Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) stefi57 válasza Bogyi007 (#32999) üzenetére


stefi57
csendes tag

Igen sajnos itt kiskunhalason se nincs telefon, a csatornákat pedig naponta kavargatják.

(#33002) Flashget


Flashget
félisten

Nekünk most járt le a 2 év hűségidőnk. Ha elő szeretnénk fizetni az új DIGITel 500-as egyik csomagjára 2 év hűségidővel megint akkor mi is új ügyfélnek számítunk? Nekünk is jár a kedvezmény?

Okos csomag hosszabbításra és ezáltal újabb hűségidőszak vállalására nincs lehetőség. Amennyiben meglévő telefon csomagról szeretnél váltani az új DIGITEL 500-as csomagra, azt természetesen kérheted a legközelebbi személyes ügyfélszolgálati irodánkban.

Megértésedet köszönjük!
Üdvözlettel,
DIGI

Sajnálom............akkor lehet szolgáltatót kell váltanom.Lassú aNET-em, drága a mobilhívás..........zt hittem a régi ügyfelek megtartása legalább olyan fontos mint az újak.Nekünk semmi kedvezmény (legalább is ne annyi mint az újaknak

Taktikát váltottak a konkurencia ügynökei? ;]

Realme GT Master Edition

(#33003) Jarod1


Jarod1
addikt

mitől van az hogy adott 2 Tv az egyik 1 kis 37 es crt, a másik 1 samsung Led tv, amikor rá van dugva a kábel a LED tv re és bekapcsolom akkor a crt tv beszemcsésedik,, valami ötlet a problémára?

vettem 1 elosztót ami 5-2400Mhz es felirat van. ezzel nincs szemcsésedeés de a LED tvn több csatorna elérhetelen illetve szétesik a kép...

[ Szerkesztve ]

(#33004) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv!

Rég jártam erre. Történt valami nagy változás az elmúlt egy hónapban?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33005) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

A Duna HD volt már valaha jó valakinek? Nekem szinte mindig szétesős.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33006) kali válasza Killerlaca (#33005) üzenetére


kali
legenda

szia,

nálam nincs vele gond, belenéztem most is - de ami most megy rajta, azt nem tudnám sokáig nézni... :( :(((

(#33007) Trotter66 válasza Killerlaca (#33005) üzenetére


Trotter66
tag

Nálam is jó, amikor éppen nézem. Egy kihagyás volt, de azt írtam is a Forma-1 végét nem láttam, de szemcsésedés és kockásodást nem tapasztaltam.

(#33008) Flashget


Flashget
félisten

Dunán ment ma a Veszprém-Szeged bajnoki kézi meccs és a Digisporton a Vardar-Győr kézi BL..durva különbség volt képileg a DS javára.

Realme GT Master Edition

(#33009) Lajos1966 válasza Flashget (#33008) üzenetére


Lajos1966
tag

Persze,mert a Dunán sd-ben adták a meccset,míg a DS hd-ben nyomta. :)

(#33010) Killerlaca válasza Flashget (#33008) üzenetére


Killerlaca
senior tag

A DS-nek tényleg szép szokott lenni a HD-je.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33011) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Írtam már korábban az új Philips tv beállítási problémáival kapcsolatban. Úgy néz ki, sikerült megoldani. Nem szabad automatikusan elindítani a keresést, hanem még ott is állítgatni kell Magyarországra állítva.
Ami még gond, hogy az alsó frekvenciák pl. M1HD (121.5) esetében azt veszem észre, hogy időnként bekockásodik a kép. De csak ezeknél a csatornáknál. A kábellel nincs gond, mert a Samsung tv ilyet nem produkál. Elképzelhető hogy a 100%os jelszint a gond? Csillapítót kellene beszerezni? Milyet?
Bármi ötlet v. tipp?

(#33012) Flashget válasza Lajos1966 (#33009) üzenetére


Flashget
félisten

csak tudod elvben mindkettő HD csatorna.

Realme GT Master Edition

(#33013) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Na kezdődik a digi szaggatása Győrben h rohadna már meg.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#33014) szili.tamas1 válasza NoOne1976 (#33011) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Tegyel be egy osztot. Talan lejjebb viszi a jelerosseget kicsit. Igen, a "tulvezerelt" jel is okoz ilyet, mint amikor torzit a hangszoro.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#33015) Lajos1966 válasza Flashget (#33012) üzenetére


Lajos1966
tag

Igen,tudom.Igazad is van.Viszont a Sport1-nél is megfigyelhető néha,hogy noha kint van a hd logó némely közvetítésnél,mégis jól láthatóan sd-ben megy az adás,sajnos.

(#33016) Jarod1


Jarod1
addikt

mitől vna az hogy ha HDMI kábelt rádugom a laptopra, összekötve tv-vel bezavarja a tv adást?

