Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) MadMancs válasza cof (#66000) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálunk volt valamikor 3 szolgáltató. Invitelt megvette digi, maradt 2. Majd Digit 4IG, még mindig 2. Majd vodát is 4IG, így maradt 1.

Arra leszek kíváncsi mit lépnek a vegyes háztartásokra. Nálunk is sokáig volt voda és digi párhuzamosan, de sok ismerős van akiknél a mai napig így van (jellemzően Voda TV és FTTH net).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#66002) pjen válasza MadMancs (#66001) üzenetére


pjen
félisten

Igen ez engem is érdekel, van DIGI NEKEM csomagom+ voda teljes tv+ HBO MAX és 500 as net.

(#66003) Varszegig válasza MadMancs (#66001) üzenetére


Varszegig
veterán

Nálunk is ez van, és emlékszem a versenyhivatal milyen komolya vette, hogy nem szabad a versenyt csorbítani, amikor a digi megvette az invitelt. Gondolom most hasonló szigorral járnak majd el :DD

(#66004) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Januári számla megjelent már valakinél?

(#66005) Sonja válasza lord_m (#66004) üzenetére


Sonja
veterán

Persze, már ki is fizettem. :K :))

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66006) lord_m válasza Sonja (#66005) üzenetére


lord_m
senior tag

Köszi!

Nálam még semmi...

(#66007) Bubaaa válasza lord_m (#66004) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Nekem még nem jött. Dec 31ig van kifizetve.

(#66008) nfsu17 válasza lord_m (#66004) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem

(#66009) sityupityu válasza lord_m (#66006) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem sem jött még.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66010) lord_m


lord_m
senior tag

Köszi mindenkinek!
Talán egyszer emlékszem olyanra, hogy az adott hónap közepe táján jött a számla...

(#66011) Sonja válasza lord_m (#66010) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem még december közepén jött a számla. Érdekes, hogy ilyen sokaknak nem jött még meg. :F :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66012) lord_m válasza Sonja (#66011) üzenetére


lord_m
senior tag

Pont ez az...Előző hó közepén szoktuk kapni.

(#66013) zichie válasza Sonja (#66011) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem a legutolsó számlám kelte 2022.11.14, ezt még tavaly befizettem. Még a decemberi sem jött meg, nemhogy a januári.

(#66014) nfsu17 válasza Sonja (#66011) üzenetére


nfsu17
veterán

Gondolom a hűség kavar be náluk, mármint az a hűség, ami már az emelések előtt köttetett

(#66015) rothfb válasza lord_m (#66004) üzenetére


rothfb
veterán

Nálam sem jelent még meg. Dec 31.-ig van fizetve.
Ügyfélkapun figyelem, de eddig semmi.

(#66016) sandró60 válasza sandró60 (#65916) üzenetére


sandró60
addikt

Karácsony óta nézhető a Filmbox Pak csomag
Meddig? :F

(#66017) nfsu17 válasza sandró60 (#66016) üzenetére


nfsu17
veterán

Kereső?
[link]

(#66018) Sonja válasza sandró60 (#66016) üzenetére


Sonja
veterán

Egy hónap volt írva, ha jól emlékszem.

Szerk.: Jól emlékeztem. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66019) sandró60 válasza nfsu17 (#66017) üzenetére


sandró60
addikt

Ok!
Akkor nem programozom be :R

(#66020) Atis45 válasza sandró60 (#66019) üzenetére


Atis45
aktív tag

Amúgy se érdemes. Nem valami színvonalasak a filmek (bár ez elég egyén függő, hogy kinek mi a jó), a képminőség viszont rettenetes még a HD is.

(#66021) sityupityu válasza Atis45 (#66020) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyetértek, kis túlzással zs kategóriás filmek mennek rajtuk...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#66022) Nyeste86


Nyeste86
csendes tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy az mitől lehet mikor a csatornákon 10-15 másodpercenként megszűnik az adás és egy nincs jel üzenet érkezik? Aztán kb. ugyanennyi idő múlva helyreáll és kezdődik a ciklus elölről. Újraindítottam az eszközt, kábelek stb. minden rendben, de a hiba maradt. :W

(#66023) garga01 válasza Nyeste86 (#66022) üzenetére


garga01
senior tag

ONT-n/mininode-on CATV led milyen színű? Azt is indítsd újra. Minden csatorna ilyen, vagy 1-2? (Lehet csak egy frekit zavar valami.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#66024) pjen válasza garga01 (#66023) üzenetére


pjen
félisten

:) CATV led színe nem igazán számít. Nekem a bekötés óta piros.

