Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan eszközt digihez a TV mellé, amivel műsort tudnék felvenni.

Elolvastam az összefoglalót, azt írja, hogy:
A másik megoldás, hogy saját magunknak vásárolunk olyan box-ot, amely tud rögzíteni (és megfelel az előbb említett technikai feltételeknek).

Tudnátok mondani néhány olyan típust, ami jó lenne?
köszi

pl ez? Thomson THC300

[ Szerkesztve ]

(#41652) bopeti98


bopeti98
őstag

A Digi által adott boxon amúgy van LAN csatlakoztatási lehetőség? Ha igen, akkor lehet is valamire használni, vagy csak dísznek van?

(#41653) RoyBatty válasza bopeti98 (#41652) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nekem egy Kaon 1410 HD Digis boxom van, ott a LAN csatlakozó csak dísz, a boxon lévő applikációk (hírek, időjárás) sem működnek vele, külső filmek lejátszásáról nem is beszélve.

(#41654) yogibear válasza Chesterfield (#41651) üzenetére


yogibear
addikt

Alcor HDC-3500 épp most akciós a madaras teszkóban.

[link]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41655) Bogyi007 válasza yogibear (#41654) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mennyi az az ár?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41656) Zsocy155 válasza Bogyi007 (#41655) üzenetére


Zsocy155
őstag

(#41657) Chesterfield válasza yogibear (#41654) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszi!
Ugye ha úgy kötöm össze, hogy antenna be a boxba, a box antenna kimenete a TV-be, akkor lehet a TV-n más csatornát nézni, mint amit a box éppen rögzít?

(#41658) RoyBatty válasza Chesterfield (#41657) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, lehet a TV-n közben mást nézni.

(#41659) Chesterfield válasza RoyBatty (#41658) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Szuper!
Meg is rendeltem az edigitalnál, ugyan 200Ft-tal drágább, de legalább el lhet állni, ha mégsem tetszene valamiért.
Még egy kérdésem lenne, kb mennyi helyet foglal 1 óra HD műsor rögzítése?
Pendriveot, vagy vinyót érdemes vajon venni hozzá?

(#41660) RoyBatty válasza Chesterfield (#41659) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

1 óra HD felvétel nagyjából 6-7 GB, úgyhogy ha sokat rögzítesz (és nem egyszer nézed utána törlöd), akkor kell a vinyó.

(#41661) yogibear válasza Chesterfield (#41657) üzenetére


yogibear
addikt

Ahogy előttem írták, igen, lehet.
Egy baja van (legalábbis nekem), hogy időzített felvételt csak bekapcsolt állapotban tud csinálni, de azt nem tudja egyben, hogy a beállított felvétel előtt bekapcsoljon standby-ból, felvegye és kikapcsoljon. Ezt sajnos két külön lépésben kell beprogramozni:
Először a felvételt kell beállítani epgből, itt a kezdési és a befejezési idő változtatható, ami ugye nem hátrány a magyar kanálisok jellemzően pontatlan műsorkezdései miatt, tehát be lehet állítani rátartást, korábbi kezdés későbbi befejezés, mint az epg szerinti, akármennyit.
Majd utána a felvételre beállított kezdési és befejezési időkre ráhagyva kell beállítani a be- és kikapcsolási időket.
Én tesztként a felvétel kezdésénél 5 perccel korábbra és a végénél 5 perccel későbbre állítottam ezeket, simán működött. Bekapcsolt, felvett, kikapcsolt.
Másik hátrány (nekem), hogy az usb-je nem képes meghajtani egy 2,5"-os külső hdd-t, ami ugye jellemzően külön táp nélküli. Nem ad le elég áramot. Pendrive-ot viszont gond nélkül visz.
Igaz egy vagy 5 éves Adata még nem elég sebességben, szaggatott lesz a felvétel, de a mai sebességű pendrive-okkal nincs gond. Sőt kb. 5-6 éves külső 3,5"-os WD-re is hibátlanul vett fel.
Media playerét még nem néztem, de havernak vagy fél éve ajánlottam ezt a szerkezetet és ő anno mikor megvette, megnézte nekem több fájllal is pendrive-ról, h.264 (mkv), xvid, dvd video és mind ment hibátlanul.
H.265-öt nem tudom, ki kell próbálni.
Felvenni *.mts fájlba vesz fel, azaz direktben a bejövő transport streamet. Ez gépen is megnézhető pl. VLC playerrel.
Szerkeszthető is megfelelő programokkal, ha archiválni kell.

