Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) zsolt501 válasza Flashget (#41300) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott valami nem stimmelhet, mert a DVB-T2 visszafelé kompatibilis, vagyis a DVB-T vehető DVB-T2 készülékkel, ott inkább készülék probléma lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41302) tupijani válasza rocket (#41299) üzenetére


tupijani
tag

Sd és sd között is van különbség: látszatra ez a rosszabb.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#41303) szabogabor10 válasza rocket (#41299) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Spíler van HD-ben is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41304) rocket válasza szabogabor10 (#41303) üzenetére


rocket
nagyúr

Az nem sport csatorna, nem azon lesz.

#41302: Tudom, neztem tegnap a meccseket, vicc minoseg, mikozben UFC musorok tomkeleget adtak HD-ben a sport1-en.
Tuti biztos, hogy a sporttv a DIGI szopatasa miatt adja a nagyobb erdeklodesu musorokat a sport2-on.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41305) Flashget válasza zsolt501 (#41301) üzenetére


Flashget
félisten

én is úgy tudtam, hogy kompatibilis visszafelé, de itt is azt írják, hogy nem.

míg Ukrajnában a digitális műsorszórás koncesszióját elnyert „Зеонбуд” 2011 márcusában bejelentette, hogy átáll a korszerűbb DVB-T2 szabványra, Nagy-Britanniához és a skandináv országokhoz hasonlóan. Mivel a DVB-T2 nem kompatibilis a Magyarországon az Antenna Hungária által üzemeltetett MinDig TV és MinDig TV Extra által használt DVB-T-vel,

[link]

de az ilyen anomáliák megmagyarázzák minek rak be a samsung is Mo-ra szánt újabb tévéibe DVB-T és DVB-T2 tunert, mert akkor elég lenne csak a DVB-T2 is.

Realme GT Master Edition

(#41306) Flashget válasza rocket (#41304) üzenetére


Flashget
félisten

miért szopatna egy fizetőt? vagy azt akarja, hogy ne legyen a továbbiakban az?
az fel sem merül, hogy a Digi nem akarja a HD verziót, mert azért többet kellene fizetni?

Realme GT Master Edition

(#41307) Watt25 válasza Flashget (#41305) üzenetére


Watt25
veterán

Nem. Itt azt írják, hogy a T2 nem kompatibilis a T-vel. Vagyis T vevővel nem tudod fogni a T2-t. (Ez logikus is.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41308) rocket válasza Flashget (#41306) üzenetére


rocket
nagyúr

DIGI elofizetokre gondoltam, hogy oket szopatja a sporttv, hogy a nagyobb erdeklodesu musorokat a sport2-on adja, ezzel probalva nyomast gyakorolni a DIGI-re, hogy vegyek fel HD-ben, de ok meg tojnak az elofizetoik fejere magasrol.

Ennel mar csak az lesz rosszabb, amikor majd jovore atkerul nfl a timisportra, es az meg egyatalan nem lesz a roman fapad zrt-nel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41309) mzso válasza rocket (#41308) üzenetére


mzso
veterán

Vajon hány adó lenne/lehetne HD ha nem kéne analóg is továbbítani a csatornák zömét? Szerintem marha nagy pocséklás ez. Inkább kényszerítettek volna minden analóg TV-st set top box-ra.

Egyébként egy az egyben ugyanaz a helyzet, annál is akinél Optikai kábelen jön a TV? Ott is van analóg és digitális TV is? Vagy csak a digitális TV csatornákat továbbítják? (ezeket ugyanolyan minőségben?)

(#41310) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Én azért abban bízom, hogy nem jön a DVB-C2. :K

(#41311) Boond válasza rocket (#41304) üzenetére


Boond
addikt

Szólj nekik rossz a besorolás.

http://musor.tv/

(#41312) Boond válasza rocket (#41308) üzenetére


Boond
addikt

Nem azért de szerintem senkit sem köteleznek, arra, hogy legyen digis, mindenki szabad akaratából választja... Kétlem, hogy ahol van digi, ott ne lenne más szolgáltató.

(függetlenül az ártól, és a szolgáltatástól, mert azt nyilván minden szolgáltató, saját belátása szerint intézi, ahogy a digi is...)

