Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) klaczi válasza zhagyma (#13999) üzenetére


klaczi
aktív tag

He he.....
Mintha nálam meg megjavult volna :F (DVB Viewer)
Persze, hogy írtatok róla gyorsan megnéztem. Egy csatornán néztem és szépen frissítette magát. Majd figyelem.

[ Szerkesztve ]

(#14002) zhagyma válasza klaczi (#14001) üzenetére


zhagyma
őstag

Igazából a mostani módszer lenne a nyerő. Nekem is jó, de hát ... majd meglátjuk.

(#14003) batagy


batagy
őstag

Jól látom, hogy analógon az RTL Klub 16:9-es anamorf lett? Na végre! :)

Most a Fókusz legalábbis így megy.

(#14004) klaczi


klaczi
aktív tag

A Dvb Viewernek így jó az EPG! A boxon csatornaváltáskor hülyeséget ír ki. Az infó gomb megnyomására viszont a helyes műsorinfó jön.
El fogják rontani, hogy a boxokon jó legyen:(

[ Szerkesztve ]

(#14005) Male válasza Flashget (#14000) üzenetére


Male
nagyúr

Remélem, hogy nem fogják... akkor nem tudnám nézni (gép + proji az összeállítás... boxot nem tudom rákötni, mert nincs HDMI a projin...)

(#14006) Hikvision


Hikvision
senior tag

Ezt a Discovery- kiszedős dolgot egyébként honnan szedték? Mert ma körbetelefonáltam a Digi-t de sehol nem tudnak róla, hogy megszűnne a Discovery...

20 éve a PH-n.

(#14007) Mrtn válasza Hikvision (#14006) üzenetére


Mrtn
csendes tag

A 2012.11.01-től hatályos ÁSZF-ből:
"Szolgáltató a Discovery csatornák terjesztése ügyében tárgyalásokat folytat, azonban a jelzett csatornák terjesztése 2012. november 1-től a Szolgáltató érdekkörén kívül eső okból nem garantált."

(#14008) g0dl


g0dl
addikt

A kódolás első körben nekik kerülne sokba, mivel egy csomó STB-t, és kártyát kéne az előfizetők rendelkezésére bocsájtaniuk.

(#14009) Male válasza g0dl (#14008) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez az, ami némileg megnyugtat :)

(#14010) Flashget válasza Male (#14005) üzenetére


Flashget
félisten

De semmi érdeke nem fűződik hozzá. Én nem tudom, hogy ez egyáltalán miért is merült fel. Ha akartak volna ilyet már rég meglépték volna.
Ha több előfizetőt akar magának a digi, soha nem vezeti ezt be...sem a külön HD csomagot.

Realme GT Master Edition

(#14011) Flashget válasza Hikvision (#14006) üzenetére


Flashget
félisten

Már saját magukkal is vitában vannak :D
Nov. 1 után minden kiderül. Maradnak vagy repülnek a discok..
Addig bírd ki :)

Realme GT Master Edition

(#14012) dh66e válasza batagy (#14003) üzenetére


dh66e
veterán

hurrá,de miért is érdekes ez a digtális topicban?
Flasget
A minap mintha emlékeztél volna hogy nov30-ra módosult az ászf-ben a határidő.Picit tovább kell aggódnotok vagy reménykednetek.

[ Szerkesztve ]

(#14013) leslieke válasza dh66e (#14012) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mert esetleg hamarosan a digitális is átvált 16:9-re? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14014) Flashget válasza leslieke (#14013) üzenetére


Flashget
félisten

mégis lesz retek 2? :O

Realme GT Master Edition

(#14015) batagy válasza dh66e (#14012) üzenetére


batagy
őstag

Miért, szerinted van külön analóg Digi kábeltévé topik?

Szerintem releváns az analóg info is. Páran panaszkodtak ma hogy elment az RTL Klub, lehet hogy variálnak valamit... hátha digitálison is változik. Mindenesetre most analógban már 16:9.

(#14016) dh66e válasza leslieke (#14013) üzenetére


dh66e
veterán

Minden lehetséges.
batagy
Persze igazad van egyszerűen megfeledkeztem azokról akik nézik. :)

[ Szerkesztve ]

(#14017) zichie válasza Flashget (#14010) üzenetére


zichie
senior tag

A román digikábelen már megy a csomagozás, igaz ott is a csatornák kb. 90%-a kódolatlan. A kódolt csatornák: HBO, HBO HD, HBO Comedy, Cinemax, DigiFilm, DigiFilm HD, DigiFilm Premium, Investigation Discovery, Discovery Science, Discovery World, TLC, Super One, Super One HD.

(#14018) Flashget válasza zichie (#14017) üzenetére


Flashget
félisten

csak, hogy a román piac teljesen más mint a magyar. ott az ország 2/3-a digit néz, itt meg a 2/3-ad nem.
a film pack nálunk is kódolt ebben semmi meglepő nincs, viszont a discoveryk..hát ez is mutatja a két piac különbözőségét. Digisporton ott van Seria-A nálunk nincs.

