Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) Flashget válasza aygo (#41450) üzenetére


Flashget
félisten

Nem teheti mivel úgy írták meg az erre vonatkozó média törvényt.
Nem lehet temetikusba és nem lehet a legkisebb csomagba sem rakni.
Ergo vagy berakja a szolgáltató és mindenki fizeti az áremelést vagy nem rakja be. Mivel a Diginek a 3000Ft-os csomagja van, vagy kidobál pár másik fizetőset, hogy ne változzon a havi díj.
Bármelyiket is alkalmazza jól nem tud kijönni belőle.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41452) bkgb válasza Flashget (#41451) üzenetére


bkgb
csendes tag

Hát igen, valóban mehet a fejtörés Digiéknél, és valószínűleg ezért nincs még megállapodás (legalább is jelenlegi ismereteink szerint), hogy akkor melyik ujjába harapjon:
- nem állapodik meg velük (az ezen csatornákat nézőkkel szúr ki),
- megállapodik (emelés lesz, minden előfizető háborog majd),
- megállapodik és kivesz néhány csatornát (nem lesz emelés, de a kivett csatornák nézőivel szúr ki).
...

(#41453) rocket válasza Flashget (#41451) üzenetére


rocket
nagyúr

A -25%-os aremelest kompenzalni nem par csatorna kidobasaval tudna, hanem egy tucateval, es nem a keruleti tv kategoriabol.

Pl. kidobna az osszes Viasatot, Eurosportot, Sport1-2-ot, Comedy Centralt az talan eleg lenne.

Valoszinuleg az aremeles es kidobas mixebol lesz a vegleges megoldas emel 300-400ft-ot es kidobja tobbek kozott az Eurosportokat (vagy back to SD), Comedy Centralt stb.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41454) lacy86 válasza Kija (#41436) üzenetére


lacy86
addikt

Itt is ez volt a szitu ( Gyor )
Ma reggel egy csatorna frissites kellett, igy mar OK

(#41455) Flashget válasza rocket (#41453) üzenetére


Flashget
félisten

Az eurosport amúgy is necces amióta a Discovery a tulaj ez független a TV2 és Retektől...a szerződés év végén jár le.
Ha ennyit kidobálna nem kellene emelnie, hanem ellenkezőleg árat csökkentene. :)
Januártól csökken a net áfája..mindjárt végezhet egy pénzügyi átcsoportosítást a tv felé, de ezt ők jobban tudják.

Realme GT Master Edition

(#41456) rocket válasza Flashget (#41455) üzenetére


rocket
nagyúr

AFA csokkentes nagy reszet lefogjak nyulni a szolgaltatok.
Nem jol sultek el eddig ezek az AFA csokkentesek, pl. sertes hus AFA csokkenteset is fel ev alatt lenyulta/lenyultak valaki/valakik a lancolatban, nyar eleje ota annyiba kerul ujra 5%-os AFA-val, mint tavaly ev vegen 27%-os AFA-val.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41457) andrasferenc válasza rocket (#41456) üzenetére


andrasferenc
tag

Amikor 25 %-os ÁFA megemelkedett 27 %-ra, a Digi nem emelte az árait, hanem a nettó árakat csökkentette. Így ellentétben a többi szolgáltatóval, ugyan annyit kellett fizetni, mint az ÁFA emelkedés előtt.

(#41458) mano


mano
csendes tag

Én nem nézek sem TV2-t, sem RTL Klubbot, kellemetlenül érintene ha kidobnák az Eurosport csatornákat a kereskedelmi adók miatt. Kidobni ilyen csatornák miatt, az elég durva szerintem :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 10+ DEX - Panasonic 50EX780 - Zidoo X9S - Galaxy s6 - Galaxy Tab 2 10.1

(#41459) anrab válasza rocket (#41456) üzenetére


anrab
addikt

ez pontosan így van. most dobtam fel a face-re egy képet a reggeli vásárlásomról. 1290 ft. volt a husok ára és volt amilyik le volt árazva egy százassal. comb és csontos karaj. amúgy 1390 lett volna.

(#41460) Kronk


Kronk
őstag

Erre valaki? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#41461) Watt25 válasza Kronk (#41460) üzenetére


Watt25
veterán

Megesküdni senki nem fog rá, de egyáltalán nem esélytelen a dolog.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41462) Kronk válasza Watt25 (#41461) üzenetére


Kronk
őstag

Köszönöm, hogyan fog jelentkezni, ha mégsem megy? Szétesik a kép, nem lesz meg minden csatorna, vagy mire kell odafigyelni?

http://totesz.myminicity.com/

(#41463) Watt25 válasza Kronk (#41462) üzenetére


Watt25
veterán

Bármelyik eset lehetséges. De nem kell ennyire pánikolni. Pár ember próbálja bemesélni, hogy a kettős árnyékolású kábel az ördögtől való, de ez azért nem így van...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41464) lcsaszar válasza Watt25 (#41428) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

Szia!