"Vajon hány adó lenne/lehetne HD ha nem kéne analóg is továbbítani a csatornák zömét?"
Ha jól tudom, bár nem emlékszem pontosan, de mintha valahol ez eu-s előírás, irány elv is lenne... már mint a digitális átállás. Kábeltv-re tudtommal nincs ilyen időpont, ebből kifolyólag, míg igény lenne rá, és nem kötelező, kétlem, hogy nagyon sietnének az átállással...

Bár tény, hogy analógon kevesebb adás megy. Én pl amióta normálisan lehet nézni a digitális adást, csak azt használom, marha ritka, hogy analógra kapcsolok. (rosszul is mutat)

De pl a családban, ez az egyedüli ilyen tv. Ezen kívül a másik tv ami megy, az analóg adást fog (mert eleve régi típusú, és amíg megy menjen, nem zavar senkit... amúgy is étkezőben van. Van még egy tv a lakásban, de az kb használva sincs, tesóm inkább laptopozik, nem igazán tv-zik.

De közvetlen ismerősi körben jó eséllyel, már digitális adásra képes televízió van, használatban.

szóval valahol az analóg iránti igény miatt van még analóg... anno pl az m3 eleve nem volt analógon, csak digitálisra lett volna. De "kikövetelték", és a csatorna listából úgy látom, talán még bővült is az analóg adások köre.Szóval sajnos, vagy nem sajnos, még van rá igény, amíg nem cserélnek v-t addig biztos, de lehet utána is. pl idősebbeknél megszokásból.

Mondjuk a T-nél, ha jól tudom felszámolják az analóg meg a kábeltv dolgokat, így gondolom az egy jelentős hányadot fog érinteni "modernizációval". Plussz azért a földi adók lekapcsolása is, hasonló változást eredményezhetett, feltételezem abból lett a Mindigtv előfizetői bázisa...

[ Szerkesztve ]

(#41313) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Januárban lejár a hűségem a T-nél és utána szeretnék DIGI-re váltani, de lenne egy kérdésem.
A DIGI-nél van műsor felvételi opció?
Mert ez az egyetlen ami a T-nél tartott eddig minket.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#41314) szabogabor10 válasza rocket (#41304) üzenetére


szabogabor10
veterán

De ha tényleg indul egy új andy sportcsati (nem nagyon hiszem), tuti HD-ben is lesz (legalábbis bizonyos szolgáltatóknál).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41315) bopeti98 válasza Tigi (#41313) üzenetére


bopeti98
őstag

Pont erről folyt itt a vita pár napja.
Hivatalosan nincs felvétel opció, de a Digi által adott HD-s box alkalmas felvételre, ha rákötsz egy külső HDD-t, viszont mivel 1 tuneres, ezért felvétel mellett nem tudsz másik csatornát nézni, illetve 2 felvétel sem mehet egyszerre.
Ha pedig saját eszközt használt ( DVB-C-s TV, vagy box ), akkor annak a specifikációitól függ, hogy hogyan, hova, mennyit tudsz rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#41316) Watt25 válasza Tigi (#41313) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglalóról hallottál már?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41317) Flashget válasza mzso (#41309) üzenetére


Flashget
félisten

optikán FTTH is kapják az analógot...
most húzzák be az optikát az emeltekre a panelekben (FTTB-ről FTTH) érdekes lenne ha hirtelen nem jönne az analóg jel :)

Realme GT Master Edition

(#41318) Flashget válasza bopeti98 (#41315) üzenetére


Flashget
félisten

ez a jó a Digikábelben, hogy koax arra egy elosztó abba egyik koax a tévébe a másik koax az stb-be mehet a felvétel és a tévézés is eltérő csatornákon. ;)

Realme GT Master Edition

(#41319) DonMaster válasza bopeti98 (#41315) üzenetére


DonMaster
addikt

bulshit,
boxot hdmi kbáele kötöd tv-re és coaxnál betezsle egy elosztot, bumm felvételjözben bármit nézhetsz.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41320) DonMaster válasza Flashget (#41318) üzenetére


DonMaster
addikt

söt nagyon elvetemülteknél akár minden csatornát fellehet venni a Diginél 1x.-re persze mindegyikhez kell 1-1felvevö, de ez a Diginél lehetséges, minden egyébb cégnél nincs iylen opcio.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41321) dh66e válasza Flashget (#41300) üzenetére


dh66e
veterán

Ez netto hüleség.... :(
Antenna (vételi) problémája lehetett vagy készüléke volt gyengusz.

