Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) rt06 válasza dokee78 (#52350) üzenetére


rt06
veterán

imho pont az a jo a filmben (bar nem mostanaban lattam), hogy egyaltalan nem valt profiva, az elkeseredettseg, a gyasz, kesobb pedig a csalad vedelme hajtotta, es ez igen sok helyen meg is latszott az "ugyetlenkedesen"
erdekes belegondolni, hogy mire lehet kepes az atlagember ilyen helyzetben

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#52352) rt06 válasza gyuromoj (#52349) üzenetére


rt06
veterán

"Christian Bale lesz Steve Jobs"
az aston kutcher-es verziot miert emlitik sikertelen probalkozaskent? (bar a sorkin fele verziora kivancsi leszek, de imho a jobs sem lett rossz)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#52353) brownus válasza dokee78 (#52350) üzenetére


brownus
veterán

ok, akkor most ezt: history of violence - cronenberg mestertől

(#52354) devil-k válasza brownus (#52353) üzenetére


devil-k
nagyúr

Remek film, nem úgy mint a Térkép a csillagokhoz... Az valami veszedelmesen rosszra sikeredett.

- mozi bolondéria -

(#52355) dokee78 válasza brownus (#52353) üzenetére


dokee78
félisten

Mortensent jobban bírom,főleg a Eastern Promises volt jó tőle.
Kösz a tippet meg is nézem délután. :R

[ Szerkesztve ]

(#52356) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Let's Be Cops

Nem irnek sokat rola, ambar tudom eleg vegyesek a velemenyek errol a filmrol.
Szerintem eleg jo lett, csak egy dologban remenykedem, hogy nem akarjak folytatni, ambar a kapuk nyitva allnak, viszont ezt a szintet nem tudnak fenntartani.
Nem tobbszor nezos, de egyszer mindenkeooen erdemes ra idot szakitani.
Szamomra jo kis hianyotlo volt, a zenek is jol eltalaltak voltak az adott szituaciohoz.

7/10

...

(#52357) Viszlát


Viszlát
addikt

A Most Wanted Man: nagy nehezen találtam egy mozit ahol még játszották tegnap este, erre most látom, hogy már kijött BD-n. :DDD De így is erős házimozi feeling volt, hárman ültünk a teremben összesen... Egyébként meg nem bánom egyáltalán, egy nagyon erős kilencessel gazdagodott a listám. Újfent bebizonyosodott, hogy Hoffman óriási veszteség, ritka az ennyire karakteres drámai színész manapság. A film maga is tökéletes egész, úgy jó ahogy van, egyedül Robin Wright helyett választottam volna mást, nagyon súlytalan volt miatta a szerepe számomra, a szokásos félmosolyos fapofájával. Viszont eszméletlenül jól átjött Hamburg hangulata, egy időben rengeteget jártam oda, egy az egyben a filmben látható nyomott, ködös kikötővárosnak éltem meg én is.

9/10

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52359) james001


james001
veterán

Brick Mansions

Egy és ugyanaz mint a B13,csak többen jól lebarnultak és Cyrill Rafaelli Paul Walker-ré változott. :D Ettől függetlenül jó volt,David Belle még mindig tud. Mondjuk szegény Paul Walker annyira nem volt jó ebben a filmben,kevesebbet adott hozzá mint anno Cyrill.
Persze ha nem ismerném a B13-at többet adnék neki,mert az még mindig a legjobb.
6/10

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#52360) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok.Ennek a filmnek mi a címe magyarul? Mischief Night Köszi...

(#52361) Bad Pritt válasza #85154688 (#52360) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

[link]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#52362) Malachi válasza Integra (#52358) üzenetére


Malachi
addikt

ez tipikus butthurt picsogás a kritikás kritikus részéről. attól lesz az átlagnál rosszabb, hogy a fricc az kraut, meg kevés becenév volt? én azt mondom, ez legyen a legnagyobb gond egy szinkronban. a hibákra érdemes felhívni a figyelmet, de marhaságokat írni nem szép dolog.

te pedig hozhatsz példákat a szar feliratra, ha gondolod. már csak hogy tudjuk, megalapozott-e vagy csak a levegőbe pufogtatsz.

igen, szeretem a szinkront, és a Furynak jó volt a szinkronja.

(#52363) dokee78 válasza brownus (#52353) üzenetére


dokee78
félisten

A History of Violence 80%
Egész jó volt,lekötött.
Határozottan jobb volt az előző általam értékelt filmtől.

