Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) oba


oba
addikt

A Kaon 1600 -as csoda box nektek is szokott olyat csinálni, hogy egy idő után nem akarja felismerni a rá dugott külső hdd -t? A nem felismerni alatt azt értem, hogy azt írja ki, hogy nem olvasható, formázni kell. Akármit próbálok, addig nem hajlandó normálisan kezelni amíg nem hagyom neki, hogy formázza... persze ilyenkor minden felvételnek annyi, 1-2 hétig megint rendben van, aztán random idő után megint előjön... Próbáltam másik külső hdd -vel is, azzal is előjött a mai napon 3 hét után most.

Illetve tudnátok e ajánlani olcsó dual tuneres felvevős boxot digihez? Google -vel ilyen horror árakon találtam ilyesmi boxokat... Léteznek emberi áron is ilyenek? Fateromnak lenne rá szüksége, hogy tudjon felvétel közben is tévét nézni a box -al. Lehet beépített hdd -s is, de az is jó amire usb -n lehet dugni, csak legyen megbízható és stabil. Boltok, típusok, márkák, minden jöhet, sajnos nem vagyok otthon a témában.

(#37002) roomi


roomi
tag

Hi. A mai napon anyósomnál kint volt a digi. Új előfizető. A tv tudja Dvb C. Pasi lefutatja a csat.keresést. Mondja: nem érti ,,csak 60 db ,, atv csatornat tud behangolni. És elmegy. Néztem egy nagyot. Rámegyek a hangolásra ,látom Magyarország a kiválasztott. Átváltottam Finnországra és láss csodat minden oké lett,csat.név, dig.adás stb. Kérdésem: jó a Finnország vagy inkabb másik kiválasztás legyen? Köszi

(#37003) zsolt501 válasza roomi (#37002) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Gondolom ez egy LG-tv mert ha igen akkor jó lesz úgy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37004) Bogyi007 válasza roomi (#37002) üzenetére


Bogyi007
veterán

Igazság szerint a szerelő vállalta azt amit a szerződés tartalmaz.
Analóg csomag analóg csatornákkal, ha az ügyfél ebből többet ki tud hozni az ajándék.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37005) roomi válasza Bogyi007 (#37004) üzenetére


roomi
tag

Hi. Igen,de....... Szerintem amikor egy szerelő azt mondja nem érti miért csak az analog csatornák jönnek be ha a készülékben van DBV-C tuner. Akkor :C . Ez egy 55" Toshiba. Ha jól értem akkor jó lesz a Finnország.

(#37006) #29810560 válasza roomi (#37005) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben a helyi DIGI csatornakiosztásnak megfelelő minden digitális csatornát megtalál(t) tökmindegy, hogy milyen országbeállítás alapján találta meg. ;)

(Az országbeállítás csak egy séma, ami azt mondja meg hangoláskor a tunernek, hogy milyen lépésenként/Symbol Rate/QAM adatokkal keressen. A régebbi TV-ken azért volt jó beállítás Finnország, mert az felelt meg a nálunk alkalmazott alapadatoknak a legjobban. Az új TV-knél már ilyen gond nemigen van, ott Magyarország=megfelelő alapadatok. Persze tisztelet a kivételnek.)

[ Szerkesztve ]

(#37007) roomi válasza #29810560 (#37006) üzenetére


roomi
tag

Köszi. Én elhiszem Neked, h igy van,működik. Tulajdonképpen a végeredmény számít. De, ha a készüléken Magy.orsz.van kiválasztva ,akkor bizony csak a 60 db atv csatorna jön be és egyetlen digitális sem. 0 találat írja. 3x kipróbáltam oda vissza. :K A finnugor testvérekkel minden OK. A készülék 2,5 éves.

[ Szerkesztve ]

(#37008) #29810560 válasza roomi (#37007) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A készülék 2,5 éves."

Nem a kor számít, hanem a TV firmware. Ezért írtam, hogy: "Persze tisztelet a kivételnek."
A Tied a kivétel, ahol még mindig Finnország a nyerő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37009) Flashget válasza roomi (#37002) üzenetére


Flashget
félisten

A 2010 után gyártott TV-k többségében már van DVB-C tuner is a T (földfelszíni) mellett, elképzelhető, hogy csak akkor használható, ha a beállításokban NY vagy É európai ország van kiválasztva (Finnország, Ausztria, Németország,stb),

Téma összefoglalóban le van írva..

