Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) shtirley válasza Márton (#53000) üzenetére


shtirley
tag

A Digi Mini már megszűnt. Nem köthető rá szerződés.

(#53002) dh66e válasza WaterWave (#52998) üzenetére


dh66e
veterán

Az egy kötelezettsége volt a diginek ez meg egy áremelés az előbbi nem okozott anyagi veszteséget a diginek.
Ezeket csak mint tények írom le.
Több mint 10 éve digi előfizető vagyok listaáron vettem mindig a szolgáltatást szóval nem a fillérba..."miért nem kapom meg újra az okoscsomag kedvezményt?" efi vagyok. :N
Százalékosan ez durva áremelés akárhogy is nézem,ezek a tények,csak erre akartam kitérni.

(#52999) mpo

Nálam akkor már megvolt új számla. :)

(#53003) Márton válasza shtirley (#53001) üzenetére


Márton
nagyúr

tehát ha most abban vagyok, váltanom kell a 100 csatornás 3ezres csomagra :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53004) Lall


Lall
veterán

Sziasztok,

Xbox topikba már írtam gondoltam ide is bemásolom, láttam itt is volt már szó a Microsoft XBOX One Digitális TV Tunerjéről. Majdnem visszaküldtem, de hála egy forumtársnak sikerült beállítanom és kiválóan működik Xbox-al.

Az első és egyben legfontosabb lépés, hogy át kell állítani a régió beállításokat UK-re. (Ezt később vissza lehet majd állítani.) A második lépés, hogy mikor post/zip code-t kér, akkor adjunk meg egy valós angliait (én manchesterit adtam pl. M1 1AD) Ezután elkezdünk kerestetni vele és kb 5-10 perc alatt megtalálja az összes csatornát. A One Guideből irányítható is a TV. Műsorinfót sajnos nem tudja lehúzni, de ez legyen a legnagyobb baj.

A kép kristálytiszta, szép, nem akadozik, nem szaggat. Ami még hasznos és jó dolog, hogy fél órát folyamatosan rögzít a box, így ha lemaradtunk valamiről vissza tudjuk nézni. Vagy ha le kell lépni pár percre megállítható az adás és aztán onnan folytatjuk, ahol azelőtt jártunk.

Azoknak javaslom, akiknek nincs DVB-C tuner a TV-ben, pl. nálam egy régebbi Panasonic plazma, de nagyon szeretem magát a tv-t, így kiváltottam vele a DIGI-s HD boxot vagy aki monitorral használja a boxot, esetleg projectorral és szeretne TV-t. Szuper multimédia szett lett a boxból. TV, VLC, YouTube, már csak egy HBO Go hiányzik, amit évek óta ígérnek. :) És mindez egész olcsón, kicsivel többért mint hatezer volt a tuner postával.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#53005) temporello válasza Márton (#53000) üzenetére


temporello
tag

Ha minden igaz ez lesz:

"Azon Előfizetők, akik 2017. március 5. napja előtt kötöttek előfizetői szerződést DIGI MINI kábeltelevízió-szolgáltatásra, DIGI MINI 2019 csomag névvel, 2.200 Ft összegű előfizetési díj fizetésével vehetik igénybe a szolgáltatást."

(#53006) Márton válasza temporello (#53005) üzenetére


Márton
nagyúr

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53007) garga01


garga01
senior tag

FFTH területen van analóg tv adás, vagy már csak a digitális van (ami kijön az ONT-ből koaxon)?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#53008) Watt25 válasza garga01 (#53007) üzenetére


Watt25
veterán

Miért csak digitális lenne??? (Bár FFTH-t nem ismerek, csak FTTH-t :) ) A téma összefoglaló 20. pontja egyébként indukálja a választ...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53009) bolic


bolic
őstag

Végignéztem a youtube-n lévő DIGI SmartCAM videóit, a román verziót is, de kiderült hogy az egyik román videóban az a TV hátulján szerepelt: PCMCIA CARD SLOT. :Y Ekkor felcsaptam a fejemet hogy a COMMON INTERFACE (CI+) korábbi megnevezésen szerepel! Hiszen kb. 2000-ben utoljára használtam a 10Mbit helyi hálózat lineáris topológiájú BNC átalakító PCMCIA modult asszem Pentium1-es laptopon! :K :C

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53010) garga01 válasza bolic (#53009) üzenetére


garga01
senior tag

Ugyanaz a CI csatlakozó és PCMCIA, ezért hívják így. Régi laptopokkal lehetett is bizonyos CI modulok szoftverét frissíteni.

