Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) Zalaym válasza PROTRON (#72549) üzenetére


Zalaym
tag

Ezt ismerem, de nem erre gondoltam, mert ez a szenet segít begyújtani. De én magát a szenet szeretném kiváltani a pipán. Hogy egy izzószál fűtse fel a levegőt a szén helyett!

(#72552) Enton válasza Zalaym (#72551) üzenetére


Enton
addikt

Létezik ilyen is:

csak "szén"
[link]

egybe az egész fej
[link]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#72553) PROTRON válasza Zalaym (#72551) üzenetére


PROTRON
addikt

Mea culpa, bocsánat, azon a fél mondaton átsiklottam. De látom kolléga résen volt. :)
BTW hasonló írásokat találtam hasonló cuccoknál: "It burns the tobacco paper quickly, knowing it lowered the temperature. And put the tin on top before using it I wouldn't recommend it very much."

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72554) imibogyo válasza do3om (#72550) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja ok. Nekem a nagy fordulat mást jelent. Azt hittem ilyen 5-7.000 között küldöd majd meg, azért emelted ki, hogy "nagy fordulat lesz eléggé". Például nekem a gérvágó IDLE 5000/percet forog. :DDD

(#72555) Barret001 válasza imibogyo (#72554) üzenetére


Barret001
addikt

Nem tűnik kicsi korongnak,lesz ott így is bőven kerületi sebesség.

(#72556) imibogyo válasza Barret001 (#72555) üzenetére


imibogyo
veterán

Jó én eddig teljesen lemaradtam arról, hogy már volt a korong említve, de ha jól látom, akkor 420-as vídiás a korong. Ami azt jelenti, hogy 2880-as fordulatnál ~63 méter/másodperc lesz a kerületi sebesség. Az 5000-es fordulatszámú, 210 mm-es korongomnál ugyanez ~54 méter/másodperc. Szóval igen, ez tényleg elég komoly sebesség lesz így utánaszámolva. :K

(#72557) do3om válasza imibogyo (#72556) üzenetére


do3om
addikt

A súlya sem kicsi, 3,2mm vastag ha jól emlékszem, 4 vagy 4, 2mm ert vág, a mostani 1.1ed motor rendesen beindul a forgatja mint a szalagfűrész ahogy indul.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#72558) flashpointer válasza Zalaym (#72548) üzenetére


flashpointer
őstag

nem vagyok a tema szakertoje de a vizipipanal nem pont a viz a szuro es az a legnagyobb elonye hogy kiszuri a szemcseket es csak az aromat engedi at?

(#72559) Ribi válasza Barret001 (#72396) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az U alakon végig ott a merevítő borda, csak pont azon az 1 helyen sikerült eltüntetni. :O

Jaj megint nem lapoztam végig :D

[ Szerkesztve ]

(#72560) do3om


do3om
addikt

Ez kész lett. Holnap rámegyek a körfűrész motorra. Szebb lenne ha bal oldalon nenne a korong de így esek jobban kézre. A kábel kivezetése miatt mondom.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#72561) Gyarmati_ válasza do3om (#72560) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szép munka :C .
A kábelre tehetsz egy védőfedelet, ha szükségét érzed.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#72562) do3om válasza Gyarmati_ (#72561) üzenetére


do3om
addikt

A ami rajta van egy speciális borítás nagyon strapabíró, kívül gumis, belül selyemszövet, több száz fokot bír.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#72563) do3om


do3om
addikt

Készül a talp.
Úgy is volt hegesztő téma néha, én ezt a pálcát szeretem. Vastag anyag volt, 125A el nyomtam.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#72564) emre


emre
veterán

Beteszem ide is, lehet jól fog jönni néhányotoknak.

Tárolódoboz Pécsen, különböző méretekben.
Vagy 30-40 dobozt vettem már tőlük, igaz személyesen elmentem értük. 300 Ft-ért szerintem marhajó. Strapabíró masszív ládák, igaz némelyik sérült, és egy tisztítás rájuk fér, de ennyiért nincs más használható tároló.

Méretek:
(Szélesség x Hossz x Magasság): 300 X 200 X 120 mm.
(Szélesség x Hossz x Magasság): 300 X 200 X 147 mm.
(Szélesség x Hossz x Magasság): 300 X 200 X 150 mm.
(Szélesség x Hossz x Magasság): 400 X 300 X 100 mm.
(Szélesség x Hossz x Magasság): 400 X 300 X 290 mm.
(Szélesség x Hossz x Magasság): 600 X 400 X 120 mm.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#72565) user12 válasza emre (#72564) üzenetére


user12
őstag

KLT-nek hívják őket
Nekem a kicsi kék van otthon pár db, valóban nagyon masszív darabok. Akár még fellépőnek is használható, átlag termetű embert (kb max 100 kg) simán megbír.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#72566) F.E.K.. válasza PROTRON (#72512) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"idióta tervezők"

