Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) hidroponi


hidroponi
aktív tag

megint aktualis:

A digitv nem a barátod

[ Szerkesztve ]

(#15002) leslieke válasza Bogyi007 (#15000) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó is, hogy mondod. Beszerzem és megnézem újra. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15003) rocket válasza Bogyi007 (#15000) üzenetére


rocket
nagyúr

1998-as film, volt parszor mas adokon.
Premium csatornatol (ami beetetes idoszakat eli, mert majd december 1-tol elofizetos lesz, es box is kell majd hozza) nehany nappal az indulas utan nem ezt a minoseget varna az emberek tobbsege.

Azt tippelem, hogy az egyik aldozata majd ha elindul a DIGI Film HD a Film+ lesz.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15004) Bogyi007 válasza rocket (#15003) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mint írtam kivételesen egy használható film náluk - sejtheted hogy akkor a többit mennyire tartom. :D

Most nézem én voltam a 15000.-ik hozzászólás a topicban. :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#15005) holodp


holodp
aktív tag

Na elmennek ám ****ba, hogy az értelmes csatornákat kiveszik és ilyen szarok meg mennek, mint FIX, FEM3, PAX, Prizma, Pro4 stb. Felőlem ezt mind dobhatnák a rákba, de a Worldöt ne vegyék már el! Szemetek. Csak kár, hogy nincs mire váltani, mert a többi még ennél is rosszabb. :O :W

(#15006) zichie


zichie
senior tag

Sokan szidják a digit, de itt nincs más alternatív kábelszolgáltató. A UPC lenne, de ott:
- Lassabb és drágább a net. (hiába lenne jó a letöltés, ha gyenge a feltöltés)
- Itthon sima dvb-c tuneres tv-k vannak, amik nem ci+ -osak, továbbá pc-s dvb-c tuner, ezeket a UPC esetében nem lehet haszálni.
- Nincs BL hd-ben, mert nincsenek Digisportok a UPC-nél.
- Itt a UPC-nek nem optikai hálózata van a Digivel ellentétben.
- UPC-nél nincs nagra2, csak nagra3.

A Discovery Science-t néha néztem, de közben el is gondolkodtam, hogy jó lenne egy ilyen jellegű adás min. 16:9-ben, de leginkább hd-ben.
Tartalomban lehet, hogy jobb volt a két Discovery adás, de minőségben a két Digi csatorna sokkal jobb, még akkor is, ha sok műsor felkonvertált.
A mai napig nem értem, hogy a Science miért maradt 4:3? Miért nem tudott haladni a korral? A mai világban a hd már alap dolog, a 4:3 sd halott.
Abban lehet reménykedni, hogy a két (és a jövőben talán még több) digi csatorna nemcsak a képminőségben, hanem tartalomban is ütős lesz.
A Digisportok azért elég ütősek lettek és szinte indulástól hd-sek, a spottv sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

(#15007) holodp válasza zichie (#15006) üzenetére


holodp
aktív tag

Ezekben tökéletesen igazad van, csak nem szeretem, ha a jó csatornákat kivágják a kínálatból. :((( Ha nem sport vagy film a téma, akkor nálam a tartalom fontosabb a képminőségnél. Ha HD, akkor az csak plusz pont, de az alap a jó tartalom legyen má'...

(#15008) dokar válasza zichie (#15006) üzenetére


dokar
addikt

Nekem nagyon hiányzik a Science. Ma reggel is azt nézném. :(

extra - SEXRay

(#15009) Gyufaaa válasza blúmen (#14993) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Haggyadma' :DDD Mi ez? Valami vicc? :DDD

(#15010) Octopus21 válasza zichie (#15006) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Szerintem a digi a legjobb szolgáltató most. 16 HD adást számoltam tegnap. és van vagy 100 csatornám. Persze jó lenne, ha minden csatorna HD-ben lenne, de látom a digi azért haladgat. Így tovább, csak nehogy alább hagyjon a lendület. Jöhetne most az összes Discovery Channel meg Spektrum, Travel HD-ben:)
Tegnap néztem a Digi World-öt, hát bejövős:)

(#15011) ronson válasza Octopus21 (#15010) üzenetére


ronson
őstag

Azért legtöbben a Eurosport HD-nek örülnének, de az biztos, hogy a Spektrum és a Travel is jó lenne.

