Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72402) PitLee válasza macilaci78 (#72388) üzenetére


PitLee
őstag

Ez finom melókhoz való kis műszerész satu.
Pl valami kacifántos alkatrészen tűreszelővel kellene reszelni, de befogási lehetőség miatt normál satunál, mondjuk a satupadon állva kéne reszelni, itt meg elforgatod abba a pozícióba, ami jó vagy finom dolog szét-, összeszerelése, valami ilyenre tudom elképzelni.
Nem a 10x100-as laposvasat kell bene meghajlítani :DDD

Anno kölcsönkértek tőlem egy asszem 200-as lakatos asztali satut, van vagy 40 kg, de sikerült nyakban eltörniük :DDD , valami mezőgazdasági gépalkatrészt akartak szétszedni.

De van egy kicsi 40-es satum, valami ilyesmi az meglepően jól használható, alul van egy menetes szorítója, így a 15mm vastag vasasztal szélén tudom ide-oda rakni ha kell.
A 40-es zártszelvényt még megfogja, vágni, reszelni, megfogni valamit frankó, hajlítani meg semmit, arra van nagy.

(#72403) Essejó válasza rosejbli (#72325) üzenetére


Essejó
veterán

Igen, mondhatni a k@kitól a repülőig minden is van. 😃

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#72404) Barret001 válasza PitLee (#72402) üzenetére


Barret001
addikt

Na ez a satu kb tízszeresen van túlméretezve. Aki ezt eltöri,az direkt csinálta...

(#72405) Essejó válasza emre (#72337) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk telón nézem, de amit bekarikáztál van 1 ellenállás, 2 dióda, meg 1 tán tantál elko.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#72406) Essejó válasza PROTRON (#72346) üzenetére


Essejó
veterán

De ha kapna is, mire menne vele? Az elektronika alapjaival nincs tisztában. Nem ismeri az alkatrészeket, műszereket, szerszámokat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#72407) hzsolee válasza Essejó (#72406) üzenetére


hzsolee
őstag

Hejesírásst.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72408) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok barkácsolók!

OLED TV köré szeretnék a világos betonfalra valami (lehetőleg) esztétikus, sötét, fényelnyelő anyagot, mert így most konkrétan világít a szoba!:)
Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72409) imibogyo válasza Archttila (#72408) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát általában ugye pont erősíteni szokták a TV fényét, szóval nincs sok "gyári" választásod, de első körben matt festékre, vagy valamilyen fa keretre felfeszített sötét textilre, szőnyegre, vagy dizájn tapétára, falburkolatra (ezt ugye át is tudod fújni matt színűre), esetleg valamilyen formára extrudált szivacsra tudok gondolni, vagy esetleg parafatáblára, akár szintén matt feketére fújva (ezzel ugye maradna textúrád a falon). ;)

(#72410) Gyarmati_ válasza inf3rno (#72392) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Rendben, de a beszerzés még várat magára most van sok egyéb kiadás.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72411) Inhouse válasza zsolt667 (#72398) üzenetére


Inhouse
őstag

Arra próbáltunk rávezetni, hogy mit próbálhatsz meg és mit nem azzal a tudással/eszközökkel, amit az általad megadott infókból leszűrtünk rólad. Nem azt írtam az elején, hogy mindenképpen te javítsd meg, ennek vannak feltételei. Sem tudásod/tapasztalatod nincs ezen a téren, sem szerszámaid/műszereid. Ez innentől felejtős. Ha lenne legalább egy alapod, akkor igen, még egy bontott tápban is lehetnek olyan kondenzátorok, amik még jók és esetleg meg is felelnének a te paneledbe. DE! még ez is csak feltételezés, hogy egyáltalán annak a panelnek van baja. A PWM tápoknál tényleg jelentős részben kondenzátor hiba van, de ez sem teljesen biztos. Annyi buktató van az egész történetben, hogy be kell lásd (írtad is egy kicsivel visszább), hogy ez saját kezűleg nem igazán fog menni. Ha lenne ilyen foglalkozású ismerősöd, esetleg megérné vele megnézetni baráti áron, de minden más opció gazdasági totálkárnak néz ki. Szomorú egyébként ez a tendencia, nekem sem tetszik. Az EU minden sz.r-sz.rra hoz szabályozást, de hogy a gyártók himbilimbijét megszorongatnák egy kicsit, hogy ne legyen ekkora avulás, ez a rengeteg veszélyes hulladék, az nem megy. Az egyik oldalon gyártják a sok felesleges és gyorsan használhatatlanná váló vackot (pedig én is szeretem a kütyüket), a másik oldalon meg sopánkodnak, hogy nahát mennyi sok szemét van?!