A gyártó oldaláról:
Rögzített felvétel mérete: Kb. 45-50Mb/perc (HD minőségben) - én azért erre rászámolnék kicsit többet.

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41662) MDanny


MDanny
senior tag

DIGI weboldalán fent van a nov. 1-től érvényes ÁSZF, DIGITV csomag 3300Ft/hó.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41663) yogibear válasza MDanny (#41662) üzenetére


yogibear
addikt

Egy hónapja szakfórumon írtam, ha emelnének egy ezrest és beraknák a Foxot meg a Sport2 HD-t és esetleg a hörcsög Spílerét, amiért annyian rimánkodnak fácsén is, akkor sem szólhatnánk egy szót sem, mert még mindig olcsóbb lenne a másik két nagynál több ezerrel.
Így ez a 300 ficcs emelés saccom szerint csak a két fő kanális díját fedezi, nem lesz bővítés, inkább pár kanális fog repülni megint esetleg.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41664) Flashget válasza yogibear (#41663) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy ahogy írod a csatornakiosztásban semmi új csak a meglévőek maradtak.
Viszont csak 300ft az emelés ezt egész olcsóra le alkudták a két ker.-nél.
Spíler tuti volt, hogy nem lesz...gondolkodjon el mindenki azon ha ővé lenne a csatorna és elhappolja egy másik a jogokat ki rakná be ezután, hogy még fizessen is neki?

Realme GT Master Edition

(#41665) Tin válasza MDanny (#41662) üzenetére


Tin
veterán

4. Az ÁSZF „E”, „E.1”, „E.2” és „E.3” Mellékleteiben feltüntetett csatornák szerepeltetésének vállalt időpontja 2016. november 30-ra módosul.

(#41666) Flashget válasza Tin (#41665) üzenetére


Flashget
félisten

ez semmit se jelent...Discoverik óta ezt biankónak hívják. :)

Realme GT Master Edition

(#41667) dethroner válasza Tin (#41665) üzenetére


dethroner
veterán

És ez mit jelent?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41668) Tin válasza dethroner (#41667) üzenetére


Tin
veterán

akár azt is, hogy megegyeztek, de csak valami alap csomagban, viszont a meghirdetési kötelezettség miatt ez a legkorábbi időpont, amikor átrendezhetik... vagy nem jelent semmit.

(#41669) yogibear válasza Flashget (#41664) üzenetére


yogibear
addikt

Lehappolja a jogokat...
Na igen, de digi is hasonlóan járt el anno a Sporttv-vel egekig verve az árakat asszem tán az NB1-ét, aztán kiszállt, Sporttv-éknek meg alig maradt mellette pénzük a La Ligára... évekig ezen kettő mellett semmi másuk nem volt, tavaly még adtak ugyan hollandot elvétve, idén már azt sem, csak La Ligát és BL-t megosztva a királyi kanálissal.
Másrészt ne feledjük, hogy Moto GP is ugrik asszem jövőre, meg tán a tenisz ATP is, az olvastam régebben.
Gyakorlatilag az olasz 1-en kívül semmi érdemleges nem marad náluk.
Okés, van Nascar, meg francia meg belga meg skót foci, de azért egyik sem ér fel a Moto GP-vel meg a PL-lel.
És ki tudja még mit nyúl le a hörcsög.
Azt se feledjük, hogy ugyan sokan az alacsony ár miatt digisek, de van sok olyan is, aki kimondottan a Digisportok miatt digis, ha azokon nincs számottevő tartalom, és lehetősége van, leléphet.
A másik nagy kéknél, kb dupla áron ugyan, de van spíler hd, meg sport2 hd, meg fox, csak így hirtelen mi lényegesebb eszembe jut. Meg akit érdekel, Discok is, egyedül tán a Viasat History ami nincs náluk magyar nyelvű adók közül. Magentát nem említem, mert az árban a két kék fölött van.
Ezért mondom, egy ezres emelés simán belefért volna, ha ezzel hozza a Spílert (még ha csak sd-ben is) a Sport2 hd-t meg a Foxot.
Esetleg, bár erre nem tudom, van-e lehetőség, kidobni pár SD-t és csak a HD-t továbbítani: Sport 1-2, AXN, meg akár pár Rtl és Tv2 függelék kanálist és/vagy főadót.