Realme GT Master Edition

(#37010) #29810560


#29810560
törölt tag

"Tájékoztatjuk, hogy a BBC Worldwide Limited megszünteti a BBC Entertainment csatornát, így az a DIGI műsorkínálatában sem lesz elérhető 2016. január 1. napjától."

(Forrás: DIGI - Közlemények)

[ Szerkesztve ]

(#37011) roomi


roomi
tag

Köszönöm Nektek a megvilágosítást. Vmi ilyesmire gondoltam,emlékeztem.

(#37012) Flashget válasza #29810560 (#37010) üzenetére


Flashget
félisten

Hú lesz forgalma a fb adminnak majd. :DDD

Realme GT Master Edition

(#37013) sarkan válasza Flashget (#37012) üzenetére


sarkan
aktív tag

És lesz helyette valami hasonló?

(#37014) sityupityu


sityupityu
veterán

Paramount channel-en nektek is angolul beszélnek a magyar hangsávon?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#37015) MDanny válasza sityupityu (#37014) üzenetére


MDanny
senior tag

Igen

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#37016) kali válasza sityupityu (#37014) üzenetére


kali
legenda

igen, most is, meg korábban is többször volt már rá példa.

(#37017) sityupityu


sityupityu
veterán

Köszi.

A Kate és Leopold-ot már rég láttam, gondoltam megnézem. Akkor most jön egy kis angol nyelvgyakorlás. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#37018) BogTam80


BogTam80
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni - illetve akinek van személyes tapasztalata az alábbi dvb-c vevővel, azt is megköszönöm - :

Digi tv szabad adásaihoz szeretnék használni egy Amiko HD 8140 T2/C-t, és elolvastam bár a felhasználói könyvét is, meg nézegettem fórumokat, de pár kérdésem lenne. Először is, hagyományos képcsöves (Samsung SlimFit 50HZ, 72 cm-es képátlós, scart-csatlakozós) tv-vel szeretném használni, de gondolom ez nem probléma:)

Amit viszont nem tudok:
- az Amiko ezen modellje vajon tudja egyidejűleg a "timeshift" funkciót, és egy másik adás rögzítését?
- mi a tapasztalat, mekkora "háttétárolóval" lehet használni? Ez csak azért lenne fontos, mert úgy terveztem, hogy egy max 32 gb-os pendrive-ot szeretnék erre a célra használni (max 1-2 film lenne rajta, amit a box-on keresztül néznék, de a nagy kérdés, ha rögzítek egy mondjuk 2 órás filmet, azt milyen tömörítéssel veszi fel erre?)

Előre is köszi a válaszokat :)

BogTam80

(#37019) #29810560 válasza BogTam80 (#37018) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mivel az Amiko HD 8140 T2/C egy egytuneres SetTopBox, csak azon a csatornán tudsz TimeShift-elni, amit épp felvesz. Csatornát váltani sem tudsz, mert megáll a rögzítés. (Rákérdez, hogy mit csináljon.)

A PVR funkció a háttértárolónál kapásból lefoglal egy részt a TimeShift-nek (feltéve, hogy a funkció be van kapcsolva). Kisebb kapacitású tárolóknál - pl. az általad említett 32 GB - ez a háttértár fele.

A PVR-ek általában a bejövő stream-et rögzítik TS (Transport Stream) formátumban. Ez csatornánként (néha tartalmanként is) eltérő bitrátával jön, ezért nem lehet előre megmondani a helyigényt, de a max.-ra lehet tervezni.

Én másik tunerrel rögzítek. Nálam a HD adások max. 11-12 Mbps közötti bejövő bitrátával, az SD adások max. 5-6 Mbps közöttivel kerülnek rögzítésre.

