Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) bkgb válasza Flashget (#41499) üzenetére


bkgb
csendes tag

Hát izgi, én is kíváncsi leszek a végkifejlettre...
Vajon melyik szolgáltató nem egyezett még meg (a Digin kívül) velük?

(#41502) Boond


Boond
addikt

Elvileg a T-ről sem hallani híreket nem?

(#41503) Zsocy155 válasza Watt25 (#41498) üzenetére


Zsocy155
őstag

Így oké.
Én úgy gondoltam, hogy ha ott a logo, hogy viasat nature vagy viasat nature hd akkor csak a felbontásban van különbség mint pl. a cool és a cool hd-nál.
Így már tiszta. :)

(#41504) leslieke válasza Flashget (#41499) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Álmatlan éjszakáim vannak....

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41505) unravel válasza leslieke (#41504) üzenetére


unravel
őstag

Nem lesz. A Digi sem adta a Digisportokat.

¯\_(ツ)_/¯

(#41506) Flashget válasza dh66e (#41500) üzenetére


Flashget
félisten

csak forgolódva. ;]

Realme GT Master Edition

(#41507) trec12 válasza rocket (#41486) üzenetére


trec12
addikt

Tudtommal ha nem lesz egyezség akkor a listaárat kell kiperkálni visszamenőleg júliusi 1-től a két kanálisért ill. nyilván kikerülnek a kínálatból...

[ Szerkesztve ]

(#41508) Flashget válasza trec12 (#41507) üzenetére


Flashget
félisten

:)
Ha kikerül nem kell semmit sem kiperkálni..nem fogadja el az ÁSZF-t a szolgáltató csak ki kell vennie a csatornákat.

Realme GT Master Edition

(#41509) trec12 válasza Flashget (#41508) üzenetére


trec12
addikt

Úgy legyen! :K

(#41510) szabogabor10 válasza Flashget (#41508) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kész öngyilkosság lenne. Dehát láttunk már finoman szólva is merész lépéseket tőlük, úgyhogy nem lepne meg.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41511) bopeti98 válasza szabogabor10 (#41510) üzenetére


bopeti98
őstag

Azért az RTL Klub, és a kábelcsatornái ( RTL2, Film+, Cool ) kivétele nagyon durva lépés lenne. A nézettség 30-40 %-át ezek viszik. Sokkal, de sokkal nagyobb lenne a felháborodás az ügyfelek részéről, mint amikor a Discovery-t vették ki.

(#41512) RoyBatty válasza bopeti98 (#41511) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Az RTL "must have" kategória, ami kérdéses az a TV2 csoport. Azt a felháborodást szerintem még túlélnék.

(#41513) bkgb válasza bopeti98 (#41511) üzenetére


bkgb
csendes tag

Azért az nem biztos, hogy a kábelcsatornákat is ki kellene venni, ameddig van szerződés rá, addig bent lehetnek. Most csak a két "főadó" (RTL Klub, TV2) SD adásairól van szó, mert ezekért kérnek most már pénzt. Nyilván a két csatornacsalád csomagban gondolkodik, és próbálja a csatornáit csomagban értékesíteni a szolgáltatók felé, és így ad rá kedvezményeket is. Ha netalán most nem sikerülne megállapodni egyikkel sem a Diginek, valószínűleg a kábelcsatornák szerződésének lejártáig azok még bent maradnak a kínálatban, de ha azok is lejárnak és addig sem lesz megállapodás...

(#41514) Flashget válasza RoyBatty (#41512) üzenetére


Flashget
félisten

miután a média törvény ezt írta elő így mindkettő ugyanaz a Must Offer típusú tévé.

ez nem azt jelenti egyben, hogy kötelező berakni őket ahogy azt sokan terjesztik tévesen (mivel nem közmédia csatornák), hanem az vonatkozik rá mint eddig bármelyik másik fizetősre pl. sport tv, eurosport stb. szerződést kell kötni velük. Amelyik szolgáltató nem fogadja el a két csatorna júl.1-től érvényes ÁSZF-t, 90 napja van rá, hogy megegyezzen vagy kivegye a csatornalistából őket.
Igaz van az MKSZ által benyújtott történetek, de azok kb. időhúzásra jól semmi másra...

