Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Patrik1995


Patrik1995
csendes újonc

Mikor fog kiderülni, hogy mi lesz januártól a Diginél?

(#42302) RoyBatty válasza Patrik1995 (#42301) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Minimum 1 hónappal korábban muszáj közzétenniük az ÁSZF változásokat (benne a csatornalistával). Szóval legkésőbb december 1-én.

(#42303) Flashget válasza RoyBatty (#42302) üzenetére


Flashget
félisten

Tanultak a múltból és okosan megszerkesztik már a szöveget, így év vége felé, hogy bármit beraknak meg kidobnak 30 napon belül is. :)

a kiemelt rész

Realme GT Master Edition

(#42304) szabogabor10 válasza Flashget (#42303) üzenetére


szabogabor10
veterán

URL-ben:
"vegleges_zsuzsi"
:DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42305) Flashget válasza szabogabor10 (#42304) üzenetére


Flashget
félisten

LOL és tényleg :D

Realme GT Master Edition

(#42306) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Elnéztem az imént a Telekom facebook oldalára. Nos Apa Kezdődik! szindróma van.
Finoman szólva nincs öröm a csatornacserék miatt...
Valaki linkelte haromszornégyes oldalt arra látogatva meg főleg alakulnak a kommentek...

Lehet hogy a végén még a Digi csinálta jól a dolgokat?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42307) zsolt501 válasza Bogyi007 (#42306) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Elég szépen osszák a telekomot, és ahogy nézem nagyon sokan ott is hagyják őket

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42308) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#42306) üzenetére


szabogabor10
veterán

De gyakorlatilag IPTV-n technikailag nem nagyon indokolt kivenni csatikat, max pénzügyi okai lehetnek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42309) zsolt501 válasza szabogabor10 (#42308) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sokan azt hiszik, hogy nincs korlát, mert bizony ott is van, csak ugye az másként jelentkezik, mert ugye ott sem tudnak korlátlan számú csatornát egy X infrastruktúrával továbbítani, mert ugye ahhoz fejleszteni kellene.
Annak idején nagy dirrel durral indult az iptv a T-nél és bizony ott is látszott már akkor is hogy azért ennek is vannak korlátai, pláne ha az adásokat központilag akarják tárolni, aztán kiderült, hogy nem tudták megoldani rendesen, hogy minden adó tárolható legyen pár napig, mert ugye ahhoz nem kis fejlesztés kellett volna, ráadásul bevezették a film kölcsönzést, ami megint csak 1 irány de több csatorna még ettől nem lesz.
Sok a lehetőség az IPTV-ben de a buktató is kb ugyanennyi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42310) bopeti98 válasza Bogyi007 (#42306) üzenetére


bopeti98
őstag

Holnapra kidolgoznak majd egy sablonszöveget, amit be Ctrl+V-nek minden ezzel kapcsolatos bejegyzés alá, és el van intézve a részükről. Mindig ezt csinálják.

(#42311) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Csináltunk pár lehetőség kutatást, és mind arra mutat, hogy a T-t érzékenyen fogja érinteni a szerződ
és felmondás még úgy is hogy belengetik a mézesmadzagot az ügyfél részére. (ügyfél megtartó csoport )

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42312) szabogabor10 válasza zsolt501 (#42309) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, pénzügyi okok alatt erre is gondoltam (infrastruktúra bővítés).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42313) rocket válasza adise (#42300) üzenetére


rocket
nagyúr

Semmi meglepo nincs a FOX kiveteleben, ott is van kb. 3 premier sorozat par resszel havonta, tobbi zs kategorias ezer eves sorozat/film, vagy mar 120x ismetelt sorozatok (amik kozul van ami megy mashol is), bubajos boszorkak, Simpson csalad, Grace klinika, igy jartam anyatokkal stb.

Az ilyen csatornakat kellene minden szolgaltatotank reptetni, akik azt gondoljak, hogy havonta ~10 oranyi premier musorral bent lehet maradni a kinalatban, raadasul gondolom jo magas arat is kertek.
A Hollywoodi studiok csatornai jo nagy lehuzasok lettek, Universal Channel is a vicc kategoria.

