Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) yogibear válasza Flashget (#42815) üzenetére


yogibear
addikt

csak óvatosan ezzel attól függően mik az igények.

Amiket ír róla, azok amúgy jogosak.

KB 3 mp-ig a fél képernyőt MINDIG elfoglalja az OSD, na ez már gáz. - meg kell nyomni az exit gombot és eltűnik az OSD izibe'.

Logikátlan elhelyezés, vakon (sötétben) kezelhetetlen ez is. - tényleg logikátlan, de szokni kell a vakon nyomkodást, akár minden más távirkánál, a tv-ét is megszoktam, amely gombok kellenek sötétben is, azokat fejből tudom. A gond inkább az, hogy nincs rajta egy jelölt gomb, amihez vakon, sötétben igazodni lehet, mint pl a tv-mén középen az 5-ös számgombén van egy bütyök.
Emellett elég gyenge hatásfokú, a tv-é még visszaverődve is működik, ennél egyenesen a készülékre kell irányítani.

A channel up/down gombok kb feleslegesek, mivel a fel/le nyíl gombokkal ugyanúgy lépteti a kanálisokat...

Ami még probléma, hogy a kikapcsolása kb provizórikus, legalábbis nálam.
Két kikapcsolási mód lehetséges benne.
Az egyik a sleep mód, ahol egy órás lépésekben állítható 1-12 óra között, a másik a ki/be kapcsolás, ahol konkrét időpontra lehet mindkét eseményt beállítani.
Ha mondjuk éjszakai (hajnali) felvételt készítek, és akár a sleepet, akár a kikapcsolást állítom be a felvétel utánra, elég szabadosan kezeli a dolgot, vagyis sok esetben nem kapcsol ki standby-ba a beállított időkor., ha a kikapcsolás (értelemszerűen) másnap hajnalra esik...
A felvételeket hibátlanul megcsinálja, csak bekapcsolva marad...

A felvételt alapból EPG-ből kell beprogramozni, de a kezdési és leállási idő szabadon változtatható.
Ami gond, hogy ha a felveendő műsor pontban éjfélkor kezd, azaz 00:00-kor, azt már ugye másnapi dátummal veszi, és ha a felvétel kezdési idejét a kanális esetleges korábbi kezdése miatt visszább állítjuk (én 10-10 perc ráhagyást szoktam rátenni jellemzően), nem viszi vissza magával a dátumot az előző napra, azt manuálisan kell visszaállítani...
Vagyis, ha mondjuk 11.28 00:00-ról visszaállítom a kezdetet 23:50-re, akkor a dátum marad 11:28-on és nem lép vissza 11:27-re... ezt manuálisan kell megcsinálni különben ugrik a felvétel.

Szintén hiba hogy ha valaki beállít saját kanális sorrendet, azt nem lehet lockolni, így ha véletlenül belép a menübe és rányom pl. az LNC-re és bekapcsolja azonnal visszarendeződik a kanális sorrend.

Ami még szintén hiányosság, hogy minden időpontot a számgombokkal lehet csak módosítani és nem lehet a nyíl gombokkal léptetni előre-hátra a számokat, ami a módosításokat nagyban gyorsítaná...
Erre pl. pont megfelelőek lennének a felesleges channel up/down gombok...

A maximum 500Gb-os hdd kezelése viszont nem a külső hdd mérethatárára vonatkozik, hanem a partícióéra, amire felvesz...
Ismerősnek 1 terás WD-je van, amit alapból egybe particionálva értelemszerűen nem kezel, ketté particionáltattam vele és így simán fel tud venni az 500Gb alatti méretű partícióra, szóval akár több terás külsö hdd is használható, csak persze a felvételi partició mérete nem haladhatja meg az 500Gb-t...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#42852) Flashget válasza yogibear (#42851) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#42853) sityupityu válasza unravel (#42849) üzenetére


sityupityu
veterán

:DD
Én már inkább nem írtam semmit.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42854) Yoss válasza Varszegig (#42850) üzenetére


Yoss
csendes tag

Ezekkel mi a baj? :F

(#42855) tupijani válasza Yoss (#42854) üzenetére


tupijani
tag

Üdv. Mivel a szerkesztésre 5 perc áll rendelkezésedre, és felesleges a fórum szabdalása hozzászólások beszúrásával, viszont a Te két hozzászólásod között kevesebb, mint 5 perc telt el és közben senki nem szólt hozzá, ezért választhattad volna a szerkesztést (ami addig linkként, kapocskén meg is jelenik a hozzászólásodban). Ám ezen rágódni véleményem szerint pont ilyen felesleges és ugyanúgy "szétoffolja" a beszélgetést.

