Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Flashget válasza dethroner (#39999) üzenetére


Flashget
félisten

CRT tv-n nem tök mindegy, hogy valaki SD vagy HD boxot bérel?
Neki az a lényeg, hogy lássa azokat a csatornákat is ami nincs rajta analógon csak DTV-n.

DVB-C esetén mpeg2 csak SD-hez jó a HD csatikat nem látja.
DVB-S2 pedig ahhoz kell, ha valaki tányéros tv-n CI+ CAM-ot bérel a szolgáltatótól nem beltérit, mert korszerű tévéje van és látni akarja a HD csatornákat is.
Na de mihez kell a DVB-T2? :)

Realme GT Master Edition

(#40002) Flashget válasza bksgbr (#39990) üzenetére


Flashget
félisten

Rém egyszerű a történet.
Amelyik szolgáltató nem fogadja el az új szerződést ami péntektől lesz aktuális és nem fizet a két kereskedelminek, annak ki kell vennie a csatornalistából. Amire pedig szerződés van nyilván annak lejárta után repülnie kell, ha a szolgáltató nem gondolja meg magát közben.
2020-ban lejár Mindig Tv-n is a free opció a retekre, kérdés utána mi lesz ott is. A TV2-t nem tudom meddig szól.

Realme GT Master Edition

(#40003) bksgbr válasza Flashget (#40002) üzenetére


bksgbr
tag

Persze, nyilván ez tűnik logikusnak, én csak azt vetettem fel, hogy előállhat az az eset, hogy az SD verzió repül, a HD verzió pedig marad a szerződés lejártáig. Egyébként analógra mi érvényes? Mert a legtöbb kábelszolgáltatónál még analógon is bent van mindkét csatorna. Logikusan gondolkodva onnan is repülnie kellene...
No de okosabbak csak július 1-je után leszünk :)

(#40004) Sultan


Sultan
tag

Sziasztok!

Újra kerestettem a csatornákat a tv-vel. Azóta nem a közszolgálati csatornák vannak elöl, hanem ABC sorrendben. A tv-n nem lehet állítani a listát, tehát a diginél csináltak valamit. Kezdtem már megszokni az új kiosztást, erre megint variálnak.

Apple fan! :-)

(#40005) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Milyen típusú jelerősítőt érdemes venni ( állíthatót mondjuk)? A jelminőség 100 jelerősség 40-60között mozog. A kép minősége viszont elég "rozzant" a HD csatornákon. Az M4 sport mondjuk kakukktojás mert ott a jelminőség 20 a jelerősség pedig 7....

Illetve most nem találom melyik frekvencián találom az M2, M1, Duna TV HD csatornákat, mert ezeket nem találta meg a TV automatikusan.

(#40006) Astery válasza Freezee (#40005) üzenetére


Astery
senior tag

Én ilyet vettem - nekem segített amikor a beltéri nem talált meg néhány csatornát. Persze van olcsóbb is ami nem aktív meg nem elosztós, de nekem kellett az elosztó része is, illetve konnektor is volt ahová bedughattam.

(#40007) Astery válasza Sultan (#40004) üzenetére


Astery
senior tag

Ha van rá lehetőséged - támogatja a TV-d vagy box-od, akkor mentsd le a csatornalistát - gépen sorba rakod és visszatöltöd.

(#40008) szferix


szferix
tag

Adva van 2 db LG HD TV a lakásban. Korban, méretben különbözőek. A szolgáltatás DIGI digitális kábel. Eddig mindkét készüléken azonos volt a csatorna kiosztás: M1, M2, Duna, M4, Duna World, M1 HD, M2 HD, Duna World HD.... stb. A kisebbik TV-n hiányzott pár csatorna, ezért automatikus csatorna keresést csináltam, rendben megtörtént, de a csatorna kiosztás az eddigihez képest teljes káoszt mutat. Valószínű frekvencia sorrendben vannak az új keresés után. Viszont nem tudom mi az alapja az eredeti - és nálam ugye a másik TV-n most is meglévő - kiosztásnak. Kedvencek kijelölés, programhely rendezés nem történt a régi kiosztásra.
Hogyan tudom beállítani a "régi" sorrendet, azaz elöl magyar közszolgálati, majd ugyanez HD stb..., ahogy eredetileg volt?