(#41322) Boond válasza bopeti98 (#41315) üzenetére


Boond
addikt

" illetve 2 felvétel sem mehet egyszerre."

Ez azért tudtommal nem így van, ha jól tudom egy muxon belül bármelyik adó nézhető (felvétel közben)/ esetleg több is vehető. De csak azonos mux esetén...

De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#41323) Flashget válasza Boond (#41322) üzenetére


Flashget
félisten

samsung tv-n így van ha csak 1db DVB-C tuner van.
más eszközön is nagy valószínűséggel detto.
amit írtam egy elosztóval, onnantól fogva bármelyik muxot lehet nézni felvétel közben. Gyakorlatilag VHS korszak csak már digitális verzióban. :)

Realme GT Master Edition

(#41324) Boond válasza Flashget (#41323) üzenetére


Boond
addikt

"Gyakorlatilag VHS korszak csak már digitális verzióban. :)"

:K

(#41325) M_AND_Ms válasza Boond (#41324) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ahogy néztem a Sport2 SD-n az NFL-t inkább arra jutottam, hogy ez a digitális korszak, de még VHS verzióban

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41326) Boond válasza M_AND_Ms (#41325) üzenetére


Boond
addikt

Nézőpont kérdése... Japánoknál már az uhd adás tesztelése is lezajlott... Olimpiát meg majd 8k-ban közvetítik, ahogy azt hiszem most is tették hasonlóan, de min 4k-ban.

(#41327) M_AND_Ms válasza Boond (#41326) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én boldog lennék, ha a egy cég szolgáltatásában a fogyasztó igények köszönnének vissza és nem az adott cég sértődöttsége.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41328) hattrickuser


hattrickuser
tag

Szüleimnek javasoltam, hogy váltsanak át UPC-ről DIGI tv-re. Mindkettő tv-jük DVB-C tuneres is, így nem lenne szükség settopbox használatához a lényegesen jobb képminőség eléréséhez (eddig box nélkül analóg csatornákat néztek). A már kiépített és jelenleg is használt koax kábelek megfelelőek, így nem kell fúrni-faragni a lakásban. Eddig amit írtam szerintem rendben van, azonban ma voltak bent az ügyfélszolgálati irodában, és ott a hölgy azt mondta, hogy a kábelre "raknak valamit". Van valakinek ötlete, hogy mire gondolhatott a hölgy? Biztosan nem settopbox-ra, mert arr konkrétan rákérdeztek, mert az kizáró ok náluk. Tippem sincs, hogy mi szükséges még hozzá.

(#41329) Tigi válasza bopeti98 (#41315) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R
Akkor ezen még van időm gondolkodni.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#41330) DonMaster válasza hattrickuser (#41328) üzenetére


DonMaster
addikt

valoszninüleg ha fttb terület akkor optika megy be és végén ont
ha ftth környék akkor hgw-t (modem/router).
emelt coax-ra leeht akár jelcsökentöt is, mert dvb-c nél volt eset ahol tulerösvolt a jel és emait kockásodot a kép. setopbox-ot biztosan nem. bár a digitális adás-t a Digi setopbox-al adja. mondjuk ez 300ft/ho bérlés, de cserébe inygen javitanka digitális hibát különben analogra fizetsz elö megkapod a digitálisat is de ha hiba van akro kiszálási dijat kikel fizetni. ettöl fügetlenül elsöre megcsinálják pöpecül.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41331) hattrickuser válasza DonMaster (#41330) üzenetére


hattrickuser
tag

Nem tudom, hogy milyen terület lehet. Eddig a UPC-nél kijött szó szerint mindkettő helyiségben egy koax kábel a falból, az ment a tv-be, és jött az adás. Így analóg módon, gyenge képminőséggel. Utána kértek boxot, digitális adás már szebb volt, de a boxot nem tudták megszokni, visszatértek box nélküli analóg megoldásra.
Szóval internet és telefon nem lenne, csak a kábeltv szolgáltatás. Amit még tudok, hogy a lépcsőházban van a DIGInek egy lezárt doboza.