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#42856) Varszegig válasza Yoss (#42854) üzenetére


Varszegig
veterán

Hagyjuk. Segíteni szerettem volna, hogy megtanuld az itteni szabályokat, de ennyit nem ér az egész. Majd valamelyik moderátor segít.

tupijani: nem tudom, engem idegesít, amikor valaki 2 mondatonként ír egy hszt, pláne ha ugyanarra a hsz-re írja.

(#42857) sityupityu válasza Varszegig (#42856) üzenetére


sityupityu
veterán

Én meg abban nem vagyok biztos, hogy a kolléga csak szívat minket vagy tényleg ennyire értetlen? :F
Ehh..... :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42858) Yoss válasza sityupityu (#42857) üzenetére


Yoss
csendes tag

Kolléga nem értetlen és nem szívat senkit. Kolléga nem szokott percenként válaszolgatni saját magának, persze néha véletlenül előfordulhat, sajnálom, majd odafigyelek. Egyébként kolléga még új itt és nem szokta meg hogy mi hol van az oldalon és miként használja azokat. Viszont kolléga azt érzi, hogy itt a bennfentesek egymás felé szeretnék bizonygatni hogy milyen kreatívan tudják ekézni az új tagokat. Ez abból látszik, hogy ha tényleg az lenne a gond, hogy kolléga sorban posztolgat saját kommentjeire - nem teszi - akkor azt írták volna, hogy figyi, ez itt bosszantó/zavaró/kizárásra okot adó, stb. Kolléga nem hülye és ért a szóból és egy ilyen figyelmeztetést követően figyelne a problémák elkerülésére. És bár kolléga nem hülye, de olyan hozzászólásokból, hogy alapelv, meg figyelj a szerkesztésre, nem az jött le, amit az itteniek talán elvártak volna, hanem értetlenség, hogy most wtf? Erre persze kolléga megpróbált infót szerezni, de konkrétumot ekkor sem, vagy csak később kapott. Akkor most kolléga szívatja a többieket, vagy fordítva? Ezt majd döntse el ki-ki maga, kolléga a maga részéről lezártnak tekinti a témát. :W

(#42859) sityupityu válasza Yoss (#42858) üzenetére


sityupityu
veterán

Figyu, ha ez neked nem volt elég egyértelmű.......Itt az volt a fura, hogy még ezek után sem értetted.
De igazad van, tényleg hagyjuk ezt az off-ot. Kellemes délutánt. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42860) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Ha minden jól megy, január közepén költözünk: odébb megyünk egy kerülettel. Az új ingatlanban elvileg lehet szerződést kötni a digivel (utca, házszám szerepel a digi listájában, egyébként családi házas övezet). Az előző tulajnak valamiért UPC-s szerződése volt. A jelenlegi digis szerződésemen nincs hűség (csak kábeltv+net van előfizetve). Hogyan lenne célszerű intézni, hogy a beköltözéskor már legyen szolgáltatás, mi a legegyszerűbb módja? Az is jó, ha a jelenlegi előfizetés él tovább, de ha lehet, váltanék okos csomagra 2 év hűséggel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42861) g0dl


g0dl
addikt

További 3 évig M4-en az F1. Tehát nem kerül a hörcsögtv-re.

(#42862) Flashget válasza g0dl (#42861) üzenetére


Flashget
félisten

Ja...
de ahogy kezdték felvezetni kész ténynek vettem, hogy megy a Spílerre. :)

Realme GT Master Edition

(#42863) dh66e válasza g0dl (#42861) üzenetére


dh66e
veterán

Várható volt.

(#42864) leslieke válasza Egon (#42860) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ügyfélszolgálat segít.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42865) leslieke válasza g0dl (#42861) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na ez egy jó hír, bár sajnos ritkán tudom nézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42866) Flashget válasza dh66e (#42863) üzenetére


Flashget
félisten

nem egyáltalán nem volt várható...50-50% volt.

