Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) pjen válasza 4Grider (#63996) üzenetére


pjen
félisten

A vizes vb az valóban borzasztó volt időnként, ahhoz képest az F1 egészen nézhető.ezen én is törtem a.fejem, van egy egész nó antennám a padláson.Lehet a mindíg tv n nézem legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#64002) qnadam válasza Lackooo84 (#63998) üzenetére


qnadam
veterán

De a nyakam rá, hogy ezek az sd streamet nyomják tovább hdnak.

nem leszel így hosszú életű :) a felbontás (pixelszám) megvan, statikusabb képnél még jól is néz ki. ha sd jelből indulnának (miért tennék?), a kevesebb részlet miatt sokkal kevésbé blokkosodna, és statikus képnél se lenne éles.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64003) Lackooo84 válasza qnadam (#64002) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mindenki ezzel a hülye felbontással jön... szerinted meddig tart felkonvertálni? Semmiből. Olyan felbontással adják, amivel akarják, de attól még a minősége kaka lesz.

The Truth is out there...

(#64004) Naibu válasza Bogyi007 (#63967) üzenetére


Naibu
csendes tag

Egyelőre várok. Nem vagyok az a kapkodós fajta. Régóta van tv előfizetésem. Október közepén lejár az 1 év hűség. Addig kapnak haladékot, hogy javítsanak. Aztán megyek a Mindig tv-re. Nekem csak az M4, Sport 1 és a Sport 2 kellene az F1 és a kézilabda miatt. A net és a telefon biztos marad. Telekomot nem szeretnék, mert korábban megvették (kalásznet, ami 100% telekom) a helyi netszolgáltatót (Juropnet) és tönkrecseszték a szolgáltatást. Szóval rájuk még mindig nagyon haragszom. Pont ezért nem szeretnék flipet sem. Azt hiszem októbertől kipróbálom a Mindig tv-t 6 hónapig.... Aztán meglátjuk. Magához tér a forájdzsi tv ügyben, akkor visszajövök.... Azért vicces, hogy az elöző munkahelyemet is a NER vette meg. Léptem is egyből. Szét is csesztek utána mindent....

(#64005) Masato válasza pjen (#64001) üzenetére


Masato
tag

Még ott van a műholdas opció, MTVA kartyával. Talán az lehet a lehető legjobb minőség. Megnéztem, 10-12 Mbps körül van. A DVB-T talán meg csak olyan 7?

(#64006) nfsu17 válasza Masato (#64005) üzenetére


nfsu17
veterán

A DVB-T talán meg csak olyan 7?

6-7 mbit lesz, és 1440x1080i
Tehát széltében még vágnak is...persze 16:9 kapcsolójel van, szóval nem négyzetadást kell nézni.

De a nyakam rá, hogy ezek az sd streamet nyomják tovább hdnak.

Ne tedd rá a nyakad, mert többet nem látunk...persze a 4ig ennek lehet örülne :DDD

Nálunk van sd is, és hidd el, nem az sd-t nyomják föl hd-re. De mivel ez a régi kiosztás, az újon lehet más...de ott sem tudom elhinni, hogy így lenne.

(#64007) qnadam válasza nfsu17 (#64006) üzenetére


qnadam
veterán

csak össze kellene hasonlítani, hogy a mostani, kicsire tömörített hd és az sd hogy néz ki egymás mellett...

viszont a 1440x1080-nál nem vág senki semmit sehonnan, szimplán csak kisebb a vízszintes felbontás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64008) Bogyi007 válasza yogibear (#63999) üzenetére


Bogyi007
veterán

Igazából nem tudom, Cisco boxokat kaptunk 2 darabot amik a Diginek a két forgalomban levő HD boxait váltották (ergo fogyasztásban nem számítunk nagy változásra), most épp az MTK - SZEGED focimeccset nézzük és hát sokkal szebb a kép mint a Diginél az elmúlt szűk fél évben volt...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#64009) Masato válasza qnadam (#64007) üzenetére


Masato
tag

(#64010) Masato


Masato
tag

még egy, kevésbé mozgó screenshot
https://screenshotcomparison.com/comparison/26197

(#64011) Lackooo84 válasza Masato (#64009) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ez mindkettő fos. :) AZ MTVA sat milyen bitrátával adja?

The Truth is out there...

(#64012) Masato válasza Lackooo84 (#64011) üzenetére


Masato
tag

Hát, ha fos, akkor ennél feljebb már nincs nagyon. Lásd:

(#64013) qnadam válasza Masato (#64009) üzenetére


qnadam
veterán

egy svenk a focipályán vagy a hullámzó víz minden enkódernek a létező legrosszabb, ez látszik is :) esetleg az lehet még rosszabb ha a korábban blokkosodott képet kódolunk újra :D
azt meg úgyse fogjuk megtudni, hogy az mtva-tól jövő streambe miért kellett plusz egy transzkódert beültetni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64014) nfsu17 válasza qnadam (#64007) üzenetére


nfsu17
veterán

hülyén írtam :W , persze, hogy nem vágnak :D , úgy értettem, hogy
1920>1440...itt "vágnak" le X db pixelt, de nem úgy...na ebből sehogy nem jövök ki.
Lényeg a lényeg, mindigtv-n nem fullhd a szó szoros értelmében, de bitrátában meg jobb.

