Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Lajos1966


Lajos1966
tag

XV.ker. kertvárosi övezetben tv és net is tökéletes.Nem is emlékszem rá,mikor volt hiba hosszú-hosszú ideje.

(#31002) Hfield22 válasza Flashget (#30999) üzenetére


Hfield22
csendes tag

Nekem tavaly fél éven keresztül ment így... És dec. 20 óta megint...

(#31003) Hfield22 válasza Lajos1966 (#31001) üzenetére


Hfield22
csendes tag

A panelvilágban sajnos ez máshogy van. Házanként 150-200 átadási pont, akár 400-500 vételi hellyel. Az a csoda, hogy még így működik.

[ Szerkesztve ]

(#31004) laciiiiiii válasza allfinanz (#31000) üzenetére


laciiiiiii
csendes tag

de eltolták 2 hónappal a coolhd, film+hd és az rtl2 hd megjelenését:(
Pedig vártam ezeket január elejére....

[ Szerkesztve ]

(#31005) M_AND_Ms válasza laciiiiiii (#31004) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az rtl2-n folyamatosan promózzák

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31006) roomi


roomi
tag

Hi. Nálunk (Kerepes) kb.5 napja alkalomszerűen szagatt bekockásodik a kép. Eddig ilyen nem volt. Ha nem lesz változás akkor megy a telefon. Különben megvagyok elégedve a Digivel. Mostanáig szinte hibamentes volt.

(#31007) roomi válasza laciiiiiii (#31004) üzenetére


roomi
tag

Az ilyen jelegű + infókat gondolom a Digi oldalán olvasod. Hát rám ez abszolut nem jellemző. Ezentúl majd néha rákeresek.

(#31008) GazRic


GazRic
senior tag

Nálam (Nagykanizsa) hetek óta bizonyos csatornák szétesnek. Samsung 48H6650 Tv.
Annyira hogy pl 2 napja csináltam egy új keresést de az lett a végeredménye hogy 786Mhz lévő csatornák el is tüntek, nem talál ott semmit.
Nat Geo HD néha jó, néha szétesik.

Mi lehet a gond?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#31009) Hfield22 válasza GazRic (#31008) üzenetére


Hfield22
csendes tag

A szabvány digis válasz erre az, hogy az esetleges lakásban lévő kábelezési hibákra a felső frekvenciák sokkal érzékenyebbek. Ha csak a 700 felettiek a problémásak, akkor érdemes a toldásokat, aljzatokat, csatlakozókat átnézni. Ha mindenhol egyaránt rossz a vétel, akkor már a digi térfelén pattog a labda. Ez esetben az előfizető nem sokat tud tenni.

(#31010) GazRic válasza Hfield22 (#31009) üzenetére


GazRic
senior tag

Furcsa mert nem mindig csinálja ... dühíttő

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#31011) Flashget válasza Hfield22 (#31002) üzenetére


Flashget
félisten

Tegnap kb. 1 órán belül megjavult a második kimaradás.
Nyáron a nagy melegben volt ez esténként. Dgi azt írta fb-ra, hogy a hiba az elmünél van ők meg a nagy hálózat terhelésre hivatkoztak (légkondik) ha most is ez van akkor a hideg miatt beindított légkondik a hunyók megint csak most nem hűtenek, hanem fűtenek. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31012) Hfield22


Hfield22
csendes tag

Ezt leírom, ez tanulságos. A digivel való csodálatos kapcsolatom újabb dimenziókba lépett.

#30985 hsz-ben leírt hibára (ami a dokumentálása óta egyre rosszabb, tegnap estére gyakorlatilag használhatatlan a szolgáltatás) ma váratlanul megjelentek. Régebben az volt a protokoll, hogy telefonon egyeztetnek, otthon van-e a paraszt ügyfél. De ez úgy látszik, megszűnt. Szóval kopogás, mondom: nyitom! Mire kinyitottam, húztak lefelé a lifttel. Vettem a kabátot, megyek utánuk. A parkolóban még láttam elhúzni a digis autót. Köv. pillanatban sms-t kapok, hogy az ügyem lezárva. Ilyen még nem volt, hogy ennyire ne vállalják magukat meg az elvégzett munkát. Hadd ne mondjam, a munkalapot így ki írja alá?
Azért jó lett volna, ha legalább elmondják, mi volt a baj. Megnyugtató lenne, hiszen most már hét hónap kínlódása gyűlik bennünk, egyre idegesebb a lakóközösség.