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41670) dethroner válasza Tin (#41668) üzenetére


dethroner
veterán

De mik ezek az említett csatornák, vagy mik ezek az E betűs mellékletek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41671) Flashget válasza Tin (#41668) üzenetére


Flashget
félisten

Mondom nem jelent semmit.
Ezt 2012 decembere óta csinálják így mikor a Discókat kibaszták és nem közölték le 30 nappal korábban így kaptak egy 5 millás büntit.
Azóta ezt a biankót tolják minden ÁSZF mellé de nem csak ők más szolgáltatók is.

Realme GT Master Edition

(#41672) Flashget válasza dethroner (#41670) üzenetére


Flashget
félisten

esetleg ha megnéznéd a digi oldalán az ÁSZF részt ott tételesen látnád melyek ezek.
Az E melléklet a kábeltv csatornakiosztását tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41673) dethroner válasza Flashget (#41672) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, azt megnéztem. Csak hittem, hogy néhány konkrét csatornára van külön infó.
Vagyis akkor ami jelenleg van, az marad 1 hónapig biztosan?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41674) nfsu17 válasza dethroner (#41673) üzenetére


nfsu17
veterán

így van, kötelezve vannak addig adni, amíg az ászf írja.
más szolgáltató is csinálja

(#41675) Tin válasza yogibear (#41669) üzenetére


Tin
veterán

rengetegen pl. telibesz.rják a sportcsatornákat és nemhogy 1000, de 1 ft emelést sem fizetnének a spíler tévéért. simán kirakatnám velük minicsomagba +2000-ért a sportokat.

(#41671) Flashget: készségesen elhiszem. te tudod, én csak találgattam.

(#41676) Flashget válasza yogibear (#41669) üzenetére


Flashget
félisten

de digi is hasonlóan járt el anno a Sporttv-vel egekig verve az árakat asszem tán az NB1-ét, aztán kiszállt,

nem hasonlóan járt el, mert nem más tökével verte a csalánt mint Vajna...
ezen kivűl nem szerezte meg az NB1 jogát.
a célja az volt a Diginek, hogy a konkurenciát ellehetetlenítse..a SK-t kivégezte és a Sport tv is erre a sorsra jutott volna ha nem nyúl alá anyagilag az AMC, mert ezt a bizonyos NB1 milliárdokat nyögték éveken át ezért tudott Mo-ra a DS majd minden fontosabb jogot megszerezni.
Az idők változnak és változtak is a román anyacégnél főleg az 1 milliárd euro miatt, ezért bukja a jogokat sorra átmenetileg..
A PL miatt eleve nem nyert annyi nézőt mint szeretett volna a Digi Kft így veszteni sem fog aannyit amit megérezne.
A többségnek úgyis a barátok közt meg Tahó shok kellenek azokat meg most rendezték. Ha nem köt szerződést a két lertv-vel na az durvább bukta lett volna mint a PL.
PL-t meg lehet nézni streamen is aki annyira akarja vagy előfizet MyTv-re vagy Mindigtvextra-ra ahol lesz Spíler.
Motogp is addig érdekelte az embereket (divat drukik nem a fanok) amíg volt Talmácsi. A DS-hoz akkor került a MotoGP amikor ő már nem volt..divat drukikat sem érdekelte ezután és ha pusztán a DS nézőszámot vennék alapul akkor a MotoGP masszívan veszteséges volt. Én már évekkel korábban dobtam volna.
Van Nascar, Indycar, Formula E ezek is csak rétegeket érdekelnek (saját véleményem mindegyik 100x izgalmasabb mint a F1 főleg az Indycar) de ezzel nem lehet pótolni egy PL-t ez tény ami az érdeklődést jelenti.
A WTCC-nek is Michelisz miatt van nagy hájp, ha ő nem lesz senkit sem fog érdekelni mint előtte..egy unalmas körözgetés csak.

Az ezres emelés nem fér bele, mert attól még mindig fapados marad a Digi a konkurenciához képest. Akkor már kellene mögöttes tartalmat is biztosítania ami most nincs.
Jól van ez így mert a barátok köztön szocializálódott nemzedéknek megmaradtak a műsorai az áremelés bőven vállalható be happy mindenki.
Kérdés jövőre mennyi lesz az annyi?