(#52364) Integra válasza Malachi (#52362) üzenetére


Integra
titán

legyen elég annyi, hogy a feliratban is lazán krautoztak. na lépjünk szerintem, inkább tanulj tovább angolul, mert különben a részedről valóban csak a puffogás marad :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52365) #85154688 válasza Bad Pritt (#52361) üzenetére


#85154688
törölt tag

Köszi...Amúgy látta valaki a filmet? Érdemes megnézni?

(#52366) devil-k válasza Viszlát (#52357) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár, hogy Hoffman a végére teljesedett ki igazából. Most jöttem rá én is, hogy egy nagyon jó színész volt. "Súlyos" karakterei mély nyomott hagytak a filmiparban.

dokee78

Még most akarom pótolni ezt az alkotást. :B

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#52367) dokee78 válasza devil-k (#52366) üzenetére


dokee78
félisten

Mission Impossibleben sem volt gyenge karakter.

(#52368) Malachi válasza Integra (#52364) üzenetére


Malachi
addikt

ezt a választ nem fogadom el, ezzel így kb. azt mondtad, hogy nem mondtál semmit. továbbra sem világos, hogy ha a fritz helyes akkor a kraut miért nem, és... hát egyelőre itt tartunk.

világosabban: nincs olyan magyar szó, hogy fritz. ugyanolyan jövevény bece, mint a kraut. attól függetlenül, hogy pár ember ízlésének nem tetszik, nem lehet konkrét kifogást emelni ellene. azért is lep meg, hogy éppen ebbe sikerült belekötni, mert még a legszőrözősebb helyeken se emelték ki. ez csak nyafi, de sajnos szerintem mellément.

[ Szerkesztve ]

(#52369) Pearce válasza Malachi (#52368) üzenetére


Pearce
aktív tag

Szerintem hagyd. Aki nem irtózik a szinkronoktól, annak bőven jó a Fury szinkron verziója /kb. mindenki a jól megszokott hangját kapta vagy aki illik hozzá/, aki meg nem tudja elviselni, hogy a színész nem az eredeti hangján szólal meg, az meg megy a feliratos és/vagy angol verzióra.

(#52370) Integra válasza Malachi (#52368) üzenetére


Integra
titán

nem tudod?
talán le kéne vakarnod a korrektor "minősítést" a neved alól..... :DDD
de semmi gond, így már értem, hogy sem angolhoz, se némethez nem konyítasz különösebben, így elfogadom, tényleg lépjünk :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52372) Malachi válasza Integra (#52370) üzenetére


Malachi
addikt

nem tudom feltűnt-e, de eddig nem válaszoltál egy kérdésre sem. csak nem azért, mert nem tudsz?

én ezt állítom: fritz, idegen szó, kraut, idegen szó. jelentésük: német katona. konkrétan nem is fordítási kérdés ez, csak ízlés dolga. ennyi. ha tudod cáfold meg, ellenkező esetben tényleg hagyjuk.

(#52369) Pearce - köszi, jogos. de itt most arról van szó, hogy a fritz helyett elfogadható-e a kraut. konkrétan ennyi. szerintem igen, Integra meg az index szerint viszont ettől a szótól ez az átlagnál is rosszabb szinkron lett. ez szerintem oltári túlzás, és nem szeretem az oltári túlzásokat, amiket csak úgy kinyilatkoztatásként és valós alap nélkül szórnak szanaszét a "szakértők".

de oké, én tényleg hagyom. :)

[ Szerkesztve ]

(#52373) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

A Most Wanted Man

tipikusan az a fajta kémfilm amiben nincs se lövöldözés, se autós üldözés, mégis teljesen végig a képernyőre tapaszt. Hoffman abszolút zseniálisan hozza a karaktert, de sztem a mellékszereplők is kitesznek magukért. a fényképezés nagyon szép. a végkifejlet teljesen letaglózott.

még, még, még több le Carré adaptációt!

9/10

más: egyébként most kövezzetek meg, de a könyv alapján a suszter szabó főszerepe abszolút jobban illett volna Hoffmanra mint Oldmanre (bár rá sem lehetett sok panasz).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#52374) pohár válasza Malachi (#52372) üzenetére


pohár
félisten

megnéztem már mire fel megy itt a nagy harc, megkerestem a cikkben az idevágó részt: hát ezek hülyék? a kraut ugyanaz, mint a fritz, előbbit az amerikaiak, utóbbi a britek használták jobbára...
ennyi erővel egy másik filmnél majd vessék fel azt, ha például a selfie-t nem fordítják le önarcképre :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#52375) spammer válasza Malachi (#52372) üzenetére


spammer
veterán

A fritz (fricc) beépült a magyar nyelvbe, a kraut (még) nem. Talán csak ennyi. Szerintem is olyan tökmindegy egyébként, nem ezen múlik az egész. Aki nem ismeri a "kraut" szót, az meg legalább megismer egy új szót. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#52376) pohár válasza spammer (#52375) üzenetére


pohár
félisten

:K

jövő héten meg kellene nézni, de előtte meg egy jó kis Draculát, ha már így szeretik a kritikusok is ;]

