Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) pjen válasza garga01 (#71000) üzenetére


pjen
félisten

Meg azok a fórumtarsak is kivételek akiknél egy UTP n jön a kábel Tv előfizetés. Mondtam, hogy olvass vissza. De, ha nem hát nem.

(#71002) garga01 válasza pjen (#71001) üzenetére


garga01
senior tag

Te sem értelmezted amit leírtam elsőnek...
De akkor ha már ennyire tudod h írták, linkeld be a hsz-eket, köszi! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71003) jovás válasza M_AND_Ms (#70997) üzenetére


jovás
aktív tag

"Fel lehet ezt konvertálni 50 fps-re, de az csak annyi, hogy minden kép kétszer lesz"

Ez nem egészen igaz, vannak progik, amivel meg lehet csinálni a valós 50 fps-t, és gyönyörű lesz az eredmény. :)

[ Szerkesztve ]

(#71004) mcll válasza jovás (#71003) üzenetére


mcll
senior tag

De most itt nem speckó szoftverekről van szó, hanem TV-ről, beltériről. Azokban nincs ilyen.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#71005) jovás válasza mcll (#71004) üzenetére


jovás
aktív tag

Én értem, csak megemlítettem hogy létezik ilyen is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71006) Jahno válasza jovás (#71003) üzenetére


Jahno
őstag

És milyen az a valós? A semmiből csinál valamit?

(#71007) pjen válasza jovás (#71003) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy simább, de azért picit mosottabb is. Mintha minden picit bemozdulna. :) Legalábbis nekem úgy tűnik.

(#71008) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#70984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem azért, de szerintem ez pocsék a DVB-C adáshoz képest. Korábban szoktatok itt betenni fényképeket, jobb esetben screenshotokat a kábelTV-ről, hogy milyen sz@r.

Hát tessék, én is csináltam erről a stream-ről két print screen-r: [kép] [kép]

Nem azért, de nálam ez nyomába sem ér a DVB-C adásnak, sem színekben, sem látható felbontásban (átállítva 1080p-re), se sehogyan. Nekem ez arra volt jó, hogy tegnap amikor leállították a versenyt, addig itt néztem a képernyő sarkában, várva a folytatást, mert párom addig mást nézett a TV-n, de többre nem.

(#71009) pjen válasza Intruder2k5 (#71008) üzenetére


pjen
félisten

Én kb 2 hónapja hoztam ki, szintén DIGI mellé. Akkor nagyon jó és akadás mentes volt. Aztán frissítettek és ilyen lett+legalábbis nálam tele van hiba üzenettel. :)

(#71010) Intruder2k5 válasza pjen (#71009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit hoztál ki DIGI mellé? Ez nem sweet.tv, hanem egy ingyenes stream, amire válaszoltam.

(#71011) pjen válasza Intruder2k5 (#71010) üzenetére


pjen
félisten

Oké. Teljesen elvakítottak a Yetteles gondjaim. :)

(#71012) jovás válasza pjen (#71007) üzenetére


jovás
aktív tag

Az a beállításoktól is függ. Először a "nmagos" oldalon láttam F1-es versenyről 720p50fps-s anyagot még 2012-13 környékén, egy srác csinálta, a versenyek után jóval készült el, de döbbenetesen jó volt minősége a sima 720p után, amit S66 vagy JVC csinált. :)
Ezután vette át JVC ezt az eljárást, majd BLG, viszont ő már sokkal rosszabb beállításokkal csinálta, :((( viszont sokkal hamarabb is elkészült vele.
Most 1080p-be csinálja (BLG), de ott is a gyorsaságra megy, ezért sokkal mosottabb is a képe, mint az 1080i képe.

[ Szerkesztve ]

(#71013) Lackooo84 válasza M_AND_Ms (#70997) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha MPC BE-vel nyitom meg akkor az 50fpst ír.

The Truth is out there...

