Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) pjen válasza imibogyo (#72233) üzenetére


pjen
félisten

Lehet én is szerettem volna, de pesten egy akkora telek,talán nincs is.

(#72252) varmi2 válasza EXIEZ (#72250) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sima függőleges.
Egy ilyen tv állványról van szó. A belsejében lévő két kis polc fentről lóg le. Ezt egy uveglapra ragasztott menetes fém tartja. Mind a 4 menetes fémnél elengedett a ragasztás. Semmi nem tört el, csak vissza kellene ragasztanom, utánna vissza tudnám csavarozni a két polcot.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72253) darvinya válasza varmi2 (#72252) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerűbb lenne átfúrni az üveget, mint üveg epoxival.játszadozni, ami ugyanúgy elenged.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72254) varmi2 válasza darvinya (#72253) üzenetére


varmi2
nagyúr

kb 10 évig jó volt. Így nem akarok fúrni semmiképp. Vissza szeretném ragasztani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72255) Laza... válasza varmi2 (#72254) üzenetére


Laza...
addikt

Pillanatragasztó. Nekünk egy ettől sokkal rosszabb konstrukció van, egy pontban, középen ragasztva. kerek.... Hirtelen nem jut eszembe milyen pillanatragasztó, de a legdrágábbak közül való kibir pár évet.

Never give up!

(#72256) Barret001 válasza varmi2 (#72254) üzenetére


Barret001
addikt

Nem tudom hogy a sziloplaszt mennyire fogja meg a fémet,de az üveget megfogja úgy hogy csak a borotvapenge oldja :D

(#72257) darvinya válasza varmi2 (#72254) üzenetére


darvinya
titán

Írtam, üveg-fém epoxi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72258) varmi2 válasza darvinya (#72257) üzenetére


varmi2
nagyúr

Köszönöm. Megtaláltam. :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72259) Sándor -P20- válasza Samus (#72242) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

A fűtés teljesítményen gondolkozom amit írtál.
Én 150 kockamétert fűtök 2,6m belmagassággal. (390m3)
Egy 40kW-os totyakazánba építettem bele 25kW-os pellet égőfejet [link] [link] (képek a fórumban) ami szoftveresen vissza van véve 50%-ra az elég tré tüzelőanyag miatt. (2/3 agripellet + 1/3 fapellet)
Ez 12,5kW max teljesítmény. 12500w/390m3 = 32,051 w/m3

Ezzel a fűtőteljesítménnyel kb 30 / 40 perc alatt lesz a nemkicsi 20c°-os kazánban 55c°-os a víz. Innentől 0c°-os fokos kinti hőmérséklet mellett kb 15 percenként tol az égőfej 1c°-ot a lakáson. Bent 20 / 22,5c°. (hisztiminimum.)
A lakás egy 80m2-es kádárkockához hozzátoldott +70m2-es hosszúkás valami, csak hogy nagyobb legyen a külső falfelület az alapterülethez képest. :(
Falszigetelés nincs (még). Falvastagság az akkor szokásos kisméretű téglából asszem 36-os (40-es) fal. Az ablakokat kb 20 éve cserélték az anyósék műanyagra, tehát az sem tekinthető csodának.
Az eredeti födémszigetelés, (na az nem volt) a gerendán alul / felül deszka, alul némi nád+vakolat kombóval, kb 3cm vastagságban. Felül a deszkán kellene lennie 10 / 15 cm földtakarónak a tervek szerint, de átlagban felül a deszkák rései között látni lehet az alsó deszkázást... :Y :O
Most 2 X 10 üveggyapot van a padláson páraáteresztő fóliával takarva.

Tehát én nem tartom a házat az agyonszigetelt kategóriába. (sajnos)
Szal nekem most mint fent írtam 32,051w/m3 a fűtőteljesítményem.
Eddig közel két raklap pellet ment el ebben a szezonban. (72db 15kg-os zsák / raklap 1080kg) Tehát közek 2 tonna cucc ment el eddig.
A mennyezet fűtésen én is erősen gondolkozom, de valami csőkígyós megoldáson jár az agyam álmennyezettel, és még +10cm felső szigeteléssel kombinálva.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#72260) EXIEZ válasza varmi2 (#72252) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Egyszer láttam egy videóban valami UV fényre száradó átlátszó ragasztót ( nyilván az üveg miatt kellett hogy ne legyen nyoma). Hirtelen nem tudom a nevét, de hátha találsz UV változatot is.

(#72261) imibogyo válasza inf3rno (#72237) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze értettem, csak arra próbáltam viccesen rámutatni a félreértések elkerülése végett, hogy nálunk azért nagyon nem ez a helyzet, nem ez a cél. :K

Láttam valami betonnak kinézőt is, ami víz áteresztő, azt hiszem stabilizált kavics vagy valami ilyesmi néven fut. Igen vannak ilyenek, de egyrészt bele sem merek gondolni az árukba, másrészt azt sem tudom, hogy kis hazánkban egyáltalán kaphatóak-e?

