Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) cigam válasza Watt25 (#50994) üzenetére


cigam
félisten

az előző 5-öt törli a listából...

Miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51002) M_AND_Ms válasza cigam (#51001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mert bizonyos tévék csak úgy hangolnak, hogy mindent törölnek, majd újraraknak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51003) cigam válasza M_AND_Ms (#51002) üzenetére


cigam
félisten

Erre találták ki a kézi hangolást(szigoruan nem hálózati azonosítóva, az üzemmód sem mind1), és a számítógépes csatorna szerkesztést. Persze ezt a készüléknek is támogatni kell.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51004) #94529552 válasza M_AND_Ms (#51002) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jobbik esetben megkérdezi a tv, hogy az előzőleg behangolt csatornákat törölje-e.

(#51005) cigam


cigam
félisten

Azért szűnt meg az akciós ár hűségválalás esetén, mert a lejárta után sem emelhettek "csak úgy" árat?
Esetleg volt már ilyen átmeneti időszak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51006) M_AND_Ms válasza cigam (#51003) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vannak Samsungok, ahol ez nem ennyire elegáns - pont emiatt ráz a hideg, amikor apósomnál kell beállítani az új csatornákat.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#51007) CunCun válasza cigam (#50992) üzenetére


CunCun
újonc

Nálam úgy működött az azonos frekvencián levő két különböző szolgáltató, hogy kissé félrehangolt értékkel írtam be a frekvenciákat. Mondjuk 10 kHz eltéréssel : 346010 kHz. De képtelen volt normális sorrendbe rakni. Nagyon keverte, mivel mindkettőben érvényesíteni akarta a szolgáltatói sorrendet.

(#51008) mpo válasza CunCun (#51007) üzenetére


mpo
veterán

Már csak egy ötlet maradt, amit még nem írt le senki:
Még egy tv kell és mindegyik csak egy szolgáltatóhoz kapcsolódik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51009) Varszegig válasza cigam (#51005) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez eddig sem volt probléma, ugyanis eddig sem árat emeltek, hanem a hűség után nem kaptad meg a kedvezményt.

(#51010) Intruder2k5 válasza Varszegig (#51009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez teljesen mindegy, mert ha jól tudom a törvény szövege azt írja elő, hogy a határozott idejű szerződés helyébe lépő határozatlan idejű szerződés azonos feltételeket kell tartalmazzon. Ergo ha megszűnik egy kedvezmény, már nem azonosak a feltételek, és törvényt sértenek.

(#51011) kene84 válasza cigam (#51005) üzenetére


kene84
senior tag

Volt már fent azóta egy digi mindenkinek csomag, de le is szedték azóta, valszeg még finomhangolnak inkább rajta. :)

(#51012) trec12 válasza kene84 (#51011) üzenetére


trec12
addikt

Volt bent valami érdemleges változás vagy csak a neve volt más?

[ Szerkesztve ]

(#51013) trec12 válasza Intruder2k5 (#51010) üzenetére


trec12
addikt

Ezt erősítheti az, hogy a flottás mobil csomagom tájékoztatóban azt olvastam ha jól emelékszem, hogy a hűségidő lejártát követően változatlan feltételekkel biztosítják a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#51014) erzol válasza Varszegig (#51009) üzenetére


erzol
őstag

Szerződéskötéskor elmondták, hogy a hűségidő lejárta után ugyanezen az áron kapom az okos csomagot. :K

(#51015) tomee987 válasza erzol (#51014) üzenetére


tomee987
tag

Még szerencse, hiszen a 2017. október 24-től életbe lépett az új Egységes Hírközlési Törvény, ami nem is enged mást. Már velem is úgy kötötte pl. a Vodafone is a mobil szerződést 3 hónapja, hogy ha lejár a hűség, akkor utána minden marad ugyanígy, ugyanennyiért, csak hűség nélküli lesz a szerződés.
Tapasztalatom szerint a UPC-n kívül betartja mindenki ezt a jogszabályt.