@Watt25: Köszi, de az összefoglalóból nem volt egyértelmű. Az oké, hogy a fizikai szempontból a koax kábelnek tök mindegy milyen jel megy. De attól még a digitális és analóg jel előállítása másképp megy.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#53011) M_AND_Ms válasza bolic (#53009) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A SmartCAM, az a Digi saját kitalált elnevezése, a UPC-nél ugyanezt Mediacard-nak hívják

Van egy chipkártya (ezt hívják még smartcard-nak) [link]. Ez tartalmazza a kikódoláshoz szükséges adatokat, kulcsokat
Van a CAM modul, amibe bedugod a kártyát - ez kettő általában össze van párosítva [link]
És van még a PCMCIA aljzat a tévében, amibe bedugod a CAM modult. A modul a készülékeddel a CI, vagy CI+ szabvánnyal kommunikál [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53012) #29810560 válasza bolic (#53009) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen. A DIGI Smart CAM lényegében egy PCMCIA (régi csúfnevén 'Picimaci') kártya.

Két verzióban fordul elő.
Az egyikhez - Nagra kódolás - adnak kártyát is (Smart Card) a másikhoz - Irdeto kódolás - nincs kártya sem, így nem kell vele pepecselni installálásnál.

(#53013) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.

Samsung UE40J6200 TV-m van. A Digi TV kínálatában megjelent a Spiler 1 HD és a Spiler 2 HD csatorna. Hogy kell úgy rákeresni ezekre a csatornákra, hogy ne kelljen a teljes csatornalistát újrakeresni és sorba rendezni, ami nagy macerával jár.

Köszi a választ.

(#53014) bbarni97


bbarni97
újonc

Sziasztok!
A korábbi "Digi mindenkinek" csomagot lehet még kötni egy év hűségre? A márciusi számlához csatolt tájékoztatóban február vége van megadva lejáratnak, viszont a honlapon már csak az új "Digi Full" csomag szerepel.

(#53015) mpo válasza bbarni97 (#53014) üzenetére


mpo
veterán

Nem.
A digi.hu oldalon található kínálatból tudsz választani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53016) rothfb válasza ph2012 (#53013) üzenetére


rothfb
veterán

Van egy 50-es Samsung plazma a családban, annál kézi kereséssel meg lehet oldani, ha tudod a frekvenciát és az egyéb szükséges adatokat (QAM). A frekvencia adatokat megkeresed a lakóhelyed szerint a digi aktuális ászf-jében, majd kézi hangolást csinálsz, megadod a megfelelő frekvencia adatokat, megtalálja a spílereket és elvileg ezzel nem veszik el és nem keveredik össze a csatorna sorrended.
De nem vagyok azért 100%-ban biztos, hogy megmaradnak a csatornáid és nem csak az adott frekvencián lévő csatornák lesznek meg. Tehát fenntartással kezelendő, amit leírtam. Nincs módomban most kipróbálni magamnál.

[ Szerkesztve ]

(#53017) ph2012


ph2012
senior tag

Hadd kérdezzem meg, hogy a Splier TV 1-2 HD csatorna nem fog változni? Már véglegesen ezen a helyen lesz? Csak akkor szeretnék csatorna keresést végezni amikor már végleges helyén lesz a Spiler TV 1-2 HD.

(#53018) WaterWave válasza ph2012 (#53017) üzenetére


WaterWave
veterán

Vegleges

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53019) leslieke válasza ph2012 (#53017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Február közepén jön 2 új csatorna, vagyis bármi lehet még.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#53020) #29810560 válasza rothfb (#53016) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben Kézi hangolásnál egy adott MUX-ot (frekvenciát) frissítesz le, az a többi MUX-nál már behangolt csatornán ill. azok csatorna sorrendjén nem változtat.
Sőt az adott MUX (frekvencia) már behangolt csatornáinak sorrendjén sem változtat. Az újonnan megtalált csatornákat meg a csatornalista végére teszi.