(#40009) Đusty válasza szferix (#40008) üzenetére


Đusty
addikt

Gondolom a csatornák áthelyezésével :)

(#40010) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Üdv!

Onlány számlafizetés van a Dilinél, vagy csekkel kell rohangálni a prostára?

Aquila non captat muscas.

(#40011) dethroner válasza Flashget (#40001) üzenetére


dethroner
veterán

Dehogynem mindegy, én is ezt mondom aki eddig sd boxon volt és esetleg hd csatornák maradnak csak ebből a két szarból, az vált hd boxra és kész. Annak idején is csak azért kaptam a crt tévéhez hd boxot, mert az sd épp nem volt, várni meg nem akartam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#40012) M_AND_Ms válasza Hegyirabló (#40010) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Dilinél nincs, a Diginél viszont van minden online (számla, fizetés, stb)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40013) Hegyirabló válasza M_AND_Ms (#40012) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kösz, M&M's!

Aquila non captat muscas.

(#40014) Watt25 válasza dethroner (#39999) üzenetére


Watt25
veterán

Nem arról van szó, hogy sokan megvették volna az SD boxot. Hanem arról, hogy éppen ezért a szolgáltatónak kellene cserélnie az összes ilyet... Nem tudom, hallottál-e már róla, de van egy szolgáltató (úgy hívják, hogy Digi...), amely hírhedt arról, hogy az új előfizetőit sem tudja eszközökkel kiszolgálni... Majd pont ez a szolgáltató lesz az, aki hipp-hopp kicseréli az összes régi szutykát...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#40015) sly54


sly54
tag

A történet arról szól,hogy 2016-ban nem nézünk sd-ben adást ,nincs rá szükség.Az analógra meg pláne,fullhd és 4k a jövő,ezt be kell látni

[ Szerkesztve ]

(#40016) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Most jutottam elodáig hogy megvegyem a box-ot is. A következő két készülék közül melyiket lenne érdemesebb választani.
Cryptobox 650HDC
Amiko HD8260+

Amiket szeretnék:
- NAS-ról is le tudjon játszani
- Rögzítés akár hozzá csatlakoztatott HDD -re akár a NAS-ra
- Timeshift
- programozható felvétel ( sorozatfelvétel főleg, ne kelljen mindig megkeresni a következőt és nekem beírogatnom hány órakkor kezdődik)
- HD adások jó vétele
- Csatornákat lehessen rendezni, kedvenceket létrehozni

ha ennél többet tud az csak jó :)

köszönöm

(#40017) digikábeles válasza Freezee (#40016) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én inkább egy harmadikat ajánlanék: ezt. Igaz, egy kicsit többe kerül, de annyival többet is ér.

(#40018) Freezee válasza digikábeles (#40017) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi,

Ha jól látom ebben csak DVB-t van. Azt az infot kaptam nekem csak a DVB-C jó a DIGI kábeles szolgáltatásához.

Mondjuk ez jóval drágább, ráadásul én rendelkezek HDD-vel vagy hárommal amit fel tudok használni, van NAS még 2 HDD-vel , szóval sok olyan dolgot tartalmaz ami felesleges számomra és ezért jóval többet kellene fizetnem. A 3D tartalmakat is tudnám a NAS-ról vagy a PC-ről tolni mert mind2 össze van kötve a TV-vel.

[ Szerkesztve ]

(#40019) digikábeles válasza Freezee (#40018) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szerintem csak elírás, van abban C tuner is. Én még az elődjét vettem, az jóval kevesebbet tud, de az is 4 tuneres. /2 T és 2 C/ de értelemszerűen egy időben csak egyfajta használható.

(#40020) Multibit válasza Freezee (#40016) üzenetére


Multibit
veterán

- NAS-ról is le tudjon játszani
Ezt miért? Set top boxról van szó, nem mediaplayerről. A kettő nem ugyanaz!

- Rögzítés akár hozzá csatlakoztatott HDD -re akár a NAS-ra
A külső HDD-re rögzítés rendben, de a hálózatos rögzítéshez drágább boxokra van szükség az általad kinézetteknél.