(#64015) Masato válasza qnadam (#64013) üzenetére


Masato
tag

Csak azt tudom elképzelni, hogy ez a fosstream valami IPTV-re is megy. Invitel területre esetleg? Lehet, hogy olyan történt, amikor a 4iG átvette az eszközállományt a Digitől, nem fizetett a plusz enkóderekért és csak egy szettet vett át, amivel most nyomják az IPTV-t és a kábelt egyszerre, a többit meg visszaadták a Diginek. Vagy eladták, nem tudom.

(#64016) Lackooo84 válasza Masato (#64015) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De akkor a régi kiosztású területeken miért jo(bb)?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#64017) qnadam válasza Masato (#64015) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, meg azt se, hogy milyen stream készül a helyi fejállomásokon és mi érkezik készen, azt se hogy mit kapnak az mtva-tól... szóval passz. az furcsa lenne, ha annyi lenne csak a cél, hogy pár enkódert megspóroljanak, de úgyse fogják elárulni :)

anno hwsw-n volt egy srác, aki a upc netes részénél dolgozott, ő mondott néha belső dolgokat, meg tudott segíteni olyan ügyekben, ami az ügyfélszolgálaton keresztül nehezen ment volna. egy idő után leállította őt is a cég, pedig semmi igazán titkosat nem árult el, és inkább nőtt tőle az elégedettség, mint csökkent.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64018) qnadam válasza Lackooo84 (#64016) üzenetére


qnadam
veterán

az mtva pont nem jobb itt se.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64019) Lackooo84 válasza qnadam (#64018) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát azért valamivel jobb, mert ott 6Mbps felett van itt meg 4 körül.

The Truth is out there...

(#64020) qnadam válasza Lackooo84 (#64019) üzenetére


qnadam
veterán

négy és fél inkább

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64021) nicu71 válasza qnadam (#64018) üzenetére


nicu71
addikt

Nahát, létezik ilyen hogy mtva-sat?🙂Ezt most hallom először .😅 Isteni lehet...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64022) qnadam válasza nicu71 (#64021) üzenetére


qnadam
veterán

már az analóg korszakban is volt az mtv-nek műholdas terjesztése

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64023) qnadam


qnadam
veterán

a dolgok következetességére jellemző egyébként, hogy az m1, m2, m4 5 mbps körül megy (hangokkal együtt), a duna, duna world és m5 viszont 9 körül.

kicsit továbbkattintgatva rtl klub, rtl2, cool ~12; tv2, supertv2 ~13.
végig nem néztem, de az eurosportok 10 körül mennek, f&h szintén, digisportok, spílerek, sport1-2 12 fölött.

amc és paramount 4,5 (a sin city esős jelenete különösen jól nézett ki), film+, film café és mozi+ 12.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64024) Lackooo84 válasza qnadam (#64023) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát igen, június 7-ig itt is ugyanez volt... :U

The Truth is out there...

(#64025) pjen válasza qnadam (#64023) üzenetére


pjen
félisten

Többek között ezért nem nézek közszolgálati csatornákat. Persze a bitráta lenne a legkevesebb.

(#64026) Marcus88


Marcus88
tag

A Digin a hétvégén már lesz Match 4 és Aréna4?

(#64027) Pro Koryak válasza Marcus88 (#64026) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Igen és már 4K-ban! :Y :R Olyan 2-3Mbit-tel. :C

[ Szerkesztve ]

(#64028) trec12 válasza Marcus88 (#64026) üzenetére


trec12
addikt

(#64029) Marcus88


Marcus88
tag

Köszönöm.

(#64030) yogibear válasza Bogyi007 (#64008) üzenetére


yogibear
addikt

Akkor te koaxos boxokat kaptál?
Én az iptv-s smartboxra gondoltam...
[link]
Netem van hozzá, csak be kellene húznom a lan kábelt a tv-kig...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#64031) yogibear válasza yogibear (#64030) üzenetére


yogibear
addikt

Bár ahogy most utána olvasok, erősen szidják...

Ja nem te a "régi" iptv boxot kaptad...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#64032) trec12 válasza qnadam (#64018) üzenetére


trec12
addikt

De nem ám, régi tévémen (alig használom) éppen most néztem rá direkt; hát egy fos a kép még a híradón is....elég mérgesítő :U Az a baj ha írsz nekik vagy hívod őket simán azt mondják, hogy minden okés de kiküldik a szerelőket.... :O (azok viszont jó eséllyel tudják mi is itt a szitu tulajdonképpen)

[ Szerkesztve ]

(#64033) Raga


Raga
senior tag

Üdv.
Az Aréna4 és Match4 csatornákról tudom hogy jönnek 08.05-én és kikerül mindhárom Digisport.
Kérdésem az lenne hogy a többi digi csatorna OneMusic Channel (amit imádtam csak zene van rajta) Hit Music Channel, Digi World, Digi Animal World, Digi Life csatornák is 08.05-én kerülnek ki?
Ezek helyére tudjuk már mik érkeznek?