Realme GT Master Edition

(#41515) Flashget válasza bkgb (#41513) üzenetére


Flashget
félisten

Csak éppen új ÁSZF-t adtak ki (én nem ismerem a tartalmát) és lehet abban olyan pont is, hogy ezek a szerződések megszűnnek és újat kötnek más díjakon is.

Realme GT Master Edition

(#41516) Boond válasza bopeti98 (#41511) üzenetére


Boond
addikt

+ a tv2 és csatornáid is jelentős szeletet hasítanak ki a tortából.

De még mindig van egy 3. út.

(#41517) bkgb válasza Flashget (#41515) üzenetére


bkgb
csendes tag

Lehet, persze, én sem ismerem a tartalmát, de ha van egy adott ideig szóló szerződés, és azt az egyik fél egyoldalúan módosítja, hát nem tudom, nem vagyok jogász, de érdekes helyzeteket teremthet...

(#41518) Flashget válasza bkgb (#41517) üzenetére


Flashget
félisten

egyik fél egyoldalúan módosítja,

Olvasd el a cikket amit belinkeltem abban erre is hivatkoznak.

2016. május 31-én tették közzé 2016. július 1-jei hatályba lépéssel új általános szerződési feltételeiket (ÁSZF), amelyek a műsorterjesztők (szolgáltatók) számára TV2 és az RTL Klub műsorai terjesztésére vonatkozó feltételeket tartalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41519) bkgb válasza Flashget (#41518) üzenetére


bkgb
csendes tag

Okés, hát annyira nem nyálaztam át, próbáltam logikusan (józan paraszti ésszel) gondolkodni, de néha ez lehet kevés...
No majd meglátjuk mi lesz...

(#41520) bopeti98 válasza Boond (#41516) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, de azért nem akkorát mint az RTL.
Mondjuk most a Sztárban sztár felnyomta a számokat ( múlthét vasárnap 1,3 millió néző ).

(#41521) #11563776 válasza bopeti98 (#41511) üzenetére


#11563776
törölt tag

"Sokkal, de sokkal nagyobb lenne a felháborodás az ügyfelek részéről, mint amikor a Discovery-t vették ki." -> Persze - az emberek butulni szeretnek manapság - pl.: rtlklub műsorai - mint hogy értelmes/hasznos tudást/tudományt is megismerjenek - Discovery műsorai. Ha valaki nem tudja miről beszélek, nézze meg bátran a Hülyék paradicsoma című filmet.

(#41522) #11563776 válasza RoyBatty (#41512) üzenetére


#11563776
törölt tag

"Az RTL "must have" kategória" -> Miért is?

(#41523) RoyBatty válasza #11563776 (#41522) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Mert a legnézettebb magyar nyelvű TV adók (és ezzel a műsorok is) tartoznak a portfóliójukba. Ha a Szulejmánt leveszi egy kábeltv a műsoráról, számíthat a székháza ostromára :) A TV2 levételét még megúsznák ostrom nélkül :)
Arról persze lehet vitatkozni, hogy melyik csatorna mennyire "értékes" tartalmakat sugároz, de a kereskedelmi TV-zés alapvetően arról szól, hogy a lehető legolcsóbban ki tudják tölteni a reklámok közötti holtidőt.

(#41524) jaroslav válasza bopeti98 (#41520) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Kétségtelen, hogy lenne felháborodás, de majd pár hónap és alább hagy...

Az emberek gyorsan megtalálják az ingyenes vagy olcsó alternatív megoldásokat (ismerőstől Horizon go elérés, Mindig TV ingyenes csomag, internet stream, másnapi letöltés, My Telenor TV alapcsomag...)
Aztán elcsendesedik a felháborodás.