Üdv Inhouse

(#72412) PROTRON válasza Inhouse (#72411) üzenetére


PROTRON
addikt

OFF:
Azt azért ne felejtsük el hogy rengetegen csak az árcédulát nézik, gondolj bele mennyien vesznek okostelefonokat aliexpressről, aztán meg 1 év után megy a kukába, mert a gyártót innentől semmilyen valós következmény nem terheli.
Ha meg vannak szorongatva a gyártók--->áremelés--->nagy mennyiségű olcsón vásárló kiesik--->nem teljesen legális, szabályozatlan piacról vásárol.
Így bizonyos mértékben a legális gyártók szívnának, mi közben a tényleges célt nem érnénk el...ehhez globális változás szükséges, mert azért a régi rendszer sem volt jó hogy 1 Tv-ért 3 havi fizetést kellett kicsengetni mert hogy 15 évre volt tervezve, szervizelhető volt, de azért a szerviz is rendesen elkérte a pénzt.
Nem véletlen ez a régi vicc:
-Jó napot jöttem megszerelni a TV-t.
-Rendben, köszönjük, kásás a kép.
Nézi-nézi a szerelő, egyszer csak bumm, odacsap az oldalára, megjavul.
-Nos, 5050 forintot kérek.
-Nade kérem mi kerül ezen ennyibe? Odacsapni én is tudok.
-Az odacsapás 50 forint....no de hogy pontosan hova kell hogy tényleg megjavuljon, na az 5000.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72413) Archttila válasza imibogyo (#72409) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elhalmoztál az ötletekkel, köszönöm!:R
Így első blikkre a matt festés az, ami nagyon tetszik. Valami ilyesmit képzeltem el.:)
Esetleg ha tudnál nekem ajánlani konkrét festék márkát/tipust azt megköszönném!:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72414) Inhouse válasza PROTRON (#72412) üzenetére


Inhouse
őstag

A gyártók is ludasak. Ész nélküli új modell kiadás a piacokra, ez a trend most, mindegy, hogy TV vagy autó, stb.. Tesztelés minimális, tele buggal, és olyan hibákkal, amik plusszban jönnek a tervezett avulásra. Nem azt mondom, hogy örökké tartsanak ki, de ami most megy, azzal már átestek a ló túloldalára. A kínaiak meg elég sok szemetet gyártanak, amit már tényleg nem kellene, olyan mint a bazári eldobhatós játékok. Mire hazaér a gyerek, lehet beszórni a kukába. Ha nem 0.3$ lenne, hanem 0.6$ akkor már használható lenne és úgy inkább megvenném, mert érne is valamit. Nem, nem kell ingyen, vagy annál olcsóbban. Persze vannak, akiknek így kéne, de ne rájuk építsünk.

Illetve nem engedném, hogy egy termék hibájának javítása összemérhető legyen annak az új árával. Nem arra gondolok, amikor az egész megsemmisült, hanem amiről pl. itt is szó volt. Pl. egy mai kazán árának ~40%-a a panel ára, ami 2-4 éven belül esedékes elég sok gyártónál. Az akkumulátoros eszközök akkuja magában kerül utólag annyiba, mint a készülék újonnan akkuval együtt. Ezek mind csak a veszélyes hulladék mennyiségét növelik, amit aztán jó drágán kell kezelni.
Persze nem egyszerű kérdés ez, meg a költségek a munkadíjak miatt is hatalmasak...de lassan oda jutunk, hogy minden eldobható lesz, és semmit nem fognak javítani.

