Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) Patrik1995


Patrik1995
csendes újonc

Szerintetek mi lesz az Eurosport-tal és Eurosport 2-vel? Lesz januártól vagy sem? Ettől is függ, hogy maradunk-e a Diginél. (A Spílert a Telenor Mytv-vel megoldjuk.) (A másik alternatíva a Telekom IPTV.)

[ Szerkesztve ]

(#42602) Boond válasza jaroslav (#42596) üzenetére


Boond
addikt

"Ha arra gondolsz, hogy jobb lenne, ha teljes lenne a lefedettség, akkor természetesen igazad van. Jobb lenne persze, de most lehet, hogy ez lesz. Szabadon lehet választani, hogy ez megfelel valakinek, vagy marad a "3 nagy" valamelyikénél, és fizeti tovább az egész Európában legdrágább ár-érték arányú szolgáltatást."

Maradjunk ennél a konstrukciónál, lehet a 3 nagy drágább

Azért 19 ft nem olyan rossz, főleg 51-hez képest nem

A 9 forint sem, még ha esetleg havi korlátja is van (pl havonta kell újítani/költeni) - igaz előnyösebb akkor már a voda.

A t-nél meg van a magenta csomag, ami bővelkedik előnyökben, igaz drágább, + talán minden szolgáltatás kell hozzá, nem tudom. + az nem kártyás, De ott nem tudok a másik két szolgáltatóhoz hasonló lehetőségről.
Max erről, de ez más kategória. (ill hálózaton belül vannak előnyök gondolom, főleg, sima kártyás, vagy egyéb esetén)

Ergo, ha a digi olcsóbb is lesz, de csak kis lefedettséggel, akkor az nem hinném, hogy alapjaiban változtatná meg a piacot.

Ha mások lesznek a feltételek, pl lefedettségek, akkor talán picit módosul a dolog. Valóban annyi az előnye a diginek, a tesco, és a kék mobillal szemben, hogy ismert, és van kiterjedt ügyfél köre. Aztán, hogy ez mire lesz elég, ha a szolgáltatást nem tudják "oda tenni", az majd kiderül.

"tegyük hozzá, hogy csak az országos lefedettséget biztosító frekvencia használati jogok "
Hát figyelj, senki sem kényszeríti őket, hogy belépjenek a piacra, szerintem :D

" és nagyon kevesen vannak akik egyáltalán gondolkodhatnak ilyen projektekben."

Picit feleslegesnek is érzem. Apropó UPC mobil nincs, mintha lenne olyasmi is... vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#42603) Boond válasza jaroslav (#42597) üzenetére


Boond
addikt

Az meg lehet, de engem nem érint :)

Vodánál volt Max M vagy mi egy hónapig, de rájöttem, nem az való nekem, aztán lett perc+ az annyival volt jobb, hogy nem volt kötelezően lezárva a "kassza" 30 nap után. Az igazi, az viszont az tuti, valóban, olcsóbb még a percnál is, és 1 év a felhasználhatósági idő. Nekem ez így megfelel, lehetne olcsóbb persze mindig. De ez már elég jó ajánlat :)

Lehet a digi olcsóbb lenne, ha lesz, ezt sem tudni, de hogy kell neki kis idő, míg kinövik a "gyermek betegségeiket", az is elképzelhető. (aztán meglátjuk).

Amúgy, ha már hálózat kiépítés, miért a többi szolgáltatónak nem került ennyibe, gondolod?

(#42604) dh66e válasza Patrik1995 (#42601) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem maradnak az eurosportok a digin. Majd meglátjuk.

(#42605) jaroslav válasza Boond (#42600) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Miért kellene több számot felhívni?
Átirányítja a hívást arra az időre...

Egyébként rengeteg olyan helyzet van az életben, mikor mindentől függetlenül nem lehet elérni órákig az embert telefonon, akkor sem, ha hálózaton belül van. Én sem vagyok elérhető órákig ha előadást tartok, ha ledőlök pihenni 2 előadásom között, ha értekezleten vagyok, ha focizunk vagy fallabdázunk a kollégákkal, haverokkal...
És működik az élet...

