Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) ígyvanferi válasza Dorian (#80643) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van olyan videó, valaki linkelte már ide.

(#80652) cyberkind válasza Fitzgerald (#80650) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert ez jó film lett. :))

Paranormal Cocktivity

(#80653) BITBOYS válasza gerii (#80631) üzenetére


BITBOYS
addikt

(#80654) TESCO-Zsömle válasza BITBOYS (#80653) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

41 éves. Túl van már azon a koron, hogy ezeket megtehesse. Max respect, hogy eddig vállalta. Nem kevés színészt lépett ezzel át elkötelezettség terén.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#80655) james001 válasza brownus (#80649) üzenetére


james001
veterán

10 cloverfield lane poszter? Linkeljed mán :D

https://psnprofiles.com/kazama001

(#80656) BITBOYS válasza TESCO-Zsömle (#80654) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pedig bombasiker gyanús a mozi, jó lett volna ha Ő is szerepet vállal a filmben. Mindenesetre érthető a miértje.

(#80657) Bad Pritt válasza james001 (#80655) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Én linkeltem tegnap.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#80658) james001 válasza Bad Pritt (#80657) üzenetére


james001
veterán

Köszi :R Jó lesz jó lesz :C

https://psnprofiles.com/kazama001

(#80659) emiki6 válasza devil-k (#80644) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, ez is kellett ahhoz, hogy késűbb jót nevethessek a kiábrándulásán, ami nem tudom miért volt számomra annyira vicces, talán épp emiatt volt az.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#80660) cyberkind válasza devil-k (#80633) üzenetére


cyberkind
félisten

Nagyon jó film ez is, de tény hogy nem a csúcs Tarantino karrierjében, ami nembaj, mert legalább minimum még egy filmet csinál mielőtt visszavonul. :)

Te nem úgy vetted észre hogy Tim Roth szó szerint Christoph Waltz-ot játszott?
Ha nem veszi le a kalapot én speciel soha rá nem jövök hogy az nem Waltz.

Paranormal Cocktivity

(#80661) emiki6 válasza spammer (#80638) üzenetére


emiki6
veterán

Én mondjuk kerültem az új sw megjelenése után a fórumot, bár inkább azért, mert a láz miatt már-már követhetetlenül sok hsz termelődött. Én pont tegnap előtt néztem meg és ugye előtte be se néztem ide, szóval engem nem érintett. Bár van egy paraszt ismerősöm, aki még a hét elején szándékosan lőtte le ezt a fordulatot, a baj csak az, hogy azt is hozzáfűzte ki tette, így a film talán legkevésbé várt, legnagyobb fordulatát lőtte le. Persze ő se eredeti, gondolta, ha a tévében élő adásban megcsinálta ezt valaki, akkor neki is ki kell próbálnia...
Tudom, vessek magamra, hogy nem a premier vetítésre mentem...

Amúgy azért nem arra mentem, hogy Imaxben nézzem (mondjuk annyira sokat nem adott hozzá) és csak hogy Zsömi hozzáállasát erősítsem bal oldalamon kukoricával tömték magukat, valami homo viccen röhögtek még a film előtt, majd a hidas jelenetnél röhögtek magán a drámai történéseken, a bal oldalamon nachoszt pusztította...

A Corvinban a H8ful8 jó volt, haverral miénk volt a sor, sőt előttünk nem is volt senki.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#80662) darál0w


darál0w
Jómunkásember

:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#80663) pohár válasza cyberkind (#80660) üzenetére


pohár
félisten

és még Waltz szinkronhangját is megkapta, biztos, ami biztos :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#80664) devil-k válasza emiki6 (#80659) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagy figura! :)

(#80660) cyberkind
Nem akartam úgy nézni, de mégis úgy láttam. :K Miért, volt róla szó, hogy visszavonul Tarantino? Ahhoz szerintem ő túlságosan hiú, nem?

(#80663) pohár
Ez komoly???