Senki nem akar mar arat emelni, a profitjukat csokkenteni meg vegkepp nem akarjak, igy merlegelni kell, hogy mit erdemes felaldozni az uj csatornakert, az meg, hogy sokan szolgaltato valtassal fenyegetoznek Facebookon, szerintem nem hatja meg oket, mert a 99%-uk ugyis maradni fog, mert vagy nincs alternativa, vagy inkabb megszokja, mint megszokik.

Meg nem is nagyon van hova menekulni, mert UPC is cserelget, DIGI meg kulon kategoriat kepvisel ebben, es nem jo ertelemben.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42314) Boond válasza Patrik1995 (#42282) üzenetére


Boond
addikt

Ez telekomos, fejlemény, diskurzus, amúgy olvasni lehetett erről, pl most is.

Diginél nincs hír spílerről, vagy csatornákról.

(#42315) Boond válasza RoyBatty (#42290) üzenetére


Boond
addikt

Jó ebben igazad lehet, de akkor is azért itt több a csatorna mozgás,

kb 11-12 repül.
a legkisebb csatornánál pedig 5 csatorna jön:
2 nem tv2 érdekeltség, és 3 tv2 érdekeltség.

összesen meg ha jól nézem 12-13 jön. Darabra kb meg van, elosztogatva csomagokra.

Ebből nagyjából 6 nem tv-ő érdekeltség és kb ugyan ennyi igen.

Plusz ha idevesszük, hogy natgeoból volt pl sd/hd 2x is, akkor máris egyszerűbb a képlet.

Úgy gondolom, persze jelentős hatással lehet a tv2 csoport csatornái a csomagokra, de azért nem csak amiatt lettek változtatások, bevezetve T-nél.

(#42316) Boond válasza jaroslav (#42291) üzenetére


Boond
addikt

A kiwi tv-vel amúgy nincs gond, sok régi klasszikust vesznek elő, szerintem nincs különösebb gond egyelőre a színvonallal, humor+ is elég sok újdonságot vonultat fel kezdésnek legalábbis.

Chili-t nem tudom, mennyire térhet el más főzős műsoroktól :D

Fox egy ideig volt nálunk, a bűbájos boszorkákat már láttam, és a sok reklámot is, ajánlót is, ugyan azt leadták kb minden reklám blokkban, elég fárasztó, az élőhalottak meg nem érdekelnek, így a fox nem is nagyon hiányzik. (akit meg érdekel, kb premier után nem sokkal megtalálja, ha t-s ha nem).

A humor+, kiwi-t esetleg nem bánnám, ha lenne :D

National Geographic csatornákat, nah igen ez az ami érdekes, hogy dobja csak úgy a T, ezt viszont hiányolnám, még ha már nem is nézem annyira... de azért hiányozna vhol...

(#42317) Boond válasza Flashget (#42294) üzenetére


Boond
addikt

Analógban valóban nincs vagy 1 éve, de digitálisan van, de lehet oda sem kötelező, legalábbis meglepett a T-s hírben, ez a fejlemény... vhogy magától érthetőnek tűnt...

de lehet nem kötelező valóban, nem tudom.

(#42318) pjen válasza adise (#42300) üzenetére


pjen
félisten

Ezért jó a felvevős box.Az előző napból felveszem ami érdekel a reklámot meg át tekerem.Haverom nagy dohányos,kimegy az udvarra.Ő kifejezetten szereti a reklámokat.

(#42319) Flashget válasza Boond (#42317) üzenetére


Flashget
félisten

Itt meg van részletesen mi kötelező és mi nem.
Analógba nem kötelező. Változások az MTVA által terjesztett közszolgálati médiaszolgáltatások tekintetében

Realme GT Master Edition

(#42320) Flashget válasza zsolt501 (#42307) üzenetére


Flashget
félisten

Elég rendesen...
"megunják majd és haza mennek"
Diginél is eltartott 2 hónapig amíg lecsendesedett a Discok kidobálása, igaz a best of Digi HD-k kártalanítottak valamennyire...

