Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) nova001 válasza dh66e (#55000) üzenetére


nova001
senior tag

https://powerline-adapter.arukereso.hu/avm/fritz-dvb-c-20002679-p326999855/

ami wifire kiszorja elméltileg az adást.

tudom hogy nme szünik meg a szolgáltatás, de az rtlklub nekem fontos lett volna....

(#55002) qnadam válasza nova001 (#55001) üzenetére


qnadam
veterán

ne sajnáld, tévére szerintem kevés a digi online. főleg hogy valami érdekes okból kifolyólag 24 fps-sel megy a stream, ami igazán jót tesz a mozgásoknak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55003) nova001 válasza qnadam (#55002) üzenetére


nova001
senior tag

igen tudom, de a kábelezést szeretném meguszni, pont egy lakás felujítás után vagyok és erre pont nem gondoltam.

Nem tudom hogy vigyem át a képet a másik szobába hogy tudjak tv-zni....

(#55004) pjen válasza nova001 (#55003) üzenetére


pjen
félisten

:) Koax kábel,például padlószegély csatornában.Nem is látszik.A lakás van Érted, nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#55005) #29810560 válasza nova001 (#55003) üzenetére


#29810560
törölt tag

TV Mosaic ;)

(Natív stream, a nem kódolt csatornák bárhova.)

[ Szerkesztve ]

(#55006) Márton válasza #29810560 (#55005) üzenetére


Márton
nagyúr

ehhez semmi hw. nem kell csat pc+net?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55007) nova001 válasza #29810560 (#55005) üzenetére


nova001
senior tag

ez hogy működik pontosan ? :)

(#55008) Laccoss válasza nova001 (#55007) üzenetére


Laccoss
addikt

Így.

Amúgy sok online stream is van, szóval az is megoldás, és ingyen van.

(#55009) pjen válasza Laccoss (#55008) üzenetére


pjen
félisten

ebbe is koax kell.

(#55010) pjen válasza Laccoss (#55008) üzenetére


pjen
félisten

:W

[ Szerkesztve ]

(#55011) garga01 válasza pjen (#55009) üzenetére


garga01
senior tag

Olyan helyen kötöd a koaxra amelyik szobában van onnatól meg megy telefonon/tableten stb. Legalábbis én így értettem. Persze kell vmi szerver is mellé.
Mondjuk felújításkor a legjobb behúzni minden helységbe a koax+lan kábelt aztán később csak rá kell kötni ahol kell. Nekem ez lenne az első dolog a villany kábel és vízvezeték feljítás után :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#55012) Laccoss válasza pjen (#55009) üzenetére


Laccoss
addikt

Én tudom, de te vajon tudod e, mire válaszoltam?

Egyébként biztosan jók ezek az eszközök, a problémát a wifiben látom, mondjuk a fentebb írt esetnél legalább nem kell újabb átalakító, hanem bármely wifis eszközről könnyen csatlakozhatunk hozzá, viszont az amúgy is túlzsúfolt wifi frekvencinákat lehet nem kellene tovább terhelni.

Szerintem az lenne jó, ha van két eszköz, ami dvb-c-t továbbít vezeték nélkül, és a tévére van egy eszköz, ami a vezetéknélküli jelet alakítja vissza dvb-c-re. És a vezetéknélküli jel ne wifi legyen.

Én maradok az online streamnél.