(#15012) leslieke válasza ronson (#15011) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

a Eurosport HD-nek örülnének

:K Ez bizony jöhetne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15013) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Nekem érzékeny a veszteség, mert én legalább 50% ban az összes időből a most kivett két discot néztem.... :O A féreglyuk meg különösen brühühühü.... :O Tudom le lehet tölteni, de azért az plusz macera.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#15014) Multibit


Multibit
veterán

De addig is, amíg eljön a HD Eurosport kánaán meg a HD Spektrum kánaán, a mostani SD változatokat nyomhatnák normális minőségben! Mert ami most van, az... (öncenzúra)

(#15015) klaczi válasza Kwisatzh (#15013) üzenetére


klaczi
aktív tag

+1

(#15016) zichie válasza Multibit (#15014) üzenetére


zichie
senior tag

Az Eurosportok SD változatának minőségéről nem a szolgáltató tehet, mert ő is így kapja. Ilyen minőségben kerül szétosztásra a szolgáltatóknak.

(#15017) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Elment az m1,m2,duna és se 121500 se a 128500 nem jön semmi,illetve valami széttöredezett izé jön,de nézhetetlen.Ötlet?
A másik szobában 12500-on tökéletesen jönnek ezek az adók. Az egy LG.Az előbbi meg egy Samsung tv.

[ Szerkesztve ]

(#15018) Gyufaaa válasza ToBeY (#15017) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Lehetséges, hogy az osztód elszállt. Többi Digitális adó nem esik szét? Esetleg a koax csatit nézd meg, nem jött e le róla a csati

(#15019) Flashget válasza rocket (#14999) üzenetére


Flashget
félisten

Ahogy olvasom FB-n van ahol Discovery World es ID szunt meg, van ahol meg a Discovery World es a Science, gratulalok ehez is

sufnituning..még ezt sem tudják normálisan levezetni :D

Realme GT Master Edition

(#15020) Flashget válasza holodp (#15005) üzenetére


Flashget
félisten

FIX-nek van egy értelmes műsora amit asszem le is állítottak felülről..az Enigma.
A többin számomra semmi nézhető nincs

Realme GT Master Edition

(#15021) ToBeY válasza Gyufaaa (#15018) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,a többi adó tökéletes csak az m1,m2,duna a rossz-Én nem akarok babrálni a csatlakozókkal,inkább bejelentettem a hibát a diginél.

(#15022) Flashget válasza zichie (#15006) üzenetére


Flashget
félisten

nálunk meg a tré települt be 2009-ben, pedig a kerület ugyanaz.
azért kiváncsi lennék mennyi ügyfelet sikerült toborozniuk egy régi EMKTV/Digis házban, ha bemondták az összeget ;)

Realme GT Master Edition

(#15023) Flashget


Flashget
félisten

egyébként a digi kínálatában képileg messze a legjobb csatorna a viasat nature.

Realme GT Master Edition

(#15024) Kwisatzh válasza ToBeY (#15021) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha az egyik tv jó, és ezt meg is mondod nekik, akkor ki sem mennek, mert ők a lakásajtóig garantálják a szolgáltatást, vagyis ha a lakáson belül van egy készülék, amin jó, akkor onnantól az a te balhéd. Szóval ha ki is mennek könnyen elképzelhető, hogy kiszámlázzák a javítást.

Mégiscsak meg kéne nézned az osztót/csatit....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#15025) ToBeY válasza Kwisatzh (#15024) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Múltkor ugyan ez volt csak az én szobámba volt rossz NatGeo (minden más ok volt) és másik szobában pedig minden patent volt.Kihívtam őket és 0ft-ért kicseréltek egy rakás elosztót-dugót-kábelt.Szóval bízom benne,hogy most sem számláznak ki semmit.

(#15026) Kwisatzh válasza ToBeY (#15025) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nálunk sem kértek soha pénzt a belső javításokért, de ez nem biztos, hogy így marad örökre...

[moderálva]

(#15027) Multibit válasza zichie (#15016) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt nem tudtam. Akkor a morgásom "fele" storno :)
Eurosportot ritkábban nézek, mint Spektrumot. Ez utóbbi viszont határozottan rosszabb, mint a korábbi szolgáltatóm SD Spektruma. Mindegy, a Spektrum SD miatt nem megyek vissza :D
Mivel egy ideje a Spektrum is a Chellomedia tulajdona, kicsi esélyét látom annak, hogy a HD változat bekerüljön a Digi választékába.