Realme GT Master Edition

(#42321) zsolt501 válasza Boond (#42316) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem ami nagyon hiányozna az a 3 viasat csatorna a Viasat Explorer, Viasat History és a Viasat Nature, mert az ismétlések ellenére (ami mindenhol előfordul) nagyon jó ismeretterjesztő filmeket és sorozatokat adnak, ez sehol máshol nem található sajnos, és még hasonló sem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42322) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hello,
Had kérdezzem már meg, hogy az utóbbi x oldalnyi értekezés a csatornaváltozásokról, melyik szolgáltatót érinti?
Vagy inkább máshogy: a Digi kábeles szolgáltatásában vajon mi változik?

(#42323) jaroslav válasza rocket (#42313) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Szerintem a FOX egy jó csatorna, remélem a Digi lecsap rá.
De, ízlésről és hitről nincs értelme vitázni.

Abban igazad van, hogy sok csatorna csinálja azt, hogy nagyon kevés premier műsort ad, és teletömi a műsoridőt töltelékként ismétléssel és hirdetéssel. És néhány valóban elképesztően sok pénzt is kér ezért.
Ha hirtelen a "legjellemzőbb" példákat kellene mondanom: Spíler, Kiwi TV stb... :)

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42324) jaroslav válasza Mentolka (#42322) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Arről szól közvetve, vagy közvetetten a diskurzus, hogy mi történhet a Diginél. Más szolgáltatóknál történő változások, hogy érinthetik a Digi-t. milyen változásokat generálnak/generálhatnak...

Óhatatlan, hogy a témák egy fórumon szerteágazzanak.

Ha a fórumot annyira leszabályoznád, hogy csak a a közvetlenül a témát érintő kérdések merülhetnének fel, lenne hetente 1-2 technikai kérdés, meg félévente egy kis élet, ha változik valami a csatorna kínálatban...
Meghalna a fórum...
Lásd, "Dell Precision munkaállomások". utóbbi fél évben átlag havi 2 bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42325) Flashget válasza Mentolka (#42322) üzenetére


Flashget
félisten

Max. annyi, hogy a rabló T-től előfizetőket nyerhet így a Digi az ilyen húzásokkal. :)

Realme GT Master Edition

(#42326) Mentolka válasza jaroslav (#42324) üzenetére


Mentolka
senior tag

Jaj, nem negatív felhanggal tettem fel a kérdést. Bocs, ha ez jött le.
Ehh, átnézem a Digi oldalát.

(#42327) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

A röhej, hogy néhány napja még együtt kampányolt a Fox és a Telekom : [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42328) Yoss


Yoss
csendes tag

Mostanában fogok váltani Digi-re. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy tényleg létezik olyan, hogy a koax kábelt le lehet osztani akár négy tv felé is és a koaxon keresztül HD adás is nézhető külön kütyük nélkül?? Csak mert ez állította az ügyfélszolgálatos is és egy szerelőjük is. A HD alatt nem a HD jelölésű csatornát értem, hanem tényleg nagyfelbontású 1080p adást.

(#42329) sityupityu válasza Yoss (#42328) üzenetére


sityupityu
veterán

Minden igaz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42330) Mentolka válasza Mentolka (#42326) üzenetére


Mentolka
senior tag

Megnéztem. Szerintetek mi a különbség a kettő között:

Ja, és ez a "régi" csatornakiosztás. Mellette van egy "új" is - ugyanazzal a tartalommal (legalábbis, én még keresem a különbséget).

(#42331) Yoss válasza sityupityu (#42329) üzenetére


Yoss
csendes tag

Oké, köszi.