(#51016) mpo válasza Intruder2k5 (#51010) üzenetére


mpo
veterán

A lényeges változtatás az volt, hogy az új ügyfél nem kaphat előnyösebb feltételeket, mint a régi.
Én mint régi, nem nem tudtam hűségszerződést kötni és így árat sem változtatni, az újak meg két évre kötöttek olcsóbban.
Ha lesz hűségszerződés újra a Diginél, az biztosan előnyösebb, mint a határozatlan és mindenkinek rendelkezésre áll, aki odafigyel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51017) Intruder2k5 válasza mpo (#51016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem egyre gondolunk...

2017. évi LXXXVIII. törvény
az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény módosításáról

2. § Az Eht. 127. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:

„(6) A határozott időtartamú előfizetői szerződés helyébe lépő új, határozatlan idejű szerződésben meghatározott, az előfizetői szolgáltatásra vonatkozó szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő szerződési feltételeknél.”

(#51018) Paal


Paal
csendes tag

Szüleim gondolkoznak a Digin Budaörsön. A honlapon azt látom, hogy műszaki okok miatt nem elérhető az okos csomag. Valaki írta korábban, hogy az ászf-be is bekerült a lezárás.
Most akkor vége lett az akciónak vagy csak megújulás jön? :F

(#51019) trec12 válasza Paal (#51018) üzenetére


trec12
addikt

[link]

Ennyi a tájékoztatás a Face-n.

[ Szerkesztve ]

(#51020) mpo válasza Intruder2k5 (#51017) üzenetére


mpo
veterán

Például ha lejárt a hűségszerződés, akkor a havi 6e Ft, maradt 6e Ft, nem lehet több, de nem tudtam hűséget kötni, mert régi ügyfél voltam.
Az új ügyfél meg köthetett 5e Ft-ért.
A módosítások jót tettek, új ügyfélnek számítok és ha visszajön (remélem hamarosan) a hűségidő, akkor újra kötöm, október 24-én, amikor lejár.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51021) pjen


pjen
félisten

Most láttam DIGI okos csomag hirdetést,2 perce,5260Ft.DOQ tv.

(#51022) #20221952 válasza pjen (#51021) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez eléggé sok(k).

(#51023) Kija válasza #20221952 (#51022) üzenetére


Kija
aktív tag

Biztos már beleszámolták a Spiler árát...
:K

(#51024) szabogabor10 válasza Kija (#51023) üzenetére


szabogabor10
veterán

Erre gondolok én is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51025) #20221952 válasza Kija (#51023) üzenetére


#20221952
törölt tag

Az lehet, de én most fele ennyit fizetek a gigabites net-ért és a teljes tv-ért, illetve telefonért, amit nem is használok.

(#51026) cigam válasza pjen (#51021) üzenetére


cigam
félisten

De ez a TV+telefon+internet csomag, nem? Mert eddig 5290.- volt, vagyis most 60Ft olcsóbb.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51027) szabogabor10 válasza cigam (#51026) üzenetére


szabogabor10
veterán

ÁSZF szerint 4580 Ft volt FTTH területen az okos csomag.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51028) nfsu17 válasza szabogabor10 (#51027) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, de úgy emlékszem 1 év hűséggel.
hűség nélkül 5000 fölött volt ott is.
most csak annyi van szerintem, hogy ezek hűség nélküli árak és majd később lesz hűséges ár is.
nem gondolnám, hogy megszűnt az 1 év hűség lehetősége.
akkor hogy fogják tudni teljesíteni azt, hogy a jelenlegi fizetettnél nem lehet több a további előfizetés?
nekünk ez bő 700Ft-al most több lenne.
na nem mintha ez válóok lenne, csak mégis.

(#51029) szabogabor10 válasza nfsu17 (#51028) üzenetére


szabogabor10
veterán

lgen, 1 év hűséggel. Listaáron 5725 Ft.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51030) nfsu17 válasza szabogabor10 (#51029) üzenetére


nfsu17
veterán

a listaára most is ennyi, ha összeadom a hármat.

lehet, hogy frissítik a felületét az 1 év hűségnek, vagy akár még csökkentenek is az árán.