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#52377) #54715584


#54715584
törölt tag

Planes: Fire & Rescue

Határozottan jobb, mint az első rész, de még mindig az unalmas dolgokat erőltetik. A szóviccekből nagyon sok volt, ezt remekül megoldották, és a tüzes részek is nagyon jók voltak, nagyon jól néztek ki. Jól szórakoztam, de semmi extra nem volt benne.

5/10

How To Train Your Dragon 2

Ezt nagyon-nagyon élveztem, egy másodpercig nem unatkoztam, nagyon jó folytatást készítettek és a zene pedig valami fantasztikus volt. Nekem is kell egy Toothless és sárkányon akarok repülni :DDD

9/10

(#52378) pohár


pohár
félisten

ezt a hülyeséget, jaj :DDD (LoTR gif, alternatív történettel :D )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#52379) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Valami jó kis sci-fi nincsen manapság a EOT-n meg az Automatán kívűl? Ezeket már láttam... :F :)

(#52380) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez a rész miből van?[link]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#52381) #54715584 válasza Bad Pritt (#52380) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem Majmok Bolygója 1. rész?

Ez a 21 gifből álló gyűjteményből van? :D

[ Szerkesztve ]

(#52382) Viszlát válasza Malachi (#52362) üzenetére


Viszlát
addikt

igen, szeretem a jó szinkront, és a Furynak jó volt a szinkronja.

Mitől volt jó? Megnézted eredeti nyelven és szinkronosan is elégszer, hogy biztosan állíthasd, nincsenek benne a szokásos ordas félrefordítások, érthetetlen módosítások? Vagy csak tetszettek a kiválasztott szinkronszínészek hangjai és mivel neked mindössze ennyi igényed van, ettől már jó a szinkron?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52383) pohár válasza Bad Pritt (#52380) üzenetére


pohár
félisten

hát gec, totál nem jut eszembe a neve a filmnek, így jártam 2 hete is, akkor se jutott eszembe már, hülyülök :DDD (mindig Halálos Iram jut eszembe, aaarrgh, rohadt idegesítő :D )

az 5. része annak a filmnek, amikor a halált kijátsszák, és megmenekülnek, és így szép sorban mindenkiért "elmegy" külön (ha jól rémlik az 5. részéből van)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#52384) Bad Pritt válasza #54715584 (#52381) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Abból tuti nem és nem tudom, úgy küldték nekem is. :D

(#52383) pohár: Utolsó megálló. :P Köszi, utánanézek (nem láttam szerencsére :D).

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#52385) #54715584 válasza Bad Pritt (#52384) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor Final Destination :)

(#52386) james001 válasza SunMount3r (#52379) üzenetére


james001
veterán

The Signal (2014)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#52387) pohár válasza Bad Pritt (#52384) üzenetére


pohár
félisten

Ú, és tényleg :DDD

itt is van, bezzeg arra tudok emlékezni, hogy az 5. részben volt :D (1:33-tól)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#52388) Pearce válasza Viszlát (#52382) üzenetére


Pearce
aktív tag

Már majdnem le lett zárva ez a szinkron vs felirat harc 500. verziója. f*sznak kell újrahevíteni :(((

(#52389) dokee78 válasza SunMount3r (#52379) üzenetére


dokee78
félisten

Oblivion

(#52390) Malachi válasza pohár (#52374) üzenetére


Malachi
addikt

erről van itt kérem nagyba szó. köszönöm. be is fejeztem ezzel.

mostantól ígérem, hogy inkább csak filmes élményekről írok majd. :)

(#52391) umek7


umek7
őstag

The Signal (2014)

Egy ideig izgalmas volt, lekötött, de aztán csak egyre gyengébb lett. A vége nálam nem ütött akkorát pedig szeretem a cliffhangereket. Pár dolgot mintha szándékosan nem is akartak volna megértetni, ez nem feltétlenül hiba, de valahogy nem volt az igazi. A zenei aláfestések/hangok nagyon tetszettek, azért külön jár a virtuális pacsi.