(#31013) Hfield22


Hfield22
csendes tag

Ja és persze, amíg ezt írom, ismét ingadozik a jelszint, időnként vízszintes csíkok jelennek meg az összes analóg csatornán. Ezzel egyidőben az összes digitális csatorna képe szétesik, szaggat, kikockásodik. Kezdődik megint a fél éves kínlódás.

(#31014) levin70


levin70
tag

B.Ú.É.K.

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#31015) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok !

Először is BÚÉK mindenkinek előre is :)

A kérdésem a következő :

Tegnap előfizettünk a digi-nél a digi+ tv csatornákra (amiben minden benne van) és 200/100-as internetre !

Az a problémám, hogy az LCD tv-n simán megtalálta az összes csatornát (115 + 3 rádió állomás) de viszont egy másik régi doboz tv-n alig talál meg 58-59 csatornát csak ... ez mitől lehet ? valami megoldás tudnátok ajánlani ? másnak is előfordult már ilyen ?

(#31016) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Az hogy van, hogy a DIGI weblapján a csatornalistából kikerült egy csomó adó ami eddig volt (pl. RTL Klub HD, Sport 2, DIGI Sport 1-2 HD, stb.) de ugyanúgy elérhető mikor bekapcsolom a TV-t. Ez későbbi változtatással lesz érvényes, akkor kerülnek majd ki a listában nem szereplő csatornák? Remélem, hogy nem, mert amiket felsoroltam, azokat is rendszeresen nézi a család, nem lenne jó, ha kikerülnének. Ha viszont nem kerülnek ki, akkor miért nincsenek a listában?

(#31017) mzsombor válasza adrian94 (#31015) üzenetére


mzsombor
tag

Az új TV-d a digitális csatornákat találta meg, a régi meg csak analógot tud fogni, abból csak ennyi van. Ha ott is szeretnéd az összeset nézni, venni/Digitől bérelni kell egy STB-ot.

(#31018) adrian94 válasza mzsombor (#31017) üzenetére


adrian94
őstag

És az,hogy megy ? Mennyibe kerül havonta ? 1 tv-re 1 STB kell vagy elég 1 db STB több tv-re ?

[ Szerkesztve ]

(#31019) adrian94 válasza Paloczi95 (#31016) üzenetére


adrian94
őstag

Ezt hol látod ? Melyik városra állítod be a "keresőt" ? Mert ez változó, hogy melyik városnál milyen adók vannak nem ? Remélem nem fogják kivenni a Digi Sport 1-2 HD-t mivel nagy részben ezért fizettünk elő..

(#31020) szili.tamas1 válasza adrian94 (#31018) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Egy tv egy stb. Ilyen 200 ftos nagysagrend az sdbox havonta. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31021) adrian94 válasza szili.tamas1 (#31020) üzenetére


adrian94
őstag

Ha kérek mondjuk 2 db STB-ot az 400 ft .. azon felül mást nem kell fizetni ? csak azt a 400 ft-ot ?

Az várható amit kicsit fentebb írtak, hogy elvesznek csatornákat ? PL Digi Sport 1-2 HD, RTL Klub HD stb... ?

[ Szerkesztve ]

(#31022) mzsombor válasza adrian94 (#31021) üzenetére


mzsombor
tag

Képcsöves tévére minek a HD adás...? Oda bőven elég az SD box.

(#31023) szili.tamas1 válasza adrian94 (#31021) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Sajat gyartasu csatorna leven nemhinnem hogy a digisportot kiveszik.
Edit: a kedvedert megneztem, kerek 200 forint egy sd box egy honapra.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31024) adrian94 válasza mzsombor (#31022) üzenetére


adrian94
őstag

Nem nagyon volt még ilyen kütyünk :) Azt, hittem csak STB van ami jó ezért írtam.. ha tudtam volna, hogy van más is akkor azt írom :) Értelem szerűen nem kell HD adás képcsöves tévére.. :)

SD Box mennyibe kerül ? illetve az is tv-ként kell vagy elég 1 db ? az azt tudja, hogy akkor az összes adást befogja képcsövesen is (kb 115-116-ot) ?