(#71014) pjen válasza jovás (#71012) üzenetére


pjen
félisten

Dehát ahogy én tudom a felvétel 25 fps . Ahhoz, hogy 50 legyen valahonnan még 25 öt szerezni kell. Ez az előző félképpel szokott történni. Viszont a két félkép között idő eltérés van, a kép kicsit mosott lesz. Persze lehet vannak megoldások, én még a CRT korszakban tanultam ezt. :)

(#71015) M_AND_Ms válasza Lackooo84 (#71013) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A lényeg, hogy amit DVB-n kinyomnak az 1080i, tehát interlaced, vagyis 25-25 félkép. Az ténylegesen 50 fps (ezt írja az MPC), de ha egybe rakod a félképeket (vagyis deinterlace-t csinál rajta a lejátszó), akkor értelemszerűen 25 fps lesz. Persze, lehet ezt is interpolálni 50 fps-re, de ami nincs benn az alap stream-ben, az nem fog megjelenni, tehát az algoritmus, csak megközelítőleg fog valódi progresszív 50 fps-t létrehozni.
Itt a példa csak épp 60fps-sel magyarázva

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#71016) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

F1 50 fps vs 25 fps (1080p.x264.Hun-BLG vs 1080i.H.264-JVC):

https://files.fm/f/qvq2ygp9d8

ugyanazon 1 másodpercnyi anyag kikockázva, egyik 50 a másik pedig 25 valós képkocka...

a rajt 50 fps vs 25 fps: [link] [link]


(#71017) riki válasza Intruder2k5 (#71010) üzenetére


riki
senior tag

Nekem is hasonló volt a látvány ,mint írod. Ha már F1 akkor: [link] Itt valóban szép a kép , és még a Digi mobilon is élvezhető 720p ben. :U

[ Szerkesztve ]

(#71018) jovás válasza mQWeXgsf (#71016) üzenetére


jovás
aktív tag

Ebből is látszik, hogy mennyivel jobban néz ki az 50 fps, :) és még ennél is szebb lehetne, ha minőségi beállításokkal csinálná BLG, nem pedig a gyorsaságra menne. :W

(#71019) Lackooo84 válasza riki (#71017) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez 1080p de csak 30fps, valamint élő adásnál nem ideális, mert több perces csúszásban van a tévéhez képest.

The Truth is out there...

(#71020) Lionel


Lionel
csendes tag

Ma Veszprémben megváltoztatták a frekvencia kiosztást. Ha valakinek szüksége lenne rá, az új frekvenciák:

TV csatornák:

314 MHz S22
322 MHz S23
330 MHz S24
338 MHz S25
346 MHz S26
354 MHz S27
362 MHz S28
370 MHz S29
402 MHz S33
418 MHz S35

Kódolt TV csatornák:

378 MHz S30
386 MHz S31

Rádiók:

314 MHz S22

Symbol rate: 6900
Modualtion: QAM 256

(#71021) bb71


bb71
őstag

Dunán elindult a Columbo 1971-től, a legelső résztől - 4:3 -, hát én azt mondom, hogy amikor fény volt, akkor nagyon szép volt a minősége (mármint a Digi adásnak) ott és akkor.

[ Szerkesztve ]

(#71022) DrBubo77 válasza bb71 (#71021) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez az epizód ment?
Ahogy a könyvben meg van írva

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#71023) Lackooo84 válasza bb71 (#71021) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Life TV-n nagyon szép a képe a Columbonak mindig, pedug az sd csatorna.

The Truth is out there...

(#71024) Lackooo84 válasza bb71 (#71021) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A legelső rész 1968-as "Gyilkosság receptre", ami még nem is sorozatnak készült.

The Truth is out there...

(#71025) DrBubo77 válasza Lackooo84 (#71024) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én is azért kérdeztem.
De az ezredforduló környékén ugyanígy volt a TV2. Minden vasárnap este azt néztük, de a 2 pilot epizód nem ment.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#71026) nfsu17 válasza Lackooo84 (#71019) üzenetére


nfsu17
veterán

Előző kérdésedre:
igen, 50i-ben adja a digi az m4hd-t (is), körülbelül akkor lenne vége nekik (részemről), ha ez 25p-re (progresszív) változna.

Ez 1080p de csak 30fps

1080p 25fps lesz az.

Mellesleg az onlinestreames 1080i50 adás forrására nagy összegben fogadnék, hogy a mindigtv-ről vett adás.
Korábban ugyan az volt a felbontása is (1440x1080), meg a bitrátája is.

A 1080p adás meg az m4.hu forrása. De csak 25p, így nálam nézhetetlen.