Pontosan melyik részére gondolsz?

Egyes készülékeknél célra vezető megpróbálni a teljes illetve hálózati keresés opciót is (Samsung)

>> ezzel kezdtem, nem hozta be a közszolg. csatornákat

illetve NY vagy É európai ország van kiválasztva, Finnország, Ausztria, Németország, stb. (LG)

>> nem. Magyarországot választottam ki.

Esetleg érdemes megpróbálni 0,5Mhz-zel magasabb frekvenciát megadni (Például 135,5Mhz helyett 136Mhz-et.)

>> ez most komoly? Nem ott adnak, ahol hirdetik? Vagy a TV elhangolódott?

(#41465) Watt25 válasza lcsaszar (#41464) üzenetére


Watt25
veterán

Az utolsóra. (Nem tudni az okát, volt akinél segített.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41466) anrab válasza Kronk (#41460) üzenetére


anrab
addikt

nekem az van a járópadló alatt és úgy megy át a másik szobába. nincs vele gondom. sok adás volt kockás stb. arra gyanakodtam hogy a kábel miatt lehet.
véletlen folytán atdugtam a HDMI kábelt az 1-esből az oldalsóba. azóta nincs vele gond.
néha vannak kissebb hibák pl.: AXN de most már nem foglalkoztat mert tudom hogy nem az a gond.

(#41467) Flashget válasza rocket (#41456) üzenetére


Flashget
félisten

csak hogy amíg a sertés termelő és közted van valaki (kereskedő) aki ráteszi a magáét, lenyúlja az áfát stb. addig a szolgáltató és köztes nincs senki.
Ergo a net ára csökkenni fog (ha nem emeli a netto díját) és a különbözetet átcsoportosítja a 400Ft-ra így csökkentve azt pl. 200-ra.
de eéőbb történjen már valami bejelentés lesz, nem lesz...

Realme GT Master Edition

(#41468) Flashget válasza lcsaszar (#41464) üzenetére


Flashget
félisten

nyugodtan próbáld ki másik országra állítva a tv-t...

Realme GT Master Edition

(#41469) Boond


Boond
addikt

Hát ha okt 1ig, akkor indulhat a visszaszámlálás 10 9 8... :D

(#41470) bkgb válasza Boond (#41469) üzenetére


bkgb
csendes tag

Én úgy tudom (de lehet, hogy rosszul, javítson ki valaki, ha tévedek), hogy július 1-től ketyeg a 90 nap. Ennyi idő áll rendelkezésre a szolgáltatóknak, hogy megegyezzenek a két kertv-vel. Namost az szeptember 29-én jár le, tehát hamarabb, mint október 1. Elvileg... szóval már csak 9 nap, ha addig nem jelent be a Digi semmit, akkor érdekes helyzet áll elő, de mivel már benne van az októberi ÁSZF-ben is a két kertv, így eleve lehet, hogy ők azzal számoltak, hogy addig biztosan megegyeznek. Ha meg mégsem egyeznek meg, akkor meg ki kell venniük, de akkor meg jön a bünti a Diginek...

(#41471) allfinanz


allfinanz
senior tag

amennyi uj csatorna indulasokat irnak, ennyi hely nincs a kabelrendszeren.
vagy az analogot csokkentik/megszuntetik, vagy a parhuzamos SD adasokat.

jo lene tudni mennyi SD box van meg forgalomban, mert a parhuzamos SD adasokat nyugodtan lekapcsolhatnak...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#41472) Flashget válasza bkgb (#41470) üzenetére


Flashget
félisten

Ha meg mégsem egyeznek meg, akkor meg ki kell venniük, de akkor meg jön a bünti a Diginek...

a bünti a 30 napos kötelezettség elmulasztása miatt jönne.
5 milláért kidobta a Discokat ebben már rutinjuk van. ;)

Realme GT Master Edition

(#41473) Flashget válasza allfinanz (#41471) üzenetére


Flashget
félisten

DTV-n van még hely SD-re...a teljes analógnak fognak reszelni szerintem 2020 környékén.
tányérossal vannak gondok inkább.

Realme GT Master Edition

(#41474) Pityu89 válasza bkgb (#41470) üzenetére


Pityu89
senior tag

Vagy első hónapban lenyeli a plusz kiadást, nem változtat árat. Novemberben pedig jön a változás.