@garga01: Igen, az a legelső dolog :D

[ Szerkesztve ]

(#55013) Watt25 válasza garga01 (#55011) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk felújításkor a legjobb behúzni minden helységbe a koax+lan kábelt
Hmmm... honnan rémlik ez a szöveg? :U

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55014) Laccoss válasza Watt25 (#55013) üzenetére


Laccoss
addikt

Okosakat idézni nem szégyen :D

(#55015) #29810560 válasza nova001 (#55007) üzenetére


#29810560
törölt tag

A saját tunerjével (TVButler) együtt megvásárolva komplex megoldás, ami pl. a DIGI DVB-C kábelTV bármely tetszőleges NEM kódolt csatornáját streameli bárhova LAN-on belül ill. az Internetre is és/vagy rögzíti egy háttértárra (pl. PC-re vagy NAS-ra).
(Annyi független stream, ahány tuner van hozzá, ha a család minden tagja mást-mást akar nézni.)
Amúgy a TVMosaic site-on/shop-ban minden le van írva.

to Márton (is):

DE! Kell hozzá hardver. Legalább egy kompatibilis tuner. Pl. a saját TVButler tunere vagy pl. a HDHomeRun 4DC tuner, ami már 4 streamet tud kiszolgálni.

Ezeken a platformokon fut. (Legegyszerűbb egy NAS-al használni, de PC-re is telepíthető csak akkor annak a PC-nek mindig működnie kell, ha nézni akarod, ezért célszerűbb egy NAS mint szerver, mert az folyton megy.)

[ Szerkesztve ]

(#55016) Márton válasza #29810560 (#55015) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, akkor így felejtős, azt hittem full online

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55017) #29810560 válasza Márton (#55016) üzenetére


#29810560
törölt tag

Arra ott van a DIGI Online. :K

(#55018) Márton válasza #29810560 (#55017) üzenetére


Márton
nagyúr

Már akinek van.
Digi mini csomag mellé sajna nem adják :(
És a 24fps sem hangzik túl biztatón.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55019) #29810560 válasza Laccoss (#55012) üzenetére


#29810560
törölt tag

A WiFi csak akkor - lehet - korlát, ha több független stream (nézett csatorna) van egyidőben. (Pl. 4-5-nél több.) Egy natív HD stream 12-13 Mbit/s, az meg röhögve elketyeg bármilyen zsúfolt WiFi környezetben.
(Nálam amúgy a LAN-on - a telefont és a tabletet - kivéve minden dróton lóg.)

[ Szerkesztve ]

(#55020) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a digi kábel csatornái azok kódolatlanok? mármint a digitális adásokra gondolok! Mert vennék egy boxot ami DVB-C tunerrel van és külső merevlemez lenne rádugva, felvenni szeretnék! [link] Ez a box lenne!
Válaszokat előre is köszönöm!

(#55021) Laccoss válasza KBalázs34 (#55020) üzenetére


Laccoss
addikt

Amelyek nem fizetős csatornák, azok kódolatlanok.

(#55022) #29810560 válasza Márton (#55018) üzenetére


#29810560
törölt tag

... hááát, akkor nem sok választásod van. :N

Ez vagy valami hasonló a megoldás. Amúgy írtam, hogy ez natív vagyis pont az a képet-hangot kapod amit a TV-n is nézel. (HD csatorna/adás esetén 1080i-t.) Itt alapból nincs tömörítés - szemben az online-al - hacsak a hardver - amin fut a TVMosaic szerver - nem tud transzkódolni, mert akkor repülőben tömörít is. ... ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#55023) KBalázs34 válasza Laccoss (#55021) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#55024) pjen válasza Laccoss (#55012) üzenetére


pjen
félisten

Én ezt az egészet nem értem.Ismerős a T.nél ugyanebben a cipőben járt,nem akart kábelezni.A szolg hozott vezetéknélküli jel továbbítót.Három falon kellett volna átmenni a jelnek,hogy lehessen Tv t nézni.Hol ment,hol nem mint a mesében.Maradt a kábel.Ha ez máshogy működik és jobban akkor bocsi.

