeli különbség van a laptop->tv->erősítő rendszerhez képest?

(#52083) mpo válasza zenik (#52082) üzenetére


mpo
veterán

A tv megjelenítő és nem lejátszó, azt csak korlátozottan tudja.
A HDMI-ARC ( a tévéből az erősítőbe küldött hang) se tud mindent.
Itt is és a médialejátszó topikban is érdemes elolvasni az összefoglalót.
Ha az eszközeid tudják, akkor a 4K, HDR, Dolby Atmos, DTS:X is megy.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52084) gab1ka válasza mpo (#52078) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A te esetedben szerintem mindegy hogy a tv 100Mbit-tel vagy 5Ghz-en kapcsolódik bármihez, hiszen a lejátszód (NEO) és a PC közti kapcsolat ami számít.

(#52085) BBéci válasza zenik (#52082) üzenetére


BBéci
titán

A tévén átvezetés rontja a hangminőséget, ezért azt kerülni kell! Lehet jó kép- és hangminőségű jel, ami egy laptopból kijön, hardvertől és szoftvertől függ. Az a lényeg, hogy a hang mindenképpen egyenesen az erősítőbe menjen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52086) mpo válasza gab1ka (#52084) üzenetére


mpo
veterán

Igazad van, de ha a feleségem a YT-on néz filmet (tévén indítva), akkor mégiscsak kell.
Ez még a Serviio idejében is jól jött, amikor nem volt házimozim.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52087) mpo válasza BBéci (#52085) üzenetére


mpo
veterán

Lehet jó kép- és hangminőségű jel, ami egy laptopból kijön, hardvertől és szoftvertől függ.
Meg a hozzáértéstől.
Azért választottam a médialejátszós megoldást, az MPC-HC helyett, mert csak a megosztást kell elintézni. Sokat olvastam az MPC-HC topikot és úgy döntöttem, nekem ez nem hiányzik.
A megosztáshoz meg semmi spéci program nem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52088) BBéci válasza mpo (#52087) üzenetére


BBéci
titán

Sokszor elmeséltem, hogy 2008-ban azért vettem multimédiás laptopot, mert azt akartam használni médialejátszásra. Két hétig kínlódtam, szenvedtem vele, aztán feladtam.
De mivel volt egy konkrét, minőségre vonatkozó kérdés, arra válaszoltam.
Egyértelműen ésszerűbb egy médialejátszó használata, sosem vitattam. Más kérdés, hogy a legjobb kép- és hangminőség nem a 30-50 dolláros kütyükkel érhető el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52089) mpo válasza BBéci (#52088) üzenetére


mpo
veterán

Akkor én megúsztam azt a két hét kínlódást. :)
Itthon vettem a Minixet 2 év garanciával, másfél éve 46000 Ft-ért.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52090) Dorian válasza mpo (#52087) üzenetére


Dorian
félisten

Laptopról csak egy hdmi kábel és egy Kodi kell hozzá, ennyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52091) #98221312 válasza mpo (#52087) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Meg a hozzáértéstől."

Az biztos, hogy kell informatikai ismeret.
Egy párszor próbálkoztam én is PC alapú lejátszással, de mindig kínlódás lett a vége, ráadásul sokkal gyengébb volt a minősége mint egy jó minőségű dedikált bd lejátszónak.

Elacielvtárs (sajnos már nincs köztünk) sokáig NAS-ról nézett filmeket, amikor vett egy CA bd lejátszót, és áttért a lemezre, állítása szerint sokkal jobb minőséget ért el..

(#52092) mpo válasza Dorian (#52090) üzenetére


mpo
veterán

Privátban írták, hogy sehogy sem sikerül az a képminőség PC+Kodi->HDMI->AVR megoldással, mint Serviio-val, pedig ott a tévé a lejátszó. Csak így meg nincs értelme, mert a HDMI-ARC-on megy a hang.
Ha ilyen egyszerű, akkor miért az MPC-HC-t használják a Kodi helyett?
Ráadásul erős grafikus kártya se árt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52093) BBéci válasza #98221312 (#52091) üzenetére


BBéci
titán

"Elacielvtárs (sajnos már nincs köztünk)"
Ezt arra mondják, aki meghalt. Lemaradtam valamiről?
A BD-n lévő anyag pontosan megegyezik a BD ISO-val és a remux-szal, nem lehet és nincs minőségbeli különbség. Viszont a lejátszók kép- és hangminősége között bőven van eltérés, amit Te is tapasztaltál.
A direkt lejátszásra épített PC-k kép- és hangminősége simán veri a gyári médialejátszók döntő többségét, ez is bizonyított tény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52094) zenik válasza BBéci (#52085) üzenetére


zenik
csendes tag

Köszi!

(#52095) #98221312 válasza BBéci (#52093) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igaz, természetesen nem halt meg, a fórumban nincs köztünk! :)

Direkt PC-t még nem volt alkalmam kipróbálni sajnos, de sokan mondták, hogy jobb mint a lejátszók.

(#52096) mpo válasza #98221312 (#52095) üzenetére


mpo
veterán

Itt van két topik, de később ne engem szidj.
UHD filmek lejátszása
[link]
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52097) #98221312 válasza mpo (#52096) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszönöm! ;)

(#52098) Dorian válasza mpo (#52092) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy más miért azt használja, nem tudom, ő dolga. Erős grafkártya sem kell, enyémben nincs is, csak a (amúgy gyenge, és passzívan hajtott) Intel proci belső GPU-ja. (Mondjuk engem nem érdekel a 4K, elég a fullHD)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52099) BBéci válasza mpo (#52096) üzenetére


BBéci
titán

Régebben, 10 éve volt HD filmek lejátszása topik, ott egy olyan fickó osztotta az észt, akinek belépő kategóriás HD-ready tévéje volt. Ebből következően halvány fogalma nem volt, nem is lehetett arról, milyen a valóban jó képminőség. A hangról meg pláne, mert talán Genius PC-s szettje volt, de ez nem biztos, nem emlékszem pontosan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52100) mpo válasza Dorian (#52098) üzenetére


mpo
veterán

Mondjuk engem nem érdekel a 4K, elég a fullHD
Akkor ezért elég a laptop.
A HTPC-nél azért építik erősebbre a gépet, hogy az új dolgokat is le tudja majd játszani, akár a 4K-t 60 fps-ben is.
Ez is egy hobbi, de én nem töltöm ezzel az időmet, meg a szoftver állítgatásával, meg a folyamatos kérdezgetéssel a topikjában.
A Minixen elég nekem a Kodi.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.