Éppen ellenkezőleg...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#72567) PROTRON válasza F.E.K.. (#72566) üzenetére


PROTRON
addikt

Értem én hogy az egybe gépet cserélni nekik több bevételt hoz, de az hogy nem mellékelnek ehhez a részhez rendes karbantartási leírást sem pedig lehetőséget az kritikán aluli, elérik vele hogy más gyártó termékét válasszam, szóval marad a fenti jelző részemről. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72568) Barret001


Barret001
addikt

Van egy barkácsolt 18650 töltőm.Most kiegészítettem usb aljzattal is.De csak 300 mA áram jött ki belőle.Nézegettem ilyen powerbank töltő modulokat,és ott láttam,hogy a két DATA vezeték össze van kötve.Össze kötöttem én is,egyből 700+ mA töltőáramom lett.
Helyesen jártam el? alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#72569) darvinya válasza Barret001 (#72568) üzenetére


darvinya
titán

Igen, ameddig alap max.1A-es töltést akarsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72570) Barret001 válasza darvinya (#72569) üzenetére


Barret001
addikt

Igen,meg akarom háromszorozni az előző "teljesítményt"! Közben nézegettem több elektronikát,össze van kötve a két DATA kivezetés.

(#72571) darvinya válasza Barret001 (#72570) üzenetére


darvinya
titán

Data összekötés, ellenállással QC1-2, v. kommunikáció töltő vezérlővel QC3.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72572) lemmy71 válasza do3om (#72563) üzenetére


lemmy71
őstag

Örökre vasalva, szép varrat :DDD

(#72573) Tothg86


Tothg86
tag

Srácok, ért valaki a hóláncokhoz? Megmentettem egy békebeli láncot. De vajon hogy kell felrakni és egyáltalán mekkora kerékre jó? Ezekkel a kifli alakú vasakkal lehet megfesziteni? Jó nehéz. Egyáltalán hólánc-e? Ha más nem, kikötöm vele az asszonyt kutyát. :DD

(#72574) hegegabi80 válasza Tothg86 (#72573) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó lesz gyerkőcöknek kerti játszótérhez létrának. :DD

(#72575) inf3rno válasza hegegabi80 (#72574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Agyalok egy ideje, hogy a padlásfeljáróhoz mit tegyek. Ez pl tökéletes lenne. :K

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72576) hegegabi80 válasza inf3rno (#72575) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem is rossz ötlet, nagyon helytakarékos az biztos. :DDD

(#72577) moleculez válasza hegegabi80 (#72576) üzenetére


moleculez
veterán

és hangos :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#72578) Tothg86 válasza hegegabi80 (#72574) üzenetére


Tothg86
tag

Jó ötlet! De jó lehet bringa lakatnak. Esetleg a kaput bezárni vele :)

(#72579) imibogyo válasza Tothg86 (#72573) üzenetére


imibogyo
veterán

Vízóraaknába is jó lenne létrának. Alul felül hegesztett távtartóhoz hozzáfogatni és megfeszíteni. Arra az évi 1-2 alkalomra amikor kell, bőven jó és örök élet meg egy nap... ;)

(#72580) hegegabi80 válasza imibogyo (#72579) üzenetére


hegegabi80
addikt

:K :D

(#72581) hzsolee válasza imibogyo (#72579) üzenetére


hzsolee
őstag

Helikoptered nincs? Ahhoz is jó... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72582) Sándor -P20- válasza Tothg86 (#72573) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Igen hólánc, szerintem valami teherautószerű dologra.
A Kifli alakú vasak a megfeszítéshez kellenek.
Itt egy videnyó, az ilyen hólánc felrakásáról: [link]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#72583) inf3rno válasza hzsolee (#72581) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó hogy mondod, akkor veszek egy helikoptert hozzá, ha találok ilyet.

Buliban hasznos! =]

(#72584) hzsolee válasza inf3rno (#72583) üzenetére


hzsolee
őstag

Másfajta is jó, nekem sem ilyen van.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72585) lemmy71 válasza Sándor -P20- (#72582) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha már hólánc akkor itt a folyékony hólánc hihetetlen de jó, én próbáltam tíz évvel ezelőtt :K

(#72586) Barret001 válasza lemmy71 (#72585) üzenetére


Barret001
addikt

Adnak hozzá havat is?

