Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Honzi


Honzi
senior tag

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat.
Hasonló jókat. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#11002) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

és most duzzog, mint az összes eddigi, mert persze nem látja be, hogy ő volt a hüjje, persze ha belátná, akkor már persze nem lenne az. :C

[moderálva]

(#11003) M_AND_Ms válasza Honzi (#11001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ebben legalább van konkrétum.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11004) Honzi válasza Kwisatzh (#11002) üzenetére


Honzi
senior tag

Nem duzzogok csak nem értem hogy miért kell nekem ugrani.
Tény és való hogy nem írtam le hogy box vagy tv de nem is gondoltam hogy számít.
Ezen a téren nem követem az eseményeket.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#11005) Kwisatzh válasza Honzi (#11004) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem ugrott neked senki.

De tény az tény: Majd minden nap jön egy vérrhüjjeee aki nem írja le. (Mert sajnos számít....)

Ha nem mondod meg konkrétan mit kéne beállítani, senki sem tud segíteni....

[moderálva]

(#11006) dh66e


dh66e
veterán

Nálatok rendben jönnek digitálison a közszolgálatiak Budapesten(3.ker)?Nálunk 3. napja nincsenek eddig nem volt érdekes reggeltől késő estig dolgoztam a héten, de holnap F1 és morci leszek,megint vehetem elő a szobaantennát
Lehet lemaradtam valamiről vagy csak lokális hiba lesz amit jövő hétnél előbb nem fognak elhárítani,ha bejelentem. :(

(#11007) Kwisatzh válasza dh66e (#11006) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nálam jó. VI. kerület. Most kapcsoltam oda.

[moderálva]

(#11008) dh66e válasza Kwisatzh (#11007) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi.

(#11009) Honzi válasza Kwisatzh (#11005) üzenetére


Honzi
senior tag

Kábel TV
Pécs
Digitális
HYUNDAI HSC-1170NA SD box

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#11010) Kwisatzh válasza dh66e (#11008) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

szívesen.

[moderálva]

(#11011) Kwisatzh válasza Honzi (#11009) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én sajna nem ismerem, tehát nem tudok segíteni, de tuttó jön majd valaki akinek olyanja van, és segít neked beállítani. ( Mert így már tudnak...)

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11012) konrada válasza dh66e (#11006) üzenetére


konrada
tag

Az néha elmászik.

Programozd újra.

Mármint a Hyundai-t kérdező.

[ Szerkesztve ]

(#11013) poli27 válasza Kwisatzh (#10999) üzenetére


poli27
veterán

Akkor most te is vérhüjje vagy mert rosszul fogalmaztál? :P

(#11014) sandró60 válasza dh66e (#11006) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is jól működik Budapest 3.ker.Ha még aktuális :K

(#11015) Kwisatzh válasza poli27 (#11013) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Pusztán udvariasságból vettem magamra a "bűnt"....

Lehet neked szakemberként mást jelent a "jelhiba", nekem azt amit leírtam, vagyis beleértek minden olyan külső okot amitől nem képes egy cucc adást fogni, és ezt rajtad kívül szerintem mindenki értette...

( Jézus mária mindenki szembe jön az autópályán...)

A hüjjéket meg különben is ha nem tudnád, a KÉRDÉSEIKRŐL lehet felismerni.... :C

Mit is kérdeztél? :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11016) dh66e válasza sandró60 (#11014) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi, megoldódott,ma átnéztem a csatlakozókat és megvan a bűnös. :)
Az egyik krimpelt csati eldeformálódott,rákerült egy cipős szekrény. :O
Megnyomorgattam hátha bejön és most jobb a jelerősség mint valaha,tehát régebben is laza lehetett..Jövő héten kicserélem mert most csak házilag van megoldva.

(#11017) Zaja2


Zaja2
senior tag

Valaki ért hozzá,hogyan tudnám 2. tévére átkötni a digit a szolgáltató,és szerelők bevonása nélkül?(házilag)

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#11018) Kwisatzh válasza Zaja2 (#11017) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Veszel egy kettes osztót (splitter), kábelt, és vagy csavaros, vagy forrasztós csatikat, és elosztod kétfelé a kábelt. (Gondolom krimpelő fogód nincs otthon, ezért a szorítósok kiesnek)

Splittert akár pl. egy ilyent vegyél:

[link]

(De mert a fórumon én vagyok a főgányoló, én csak simán kettéosztanám, ha van otthon csatid meg kábeled, oszt jóvan :DD A kábelvarázslók kéretnek nem tüzet hányni.... :DD )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11019) sly54 válasza Zaja2 (#11017) üzenetére


sly54
tag

Egy elosztóval

(#11020) Zaja2 válasza Kwisatzh (#11018) üzenetére


Zaja2
senior tag

Köszi,erre gondoltam én is.