PitLee: :DDD

pjen: hát igen ez már az egyéni lehetőségek kérdésköre. Mi ezért költöztünk ki anno 6 év után a fővárosból (előtte 26 év vidéki lét), mert nekem a műhely és az udvar már nagyon hiányzott, valamint ugye úton volt ekkor már a második kis "dögünk" és nem szerettük volna a harmadik emeleten tovább élni az életünket. Ma már ezt nem tudnánk megtenni, de akkor valahogy minden összejött... :B

[ Szerkesztve ]

(#72262) pjen válasza imibogyo (#72261) üzenetére


pjen
félisten

Gratulálok és kicsit irigyellek is.

(#72263) imibogyo válasza pjen (#72262) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha valamikor kerthiányod van, nálam mindig van egy felesleges ásó, lapát és gereblye, valamint tér is, ahol kiélheted magad... ;] :P

(#72264) A Zéé válasza imibogyo (#72261) üzenetére


A Zéé
addikt

A Mixtonról tudok, mint hasonló burkolat, az mondjuk nem beton, hanem kis frakciójú mosott kavics.

Just a simple Lineman...

(#72265) pjen válasza imibogyo (#72263) üzenetére


pjen
félisten

:C :R

(#72266) Inhouse válasza Inhouse (#72245) üzenetére


Inhouse
őstag

Megszületett a minimálkoncepciós okosság. Tulajdonképpen egy távtartó eltolással. 2 legyet egy csapásra. Gondolom elbírja. 2db M6 csavar fogja a zártszelvényt a VESA 300 lukaihoz, a TV tartót a zártszelvényhez 3db M6 csavar, fúrtam menetet bele. A falon levő rész marad ahol volt, az eddigi 6db állványcsavart, amin 6 éve lógott a Samsung, kiegészítem a VESA 300 furataihoz legközelebb eső ovális furatoknál 2db M8 menetes szárral, átmenőben. A másik oldalon 30-as laposvasból készültek "alátétek", a sarkokban furattal. Kivésem a vakolatot a másik oldalon. Be lesz süllyesztve. Vettem hegeszthető anyát és ráhegesztem a menetesszárra, meg a laposvasra. A sarkában levő furatba megy egy hosszú Resisser, hogy ne tudjon elfordulna, amikor a TV felől meghúzom. Meg persze be is lesz pucolva. Szerintem, el fogja bírni. Nem lesz ennyire sem megdöntve és kap egy festést.
Az új tartó meg majd a gyerekszobában fog tartani egy 80cm-est, arra jó lesz.
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#72267) darvinya


darvinya
titán

14-étől 8000Ft-ért lesz ParkSide akkus Multicsiszoló(gravírozó).

Inhouse

Grat. :C
Holnap lövök képet én tv tartomról.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72268) Inhouse válasza darvinya (#72267) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha belegondolok, hogy 1 hete agyalok egy lapos digit 8-as alakú zártszelvény konzolon a fali tartó alá... Ezt a zártszelvényt meg 3 óra volt megcsinálni... Létra elő, garázs eresz alól zártszelvény kihúz, lemér, leszab, lecsiszol, létra elpakol, tervezés, számolás, bejelölés, pontozás, fúrás (több lépcsőben), menetfúrás, próba. Így utólag nem volt vészes, csak nem esik jól mínuszban/sötétben a kinti munka. Bent meg jó meleg van. Holnap falfúrás, hátul még le kell venni 2 csempét is. Ott meg kell faragni. A festés is holnapra marad. Aztán száradás után összerakás és mehet helyére. De közben a Samsung új helyén kell egy UTP, mert abban nincs Wifi. Meg a hálószobába is kellene UTP, megy egy koax...meg...áááá...sok...

Ezek a kis műanyag hengerek csak akkor kellenek a TV tartó alá, ha domború a TV háta, nem? Igazából a Samsung is egyenes volt, nem is értem miért rakta rá...
Mondjuk az LG-nek meg libeg a műanyag burkolata, hatalmas szabad felület. :) De a csavarral a zártszelvény majd odahúzza. :C

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#72269) darvinya válasza Inhouse (#72268) üzenetére


darvinya
titán

Elvileg mindig kell, mert leírása szerint kell távtartó.
De azzal erőkart növelné, stb.