(#40017) digikábeles
egy kicsit többe kerül
"kicsit" :))

Külső HDD-re is rögzít? ;]

(#40021) DonMaster válasza Multibit (#40020) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem azért kell neki ilyen media marhaság is mert a t-home néál iptv nél olyat is tudod , dehát már lassan ott vagyunk hogy egy dv-c usb tuner + rpi2-3 és azt ugy programozod ahogy neked jol esik és akkro tud mindent söt még annél is többet mert ugye internetezésre is lehet használni meg mindenre. :D de hát nem nekem kell, bár én ilyen aproság miatt nem vennék ennyi marhaságot hogy párnapos dolgott meg tudjak nézni később amikor ott az internet amin minden elérhető.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40022) Flashget válasza sly54 (#40015) üzenetére


Flashget
félisten

Troll vagy? :)

Mond ezt egy kis nyugdíjasnak. :p
Meg mond a szolgáltatóknak, tv társaságoknak, hogy a farkad már csóválod mert 4K a tévéd de semmi sem ad 4K-n..még azt a nyavajás Barátok közt sem tudod 4K-n nézni natívban. ;)
Amíg nincsenek HD adások mindenből, amíg 4:3 képaránnyal nyomja a műsorát bizonyos csatorna/k marhára nincs itt még lételeme a 4K-nak.
(egyébként is a 4K már nem opció mert vannak 8K-s tévék) ;]

Realme GT Master Edition

(#40023) dethroner válasza Watt25 (#40014) üzenetére


dethroner
veterán

Most erre a hozzászólásodra milyen reakciót vársz? Nem előre kéne fröcsögni hogy ilyen meg olyan szolgáltató meg az eszközei stb. Ha szükséged van valamire be kell jelenteni az igényed és ha nem teljesítok, akkor lehet jönni ide és megosztani. Nem kell előre fikázni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#40024) Boond válasza sly54 (#40015) üzenetére


Boond
addikt

Ez messze áll a valóságtól, nagyon is... (mondhatni gyakorlattól).

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#40025) Watt25


Watt25
veterán

Próbálom frissítgetni a téma összefoglalót. Jöhet minden ötlet, mit kéne még módosítani, beleírni.
Az M4 HD témával gondban vagyok. Igazából van már tuti megoldás rá? Arra kérek mindenkit, hogy akinek gondja volt vele, de már nincs, az pontosan írja meg, hogy milyen módszer vezetett eredményre.
Köszi!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#40026) Flashget válasza Watt25 (#40025) üzenetére


Flashget
félisten

Az éppen aktuális ÁSZF szerinti csatornakiosztás, frekvenciák szerint: május

ezt cseréld le júliusira..utána meg havonta.

M4 HD hiba mivel központi nem lehet tenni ellene semmit otthon...valakinél nem jelentkezik cserébe másik adón igen az illetőnél.
Nálam nem volt M4 HD hiba sűrűn ellenben az M1-nél igen.
Sőt lakótársak elmondása alapján ezen a héten többször volt délelőtt, hogy a teljes ATV és DTV sávon széteső kép, vagy pixeles de nézhetetlen vétel volt. Mások is ezt írták fb-ra. Nyílván valamit heggesztenek rajta csak képtelenek hetek óta tartó hibát kijavítani.
Kb. a hiba megjelenése óta vannak az anomáliák azzal is, hogy a "tv nem találja az M4HD csatornát"
de fb-ra hiába irogatnak semmi sem történik lassan 1 hónapja ott csak sablon válaszok jönnek...

Realme GT Master Edition

(#40027) Watt25 válasza Flashget (#40026) üzenetére


Watt25
veterán

ezt cseréld le júliusira.
A legfrissebb van a linkben, ami május 31-i módosítású. Bár, igaz, az már majdnem június, de nem július. :) Vagy hogy érted?