Realme GT Master Edition

(#14019) Male válasza Flashget (#14010) üzenetére


Male
nagyúr

A semmi azért nem biztos. Egyrészt ha kártya kell, akkor több pénzt lehet beszedni ( TV-nként kell kártya ), másrészt ottvan amit a UPC állít, mégpedig, hogy a csatornák ragaszkodnak hozzá, hogy kódolt legyen az adás.

(#14020) abelzoli


abelzoli
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam ma egy merészet, szerettem volna újraprogramozni a KAON típusú HD beltéri egységemet. Máskor is csináltam már, amikor új csatornák indultak, nem volt semmi gond. Gyári értékek visszaállítása után kézi keresés módban elkezdtem megadni a beállításokat. Budapesten élek, a frekvenciakiosztást az ÁSZF-ből nézem. Beállítottam pl a következőt: 354 Mhz, Symbol rate 6900 Ks/s, Const. 256-QAM. Korábban is ezeket a beállításokat használtam. A kereső ablakban látszik a jelszint, ezeknél a beállításoknál meg is jelenik, 98-100% között. (ha bármi paraméteret elállítok, romlik, majd megszűnik a jel). Elindítom a keresést, de nem talál sem TV, sem rádió csatornát... Kipróbáltam több frenvenciát is, újra reseteltem, kihúztam-bedugtam, de ugyanaz... Esetleg van valami ötletetek, mi lehet a probléma?

Köszi előre is!

(#14021) Kwisatzh válasza abelzoli (#14020) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ötlet? Passz... De talán mégis egy: Ha máskor unatkozol ne a boxot bacogasd...

[moderálva]

(#14023) M_AND_Ms válasza Ahab77 (#14022) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na, hála a jó égnek!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14024) leslieke válasza Ahab77 (#14022) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megnyugodtam, lesz Digin is. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14025) allfinanz válasza Ahab77 (#14022) üzenetére


allfinanz
senior tag

HD-ban, ahogy a tv2-t is? :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#14026) Flashget


Flashget
félisten

teljesen váratlanul ért a super gagyi 2 megjelenése a digin annyi digis reklám után a TV2-n...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14027) abelzoli válasza Kwisatzh (#14021) üzenetére


abelzoli
csendes tag

Hmm, vártam pár órát, még csak ki sem kapcsoltam a készüléket és már ismét működik minden. Megtalálja a csatornákat. Érdekes...

(#14028) sityupityu


sityupityu
veterán

Na kiderítettem,hogy miért tűnt el a Hal Hd (Dorog). A Viasat Nature Hd miatt. Pontosabban nem kimondottan ez az adó miatt,hanem azért,mert nálunk ez lett volna a 11-ik Hd adó,és a Dorogon lévő rendszer csak tízet bír. Tíznél több Hd adónál a köpet gyenge központjuk miatt az összes adó bekockásodik. Ezt a f@szságot! :W Kérdezem őket,hogy javítani nem akarnak ezen,mert egyébként is kevesebb digitális adót nézek mint a fővárosiak,erre ők,hogy egyenlőre nincs pénz rá. Anyátok!!! :W :W :W

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14029) klaczi válasza klaczi (#14004) üzenetére


klaczi
aktív tag

Sejtettem! megint sz@r az EPG

(#14030) sandró60 válasza klaczi (#14029) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam még reggel se volt jó.Gyakorlatilag amióta jeleztétek a hibát nem csináltak vele semmit :K

(#14031) Ahab77 válasza Flashget (#14026) üzenetére


Ahab77
tag

Elveszted az inkognitód, ha ilyeneket szólsz a FB-on hozzá. :-)

(#14032) Flashget válasza Ahab77 (#14031) üzenetére


Flashget
félisten

Miből gondolod, hogy az valós név? :)

csak ne kezdjék el a népet hűlyíteni milyen nagyszerű, hogy digin is lehet gagyitv2...kaptak annyi reklám időt TV2-n egész évben, hogy kötelező volt berakniuk. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14033) HIJ


HIJ
őstag

Srácok!
Szerintetek az mitől lehet hogy adott két LG LCD, egy 32ld450 és egy 32cs460, illetve egy digitális szolgáltatás (TARR). Adott helyen a cs460 -nak a jelerőssége/jelminősége 90/90, ugyanitt az ld450 -nek pedig 65/10? Most cseréltem kábelt, mert arra gondoltam, hogy az lehet a baj, viszont most is ez a helyzet. Kíváncsiság képen próbáltam ki a két tv -t egymás helyén és a fenti eredményt kaptam. Ez nem az összes csatornánál van, hanem csak a HD -knál. Bár ez lehet hogy véletlen, hogy pont az a freki szar...

(#14034) Male válasza HIJ (#14033) üzenetére


Male
nagyúr

Nem lehet, hogy a TV-n rossz a csati? Mert ha ugyan oda dugod be, és ekkora eltérés van, ott gyanús, hogy ilyesmi lehet.
...esetleg csak koszos / oxidálódott, ilyesmi.

(#14035) Flashget


Flashget
félisten

nyílvánosan felkötném aki kitalálta, hogy story 4-en kell Videoton meccsét adni miközben tele vagyunk HD csatornákkal...nem beszélve arról vezetnek a Basel ellen 2-0-ra.