[ Szerkesztve ]

(#66025) 4Grider válasza Nyeste86 (#66022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jelerősség végig 100%-on van és jelminőség megy el kutyába, amikor megszűnik az adás, akkor vagy túl erős a jelszint a tv-d tunerjének (állítható csillapító vagy másik tv megoldja a gondot), vagy zavart az adott csatorna jele (pl. beüzemeltek egy 700 MHz-es cellát a szomszédos bázisállomáson). Utóbbit árnyékolás oldhatja meg.

(#66026) garga01 válasza pjen (#66024) üzenetére


garga01
senior tag

Már lerírtam n+1-szer, valszeg hibás az ONT-d. Attól, hogy nálad így működik nem ez a normális :W
Valószínűleg poénból írták ezt is rá a mininode-ra:

Náalam ha minden jó zölden világít... amikor 2 éve valami nagy gond volt a tv-vel, csak a catv világított pirosan, minden más zöld volt (mert net volt, csak tv nem...)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#66027) pjen válasza garga01 (#66026) üzenetére


pjen
félisten

Jó minden és ha vissza olvasol másnak is piros.

(#66028) pjen válasza pjen (#66027) üzenetére


pjen
félisten

Érdekelt ez, tehát felhívtam a DIGI t. Nekem nem ez az ont van, hanem egy ZTE amin egy csomó led van vizszintesen. Minden zöld a WIFI és a 4 db 1 gigás kimenet is, csak a CATV led piros. ÜFSz szerint kétféle van. Egyiken zöld a másikon piros. :)

[ Szerkesztve ]

(#66029) nfsu17 válasza pjen (#66028) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem akarom tovább hergelni a témát :D , de a mi zte 668-asunkon sokáig piros volt a led...sejtettem, hogy ez nem jót jelent, de tökéletes volt a tv is, net is, nem érdekelt. Szekrény mögött van, kit izgat. Aztán egyszer csak vmikor zöld lett.
Döntsd el, hogy igaza van-e az üfsznek, vagy csak le akart rázni

(#66030) pjen válasza nfsu17 (#66029) üzenetére


pjen
félisten

Végül is nekem tök mindegy. Jó a tv és a net is.

(#66031) Varszegig válasza pjen (#66030) üzenetére


Varszegig
veterán

Nálunk is ez volt, évekig piros volt, ment a tv, de azért ha sok helyre osztottam azt már nem bírta, kellett az erősítő a rendszerbe. Aztán 1x zöld lett, és azóta ki kellett vennem az erősítőt, mert túl sok lett a jel :) Az üfsz. simán hülyére vett.

(#66032) pjen válasza Varszegig (#66031) üzenetére


pjen
félisten

Nálam 4 felé van osztva, de nézve max 2 helyen van egyszerre. Mikor bekapcsolom egy pillanatig zöld aztán piros.

(#66033) pjen válasza pjen (#66032) üzenetére


pjen
félisten

Végig néztem egy NANO793 NE vel. Jel erösség mindenhol 96%, minőség 100%. Világíthat az a led akár kockásan is. :)

(#66034) Varszegig válasza pjen (#66032) üzenetére


Varszegig
veterán

"Mikor bekapcsolom egy pillanatig zöld aztán piros."
Ennyit az üfszról :)

(#66035) garga01 válasza pjen (#66033) üzenetére


garga01
senior tag

Nem feltélen mérvadó egy tv tunere ált mért érték. Mellé raknál 5 másik márkát/típust és lehet 4 különböző értéket kapnál... Simán lehet az AGC meg az egekben van, csak te azt nem látod, mert nem írja ki a tv.