(#55025) garga01 válasza Watt25 (#55013) üzenetére


garga01
senior tag

Részben tapasztalatból beszélek :D Apával sok parabola antennát szereltünk és sokszor hívtak kábeltv elosztásra is plusz szobákba. Így többször volt, hogy behúztuk a kábelt oda is, ahol nem volt tv - de majd lehet, hogy lesz. A másik a kábel csere, volt h mondta az ügyfél ó van kábel, de van benne toldás. Instant csere, egyben lévő kábelre és megspróltunk egy újabb kiszállást. De lehetne sorolni... A legjobb az volt, mikor a tulaj fia behúzta nekünk előre a kábelt, hogy csak az antennát kell feltenni és le is "blankolta". Árnyékolás teljesen levágva, csak a középső réz vezető lógott ki :) Ő se látott még koax dugót :DD

Mondjuk a sok kérdést olvasva a kábeltv-ről, kíváncsi lennék műhdolas tv-vel hogy boldolgulnának akik itt jelszinttel kapcsolatban kérdeznek. :DD Ott aztán van már több hiba-probléma forrás. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#55026) blúmen válasza #29810560 (#54996) üzenetére


blúmen
tag

http://w3.hdsnet.hu/azonosító/ linkre kattintva éred el a web site-odat. (... ill. ezt kell írni a böngésző(k) címsorába.)
Köszönöm! De,

Mindenzt beírva az alábbi fogad. Nyílván azért, mert nincs feltöltve index.html.

... amit FTP-vel, WEBDav-al stb. reszelhetsz, vagyis neked kell legalább egy index.html oldalt létrehoznod, hogy legyen a Site-odon bármi is, mert most az csak egy üres - 30 Mbyte-os - tárhely.

Akkor viszont azt kellene tudnom, hogy hogyan tudok FTP-vel kapcsolódni, mert most Total commanderrel próbálok, de sehogysem megy.

(#55027) blúmen


blúmen
tag

Az alábbi adatok kellenek.. Ha valaki csinált már ilyet legyen kedves segíteni.

(#55028) Laccoss válasza blúmen (#55027) üzenetére


Laccoss
addikt

Kapcsolat neve. bármi lehet
Kiszolgáló neve: ftp://w3.hdsnet.hu

felhasználónév és jelszó értelemszerűen, ha nem csatlakozna, akkor alul passzív mód bekapcsolása.

(#55029) blúmen válasza Laccoss (#55028) üzenetére


blúmen
tag

Köszönöm!

Egyelőre így sem enged be. "530 login authentication failed"
Ugyanazt a felhasználónevet és jelszót írom, mint az ügyfélkapuba.

(#55030) Laccoss válasza blúmen (#55029) üzenetére


Laccoss
addikt

De nem azt kell. Tárhely létrehozásakor kellett adnod egy felhasználónevet és egy jelszót, és azt kell az ftp kapcsolathoz is megadni. Én is csak most néztem meg.... bocs.

[ Szerkesztve ]

(#55031) blúmen válasza Laccoss (#55030) üzenetére


blúmen
tag

Érdekes. Átírtam a jelszót egy újra. Kis várakozás, de úgy sem csatlakozik..

(#55032) blúmen


blúmen
tag

Már nem tudom, hogy hogyan próbálkozzak. Egyszerűen nem megy az FTP kapcsolódás comanderrel. Írtam a szolgáltatónak, hogy adjon valami ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#55033) blúmen


blúmen
tag

Időközben vettem egy domaint és FTP tárhelyet... Köszönöm a segítséget!

(#55034) #29810560 válasza blúmen (#55027) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kapcsolat neve: DIGI (... de, bármi lehet, mert ez a szimbolikus kapcsolati azonosító)
Kiszolgáló: w3.hdsnet.hu
Felhasználónév: értelemszerűen az azonosítód (... ami a http címben a / jel mögött van)
Jelszó: amit a DIGI Webtárhely beállításánál az ügyfélkapuban megadtál
Passzív mód használata az átvitelhez: pipa be (vagyis passzív módú kapcsolódás)

A többi beállítás default, nem kell piszkálni.

Amennyiben az adatok jók akkor be kell lépnie a / (gyökér) mappádba, amiben van egy public_html mappa.
Ebben kell csinálni/odamásolni legalább az index.html fájlt. Ekkor már lesz honlapod.