(#42332) M_AND_Ms válasza Yoss (#42328) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tévészolgáltatásban 1080i megszokott formátum, ezt nevezzük HD adónak. Ez fölé nem mennek, mert drasztikusan megnövekszik (kvázi duplája) a sávszélesség igénye az adónak

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42333) sityupityu válasza Yoss (#42331) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak annyi szükséges, hogy a tévéd is alkalmas legyen. Legyen benne dvb-c tuner és mpeg4 dekóder.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42334) jaroslav válasza Yoss (#42328) üzenetére


jaroslav
aktív tag

El lehet osztani a jelet, de ha 4 felé osztod, nem kizárt, hogy kell egy jel erősítő.

Szerintem a HD adások nem 1080p-sek, hanem csak 1280*720 felbontásúak, de javítsanak ki a nálam jobban hozzáértők.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42335) sityupityu válasza jaroslav (#42334) üzenetére


sityupityu
veterán

A digin fogható HD adások közül csupán 1 van ami 720-as, a többi mind 1080-as.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42336) jaroslav válasza sityupityu (#42335) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Akkor elnézést :R :R :R

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42337) Boond válasza zsolt501 (#42321) üzenetére


Boond
addikt

Igen ez is, bár azt hiszem nálunk már nincs exporer, régen volt. De azóta lehet visszakerült. Azokat is néztem.
A viasat history-n is vannak jó műsorok, valóban azok is neccesek ezekért az új csatornákért cserébe, így összességében. Egy aerobik csatorna, nem tudom, hogy érhet fel ezzel, de biztos volt igény vagy még sem? :D

Nature viszont sosem volt nálunk, így az nem is hiányozna :DD
E ott is mennek állítólag ó műsorok, igen.

Szóval igen épp ezt mondom, hogy nem tudom, hogy lehet összevetni őket, de az a pár fit, fix, hatos, bónom, nem hiszem, hogy azonos arányban/érdeklődéssel állnának, a natgeo, viasatosos, csatornákkal. Utóbbiak még tv esetében is kérdőjeles. Bár a humor+-ra eltudom képzelni, hogy esetleg lenne igény, akár nagyobb mint ismeretterjesztő csatornákra.

(#42338) Patrik1995 válasza sityupityu (#42335) üzenetére


Patrik1995
csendes újonc

Melyik csatorna 720-as?

(#42339) Boond válasza Mentolka (#42322) üzenetére


Boond
addikt

Digiről továbbra sincs hír. Viszont a Telekom változások érinthetik a digi "politikáját is". Digiról hónap végén/elején van infó, tudtommal nincs változás kb. Majd december 1 közeledtével lehetnek infok, a januárról, amiről most szó van telekom kapcsán.

(#42340) sityupityu válasza Patrik1995 (#42338) üzenetére


sityupityu
veterán

Viasat Nature/History HD.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42341) Watt25 válasza Patrik1995 (#42338) üzenetére


Watt25
veterán

Nem csak neked, hanem azoknak is szól, akik nem biztosak dolgokban: olvassátok át a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#42342) Boond válasza jaroslav (#42323) üzenetére


Boond
addikt

Én a kiwi-t nem feltétlen sorolnám ide. Lehet van ismétlés, régi dolgokból, de szerintem ez sokkal jobb, mintha csak mai szarokat adnának, rengeteg régi jó rajzfilm van, amit baromi rég adtak már le. És nem csak disney-s műsorok. A tv2-nek meg ebben volt régen része, ha azokat előveszi, az mindenkinek hasznos lehet. Emelett vannak persze új és ha jól tudom magyar gyártású műsorok, rajzfilmek is, szerintem azért nem lehet annyira panasz erre a csatornára, műsor lista alapján. Sőt van olyan műsor, amiből még sosem látott epizódokat is vetítenek, annak ellenére, hogy baromi régóta létezik már.

Spílernél, lehet sok az ismétlés, de gondolom majd beindul, más meg lehet örül neki, mert különböző időpontokban akár rögzítés nélkül is tuja nézni, fogni, de ott lehet kevés a tartalom, nem foglalkozom vele, így annyira nem tudom.