De, hogy legyen valami alapja is amit írok:
"A piros CATV ledre és a zöld PON ledre egy időben az a magyarázat, hogy a CATV-nek nagyobb optikai jelszint kell mint a PON-nak. A piros led azt jelzi, hogy a megfelelő vételhez szükséges 3dB-s margin alatt van a vételi szint. Ez még nem jelent automatikusan hibás működést, de jelzi hogy kevés a tartalék a vonalon és akár további kis mértékű romlás is szolgáltatás kieséshez vezethet." (forrás)
"DE! A piros CATV LED azt jelzi, hogy a jelszint már kisebb mint a szabványban előírt." (forrás)
"Ledek jelentései:
Solid green - The CATV interface is started, and the received optical power is between -6 dB and 0 dB.
Solid orange - The CATV interface is started, and the received optical power is larger than 0 dB.
Solid red - The CATV interface is started, and the received optical power is smaller than -6 dB"
(forrás)

Az (is) zavart többek között, hogy típus nélkül egyből rávágod, hogy jó a piros led. Esetleg egy márkát legalább megemlítve már lenne értelme a hsz-nek. De márka/típus nélkül csak légbőlkapott szövegelés az egész.

De hogy megmutassam, nálam Huawei EchoLife HG8143A5 ONT esetén zöld a CATV, ha van bejövő jel. Ha piros, nincs. :DDD Sőt, a Wifi led se világít, mert modem módban van, saját router építi fel a pppoe kapcsolatot.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#66036) pjen válasza garga01 (#66035) üzenetére


pjen
félisten

Most mértem egy Samun a másik szobában, +1 osztó. :)

(#66037) garga01 válasza pjen (#66036) üzenetére


garga01
senior tag

Nyilvánvalóan fogalmad sincs róla, amit írtam. :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#66038) pjen válasza garga01 (#66037) üzenetére


pjen
félisten

De, van. Pont azért tettem be a képet. Minden várakozás ellenére ilyen. Fórumtársnak szintén piros lednél erősítő kellett. :B

[ Szerkesztve ]

(#66039) qnadam


qnadam
veterán

az ilyenek miatt azért nem lenne rossz dolog az iptv, ott nincsenek szintezési gondok, háklis tunerek, rf kavarás...
nem, nem úgy, ahogy a telekom csinálja, hogy saját eszközhöz van kötve, meg lehet azt oldani anélkül is, csak itthon nem szokás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66040) artifexor válasza pjen (#66028) üzenetére


artifexor
csendes tag

Ugyanez az eszköz, korábban folyamatosan mind zöld volt és ment. Utána néha piros-inkább zöld, ment, hagytam. Utána stabil piros maradt, ügyfélszolgálattal beszéltem, azt mondták, ha minden működik akkor igazából nincs itt látnivaló. A leírás alapján az optika jelerőssége alacsony. Hát ilyen lett a 4iG után. Vodafone kezdhet rettegni, és ott még ráadásul az állam közvetlenül is benne van. (Pityu, loptál eleget a segítségünkkel, hogy megvegyed? Nem, még sajnos nem, tudod, a sok kocsi, ingatlan, nyaralás viszi a lopott pénzt. Oké, akkor beszállunk mi is.)

(#66041) pjen válasza garga01 (#66035) üzenetére


pjen
félisten

Az nem zavar, hogy tettem fel képet pont úgy mint Te tiédről? Tehát nem légből kapott szövegelés.Lehet, hogy világíthatna zölden is, bár ÜFSz szerint így is jó. Viszon, ha kb 40m koax 4 Tv re osztva a bemásolt minőséget adja akkor nem lehet hibáról beszélni. Esetleg pont ,ha zölden világítana akkor vezérelné túl a tunert és vehetnék csillapítókat.

artifexor
csendes újonc: Nálam kb 5 éve, a beszerelés óta piros, szem előtt van, látom minden nap. ha vissza olvasol írtam is, hogy nem is tudtam, hogy zöld is lehet ameddig itt nem írtak róla.

[ Szerkesztve ]

(#66042) cof válasza qnadam (#66039) üzenetére


cof
veterán

Hát engem már csak a kódolatlan DVBC tart a Diginél, a TV előfizetést mindenképpen. Bár hosszú használat után rájöttem, hogy az 1000/300 netet sem használom ki mostanában. Legalábbis felfele irányban semmiképp. Torrentről lejöttem már pár hónapja mióta van Netflix, bár eddig sem volt az utolsó években olyan hű de nagy az értelmes választék filmek terén, talán havi 1-2.