De, nem akarok senkit meggyőzni semmiről.
Ha valaki meg akarja keresni egy adott dologban, hogy miért rossz, akkor biztosan meg tudja találni, és én nem is akarok senkit zavarni abban, hogy keseregjen, hogy egy adott dolog, vagy akár maga az élet milyen rossz...

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42606) jaroslav válasza Patrik1995 (#42601) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Szerintem marad az Eurosport 1-2, és Spíler nem lesz.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42607) Boond


Boond
addikt

Digi 4000 mínusz igaz nem kábel.

https://dtvnews.hu/hirek/2016-szeptemberi-dth-elofizetoi-szamok

(#42608) Boond


Boond
addikt

Ha nincs hálózat akkor is áttudja? + az megint macera állandóan állítgatni :D 2016-ban a felhasználók igényei, ha jól sejtem, ezt nem tolerálnák szintén.

"Én sem vagyok elérhető órákig "

Ez igaz. De nem feltétlenül jó, ha saját magunkból indulunk ki.

Amúgy ez nem kesergés, csupán elgondoltam, mi lenne ha. Ha már annyira város :D

[ Szerkesztve ]

(#42609) Attila 1 válasza Boond (#42607) üzenetére


Attila 1
tag

Kábeles előfizetői számok nincsenek.Nem lehet tudni hányat jöttek át DIGI kábelre.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#42610) sityupityu


sityupityu
veterán

Néha benézek ebbe a topicba is hátha van valami, a digikábellel kapcsolatos téma is de úgy látom, hogy nemigen. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42611) nfsu17 válasza sityupityu (#42610) üzenetére


nfsu17
veterán

én sem értem a tévének mi köze a még el sem indult mobilszolgáltatáshoz, de szerintem nem sok, ellenben a telefonos részlegben pöttyett talán több értelme lenne diskurálni.

(#42612) g0dl válasza Boond (#42607) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem ezeket a számokat elírták, mert nem túl valószínű, hogy a telekom, meg a digi pont ugyanannyi előfizetővel rendelkezik, mikor 300,000-es nagyságrendről beszélünk.

Egyébként ez a beindult kábelezési folyamatnak is lehet a következménye.

(#42613) Flashget válasza sityupityu (#42610) üzenetére


Flashget
félisten

a kémügynök szét offolja. ;]

Realme GT Master Edition

(#42614) trec12 válasza nfsu17 (#42611) üzenetére


trec12
addikt

A mobil több Digis fórumban felbukkant már. Kifejezett Digi Mobilos fórum nincsen, amit ajánlasz az a vezetékes telefon.

Szerintem egyik sem konkrétan Digi Mobil (talán az alsó de a legújabb infók sem abban mennek):
DIGI Net Mobil és MobilNET
[Re:] Itt a sokadik negyedik mobilszolgáltató: a DIGI

[ Szerkesztve ]

(#42615) Flashget válasza trec12 (#42614) üzenetére


Flashget
félisten

Kimondott Digi mobillal foglalkozó topic nincs nem is lehetett hiszen a szolgáltatás még nem létezik.
Ami Digi Mobil topic van az a Telenor szolgáltatása valójában.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42616) trec12 válasza Flashget (#42615) üzenetére


trec12
addikt

Hát kb. épp ezt írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#42617) Bogyi007 válasza Flashget (#42613) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez gondolom nem nekem szólt. :DDD :DD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42618) Boond


Boond
addikt

http://sciamus.eu/hu/blog/hogy-is-van-ez-magyar-mobil-telekommunikacios-piac

http://magyaridok.hu/gazdasag/vodafone-721357/

Közben látom wikipedia szerint a digi mobilnet az telenor hálózatán működik.