(#31025) mzsombor válasza szili.tamas1 (#31023) üzenetére


mzsombor
tag

Csatornalistát az ÁSZF E mellékletében érdemes nézni, az a hivatalos. A weboldalról ideiglenesen eltűnhetnek, lehet, hogy épp szerkesztik stb.

(#31026) br.rak válasza adrian94 (#31024) üzenetére


br.rak
őstag

Hagyományos (képcsöves) TV-re bőven elég egy SD-s box is, ott a lényeg hogy egy jó minőségű scart kábelt használj és szép lesz a kép. A csatornaszám biztos kevesebb lesz, főleg azért mert az SD-s box nem tudja befogni a HD-s adásokat.

Boldog Új Évet minden topiklátogatónak!

(#31027) adrian94 válasza br.rak (#31026) üzenetére


adrian94
őstag

De azt tudok rendelni a Digitől ? ha igen mennyiért ? nem találom sehol az oldalukon.. lehet, hogy kevesebb lesz az adás de ugyan az rajta lesz mivel úgy van meg csinálva, hogy ami van HD-ben is az van simában is .. nem úgy, hogy csak HD vagy csak sima..

(#31028) br.rak válasza adrian94 (#31027) üzenetére


br.rak
őstag

Ha bérelni szeretnél akkor érdemesebb felhívni a helyi digi ügyfélszolgálatot és ott érdeklődni, hogy van-e éppen sd box készleten. konkrét árat passzolom de max 2-300 forint/hó.
Ugyanaz lesz rajta, kivétel a Nat Geo Hd és sima, mert valamiért különbözik a műsoruk ill Viasat Hd adója, mert az a többi adó műsoraiból van összeállítva, de a többi közel husz HD adó teljesen megegyezik az SD-vel, szóval nem kell pánikolni.

(#31029) adrian94 válasza br.rak (#31028) üzenetére


adrian94
őstag

Magyarul ha azt megrendelem akkor minden csatornát tud majd fogni csak a HD-kat nem ? 115-ből nem tudom mennyi a HD pontosan... PL RTL 2 nem HD de nem is fogja a képcsöves tv... az azért van mert digitálisan kéne, hogy fogja de nem tudja ?

(#31030) br.rak válasza adrian94 (#31029) üzenetére


br.rak
őstag

Igen, a képcsöves tv csak analóg tunerrel rendelkezik és a digin sok csatorna csak digitálisan jön (ami van HD-ben az van Sd verzióban is, szóval neked a képcsövesnél csak a digitális tuner a lényeg, és oda bőven jó egy SD-s készülék is)

(#31031) szili.tamas1 válasza adrian94 (#31027) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Csak haromszor irtam le hogy 200ft/ho.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31032) adrian94 válasza szili.tamas1 (#31031) üzenetére


adrian94
őstag

Már látom ! Köszi mindenkinek a segítséget !

(#31033) cigam


cigam
félisten

NoOne1976-nak hiányzott ez.
Ahhoz képest, hogy december vége van, nagyonnagy a csend a csatornákkörül. Máskor ilyenkor ki- bepakolások voltak szinte minden héten. Most ennyire nem lesz változás? Csak az RTL-es csatik jönnek és egy-két német adó megy?

Hát most megkaptátok ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31034) adrian94 válasza cigam (#31033) üzenetére


adrian94
őstag

Tegnap óta vagyunk a Digi-nél... Milyen sűrűn szoktak csatornákat cserélgetni (kivenni és másikat be) ?

(#31035) cigam válasza adrian94 (#31034) üzenetére


cigam
félisten

Évente 1-2 alkalommal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31036) adrian94 válasza cigam (#31035) üzenetére


adrian94
őstag

És jobbakat szoktak kivenni vagy inkább beraknak jobbakat ? :) Digi Sport 1-2 HD meg a Sportcsatornák maradjanak aztán nekem jó is :) Bár a Discovery-t kivették ha jól tudom... azt bánom :(

(#31037) leslieke válasza adrian94 (#31036) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sportcsatornák valószínűleg maradnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31038) cigam válasza adrian94 (#31036) üzenetére


cigam
félisten

Az nagy poén lenne, ha a Digi kivenné a DigiSport-ot :DD

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31039) levin70 válasza Paloczi95 (#31016) üzenetére


levin70
tag

b.ú.é.k. ez lesz érvényben 2015-ben:[link]

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#31040) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Universal off.. Úgynézki lejárt a digi kártyája pontosan éjfélkor.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#31041) adrian94 válasza levin70 (#31039) üzenetére


adrian94
őstag

Berakják az HBO 1-2-t és a Comedyt ? Az nagyon jó lenne :)) Mi nem lesz ami most van ?

