Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Dog 11 válasza VGYke (#997) üzenetére


Dog 11
tag

Szia !
Korábban a Salgótarjánban továbbított programok után érdeklődtél.
A 2010 márc 1-től érvényes Digi-ÁSzF ben nem szerepel Salgótarján digitális csatornakiosztása.Tehát hivatalosan még nincs Nálatok digitális jeltovábbítás.
A honlapon - Salgótarján neve mellett szintén nem szerepel ,ill a csatornakiosztásban sem jelölik " D " betüvel a digitálisan is továbbított csatornákat.
Ettől kezdve ha mégis találsz a kábelben digitális programot az csak valami kisérlet lehet,mindennemü szolgáltatói kötelezettség nélkül.A helyi ügyfélszolgálat tudhat több infót adni részedre.

(#1002) VGYke válasza Dog 11 (#1001) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ. Megjegyzem, nekem 362-n, 1-el több jön mint zhagyma fórumlakó társunknak :C
zhagyma splitter: hát ez az, a koax és az elosztók a falban vannak, a nyári nagy lakásfelújítás alatt én tetettem be. Na jó, a splitterek fali dobozban, tetejére ráglettelve, frissen festve. :O
Amikor beüzemelték a szolgáltatást, csak kb. 5cm-es bekötési feladatuk volt. Számolgatva a csillapításokat gondoltam én arra hogy lehet hogy kell majd egy ilyesmi, de 2 splitter után 67db-t mértek, bár tudom hogy a jó vétel ezer feltételéből ez csak 1.
Dog 11: lehet hogy igazad van, de itt azt írják; Örömmel értesítjük blablabla, hogy a csatornakiosztás táblázatban megjelölt műsorcsatornáinkat már digitálisan, még tökéletesebb képminőségben is foghatják!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1003) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Volt egy kis csatorna variálás Székesfehérváron. Bebe TV, Travel&Living átkerült másik helyre. Új csatorna az Euronews.
Nem örülök, hogy megint állítgatni kell a csatornákat.

(#1004) wlantal


wlantal
tag

A javulásokat én is tapasztaltam.
Másoknál is 16:9-ben megy ismét az RTL klub?

(#1005) anrab válasza wlantal (#1004) üzenetére


anrab
addikt

nem mindig tudja kiigazítani az automatikus képméretező.
van hogy 16:9 de csak néha.

(#1006) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Nálam a jelerősség mindenhol csak megfelelő, nincs számmal jelölve, a skála felénél kicsit több. De minden csatorna jó.

(#1007) zhagyma válasza VGYke (#1002) üzenetére


zhagyma
őstag

Azt érdemes tudni, hogy a QAM moduláció (digitális) az analóghoz képest kisebb jel/zaj viszony és így kisebb jelszint mellett is tökéletes vételt eredményez (ez az egyik előnye). Ha a 67 dBuV jelszintet egy általad behangolhatatlan (0 program) DVB-C frekvencián mérték, akkor tökéletes vételednek kéne lennie. Az ASZF analóg jelszint minimum 60 dBuV. Digitális esetben ennél kisebb jelszint is tökéletes vételt biztosít. Ezek szerint:

1. vagy nem a problámés DVB-C frekvencián mértek,
2. vagy "üres" a DIGI által kisugárzott transport stream,
3. vagy van egy frekvenciafüggő jeltorzulást okozó passzív elemed a hálózatban, amelyik annyira eltorzítja a QAM jelet, hogy a TV nem tud vele mit kezdeni.