(#42619) Boond válasza Attila 1 (#42609) üzenetére


Boond
addikt

Pedig tegnap találtam hasonló cikket is, ott 800 valahány ezer műholdas, több milliós iptv és kábel előfizetőt írnak.

(#42620) Flashget


Flashget
félisten

már csak ez hiányzott...További 6 csatornát indít a TV2 hamarosan

lassan tényleg eljutnak oda, hogy 20db csatorna lesz Vajnáé és azt kompletten adják el "Best Of TV2 csomag"-ként a szolgáltatóknak, cserébe ők meg kihajigálnak mindent...ha öklént nem majd egy éjszaka hoznak olyan törvényt, hogy kénytelen legyen. ;]

Realme GT Master Edition

(#42621) Flashget válasza Boond (#42618) üzenetére


Flashget
félisten

Jó lenne már tényleg ha leszállnál a tányéros tv-ről mert ez a topic a kábeltv-é.

Realme GT Master Edition

(#42622) trec12 válasza Flashget (#42620) üzenetére


trec12
addikt

:Y :O

[ Szerkesztve ]

(#42623) Boond válasza Flashget (#42621) üzenetére


Boond
addikt

Alapvetően nem arról szólt a cikk de nekem aztán 8.

Ha zavar felőlem törölheted is.

- egyébként sem én kezdtem el a mobilozást...

[ Szerkesztve ]

(#42624) bopeti98 válasza Flashget (#42620) üzenetére


bopeti98
őstag

A szolgáltatóknak ebben az egy dologban össze kéne fogniuk, és az összes TV2 Csoporthoz köthető csatornát ki kéne hajítaniuk. Talán ettől megjönne az eszük.

(#42625) szabogabor10 válasza bopeti98 (#42624) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez lenne a jó megoldás. Sőt, csak ez lenne a jó megoldás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#42626) Kronk


Kronk
őstag

Erre valaki? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#42627) br.rak válasza Kronk (#42626) üzenetére


br.rak
őstag

Mivel ennél vastagabb kábel nem fér el elmondásod szerint, nincs más hátra ,mint előre....

(#42628) jaroslav válasza bopeti98 (#42624) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Szerintem a szolgáltatók is verik a fejüket az asztalba :)

Főleg ahogy rendeződik át a reklám piac, és minden tolódik az internet felé...
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ennek az "ámokfutásnak" lenne értelme.
Tizenvalahány új csatorna egy teljesen telített, és ráadásul zsugorodó piacon...
Abszurd.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#42629) Amantius


Amantius
senior tag

Analóg, merevlemezes felvevőm váltanám ki egy boxra (DIGI-nél vagyok). Időzítve rögzítenék pár műsort, illetve YouTube videó lenne, néha. A felhasználást tekintve, mi a különbség a két gép között:
Amiko HD 8140 T2/C; Amiko HD8260+?
Nézem, csak nem látom. Azt értem, hogy az utóbbi "tányérhoz" is jó, de ez tenné ki az árkülönbözetet?
Az előbbinél olvastam, hogy a YouTube videó opcionális (utóbbinál ez a kiegészítés nincs), de nem részletezi, hogy ez mit is takar. Segítene valaki a döntésben?

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#42630) PacalPöri


PacalPöri
csendes újonc

Üdv Urak!

végre ezt a napot is megértem, hogy hozzánk is eljutott a DIGI és már jó ideje szeretnék a UPC-től lepattani de előtte azért szeretnék tanácsot kérni.

Jelenleg 120-as fiberpower netem van, amit nem igazán használok ki, de ahogy látom a DIGI-nél a 100-as a legkisebb szóval nagyjából ugyan ott lennék.

Az világos, hogy a Diginet 100 pro-nál magasabb a garantált sávszélesség, viszont amiről sehol nem találtam hogy a ping/latency milyen úgy általában vagy akár az egyes csomagokban. Szabadidőmben szívesen játszok netes játékokat (Diablo, World of Tanks) és jó lenne tudnom, hogy van-e ezzel kapcsolatban valamilyen negatív tapasztalatotok a Diginél.