(#41332) mzso válasza Flashget (#41317) üzenetére


mzso
veterán

Nem gondoltam volna, hogy ezt mind bele tudják modulálni az optikai jelbe. (analóg, digitális TV + net)

[ Szerkesztve ]

(#41333) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

A szomszédom eladta a lakását úgyhogy internet nélkül maradok (barátság Internet uralkodott eddig az egész szinten) A lényeg az, hogy szükségem lenne internetre, mivel műholdas TV-m van nem igazán izgat a kábeltv, viszont este mikor meg szerettem volna rendelni az Internetet, közölték, hogy csak hűség nélkül tudnak szolgáltatni, és csak okos csomagban lehet szerződést kötni, 2700 meg 4700 között nincs nagy különbség, igazából az lenne a kérdésem, hogy mit takar a 28 HD csatorna, bár itt az összefoglaló olvasásából az jött le hogy egy csomó kamu falu TV meg nemzetközi csatorna van a kínálatukban. Valaki meg tudná mondani mely csatornákat sugároznak HD-ben? A weboldalukon nem tudom külön listázni......

[ Szerkesztve ]

(#41334) AngelH válasza Dzsolo (#41333) üzenetére


AngelH
aktív tag

ITT

CTRL+F és beírod: HD

Sőt, most nézem, hogy elég ha az oldalon a keresésbe beírod ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#41335) Watt25 válasza Dzsolo (#41333) üzenetére


Watt25
veterán

mivel műholdas TV-m van nem igazán izgat a kábeltv
Akkor nézz erre rá.
hogy egy csomó kamu falu TV meg nemzetközi csatorna van a kínálatukban
He??? Hol olvastál te ilyet?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41336) sityupityu válasza Dzsolo (#41333) üzenetére


sityupityu
veterán

:DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41337) Flashget válasza M_AND_Ms (#41325) üzenetére


Flashget
félisten

BL kapcsán írták:

Filmmania minősége büntet:)

Realme GT Master Edition

(#41338) DonMaster válasza hattrickuser (#41331) üzenetére


DonMaster
addikt

ha a tv-k képesek dvb-c-re és nem kell felvételi funkcio.
akkor felhivod öket, és ha cska tv-kell lényeg telen hogy kertes vagy társasházban laknak,
mondhatni ha optika van akkro kapnak egy optikai átalakitot amiböl kijön a koax, ha koax os a rendszer akrko azt kaják, behuza a digi és oenentol a belsö rendszere ráköti, ennyi lenne. ha optika akkor kell 1 darab konektor is, ha még nem alakitották át optikára akro bejön egy koax azt öszecsatizák a mostani coax rendszerl és megy minden.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41339) Freezee válasza Tigi (#41313) üzenetére


Freezee
senior tag

Normális felvételt amit megszoktál felejtsd el a DIGI-nél. Programozgatni órára, meg percre pontosan naponta, ha valami közben változik buktad a felvételt, minden este átnyálazni mi lesz holnap/holnapután :(
Ha a TV-miatt jönnél át ne gyere. Sport műsorok miatt jönnél akkor végképp ne tedd lassan minden nézhető sportműsor olyan csatornára kerül ami nincs a DIGInél :W
Ha a NET miatt váltanál akkor megéri gondolkozni rajta.

(#41340) Boond válasza Freezee (#41339) üzenetére


Boond
addikt

Miért nem lehet dátumot megadni? Másrészt meg nem pontosan kell beállítani a felvételt, még vhs korszakban sem pontosan állították be, mert csúszás szokott lenni csatornáknál.