(#33017) Kija válasza Killerlaca (#33013) üzenetére


Kija
aktív tag

Marcalvárosban is!
Asszem mostmár a Hírközlési Felügyelethez kell menni!

(#33018) zsolt501 válasza Kija (#33017) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Már NMHH a nevük Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, illetve a kormány hivataloknál is foglalkoznak e témával, mert a fogy védelem hozzájuk került.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33019) Kija válasza zsolt501 (#33018) üzenetére


Kija
aktív tag

Írtam is nekik emailt az utóbbi félév 8 azonos, bejelentett hibájának pontos időpontjával.

(#33020) zsolt501 válasza Kija (#33019) üzenetére


zsolt501
nagyúr

ÁÁÁ a legrosszabb ilyenkor az email, ezt személyesen írásban kell megtenni, az biztosabb, és gyorsabb.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33021) Kija válasza zsolt501 (#33020) üzenetére


Kija
aktív tag

Remélem azért valamit reagálnak rá.
Sopronban van a legközelebbi ügyfélszolgálatuk, személyesen ott lehetne panaszt tenni...

(#33022) sityupityu


sityupityu
veterán

Dorogon enyhe kockásodás és szaggatás a közszolgálatikon. Pedig már nagyon régen nem volt nálunk ilyen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33023) zsolt501 válasza sityupityu (#33022) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szegeden is kockásodik több csatorna, és ez valami központi dolog lehet, mert a bithibaarány nem változik, helyi dolog esetén az is ugrál.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33024) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Tatabánya is detto. Valami nyavaja van.

(#33025) dethroner


dethroner
veterán

Pécsen is szar a digitális mind és egyes analóg csatornák is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33026) Kija


Kija
aktív tag

Mindenkinek azt tudom tanácsolni, hogy jelentse be a hibát mindannyiszor ahányszor elő jön ezna hiba.
Mondjátok nekik, hogy azmország több részén is hasonló a helyzet, ráadásul én most máraz NMHH-hou is fordulnék. Én meg tettem...
Két hete ilyen volt a kép:
[link]

(#33027) Jarod1


Jarod1
addikt

székesfehérvár is ugyanaz én meg azt hittem kábel probléma...

(#33028) sityupityu


sityupityu
veterán

Dorogon rendbe jött. Szerencsére nem tartott sokáig, most már hibátlan minden.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33029) Gyufaaa válasza sityupityu (#33028) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nemsokra rá, már itt is normalizálódott.

(#33030) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Következő hibajelenséget tapasztaltam és kérdezem, hogy van-e valakinek valamilyen ötlete:

Tegnap éjjel, kb. 30 perc tévézés után eltűntek a digitális adók, Sony EX520 TV-n.
A TV-ben van egy CI+ kártya, ha kihúztam, akkor sem változott a helyzet.
Csatornaváltáskor kiírja az adó nevét, van EPG is.
Fekete a képernyő és "A szolgáltatás jelenleg nem elérhető" hibaüzenetet kaptam.
Már másodjára fordult elő.
Analóg adás van.

Másik szobában van digitális adás, LG LW5590 TV-n.

Jól gondolom, hogy TV probléma?

Köszönöm, ha válaszol valaki!

S3x, hifi & rock and roll

(#33031) Kija válasza zsolt501 (#33020) üzenetére


Kija
aktív tag

Befogadta az NMHH a panaszt rendes iktatószámmal. Innentől már biztosan kapok valamilyen választ a panaszra!

(#33032) dorika87


dorika87
őstag

Nem találtam digi vezetékes telefonos topikot, ezért érdeklődnék itt, mert tudom vannak itt akiknek digifon 500-as csomagja van (ez a zárt csomag, tehát nem összekverendő az új digitel 500-al).
Érdeklőni szeretnék, hogy tudja-e valaki annak a csomagnak a most érvényes percdíjait? Mert nagyon tetszik ez az új digitel csomag, melyben 6ft a mobilhálózat, viszont a vezetékes 3ft.
Nekem viszont nagyon praktikus a digifon 500 az ingyenes vezetékes hívások miatt havi 500ft-ért, viszont nem tudom ott pontosan mennyi a percdíja ha mobilt hívok. Ha tudna valaki segíteni megköszönném.