Üdv Inhouse

(#72415) Nikaré válasza user12 (#72311) üzenetére


Nikaré
őstag

Sziasztok!

pjen
EXIEZ
emre
Köszönöm a válaszokat, tanulságosak voltak! Tényleg!
Megmértem a csövet
belső átmérő 12mm
külső átmérő 16mm
szóval :) érdekes

macilaci78
igen ez nekem is kérdőjel volt mert nem vagyok járatos, hogy melyikhez viszonyítjuk, miközben aki tudja annak egyértelmű :B

[ Szerkesztve ]

(#72416) Gyarmati_ válasza Archttila (#72413) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ajánlom ezt a festéket, vagy valami matt tapétát.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72417) darvinya válasza Barret001 (#72404) üzenetére


darvinya
titán

Nekem 50 socdem satum van, amit imádok, nehéz mint a dög, de eddig nem sikerült elpusztítanom.
Újabb satuknál vannak fenntartásaim, mert nem elég merevítés gyengítés, hanem anyagban nem tiszta acél-vas öntvény, hanem habosított hulladék Alu-bádog acél-bronz.
Ezt egy pár éve vett satu eltőrése után derült fény rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72418) hotkar válasza Nikaré (#72415) üzenetére


hotkar
aktív tag

Egyszerűbben is meg lehet határozni a méretet:

1. Ha nem tudod beledugni a kisujjadat a csőbe, akkor 1/2"
2. Ha bele tudod dugni, akkor 3/4"
3. Ha a hüvelykujjad is belefér, akkor 1"

Más méretű kerti locsolócsővel nemigen találkozik földi halandó. :)

Mivel gányolás topik, ezért nem teszem OFF-ba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72419) Nikaré


Nikaré
őstag

Oksa, Köszönöm!
Ezt a méretmeghatározást biztosan megjegyeztem!!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#72420) Archttila válasza Gyarmati_ (#72416) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Remélem erre a pár nm2-re nem kell makdjd szakit hívni:D
Megfelelő ecsettel szépen egyenletesen felkenem a kijelölt területet, és hagyom száradni.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#72421) imibogyo válasza Archttila (#72420) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs túl sok tapasztalatom beltéri matt festékekkel (inkább csak fémre, műanyagra), de nekem is a Héra matt szériája jutott elsőre eszembe. ;)

(#72422) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Csak egy szösszenet a monitoros dologhoz.
Volt egy Samsung monitorom (20") ami elkezdett elromlani. Egyre nehezebben melegedett be, kb 1-2 óra után szűnt meg a villogása és lett stabil a képe.
Szerviz 5-10 ezer ft-nál kezdődött volna a telefon érdeklődésemre.
Itt a PH-n beírtam a keresőbe a típusát. A kidobott találatoknál tökre ugyanezt a hibát írták le. Valaki youtube videót rakott be a javításról.
Fogtam szétszedtem, kiforrasztottam 6 kondit (a leírás szerint tényleg púposak voltak). Nincs nagy forrasztásos múltam. A lidlis hegyes páka szar, nem melegített tartósan, így egy pisztoly páka lett a befutó.
A kiszedett kondikat bevittem a helyi boltba és adtak nem pont ugyanazt az értékűt, azt mondták jó lesz. 500 ft volt az összes.
Beforrasztottam, összeraktam és tökéletes lett.
Nem hacoltam, hadakoztam senkivel.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#72423) Trebron09 válasza csabulaxi (#72422) üzenetére


Trebron09
őstag

Itt nem ezzel volt a probléma hanem hogy az illető nem volt tisztában a határaival mire képes mi az amit meg lehet csinálni adott eszközökkel és gyakorlattal és mi az ami már a veszélyes kategóriát súrolja.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#72424) Inhouse válasza csabulaxi (#72422) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem a ecigivel való forrasztásnál ment el a kedvem.