(#41475) lcsaszar válasza Flashget (#41468) üzenetére


lcsaszar
csendes tag

De melyikre? Ha jól tudom, a Digi TV román.

(#41476) Flashget válasza lcsaszar (#41475) üzenetére


Flashget
félisten

A DIGI Kft magyar...

összefoglalóba anno beírtam svéd,német,finn amit a tv enged beállítani.
vagy samsung J szériás tv-nél ha belett állítva a szolgáltató Diginek nem hozta be a DTV csatornákat csak az analógot. Így az Egyéb volt a jó beállítás ezt is kipróbálhatod.

Realme GT Master Edition

(#41477) bkgb válasza Flashget (#41472) üzenetére


bkgb
csendes tag

Igen, erre gondoltam... :K

(#41478) Boond válasza Flashget (#41473) üzenetére


Boond
addikt

Nah igen... tulajdonképp kábel tv tulaj(ok) azt mondják (már évekkel ezelőtt), teljesen felesleges az sd, ráadásul rengeteg pénz a technikai eszközökre, átalakítókra, nekik sokkal jobban megérné a csak digitális, de hát nem csak igény van rá, hanem egyenesen "követelik", mondom az m3 is, és több csatorna is bekerült analógra, azóta, hogy a digitális rendesen üzemel nálunk.

Nem, tudom, ha csak nem, lesz kötelező. És/vagy már a 90% lecseréli készülékét (lássuk be a régiek mennek akár évtizedeket is mai tv-k nem), Akkor vélhetőleg megszűnik az analóg... vagy szimplán megunják a kábeltv-nél. Bár ahogy szaporodnak a digitális/HD adások, ez előbb utóbb úgyis bekövetkezik.

+ már most is majdnem duplája a digitálisan elérhető csatornák, analóghoz képest. kb.

[ Szerkesztve ]

(#41479) Flashget válasza Boond (#41478) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a pr-t most még jelenleg a HD csatornák számára építik a szolgáltatók, ha lesz valamikor 4K adás akkor meg arra. Ahhoz viszont kell a sávszél ennek egyenes következménye lesz az analóg megszüntetése. Mutter Digifilmet kért HD-s beltérivel 300Ft/hó (Digifilm nélkül is annyi) azt mondja a régi analóg samsung tévén most jobb a kép, tisztább élesebb és nincs fekete csík sem alul, felül, ráadásul több csatornája is lett.Sok nyugdíjassal lennének gondban a szolgáltatók ahol régi készülék van és megértetni velük miért kellene a beltéri nekik.
Ezért gondoltam a 2020-ra megszüntetik esetleg az analógot.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41480) Boond válasza Flashget (#41479) üzenetére


Boond
addikt

Amúgy azért mondták konkrétan, hogy a digitális jobb, mert ugye egy sávon több adó fér el, analógnál meg csak 1 vagyis sokkal több technikai eszköz kellene ugyan ahhoz a szinthez, ami ma már felesleges befektetés. Emiatt is próbálják terelni a népet... vagyis szeretnék.

"Sok nyugdíjassal lennének gondban a szolgáltatók ahol régi készülék van és megértetni velük miért kellene a beltéri nekik."

Igen ebben van valami, viszont kétlem, hogy 2020-ra lenne 4k csatorna Magyarországon, még a hd sem terjedt el, valósult meg, nem hogy a 4k. És nem csak nálunk. Kétlem, hogy hazánkban 2020-ra ebben a tekintetben lenne változás, talán a csatornák elkezdenek hd-ra váltani, de könnyen elképzelhető, hogy még sok sd lesz akkor is.

Eleinte talán igen, problémás lenne nekik használni, de idővel megszoknák. Esetleg ha valaki azt mondja nekik olyan mint a videó kis túlzással, akkor nem is lenne nagy gondjuk vele...

[ Szerkesztve ]

(#41481) xy2003 válasza Flashget (#41479) üzenetére


xy2003
tag

"nyugdíjassal lennének gondban a szolgáltatók ahol régi készülék van és megértetni velük miért kellene a beltéri nekik."

A T ezt megtette,nagymuti megértette miért kell(szerinte azért,hogy ezzel is lehúzzák a népet :) (igaz nem került egy fillérjébe se mert a t adta a cuccot) és 84 évesen elég hamar megtanulta,talán kétszer mondtam el neki. Másokról nem tudok nyilatkozni :)

(#41482) poli27


poli27
veterán

Ez volt már?