6/10

(#52392) Viszlát válasza Malachi (#52390) üzenetére


Viszlát
addikt

Hehe, ahogy sejtettem...

Pearce: bocsanat, nem gondoltam, hogy mivel te hozzaszoltal a temahoz, az utanad jovok mar felvehithetnek csak. :U

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52393) Pearce válasza Viszlát (#52392) üzenetére


Pearce
aktív tag

Kismilliószor előjött a topikban a szinkron vs. eredeti nyelv, tudjuk, hogy mennyire nem szíveled őket /Jóbarátok, lálálá/, ugyanúgy, ahogy se Integra, se devil-k, stb.

A srác azt írta le, hogy neki a szinkronnal nem volt baja és amiket olvasott véleményeket, ott sem emelték ki, hogy rossz lenne. Nyilván az olyan embereknek ezt kár magyarázni, akik kiejtés, akcentus meg pontról-pontra fordítás fetisiszták.

(#52394) Malachi válasza Pearce (#52393) üzenetére


Malachi
addikt

én kiejtés, akcentus és PONTOS fordítás fetisiszta vagyok. a rossz munkát nem szeretem, a jót viszont nem kutyázom csak azért, mert az index, blablabla. Integra egyetlen valós érvet nem írt csak elhintette, hogy a szinkron az egy szar, és ezt egy ostoba kritikával akarta alátámasztani.

amúgy én úgy vagyok ezzel, hogy mindenkinek abszolút magánügye, hogy ő most eredetiben szereti nézni a filmeket, vagy szinkronnal. mondjuk akkor már leírom azt is, hogy az utóbbi kb. 6 évben csak azt a filmet láttam szinkronnal, amit barátnőmmel néztem, mert ő nem angolos. én meg de. ha hiba van, arra én is felhívom a figyelmet általában. de ebben az esetben a kraut a fritz helyett egyszerűen nem hiba, a becenevezést pedig felhozni a fordítással kapcsolatban úgy, hogy csak a szinkronost látta a jóember, megint csak ordenáré szemétség. aljas és ostoba dolog, kattintáshajhász alja húzás. ennyi.

és igen Viszlát, igen, láttam szinkronnal meg eredetiben is, és pontosan tisztában vagyok azzal, milyen egy jó, meg milyen egy rossz szinkron. láttam már ezret ebből is, meg abból is. ez meg nem rossz. részemről a téma lezárva, de a véleményem megvan az ilyen hozzáállásról.

[ Szerkesztve ]

(#52395) Ijk


Ijk
nagyúr

Fury

A Ryan közlegény megmentése és az Elit alakulat után már hiányzott egy európai hadszíntéren játszódó 2. Világháborús film.
A hangulata nagyon jó, pontosabban valóságos és mind nyúzott arccal jöttünk ki a moziból. Úgymond tökéletesen háború ellenes film, mert nyomasztóan, gyomorforgatóan mutatja be. Brad Pitt alakítása szerintem kiváló, bár mindig is jó színésznek tartottam. A karaktere igen hatásos volt a film alatt, képes volt minden érzelmet kiváltani az emberből, megvetést, utálatot, ugyanakkor tiszteletet és sajnálatot. A filmben sokminden klisés és kiszámítható volt, hollywoodi baromságok nem maradhattak ki a drámaiság jegyében.
A fényképezés és effektek azt kell mondjam első osztályú munka, semmi CGI érzet, mindennek súlya, ereje, dinamikája van, a harcok félelmetesen valóságosnak tűnnek. Naturalista elemek is vannak szép számmal, amivel még inkább fokozzák a nyomasztó hangulatot. Aki szereti a 2.VH témát annak kötelező. Sajnos szinkronosan adják, de még elviselhető minőségű.

SPOILER:
Itt elsősorban a negatívumokra térnék ki. Sajnos itt is megvolt a 300 érzet, amikor a végén egy egész SS hadosztály szaladgál mint a birka és megy a pulykavadászat. De legalább nem halt minden egyes szereplő szép, színpadias halált. Azon viszont külön röhögtem amikor képzett SS katonák nem egyszer felnyitják a tank ajtaját és benéznek. A másik kedvencem amikor megérkezik az invázió a kisvárosba és persze a kiscsaj belőtt frizurával, csini szoknyás ruhában bujkál a szekrényben.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52396) Pitterix


Pitterix
őstag

Edge of Tomorrow

Valamiért ezidáig nem "mertem" megnézni, hogy miért, talán attól tartottam, hogy nem fog tetszeni, túl hosszú lesz, vagy olvastam értékeléseket a logikai hibákról, ki tudja. A lényeg, megérte, nekem nagyon bejövős Sci-fi.
Annyira én sem komálom Tomkót, de hogy ennek mi az oka? :U
Ezt moziban ellett volna néznem.