Én a fő Tv-nél 2db konzolból építettem egyet, mert ahova tudtam rakni, oda csak ez volt jó.
Persze itt is száműztem műanyag távtartókat, még a szerkezetből is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72270) Barret001 válasza Inhouse (#72268) üzenetére


Barret001
addikt

"Ezek a kis műanyag hengerek csak akkor kellenek a TV tartó alá, ha domború a TV háta, nem?"
Így van! Ha nélküle működik,tilos beépíteni.Gyengíti feleslegesen.

(#72271) Tothg86 válasza darvinya (#72267) üzenetére


Tothg86
tag

Most vettem meg a vezetékest 9000-ért. Remek. Na sebaj, legalább nem megy tönkre az akksi :D

(#72272) inf3rno válasza imibogyo (#72261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, ez nagyon nagy. :D Én nem találtam semmi ilyesmit, köztereknél szokták használni. Jó lenne itthonra is, de fogalmam sincs hogyan készül és mennyiért.

Buliban hasznos! =]

(#72273) inf3rno válasza A Zéé (#72264) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben írják nekem válaszban, hogy valamilyen gyantával csinálják ezeket. Az olcsósított változat a méhsejtrácsba töltött kavics. Nekem nem szimpi egyiknél sem, hogy műanyag, de a méhsejtrácsot talán meg lehet oldani más anyaggal is. Pl kővel vagy betonnal, neadjisten fával, ha nagyobb sejtekkel is működik, nem csak apróval. Már van is ötletem hogyan csináljam meg vasbeton lapokból. Egyedül a súly a gond a helyére illesztésnél, ha hosszabb darabokból rakom össze, de majd még agyalok rajta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72274) moleculez


moleculez
veterán

Nekem a TV konzollal az volt az izgalmas, hogy gipszkartonra kellett feltenni. Egy ilyen spéci rögzítővel raktam fe, paraztam tőle, de simán működött, sőt nagyon könnyű volt vele dolgozni :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#72275) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na én közben találtam egy ilyet: [link] Nagyjából ez a másik megoldás a méhsejtrács mellett. A kettő akár kombinálható, beton lapokból ki lehet rakni méhsejtrácsot, vagy egyszerűbb négyszöges rácsot, aztán megtölteni ilyen homok mentes betonnal. Valószínűleg úgy jóval többet elbír, mint így magában. Lesz majd hol használnom, de a ház felújítás az elsődleges ott.

Buliban hasznos! =]

(#72276) lemmy71 válasza imibogyo (#72220) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem is van bőven zöldfelületem, három utcára nyíló sarki portám van mindenhol kocsi beállókkal :DDD Megépítettem a garázsokat, egy az egyben utca frontra nyílnak így a régi beton bejárókat az udvarba szépen elbontogatom. Volt egy 26m³ betonmedencém olyan piskóta forma, 50 centi vastag beton fallal, de inkább egy második világháborús ss bunkerhez sorolnám ;] másfél napig verettem egy gumikerekes atlas -al, 4 púpos ifányi beton törmelék lett a vége. Most meg majd építhetek egy kis medencét, ez a lányom kívánsága :W na de majd ki fórja magát és különben is ezért élek kertes házban hogy ne unatkozzak :D

(#72277) darvinya válasza inf3rno (#72275) üzenetére


darvinya
titán

Azért videóban nincs szó, hogy szürke kavics már bevonatos, emiatt szürke.
Szürke színt, cement+mész+gipsz keveréke, amit kevés víz és folyamatos forgatással száradásig kerül rá.
Ezután ismét cementezve lesz porózus beton, de törékenyebb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72278) inf3rno válasza darvinya (#72277) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, végignéztem a videókat, és nem egy egyszerű mutatvány kellően szilárdra összehozni. Kicsit megsüti a nap, aztán már hullik szét. Egyszerűbbnek tűnik fedett helyen lapokat csinálni, aztán azokból kirakni, mint egyben kiönteni. Az üvegszál még kimondottan érdekes, az egyik videoban azt keverték hozzá, hogy erősebb legyen.

Buliban hasznos! =]

(#72279) darvinya válasza inf3rno (#72278) üzenetére


darvinya
titán

Csirke hálózni szokás ezt olcsóban.
Nagy szabad felületnél párolgás lassító kell(étolaj :D ), hogy ne száradjon ki hamar.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72280) inf3rno válasza darvinya (#72279) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ki van ez találva. :DD

Buliban hasznos! =]

(#72281) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Van itt valaki aki ért távirányítókhoz? Van egy tvboxom ami a TV hang le gombra reagált. Most direkt cseréltem egy másikra, hátha itt nem lesz, nincs is. De valamelyik másik gombra reagál. Van erre valami tákolás?