[ Szerkesztve ]

(#37020) Flashget válasza BogTam80 (#37018) üzenetére


Flashget
félisten

Elmondom neked milyen a két tuneres rendszerem Digikábelen, ez nálad is simán megoldható mivel Digis vagy.
1. van a Digi bejövő koax kábele
2. ez a koax kábel megy egy elosztóba.
3. elosztóból kijön az egyik koax a digitális tv-be.
4. másik koax kábel bemegy az Alma beltéribe.
5. bekapcsolom az Almat a tv-n source gomb megnyomása után kijelölöm a forrást a beltérinek.
6. beállítom amit felakarok venni a beltérivel, majd a tv-n azt nézek amit akarok.
:)
és HDD-t használok egy ilyet. Javaslom neked is a beszerzését az a 32GB nem lesz elég erre...nem lesz időd azonnal megnézni amit felvettél lehet napok telnek el mközben felvennél még 2-3 műsort vagy filmet.

Realme GT Master Edition

(#37021) FNZ válasza Flashget (#37000) üzenetére


FNZ
őstag

lehet hogy a kábeles digire fizetnek elő inkább helyette. ezt is meg kellene nézni, ott mi a változás.

(#37022) sandró60


sandró60
addikt

Itt egy olcsó C-tuneres Box.
Aki esetleg nem tudja fogni a Digi-digitális csatornáit.Annak ez pont megfelelő.Anno innen sokan vették a Techwood szintén C-tuneres boxát.Melesleg van benne PVR-amivel külső meghajtóra tud rögziteni.
[lKendo- Magyar-menűsL]

[ Szerkesztve ]

(#37023) csabi10


csabi10
senior tag

Ma bekötötték hozzánk is, viszont boxot és smartcam-t nem hoztak mert nincs. Azt mondta a szerelő hogy majd hívnak a digitől ha lesz. Remelem hogy a havi bérleti dijjat se számolják fel

(#37024) Bogyi007 válasza sandró60 (#37022) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem is rossz...

Bár ez a hangkimenet hogy koaxon digitális csak, nekem probléma....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37025) klaczi válasza oba (#37001) üzenetére


klaczi
aktív tag

Előfordul, hogy elfelejti a külső vinyót!
Próbáld a külső HDD házat ki és bekapcsolni. Nálam eddig mindig bejött.

(#37026) allfinanz


allfinanz
senior tag

Viasat History mintha kodolva lenne...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#37027) dh66e válasza allfinanz (#37026) üzenetére


dh66e
veterán

pedig nincs...

(#37028) allfinanz válasza dh66e (#37027) üzenetére


allfinanz
senior tag

Igen, mar ujra kodolatlan. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#37029) digikábeles válasza sandró60 (#37022) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nocsak, fejlődik a cég...nem írtak árat az új kütyüre. 4 éve egy Techwood-ot én is rendeltem tőlük, de aztán odaadták másnak az orrom előtt. Hála istennek...

(#37030) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Bocs, elkerülte a figyelmemet az ára, 10 ezer ft. Végül is annyit megér ha így vesszük...A Techvood 13500 ft volt, és ha jól tudom, nem volt magyar menüje.

(#37031) rozmarph


rozmarph
csendes tag

Sziasztok!
Digi kábeles előfizetésem van (Bp. 13.ker) és segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Samsung F6100-as tévé (sima koax kábelen jön be a digi, de ez elvileg full hd tévé). Ritkán néztem eddig tévét, de amikor igen, akkor általában feltűnt, hogy némely adó, különösen a HD adók akadoztak, néha szétesett a kép.
Eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de most megváltoztak a körülmények, és újra fontos lett a tv :)
Csináltam egy automatikus csatornafelismerést, és ennek az lett az eredménye, hogy most meg sem talált bizonyos adókat egyáltalán :(
Kb. 60-70 digitális adót talál meg, amit nagyon kevésnek érzek.
Tudnátok segíteni, mit lehet ilyenkor tenni? Előre is köszönöm!

(#37032) zsolt501 válasza rozmarph (#37031) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az összefoglalóból másoltam ide egy lehetséges megoldást neked...