Realme GT Master Edition

(#14036) Male válasza Flashget (#14035) üzenetére


Male
nagyúr

Azt okold, aki megvette a közvetítési jogot... sajnos ez van. Egy csatorna megveszi, az adott területre kizárólagos joggal, aztán örülhetsz, ha egyáltalán leadja, mert ha nem, akkor máshol sem tudod nézni, ha nem költözöl el, mert így szerződtek. ( lásd WTA - EuroSport... amit nem közvetít, azt sem nézhetem más netes előfizetéses helyen, mert erre a területre megvette a jogokat :((( )

(#14037) g0dl válasza Male (#14036) üzenetére


g0dl
addikt

Ilyen gagyicsatornára bűn sportot tenni. Emlékszem volt mikor egy magyar érdekeltségű kézilabda bl meccset a viasat felvételről adott, mert valami bulvár konzerv műsort nem akart átrakni.

(#14038) leslieke válasza Flashget (#14035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A legszebb a képernyőre kidobott reklám. :W

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14039) HIJ válasza Male (#14034) üzenetére


HIJ
őstag

És ilyenkor mi van? Kontaktspray?

Az esetleg nem lehet hogy az egyik tvnek erősebb a dvbc tunere? Vagy ilyen nincs?

[ Szerkesztve ]

(#14040) Flashget válasza Male (#14036) üzenetére


Flashget
félisten

nekem az a bajom, hogy egy full szar csatornán közvetítenek 2012-ben nemzetközi kupa meccset fociban, hogy 16:9-ben samsung tv-n nyújtanom kell a tévét ne összenyomott alakok rohangáljanak, miközben van M1-M2,Duna is HD-ben ahol mehetne.

Realme GT Master Edition

(#14041) bimmermann válasza HIJ (#14039) üzenetére


bimmermann
csendes tag

A kontakt hibát nagyon egyszer le tudod tesztelni.
Egyrészt ha a koax dugó szorosan illeszkedik TV-be akkor nem valószinű.
Mozgasd meg óvatosan bedugott állapotban a ko-dut és közben figyeld a jelszintet,hogy változik-e.

(#14042) BUMBI07


BUMBI07
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Napokban költöznénk Egerbe és digi kábelre szeretnék előfizetni (leginkább az angol foci miatt)
régebben volt már digikábel itt a mostani lakóhelyünkön, és akkor az lcd tv-vel szabadon nézhető volt a digitális adás!
Most is ez a helyzet?Mert a honlapon azt írja hogy jelezni kell ha nem stb-n hanem saját készüléken akarok digitális adást nézni!

(#14043) rocket válasza Ahab77 (#14022) üzenetére


rocket
nagyúr

Szuper, 5 es fel millio embernek lesz lehetosege majd november 2-an a csucsszuper premier filmeket nezni HD-ben a Supertv2-on, mint a Nicsak kibeszel, meg a Tavkapcs :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14044) batagy válasza BUMBI07 (#14042) üzenetére


batagy
őstag

Nem kell semmit előre jelezni nekik, minden fogható az LCD TV-n is, ha a TV-d tudja a DVB-C MPEG2 és MPEG4 szabványt, márpedig tudja, mert azt írtad már néztétek.

A "Ha valaki saját készülékkel szeretné fogni a digitális műsorokat, akkor azt kérjük jelezze." csak bullshit, nincs értelme. :) A digitális csatornákhoz nem kell külön kérés, a kódolt csatornákra (HBO és társai) pedig úgyis külön boxot adnak.

[ Szerkesztve ]

(#14045) Male válasza g0dl (#14037) üzenetére


Male
nagyúr

...én teniszmeccsekről maradtam így le sorozatban... volt UPC Digital Gold a kábelen + Eurosport Player előfizetés a neten... mégsem nézhettem. Fizettem volna a másik netes tenisz közvetítőnek, csak ők meg közölték, hogy bocs, de az EuroSport megvette a jogokat Európára, így itt nem nézhetem, hiába fizetek... ugyan az EuroSport nem adta le, de megvette...

HIJ: Lehet, hogy érzékenyebb a másik tunere, de ennyivel nem hinném.

Flashget: Ez van... örülj neki, hogy legalább nézheted... lásd a hsz-em elején lévő példa.

(#14046) ronson válasza Male (#14045) üzenetére


ronson
őstag

A Eurosport Player-en van HD stream? Mert akkor előfizetek rá.

(#14047) Mrtn


Mrtn
csendes tag

Digi csatornakínálat november 1-től...
https://www.youtube.com/watch?v=5ROyoiXWHQA

(#14048) Bogyi007 válasza Mrtn (#14047) üzenetére


Bogyi007
veterán

Köszi, röhögni fogtok de ezt a reklámot így egyben már kerestem. :DD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#14049) Male válasza ronson (#14046) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudom... amikor fizettem, akkor nem volt, de azóta eltelt két év.

(#14050) rocket válasza Mrtn (#14047) üzenetére


rocket
nagyúr

Kedvencem a "zimanko, zimanko, zimanko" :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.