Egyik esetben sem ideális megoldás egy erősítő beépítése. Ráadásul az általad kiválasztott típusnak 100 dBuV a kivezérelhetősége. Analóg / digitális vegyes hálózaton 115 dBuV-s kivezérelhetőségű típpust célszerű választani. Esetleg megfontolandó egy több kimenetes, kimenetenként szabályzható kimeneti jelszintű típus is, amely egyben megoldja a splitterek kiváltását is. Erősítő vásárlás előtt el kéne dönteni hogy hol a hiba ... :K

(#1008) anrab válasza hattorihanzo (#1006) üzenetére


anrab
addikt

nálam is 5 vonal van és a 3.-4.-en vannak /gondolom 60-80%/ érdekes a Duna HD is csak a 3.-ig megy fel. ide tartozik az ismeret terjesztő és az ECHO műsorok. de nem néztem végig őket, meg azt se hogy ezek melyik frekik.
a jel minősége megfelelő és a BER-nél /azt hiszem ez a bit eldobás/ sem ugrálnak a számok. legalábbis amiket néztem. /elég sokat/.

(#1009) anrab válasza anrab (#1008) üzenetére


anrab
addikt

azért beugrik néha egy kis kockásodás.

(#1010) hcs57 válasza anrab (#1008) üzenetére


hcs57
őstag

A BER jelentése: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1011) anrab válasza hcs57 (#1010) üzenetére


anrab
addikt

köszi! előtte elvégzek egy esti sulit angolból! :DDD
egyébként olvastam róla valamennyit magyar oldalon. igaz mire a végére értem már nem tudtam mit olvastam az elején. viszont ott még volt MER is meg még nem tudom mi, de sok minden a digitális jelátvitelről.
ha jól emlékszem a lényegre, egy bizonyos számig még nincs gond. majd a fölött bekockásodik, majd ha még nagyobb az a szám akkor nincs kép az analóggal szemben ahol látszik a kép romlásának folyamata.
de ha hülyeség akkor bocs. :U

(#1012) hcs57 válasza anrab (#1011) üzenetére


hcs57
őstag

Jól tudod.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1013) hcs57 válasza hcs57 (#987) üzenetére


hcs57
őstag

Ma voltak nálam a digitől két szerelő, a jel erőssége jó (dB-ben), de a minősége nem (BER).. a jövő héten jön egy másik csapat, akik majd mérnek... tehát még mindíg nem jó.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1014) VGYke válasza Dog 11 (#1001) üzenetére


VGYke
addikt

A helyi ügyfélszolgálat tudhat több infót adni részedre.
A helyi ÜF-nak nincs telefonszáma, csak a 1272, amit már fórumbeli írogatásom előtt hívtam, igaz csak informálódni akartam (feleslegesen), nem hibát jelentettem be.
Írtam is nekik (hiányos digi csatornák+EPG+CI kártya) és megjött a válasz, szerintem érdekes:
Salgótarjáni csatornakiosztásunk frekvenciatáblázata, és a kiosztásban szereplő szabadon fogható digitális adók paraméterei az alábbi címen érhetőek el:(ÁFSZ)
Munkatársaink dolgoznak az Electronic Program Guide-al kapcsolatos jelenség elhárításán, az általunk továbbított adókon a lehető leghamarabb fogható lesz az EPG szolgáltatás.
Jelenleg nem rendelkezünk információval azzal kapcsolatban hogy a közeljövőben várható-e kizárólagosan CI kártyával a csatornák vételének lehetősége.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1015) próbakocka


próbakocka
senior tag

Van egy LG 42 LF65 lcd tv Égen földön nem derül ki tudja -e mpeg4-t
Sem gépkönyv semmilyen adatbázisból nem jön elő.
Digitális vételre alkalmas de melyik rendszerre?
Ha valaki tud segíteni megköszönném

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#1016) anrab válasza próbakocka (#1015) üzenetére


anrab
addikt

99.999% hogy DVB-T MPEG-2.
talán még a foci vb-re jött be annak idején.

[ Szerkesztve ]

(#1017) anrab válasza anrab (#1016) üzenetére


anrab
addikt

most kapcsoltam be a tv-t és megint van valami csatorna lista frissítése megtörtént.

(#1018) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Discovery família és még néhány csatorna érdekes hatással van a tv-re, egyszerűen lebénul, nem reagál semmire egy darabig, aztán megjelenik az info sáv és müködik tovább. Aztán kezdi elölről. Olyan, mintha folyamatosan újra akarná hangolni. Más "normális" adóknál nem jelentkezik.
Valami tipp, hogy mi lehet ez?