Ez minden TV-nél így működik.... elvileg. :)

(#53021) #29810560 válasza ph2012 (#53017) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mivel pl. a budapesti fejállomáson új MUX-ot (frekvenciát) nyitott a Spíler(ek)-nek a DIGI nem valószínű, hogy pont azokat reszelné át. ... bármi is változik.

DE! Semmi sincs kőbe vésve. :N

[ Szerkesztve ]

(#53022) bksgbr válasza #29810560 (#53020) üzenetére


bksgbr
tag

Elvileg...
Gyakorlatilag sajnos a Philips tv-nél (32PFL3168H/12) nem így működik, ott akár csak egy frekvencia (MUX) újrakeresésével össze-vissza kutyulja a csatornasorrendet, még a kedvencekbe beállítottat is.

(#53023) #29810560 válasza bksgbr (#53022) üzenetére


#29810560
törölt tag

No, akkor olyan TV-t nem szabad venni. :N

... pláne nem a DIGI kábelTV-hez, mert szorgalmasan variálják a csatornákat. ;)

(#53024) bksgbr válasza #29810560 (#53023) üzenetére


bksgbr
tag

Hát igen, sajnos minden egyes új csatorna bekerülése nekem 2 órát elvesz az életemből rendezés miatt. De ez már egyéni szoc. problem.
Viszont az LG ezzel szemben sokkal emberbarátibb, le tudom menteni pendrive-ra a csatornalistát, számítógépen 15 perc alatt megszerkesztem, visszatöltöm a tv-re és öröm és bódottá... :D

(#53025) pjen válasza bksgbr (#53024) üzenetére


pjen
félisten

Cserébe a Philips képe szebb,nem kicsit.ez csak az én véleményem.

(#53026) #29810560 válasza bksgbr (#53024) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az új WebOS-es LG TV-kben már akár egyes akár csoportos csatorna átmozgatás/beszúrás (is) van. Kimenteni/visszatölteni sem kell a csatornákat, mert felesleges.
(Amúgy menüből menteni is lehet a csatornasorrendet USB-n keresztül, de minek?) :D

to pjen:

Hááát aki az új 4K-s OLED LG-kel akar konkurálni annak fel kell kötni a gatyát. :K
Ráadásul szinte minden szakcikkben a WebOS Smart TV operációs rendszer lesz a favorit.

[ Szerkesztve ]

(#53027) Boond válasza bksgbr (#53024) üzenetére


Boond
addikt

régen én is volt, hogy rendeztem... aztán meguntam. és csak párat jegyeztem meg ,a többit meg végig kapcsolgatva... ma meg már amikor megnyomok egy gombot, és kijön a csatorna lista totál mind1, mi hol van :D

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#53028) lord_m válasza bksgbr (#53022) üzenetére


lord_m
senior tag

Próbáld meg az országot Szlovákiára állítani, akkor nem kutyulja össze a csatornákat.

Nagyszülőknél így van, automatikus csatornafrissítés kikapcsolása mellett, azóta nem keveredik össze a kedvencek sem és gond nélkül beteszek oda új csatornát ha szükséges.

(#53029) #29810560 válasza lord_m (#53028) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mi ez a 'fícsör'? Valami regionális ország szivatás? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53030) lord_m válasza #29810560 (#53029) üzenetére


lord_m
senior tag

Fogalmam sincs, de Philipséknél így működik csak normálisan a Tv.

Én is egy fórumtárstól kaptam ezt a javaslatot, mikor hónapokon át szenvedtem nagyszülők tv-jénél. Azóta nincs gond vele.