Realme GT Master Edition

(#42867) Bogyi007 válasza Flashget (#42866) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szerintem van ennek köze ahhoz hogy az M4 nem fizetős míg a Spíler az...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#42868) sityupityu válasza Bogyi007 (#42867) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem baj, jól van ez így. Még az eurosportokra vagyok kíváncsi, hogy mi lesz. Remélem maradnak a helyükön és akkor én is maradok a dig-nél. A moto gp-re meg majd keresek valami megoldást, bár igen fájó számomra, hogy nem tudom rendes minőségben élőben nézni majd.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42869) levin70


levin70
tag

Hivatalos,hogy az M4 marad a Forma 1:http://www.mediaklikk.hu/video/tovabbi-harom-evig-az-m4-sporton-a-forma-1/#

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#42870) Flashget válasza levin70 (#42869) üzenetére


Flashget
félisten

write-only?

Realme GT Master Edition

(#42871) Flashget válasza Bogyi007 (#42867) üzenetére


Flashget
félisten

egy kitétel van jog megszerzésnél az adott országban hány %-ban fogható az adott csatorna. ennek megfelel már a Spíler minden platformon elérhető.
nem tudjuk mi van a háttérben okként...de ahogy felvezették azt hittem game over. :)
a Spílert úgy harangozták be, hogy rágyúr a PL és F1 jogokra. Egyiket simán megszerezte aztán a Motogp-t is (ami már szerintem nyűg volt a Diginek évek óta és itt a románra gondolok)
viszont így, hogy marad a közmédiánál elképzelhető, hogy a Digi még sem rakja be a Spílert...

Realme GT Master Edition

(#42872) Patrik1995 válasza sityupityu (#42868) üzenetére


Patrik1995
csendes újonc

Csak nehogy aztán se Spíler, se Eurosport ne legyen.....

(#42873) Flashget válasza Patrik1995 (#42872) üzenetére


Flashget
félisten

az a lehető legrosszabb forgatókönyv kidobni egy sportcsatornát a helyére egy retek klubbos csatornát berakni. :)
1 hét és kiderül.

Realme GT Master Edition

(#42874) sityupityu válasza Patrik1995 (#42872) üzenetére


sityupityu
veterán

Arra az esetre meg van a tervem, még hogy ha drága is lesz az. De remélem nem ez lesz.

Flashget Mire gondolsz, hogy nyűg volt a moto gp?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42875) Flashget válasza sityupityu (#42874) üzenetére


Flashget
félisten

anyagilag veszteséges..

Realme GT Master Edition

(#42876) sityupityu válasza Flashget (#42875) üzenetére


sityupityu
veterán

De vajon miért? Mondjuk én az üzleti részébe nem láthatok bele, de kis túlzással legalább annyian nézik mint az F1-et. Persze tudom, hogy rengeteg dolog miatt lehet valami veszteséges.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42877) Flashget válasza sityupityu (#42876) üzenetére


Flashget
félisten

Mert a DS nem olyan mint a Sport tv pl. nem reklámok tartják el, hanem elvileg a minél több háztartás. Mivel jól tudjuk nálunk a két másik nagy szolgáltatónál nem volt jelen, ebből következően kidobott pénz volt. De nem csak ez a PL is mert akkora számí új ügyfelet sem tudott átcsábítani mint remélték. meg valljuk be ismerve a bekötések ütemét nem is tudtak volna hirtelen 50.000 előfizetőt bekötni, ha csak a DS miatt jöttek volna.
Így aztán ez csak veszteséges lehetett...mivel minden lényeges jogot elbuktak az sem lenne meglepő ha Teszári egy tollvonással megszüntetné a DS-t, mivel ez jelenleg csak kiadást jelent neki.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42878) trec12


trec12
addikt

Face-n írta valaki, hogy Digis műholdon az RTL Spike.

[ Szerkesztve ]

(#42879) sityupityu válasza Flashget (#42877) üzenetére


sityupityu
veterán

"Így aztán ez csak veszteséges lehetett...mivel minden lényeges jogot elbuktak az sem lenne meglepő ha Teszári egy tollvonással megszüntetné a DS-t, mivel ez jelenleg csak kiadást jelent neki."