(#1019) TayRol válasza anrab (#1017) üzenetére


TayRol
veterán

nalam is, ezert most kerestettem ujra mindent, talan mar abbahagyjak. pakolhatom a csatornakat sorba...

(#1020) anrab válasza TayRol (#1019) üzenetére


anrab
addikt

jöttek EPG-k.
én már ujra hangoltam és sorba raktam. :P de csak a digitálisat. azt kb. tíz perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1021) anrab válasza hattorihanzo (#1018) üzenetére


anrab
addikt

én ahogy nézegettem az adókat, piszokul belassultak a váltáskor, és volt hogy csak kiírta a következő csati nevét de nem váltott. helyette pukkant egyet és lekapcsolt majd ujraindult.
most kihúztam a konnektorból. várok egy keveset és vissza. remélem összeszedi magát.

(#1022) TayRol válasza anrab (#1020) üzenetére


TayRol
veterán

irigyellek, engem nem visz ra a lélek.:) de ha megegyszer ujra kell kerestetnem, merges leszek.:)
amugy en is csak a digitalisakat fogom, tobbi nem is erdekel.

(#1023) anrab válasza TayRol (#1022) üzenetére


anrab
addikt

hát már alig van valami ami nem digitális.

(#1024) hattorihanzo válasza anrab (#1021) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

már azt hittem, a tv-m betojt. nem kárörvendés, de jó, hogy másnak is ezt csinálja. úgy értem így nem a cuccos a hibás. köszi.
na de ezt hogy magyarázzuk el nekik, sokkal egyszerűbb dolgokat nem értenek meg

nem lehet, hogy olyan frekikre tettek pár adót, amit online szervízhez használnak?

[ Szerkesztve ]

(#1025) anrab válasza hattorihanzo (#1024) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom! nem is hallottam ilyen szervíz frekiről de már nem merem nyomkodni mert a reboot után is mikor lapoztam megint kikapcsolt.
és tuti hogy az ujrahangolástól van.
ZIZI VAN!

[ Szerkesztve ]

(#1026) hattorihanzo válasza anrab (#1025) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

én se hallottam ilyenről, de a szervízmenüben van egy ilyen opció, most kikapcsolom

Írtam a Philipsnek, hogy javítsák a firmwaret, vagy tegyék bele mo.-ot is a digitális kábelt választható országok közé, vagy oldják meg, ha a szervízmenüben függetlenné teszem, akkor aktíválja azt a rohadt mpeg4 dekodert mo--nál is, mert jelenleg nem teszi. Más országra áállítva továbbra is ronda az epg. Kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#1027) anrab válasza hattorihanzo (#1026) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom melyik az a menü a servicében.
én átállítottam és Magyar o. kábelesen van.
ha már úgy is benne vagy a servicében akkor a dvb-c-t rakd ON-ra mert gyárilag országfüggőn van és már mehet is Magyar o.-on a keresés.
és miért ronda az epg? ezt nem értem.
vagy a külalakra érted? mert az nem egy nagy durranás. engem az zavar benne a legjobban hogy olyankor elkussol a tv. amíg ott nézelődik az ember addig nyugodtan mehetne egy ablakban tovább az a műsor amit nézel.
a másik, mondjuk ez már nem ide tartozik de hasonló hogy a teletext felezett képernyőt is elcseszték. nem tudom hány lépés mire eléred és ha egyszer bekapcsoltad miért nem marad úgy, és legközelebb már nem kellene szarakodni.
az ez előtti 7613-on úgy volt hogy megnyomtam a txt-et akkor bejött egészbe, majd megnyomtam mégegyszer akkor felezett képernyő. miért b@szták ezt így el?
na ez jó hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

(#1028) hattorihanzo válasza anrab (#1027) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Persze, hogy on-ra raktam mindent, ezt értem függetlenen. Aztán Mo-t kiválasztva hangol, meg is van minden, de a hd-k nem jelennek meg csak hangjuk van. Ebből gondolom, hogy nem aktíválódik az mpeg4 dekóder, hiába független. Átteszem valamelyik skandináv országra és rögtön tudom nézni is a hd-t, de az epg rossz, nincsenek ékezetes betűk csak kriksz-krakszok meg hiányok. Ezt értem nem szép alatt.