(#72587) darvinya


darvinya
titán

Lehet gyűjteni, mert jövőhét szombattól Lidl-ben igazi barkács eszközök lesznek. [link]
Ezek fogatak meg:
- Szúró és dekopír fűrész egyben 22.222Ft-ért
- Festékszóró pisztoly 19.999Ft
- Kefenélküli motoros bütüző és gérvágó 49.999Ft
Mindegyik 20V-os akkuval működik. :Y

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72588) Tothg86 válasza Sándor -P20- (#72582) üzenetére


Tothg86
tag

Köszi! Erdekes az a rugós szerkezet a végén, gondolom biztos ami biztos alapon.
Közben jönnek az ötletek látom. Ha bemutattok egy ilyen helikopteres trükköt, én több mint szívesen odaadom :)

(#72589) macilaci78 válasza darvinya (#72587) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ettől valamivel olcsóbb volt a Parkside bütüző és gárvágó gépem, ami hagyományos 230 V-ról megy, viszont kb 36 cm vágáshosszal rendelkezik. Ezen funkciónak nagyobb hasznát látom most is, mint a "wireless" kialakításnak.
Tippre még a 4 Ah-s akkuval is csak 80 Wh kraftod van névlegesen. Ha folyamatosan akarsz dolgozni, akkor talán 20 percig is bírja. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72590) darvinya válasza macilaci78 (#72589) üzenetére


darvinya
titán

Az igaz, de ezek nem nagyüzemre van készítve.
Viszont könnyebb ilyet cipelni, ha nincs hálózati feszültség.
2 aksival jó pár dolog megcsinálható.
Igaz, hogy ilyen már sok lenne csak barkácsolásra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72591) lemmy71 válasza macilaci78 (#72589) üzenetére


lemmy71
őstag

Hát az a akkus gérvágó :U én tavaly ilyet vettem, super akcióban csomagolás nélkül szinte féláron :D Nagyon jó gép, igaz a gyári korongot azonnal cseréltem, mert az inkább tűzifa vágásra való :DDD Dewaltott szerettem volna de az a 270k egy kissé elriasztott, itthoni felhasználásra még ez is erős.

(#72592) macilaci78 válasza lemmy71 (#72591) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az enyém is ugyanilyen kialakítású. M8 csavarral van lefogatva a munkaasztal 30 mm vastag fegyő lapjára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72593) AxBattler válasza darvinya (#72590) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont könnyebb ilyet cipelni, ha nincs hálózati feszültség.
2 aksival jó pár dolog megcsinálható.

Úgy érted, a akku +súlyával könnyebben, precízebben lehet ezeket forgatni?
És a lemerül az egyik aksi, akkor 30 perc alatt feltöltöd, amíg a másikkal dolgozol?
Ezt Te sem gondolod komolyan... :N

Hobbi célokra nem vennék akkus gépet, a jóval kisebb kihasználtság miatt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#72594) PitLee


PitLee
őstag

Azt hiszem megtaláltam a totyik címlaplányát :DDD

YT link
Egy régi klasszikus
YT link

(#72595) hzsolee válasza PitLee (#72594) üzenetére


hzsolee
őstag

Nálam ez visz mindent.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#72596) macilaci78 válasza AxBattler (#72593) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az akku és töltő plusz súlya kb egálban van egy hosszabbítóval. ;]
Van, ahova csak az akkus gép jó, de nemigen tudok olyan kietlen helyszínt elképzelni az életemben, aminek a 30 méteres környezetében ne lenne konnektor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72597) darvinya válasza AxBattler (#72593) üzenetére


darvinya
titán

Könnyebb akkut cserélni és cipelni, mint gép+hosszabbító(dob).
Én hobbi célra már inkább az akkus gépet használnom, mint kábellel és hosszabbítóval szórakozni.
Pl: 30 percet elszórakozok, hogy legyen üres konnektor, kábelt kihúzni úgy, hogy senki ne essen el, rántja meg, stb.
És csak ezután tudom végezni el azt, amiért kábeleztem.
Mind ezt akkus géppel, csak odaállok és csinálom.
Tehát min.45perc vs 15perccel szemben.
Műhelyben érhető a kábeles gép, de műhely hiányában és műhelyen kívül a kábel…
Anno felvonulási területen munkaidő ⅔ csak a kábelezéssel ment el, s ott nagyobb méretben kellett gondolkodni, stb.
Akkor mit nem adtam volna akkus gép parkért.

macilaci78

de nemigen tudok olyan kietlen helyszínt elképzelni az életemben, aminek a 30 méteres környezetében ne lenne konnektor.

Akkor még csak kész épületben dolgoztál.
Tudod, mikor 300m-re (vagy több) kalócsa(felvonulási szekrény), s onnét kell kihúzni tyúkbelet.
Azt mikor elmegy a konnektorból fesz., s megtalálni hol a hiba. ;]
Ó…csak fél épületet bontották rá, lehet ott a törmelék elvágta.
Vagy simán bontandónak vélték.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72598) macilaci78 válasza darvinya (#72597) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem keverem a hobbi barkácsra használt eszközöket a munkára használt, termelő, hasznot hozó eszközökkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72599) Winne


Winne
nagyúr

Ez a második nyugodtan vehető?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#72600) lemmy71 válasza hzsolee (#72595) üzenetére


lemmy71
őstag

+1 :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.