Eltűnt néhány csatornám,kockás pixeles a kép mit tegyek?
Nézd át a kábelezést .Sokszor előfordul hogy egy porszívózás ,szekrény odébb tolás az elosztó közvetlen szomszédságában kábellazuláshoz vezet és máris hiányoznak a HD közszolgálati vagy egyéb más adások.
Amennyiben nem tapasztalsz javulást akkor osztó csere javasolt ezt vagy egyénileg megoldod vagy kihívod a digit. Sok esetben a jelvesztés a kinti elosztó szekrényben van ehhez mindenképp a digit kell kihívnod.
A digitális jel erősségét minőségét sok tényező befolyásolhatja főleg elektromos készülékek zavarhatnak be elavult elektromos hálózaton (konyhai gépek)de pl. egy router is okozhat problémát
Amennyiben régi vagy sérült a kábelezés,osztás vagy a csatlakozók a lakásban akkor illő kicserél(tet)ni,azon ne múljon.
Legrosszabb verzió pedig, hogy elromlott a készülék tuner része.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37033) Flashget


Flashget
félisten

Egesz kellemes ez s a Vintage Tv a Mindigtv appon nezve. Hsonlo kategoria mint a VH1 Classic... Zeppelin, AC/DC ment az elobb. Johetne jan. 1-tol a megszuno BBC csatorna helyere.

Realme GT Master Edition

(#37034) unravel


unravel
őstag

tökre tetszik a eurosport új logója

¯\_(ツ)_/¯

(#37035) Flashget válasza unravel (#37034) üzenetére


Flashget
félisten

már egy ideje ez van...remélem sokáig fogjuk élvezni.

Realme GT Master Edition

(#37036) BogTam80 válasza #29810560 (#37019) üzenetére


BogTam80
újonc

Mr. Janó! Köszönöm szépen a segítségedet!

(#37037) sarotibi


sarotibi
csendes tag

Urak! Dtv előfizetésem van idén nyár óta (előtte magentás volt IPTV-vel), de sajnos az első pillanattól kezdve rosszul működik a műsorújság. Általában csak a fele jelenik meg az adóknak, a reggel nézett EPG -ben nincsenek meg a délutáni-esti műsorok, gyakran egy adott adásnál a következő műsorra nem lehet rámenni, stb. Eddigi bejelentéseimre (személyesen és a neten át) a következő válaszokat kaptam a Digitől:
- set top boxban lehet a hiba (ez netto hülyeség, mert az stb nem arra való, különben meg kártyám van)
- kérdését továbbítottuk az illetékeseknek - tőlük azt a választ kaptam 2 nap múlva, hogy náluk a központban nincs hiba
-nem tudjuk, mi a hiba oka, de ez nem a mi hibánk, hanem a műsorszolgáltatóé. (a Tckomnál ilyen hiba sosem volt...).

Most ott tartok, hogy lehet, veszek egy DVB-C twin boxot (mert a párhuzamos felvételek hiánya is zavar - a Tkom-nál egyszerre 3 adást lehetett fogni - hátha attól megjavul az EPG). A Diginél most box sincs, talán januármásodik felében lesz...

Szerintetek mi az EPG hiba oka? (A tv-m két éves LG LM765S, de sztem ennek nincs jelentősége.)

Kösz, Tibor

(#37038) Watt25 válasza sarotibi (#37037) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem viszont van jelentősége a tévének.
Saját tapasztalatom alapján valami kehe valóban van a Digi EPG-jével, mert különböző tévéken különböző problémákat tapasztaltam.
Pl. nekem régebbi LG van, ott simán az Info gomb nyomására általában csak a következő műsort lehet megnézni, nem lehet továbbnyomni. (De néha igen.)
Viszont ha bemegyek a Guide-ba, akkor át lehet nyálazni a teljes EPG-t egy hétre előre.
Hugomnál, Panasonic tévén viszont akármit csináltam, nem engedte, csak a következő műsort megnézni, nem lehetett egész napot/hetet átnézni.
Számítógépes tunerrel sokszor azt játsza, hogy bejön szépen a teljes EPG, ahogy kell, aztán pár másodperc múlva eltűnik...
Persze, a szokásos válasz az, hogy az ő box-aikkal tökéletes, a többiek meg le vannak tojva...
Ez van...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#37039) sarotibi válasza Watt25 (#37038) üzenetére


sarotibi
csendes tag

Köszönöm, van egy hétéves samum is, kipróbálom azzal., bár ahogy írtam, a telekom IPTV adásnál soha nem volt ilyen probléma uezzel a tv-vel.