(#1029) TayRol


TayRol
veterán

nalam mar megint nincs net... :(

(#1030) anrab válasza hattorihanzo (#1028) üzenetére


anrab
addikt

hát ez elég érdekes mert nálam tökéletesen megy minden.
mikor ON-ra tettem először akkor viszont kétszer kellett csatorna keresést csinálnom valamiért, de nem amiatt amit írtál.
ez olyan nálad mintha ilyenkor DVB-C MPEG2 menne csak. :F

(#1031) anrab válasza TayRol (#1029) üzenetére


anrab
addikt

akkor hogy írsz? :)

(#1032) hattorihanzo válasza anrab (#1030) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Így igaz, valami szoftver bug. Nem nagyon töri magát a Philips a válasszal, azt írták 4 nap.
De neked újabb van, nekem még egy 2008-as darab 42PES0001H-m van.

(#1033) anrab válasza hattorihanzo (#1032) üzenetére


anrab
addikt

basszus az még mindig csúcs.
nagyon gyatra amit a szoftverekkel vűvelnek.
vissza az eredeti témához: egy idő után még mindig kikapcsol a tv ha egymás után elkezdem nézni a csatikat. illetve beírja a köv. adó nevét de nem vált és nem is enged semmit csinálni aztán pukk és ki.
egyszerűen nem értem egyébként hogy mi köze lehet a csatornák állítgatásához. pedig azóta van.
egyébként nekem meg már gyárilag nem volt benne a manuál a tv-be /2009-es tv-k-be már ott van és nem papíron/ amit a sárga gombbal lehet előhozni. /nem mintha hiányozna/ csak egy könyv ikon jelenik meg. üzleti beállításoknál egy E-matrica csíknak kellene futni és az sincs. /ez se hiányzik/ hogy jöhettek ki ezek a tv-k így.
ami még érdekes, úgy tudom minden frissítésnél lecseréli a teljes szofvert. akkor hogy nem kerülnek bele a lemaradt dolgok. pl.: nálad az mpeg4 ha magyaron keresel. de nálam is bele kellett volna kerülnie a hiányosságoknak. a servicében be vannak kapcsolva. van ez a scenea háttérkép opció /egy pillangó 240perc mulva kikapcs. a tv/ az is nekem a képernyő közepén van fekete vastag keretbe mintha valami 1000x500-as kép lenne.
szóval elég gázos ez a frissítéses dolog.

(#1034) TayRol válasza anrab (#1031) üzenetére


TayRol
veterán

van itt a hazban egy free hotspot. ;)

nekem jo a scenea, bar sosem fogom hasznalni.:)

[ Szerkesztve ]

(#1035) anrab válasza TayRol (#1034) üzenetére


anrab
addikt

milyen szerencsés vagy!
én se használtam még és tuti nem is fogom mert akkor már a tv szóljon. meg nem is értem ezt a 240percet hogy mire van. /elmegyek othonról és majd kikapcsol 240 perc mulva? de akkor kinézi a képet amit berakok?/ meg egyébként is drága lenne festményként használni a tv-t.
"úgy néz ki mint egy kép a falon" na köszönöm :DDD
na mindegy csak azt nem értem miért nem teljes képernyős nálam, és fw után miért nem javul meg?
egyébként ha beteszek egy 1920x1080-as képet, azt teljes képernyőn jeleníti meg. csak a saját scenea-t nem. :F

[ Szerkesztve ]

(#1036) anrab válasza anrab (#1035) üzenetére


anrab
addikt

megy a hallmark és kikapcsol a tv meg vissza. mikor nyomkodtam du. akkor is itt kezdte a szarakodást.