Minden csoda 3 napig tart.

Szerintem karakán lenne a Digi-től és a T-től, ha meglépné, hogy dobja az RTL Klub-ot, és a TV2-t.
Aztán ha látnák a kereskedelmi csatornák, hogy van élet nélkülük, és elveszítve a reklámértékük kb. felét, lehetne velük újra tárgyalni...

Persze az a valószínűbb, hogy megegyeznek...

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#41525) Boond válasza jaroslav (#41524) üzenetére


Boond
addikt

Ez amit írsz inkább a fiatalabbakra jellemző, a csatorna nézőtábora meg valószínüleg elég széles. Kis százalék élne alternatívával... mások lehet átmennének más szolgáltatóhoz.

(#41526) g0dl


g0dl
addikt

Szerintem a digi egy nem publikált, de lényegesen alacsonyabb áron akar megegyezni.
Vélhetőleg a ratyinak legalább úgy fájna egy nem jelentéktelen nézőszám elvesztése, ezért belemehet.

Szerintem ratyi, és telaviv2 is környezet szennyezés, amit ezért adóval kéne sújtani, de sajnos nagy a sok a kamu bulvárműsor nézője. ( ők szó szerint egy megalkotott mátrix agymosott droidjai )

(#41527) Flashget válasza bopeti98 (#41520) üzenetére


Flashget
félisten

az az egyetlen műsoruk ami nem termel mínuszt...

Realme GT Master Edition

(#41528) Flashget válasza g0dl (#41526) üzenetére


Flashget
félisten

ezt finomabban fogalmazva úgy szokták leírni, hogy Maunikán meg Barátok köztön szocializálódott emberek... ;]

no mindegy fogy az idő a sablon válaszokra is..6nap.

Realme GT Master Edition

(#41529) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali.

Lehet csak tv re kötni a diginél szerzödést? /kábeles/

üdv

(#41530) jaroslav válasza nagyfejü (#41529) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Ha ki van építve a szolgáltatás, ahol elő szeretnél fizetni, természetesen lehet.
3.000 Ft/hó.

Üdv!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#41531) M_AND_Ms válasza g0dl (#41526) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem lehetne ezt "ratyi" és "telaviv2" szöveget mellőzni? Ez egy szakmai topik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41532) Flashget válasza nagyfejü (#41529) üzenetére


Flashget
félisten

Ez érdekes kérdés, mert általában ha szerződést akarnak kötni 1db szolgáltatásra az a net Digi esetében. :)

Realme GT Master Edition

(#41533) g0dl válasza M_AND_Ms (#41531) üzenetére


g0dl
addikt

Sok munkájuk van benne, hogy kiérdemelték. Itt egyes csatornákat tartalmuk alapján értékelünk, hogy kell-e, vagy nem. Nos ez az ő értékelésük.
(( érdekes, más irányultságú kanálisok gúnyolása nem kritika tárgya, pedig legalább tízszer gyakoribb itt ))

[ Szerkesztve ]

(#41534) nagyfejü válasza Flashget (#41532) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali!

szülöknek kellene upc helyett. nekik csak a tv kellene. azért kérdeztem .

(#41535) Flashget válasza nagyfejü (#41534) üzenetére


Flashget
félisten

Ja így már ok.
Nézd meg a digi.hu oldalon a címlistában benne van a megrendelésre nyomva.

Realme GT Master Edition

(#41536) bopeti98 válasza g0dl (#41526) üzenetére


bopeti98
őstag

Az lehet, hogy az anyacsatornán sok szenny megy, de pl én sajnálnám ha a Cool repülne a kínálatból. Az a legnormálisabb általános szórakoztató csatorna, és hát ugye az RTL csoporthoz tartozik.