- mozi bolondéria -

(#80665) eeXaa válasza devil-k (#80664) üzenetére


eeXaa
addikt

tíz film a terv, ez a 8. tehát még kettő van hátra.. az írói munkájához szeretne viszatérni, és azért szabott 10 filmes határt mert ez ösztökéli hogy mindent beleadjon a maradékba..

(#80666) Tibiajax válasza eeXaa (#80665) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ennél csak jobb lehet az utolsó kettő..

(#80667) Vikthor válasza darál0w (#80662) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez szar. Eleve nem Blue Ray, hanem Blu Ray és ha már itt tartunk ez inkább Avatar Edition...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#80668) eeXaa válasza Tibiajax (#80666) üzenetére


eeXaa
addikt

...én viszont úgy gondolom, hogy ezzel a filmel űberelte az előző hetet... de mondjuk a Death Proof kiemelkedik azok közül is... :K

(#80669) Magnum_ válasza eeXaa (#80668) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#80670) harylmu válasza eeXaa (#80668) üzenetére


harylmu
őstag

nem lehet benned csalódni főnök :D

(#80671) devil-k válasza eeXaa (#80665) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudtam, kár lenne érte. Most kezd igazán kifejlődni szerintem.

(#80668) eeaa
Ennyire jó a Death Proof? Nem láttam még sajna.

- mozi bolondéria -

(#80672) eeXaa válasza devil-k (#80671) üzenetére


eeXaa
addikt

..szerintem zseniális, trash movie 100% real, szinte már szaga van, de kell hozzá egy elmeállapot nem tagadom...

(#80673) cyberkind válasza devil-k (#80671) üzenetére


cyberkind
félisten

Annyira azért nem jó, ne hidd el. :N

10 filmet akar összesen, vagyis ezt nyilatkozta, ami még minimum 6, de inkább 8 évnek is jó lesz, ő meg akkor már 60 felett lesz, úgyhogy jöhet a nyugdíj. :D

Paranormal Cocktivity

(#80674) diablo1984 válasza devil-k (#80671) üzenetére


diablo1984
veterán

death proof? egy gagyinak beállított gagyi fos, amolyan komolytalan gagyi tarantino film, amit a zs kategória alá szántak.....

(#80675) Bad Pritt válasza diablo1984 (#80674) üzenetére


Bad Pritt
félisten

És tényleg! :DDD Szemcsés, néha átvált fekete-fehérre, ugrik a kép, a hang, stb. Abszolút rétegtermék technikai szempontból, ráadásul még annak is gagyi. Tiszta melléfogás volt Tarantino részéről, Rodriguez filmje legalább kicsit szórakoztatóan volt gagyi, nem aludtál el rajta.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#80676) Tibiajax válasza eeXaa (#80668) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

más, esetleg?..

(#80677) devil-k válasza cyberkind (#80673) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért csak megnézem, az kimaradt.

(#80674) diablo1984
Ez nem volt valami biztató. :D

- mozi bolondéria -

(#80678) james001


james001
veterán

Most amúgy mi baja van mindenkinek a Death Proof filmmel? Persze nem a legjobb Tarantino film de szerintem simán vállalható.

https://psnprofiles.com/kazama001

(#80679) devil-k válasza james001 (#80678) üzenetére


devil-k
nagyúr

A SW után Tarantino a közellenség. :DDD

- mozi bolondéria -

(#80680) cyberkind válasza james001 (#80678) üzenetére


cyberkind
félisten

Vállalható, de bőven jobb az összes többi Tarantino film, ez olyan mintha csak leült volna pihenni a székbe amikor rendezték.

Paranormal Cocktivity

(#80681) eeXaa válasza cyberkind (#80680) üzenetére


eeXaa
addikt

... jahh tényleg..

(#80682) cyberkind válasza eeXaa (#80681) üzenetére


cyberkind
félisten

Többször is láttam ezt a filmet, nem kell bemutatnod, amikor nézem mindig eszembe jut hogy ez tényleg egy Tarantino film.