Üdv Inhouse

(#72425) Essejó válasza Inhouse (#72424) üzenetére


Essejó
veterán

Kb nekem is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#72426) darvinya válasza Inhouse (#72424) üzenetére


darvinya
titán

Én szeretek forrasztani, igaz, nincs forrállomásom, stb., de egyszerű pákával is megoldottam 04-es SMD elemek (kondi, ellenállás) forrasztását.
eCigiben cseréltem már akkut, vagy akku pakk készítése csak forrasztással.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72427) Inhouse válasza darvinya (#72426) üzenetére


Inhouse
őstag

90%-ban Lidokov pillanatpákát használok. Csak SMD-hez és precíziós aprójószágokhoz veszem elő a hőlégpákát, meg a tűhegyű Wellert, no meg a nagyítót.

Üdv Inhouse

(#72428) Barret001 válasza Inhouse (#72427) üzenetére


Barret001
addikt

Csinálnom kell hegyet,mert már megint megette az ón...Következő forrasztásnál biztosan elpattanna :)

(#72429) darvinya válasza Inhouse (#72427) üzenetére


darvinya
titán

Azt ellopták, azaz lábakélt, hátha jó áron van benne fém. :D
Így marad a páka.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72430) macilaci78 válasza csabulaxi (#72422) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előnnyel indultál: volt lidlis hegyes pákád, pisztolypákád, tapasztalatod, hogy a kettő közül melyik alkalmasabb a feladatra és kondenzátorból mintadarabod, amit a szeküzletben megmutathattál.

A kérdező egy meg nem nevezett gyártó meg nem nevezett modelljébe keresett alkatrészt egy búgó hang kiiktatására. Ami érdemben kiderült a készülékről, hogy 27", IPS és 48k a mostani új ára, használtan pedig 25 k fölött van.
Ennyiből kézenfekvő és biztos megoldás, hogy áramtalanítsa, áramtalanítást követően a búgó hang megszűnik. ;]

De Aprón vannak hirdetők, akik nem terméket, hanem szolgáltatást hirdetnek, nem kell 27% áfával terhelt számlás árat fizetni és egy hibafeltárást, vagy akár a javítást is meg tudják oldani. Tele van a Ph! lokál topikokkal, szerintem minden megyeszékhely topikjában van ügyes kezű szakiról tudomása az öregeknek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72431) Inhouse válasza Barret001 (#72428) üzenetére


Inhouse
őstag

Összetekerés? :)

Üdv Inhouse

(#72432) Barret001 válasza Inhouse (#72431) üzenetére


Barret001
addikt

Köszi,az nem jött be :D Kipróbáltam.megbukott.

(#72433) inf3rno válasza Gyarmati_ (#72410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha teheted, akkor olvass utána mélyebben a típusnak a vásárlás előtt. Van néhány jól bevált típus, és sokan azoknak az elektronikáját másolják, pl TS-100, Hakko T12, stb. Vannak olyan videok is, amikben szétszedik a forrasztó állomást, és elemzik az elektronikáját, hogy megfelel e. Pl a tiédnél olvastam olyat, hogy talán 110V-osról alakíthatták át az elektronikáját 230V-osra, és hogy tervezési hibás és könnyen elfüstöl. Nem tudom mi ebben az igazság, de azért itt érdemes elolvasni az 1-2 csillagos véleményeket is, nem csak a jókat: [link] Ha nem tudsz angolul, akkor talán google translate-el valamit ki tudsz venni belőle. Valszeg a készülék fullra ugyanaz, mint amit aliról tudsz venni, csak más márkanevet aggattak rá. Én nem venném meg, de én bevallottan nem értek hozzá, és talán egy kicsit túl óvatos vagyok. Esetleg kérdezz rá a pákás topikban, hogy tudnak e ajánlani valamit hőlégfúvóval hasonló árban, vagy hogy ez szerintük jó e. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72434) inf3rno válasza csabulaxi (#72422) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a sztori azért kicsit másabb, mert ott ránézésre láttad, hogy a kondenzátorok a rosszak és a youtube videoból is megerősítették, hogy ez lesz a hiba forrása. Nála nem volt egyértelműen beazonosítva a hiba oka sem, a stílusról meg inkább ne is beszéljünk.