(#15028) sityupityu válasza Flashget (#15023) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem meg nem. Ha csak a doku adókat nézzük is a Nat geo és a Nat geo wild szebbek. Illetve csak voltak,mert ez a két Hd adó is köztük van amik nálunk már nem fogható.

A két új digi adón is vannak reklámok,még ha nem is olyan gyakran mint a discovery-ken,de vannak. Tegnap egész sokáig néztem a digi world-ot,és felfedeztem egy műsort ami a discovery science-en is ment. Azt az idősebb hosszú őszhajú japán csókát láttam rajta,aki próbál megvalósítani mindenféle vad tudományos ötleteket ami a filmekben van.

(#15010)Octopus21! Discovery Channel-t lehet,hogy Sd-ben sem sokáig fogsz nézni nem,hogy Hd-ben. :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#15029) Flashget válasza sityupityu (#15028) üzenetére


Flashget
félisten

és igazad van azokat kifelejtettem
nem szebbek, mert ugyanaz HD képmínőség , viszont a viasat nature magyarul fogható.

Realme GT Master Edition

(#15030) sityupityu válasza Flashget (#15029) üzenetére


sityupityu
veterán

Én szebbnek láttam őket,de ezt most sajnos nem tudom leellenőrizni. Lehet,hogy igazad van. Igen,hogy a viasat magyarul fogható az mindenképp pozitív dolog.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#15031) Flashget


Flashget
félisten

(#15032) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Végre van EPG is a két új csatornán!

(#15033) hb000 válasza Octopus21 (#15010) üzenetére


hb000
aktív tag

A csatornák száma szerintem semmilyen módon nem mutatja egy szolgáltató érdemeit. A 100-ba beletartozik pl a hatoscsatorna, meg a kínai cctv, meg a duck tv is. Inkább azt számold össze, hogy mennyit nézel, az reaálisabb képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#15034) anrab válasza hb000 (#15033) üzenetére


anrab
addikt

tudod mennyi kínai kisbaba születik?...
eleinte a duck tv-t nézik majd a cctv-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#15035) alitta73 válasza sityupityu (#15028) üzenetére


alitta73
csendes tag

Nálad is csak analógon van dorogon Digi Word és Digi Life?
Írtam Digi ügyfélszolgálatra, hogy hol vannak ezek az adók digitálison SD-ben illetve HD-ben?
A válasz:
Tisztelt Előfizetőnk!
Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését.
Tájékoztatjuk, hogy Dorogon analóg csatornakínálatunkban érhető el a DIGI LIFE és a DIGI WORLD csatorna.
Hatályos csatornakiosztásunkat az alábbi oldalon tekintheti meg:
https://digi.hu/uploads/documents/aszf/20121108-E_melleklet_csatornakiosztas.pdf

Vagyis Nálunk nem is lesz digitális platformon...hogy rohadnának meg :W :W
Nálam is 3.100.-Ft van a csekken min máshol és mégis kb.6-7 HD és kb.5-6 SD csatival kevesebb van mint más városban a Diginél... :DDD

(#15036) sityupityu válasza alitta73 (#15035) üzenetére


sityupityu
veterán

Dorogon egyenlőre csak analógon lehet őket fogni. Korábban ugye volt 10 Hd adónk aminél több nem lehetett mert nem bírja az itteni rendszer. Na most már csak 7 Hd adó van mégpedig azért,mert már a 10 Hd-val is nagyon bizonytalan volt a rendszer egy-két városrészben. Ezért vettek el 3 Hd adót. Tehát gyakorlatilag már a fele Hd adó mennyiség sem fogható mint máshol. Ez van. Nem tudsz mit csinálni. A digi-nél azt mondják,hogy egyenlőre nincs pénz a fejlesztésre,ami már csak azért is érdekes,mert a város 3/4-de a digi-nél van.

szerk:9Hd adónk van!