értem, hogy ÁSZF szerint le van zárva, de új néven kihozhatnak új csomagot.

pl. digisuperpack...és akkor ez lesz az új okos csomag.

minthogy megszűnt a digi500A és lett digi500
sebességben ez nem jelent semmit

[ Szerkesztve ]

(#51032) pjen válasza cigam (#51026) üzenetére


pjen
félisten

Igen lehet,hogy az összeget elírtam,sőt biztos,.Okos csomagnak hirdetik,holott azt írjátok,hogy nincs okos csomag,és a honlapon is az szerepel.

(#51033) mpo válasza pjen (#51021) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem még nincs, ha lesz, szólj.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51034) pjen válasza mpo (#51033) üzenetére


pjen
félisten

Tegnap este láttam a DoQ Tv-n a hirdetést.Ide is írtam rögtön.Kifejezetten Okos Csomag névén fut a hirdetés.

(#51035) mpo válasza pjen (#51034) üzenetére


mpo
veterán

Érdekes módszer, nyomják a hirdetést én meg kattintsak a tévére, mert a honlapon meg nincs.
De ez jó hír, mert a hirdetés drágább, mint egy új html beillesztés.
Lehet, hogy megvárják az elsejét.

Ha érted, akkor már elavult.

(#51036) Joe123 válasza Kija (#51023) üzenetére


Joe123
aktív tag

Bár elég logikusnak tűnik ez a megfejtés is, szerintem csak egyszerű áremelés lesz. Szerintem nem lesz a diginél spíler továbbra sem, ők a serie a jogokkal nagyot húznak, nem szorulnak úgy rá a spílerre mint a t/upc. Főleg úgy nem, hogy továbbra sincs a másik kettőnél sem tudtommal spíler 2. Sokkal inkább a tv2 csoport szorul rá, hogy valahova végre el tudja passzolni a spíler 2-t, különben jó nagyot buknak a jogokkal (persze a mi adónkból). Ha meg nem tudják elég drágán eladni a kábelszolgáltatóknak, akkor azért buknak.

Persze az is lehet, hogy bizonyos helyekről jelezték a kábelszolgáltatóknak, hogy márpedig mindenki önként és dalolva felveszi a spílereket a kínálatba olyan áron amit az eladó mond, ha jót akarnak maguknak...

(#51037) mpo válasza Joe123 (#51036) üzenetére


mpo
veterán

A tapasztalataim azt súgják, legalább a Spíler1 benne lesz, a Digit ismerve akár még a Spíler2 is, talán elsejétől.
Legyen igazam! :DD

Ha így lesz, ezt a hsz-t fogom linkelni akkor.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#51038) Joe123 válasza mpo (#51037) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ha felveszik a spílereket a kínálatba nekem azért lesz egy elég erős gyanúm, hogy nem önszántukból, jókedvükben, hanem valamilyen nyomásgyakorlásra. Eleve konkurenciát csinálnának vele a saját digisportjuknak. Apám mondjuk biztos örülne a sok focinak, én viszont nem tudnék annak örülni, hogy miután a tv2 csoport eszetlen módon a piaci ár dupláját kifizeti a foci jogokért ("hála" az állami hátszélnek), utána ezt sikerül ráerőltetnie azokra is akik nem akarják. Majd fizetheti mindenki a hülyeségük árát, az is akit nem érdekel a foci, mert hogy a diginél nem lesz egynél több tv csomag, az szerintem kb. 100%, nem is tudom technikailag lehetséges lenne-e.

(#51039) rothfb válasza mpo (#51037) üzenetére


rothfb
veterán

De jó lenne, ha igazad lenne... Az világraszóló húzás lenne a Digitől. Ráadásul úgy, hogy a többi szolgáltatónál meg nem lennének Spílerek. De ha lennének, akkor sem lenne sehol máshol annyi sport, mint a Diginél. Ezzel szerintem előfizetőket is szereznének, nem is keveset.

(#51040) Kija válasza Joe123 (#51036) üzenetére


Kija
aktív tag

Én csak vicceltem...
Már régóta semmi hír itt a Spilerről, gondoltam feldobom a témát. :DD
Remélem egyébként hogy bekerül végre a Spiler2 (gondolom az 1 nélkül úgysem adnák...), mert élőben és nem streamet vadászva szeretném nézni a BL-t meg a spanyol bajnokságot.