Buliban hasznos! =]

(#72435) Gyarmati_ válasza inf3rno (#72433) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.
Mindenképpen utána olvasok a váárlás előtt, angol az egész jól megy.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72436) TheProb válasza TheProb (#72386) üzenetére


TheProb
veterán

Csiszolós témára valakinek bevált márka/forrás esetleg?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#72437) darvinya válasza TheProb (#72436) üzenetére


darvinya
titán

Itt van vászon is. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72439) Essejó válasza TheProb (#72436) üzenetére


Essejó
veterán

Varga 1000 Mesterek boltja 18.ker Üllői út xxx szám a Béke téri 50-es végállomástól 1 sarokra link link
link

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#72440) Gyarmati_ válasza zsolt667 (#72438) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Van egy pasas aki nagyon sok kéményt, kandallót látott már, írj neki, de legközelebb majd decemberben lesz elérhető. Jelenleg nyaral ha a covid miatt épp nincs karanténban. ;)

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72441) user12 válasza zsolt667 (#72438) üzenetére


user12
őstag

Nincs rá egységes leírás, ki kell tapasztalni, hogy milyen a kályha.
Amikor begyújtasz, alul több levegőt kell adni (mehet akár max állásra is vagy felügyelet mellett résnyire megnyitott ajtóval is), és fokozatosan csökkented.
Felől a pillangószelep a füstcsőben van? Ha igen, ne zárd el :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#72442) PitLee válasza zsolt667 (#72438) üzenetére


PitLee
őstag

Ha meg van a használati vagy a neten rátalálsz ott lehet írnak valamit róla.

Általánosságban meg, van elsődleges, másodlagos levegő és a pillangó a füstcsonknál.

Az elsődleges levegő általában alulról a rostély felől érkezik ez adja az alapot az égéshez,
a másodlagos valahol az ajtó felső részén van ahol a forró fűst gázokhoz kever levegőt a tökéletes égéshez,
a pillangó meg szabályozza az egész intenzitását.

Begyújtáskor, másodlagos zárt, elsődleges és pillangó nyitva.
Majd amikor beindul akkor az másodlagos nyit és a pillangón zárni kell valamennyit, de ez kémény és huzat kérdése is.
Hogy melyik milyen állásban kell legyen, na az a bűvészet, füstcsonknál a kilépő gázok kb 200-220°C kell legyenek.
A másodlagos levegő és a kb 900°C fokos hőmérséklet a tűztérben meg azért kell, mert pl a fa energiájának a 70% fagázban van.

[ Szerkesztve ]

(#72443) draco31


draco31
veterán

Sziasztok!
Nem igazán találok jó fórumot a kérdésemnek. Haver szeretne egy elektromos porfújót. Esetleg valaki találkozott már ilyennel? Kocsi takarítás, és hasonlóakra tervezné. Kompresszor felé próbálom terelni, de ezt kényelmesebbnek látja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#72444) Gyarmati_ válasza draco31 (#72443) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Egy kompresszor és pisztoly sokkal többet ér, jobban ki is lehet hasnálni.
Vagy egy jó akkus porszívó, már én azzaltakarítom a kocsit is.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72445) DJGABI válasza draco31 (#72443) üzenetére


DJGABI
addikt

kocsi takarításnál mire? egy porszívóval tényleg többre megy. a műszerfal portalanítására meg mikroszálas törlőket szoktak használni.

ez a cucc tényleg kb csak gépet kifújatni jó [link], annak aki esetleg nem akar sűrített levegőzni. erre az egy feladatra mondjuk egy kompresszor overkill. meg ennyiért kb csak gagyit kap