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#15037) br.rak válasza sityupityu (#15036) üzenetére


br.rak
őstag

"A digi-nél azt mondják,hogy egyenlőre nincs pénz a fejlesztésre,ami már csak azért is érdekes,mert a város 3/4-de a digi-nél van." szerintem ez lehet az igazi ok . Ezek szerint gyakorlatilag helyben nincs konkurencia, nincs ami hajtaná őket, kb mint régen az UPC és a T

Br

(#15038) Tacsika válasza sityupityu (#15036) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Tessék szíves tájékozódni a közelgő közműadóról...

(#15039) alitta73 válasza sityupityu (#15036) üzenetére


alitta73
csendes tag

Hát akkor tehet egy szívességet az ótvar Digi...
Akkor asszem megyek a Juropnet-hez : 20/4-es Internet havi 2.690.-Ft, kábel tv. digitális és HD csatikkal havi 3.190.-Ft, és a digitális adásokhoz box se kell , ha van CI kártyahelyed adnak kártyát.
Mégis mire számít a Digi, csak fizessünk és 0-a fejlesztés? Elmehetnek a francba :W

(#15040) sityupityu válasza Tacsika (#15038) üzenetére


sityupityu
veterán

És? Azzal mire megyek? Vagy jobb lesz nekem valamivel? :DD

alitta73! A Juropnet-en már én is gondolkodtam,el is van vezetve hozzánk. Nincs nehéz dolga,hogy leverje a digi 8/2-es net-jét. Csak az a baj,hogy még így is jobb a tévéje a diginek.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#15041) Bogyi007 válasza hb000 (#15033) üzenetére


Bogyi007
veterán

Emlékeztetőként itt ez a cikk:

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#15042) g0dl


g0dl
addikt

http://www.origo.hu/teve/20121109-par-nap-kesessel-de-elinditotta-ket-uj-csatornajat-a-digi.html

Az origo ugye érdekelt fél a piacon, így ennek megfelelően kell olvasni.
A sorok közt azt olvasom, hogy a Discovery Channel viszont marad (autókereskedők, állítólag , ezek valóban érdekesek).

(#15043) Gyufaaa válasza ToBeY (#15021) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem hangoltad újra mostanában a TV-t? Az új frekiken kerested meg ezeket az adókat? :U

(#15044) Gyufaaa válasza Tacsika (#14903) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nosza. Megleste ismerős. "A Humax HD2-vel lehet rögzíteni, előjegyezni satöbbi, de mivel csak 1 tuneres, csak amit nézel.." Ez az állítás megdőlt! Rádugod a vinyót, tudsz időzíteni és a csatornát is be tudod lőni, melyikről rögzítsen. Ha csatornát váltasz a felső sarokban jelzi, hogy a felvétel az melyik csatornáról lesz. Tehát válthatod kényedre kedvedre. Részletesebb infót, majd akkor ha én is láttam.

(#15045) Kwisatzh válasza Gyufaaa (#15044) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ki van zárva hogy KETTŐ tuner lenne benne, ezért én kétlem....

[moderálva]

(#15046) br.rak válasza Kwisatzh (#15045) üzenetére


br.rak
őstag

Esetleg, ha ugyanazon a frekin van a nézett és a rögzített csatorna, bár így se valószínű, de nem is lehetetlen.

BR

(#15047) Gyufaaa válasza Kwisatzh (#15045) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Személyesen is meggyőződök róla. Majd utána többet tudok...

(#15048) ragesz


ragesz
csendes tag

Sziasztok!
Nem megy a Digi kábelen (Bp) a TV2 adása. A többi csatorna igen. A DVB Viewer a tv2-nél is 90-91% jelerősséget ír. Van ötletetek, mi lehet a gond?
Köszi! :R :R

Üdv

(#15049) Flashget válasza ragesz (#15048) üzenetére


Flashget
félisten

pedig de..

Realme GT Master Edition

(#15050) ragesz válasza Flashget (#15049) üzenetére


ragesz
csendes tag

És van ötleted, mi lehet a gond? Laptopon is kipróbáltam, ott se megy a tv2. Korábban ment mindkét gépen.
(a pro4, fem3 most is mennek). Tv2-nél se kép, se hang, de epg adat az van.

Szerk: most nézem a digi honlapját: ma (nov. 9) hálózati karbantartás volt a 3. kerületben. Lehet hogy ekkor rontottak el valamit?

[ Szerkesztve ]

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.