(#51041) Joe123 válasza Kija (#51040) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ok.:)

Szerintem úgy lenne értelme, hogy beraknák úgy mint az HBO-t, akinek kell, az kifizeti pluszban azt a havi párszáz Ft-ot érte, akinek meg nem, azt nem húzzák le vele. Csak ilyen konstrukcióban valószínűleg a tv2 csoport nem menne bele a dealbe, nekik egyszerre kéne bevétel is és nézőszám is, mivel irreálisan drágán vették meg a jogokat.

(#51042) tomee987 válasza pjen (#51034) üzenetére


tomee987
tag

Igen, ez az FTTB okos csomag, aminek a reklámja hónapokkal ezelőtt is ugyanígy futott a TV-kben (apró betűben írják is, hogy FTTB). Természetesen már ez sem igénybe vehető. Hogy miért megy a DOQ-n? Valószínűleg a reklámszerződés miatt még nem tudták leállítani és még kifut, addig megy. Bár olyasmit reklámozni ami nem létezik, nem igénybe vehető, az Fogyasztóvédelmi szempontból megtévesztő.

(#51043) cigam válasza tomee987 (#51042) üzenetére


cigam
félisten

Vagy csak benn felejtették a reklámblokkba :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51044) trec12 válasza tomee987 (#51042) üzenetére


trec12
addikt

Arra nem gondoltok, hogy talán a Flip-re akarnak reagálni és nem, hogy drágább nem lesz hanem inkább olcsóbb? Bár ezt még magam sem hiszem. :B . Aztán ott az Invitel az ottani csatorna kínálatot mikor szinkronizálják a Digiével? Ez egy olyan új Okos csomag ami az Inviteles területekre is érvényes lesz majd akkor? Aztán szerintem a vezetékes telefonból is többet ki lehetne hozni....

(#51045) Joe123 válasza trec12 (#51044) üzenetére


Joe123
aktív tag

A flipre lehet hogy reagálnak majd, de engem eléggé meglepne ha árakat csökkentenének. Egyrészt most is igen jók ár/értékben, másrészt a bérköltségük nekik se lett kevesebb, mostanában, sőt. A vezetékes telefon egy sima voip szolgáltatás náluk, nem hiszem hogy azzal sokat akarnának variálni.

(#51046) trec12 válasza Joe123 (#51045) üzenetére


trec12
addikt

A telefonnál olyasmire gondoltam pl. volt náluk anno a Digifon500 azzal minden vezetékest ingyen lehetett hívni korlátlanul havi 500 forintért. Ilyesmi nincs most náluk. :(

[ Szerkesztve ]

(#51047) cigam válasza trec12 (#51044) üzenetére


cigam
félisten

A tulajdonosváltás nem jelenti feltétlen azt, hogy beolvasztják az anyacégbe. A cég ajánlata miért lenne érvényes B cégre? Ha most 1 milla árelőnnyel kapható a Citroen, akkor azt a Peugeo kereskedésben is érvényesíteni akarod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51048) #94529552 válasza cigam (#51047) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, úgy néz ki, hogy azt jelenti, és a Spíler1 se marad, azt írta. Citroen, Peugeot, és most már az Opel testvérmodelljei is közel egyforma áron fognak menni valószínűleg, max a saját hatáskörben egyik-másik kereskedő több engedményt adhat egy bizonyos határig.

[ Szerkesztve ]

(#51049) Joe123 válasza trec12 (#51046) üzenetére


Joe123
aktív tag

Abban végülis lehetne fantázia, hogy több csomagjuk is legyen.

(#51050) #94529552 válasza Joe123 (#51049) üzenetére


#94529552
törölt tag

Áááá, nem érdemes sokat elvárni tőlük. Bár lenne, de nem sok fantáziájuk van. Én műholdnál sokáig reménykedtem a Spílerben is, de még csak annyit se fejlesztettek, hogy Digisport 3-at HD-ben adják. Nulla fejlesztés 3 éve, csak a kötelezően előírtak. Azon felül most is alig van HD adás.
Egy esély van még, ha mondjuk berakatnák a Spílert a kötelezőkbe, pl. M-Spíler1 néven. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.