Az szomorú lenne. Pedig 3-4 évvel ezelőtt mennyire más volt még a helyzet......

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42880) dh66e válasza Flashget (#42866) üzenetére


dh66e
veterán

Igazad van rosszul fogalmaztam, biztos volt. ;]
(Ne kérdezd honnan tudom,még priviben sem.)

[ Szerkesztve ]

(#42881) leslieke válasza Flashget (#42873) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Új ASZF?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42882) Flashget válasza leslieke (#42881) üzenetére


Flashget
félisten

igen

Realme GT Master Edition

(#42883) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok!

Vettünk új tv-t, és ha autóhangolást nyomok és bejelölöm hogy teljes hangolás, akkor sok csatorna nincs meg,ami eddig ott volt a régi tv-n. Emlékszem,hogy amikor bekötötték a digit, akkor a szerelő srác beírta kézzel a frekvenciákat, és pármásodperc alatt végig is ment a keresés. Valaki esetleg tudja,hogy milyen értékeket kell megadni? Nem tudom mennyire érthető amit mondok.

Ha számít valamit akkor Szegedről van szó.

Köszönöm. :R

iPhone 13 Midnight Black

(#42884) Pr3ciSioN válasza miroon (#42883) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Szerintem ez lesz a segítségedre :)

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#42885) juhi56 válasza miroon (#42883) üzenetére


juhi56
tag

Milyen tv-t vettél? Máshogy kell a Samsungot és máshogy kell az lg-t.

(#42886) Yoss


Yoss
csendes tag

Azzal kapcsolatban tud valaki segíteni, hogy ha elosztom a bejövő kábeltv jelet 3 felé és az egyik osztásra teszek még egy elosztót, akkor hogy oszlik el a végpontokon jelszint? Gondolom a tv felé menő kábeleken különböző jelszintek lesznek, nem egyenlően oszlik el a jel, de hogy lehetne ezt kalkulálni, van erre valami képlet, ilyesmi?

(#42887) nfsu17 válasza miroon (#42883) üzenetére


nfsu17
veterán

én hálózati keresést nyomnék a helyedben.
nekünk samu és lg tv is tud ilyet és gond nélkül lekeresik az összes csatornát.
igen, a lenti feles frekiket is.

Yoss

nekem is majdnem így van.

ONT után pár méter után egy kettes osztó, majd úgy kb 5-6m múlva újra kettes osztó.
a legtávolabbi tv-nél (szerintem bőven 10+ méterre van, még 20 is lehet) sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#42888) miroon válasza juhi56 (#42885) üzenetére


miroon
aktív tag

LG tv és lg is volt a régi is.

(#42887) nfsu17

Próbáltam, nem talál úgy se...először azt hittem a tv a rossz, vissza a régi tv, rányomtam azon is, és ott se találta már meg. :(

iPhone 13 Midnight Black

(#42889) nfsu17 válasza miroon (#42888) üzenetére


nfsu17
veterán

akkor próbáld meg manual, hogy van-e egyáltalán jel.
121500 khz (121,5 Mhz)
symbol rate 6000

(#42890) Yoss válasza nfsu17 (#42887) üzenetére


Yoss
csendes tag

Köszi a választ, de nekem egy kissé bonyolultabb, vagy problémásabb. A helyzet most úgy néz ki, hogy a Digi routerből kijön a koax, az bemegy egy jelerősítőbe, az meg 3 felé van osztva és annak az egyik lába lesz még négy felé. Az oké, hogy itt erősítő kell, van is mint előbb írtam, de azt gondolom, hogy az erősítő talán nem a legjobb helyen van az osztások között. Viszont ahhoz, hogy meghatározzam az optimális helyét, jó lenne tudni, hogy ilyen osztásnál, hogy alakulnak a veszteségek? Ezért tettem fel az előbbi kérdést. Nem vagyok teljesen hülye a témához, videórendszerekkel foglalkozom - bár leginkább IP alapú rendszerekkel - de kábeltévével nincs tapasztalatom.