[ Szerkesztve ]

(#37040) Watt25 válasza sarotibi (#37039) üzenetére


Watt25
veterán

Hét éves? Van abban DVB-C tuner?
bár ahogy írtam, a telekom IPTV adásnál soha nem volt ilyen probléma uezzel a tv-vel.
Persze, hiszen IPTV esetén az EPG-t a box kezeli, nem a tévé.
Illetve még ha egyik szolgáltatónál nincs is gond, attól még a másiknál lehet.
Ilyen szempontból a MindigTV a legjobb szolgáltató. Mivel ott nincsen szolgáltatói eszközhöz kötés, a lehető legjobban próbálják "jól" csinálni a dolgokat, hogy mindegyik eszközzel jól működjön.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#37041) batagy válasza unravel (#37034) üzenetére


batagy
őstag

Ez legalább plazma TV barátabb logó!

(#37042) sarotibi válasza Watt25 (#37040) üzenetére


sarotibi
csendes tag

jó válasz - sztem sincs a samuban dvb-c tuner..

(#37043) digikábeles válasza sarotibi (#37039) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Az én tévém 6 éves B sorozatú Samu, de soha nem volt gond a Digi EPG-vel.

(#37044) #29810560 válasza Watt25 (#37038) üzenetére


#29810560
törölt tag

Így van. Szinte minden TV-nek más-más az EPG feldolgozó képessége. Ráadásul a firmware módosítás is ronthat/javíthat a helyzeten. Nekem LA szériás LG-m van. A vásárlás utáni firmware-el lehetett lépkedni a csatorna képénél a képernyő alján a műsorokon előre és az aktuálisig vissza, úgy ahogy a TV műsor (TV Guide) menüben. A legújabb firmware-el sok csatornánál csak a következő műsort tölti be, pedig a a TV műsorban (TV Guide-ban) ott van az összes következő műsor több napra előre. :U

[ Szerkesztve ]

(#37045) sarotibi


sarotibi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Gondoljátok, hogy egy digis beltérivel, vagy egy (az elején említett twin tunerrel) megoldódna a problémám?

(#37046) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Analóg tv-hez használom a kártyás gyári boxot,de most beüzemeltem a másik szobába is egy tv-t saját digitális box-al de sajna azon nem minden előfizetett csatornám jelenik meg.
Próbáltam csak kártyát kérni hozzá,hogy nem fizetnék bérletet a beltériért de azt nem lehet.
Létezik erre valami megoldás?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#37047) pjen válasza Sas madár (#37046) üzenetére


pjen
félisten

Van a Tv ben C típusú tuner?akkor a digitális csatiknak jönni kell.Ha van benneCI kártya hely akkor tudsz kérni kártyát amellyel nézhető Pl digi film HBO de fizetni kell.

(#37048) szimisi


szimisi
tag

Sziasztok!

LG 42LH3000 ([link]) TV-vel használom az előfizetésem, az érdekelne, hogy lehetne-e kártyával használni ezt a TV-t, amennyiben igen, elég csak szólni és cserélnék a jelenlegi KAON boxot, vagy mi ennek a menete? A megrendeléskor nem fordítottam elég figyelmet a dologra, úgy voltam vele, hogy jó lesz bérelni a boxot (300 ft/hó), de ha nem lenne fontos, akkor inkább váltanék kártyára, hosszútávon csak jobban megéri.

Köszi előre is a segítséget!. :)

(#37049) pjen válasza szimisi (#37048) üzenetére


pjen
félisten

A leírás szerint nincs benne C tuner,nem fog menni box nélkül.Legalábbis a digitális adások,analóg megy.

(#37050) Flashget válasza sarotibi (#37045) üzenetére


Flashget
félisten

Nem.
Digikábel + az aláírásomban lévő tv (előtte a D6500-al is) bekapcsolást követően eltelik x idó mire mindenhol van EPG délelőttre! Ez az idő 1-10 perc között bármennyi lehet.
Ha az adott csatorna aznapi műsorát akarom megnézni, akkor a csatornára kel lépni majd ezután előhívni az EPG-t. Igaz használok CI+ CAM-ot is így én a hibát ennek tudom be.
UPC-nél meg nem voltak ékezetesek a betük..nincs ám mindenhol 100%-ban jó EPG..

IPTV meg a tömörített HD,SD csatornáival gázos...de jó az EPG.
Akkor én inkább a jelenlegi hibás EPG-t választom, van ékezetes betű, van natív HD csatorna és EPG is van ha a csatornára lépek. :)

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.