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72446) Gyarmati_ válasza DJGABI (#72445) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Én használok sűrített levegőt kocsi takarításhoz. Jól fellazítja a szövetekből a port, amit utána könnyen kiporszívózok.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72447) imibogyo válasza DJGABI (#72445) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak kíváncsiságból utánaolvastam a sűrített levegős, kompresszoros tisztításnak elektronikai eszközök (számítógép elsősorban) esetében, ha már egyszer tizenéve kompresszorral takarítom a gépeimet (ráadásul nekem olajos a gépem és nincs semmilyen leválasztóm/előkészítőm a rendszerben). Röviden: "ne tedd, mert mind meghalunk"... :B :DDD

Azt találtam, hogy elektronikai eszközöket nem igazán javasolják kompresszorral kifújatni több okból sem:
1. A rossz beállításból fakadó túlzottan nagy nyomás:
ami esetleg leszedhet valamit a nyákról 10 barnál, ami még később jól jönne ha ott lenne. Ez persze 100% user error, de hát láttunk már sok mindent főleg ebben a topikban... :DDD
2. A ventik esetleges komolyabb felpörgetése (palackra is igaz lehet):
ami állítólag azért lehet veszélyes, mert lényegében kicsi generátorokká alakítod át ezzel a ventiket (több helyen olvastam, láttam/hallottam), ezáltal az alaplap kimenetein keresztül megsüthetsz valamit. Esetleg érdemes erre figyelni és lefogni a ventiket a fújás idejére (én nem szoktam).
3. A legtöbb esetben, otthoni körülmények között a kondenzátum leválasztó / előkészítő hiánya (víz-olaj permet juthat a nyákra), és az eszközön tapasztalható esetleges lokális kondenzáció eshetősége miatt (palackra is igaz lehet). Ami ellen megint relatíve egyszerű védekezni, takarítás után egy kis ideig ne indítsd be az elektronikai eszközt és kész.

Én rengetegszer takarítom kompresszorral a gépeimet, tegnapelőtt pedig sokadjára lombfújóval fújattam ki telibe a "műhely/szimulátor" gépemet ami folyton poros és amiben úgy pörögtek a ventik, hogy azt hittem felszáll, de köszöni szépen még mindig jól van (ahogy a többi 10-15 gépem is amiket havi/félévi rendszerességgel tisztogatok). Csak gondoltam leírom az olvasottakat/látottakat a "jobb félni, mint megijedni" gondolatmenetet szem előtt tartva.. :P

[ Szerkesztve ]

(#72448) Gyarmati_ válasza imibogyo (#72447) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Egyetértek veled, odafigyelve sok probléma megelőzhető.
Nekem is olajos a kompresszor, van egy egyszerű víz és olajleválasztóm. A kimenő nyomás 4 bar, eddig elég volt, ráadásul így tovább tart a levegő is. A ventiket is mindig rögzítem.
Eddig nem volt gondom, szerintem nem is lesz.
A cégben lévő géphez 2 éve jött egy "szaki" (valami helyi pc üzlet/javító izé), na azóta rossz a venti (ház venti, így ki is kötöttem, úgysem melegszik fel irodai alkalmazásnál). Akkor minden gépet kifújt, de nem használt nyomásszabályzást, meglett az eredménye.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72449) cinemazealot válasza imibogyo (#72447) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezt (3.) egyébként a vége felé érinti a DJGABI által belinkelt YT videó is. :K

(#72450) imibogyo válasza Gyarmati_ (#72448) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ezért szeretem a kompresszoros takarítást, mert kis fúvókával úgy át tudom nyomatni a gépet, hogy a ventik lényegében meg sem mozdulnak, ha én nem akarom. A lombfújós megoldást is csak elrettentő példának írtam bele, hogy még azzal sincs általában gond, de az esetek 99%-ban kompresszort használok 3-5 barra leszabályozva.

cinemazealot: nem néztem végig a videót, csak magára arra a kis elektromos kütyüre néztem rá. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.