Realme GT Master Edition

(#41677) yogibear válasza Tin (#41675) üzenetére


yogibear
addikt

Ilyen alapon mondjuk az ismeretterjesztő, zenei és egyéb kanálisokat is telibesz*rják, azok is mehetnének drága külön csomagba...
Csak ez ugye nem így működik. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41678) yogibear válasza Flashget (#41676) üzenetére


yogibear
addikt

A többségnek úgyis a barátok közt meg Tahó shok kellenek azokat meg most rendezték.
Ahogy mondod.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a digi life world meg animalt vajon hányan nézik naponta?
Megéri-e egyáltalán fenntartani.
ahogy megéri-e ezek után három DS-t is fenntartani, mert lassan még kettő is sok lesz.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41679) g0dl válasza MDanny (#41662) üzenetére


g0dl
addikt

Emelik-e a "hűségben" lévőknek is?

(#41680) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Csak a kíváncsiság végett: Telekom hogy rendezte le a dolgot?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41681) MDanny válasza g0dl (#41679) üzenetére


MDanny
senior tag

Jó kérdés, nekem még DIGI+ csomagom van, az benne sincs ebben az irományban, a teljes ÁSZF-ben pedig lezárt csomagként, változatlan áron szerepel, ha jól láttam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41682) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#41680) üzenetére


szabogabor10
veterán

Még nem tudni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41683) Bogyi007 válasza Flashget (#41664) üzenetére


Bogyi007
veterán

Úgy tűnik mégsem volt véletlen akkor a DigiSport reklám a Tv2-n sőt lehet hogy emiatt lett "csak" 300 forintos az emelés mértéke. Valamint meglepő hogy eddig senki nem említette hogy a Digi nem hárítja ránk az elmúlt 3 hónap Tv2 és RTL Klub visszafelé esedékes díját...

Elvileg most nov.30-ig fix a csatornalista de utána akár bővíthető is én azért még bízom ebben a variánsban is...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41684) Tin válasza yogibear (#41677) üzenetére


Tin
veterán

mert pontosan tudják, hogy senki nem fizetne elő rá, csak a "rajongók". X mondjuk venne sport, Y pedig természet, Z pedig filmcsomagot. arányaiban kevesebb nézője lenne a csatornáknak, kevesebb reklámbevétel...

az egész tévézés a gagyi reklámaival már annyira őskövület. mint a benzines autók. meg a választásos demokrácia. unalmas idejétmúlt baromság.

(#41685) sityupityu válasza Tin (#41684) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor én egy őskövület vagyok. A benzines autónál nincs és nem is lesz "jobb". :)
Személyautóban sosem szerettem az "olajkályhákat" pedig kamionozok, az elektromos autó....na azt meg inkább hagyjuk. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41686) Boond


Boond
addikt

http://dtvnews.hu/hirek/megallapodhatott-a-digi-is-a-musorterjesztesi-dijakrol

bár gondolom már linkelték...

(#41687) Tin válasza sityupityu (#41685) üzenetére


Tin
veterán

<OFF>
nézd, ugyanezt mondták a lovaskocsisok az autó megjelenésekor. semmi baj a fosszilis energiahordozók használatával, csak sokszor, sok helyen teljesen értelmetlen. a fejlődés változással jár, és bár van létjogosultsága a hibrid, akár 1000 km hatótávú benzines autóknak (nekem is azok vannak), de a munkábajáráshoz (ami óriási mennyiségű ember és autó) sokkal jobb az elektromos: nem szennyezi pont a városi környezetet. napközben napelemről simán tölthető, amíg parkol, szóval tényleg "ingyen" energiával használható. ugyanez igaz egyébként az áramfogyasztásra is: ha összekapná magát a világ, ahogy németország, évtizedeken belül ki lehetne vezetni a nap- és vízerőműveken kívül mindent.

a tévére meg: én nem is igazán nézem. de frankón. persze van, még néha leül elé az ember, és tudom, hogy sok ember még mindig azt szereti, ha ő csak csatornát választ, és majd a csatorna adja neki, amire szerinte szüksége van, de sokan ennél tudatosabbak, és inkább megkeresik maguknak a néznivalót. a netflix-féle modell nekem jobban bejön.

a hírcsatornáknak, magazincsatornáknak, sportcsatornáknak ettől még lehet létjogosultsága, mivel az időhöz kötött tartalom, de streamen azt is ugyanúgy nézheted.

a reklámok meg nyilván baromi idegesítőek. sokkal inkább nyitnék a megfizethető reklámok felé, ahol te dönthetsz, és fizethetsz, hogy nem akarod őket. erre meg vannak is kezdeményezések. meg mint a black mirrorban:D
</OFF>

erősen off voltam, ha tovább akarod folytatni, inkább priviben.

