Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) g0dl


g0dl
addikt

A tévézés sok tekintetben valóban őskövület.

-Filmet csak akkor nézek rajta, ha kapcsolgatás közben ténylegezjófilm érzés fog el. ( tehát filmet először szinte alig látok tv-ben). Bár ma már ott tartunk, hogy amíg kimegyek egy kis rágcsáért, addig simán lejön reklámmentesen az adott film fullhd-ben, akár eredeti hanggal.
-híradó necces, mindkét nagy kanális erősen részrehajló ( ez így van a sokat magasztalt nyugati csatornákkal is, a cnn most pl. permanens clinton kampányt nyom)
-sport az egyetlen, ami élőben izgalmas
-a tematikus csatornákat lassan lecserélhetjük pár youtube csatornára, vagy hasonlóra

Ezért ad a két gagyi saját gyártású, "tehetségkutató", és "reality" műsorokat, ahol saját maguk által felfuttatot celebek szolgáltatják a "tartalmat". Itt mindent ők diktálnak, ők generálják mikor ki kivel vesszen össze, az egész egy mátrix gagyi kivitelben.
Na ez utóbbi igénytelen sz@r engem a legkevésbé sem érdekel, ezeket kifejezetten károsnak, és szellemileg leépítőnek tartom, ezért sajnálok minden fillért ami ( nem csak tőlem ) ezekhez kerül .

(#41702) bopeti98 válasza M_AND_Ms (#41700) üzenetére


bopeti98
őstag

Előbb-utóbb valamivel rá kell majd venni (kényszeríteni) az embereket, hogy vagy fizessenek, vagy nézzenek reklámot. Más megoldás nincs.
Szerencsére nyugaton már sokkal jobban működik ez a fizess, és nincs reklám modell, de itt az embereknek más a mentalitásuk, főleg a magyaroknak. Amíg van alternatíva ( még ha nem is törvényes ), addig nem fognak tömegesen előfizetni. Kérdés, hogy meddig tartható ez az állapot... Viszont ahhoz hogy bármilyen előrelépés történjen, a jogvédők segítségére is szükség lenne ( pl a geoblocking-os hülyeség megszüntetése )...

(#41703) Boond válasza bopeti98 (#41702) üzenetére


Boond
addikt

Geoblocking megszüntetése nem érdekük a jogvédőknek. mivel pont a stúdió, gyártó érdekeit szolgálja.

(#41704) TRC


TRC
újonc

Holá emberek!

Egy gyors kérdésem lenne, mert már a fél világot bejártam úgymond a témában, de még nem sikerült kielégítő választ kapnom.

Van egy Amiko HD8140 T2/C-s gépezetem, erről mennek az adások is, bár néhanapján letöltök ezt-azt külső USB HDD-re, és akkor onnan nézegetek ezt-azt, valamint ha felvételt készítek akkor azt is innen játszom le.

Azon gondolkoztam, hogy meg lehetne valahogyan oldani azt, hogy ezt a külső USB HDD-t "egyszerre" lehessen használni két gépezeten? Tehát mondjuk mennek a filmek a TV-n róla, közben én a háttérben újakat másolok fel rá.

Azt tudom, hogy egyszerre csak egy hostja lehet egy USB-s meghajtónak, és ilyenkor az egyikről le kell választani, hogy a másik láthassa. Viszont talán ha mondjuk NAS-t használok, akkor működhetne a dolog. Gondolkoztam még Raspberry Pi 3-ason is, hogy azzal csinálnék egy spéci NAS-t, de nem vagyok biztos az egészben.

Van valaki, akinek van ebben tapasztalata, és netán le tudná írni, hogy milyen megoldás létezik erre (anélkül, hogy az Amiko eszközt kiiktatnánk a sorból, a család többi tagja nagyon ragaszkodik hozzá).

A választ előre is köszönöm!