(#1037) anrab válasza anrab (#1036) üzenetére


anrab
addikt

beszarás ezen folyamatosan ezt csinálja! megint elment és vissza! na el is kapcsolok.
a végén tönkre vágják a tv-t!

(#1038) hattorihanzo válasza anrab (#1037) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

nekem ua. csak ne fogják elhinni. jó, hogy csak egy évet írtam alá

(#1039) anrab válasza hattorihanzo (#1038) üzenetére


anrab
addikt

de csak ketten vagyunk? másnak nincs ilyen gondja?

(#1040) hattorihanzo válasza anrab (#1039) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Figyelj, az lesz a válasz, hogy örülj neki, hogy ingyen van, minden nap ajándék, aztán bérelj túlük stb-t. Ennyivel el fogják intézni

Sőt, az internet is folyton ingadozik, torrentnél különösen. Reklamálni nem tudsz, mert nevetségesen alacsony sebességet garantálnak. Egyre többen csatlakoznak, egyre szarabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1041) TayRol válasza anrab (#1036) üzenetére


TayRol
veterán

ne nezz hallmarkot.:)
de hogy a net miert sz@arakodik...? :(

(#1042) wlantal


wlantal
tag

Hát srácok lekopogom nálam net + DVB-C megy most simán,EPG is a német adók kivételével.Pedig én még a jó öreg "Strádás" vagyok.

(#1043) anrab


anrab
addikt

szép kilátások!
fő az optimizmus.
nem nézek hallmarkot és nem fogok torrentezni. :((

(#1044) anrab válasza anrab (#1043) üzenetére


anrab
addikt

nálam az említett problémák és az epg össze vissza!

(#1045) wlantal


wlantal
tag

Jól látom,hogy javarészt a TV-seknek akadnak problémái?Mi a helyzet stb-os oknál?
Viszont EPG kicsit csúszik azt aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#1046) TayRol válasza anrab (#1043) üzenetére


TayRol
veterán

:) nalam meg mindig nincs net. szegeny routeren csak 2 led vilagit... epg szinten nincs, de anelkul elvagyok.

(#1047) TayRol válasza anrab (#1044) üzenetére


TayRol
veterán

hallod, nekem meg a Discovery T&L -nel van az, hogy kikapcsolja a tv-t. ezmiez?? :(((

(#1048) anrab válasza TayRol (#1047) üzenetére


anrab
addikt

hát ez az!!!
nem tudom, látod hattorihanzo-nak is csinálja. lehet másoknak is csak nem nagyon nyomkodják.
hát csak azt tudom ajánlani amit Te nekem. ne nézz discovery travelt. :)
próbaképpen át tekertem a csatorna ujrakeresést. megint sorba rakom. bár most nem írta hogy frissített.
egyébként mikor tegnap kiírta és ujra kerestem őket, az első után azt írta ki hogy csináljam meg ujra. megcsináltam és a rádió csatikat 1001-re rakta. most viszont ott van ahol szokott lenni a 66-tól.

(#1049) TayRol válasza anrab (#1048) üzenetére


TayRol
veterán

nem nezek, ertettem.:)

nekem is a legutobbi keresesnel 1001-re rakta a radiokat es 101-tol az analogot. de sok discovery nagyon lassan jon csak be, miutan atvaltottam ra.
jelen pillanatban nincs netem es a tv is szarakodik. meg par nap, es rajuktelefonalok. ja, epg sincs. most house-t nezek legalabb...:)

asszem en is ujrakerestetem a csatikat.

(#1050) anrab


anrab
addikt

ujra keresés után nem kapcsolt ki a hallmarknál, már kezdtem megörülni mikor elértem a Discovery-ig és ott csinálta. aztán mentem visszafelé is és akkor is. mikor így elértem a hallmarkhoz, akkor már ott is megcsinálta.
hát ennyit az ujrakeresésről.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.