(#42891) FNZ


FNZ
őstag

hali!

van egy analóg tv-m és ahhoz vennék set top boxot dvb-c-t digi adás nézéséhez és felvételéhez.
mesefilmeket is vennék fel mesecsatornáról, ezért epg-s pvr-es készülék kellene.

vannak tapasztalatok, hogy milyen márka/típus az ajánlott a digi adásaihoz?
alcor hdc-3500 / ab; cryptobox 650hdc; amiko 8270, amiko impulse t2/c, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42892) Boond válasza FNZ (#42891) üzenetére


Boond
addikt

Kezdetnek felejtsd el az epg-t csak arra nem lehet alapozni, olyan kell ahol manuálisan is betudod állítani.

cryptobox 650hdc - esetén egy szoftver frissítés ajánlott kezdésnek. Amúgy nekem tetszik, nem rossz, bár még nem volt időm felvételekkel foglalkozni, de a alkalmazást már próbálgattam, telefonhoz :) És az adásokat is szépen behozta,mikor pontos adatokat adtam meg.

amiko impulse t2/c, ha lejátszani is szeretnél esetleg a boxról a későbbiekben, akkro felhívnám a figyelmed, hogy a mostani rlseknél, nekem nem játssza le a hangot, vélhetőleg az acc-vel van vaja, a kép megy a hang nincs. Mpeg/xvid/avi viszont megy rajta rendesen. Nem rossz cucc, bár szerényebb a tudása, mint a másik említett boxnak. Felvétel szintén nincs kipróbálva. - a wifi kliensre sem volt még időm, abban viszont elvileg ez tud többet pl youtube.

Itt viszont elsőre teljesen pontos adatok nélkül is sikerült behozni az összes adást, jól muzsikál a régi tv-n.

(#42893) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok. Most cseréltünk tv-t. a Digi a szolgáltatónk. A probléma az, hogy néhány csatornát (leginkább) hd adásokat felvett a csatorna listába, és azt is kiírja hogy éppen milyen műsor megy rajta, viszont a kép nem jelenik meg. Kiírja hogy : Nincs jel

Lg 55UB830v a tv típusa.

(#42894) Flashget válasza sziku69 (#42893) üzenetére


Flashget
félisten

amikor hangoltad beállítottad szolgáltatónak a Digit?
mert inkább hagyd ezt egyében és lehet az is megérne egy próbát, hogy nem Magyarországot állítod be területnek hanem svéd,finn,bémet stb.
feltételezve, hogy a kábelezés, csatlakozók, elosztó rendbe van, mert ezeket már átnézted.

Realme GT Master Edition

(#42895) sziku69 válasza Flashget (#42894) üzenetére


sziku69
senior tag

Pár hd adás, pl. sport csatornák bejönnek. Még megpróbálkozok esetleg más területi beállítással. A digi-t nem tudom választani, csak az "egyéb" szolgáltatókat. Asszem csak UPC van a listán.
Még a kábelt nem néztem át. Sajnos egy picit alulméreteztem a hosszát, mert a kisebb tvhez mértem ami előtte volt. Fix helyen jön ki a falból, és épp hogy odaér.
Ahogy írtam ( a csatorna adatok, műsor, műsor idősáv), mindent mutat, de kiírja hogy nincs jel.

(#42896) Flashget válasza sziku69 (#42895) üzenetére


Flashget
félisten

LG-t ilyen szempontból nem ismerem, de a samsungnál is az F (2013) széria óta van Digi is benne.

Realme GT Master Edition

(#42897) sziku69 válasza Flashget (#42896) üzenetére


sziku69
senior tag

Ma megnézem ha végeztem a melóval. Mert tegnap késő este frissítettem a firmware-t benne. De utána nem néztem meg.

(#42898) Varszegig válasza Yoss (#42890) üzenetére


Varszegig
veterán

Azt szokták mondani, hogy az erősítő legjobb helye az első osztás előtt van, mert akkor alegtisztább jelet erősíted. Én ott hagynám, ha kevés, akkor még később tehetsz be a 2. osztás elé.

(#42899) Flashget


Flashget
félisten

HD-ra vált a Mozi+

Realme GT Master Edition

(#42900) sityupityu válasza Flashget (#42899) üzenetére


sityupityu
veterán

De ez miben érint majd minket? Lesz a digin?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.