Az M4 hibánál nem a képmegakadásra gondoltam, hanem a behangolási problémára.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#40028) DonMaster válasza Watt25 (#40027) üzenetére


DonMaster
addikt

ara célzot hogy havonta változik a csatotrna kiosztás és ugy változtasd

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40029) Multibit válasza Watt25 (#40027) üzenetére


Multibit
veterán

Az M4 hibánál nem a képmegakadásra gondoltam, hanem a behangolási problémára.
Ezzel kapcsolatban nem hiszem, hogy lehet általános segítséget adni a Digi kábeles összefoglalóban. Hacsak azt nem, hogy ismerd meg a saját tévé készülékedet. ;) Vannak olyan tévék, amelyeknél nem gond az M4 HD behangolása, másoknál meg eltérő (típus specifikus) lehet a megoldás. Szerintem ezek a problémák inkább az adott készülék topikjába valók.

(#40030) Flashget válasza Watt25 (#40027) üzenetére


Flashget
félisten

:)
Júl.1 van tehát mától ez van érvényben: Csatornakiosztás 2016. 07. 01
a májusi szöveget írd át júliusra.
erre gondoltam :)

ne azt nézd mikori változás van megadva, hanem mikortól él. Ami most van az lejárt, júniusra szól.

M4HD esetében a kettő összefügg az eltelt hetekben. Beírtam még régebben egy általános megoldást ha nem találja a tuner a feles frekiket (más ország opció) vagy samsung esetében miként kell hangolni, mert nekem ez van ezt ísmerem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40031) zichie válasza Flashget (#40022) üzenetére


zichie
senior tag

"...farkad már csóválod mert 4K a tévéd de semmi sem ad 4K-n..."

"Tányérosan" kis hazánkból is elérhető 4K adás, igaz nem túl nagy a választék, két kezemen meg tudom számolni a szabadon fogható 4K csatornák számát. Én nézni nem tudom őket, mert nincs hozzá 4K tévém.
A Foci EB negyeddöntőit, elődöntőit és a döntőt 4K-ban is közvetítik, de ez Magyarországon hivatalosan nem elérhető.

Vélhetően a 4K is olyan sorsra jut, mint a 3D. Magyarországon is volt 3D adás (M3D az olimpia ideje alatt), de akkor még nem volt 3D tévém, mire lett, addigra megszűnt (és a többi műholdon elérhető néhány ilyen adás is). Mire jobban elterjed a 4K, addigra szépen megszűnik az a pár "égi" 4K csatorna is, ami most van.

(#40032) digikábeles válasza Multibit (#40020) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Igen, rögzít külső HDD-re, sőt lehet vele másolgatni is, kivéve persze a felvett tévé műsort.

(#40033) Multibit válasza digikábeles (#40032) üzenetére


Multibit
veterán

:DDD

(#40034) digikábeles válasza Multibit (#40033) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Savanyú a szőlő... :O

(#40035) g0dl


g0dl
addikt

Én a saját építésű NAS-ra raktam egy usb-s tunert + tvheadend , így bármit fel tud venni, a felvett anyagot arról lehet megnézni. A felvétel nem kódolt, bárhol lejátszható.

(#40036) Multibit válasza g0dl (#40035) üzenetére


Multibit
veterán

Ez korrekt! De a csendőrt játszó BD-recorder... :DD

(#40037) digikábeles válasza g0dl (#40035) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Mindössze egyszer volt, hogy egy HD minőségben felvett tévé műsort ki kellett írnom DVD felvevővel lemezre, hogy bárki megnézhesse. Egyébként pedig törlöm, vagy megtartom örökre.

(#40038) Flashget válasza zichie (#40031) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy gondolom Digikábeles topicben tök mindegy mi van tányéroson, mert ennyi erővel mondhattad volna a Netflixet 4K kapcsán. ;) Nem azt nézzük.
Bár én nem jártam utána, de mi a helyzet a japánoknál? Ha valahol számít az ember 4K adásokra akkor náluk elképzelhető.

Realme GT Master Edition

(#40039) Flashget válasza g0dl (#40035) üzenetére


Flashget
félisten

Almától nincs olcsóbb és jobb megoldás a pvr-re Digikábelen... :)
Ha beszarik vakarhatom a fejem mivel pótolom. ;]

Realme GT Master Edition

(#40040) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Ha CAM modullal kérem a tevét, akkor melyikbe fogják bekötni?