Olyan IPTV meg úgysem lesz, hogy vegyél hozzá amilyen BOX-ot akarsz vagy nézd egy app-al az okosTV-n. Pláne most az új tulajdonossal, mikor tudja jól, hogy minden 2. BOX neki potenciálisan havi fix plusz bevétel, és nyugi, garantáltan a legszemetebbet fogják beszerezni olcsóért.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#66043) garga01 válasza pjen (#66041) üzenetére


garga01
senior tag

"Az nem zavar, hogy tettem fel képet pont úgy mint Te tiédről? "
Nem, mert én a légből kapott ötlet alatt a #66024-re gondoltam. Azt se tudod milyen ONT/mininode-ja van a kérdezőnek, de élből rávágod, hogy jó ha piros. :F

"Lehet, hogy világíthatna zölden is, bár ÜFSz szerint így is jó. Viszon, ha kb 40m koax 4 Tv re osztva a bemásolt minőséget adja akkor nem lehet hibáról beszélni. "
Látszik, hogy nem érted. A LED nem a koax kábelen lévő jelet mutatja, hanem a bejövő optikait. Lásd a #66035-ben írtakat. Az meg, hogy lefótzod a tv-d által kiírt %-ot messze van rendes műszaki adattól :D Majd ha dB-ben, AGC-vel megadva mutatsz képet, az már jó valamire...
Pl. nálam ez az egyik box; ONT után 4-es osztó, majd diplexer, majd fali aljazt és 2-es osztó után:

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#66044) pjen válasza garga01 (#66043) üzenetére


pjen
félisten

Most ez honnan jött? Koaxon nem jön jel az ONT ba, nem is írtam még hasonlót se. Viszont felraktam az ONT képét pont úgy mint Te. Koaxról csak a 40 m hosszról volt szó.+ van négyfelé osztva. Ami a legfontosabb ez egy vizuális műfaj, ha minden 100%, 0 hibával és ránézésre is hibátlan akkor betehetsz bármilyen mérést, nem számit. Egyébként hasonlót én is be tudnék illeszteni , de a Tv nézés nem erről szól.

(#66047) garga01 válasza pjen (#66044) üzenetére


garga01
senior tag

"Koaxon nem jön jel az ONT ba, nem is írtam még hasonlót se."
Én se, de szerinted a koaxon KIjövő jel arányban van a LED-el, pedig nem.

"ránézésre is hibátlan akkor betehetsz bármilyen mérést, nem számit. Egyébként hasonlót én is be tudnék illeszteni , de a Tv nézés nem erről szól."

Akkor nézd a tv-t, de ezt a (műszaki) topikot kerüld el a hülyeségeddel.
Az hogy a hibáson működő ONT-vel bizonygatod az igazad, attól még nincs érteme és fals éreztet kelt az ide tévedő kérezőbe. (hibás= Nálad vagy alacsony az OPTIKAI jelszint, vagy maga az ONT hibásan világít pirosan)

Részemről a vita lezárva, majd ha megértetted amiket írtam beszéhetünk.
Ja, de arra számolj ha ezt a hülységet megint beírod egy kérdezőnek, meg fogom cáfolni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#66048) pjen válasza garga01 (#66047) üzenetére


pjen
félisten

ONT-n/mininode-on CATV led milyen színű? Innen indult az egész. Erre írtam, hogy nálam piros, lehet hogy az előirt színe zöld kéne, hogy legyen , ezt nem is vitatom de attól, hogy piros még lehet minden jó. A szín nem mérv adó, az ÜFSZ szerint és a felsorolt HSZ ek szerint sem. :)

(#66050) Sonja


Sonja
veterán

Mostanában az összes csatorna szétesik/pixelesedik. Mégnézve a csatornákat, mindig 100/100-nak mutatja a TV akkor is, ha épp a jelenség van rajta. Arra következtetek, hogy túl nagy neki a jel. Szerintetek is ez lehet? :F Ez egy Sony TV, és az előző Pana TV nem csinálta, de azon mindig be volt kapcsolva egy jelszint csillapító opció. Sajnos ilyen a Sony-ban nincs. :U Úgy gondoltam, hogy veszek egy ilyen jelszint csillapítót, és ezzel próbálom. Ez jó lesz hozzá?! :F :B Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.