Paranormal Cocktivity

(#80683) atike


atike
nagyúr

Knock Knock

Először is majdnem elküldeném a k***a anyjába Eli Roth-ot... :DDD De most komolyan, a pasi az b*zi, vagy mitől ilyen pasigyűlölő??? Elkövettem azt a hibát, hogy a párommal néztem meg a filmet. Na aztán meg kaptam, hogy milyen igaz film és minden pasi ilyen tényleg... Félig poénkodva. Mondom félig. :DDD Huh.

A film... Hát nem is tudom. Az eleje kicsit lassú, de 20 perc után... Kemény. :DDD A közepe jó, a vége... Nagyon nem. Nem épp erre számítottam.

Hiányzott az indíték - csak simán kattantak voltak a csajok? Vagy a dzöszit tényleg elkapta az apja és emiatt...? Aids-es volt aztán valamelyik? Keanu miért nem "vágott vissza"? Elvileg már több hasonló ksnyart megejtettek a lyányok - erről is lehetett volna még infó... Ahol a filmnek vége lett nekem még hiányzik egy 10-15 perc. De legjobban az hogy Keanu csak szív és semmi vissza...

Érdekes film volt. Nem épp egy feleséggel / párral nézős. Kattant.

5/10

(#80684) pohár válasza devil-k (#80664) üzenetére


pohár
félisten

igen, de film előtt nekem sem tűnt fel, hogy Tim Roth az egyik szereplő, nem Waltz :DDD
és passzolt is hozzá, mert lényegében Waltz-ot kellett eljátszania, akinek meg a hóhért

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#80685) devil-k válasza pohár (#80684) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaj, most szomorú vagyok. :(

- mozi bolondéria -

(#80686) eeXaa válasza devil-k (#80685) üzenetére


eeXaa
addikt

...a film első felében volt pár monológja ami hasonlóan jött ki, de végülis a kapott szöveget kellett előadnia... amúgy sztem a későbbiekben már egyáltalán nem érződik ez a waltz-os párhuzam.

(#80687) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Facebookról. Jahj :D

All→M8

(#80688) pohár válasza callmeakos (#80687) üzenetére


pohár
félisten

romkom?

jaaaaa, leesett :U

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#80689) #16514048 válasza pohár (#80688) üzenetére


#16514048
törölt tag

Elsőre én sem érettem, romkocsmának gondoltam. :DDD

(#80690) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Bakemono no ko - A fiú és a szörnyeteg

8/10

Jó volt, Miyazaki méltó örökösei lehet Mamoru Hosoda. Egyszer nagyon vicces a film máskor nagyon komoly témákat feszeget.

Külön öröm volt az a rengeteg easter egg, amit a rendező a japán kardvívó kultúrával kapcsolatban elrejtett a filmben. Mondjuk ezt csak azok érthetik akik ebben benne vannak.

A garfika gyönyörű feltétlen érdemes moziba megnézni.

Amit negatívumként tudok mondani, hogy a zenéje lehetne jobb, illet volna felkérni Joe Hisaishi-t vagy Nobou Uematsu-t. A története bár sablonos, mégse tűnik fel, mert nagyon jó a tálalás és a karakterek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#80691) batai15 válasza Sir Pocok (#80690) üzenetére


batai15
félisten

Még nem láttam a filmet, de nagyon érdekel engem is! .

(#80692) zoltanz


zoltanz
nagyúr

30 nap sötétség 2007. Nem nagy várakozással álltam neki megnézni. Végül is tetszett, sokkal többet ki lehetett volna belőle hozni. Azért nem annyira fosatós kategória volt sztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#80693) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Pár film amire azért jobbat gondoltam, de nézhetjük úgy is, hogy egy kicsit távolabbi műfaj részemről.