(#33033) andrasferenc válasza dorika87 (#33032) üzenetére


andrasferenc
tag

Úgy vettem ki a Digi üzletszabályzatából, hogy a régi zárt Digifon500 "zárt" csomag teljesen megszűnik. Akinek ilyenje volt, átvált Digitel200-ra. De lehet, tévedek. Az ügyfélszolgálatuk tudna többet mondani.
Nekem az új Digittel 500-as csomag nem jön be, mivel ami eddig ingyenes volt (hálózaton belüli beszélgetés, romániai rds - digi - számok hívása), azokért most 2 Ft/perc díjat számolnak fel. Persze csökkent több mint a felére - 3 Ft/perc - az más belföldi vezetékes irányba irányuló hívások, illetve a belföldi mobil irányba indul hívások díjai, ami 6 Ft/perc.
Ha jól emlékezem a Digifon 500 esetében belföldi mobil számok hívásának a díja 29,50 Ft/perc volt.

(#33034) Renato1993


Renato1993
tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy a kábeles fali csatlakozók (konkrétan most egy ilyenre gondolok) "fordítva" mennyire használhatók?

Gondolom ez alatt azt hogy az ONT (FTTH övezet) a szobában lenne, az ONT koax kivezetéséből menne egy kábel a fali aljzatba, amiből a kábel a falban a padlásra menne tovább, és onnan lenne(van is, csak most műholdas TV) szétosztva a többi szobába.

Itt vannak a fenti csatlakozó adatai a gyártó prospektusából:

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33037) zichie


zichie
senior tag

Valaki késett már véletlenül pár napot a számla befizetéssel? Én ezidáig nem, de most, hogy be akartam fizetni az e havi számlát (2015. május 1 határidővel) vettem csak észre, hogy az előző havit elfelejtettem. Több, mint 3 éve vagyok előfizető, de eddig egyszer sem csúsztam meg. Az "elfelejtett" számlának április 1. volt a határideje. A két számlát ma nyolcadikán fizettem be bankkártyával, ki is lett pipálva mindkettő az online felületen, hogy rendben van. Lehet valami komolyabb szankcióra számítani? Van valakinek gyakorlati tapasztalata ez ügyben? Az ÁSZF-ben ennyit olvastam:
"Szolgáltató jogosult késedelmes fizetés esetén késedelmi kamatot felszámolni Előfizető felé, mely a Ptk.-ban meghatározott mindenkori törvényes késedelmi kamat mértének felel meg."

[ Szerkesztve ]

(#33039) Watt25 válasza rocket (#33036) üzenetére


Watt25
veterán

A helyes válasz ez lett volna: Olvasd el a téma összefoglalót. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33040) dorika87 válasza andrasferenc (#33033) üzenetére


dorika87
őstag

Én eddig olyat találtam az ászf-ben, hogy 2012. július 1-ig rendelhető csomag a digifon 500, de olyat még nem találtam, hogy ez meg is szűnne. Kérlek ha megtalálod azt az ÁSZF módosítást ami erről szól linkeld be, köszönöm. Jó lenne ezt tudom, mert ha áttesznek az alap csomagba akkor nem érné már meg nekem, maximum csak ez az új amiben 3ft a percdíj. Egyelőre még díjmentesen számláztak és 500ft havidíjat fizettem, de ez még a márciusi havidíj.

(#33041) dorika87


dorika87
őstag

Már lejárt a szerkesztési időm.
Szerk: Közben gondoltam felhívom az ügyfélszolgálatot (1272) és beszélek egy ügyintézővel, de erre nem volt szükség, mert elmondták a tájékoztatóban, hogy a digifon 200-asokat áttették a digitel 200-ba és ez a változás a digifon 500-asokat nem érinti, tehát akkor megkaptam a kérdésemre a választ.
Úgyhogy remélem nincs ilyen az ászfben, hogy bárminemű változás történne velünk. :)

De azért köszönöm a segítséget!

(#33042) dorika87


dorika87
őstag

Okos csomagot csak új előfzetők vehetnek igénybe, ill. azok akiknek eddig csak két szolgáltatásuk volt a diginél és egy harmadikra bővítenek?
Jelenleg hűség nélkül veszem igénybe a digi+ tv csomagot, digi 100-as netet és a digifon 500-at.
Abban az esetben ha a digifon500-at módosítanám digitel500-ra vajon aláírhatnék két év hűséget okos csomagban?

(#33043) Penge@Borisz válasza dorika87 (#33042) üzenetére


Penge@Borisz
tag

Személyes tapasztalat: Nem. (Röhej, de ez van.)

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#33044) Gyuree91


Gyuree91
tag

Nem hiszem el! Mar honapok ota nincs nalam kozszolgalati csatorna (m3 van), most meg a Sport 1-2-m, SportKlub csatornak lettek kodoltak... Vicc, hogy nem lehet gyarizas utan normalisan nezni a tv-t..

Megoldas? Reset, ujrakereses semmi valtozast nem produkal.

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#33046) andrasferenc válasza dorika87 (#33040) üzenetére


andrasferenc
tag

Az a fő, amit az ügyfélszolgálat mond.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.