[ Szerkesztve ]

(#41483) szabogabor10 válasza poli27 (#41482) üzenetére


szabogabor10
veterán

Írták korábban FB-n, hogy a Smart Cam megszűnése csak a műholdas előfizetőket érinti. Ha erre gondolsz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41484) poli27 válasza szabogabor10 (#41483) üzenetére


poli27
veterán

nah ez nincs beleírva :D

(#41485) Flashget válasza poli27 (#41484) üzenetére


Flashget
félisten

Kábeltv topicban 1 hónapja téma volt már...fb-on rá is kérdeztek, hogy szerencsétlenül van megfogalmazva, hogy nem írták bele csak a tányérost érinti.
Inkább az a érdekes, hogy már csak 8 napjuk van megegyezni a két kereskedelmivel de semmit sem mondnak...se azt, hogy megegyeztek se azt hogy nem fognak. Ha nem egyeznek meg ki kell venniük őket és a többi hozzátartozó csatornákat is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41486) rocket válasza Flashget (#41485) üzenetére


rocket
nagyúr

8 nap sok meg, addig lehet sikerul alkudni 17ft-ot :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41487) leslieke válasza Boond (#41480) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

De jo is lenne ha több HD csatorna lenne... pl. Sport2HD :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41488) Freezee válasza leslieke (#41487) üzenetére


Freezee
senior tag

Nemhogy sport2 HD nem lesz de már az EPG/műsor újságot sem képesek vezetni. Teljesen más műsor megy mint ami nekik ki van írva az EPG-be...azért ekkora költségcsökkentést nem kellene véghezvinni......

Jah emiatt felvenni sem lehet mert hiába programozod be nem az megy amit te szerettél volna :(

[ Szerkesztve ]

(#41489) leslieke válasza Freezee (#41488) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom, de álmodozni lehet...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41490) Freezee válasza leslieke (#41489) üzenetére


Freezee
senior tag

Hát jah, én is álmodozom de már a rémálmoknál tartok.

(#41491) Flashget válasza Freezee (#41488) üzenetére


Flashget
félisten

Ó én hányszor csináltam már úgy, hogy megnéztem az adott csatorna honlapját mi mikor lesz és úgy állítottam be a az almát...az EPG közben meg használhatatlan volt.
M4 amióta elindult gyakorlatilag azóta használhatatlan az epg funkció rá.

Realme GT Master Edition

(#41492) Flashget válasza rocket (#41486) üzenetére


Flashget
félisten

már 7 és 15Ft .)

Realme GT Master Edition

(#41493) #11563776 válasza DonMaster (#40275) üzenetére


#11563776
törölt tag

Köszönöm mindenki hozzászólását. Azóta már nekem is működik az AverMedia Hybrid + SetTopBox Digi páros. :) A minőség még a nem HD-adásoknál is elfogadható - legalábbis az eddigi analóg jelhez képest profi. :)

[ Szerkesztve ]

(#41494) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Az csak nekem meglepő, hogy a Viasat Nature-n és a Viasat Nature HD-n más-más műsor megy?

(#41495) #11563776 válasza Zsocy155 (#41494) üzenetére


#11563776
törölt tag

Nekem nem feltétlenül meglepő, ha azt nézem, hogy a SetTopBox menüje így nevezi meg az egyiket -> Viasat Nature/History HD. De mindeközben a History HD-n meg egy 3. adás megy... :)

[ Szerkesztve ]

(#41496) Boond válasza Freezee (#41488) üzenetére


Boond
addikt

Tessék, megoldás a problémádra, google naptárba is akár beilleszthető a műsor, google-t is belehet úgy állítani, hogy naponta vagy x idővel előtte jelezze, mi hol fog menni... feltéve, ha a műsorújságból beillesztetted a naptáradba.

http://musor.tv/heti/tvmusor/SPEKTRUM

Kedvenc csatornákat is lehet összegyűjteni, jó előre látni a műsortervet stb... Ne szenvedj már az epg-vel kérlek ;)

(#41497) #11563776 válasza Boond (#41496) üzenetére


#11563776
törölt tag

"google naptárba is akár beilleszthető a műsor" -> Én pont így használom. :) Szépen időben figyelmeztet e-mailben - akár út közben okostelefonról is. :)

(#41498) Watt25 válasza Zsocy155 (#41494) üzenetére


Watt25
veterán

3 különböző adóról van szó:
1. Viasat Nature
2. Viasat Nature / Viasat History HD
3. History HD

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41499) Flashget


Flashget
félisten

Már csak 1 hét..izgi. :)

Realme GT Master Edition

(#41500) dh66e válasza Flashget (#41499) üzenetére


dh66e
veterán

Azért remélem tudsz aludni emiatt.. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.