UPC-nél mostanában gyakran szívok ezzel, bár azt nem tudom határozottan kijelenteni, hogy a szolgáltató hibája-e de ma pl minden játszhatatlan volt.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#42631) Zsocy155 válasza PacalPöri (#42630) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem 500/200-as Diginetem van a ping 1-3 ms szokott lenni.

(#42632) Kronk válasza br.rak (#42627) üzenetére


Kronk
őstag

De nem lesz kevés hozzá? Az eladó azt mondta, hogy esélytelen, hogy ilyen hosszban jól működjön :(

http://totesz.myminicity.com/

(#42633) br.rak válasza Kronk (#42632) üzenetére


br.rak
őstag

A kérdés úgy szólt, hogy vagy a linkelt kábel, vagy semmi.
Ha esetleg mégis megoldható, hogy rendes RG6 3x árnyékolt kábelt húzzanak be, akkor nyilván olyan kell.

Amit még tudni kellene, hogy lakáson belül tovább akarod-e osztani és ha igen mennyi eszközre?

(#42634) Kronk válasza br.rak (#42633) üzenetére


Kronk
őstag

Ha ez a kábel mégsem lenne jó, akkor kénytelen vagyok falon kívül vinni.
Nem, az ont-nél lenne egy oszás, és ez a kábel nem lenne többet osztva, közvetlenül a tv-be menne.

http://totesz.myminicity.com/

(#42635) br.rak válasza Kronk (#42634) üzenetére


br.rak
őstag

Nem kötekedésként, de megveszed a linkelt kábelből annyit, amennyi kell és ha bejön, akkor örülsz, ha nem, akkor ott a B terv. Vagy maga a kábelcsatornába történő elhelyezés is nagyon macerás?
Mert én sem gondolom úgy, hogy sok esély lenne a sikerre. ( erősítőt pedig még nem használtam soha sem DVB-C -n)

(#42636) tupijani válasza Kronk (#42634) üzenetére


tupijani
tag

Saját tapasztalat: 10m hosszú ház ONT-től a padláson át másik szobába kb. 13m hosszan (falon fel és falon le), a padláson pár méter ráhagyással (kb.4m) a másik tv-n nem érzékelhető komolyabb jelcsökkenés (a padláson a T-s kábel miatt még van egy kötés, ami 3/1-es egy tető antenna miatt). A szerelő az ONT után tett egy osztót (1/2-es) és ennyi. Szerintem a kábel teljes hossza több, mint 15m. Emlékeim szerint 25m/tekercsben vettem vagy 10 éve :)

[ Szerkesztve ]

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#42637) Flashget válasza Amantius (#42629) üzenetére


Flashget
félisten

mi a különbség a két gép között:
Amiko HD 8140 T2/C; Amiko HD8260+?
Nézem, csak nem látom. Azt értem, hogy az utóbbi "tányérhoz" is jó, de ez tenné ki az árkülönbözetet?

miért szerinted a többet adják ugyan annyiért? a tunnert meg kell fizetni. :)
yt app már mindenben van amit netre lehet kötni, ennyire fontos lenne egy asztali stb-nál számodta? Alma C2200-ban is van, de csak gyári szoftvernél működött asszem. BD lejátszóhoz is van de sosem használom. Erre ott van a mobilom, tab, tv is amik mind tudják, ha szükségem lenne rá.
magadnak kell tudnod, hogy a jövőt illetően lesz tányéros vételed vagy sem.

Realme GT Master Edition

(#42638) leslieke válasza PacalPöri (#42630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Diablo online nem akadozik a 100-as neten.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42639) Amantius válasza Flashget (#42637) üzenetére


Amantius
senior tag

Nem lesz. Ha tényleg csak csak ennyi, akkor egyértelmű. Köszönöm!