(#71027) domper2015 válasza Lackooo84 (#71024) üzenetére


domper2015
senior tag

A legjobb altató a Columbo :)

(#71028) zoli62


zoli62
addikt

Május 1-től október 31-kg szünetel tettem a Digi TV-t, az FTTH 1000-et és a telefont nem. Nálam mini node van, és november 1 után továbbra is pirosan világított. November 4-kén sikerült hibára bejelenteni, mert egyrészt többször megszakadtak a hívások, miközben a telefonos ügyfélszolgálattal beszéltem, és természetesen nem szokás visszahívni az előfizetőt, másrészt az ügyfélszolgálat azt mondta, hogy ezt be kell jelenteni hibára, a helpdesk pedig azt mondta, hogy a szüneteltetés utáni visszaktiválás ügyfélszolgálati folyamat. Na ez nem történt meg, mire szombaton sikerült egy értelmesen hibabejelentővel beszélne, aki azt mondta, mindenképpen jelentsen be hibára. Ez megtörtént, és hétfőn délelőtt elhárították. Rákérdeztem, hogy mit csináltak, a munkalapra csatlakozó cserét írtak. Gondolom ez azt jelenti, hogy le kellett venni az optikai szűrőt. Kérdésem az, hogy ez szünetelés utáni visszaktiválás automatikus ügyfélszolgálaton folyamat ( én így gondoltam), vagy valakinek figyelni kell? Merthogy utóbbi esetben egyszerűen trehányságra gondolhatok, hogy nem volt munkalap. Persze előre kiszámlázták, és külön kellett kérnem, hogy ezt a majdnem egy hetet majd jóváírják, de ezt is elbírálják panaszként, mert ügyfélszolgálat szerint nem biztos, hogy jogos igény. Járt már valaki így. Nekem UPC-nél digitális kábeltévé szolgáltatásnál régebben Véletlenül éppen egy péntek este (miért ne hétvégén) volt már ilyen esetem, de akkor telefonos bejelentésre még aznap este visszaaktiváltak a szolgáltatást.

(#71029) codec válasza domper2015 (#71027) üzenetére


codec
senior tag

:K Ez maximálisan igaz!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#71031) Jahno válasza trec12 (#71030) üzenetére


Jahno
őstag

" A teljes vállalatcsoportot egy hatékonyan szervezett tőkepiaci holdingvállalat irányítja majd, centralizált támogató funkciókkal" Magyarra fordítva orbitális nagy szopószorzós őskáosz. El lesznek vele 10 évet simán.

(#71032) trec12 válasza Jahno (#71031) üzenetére


trec12
addikt

Hát ügyfélként amit eddig láttam, tapasztaltam; drágulás, drágulás, drágulás, kábeltévé minőség romlás és hangzatos tervek, víziók. De majd jövőre meg azután jó lesz minden. Persze értem én, hogy ez az egész nem megy csettintésre....

[ Szerkesztve ]

(#71033) Tonyk válasza trec12 (#71030) üzenetére


Tonyk
veterán

Megnyitottam a linket, egyből nyomtam egy CTRL+F-et és rekerestem a "szinergia" szóra. Nem csalódtam Jászai Szinergia Gellértben. Szerelmes ebbe a szóba. Legalább annyira szereti, mint a közpénzt, amiből megvettük neki a DIGI és a VODAFONE-t.

trec12: Épp ezt akartm még írni, hogy az orbitális bullsitelésből eddig az előfizetők annyit hozadákot láttak, hogy: duplájára emelkedett díjak, zuhanó minőség minden téren.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#71034) Jahno válasza Tonyk (#71033) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is ez verte aki a biztosítékot, írni is akartam, de mondom már nem lehet posztot szerkeszteni. Beleolvastam, kb. saját magát ismétlős/fényezős kampó duma az egész.

És pár szóra rákeresve a fél cikk szinergikus szóismétlésből áll:

struktúra: 33
csoport: 33
vállalat: 44

A transzformáció gyanúsan kevés, mert csak 7 alkalommal szerepel.