(#31042) sityupityu


sityupityu
veterán

A digi honlapján valóban nincs minden rendben a csatornakiosztással. Ma megnéztem a dorogit, és őszerintük csak 64 csatornának kell bejönnie. És nem, nem az analógot és nem is a műholdast néztem hanem a digitális kábelt.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31043) Flashget


Flashget
félisten

Digisport kikerūl a Digi csatornalistabol......ekkora hulyeseget meg a T ugynokie sem szoktak irni. :)

Realme GT Master Edition

(#31044) zsolt501 válasza Flashget (#31043) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nyugi még írhatnak ilyet, az ész meg van hozzá :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31045) adrian94 válasza Flashget (#31043) üzenetére


adrian94
őstag

Ha rám gondolsz akkor csak emiatt kérdeztem :

(#31016) Paloczi95

"Sziasztok!

Az hogy van, hogy a DIGI weblapján a csatornalistából kikerült egy csomó adó ami eddig volt (pl. RTL Klub HD, Sport 2, DIGI Sport 1-2 HD, stb.) de ugyanúgy elérhető mikor bekapcsolom a TV-t. Ez későbbi változtatással lesz érvényes, akkor kerülnek majd ki a listában nem szereplő csatornák? Remélem, hogy nem, mert amiket felsoroltam, azokat is rendszeresen nézi a család, nem lenne jó, ha kikerülnének. Ha viszont nem kerülnek ki, akkor miért nincsenek a listában?"

(#31046) hb000 válasza sityupityu (#31042) üzenetére


hb000
aktív tag

Gondolom, a színes-szagos csatornalistát nézted, Inkább az ÁSZF-et nézd, ott van a normális lista.
Bekerülnek meglevő csatornák HD változatai (pl film+), van adó, ami átmegy másik frekire, meg ilyesmi változások vannak elvileg mai naptól. Gyakorlatilag még nem történt meg, mondjuk mitől történne meg jan 1-én :)
Régen ezeket részletesen beleírták az ÁSZF változásokba, mostmár csak annyit írnak, hogy a csatornakiosztás módosul.

(#31047) adrian94 válasza hb000 (#31046) üzenetére


adrian94
őstag

Ezeket belerakják automatán vagy be kell hangolni? tudtok olyan linket adni ahol látom, hogy miket raknak be / vesznek ki a csatornalistából ?

(#31048) hb000 válasza adrian94 (#31047) üzenetére


hb000
aktív tag

Be kell hangolni, nyilván. Furcsa is lenne, ha a digi be tudná hangolni a tévémet...
Ott van az aktuális lista mindig a holnapon. Ügyintézés menüpont, azon belül az ÁSZF (tudástár csoporton belül). Onnan letöltheted. Linket nem rakok ide, mert akkor sose fogod magadtól megtalálni :)
De szerintem ez az összefoglalóban is le van írva.

(#31049) sityupityu válasza hb000 (#31046) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, azon néztem. Az, hogy 1-2 eltérés van-szokott lenni az még rendben lenne, de hogy a fele adó hiányzik a listából.... :U

(#31047) adrian94: Igen valószínű, hogy be kell hangolni őket. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31050) cigam válasza hb000 (#31048) üzenetére


cigam
félisten

Már hogyne tudná?
Pl. a Philipsek készenléti keresésnek hívják, de más gyártók készülékein is megtalálható ez a funkció, csak más néven.
"Ha a készenléti keresés Be állásra vankapcsolba, akkor a TV készenléti üzemmódja közben indul el az elérhetõ adások keresése. Ha TV bármilyen új vagy még hiányzó adást talál, egy menü ablak jelenik, amelyben választani kell a változások átvétele és elutasítása között. A csatornalista frissítésre és módosításra kerül e művelet után."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.