(#41537) leslieke válasza nagyfejü (#41529) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41538) DonMaster válasza g0dl (#41533) üzenetére


DonMaster
addikt

Természetesen, te mivel utálod, igy nem nézed egyiket sem, de vélemény.t azt tudsz formálni, szerintem is vannak szar müsoraik, igen, de sok jo és érdekes müsör is van, rtl és a tv2-tön is, és itt nem csak a tehetség kutatok-ra gondolok, mert az guye mind ketön megy . Vannak jo kis ismeret terjesztö stb müsöraik lehet hgoy nem 2-3orásak és hogy nem minden nap hanem csak hetente mennek, de érdekesek és jok. és emelet még ott van mint irták, pár müsör mármint sorozat amik jok is, és már csak emaitt is nagy érvágás lenne. de ettöl függetlenül, vélemény-t nyilványitani , arrol amit elvielg nem nézel mert ratyi meg televira, vagy mi a tök, az azért elég durva, mert ha nézed akkor te szavaidal élve agyosot vagy, viszont leszolod öket, Én felválalom, hogy nézem és szerintem is lenen felháborodás, és igen az rtl miatt lenne a nagyobb nem a tv2 miatt, föleg a mellék csatornáik miatt, pl: Cool, és még jo pár. Tv2-nél nem lehet felsorolni oylat, max a sport fanoknak ez az uj spiler ami még nincs a kinálatban, de várahto hogy bekerül okt1-töl.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41539) M_AND_Ms válasza g0dl (#41533) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mégsem itt kéne véleményezni őket. Szerintem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41540) Flashget válasza DonMaster (#41538) üzenetére


Flashget
félisten

de sok jo és érdekes müsör is van, rtl és a tv2-tön is

irigyellek érte, hogy sokat vélsz felfedezni. :D Te értéked szerint mennyit jelent a sok ebben a kérdésben? 5? Fel is tudod őket sorolni?
Én kettőt tudok... Sztárban sztár és a XXI. század.

Realme GT Master Edition

(#41541) nagyfejü válasza leslieke (#41537) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm mindenkinek!

(#41542) Bogyi007 válasza Flashget (#41540) üzenetére


Bogyi007
veterán

A reklámok! :-) A köztévén ebből kevesebb van.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41543) Flashget válasza Bogyi007 (#41542) üzenetére


Flashget
félisten

ott 1 perceseknek hívják :D

egyébként van egy jó reklám amire azt mondom végre ötletes nem német amit csak leszinkronizáltak..
a 2 pecás a stégen a hal fogásról... ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41544) allfinanz


allfinanz
senior tag

digis boxok tudjak a DTS hangsavot?
jo lenne, ha a default hangsav a kozszolgalati adokon a DTS magyar hangsav lenne, nem az AC3.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#41545) M_AND_Ms válasza allfinanz (#41544) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel AC3-mal küldik, ezért teljesen felesleges ezen agyalni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41546) DonMaster válasza Flashget (#41540) üzenetére


DonMaster
addikt

látod , a XXI az szerintem is jo, stárban stár az inkább ilyen tehteség kutato szerüség, nem neveznám annak ami, persze ettöl függetlenül jonak jo, de igy akkor belehet irni a többi tehetésg kutatot is, amik mennek. avval már a lista egyböl meg lesz 5-re. De van téynelgesen pár müsör mint te is felsoroltad, amik jok, persze van sok ami nem az, és itt az esti filmeket nem veszem alapul mert ugye azok mikor milyen de soha sem ugyan az. .De nem guy értem , hogy sok jo van, mert mostanában én is más csatornákat szoktam nézni, persze van pár amit ezeken. de a cool-on vannka jo sorozatok, bár most az rtl-n péntekenként ez az uj sorozat amit a filmböl vettek ötletet az nekem tetszik. Az más kérdés, hogy van jo pár sazr müsör,is. de ettöl még nem kell meg békjozni a csatornát gunynével, persze lehet, mindnekinek saját véleménye, de az nem mondhato jo véleménynek, hogy gunyolsz egy csatornát mert szerinted szar müsörök mennek rajta közben emg már több éve nem is nézted, nem objektiv vélemény, De ez már nagyon nem a Topicba tartozo téma, igy nagyon off már,
okt1-ig vana Digi-nek ideje emg egyezni velük?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41547) Flashget válasza DonMaster (#41546) üzenetére