(#41341) Watt25 válasza Freezee (#41339) üzenetére


Watt25
veterán

Ha a TV-miatt jönnél át ne gyere
Én azért ezt úgy írtam volna, hogy "Ha a TV-miatt jönnél át és napi szinten rögzítesz mindenfélét, ne gyere"
Mert azért hidd el, nem mindenkinek abból áll az élete, hogy napi 2-3 órányi felvételt rögzít a tévéből... (Én azt a pár dolgot, amit eddig rögzíteni akartam, gond nélkül meg tudtam tenni Digi esetén is.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#41342) DonMaster válasza Freezee (#41339) üzenetére


DonMaster
addikt

1.
Normális felvételt amit megszoktál felejtsd el a DIGI-nél.

miért nem megy vhs-el vagy dvd felvevövel vagy boxal vagy pc-vel a felvétel?
milyen abnormális modon lehet akro felvenni? gramofonnal? hangszalag kazetával wifin? vagy miylen modon mert ugye felsoroltam anormális modokat, és azok mind müködnek a Digi-nél.

2.
Programozgatni órára, meg percre pontosan naponta, ha valami közben változik buktad a felvételt, minden este átnyálazni mi lesz holnap/holnapután :(

nem kell percre pontosan mondjuk az ora legalább stimeljen,

ha változik közben, hát igen a tv csatornák a változtatás jogát fent tartják de ez aklap dolog.

minden este? miért kell átnyalazni minden este? ezt nem értem
elöre belehet programozni akár sorozat felvételt is mint a iptv-nél de akár minden nap az adpot orában valo felvételt is belehet álitani, nem tudom mit kell minden este nyálazni (beindult a fántázia mi :D)

3.
Ha a TV-miatt jönnél át ne gyere
ebben egyet értek, mivel a Digi nem ad akciosan tv-t igy max egy coax kábelt kapsz de tv-t nem részletre mint a T-home-nál ;]
De a Tv szolgáltatás miatt már átjöhetsz mert minöségibb a Digitális adás mint más szolgáltatónál, és olcsobb is.

4.
Sport műsorok miatt jönnél akkor végképp ne tedd lassan minden nézhető sportműsor olyan csatornára kerül ami nincs a DIGInél
van nézhetetlen sport müsor? az milyen kérlek mond el.
minden sport müsör emg található vagy rövid idön belül Digi-nél is nélzhető lesz.
Bár ha valaki Sport Fanatikus akkor nem értem miért ül a tv elöt és nézi miért nem csinálja ;]

5.
Ha a NET miatt váltanál akkor megéri gondolkozni rajta.
Megéri gondolkozni??? ezt hogy kell érteni? nem éri meg gondolkozni, bekel menni és meg kell rendelni, nem pedig gondolkozni rajta, anyagilag böven emg éri és sokkal profitosabb mint bármelyik másik szolgáltató,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41343) f4lcon


f4lcon
őstag

mondhatjátok ezerszer is, de a T-home "user experience"-je fényévekkel van a Digi előtt ami a tévét illeti
akinek fontos ez, annak csalódás marad a Digi, mert a sok workaround akkor sem adja ki a kulcsrakész megoldást amit a T-home ad, ráadásul sokaknak (nem a fórumozóknak, hanem azoknak akiknek a fórumra regisztrálás is gond lenne) a workaround megtalálása is probléma, nem is beszélve annak használatáról.

persze a net, az igen. a T-home kb annyi csatornát meg kb olyan telefont ad 6490-ért mind a Digi (ha nem vesszük a box közötti különbséget) csak ennyiért a románoknál 500 megás net van nem 30 mega mint a ténél... kinek a pap, kinek a papné.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#41344) M_AND_Ms válasza f4lcon (#41343) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hát nem tudom. Mikor ott volt együtt a Digikábel, meg a T iptv és egyik után a másikat néztem nekem nem tűnt fel, hogy egyik pillanatban fényévekkel nagyobb élmény ért volna, mint a másikban. Ugyanaz az idióta VV punci ugrált a medencébe mindkét esetben. És hát mit mondjak nem volt épp "user experience"

Ne feledd a hozzáadott szolgáltatás a T-nél nem ingyen van! Fizetsz érte tisztességesen. És akkor is fizetsz, ha neked nincs rá szükséget. És ez itt a gubanc. Pl akkor is fizetsz a videótárért, ha nem használod. Az alapdíjba az is be van építve.
Mellesleg az alap workourund a tévé adás szolgáltatása, azt meg a Digi teljes körűen kulcsrakészen szállítja, mindenféle kötelezően megvásárolandó kiegészítő nélkül. Pont, hogy a Té nem szolgáltat tévét, hanem csak egy zárt netes szolgáltatást, amit csak járulékos eszközökkel lehet a tévékészülékedre varázsolni. Még, jó, hogy ezt fizetség ellenében kulcsrakészen az előfizető rendelkezésére bocsátja.