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#52397) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

m1en Forrest-nek most lett vége..
megint végignéztem
116-odjára is

(#52398) james001


james001
veterán

Hercules (2014)

Háát... Tetszett is meg nem is. Hiába kedvelem Dwayne-t,valahogy nem illett hozzá a szerep,talán túl "izomagynak" tűnt ebben a filmben :D Sokszor beállt az egész a sztori (vagyis unalmas volt néha),meg azért sejteni lehetett hogy mi fog történni. A csaták viszont jók voltak és a végén is voltak jó jelenetek.
Az amazon csaj egész bejövős volt :P ;]
Fáj a szívem hogy csak ennyit adok rá,de remélem The Rock-nak lesz ennél jobban hozzá illő szerepe a jövőben. Vagy csak simán térjen vissza a WWE-be,bár az is eléggé fos lett mostanság...
5/10

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#52399) oriic válasza Tibiajax (#52397) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az egyik legjobb film amit valaha láttam. :)

Live-Die-Respawn

(#52400) devil-k válasza Pearce (#52393) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kb. 11 évvel ezelőtt váltottam át a feliratos filmekre, amikor a régi nagy "FTP-korszakban" a legújabb premier filmek DVD-n voltak elérhetőek. S amikor megláttuk a "HUNSUB" feliratot, akkor örültünk, mint majom a farkának, hogy hamarabb látunk valamit, mint itthon a mozikban. Egyébként ha igényes voltál, nem néztél moziban felvett, kamerás verziót, ami szinkronosnak minősült, de inkább nem jellemezném ezt a "transzfer" minőséget. Akkor nem volt házimozim és a technika sem állt olyan szinten, mint most, hogy észrevetted volna az eredeti és a magyar hangsáv között a különbséget. Nem is beszélve arról, hogy az embereknek nem nagyon volt "lapos" TV-jük, maradt a CRT, szóval a képbeli különbségek sem volt relevánsak.

Viszont, ha a mostani időket nézem, akkor most ütköznek ki az észrevehető különbségek az eredeti és szinkronos hangsávval rendelkező filmek között. Mivel 2014-ben nem nehéz már lehagyni technikailag sem egy mai magyar mozit, így könnyen túl tudod szárnyalni otthoni körülmények között, ahol kedvedre tesztelheted a különbségeket, vagy az esetleges a hasonlóságokat. Aki nem teljesen süket vagy elfogult (és van egy jobb rendszere), az minden rávezetés nélkül képes meghallani az orbitális különbséget a két hangsáv között. Ha számszerűsítve kellene leírnom, akkor a magyar szinkron kb. hét-tízszer rosszabb is lehet az eredeti hangsávnál, elég a "magon" megnézni a lemezinfót. Szégyen, nem szégyen ez van. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány Blu-ray kiadáshoz készül olyan magyar hangsáv, ami DTS-HD MA, vagyis Blu-ray minőségű. Csak azt nem értem, ha pár filmhez el tudják készíteni, akkor miért nem mindegyikhez? Régen, a rábeszélős "szinkron" után egy külön művészetnek és kihívásnak számított a szinkronizálás, szinkronszínészkedés. Ma pedig úgy tekintenek rá, mint egy "jajj, megcsinálom már, legyen plusz bevételem", semmi több. Tisztelet a kivételnek! Azért a mai napig vannak olyan filmek és szinkronhangok amiket jól eltaláltak és élvezetes magyarul is. Ilyen pl.: A remény rabjai, színészek közül Adam Sandler... stb, de lehetne estig is sorolni.

A következő okok miatt nézem feliratosan a filmeket:

- hozzászoktam
- élvezetesebb
- tudok olvasni és közben a filmre is figyelni
- minőségi eredeti hangsáv
- gyenge, idétlen szinkronhangok
- hatalmas félrefordítások, gyenge viccek

De ezektől függetlenül van olyan film, amit megnézek szívesen szinkronosan.

Aki pedig nem szereti a feliratos filmeket, a következő okok miatt lehet szerintem:

- nem tud olvasni
- nem tud egyszerre az olvasottakra és a filmre figyelni
- megelégszik a félrefordításokkal és hasonló dolgokkal

Kinél mi áll fenn. Van akinél több, van akinél "csak" egy.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.