Nálam működik, pedig vagy 3 éve nem próbáltam belépni. :K

Szerk.:

Látom megoldottad másképp. ... de, azért megpróbálhatod azt is amit írtam. Működnie kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#55035) Márton


Márton
nagyúr

Hát akkor ennyit Digi Mini, viszlát :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55036) dh66e válasza Márton (#55035) üzenetére


dh66e
veterán

:F

(#55037) Márton


Márton
nagyúr

Szept. 1-től nincs már ilyen tv csomag.
Átraknak a nagyba. Ok, így lesz digi online-om és több csatornám, de ha nem kell?
Esetleg a közszolgálati csomag marad, tudja vki?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55038) st3v3np3t3r válasza Márton (#55037) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a diginél 1féle tv csomag van már csak

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#55039) Márton válasza st3v3np3t3r (#55038) üzenetére


Márton
nagyúr

most is minin vagyunk...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55040) zsolt501 válasza Márton (#55037) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem kötelező előfizetni rá, van még pár szolgáltató, és ott van még az ingyen vehető MindigTV (DVB-T) szolgáltatás is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#55041) Márton válasza zsolt501 (#55040) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt a panel alján nem jó a mindigtv, de köszi,
majd szeptemberben meglátjuk nézzük-e, megéri-e a plusz havidíjat, vagy byebye.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55042) st3v3np3t3r válasza Márton (#55041) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mikor átköltöztünk a másik albérletbe, várni kellett, hogy a digi átkösse az előfizetést... abban a pár napban házilag barkácsoltam egy antennát, és panel földszinten tökéletesen jött a mindigtv ingyenes adása... a barkácsolt antenna koax kábelből,telefonvezetékből és egy nagy router antennából ált:) kitettem az erkélyre az antennát és 80%-os jelszint volt

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#55043) Watt25 válasza st3v3np3t3r (#55042) üzenetére


Watt25
veterán

Ez teljesen véletlenszerű, hogy sikerül, 100%-ban attól függ, hogy hol laksz.
Én ugyan csak 4 emeletesben laktam és a másodikon, de én simán felkábeleztem a lépcsőházban a ház tetejére, kiraktam a tetőre egy rendes antennát és úgy MindigTV-ztem. (Volt egy időszak, amikor nem volt más megoldásom, hogy digitális tévét nézhessek.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55044) varso


varso
tag

Csak egy kérdés!

Volt már valaki, hogy a DIGI-től kapott hírlevelet, információkat, stb...?

A DIGI Info csatornán is írja, hogyha feliratkozol, akkor kapsz értesítéseket hírekről, információkról.

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#55045) Márton


Márton
nagyúr

Milyen jófej már ez a cég!
Most néztem a Digi Online már működik sok-sok csatornával, miközben szept. 1-ig még Digi Mini csomagon vagyok.. És nekem 50fps, nem darabos 24. (mondjuk így sem lehet kadenciahelyes, mert a teló meg fix 60 ugye)

Le a kalappal na :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55046) nova001


nova001
senior tag

sziasztok

m4 sportot digitális kiosztása micsoda ? nem találja az automata kereső... :S

(#55047) Márton


Márton
nagyúr

épp most volt
ctrl+f "m4 sport"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55048) bolic válasza nova001 (#55046) üzenetére


bolic
őstag

Elolvastad a téma összefoglalót? :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#55049) Angel2014


Angel2014
addikt

Eddig tartott ,megint jön a kockásodás 21 kerben..tényleg kezdem azt hinni,hogy a Digi szándékosan csinálja, vagy a box végett, vagy a kiszállásért a 2500 ft-ért.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55050) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy a diginél is ugyan úgy működik a műsorok rögzítése mint a upc nél? Mert olvastam valami olyat, hogy külön merevlemezt kell venni a boksz mellé, amit nem igazán értek, hogy minek. Amikor a upc boksz alapból tudja ezt.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.