De mit is beszélek itt neked. Nem kötelező a Digire előfizetni, szabadon lehetsz Tés előfizető, mindenféle agitáció nélkül.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41345) Multibit válasza Dzsolo (#41333) üzenetére


Multibit
veterán

Ha elégedett vagy a jelenlegi tévé szolgáltatóddal, maradj annál! Mi a baj a hűség nélküli net vásárlással? Szerintem a 2700 ft listaár egy 100/50-es csomagért verhetetlen kis hazánkban.

(#41346) Boond válasza DonMaster (#41342) üzenetére


Boond
addikt

iptv-re gondolt, epg-ben bejelöli a sorozatfelvételt és megy. ilyesmi...
jelenleg meg az a gondja, ha jól értem, hogy max 2 napra látni az epg-t előre, ez amúgy nem a készülék hibája elvileg. (stb)

"nem tudom mit kell minden este nyálazni "
Gondolom az epg-t nézni... pedig volna még opció bőven...

"De a Tv szolgáltatás miatt már átjöhetsz mert minöségibb a Digitális adás mint más szolgáltatónál, és olcsobb is."
Ez lehet, de itt is sokan panaszkodnak bizonyos csatornák miatt, nem csak újonnan indulok miatt. Ezt érdemes megnézni előtte, megéri-e az adott személynek.

"van nézhetetlen sport müsor? az milyen kérlek mond el."
Ami nem érdekli az adott felhasználót, vagyis számára "nézhetetlen". De amúgy jó kis poszt, rámegy a lényegre :D

"Bár ha valaki Sport Fanatikus akkor nem értem miért ül a tv elöt és nézi miért nem csinálja ;]"
Lehet eltiltották tőle, sérülés stb, vagy csak elméletben jó :P

A net kapcsán, tényleg ver kb minden szolgáltatót, ellenérv, kevés helyen van :D

(#41347) Boond válasza M_AND_Ms (#41344) üzenetére


Boond
addikt

"Pl akkor is fizetsz a videótárért, ha nem használod. Az alapdíjba az is be van építve."

online tékára gondolsz, vagy? Vajon az a net árában is benne van? :D

(#41348) Freezee válasza DonMaster (#41342) üzenetére


Freezee
senior tag

Nem kezdem el újra érted mit akartam írni az hogy kiforgatod a szavaimat attól nem lesz semmivel sem jobb vagy rosszabb a DIGI szolgáltatása. Valakinek megfelel valakinek nem. Te vagy az akinek igen és vannak páran akinek kevés az amit nyújt. Nem kell arcoskodni.... köszönöm.
Ráadásul úgy osztod azt észt hogy még a helyesírás is nehezen megy.

ui.: azért röviden összefoglalom neked újra, hogy legközelebb csak be kelljen másolnod magadnak a választ....
- Normális felvételt amit megszoktál felejtsd el a DIGI-nél.
miért nem megy vhs-el vagy dvd felvevövel vagy boxal vagy pc-vel a felvétel?
milyen abnormális modon lehet akro felvenni? gramofonnal? hangszalag kazetával wifin? vagy miylen modon mert ugye felsoroltam anormális modokat, és azok mind müködnek a Digi-nél.

nincs műsornév alapján felvétel ezáltal lemaradsz műsorokról hacsaknem tudod fejből hogy mit fognak adni mondjuk 2 hét múlva.... és igen , mindenféle eszközt kell vásárolgatnod meg frissítened ha szeretnél valamit felvenni, ergó kényelmetlen sokaknak. Ha szerinted egyszerű kivitelezni tanítsad meg 2 perc alatt telefonon keresztül egy háztartást vezető nőnek....naugye.....