(#42343) jaroslav válasza Boond (#42342) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Abszolút elfogadom, amit írsz.

Én egyébként a Comedy Centrallal vagyok így. Háttér televíziózásnak munka közben tökéletesek a Jóbarátok, Agymenők, Így jártam anyátokkal ... blokkjaik, még ha ismétlések akkor is.

Nekem személy szerint nem jön be a Kiwi TV kínálata, de biztos sokaknak bejön.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42344) Boond válasza jaroslav (#42343) üzenetére


Boond
addikt

Nah igen azt felejtjük el, hogy nekünk ismétlés, de az is már több mint 10 éves sorozat, befejezése óta (jóbarátok), sok olyan ember lehet, akik csak ezek révén ismerik meg/fel. Nekik pl nem ismétlés minden bizonnyal.

Ugyan ez mondható el pl a Flintsone családról, az sem mai, de nem is 90-es évekbeli, de ugyan úgy ma is újnak számíthat, ha látják a mai gyerekek.

Sajnos hajlamosak vagyunk néha saját szemszögből szemlélni csak a dolgokat :(

(#42345) DonMaster válasza rocket (#42313) üzenetére


DonMaster
addikt

ez igy mind szép és jo ahogy irod, de attol hgoy a Fox-on szerinted havi 10orányi nézhetö uj oremier van. attol még egy Spilertv miatt amit az elöfizetök kb 10%-a nézne NHL NFL PL M.O.-on. mert a többi elérhetö máson is. azokbol se jön össze sok ora nézhetö müsör. föleg hogy kapásbol a Fox-ot nézik kb 30%-ban és nem fedi egyik a másikat. a nézöknek. szerintem egy Fox-nak nagyobb nézetsége van söt lenne ha nem a 40-50-90-.csatorna helyen lenne alapbol hanem az elsö 20-ban. addig egy Spiler-t nem fognak nézni anynian ez garantált.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#42346) M_AND_Ms válasza DonMaster (#42345) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nfl nem megy a Spíleren. Remélem nem is fog.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42347) Bogyi007 válasza M_AND_Ms (#42327) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezt loptam és bedobtam a Telekom FB oldalára... :D

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42348) wwenigma válasza Boond (#42344) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Leszeded netről ha annyira a gyereknek akarod mutatni, done. Persze mindenbe bele lehet magyarazni mennyire jo lesz mindenkinek.

Egyebkent kicserélték a CAM-ot, az uj egybol életjelet adott amikor beraktam a TV-be, még aktiválniuk kell és kész. Furcsa hogy a masik csak ugy meghalt.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#42349) Boond válasza wwenigma (#42348) üzenetére


Boond
addikt

Persze persze... a gond ott van, hogy fel sem kerül netre. Nincs rá ember, nincs rá kapacitás (pl nem digis csatorna).

Nem minden kerül fel netre. (leszámítva, hogy maga a csatorna kirakja a dolgokat a weboldalára, állítólag, legalábbis egyeseket.)

Én nem mondtam, hogy mindenkinek, nyilván nem mindenkit érdekel, de ezen az alapon az összes többi csatornát is lehetne kritizálni, kezdhetném a sport adókkal, amiket én egytől egyig nem nézek, kivétel a m4.
De ugyan úgy mondhatnám a zene csatornákat is, és így tovább ;)

Mindenkinek max akkro lenne "jó", ha egyénileg válogatná össze a csatornákat. Így viszont kénytelenek vagyunk általánosságban szemlélni a dolgokat. Ez esetben téged nem érint, akkor hol a probléma? :D

(#42350) rocket válasza M_AND_Ms (#42346) üzenetére


rocket
nagyúr

Idei szezonnal lejar a sporttv szerzodese NFL-re, szoval barmi lehet, meg az is, hogy majd valami uj SD csatorna veszi meg a jogot, melle raknak majd bubajos boszorkak, jobaratok, Twin Peaks, Dallas, stb. premier sorozatokat, hogy bekeruljenek a kinalatba.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.