(#71035) Atis45 válasza trec12 (#71030) üzenetére


Atis45
aktív tag

Gondolom nekünk adófizetőként és/vagy előfizetőként ez elég sokba fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#71036) Tonyk válasza Jahno (#71034) üzenetére


Tonyk
veterán

Erről jut eszembe: Már a S. Lajos is hülyét kapott a szinergiák mesterétől: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#71037) Naibu


Naibu
csendes tag

Az biztos, ha a vodásokat is elkezdi cumiztatni mr. NER gellért, akkor húzok a telekomhoz.

(#71038) domper2015 válasza Tonyk (#71036) üzenetére


domper2015
senior tag

Szinergia valami csoportos unga-bunga vagy csak simán szopatni fognak bennünket?
Szerintem egyszer hallotta valakitől és ismételgeti, izlelgeti.

Valakinek a kimaradt egyetemi konzultációk köszönnek vissza....

(#71039) zhagyma válasza domper2015 (#71038) üzenetére


zhagyma
őstag

Most az "agilis vállalati működés" és a "transzformáció" az új módi a vállalatszervezésben. Gellértke 20 évvel el van maradva ...

(#71040) yogibear válasza domper2015 (#71038) üzenetére


yogibear
addikt

Szinergia valami csoportos unga-bunga vagy csak simán szopatni fognak bennünket?

Szopatni fognak.... de előtte egy kis unga-bunga. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#71041) domper2015 válasza yogibear (#71040) üzenetére


domper2015
senior tag

Az íze miatt....
Igény van rá.

(#71042) Atis45


Atis45
aktív tag

Nálam megjelent a Film Mánia csatorna, ha valakit érdekel.

(#71043) bksgbr válasza Atis45 (#71042) üzenetére


bksgbr
tag

Milyen frekin?

(#71044) #21795072 válasza bksgbr (#71043) üzenetére


#21795072
törölt tag

338MHz

(#71045) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Fateromnak folyamatosan küldi a digi levélben, hogy nem adta le a régi beltéri boxát. Már többször is volt az ügyfélszolgálaton, de újra csak kiküldik neki a leveleket hogy adja le. Nem vonnak le tőle bérleti díjat, meg ez már nagyon régen volt. Természetesen leadta a boxot, hiszen már nincs is rá szüksége, mert a tévéje már régóta tudja a DVB-C-t. Hozzáteszem ez még nem a HD adásra alkalmas box volt, nem is értem mit erőlködik a digi. Mind1, ma bemegyek vele a digihez, aztán kiderítjük mi a helyzet.

(#71046) garga01 válasza Joshi (#71045) üzenetére


garga01
senior tag

Ha van papírotok róla, azzal lehet bizonyítani, hogy le lett adva.
Ha nincs róla semmi, az baj.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71047) csboros


csboros
csendes tag

Sziasztok,

Lehet, hogy rossz helyen kérdezem, de hátha.
A szüleim vidéki házában csak Digi elérhető. Behúzták a kábelt a padláson át, emeleti szobába került egy modem az ottani tévé mellé. Jó messze attól, a földszinten is van egy tévé (nagyi szobája), eddig utp kábelen ment adat a set-top boxokba, és azt fúrás nélkül, egy powerline adapterrel vittem a házukban. Most viszont a szerelő azt mondta, hogy nincs több set-top box, és muszáj koaxot vinni a tévébe, át kell fúrni a födémet stb. Ezt a szüleim nagyon nem szeretnék.

Kérdésem, hogy szerintetek egy MoCA adapterrel át tudom alakítani a jelet koaxról utp-re majd powerline-nal vinni a falakban, majd visszaalakítani koaxra? Vagy az már túl sok?
Vannak más opciók? Mit szoktatok ilyen esetben csinálni, aki már szembesült ezzel a szituval?

Nagyon köszi

(#71048) garga01 válasza csboros (#71047) üzenetére


garga01
senior tag

Amit linkeltél nem erre való, pont fordítva. Az LAN-t visz át koax kébelen.
Neked egy ilyen kell. Ezzel a LAN kábel maradhat a falban, a 2 végére rakod és koaxra átalakítja.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71049) bksgbr válasza #21795072 (#71044) üzenetére


bksgbr
tag

Melyik település? Most kerestem rá a 338-as frekire, de még Egerben nincs Film Mánia.

(#71050) 4Grider válasza garga01 (#71048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs LAN kábel a falban, ha powerline adaptert használt...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.