[/ L]

Aquila non captat muscas.

(#40041) Flashget válasza Hegyirabló (#40040) üzenetére


Flashget
félisten

1. ez egy szolgáltató topicja nem tv.
2. nem kötik sehova azt neked kell a CI+ foglalatba csatlakoztatnod
3. talán ha megadtad volna a tv márka/pontos típus, hogy van egyáltalán CI+ benne.
;)

Realme GT Master Edition

(#40042) Hegyirabló válasza Flashget (#40041) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, van benne, az nem gond. Csak az érdekelne, hogy milyen kábellel hozzák be. Csavarossal, vagy sima, 75 ohmos apával. :)

Aquila non captat muscas.

(#40043) Flashget válasza Hegyirabló (#40042) üzenetére


Flashget
félisten

Azért jó lenne tudni konkrétan mit akarsz kérdezni mert CAM modult írtál most meg már koaxot :D

Először is..családi ház vagy társas?
Bár úgyis mindegy,,,pl FTTB (társasház) behúzzák a koaxot ahova kéred a végére olyan csavaros bizgeréset (F csatlakozó) raknak és azt dugod a tévébe vagy elosztóba. :)

egyxébként ami képet beraktál..digikábel topicban vagyunk ne feledd, egyértelműen nem a satellite in feliratúba. :D
ha te a digi tányérosról kérdezel akkor a másikba amibe most nincs kábel a kép alapján :))
viszont a HD adások vételéhez + CI+ CAM-ot használva kell a DVB-S2 tuner. Ha csak simán DVB-S akkor a HD adások nem fognak bejönni. Akkor viszont beltéri kell.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40044) dh66e válasza Watt25 (#40025) üzenetére


dh66e
veterán

Gratulálok a kinevezéshez és köszi hogy elvállaltad.

(#40045) Flashget


Flashget
félisten

Kinn van az augusztus 1-től érvényes ÁSZF és mellékletei.
Változás annyi van a csatorna kiosztásban, hogy már szerepel Bp-i kiosztásban 135,5 MHz-en az M5 SD/HD, bekerült 418 MHz-re az Érdi TV valamint az átnevezett Mozi+ csatorna.
Egyelőre a többi retek klub, tv2 csatornák mind ott vannak.

Realme GT Master Edition

(#40046) allfinanz


allfinanz
senior tag

kint az uj aszf.
lesz m5 es m5 hd... meg... na de nezzetek csak... :D
csatornakiosztas augusztus 1-jetol

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#40047) allfinanz válasza Flashget (#40045) üzenetére


allfinanz
senior tag

flash megeloztel :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#40048) Hegyirabló válasza Flashget (#40043) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jó, igazad van, nem voltam teljesen részletes.

Tehát, az új, XII. kerületi Digi területen lakom. Valamikor a közeljövőben fognak bekötni minket a hálózatba, a kábelek és a dobozok mindenesetre már a póznákon vannak. Társasházban lakom, de maga a ház még nincs bekötve, ezért sem tudok semmit, hogy milyen kábellel és mi jön be. Szeretnék internetet is és tévét is, az egyik tévé CAM modulos lenne, a másik boxos.

Szóval alapvetően az érdekel, hogy mi jön be a lakásba, és ami bejön azt hogyan és mivel ágaztatják széjjel.

Köszönöm szépen! :)

Szerk: Hogyan tudom meg, hogy DVB-S2 tunerem van-e? A teve egy LG 42LA620S.

Szerk2: Na közben megnéztem, van benne.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#40049) Flashget válasza allfinanz (#40047) üzenetére


Flashget
félisten

pedig csak 500-as netem van. :D

Realme GT Master Edition

(#40050) DonMaster válasza Hegyirabló (#40048) üzenetére


DonMaster
addikt

kábel tv-hez dvb-c tuner kell a tv-ben legyen.
az hogy milyen osztot tesznek ami van a szerelönél, az hgoy csavaros vagy dugos csatlakozot tegyenek a végére azt eldöntöd de bekötik 1 tv-re és leprobálják hogy megy-e a dolog.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.