-Programozgatni órára, meg percre pontosan naponta, ha valami közben változik buktad a felvételt, minden este átnyálazni mi lesz holnap/holnapután
nem kell percre pontosan mondjuk az ora legalább stimeljen,
ha változik közben, hát igen a tv csatornák a változtatás jogát fent tartják de ez aklap dolog.
minden este? miért kell átnyalazni minden este? ezt nem értem
elöre belehet programozni akár sorozat felvételt is mint a iptv-nél de akár minden nap az adpot orában valo felvételt is belehet álitani, nem tudom mit kell minden este nyálazni (beindult a fántázia mi )

látszik sosem néztél sportműsort.... beprogramozod 14 órára kb mint ahogy írtad és elindult egy NHL meccs 13.05-kor akkor abból mit fogsz látni :D a végeredményt... gratula... sorozatfelvételt a boxok csak úgy tudják ha mindíg abban az időpontban indul el. Namármost az NHL, NFL meccsek időpontjai folyamatosan változnak. most 3 nap alatt ezek az időpontok voltak. 19.00, 21.00 , 13.30 , 15.45, 04.00 , 06.00, 17.00 , 02.00 és ezek két különböző csatornán na erre írjál programot ha olyan okos vagy.

Ha a TV-miatt jönnél át ne gyere
ebben egyet értek, mivel a Digi nem ad akciosan tv-t igy max egy coax kábelt kapsz de tv-t nem részletre mint a T-home-nál
De a Tv szolgáltatás miatt már átjöhetsz mert minöségibb a Digitális adás mint más szolgáltatónál, és olcsobb is.
erre csak annyit....magyar értelmező kéziszótár

Sport műsorok miatt jönnél akkor végképp ne tedd lassan minden nézhető sportműsor olyan csatornára kerül ami nincs a DIGInél
van nézhetetlen sport müsor? az milyen kérlek mond el.
minden sport müsör emg található vagy rövid idön belül Digi-nél is nélzhető lesz.
Bár ha valaki Sport Fanatikus akkor nem értem miért ül a tv elöt és nézi miért nem csinálja

olyan a nézhetelen hogy NINCS vagy sport2 sd nek hívják :D
pl mond el hol tudom nézni a következő műsorokat:
- angol bajnokság
- NHL
- NFL olyan minőségben hogy lássam is ( sport 2 sd nem játszik... )
- forma 1 -nek is lassan búcsút mondhatunk attól félek...
- BL -is necces
Mivel nem ismersz így csúnyán lyukra is futottál mert pont a sport miatt nincs időm a TV elött ülni :C és mellette még családom is van így akkor nézném meg a műsorokat ha már mindeki lefeküdt és meló mellett hallgatnám meg nézném éjjel hajnalban...

Ha a NET miatt váltanál akkor megéri gondolkozni rajta.
Megéri gondolkozni??? ezt hogy kell érteni? nem éri meg gondolkozni, bekel menni és meg kell rendelni, nem pedig gondolkozni rajta, anyagilag böven emg éri és sokkal profitosabb mint bármelyik másik szolgáltató,
miért rendelné meg ha nincs szüksége 1000-es netre? a T-is UPC is ad netet csak kicsit lassabb mint a DIGI. Anyagilag meg nincs különbség igazán a DIGI a UPC és a T-Kom között. Teljesen pontosan kiszámoltam neked 2 év alatt a T-com 208800 Ft-omba kerül a DIGI 2 év alatt 202600 Ft- omba fog kerülni.És 2 év után a DIGI emelkedik. Tehát cirka 7000Ft különbségről beszélünk két év alatt ami napi 290 Ft. Fogadjunk ennél többet költesz bagóra.... szóval nem a pénz dönt még mindíg hanem a szolgáltatást szeretném. Légy szíves meséld el ez mit jelent mert megkérdeztem itt a környékemen ülőket és több diplomával BSC-vel és doktorival sem tudunk rájönni ez mit jelent: " sokkal profitosabb mint bármelyik másik szolgáltató "