(#41705) M_AND_Ms válasza bopeti98 (#41702) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én nem nagyon tudom, hogy annyira elterjedten működne bárhol is. Ahol én külföldön jártam, ott is csomagokra volt előfizetve.
Ha működne is, az 8-10 csatorna amire előfizetnél, az annyiba kerülne, mint egy átlagos csomag, hisz ugyanakkora (sőt bonyolultabb) rendszert kell fenntartani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41706) Chesterfield válasza yogibear (#41661) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:R :R

(#41707) yogibear válasza Chesterfield (#41706) üzenetére


yogibear
addikt

Nincs mit. :)
A kanálisok lekeresése előtt symbol rate-nek állítsd be a 6900-at QAM-nál pedig 256-ot, mert alapban 6000 és 64 van.
Kereséskor ne zavarjon majd, hogy a 6000 és 6750-es symbol rate-en is keres, majd rájön, hogy ott nincs semmi. De ha a QAM-ot 64-en hagyod, nem keres 256-on is automatán.
Utána minden kanálist megtalál majd.
Saját sorrendbe rendezés a füzetében le van írva, mit kell beállítani/kikapcsolni előtte a menüben.
Rendezés sajnos nem működik úgy, hogy számmal megadod a pozíciót, csak úgy, hogy a kijelölt kanálist lépteted fel/le. Így eltart egy ideig mire saját sorrendbe rakod a megtalált 127 vagy mennyit, de csak egyszer kell elvacakolni vele.
Persze van rajta azonnali felvétel gomb is, így egyből indítja arról a kanálisról a felvételt, amin éppen áll.
Külön listába rakja a tv-ket és külön a rádiókat, távirkán van hozzá váltógomb.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#41708) Multibit válasza TRC (#41704) üzenetére


Multibit
veterán

NAS-sal nyilván működik a "mennek a filmek a TV-n róla, közben én a háttérben újakat másolok fel rá". De azzal az Amikoval nem tudsz hálózatos eszközre rögzíteni. Ha felvenni is NAS-ra szeretnél, ahhoz vagy nagyon drága STB kell, vagy egy NAS-ra köthető tuner a hozzá való szoftverrel (úgy emlékszem volt már ez téma itt is).

(#41709) unravel válasza M_AND_Ms (#41705) üzenetére


unravel
őstag

mindig elfelejtik az emberek hogy hányan szólnak bele a csomagok összeállításába. műsorterjesztő , szolgáltató , reklámozó, előfizető satöbbisatöbbi.

¯\_(ツ)_/¯

(#41710) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom ki és hogy csinálja a Digi Film EPG-t illetve ki az aki a Port.hu-ra megadja a műsorokat, de teljesen más megy a csatornán mint ami ki van írva.
Most pl. a Norm az északi-nak kellene lennie, ezzel szemben a Tarzan animációs film van...
Szóval egy fizetős "prémium" csatornától nagyon nem ezt várnám el.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41711) lacy86


lacy86
addikt

Kb. 2-3 hete csinaltam egy csatorna frissitest mert osszekavart mindent
Most latom, hogy sem M1,M2,M4
Pedig megakartam nezninaz F1 rajtot 😡

Nem ertem, hogy alap csatornakat miert nem rak be a listaba ...

(#41712) Bucy


Bucy
aktív tag

Csak nekem akadozik idegesítően az M4 egész F1 alatt?

(#41713) Zsocy155 válasza Bucy (#41712) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nálam hibátlan.

(#41714) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ma 1 eves a Digi Online

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#41715) lacy86 válasza allfinanz (#41714) üzenetére


lacy86
addikt

... es meg mindig beta verzio az app.
Mukodni mukodik azert 👍

(#41716) M_AND_Ms válasza zsolt501 (#41710) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Biztos hosszabbítás volt az egyik film végén és emiatt csúszott a műsor ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41717) lacy86


lacy86
addikt

Mi a lo..arert szaggat mar megint az adas
De csak a HD 😡😡😡

(#41718) MDanny válasza lacy86 (#41717) üzenetére


MDanny
senior tag

Hol és mi?

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41719) Kija válasza lacy86 (#41717) üzenetére


Kija
aktív tag

Igen, megint sz@rakodik. Kockás az M1 HD.
Biztos az eső (ne vedd komolyan)...

(#41720) MDanny válasza Kija (#41719) üzenetére


MDanny
senior tag

Szerencsére én nem tapasztalok ilyet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41721) lacy86 válasza MDanny (#41718) üzenetére


lacy86
addikt

TV2HD, Gyor
De az RtlKlub HD is ilyen

(#41722) trec12 válasza lacy86 (#41721) üzenetére


trec12
addikt

Meg a többi.....