(#72282) moleculez


moleculez
veterán

Ha gipszkartonra akarok felrakni grip-it rendszerrel bármit, honnan tudom, hogy ahová fúrni szeretnék, ott nincs mögötte fa? :F (Ha nincs olyan műszerem hozzá, amivel a szakik a fal mögé néznek.)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#72283) hzsolee válasza moleculez (#72282) üzenetére


hzsolee
őstag

Átszúrod varrógép tűvel.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72284) hzsolee válasza hzsolee (#72283) üzenetére


hzsolee
őstag

Ezt a gripit megoldást nem ismertem eddig. Én leragadtam a molly csavarnál. A tecsőn elnézve pár videót (összehasonlítás) annyira nem szimpi, maradok a mollynál, bár biztos jó ez is.
Mondjuk ha megtalálsz egy függőt a falban, ahhoz azért már lehet menni. Ha nem cigány munka akkor kb 60 centinél kellene lennie a következőnek. Ez kb a sarkoktól is igaz.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72285) DJGABI válasza EXIEZ (#72281) üzenetére


DJGABI
addikt

sztem ha ugyanazon (vagy legalábbis nagyon közeli) frekin működik sok mindent nem tudsz csinálni. nekem a klímára kapcsolja be néha a robotporszívót is :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72286) darvinya válasza Inhouse (#72266) üzenetére


darvinya
titán

Igért kép 2db kunzolból lett 1db.

Más

Drót kerítés hulladék újrahasznosítás. :DDD

Meguntam, hogy asszony aprítja hátsó lámpát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72287) hzsolee válasza darvinya (#72286) üzenetére


hzsolee
őstag

Hollandiában vagy az Alföldön laktok? :D a bringa miatt

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72288) moleculez válasza darvinya (#72286) üzenetére


moleculez
veterán

Topikhű megoldások :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#72289) moleculez válasza hzsolee (#72284) üzenetére


moleculez
veterán

Meglepődtem, milyen könnyű volt dolgozni grip-it rendszerrel, a TV úgy van felrakva, ott szerencsém volt, nem futottam fába. Molly csavarral láttam már kiszakadni teljes polcrendszert (4 méter hosszan) a falból, maga alá temetve a munkatársat. Kibírta röhögés nélkül... azóta kerülöm, mármint azt hogy egyáltalán bármit is rakjak gipszkartonra, ha nem muszáj.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#72290) hzsolee válasza moleculez (#72289) üzenetére


hzsolee
őstag

Biztos jó, mondom nem ismerem. Igazából miért baj ha fába futsz? Az tuti fog. Akkor nem gripit-et raksz, hanem facsavart.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72291) moleculez válasza hzsolee (#72290) üzenetére


moleculez
veterán

Mondjuk az igaz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#72292) EXIEZ válasza DJGABI (#72285) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Az a baj, nem tudom a boxot sem arrébb tenni, vagy max univerzális táv ha az máshogy működne?

(#72293) darvinya válasza hzsolee (#72287) üzenetére


darvinya
titán

Bp. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72294) hzsolee válasza darvinya (#72293) üzenetére


hzsolee
őstag

Érdekes. Lenn az Alföld tengersík vidékén láttam hasonló cangákat :DDD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72295) Inhouse válasza darvinya (#72269) üzenetére


Inhouse
őstag

Darvinya:Elvileg mindig kell, mert leírása szerint kell távtartó.
Barret001: Így van! Ha nélküle működik,tilos beépíteni.Gyengíti feleslegesen.
Köszi gyerekek! Most már előrébb vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#72296) TheProb


TheProb
veterán

Ma elővettem a sok évvel ezelőtt vett, noname, obi-s, pár ezer ft-os dekopírfűrészemet. A várakozásokat teljesítve kurva gusztustalanul vág. Hiába vezető mentén futtattam a fűrészt, úgy vágott, mint az ökörhugyozás. Lehet ezzel szerintetek valamit kezdeni vagy ne szarakodjak vele? 2 imbusszal mint ha lehetne állítgatni a fűrészlapot tartó fejet, de hát nem sikerült sehogy sem belőni, hogy párhuzamot húzzon.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#72297) Barret001 válasza TheProb (#72296) üzenetére


Barret001
addikt

Próbáld meg egy új lappal.Életlen lapot nehéz irányítani.

(#72298) TheProb válasza Barret001 (#72297) üzenetére


TheProb
veterán

0km-es lapot tettem vele. Az más kérdés, hogy szintén noname obis szar volt az is. Elix van mi a tököm a neve. :D Veszek majd parkside-ot, ha lesz megint.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#72299) Barret001 válasza TheProb (#72298) üzenetére


Barret001
addikt

Egy új éles lappal könnyen irányítható.Ha életlen,akkor általában kanyarban vág...

(#72300) pjen válasza TheProb (#72298) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a talpat kell derékszögbe állítani a laphoz, aztán csak egyenesen, nem túl gyorsan tolni.Vonal mentén könnyebb vágni mint vezetővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.