(#41349) DonMaster válasza f4lcon (#41343) üzenetére


DonMaster
addikt

(I)de a T-home "user experience"-je fényévekkel van a Digi előtt ami a tévét(/I)
Aha mert van Box? aminek plusz áram kell, ha 2 -3 tv-t használsz akkro kell 2-3boxot bérelni az 2-3x több áram fogyaszto, ha a legkisebb netetl rendeled nem megy mind 3mon HD adás egyszere, mer t8mbits-et elvesz a netböl a /tv. jah és ha nekem 4 tv-re kell adás akkro vegyek még 1 internet elöfizetést hogy legyen még 1 . 4. stb-.m
hát igen féynévek, azok vannak, de nem expreiments javára föleg nem a t-home javára, föleg amikor a képernyö 16:9-re bevan löve, és foylton vált öszevissza. expreiments amita Diginél nem kell meg élni mert ott alpbol müködik ez jol plusz áram fogaszto nélkül. és nem huza a netsebeséget se, és megy akár 10tv-n is hd-s adás egyszere 1 elöfizetéssel, ez az mi adja a féynévet cska nema t-home javára, jah hogy t-home nál van video felvétel hude nagy cucc, persze ehez diginél kell vlami plusz eszköz amit bekel konfigolni , de ennyi, 1x -i kiadás. persze t-homenál van videotéka, mondjuk diginél meg 10perc alat lehuzok 1 bluray adást és azt lan-on keresztül okos tv lejátsza :D fhd adás vs hd videotéka fizetös adás t-home nál ha már experiment-eket nézünk.

sok workaround akkor sem adja ki a kulcsrakész megoldást amit a T-home ad, ráadásul sokaknak (nem a fórumozóknak, hanem azoknak akiknek a fórumra regisztrálás is gond lenne) a workaround megtalálása is probléma, nem is beszélve annak használatáról.
ez igaz, hogy a T-egy kulcsra kész felvevöt ad bár elég drágán. amita Diginél eleht hgoy tökölni kell vlee 1napot deés kell fieztni érte töb tiz ezer forintot de cserébe mükszik ugyan ugy mint a t-home-é és nem kell havi dijat fizetni érte.

persze a net, az igen. a T-home kb annyi csatornát meg kb olyan telefont ad 6490-ért mind a Digi
hát én ezt nem mondanám, maxos t-home csatornánál elégé szegényes a Digi csomagjához képest föleg árban is elégé magas ahoz képest amit ad létszámban és minöségben.

Telefon haosnlo mint a Digi???
ez hogy jöt ki 2-4e ft-os csomagok vnanak t-home nál
Diginél 200-500ft-os
és ezért kapsz 6ft-os mobilhivási percdijat, 0ft-os hálozaton belüli dijat, akár külföldi Digis-t is 0ft-ért hivhatsz. hol van még iylen ahol 6ft-os mobil és 0ft-os hálozaton belüli van 500ft-ért??? mert az nema t-home lezs az tuti

(ha nem vesszük a box közötti különbséget) csak ennyiért a románoknál 500 megás net van nem 30 mega mint a ténél.
pont ez az a lényeg, olcsobban többet jobbat kapsz a Diginél mint a thome -nál.
még aha boxot kivezsük akkro is, Diginél kapod az 100-res netet, menyni idöbe telik 1 film amit felvettél letölteni vagy sorozat fhd-ban? 5perc? persze ez 5percel több mint a beülök a box elé és inditom, de ez az idö alt elkészül a popcorn.- legalább. és nem egy mezei tv felvet adást nézel ahol minden reklámnál tekerni kell, mert azt is felveszi, hanem reklám mentesen fhd-s adást nézel. meéyik jobb ? mert ugye t-home netel ez nem 5perc de Diginél emg van 5percböl . és nem egy felvet tv adást nézel hanem egy fhd-s filmet ami azért nem mindegy szerintem, és ha itt vgayunk akkro kiderül hogy melyik jobb féynévekel a másikhoz képest. mert oké hogy van aki enm ért hozzé és emait kényelmesebb neki a t-home lásd telefonoknál az iphone, de sokan vannak akiknek ez rutin müvelet, lásd teloknál android.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41350) Freezee válasza f4lcon (#41343) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszönöm, látom értik páran mire akarunk célozni....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.