(#41723) MDanny válasza lacy86 (#41721) üzenetére


MDanny
senior tag

Budapest XVI. kerületben nincs gond ezekkel.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#41724) lacy86 válasza MDanny (#41723) üzenetére


lacy86
addikt

Pedig meg vihar sincs 😂

(#41725) Boond válasza lacy86 (#41711) üzenetére


Boond
addikt

Pedig összefoglalóból esemény dús verseny volt.

(#41710) zsolt501
musor.tv nekem jobban bejött mint a port. pontosabb...

(#41726) lacy86 válasza Boond (#41725) üzenetére


lacy86
addikt

Kenytelen voltam hasznalni a digi app-ot 😅

(#41727) flexxx


flexxx
tag

Sziasztok, van DIGI analóg tv-s topic is? Csak mert elég durván betorzul a hang "S" és "SZ" betűknél analógon, és fogalmam sincs mitől lehet. (Huawei ONT)

videó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41728) zazenke


zazenke
őstag

akkor ha most elvi kérdést csinálok hogy nem akarok fizetni a két szutyokert, akkor annyit tehetek hogy lemondom a tv szolgaltatast és csak net marad?

(#41729) lacy86 válasza zazenke (#41728) üzenetére


lacy86
addikt

Attol fugg mi szerepel a szerzodesben + kotber.

(#41730) Boond válasza zazenke (#41728) üzenetére


Boond
addikt

attól függ, hogy kötötted, ha egybe, lehet a netet is le kell mondani.

Másrészt más szolgáltatónál sem fogsz jobban járni ott is be van építve a díj.

(#41731) dethroner válasza zazenke (#41728) üzenetére


dethroner
veterán

Én is kidobom a tévé előfizetést ha ezek után még az eurosportok is repülnek.
Ha okos csomagos hűséged van akkor elvileg nem emelkedik az ár, amíg tart a hűség. Ha mégis emelnék, akkor erre hivatkozva jogosult leszel 2 héten belül minden következmény nélkül szerződést bontani. Ha nincs élő hűségidőd, azt csinálsz amit akarsz, azt tartasz meg amit akarsz, ez nem upc tréhóm páros, akiknél az egyik szolgáltatás feltétele hogy kérd a másikat is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41732) szabogabor10 válasza dethroner (#41731) üzenetére


szabogabor10
veterán

"ez nem upc tréhóm páros, akiknél az egyik szolgáltatás feltétele hogy kérd a másikat is."

Nekem a UPC-nél van a tv, Diginél a net+teló, de a Telekomnál is lehet csak 1 szolgáltatást rendelni. Sőt UPC net nélkül is adja a Horizon Go-t, míg a Digi nem adja net nélkül a DO-t. Ezt nem is teljesen értem. Mondjuk akinek a tv a Diginél van, annak általában a net+teló is. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41733) Bogyi007 válasza szabogabor10 (#41732) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nincs netem Diginél csak a Tv+Telefon de van DigiOnline pedig volt már applikáció frissítés is...

A net a Telekom-tól van de van hozzá alapcsomagos telefon is (nem használom) mert így olcsóbb volt mintha a netet kértem volna külön...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41734) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#41733) üzenetére


szabogabor10
veterán

Érdekes, mert a weboldaluk szerint net is kell hozzá. Ezek szerint mégse. :D

Igen, nyilván olcsóbb csomagban gondolkodni, de a lehetőség adott 1 szolgáltatást rendelni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41735) Bogyi007 válasza szabogabor10 (#41734) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az azért az igazsághoz hozzátartozik hogy a DigiOnline indulásakor még volt netem náluk s szerintem bekapcsolva maradt a szolgáltatás...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41736) szabogabor10 válasza Bogyi007 (#41735) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az könnyen lehet. Mikor én lemondtam a tv-t márciusban, azonnal megszűnt a hozzáférésem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41737) s7evcsenko válasza dethroner (#41731) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha van hűségem, de emelik az árat, arról értesítenek vajon?
Vagy mikortól indul a 2 hét?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#41738) qqcqqc válasza szabogabor10 (#41736) üzenetére


qqcqqc
őstag

A tv előfizetéshez kötik.