Flashget
félisten

ebből is látható, hogy fogalmad sincs a sztárban sztárról. :D ez nem tehetség kutató...egy mezei szórakoztató műsor ismert előadókkal vagy kevésbé ismertekkel, ráadásul ez az egyetlen műsora a TV2-nek ami nem termel veszteséget.
számomra nincs több nézhető műsor rajtuk.

már egy párszor bemásoltam. :)

a lényege, hogy júl. 1-től új ÁSZF lett kiadva két kereskedelmitől amire 90 napjuk van a szolgáltatóknak, hogy elfogadják vagy sem. Augusztus 31-ig volt egy opció aki addig megkötötte velók a szerződést, kedvezményes áron kaphatta meg a csatornákat ilyen volt pl. az UPC aki mind a 11db Vajna csatornára vevő lett ill. a retekre is.
Amennyiben elfogadják az ÁSZF-t úgy júl.1-ig visszamenőleg ki kell fizetni a műsordíjat.
Ha nem fogadják el, nem kell fizetni semmit, de okt.1-től nem lehet a csatorna listában az amelyikkel nem kötöttek szerződést.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41548) Bogyi007 válasza DonMaster (#41546) üzenetére


Bogyi007
veterán

Bocsi de meg kell hogy kérdezzelek

Te milyen eszközzel írsz a fórumba? Kriminalis a helyesírásod ami így olvasva roppant zavaró is.
Nem tudnál tenni valamit ez ügyben hogy olvashatóbb legyen?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#41549) DonMaster válasza Flashget (#41547) üzenetére


DonMaster
addikt

ebböl is látszik, hogy nem olvastad el, mivel tudom miröl szol hiszen én is nézem . De pont mivel hogy vicces témájo, bejáratot arcokkal van, de minden tehetség kutato bejáratatlan arokal anno megasztár, x-faktor, stbstb. azok is viccesek az elösok ig, igaz nem bejáratot jo énekesekel , de ez utobbi melékes. Nah és akkro jöhet mivel a sztárban sztárban bejáratot énekesek ismertek vannak akik parodikusan énekelnek, mint hgoy nönek öltös és gyerek hangol énekelj gitáral a kezedben :) stbstb. igy az ezek megörültek is ezen kategoria, bár ott nem éeneklenek és ott nem cska éenekesek hanem ismert celebek vannak, nem mintha az a ajánlot kategoria lenne,. de közel 1 kapta fa. más persze téynelg nincs a tv2-nél és itt az esti filmeket nem számoljuk csak alap müsörokat, talán a most bejöt szultána ami fog valamit esti orákban de az meg rtl-n szulejmán már jo ideje. szoval ez mondjuk 1:1-nek, de az téyn, hogy a tv2-nél nincs nézhetö, ami az rtl-nél azért vannak, én például fokusz, XXI, házon kivül amiket szoktam nézni rtl-n, meg a hiradot, persze van hirtv is de az nem ugyan az föleg amikor kinaiul megy :D az elég epic, mármint az m1 kár , hogy szétkurták, azon még szerintem mentek jo kis magyar készitésö sorozatok föleg az elmult 5évben.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41550) Flashget válasza Bogyi007 (#41548) üzenetére


Flashget
félisten

állítólag ha a négy betűs szavaktól felcseréljük a betűket az első és az utolsó kivételével, az emberi agy képes azt értelmes szóvá összerakni. :)

Nem tdnuál tneni vilaamt ez ügebyn hgoy obólsavhatb lgeyen?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.