(#41688) Flashget válasza Bogyi007 (#41680) üzenetére


Flashget
félisten

Ha decemberben a Spike tv-vel indítanak ami a reteké nem lehet kérdés...

Realme GT Master Edition

(#41689) Flashget válasza Bogyi007 (#41683) üzenetére


Flashget
félisten

RTL Klubbon semmilyen Digi reklám nincs és velük is megegyeztek...hidd el nem befolyásol ez semmit, mert Spíler sem a többi új csatorna nem lesz Digin.

Realme GT Master Edition

(#41690) Flashget válasza sityupityu (#41685) üzenetére


Flashget
félisten

viszont az olajkályha ha beindult a világ végéig elment velem a benzines szörnyszülött nem egyszer hagyott már cserben. ;)

Realme GT Master Edition

(#41691) M_AND_Ms válasza Flashget (#41690) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez azért nem dízel vs. benzin kérdés. Engem hagyott már ott dízel is, benzin is és fordítva.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41692) Boond válasza Tin (#41684) üzenetére


Boond
addikt

"az egész tévézés a gagyi reklámaival már annyira őskövület. mint a benzines autók. meg a választásos demokrácia. unalmas idejétmúlt baromság."

Ne aggódj, majd jön netfliex-re és a többire is a reklám :) Csak idő kérdése...

Benzines autó, érdekes kérdés... sokan pl autószerelők, autó kedvelők, el nem tudnák a motor, hangja, "a benzin aromája" nélkül képzelni a dolgokat... picit olyan ez mint a e-könyv és a valódi könyv.

Másrészt már rég meg vannak azok a fejlesztések, jogok véve, ami az olaj utáni élethez kellenek, nagy valószínűséggel, ugyan azok fogják irányítani a dolgokat, többé kevésbé. Legalábbis nem ez lenne az első eset a történelemben...

"meg a választásos demokrácia. "

Szerinted milyen kellene? Valamikor eredetileg a görögök találták fel úgy, a mainak nincs sok köze hozzá, több okból sem. Amúgy meg demokráciából is többféle van. Európában jellemzően a liberális demokrácia működik - illetve, épp hogy nem igazán működik, inkább recseg ropog, omladozik...

Amúgy tény, a demokrácia, csak megfelelő körülmények között működik jól.

De biztos, van megoldási javaslatod, mi kell helyette :)

(#41693) Boond válasza Tin (#41687) üzenetére


Boond
addikt

"napközben napelemről simán tölthető, amíg parkol,"

Már ha van nap. Azért ez önmagában nem biztos, hogy elegendő, főleg télen.

"ha összekapná magát a világ, ahogy németország, évtizedeken belül ki lehetne vezetni a nap- és vízerőműveken kívül mindent."

Szakértők, ezt azért nem így látják, nem véletlen használnak napjainkban is, sok helyen atomenergiát, egyszerűen megújulásból, ma még nem lehetne fedezni. sok napelemnek, alig van hasznosításra alkalmas %-amit tud, felhasználni ilyen 20-40% az nem túl sok. Az optimális a 80% körül lenne, az pedig elég ritka/drága.

Egy vízi erőmű ráadásul rengeteg környezet rombolással jár, fel kell duzzasztani a folyót, el kell árasztani területeket stb. Szél erőműre, azt mondják, hogy zavart kelt a légáramlásban...

Szakértők szerint ez csak hosszú távon megoldható folyamat, és a kettő együtt működik, most csak alternatív energiával, nem mennénk sokra.

De nagyon eltértünk a tárgytól.

Amúgy megjegyzendő, még Japánban is működnek atomerőművek, tudtommal.