(#64034) mpo válasza Raga (#64033) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#64035) Raga válasza mpo (#64034) üzenetére


Raga
senior tag

Köszönöm

(#64036) nagyfejü válasza mpo (#64034) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ugy látom a Serie A nak lőttek!

(#64037) mpo válasza nagyfejü (#64036) üzenetére


mpo
veterán

Majd valaki lecsap a fölszabaduló közvetítési jogokra.
A Digi World is hiányozni fog esténként, nincs kedvem II. VH-t nézni, meg a "15 percenként reklám van" adókat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64038) Sonja válasza nagyfejü (#64036) üzenetére


Sonja
veterán

Miért is lőttek a Serie A-nak?! :F Az a Sport TV-nél van.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#64039) yogibear válasza nagyfejü (#64036) üzenetére


yogibear
addikt

Az már egy éve a Sport 1-é...
a Diginél csak a Ligue 1 jogai voltak meg már... a PL-t is a Spílertől "lízingelte"... ez megy át az Aréna/Match párosra... meg elvileg a francia is...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#64040) qnadam


qnadam
veterán

mellékszál: így néz ki az m4 sd változata (5 mbps mpeg2)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64041) Lackooo84 válasza qnadam (#64040) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nnnna, kb. ez jön a diginél hd-ként igen. Meg az M4 sport+ (duna world helyén) van, hogy ennél is moslékabb.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#64042) BaJaZo


BaJaZo
tag

Na, de mikor cserélik le a DIGI nevet? A Telenor se maradhatott az idők végéig, csak Yettel lett a végén... A Digi név a román cég "tulajdona", nem hinném, hogy odaadták volna örökre. Gondolkodom valami frappáns néven ami jól kifejezi a 4ig konzorcium lényegét, de egyenlőre nem jut eszembe semmi. Talán régi, vadnyugati filmekben kellene kutakodni, azokban szép számmal voltak útonálló figurák.

(#64043) Intruder2k5 válasza BaJaZo (#64042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Voda is 2 évig használhatta a UPC nevét, logóját, szolgáltatásait, stb. Ez megegyezés kérdése, a két cég közti szerződés nyilván tartalmazza. A DIGI is elég sokáig használta az Invitel nevet.

[ Szerkesztve ]

(#64044) madrac válasza Lackooo84 (#63998) üzenetére


madrac
őstag

Azt nem mondtam, hogy nincsenek rajta tömörítési artifact-ok, ha belenagyít az ember és tűéles a kép, csak azt, hogy szerintem jól olvashatóak a statikus feliratok. Statikus logóknál meg nem a logó esik szét inkább szerintem, hanem megjelennek körülötte az alacsony tömörítésből adódó "képhibák". Gondolom az előző képkockák blokkos maradványai, mert a képkockák jó részében csak az előző állapothoz képesti kép különbségeit küldi le...
Az összehasonlításban amit Masato betett, igenis látni a különbséget, ha az ember jobban megnézi, pl a logók körül, de számos képterületen a digis képen csak egy homogén paca jelenik meg, míg a másikon ott vannak a részletek. Ennyit jelent néhány megabit különbség.

(#64046) Lackooo84 válasza madrac (#64044) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most így, hogy ugye az inviteltől átvették az IPTV-t, egyértelmű, hogy azt tovább enkódolva, vagy mégjobb, egy az egyben nyomják kábelen is, azért digiinvi a neve ennek az új szuper kiosztásnak. Gondolom olcsóbb. Vagy nem tudom miért éri meg a jól bevált évtizedes minőséget lecserélni erre. Azt hitték nem veszik észre az emberek?

The Truth is out there...

(#64047) madrac válasza Lackooo84 (#64046) üzenetére


madrac
őstag

Könnyen elképzelhető, hogy valamilyen költség csökkentő megfontolás áll emögött, ha egy rosszabb forrásra váltottak, a másikat pedig lemondták. Az pláne gané minőséget eredményez, ha ugyanazt a képet mondjuk 3x kódolják újra a "kép hibákkal" együtt. Azok a teszt csíkok sem a forrásból származnak..

(#64048) nagyfejü válasza BaJaZo (#64042) üzenetére


nagyfejü
őstag

Lehetne Lőrinc tv !

(#64049) ates2 válasza BaJaZo (#64042) üzenetére


ates2
senior tag

"ONE" lesz a név, vagy One telekom, ahogy albaniaban meg montenegroban is lett

[ Szerkesztve ]

(#64050) Lackooo84 válasza ates2 (#64049) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát amit eddig produkálnak inkább "ohne" lesz... :U

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.