Alja nyolcas:
6/10 adtam volna rá 8/10 is, de az egy aljas nyolcas lett volna, mert annyira azért nem jó.
Egy kicsit elcsépeltnek éreztem, biztos kellett minden egyes perc a filmhez a rendező részéről, de szerintem moziba nem! Broadway-re kiváló darab, de vásznon nem volt erős alkotás az elődökhöz képest.

Filmes, spoileres kérdés:
Ki tette a mérget a kávéba?

Star Wars VII.:
8/10
Sokkal több volt a cselekmény abban a 2 és negyed órában, mint az előbb említett filmben.
Star Wars rég volt már, egyszer még újra kéne nézni ezt az új rész, így elsőre kicsit furcsa volt. Az hogy nem minden animált külön plusz pont, enélkül is lehet jó filmet készíteni.
A helyszínek, jelmezek, zenék, hangok.... mind méltó az elődhöz a Star Wars rajongók nem csalódhatnak.
Szóval jó lett, de azért egy nap szabadságot nem vennék ki rá. Mad Max szintet nálam nem hozta.

Live poor, die ritch.

(#80694) gerii


gerii
addikt

Django magyarul: nem volt rossz a szinkron, így még nem láttam, a cifra magyar szitkozódások sokat hozzátettek.
70mm-es film itt kellett volna, volt ahol alig fértek be a látószögbe.

(#80695) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Tv2 - Halalra jelolve. Segalnak Oscart!!!!!!

I humbly and respectfully decline™

(#80696) spiky03


spiky03
veterán

Ma volt egy kis időm és folytattam a Bosszúállók újra együtt 2. évadját.

Érdekes volt látni, hogy már Ultron meg Thanos is feltűnt benne, nah meg Pókember is beugrott már, épp az előbb lett a Hangya a csapat tagja. :)
Sőt volt már benne, hogy Kapitány meg Tony összevesztek és pár rész erejéig külön is két csapatra szakadva folytatták. Hol is lesz ilyen a közeljövőben? :)
Jah és ami még király volt, hogy Kapitányon volt a filmes ruhája is. :)

Jó látni, hogy azért valamilyen szinten ez is kapcsolódik az univerzumhoz.
Igaz itt még van SHIELD...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#80697) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Man in Black 3
Az első két rész különleges helyet foglal el nálam, így amikor ez kijött, és láttam azt a megannyi negatív kritikát róla, ignoráltam az egészet. Mostanáig.

Szerintem nem olyan vészes ez a rész, bár tényleg nem ér az első kettő nyomába. A történet bár nem rossz, a cselekmény szerintem vér lapos. A kerakterek prímák, egyedül Tommy Lee Jones K-ja vett fel egy mindennél otrombább formát. Jó, K alapból nem az a csupaszív lélek, de azért itt átestek a ló túloldalára a készítők.

Voltak azért jó pillanatok is. Pl. az Apollo indításakor ami kiderül arról a katonáról az egész frappáns volt.

6/10

All→M8

(#80698) pohár


pohár
félisten

Coolon Fákjú Tanár Úr, meg mindig hatalmas :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#80699) Dilikutya válasza cyberkind (#80680) üzenetére


Dilikutya
félisten

Minden rendező életében, akinek a nevéhez egynél több film fűződik, eljön az a pillanat előbb-utóbb, amikor forgat egy filmet, amelyiknél az összes többi filmje jobb. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80700) Dilikutya válasza zoltanz (#80692) üzenetére


Dilikutya
félisten

Üdítő darab az utóbbi évek homoerotikus vámpíros filmjei között. Szerintem minden megvolt benne. Azért az alapötlet elég para, hogy élj túl egy éjszakát az Északi-sarkon, miközben odakint vámpírok garázdálkodnak. Ja hogy egy hónapig tart télen az éjszaka? Szar ügy. :)
A legnagyobb baj a CGI vámpírokkal van. Ami érthetetlen, hogy a fos 2. része még talán BD-n is megjelent nálunk, ezt meg csak valami úszkáló szardarabokkal teli csatorna vetítette pár hete.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.