(#41739) dethroner válasza s7evcsenko (#41737) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt beszéld meg a szolgáltatóval, pontosabb infót kapsz mint itt a fórumon.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41740) rocket


rocket
nagyúr

Ez a 300ft eleg kevesnek tunik a tobbi szolgaltatohoz kepest, es mivel biztos nem a profitbol nyeli le egy reszet a DIGI, igy erdemes lelekben a csatorna reptetesekre felkeszulni.

Bye-bye Bundesliga :(

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41741) Boond


Boond
addikt

Hát nem tudom... nekünk a helyi kábeltv levélben 400 forintot írt.

Ahogy néztem pedig nem sok alig pár száz forint különbség van a digivel összehasonlítva. (csomagár, bár az adókat nem néztem) Van jó pár csatorna, igaz nincs sport2 hd-ban, csak sport1, és spíler sincs... még. De a hírlevél szerint amit küldtek még folyik a tárgyalás, így akár kevesebb is lehet a díj... Hát örülnék neki, ha bekerülne pár új tv2-es csatorna :) Kitudja, lehet az rtl-es is jöhet akár... Még várom a fejleményeket... :)

[ Szerkesztve ]

(#41742) s7evcsenko válasza dethroner (#41739) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Tegnap este 23h-kor jött a mail, hogy emelik 300ft-al.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#41743) Bogyi007 válasza rocket (#41740) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem lesz itt semmi Bye-bye...

Szerintem a Tv2 felé a reklámozással (is) fizettek és a 300 forint javarésze megy az RTL felé...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41744) flexxx válasza flexxx (#41727) üzenetére


flexxx
tag

Valaki tud segíteni?

(#41745) rocket válasza Bogyi007 (#41743) üzenetére


rocket
nagyúr

Majd meglatjuk, en nem lennek ilyen optimista.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41746) M_AND_Ms válasza Bogyi007 (#41743) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Digi, hogy fizet reklámozással bárkinek is? Hmmm.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41747) Bogyi007 válasza M_AND_Ms (#41746) üzenetére


Bogyi007
veterán

Gondolod a Tv2-n futó DigiSport reklamokért még a Tv2 adna pénzt? Nem hinném...
Főleg hogy kb egy hete láthatóak...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41748) rocket válasza Bogyi007 (#41747) üzenetére


rocket
nagyúr

TV2 adoin DIGI reklamok evek ota vannak, ha emiatt adtak nagyobb kedvezmenyt a DIGI-nek, akkor a sajat profitjukat csokkentik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41749) sityupityu válasza szabogabor10 (#41732) üzenetére


sityupityu
veterán

"Mondjuk akinek a tv a Diginél van, annak általában a net+teló is."

Nekem a net már rég nem náluk van, mert itt még mindig a modemes sz@rjuk van. Pedig itt mindig is a digi volt, nem átvett hálózat. Röhej. Évekig ígérgették csak aztán meguntam a dolgot.
Ha kavarás lesz a csatornákkal akkor meg a tévét is lemondom, és megyek át a nagy konkurenshez.

(#41748) rocket "TV2 adoin DIGI reklamok evek ota vannak"

Szerintem is évek óta lehet valamilyen digi reklámot látni a TV2-őn.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#41750) sityupityu


sityupityu
veterán

He he, ez tök jó. Az előbb hívott a digi. :D
Azt mondták, hogy mivel már nagyon régóta a hűséges ügyfelük vagyok ezért felajánlanának egy nagyon kedvezményes filmpakkot (HBO és társai). Illedelmesen hamar leállítottam, mondtam neki, hogy régebben már volt előfizetésem a mozicsatornákra de rájöttem, hogy nem igazán van szükségem rájuk ezért kb 1,5 hónap múlva le is mondtam. Így nem is tudtam meg, hogy mi lett volna az ajánlatuk. :)
Azt már nem akartam neki mondani, hogy ne ilyenekkel jöjjenek, hanem inkább építsék ki a normális netet nálunk is. Lehet, hogy év végén már semmilyen előfizetésem nem lesz náluk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.