(#53031) mpo válasza #29810560 (#53029) üzenetére


mpo
veterán

Igen az.
A Samsung üfsz is kb. ezt válaszolta annak, aki a csatornasorrendet és átszámozást firtatta, állítsa át az országkódot, mert a Samsung betartja a törvényeket, a közszolgálati csatornák az elsők és nem lehet átszámozni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53032) #29810560 válasza mpo (#53031) üzenetére


#29810560
törölt tag

Vivát! :W

[ Szerkesztve ]

(#53033) lord_m válasza mpo (#53031) üzenetére


lord_m
senior tag

Philipsnél még csak nem is a közszolgálatiak voltak elöl... :És megcsináltam a kedvenceket, az meg random időközönként megszűnt létezni. :D

(#53034) rothfb válasza #29810560 (#53020) üzenetére


rothfb
veterán

Van két Pana oled is a családban, egy fz950 65 colos és egy fz800 55 colos, mindkettőnél van csatornafrissítés funkció, ahol csak rányomok, keres egyet és ha van új, azt beilleszti a többi közé. Illetve van új csatorna jelzése is, ami egyszer csak szól, hogy ha van új adó.

(#53035) pjen válasza #29810560 (#53026) üzenetére


pjen
félisten

majd várjuk meg a nano cellás philioset.nekem egyébként van hasonló kategóriás Lg és Philips itthon,azokat hasonlítottam össze.

(#53036) bksgbr válasza lord_m (#53028) üzenetére


bksgbr
tag

Oké, köszi, az lesz, ha jön majd az újabb két Vajna (ó bocs ma temették, fene tudja kié) csatorna, akkor átállítom Szlovákiára, bár akkor megint kezdhetem előlről az egész csatornasorrendet, ami 2 óra állítgatást jelent... :(

(#53037) yogibear válasza bksgbr (#53036) üzenetére


yogibear
addikt

Nem tudom, Philipsnél hogy van, de Pana esetén ha svédre állítom az országot, akkor a lekereséskor mindent az 1000-es sorszámmal kezdődően tesz be onnan meg csak le kell tennem őket 1-től kezdődően a saját sorrendemben... ha valami új csatorna kerül be régi vagy új frekire, akkor csak azt a frekit kerestetem le és az újak is 1000 sorszám fölé kerülnek...
Szlovák, észt meg hasonlók esetén a lekereséskor az 1-es sorszámtól kezdődően teszi be...
És akkor jön a keveredés...
Egy próbát megér, ha majd úgyis elölről kezded...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#53038) rothfb válasza yogibear (#53037) üzenetére


rothfb
veterán

Én magyaron hagytam az országot mindkét pana esetében. Mindent megtaláltak és 1-től sorszámoztak.

[ Szerkesztve ]

(#53039) szaboi6512 válasza bksgbr (#53036) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha ki lehet importálni a csatornalistát, akkor meg tudod könnyen oldani.
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#53040) rothfb válasza #29810560 (#53026) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem volt dolgom LG webos 3.0-val 2 éve, lassú volt és körülményes. Jól nézett ki, bár ízlések és pofonok, de lassú volt a csatornaváltás, az egész gondolkodós volt. Ráadásul 1éven belül tönkre ment az új tv, ami oké, hogy nem oled volt, de azért 200000 ft volt. Szóval nem vagyok egy LG rajongó.
Nem véletlenül lettek Pana oledek véve család szinten. Ráadásul képminőségben verik az LG-et. Elektronikájuk elismerten jobb, hiába a panel LG.
De ez mind magánvélemény. Az LG-nek most már konkurenciája van, úgyhogy ha valakinek fel kell kötnie valamit is, az az LG.

(#53041) #29810560 válasza bksgbr (#53036) üzenetére


#29810560
törölt tag

Előre látom már a jövő évi TV fejlesztést a Phiips-nél. :K

Magyarországra állítva az országot az első 8 csatornán közszolgálati műsor.
A többi 991-en meg egy rendőr áll, a gumibotjával csapkodja a tenyerét és azt mondja:
"Kapcsolgatunk? Kapcsolgatunk?"

to mpo:

Ismerem a törvényt. ;) Automata hangolásnál még OK, de hogy minden Kézi hangolásnál is visszarakja az elejére az enyhe túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#53042) mpo válasza #29810560 (#53041) üzenetére


mpo
veterán

Előzőleg falba verted a fejed, megkerestem neked. A félkövér az én kiemelésem.
---------------------
2010. évi CLXXXV. törvény
a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról

74. § (1) * A közszolgálati médiaszolgáltató összesen négy lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását és három lineáris rádiós médiaszolgáltatását a műsorterjesztő - a műsorszórással megvalósított műsorterjesztés kivételével - díjmentesen köteles továbbítani. A műsorterjesztő e médiaszolgáltatásokhoz való hozzáférésért a hozzáférés biztosításához kapcsolódó, a hozzáférés költségeit meghaladó mértékű többletdíjat az előfizetőtől nem kérhet. A közszolgálati médiaszolgáltató nem követelhet e médiaszolgáltatásai terjesztéséért a műsorterjesztőtől ellenszolgáltatást.

(1a) * A 73. § (2) bekezdésében meghatározott, digitális átviteli rendszert üzemeltető műsorterjesztő az (1) bekezdésben meghatározott lineáris audiovizuális médiaszolgáltatásokon túl köteles a közszolgálati médiaszolgáltató további két lineáris audiovizuális médiaszolgáltatását is továbbítani, az (1) bekezdésben meghatározott feltételek szerint.

(1b) * A 73. § (2) bekezdésében meghatározott azon műsorterjesztő, amely egy adott átviteli rendszeren HD minőségben is továbbít audiovizuális médiaszolgáltatást, köteles azon az átviteli rendszeren a közszolgálati médiaszolgáltató (1) és az (1a) bekezdés szerinti audiovizuális médiaszolgáltatásait, az (1) bekezdésben meghatározott feltételekkel, HD minőségben továbbítani.

(1c) * A 73. § (2) bekezdésében meghatározott műsorterjesztő köteles a 74. § (1)-(1c) bekezdésben meghatározott audiovizuális médiaszolgáltatásokat alapbeállításként a csatornasorrend első helyeire tenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53043) pjen válasza #29810560 (#53041) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak Philips ilyen,volt Samu blu-ray felvevőm.Azon is közelharc volt egy hangolás.

(#53044) Samott válasza mpo (#53042) üzenetére


Samott
addikt

Fura, mert itt musortejesztot irnak, nem televiziogyartot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53045) lala666 válasza rothfb (#53040) üzenetére


lala666
senior tag

Képminőségben észrevehetetlen a különbség szinte. Műszerrel mutatható ki valamennyivel jobban, kicsik a különbségek nagyon. Árban viszont drágább jóval a Pana. Ennyi pénzért viszont illene a rendszert is fejleszteni. A szervízükről meg ne is beszéljünk, pocsék!

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#53046) mpo válasza Samott (#53044) üzenetére


mpo
veterán

Ha a televízióban kedvedre átszámozhatod (mint régen), akkor az egész szabályozásnak lőttek, mert a felhasználó és a tévéje van a sor végén.
Én megkerestem ezt, te meg keresd meg a televíziógyártóra vonatkozót.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53047) Samott válasza mpo (#53046) üzenetére


Samott
addikt

Hat ez az, ha nem a keszulekrol szol a szabalyozas hanem a kabelteves szolgaltatokrol, akkor miert bohockodnak vele? (csak a szolgalaltato altal adott boxokon kellene fixalni a sorrendet, a sajat tv-den azt csinalsz amit akarsz)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53048) dh66e válasza mpo (#53031) üzenetére


dh66e
veterán

Nem arról van szó hogy a samu nem oldotta meg rendesen a csatorna sorrend beállításokat a felhasználó kényleme szerint?Nekem volt két sharpom,most sonym náluk ez nem volt gond. :F
Törvény nem vonatkozott a tv gyártókra.

[ Szerkesztve ]

(#53049) mpo válasza Samott (#53047) üzenetére


mpo
veterán

Egyre kevesebb box kell, mert a tévé tudja a DVB-C-t.
sajat tv-den azt csinalsz amit akarsz
Szeretnéd ugye? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#53050) mpo válasza dh66e (#53048) üzenetére


mpo
veterán

Akkor miért írta a Samsung, hogy állítsa másik régióra?
Keresd meg a törvényt (ha van) vagy írj a Samsungnak, miért van így.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.