"a reklámok meg nyilván baromi idegesítőek. sokkal inkább nyitnék a megfizethető reklámok felé, ahol te dönthetsz, és fizethetsz, hogy nem akarod őket."

Anno a Esti Showder pár perces reklám blokkolja, milliós tétel volt, és ez csak egy műsor, szerinted lenne azaz ár, ami működne ezzel a modellel? kétségeim vannak, min.

"Ez azért nem dízel vs. benzin kérdés. Engem hagyott már ott dízel is, benzin is és fordítva."
Múltkor volt hír egyre kevésbé keresett a dizel, a drága üzemben tartási költségek miatt...

[ Szerkesztve ]

(#41694) dethroner


dethroner
veterán

Aki a jelenlegi tévés reklámokat kritizálja, javaslom nézze meg a Black Mirror című sorozat első évadának második részét és okuljon. Félek, hogy valóban eljöhet egy ilyen világ.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41695) bopeti98 válasza Flashget (#41688) üzenetére


bopeti98
őstag

A Spike a Viacomé. Az RTL csak a nevet adta hozzá, de a műsorokat, az értékesítést...stb mind a Viacom intézi, és a szolgáltatók is velük kötnek szerződést.

[ Szerkesztve ]

(#41696) Flashget válasza bopeti98 (#41695) üzenetére


Flashget
félisten

Ha én nem akarok az RTL Klubbal szerződni akkor semmilyen csatornára nem lennék vevő ami hozzájuk köthető.
Ergo a T nézőközönségére is igaz amit a Digiére írtam mely csatornák nélkül nem tudnak létezni a többség.
Itt az érdekesség csak annyi, hogy már decemberben berakják a náluk szokásos jan.1. helyett.

Realme GT Master Edition

(#41697) sityupityu válasza Tin (#41687) üzenetére


sityupityu
veterán

A technikai részletekkel és az előnyökkel tökéletesen tisztában vagyok, környezetvédelmemről meg ne is beszéljünk mert teljesen igazad van. De mégis, remélem az én életem során még a robbanómotorok lesznek előnyben.
Nem a hatékonyságról, hanem az életérzésről beszélek, a benzines motor fílingjéről. Azt nem képes semmi visszaadni. :N A hang, a szag, a pörgés stb.... Ráadásul én motorozok is. Ha megszűnne a benzinmotor akkor megszűnne a motorozás is. Tehát engem hidegen hagy a hatékonyság, de ezt csak a bezinőrültek értik meg. :)
Mikrobusz, busz, kamion, teherautó stb ahol kell a kiemelkedő nyomaték ezek természetesen legyenek dízelek és ezzel együtt korszerűek is a környezetvédelem miatt. Naponta egy ilyen motor dolgozik alattam, tehát tudom értékelni nagyon is a dízel technikát, de mégsem tudom egy benzineshez hasonlítani mert az egy teljesen más világ.
A hibrid autók ezekkel az árakkal a büdös életben nem fognak elterjedni. Csak az veszi őket aki anyagilag megteheti ezt a fajta környezettudatos életet, a többletárát soha sem fogja visszahozni az autó a kevés fogyasztásával.
Az elektromos autókról megvan a véleményem, jobban mondva annak az áramnak a forrásáról amit felhasználnak.
Kb 15 éve még teljesen mást mondtak a kitermelhető olaj és földgáz mennyiségéről, mára a mai technikával ez a szám már teljesen megváltozott. Itt még nagyon sokáig a fosszilis anyagok fogják uralni a dolgokat. Hogy ez jó vagy nem jó, de ez van.

A tévéadásokról és a választásokról sem értünk egyet. :)

(#41690) Flashget Személyautónál ugyanez elmondható egy benzinesről is.
Na ne offolok tovább, beszéljünk inkább a Spíler tévéről. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41698) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Fizetni nem akarunk! Reklám ne legyen!
Mégis, ki finanszírozza a műsorokat, filmeket, közvetítéseket?

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41699) dethroner válasza M_AND_Ms (#41698) üzenetére


dethroner
veterán

Nézd meg a filmet, amit picit feljebb említettem. Azért fogsz fizetni, hogy eltüntesd a reklámokat. Ha meg nincs pénzed, nézned kell kötelezően :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41700) M_AND_Ms válasza dethroner (#41699) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sokan egyiket se akarják, de úgy nem fog működni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.