Nagy gáz, kis szerencse!

(#42640) trec12 válasza PacalPöri (#42630) üzenetére


trec12
addikt

A Digi NET-ről itt találod a fórumot: DIGI LAN (PPPoE)

(#42641) zichie válasza Amantius (#42629) üzenetére


zichie
senior tag

Az opcionális youtube azt jelenti, hogy a gyári firmware-ben nincs benne, de az alternatív firmware-ekben igen, ami egy ideig működik is. Ha már nem megy, akkor jön egy újabb verziójú firmware, amiben újra megy. A gond akkor van, amikor eltelik egy-két év és már nem készül újabb firmware. Ilyen sorsra jutott az Alma C2200-as is, ami egyébként egy jól használható cucc, bár a yt és a yp már nem működik rajta.
Az alternatív firmware-ek egyéb más dolgokat is tartalmaznak, amit a gyári nem.

[ Szerkesztve ]

(#42642) Flashget válasza zichie (#42641) üzenetére


Flashget
félisten

gyárival ment a yt app nálam, aztán megkapta a custom fw-t és soha többet nem.
mondjuk senki nem a yt app miatt vette az almat. ;)

Realme GT Master Edition

(#42643) Tróger Frank válasza Flashget (#42642) üzenetére


Tróger Frank
csendes tag

Alma c2200 valóban jó találmány. a youtubera meg ezek a készülékek nem feltétlenül jók.
mire bepötyögte az ember a dolgokat, már a dal sem érdekelte igazán.
viszont már nem kapható sajnos. korábban feltettem a kérdést, pont ez miatt, hogy hasonló, okosított készüléket tudnátok-e javasolni? amivel mindent fogok? :-)

TF - több liter Jack Daniels whiskey, borok

(#42644) Flashget válasza Tróger Frank (#42643) üzenetére


Flashget
félisten

keress rá valaki korábban írt az egyik amiko esetében custom fw-t. nem tudom az tud ilyet vagy sem amit keresel.

Realme GT Master Edition

(#42645) zichie válasza Flashget (#42642) üzenetére


zichie
senior tag

Én jóval korábban vettem az Almát, mint te. A gyárilag rajta lévő firmware-en nem volt rajta a youtube.

(#42646) sandró60 válasza Tróger Frank (#42643) üzenetére


sandró60
addikt

Egy ilyen nem "játszik" :F
Lehet,hogy elnéztem :B

[ Szerkesztve ]

(#42647) zichie válasza Tróger Frank (#42643) üzenetére


zichie
senior tag

Custom firmware minden Amikora van. Nekem Amiko Mini HD Combo van, erre többféle custom firmware van: Lavatronics, Deklote... stb.

(#42648) Kronk válasza tupijani (#42636) üzenetére


Kronk
őstag

Ezzel a 4.2 milliméteres kábellel?
Milyenek a jelszintek, jelerőséggek?

http://totesz.myminicity.com/

(#42649) Boond válasza bopeti98 (#42624) üzenetére


Boond
addikt

Amúgy most portfólió építés ide vagy oda, de van egy olyan érzésem az rtl-nél nem volt "felháborodás", amikor ezt tette, meglehet nem 1 évről a másikra... De az rtl-nek is minimum van vagy 10 csatornája, ha nem több.

A jövőbeli csatornákról még nem tudni semmit, de nem kizárt, hogy meglévők átalakítása is benne van.
Amúgy ha értelmes csatornát indítanak akkor engem nem zavar, elfér. (amúgy sincs minden csatorna, minden szolgáltatónál, ami létezik.)

(#42650) Flashget válasza zichie (#42645) üzenetére


Flashget
félisten

Na látod ez az. Én később vettem későbbi fw-vel ami tudta. Meg a legutolsót is felraktam rá 2 éve de utána a custom fw átírta annyira, hogy hiába raktam vissza a gyárit már nem ment többé.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.