De akkor másik tv-n is az menne,ami az enyémen,ugye?

Akkor ez nem megoldás.

Nekem ilyen"egeres" megoldás kellene.
Ez.
A BOX tetején a kis vevő.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#11021) Kwisatzh válasza Zaja2 (#11020) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

NEM, nem az menne szinte bizonyosan...

De inkább kezdjük előről...

Milyen tévékről (Márka, tipus,) van szó? Most mivel fogod a digitális adást, a tévé közvetlenül, vagy van set top box? és egyáltalán KÁBELES digid van???

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11022) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#11021) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Egyáltalán, ha kábeles digiről van szó akkor a digtiális adást nézed???

[moderálva]

(#11023) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#11022) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyáltalán, a tv-t nézi? Hmm... ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11024) poli27 válasza Kwisatzh (#11015) üzenetére


poli27
veterán

Bocsi felcseréltem az írásjelet. ? ezt erre cserélem . :P :DD

(#11020) Zaja2 azt sehogy! De ha ilyened van, akkor miért ebbe a topikba írsz? Ez a KÁBEL TV nem a MŰHOLD ....

[ Szerkesztve ]

(#11025) Zaja2 válasza Kwisatzh (#11021) üzenetére


Zaja2
senior tag

Műholdas a Digi.

De hallottam,ha koax elosztóval osztom el,akkor másik tv-n is u.a. fog megjelenni. Ha adást váltok,akkor ott is adásváltás van.

Tipp?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#11026) hb000 válasza Zaja2 (#11025) üzenetére


hb000
aktív tag

Ennek a topicnak a címe: Digi kábel TV - digitális adás.
Ezt a kérdést a műholdas fórumon kell feltenned.

(#11027) Zaja2 válasza hb000 (#11026) üzenetére


Zaja2
senior tag

Okés,bocsi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#11028) poli27 válasza Zaja2 (#11025) üzenetére


poli27
veterán

Kérsz még beltérit, máshogy nem lehet....

(#11029) Kwisatzh válasza Zaja2 (#11027) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nincs bocsánat... a zindián nem felejt :DD :DD :DD

De most jut eszembe én nem vagyok indián.... :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11030) Kwisatzh válasza Zaja2 (#11025) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Lásd kettővel lejjebb :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11031) SirKero


SirKero
őstag

Adott egy LG LK330 tv hozzá Digi + kábel csomag. Mostanában állítólag ( szüleimnél van a készülék ) a következő hibajelenséget produkálja. Időnként pár másodpercre csak fekete képernyő van illetve időnként változó szélességű színes csíkok jelennek meg a képernyőn. A tv. pár hónapos.
Ez készülék hibára vall vagy az antenna hálózattal van valami?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11032) M_AND_Ms válasza SirKero (#11031) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Készülék hibának tűnik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11033) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Tegnapi nap folyamán már majdnem kihajítottam a Technisat DIGIT K3X) SD beltérit. El kellett mennem itthonról s fel akartam venni hagyományos videoszalagra az F1-es futamot. Egy maga idejében modernek mondható THOMSON videófelvevővel akartam felvenni, de az istenért sem tudtam beállítani normális minőségű felvételt vele. Az analóg csatikat iszonyatosan szellemképesen akarta csak behozni ha meg Av-n akartam beállítani a felvételt akkor meg fekete-fehér képet kaptam.

Persze miután felhoztam a videót a samsungos Tv-hez amihez hála az égnek már nincs STB, ott már a videót közbekötve szép felvételű képet tudtam felvenni.

Ennyire bekavar a Digis STB?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#11034) SirKero válasza M_AND_Ms (#11032) üzenetére


SirKero
őstag

És mivel tudnám kiszűrni,hogy feleslegesen nem vigyem be a szervizbe a készüléket?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11035) Kwisatzh válasza SirKero (#11031) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Egyszerű eldönteni. Nézni kell a jelerősséget, jelminőséget ott ahol a fekete képernyő szokott lenni. Ha a jelerősség/jelminőség stabil, akkor készülékhiba. Ha a jelminőség leesik néhány másodpercre, akkor inkább a bejövő jellel van gond.

[moderálva]

(#11036) Kwisatzh válasza SirKero (#11034) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Lásd alant.

Nálam ugyanez volt anno, kb 2 percenként néhány másodpercre fekete képernyő volt, olyankor nullára esett a jelminőség. Nem a készülék volt rossz.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11037) Kwisatzh válasza SirKero (#11034) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

és ha még akkor sem tudod eldönteni, akkor is először teszteld le máshol, (szomszéd) stb., vagy vidd el hozzád, hiszen nálad is digi van nem?

[moderálva]

(#11038) iop111


iop111
csendes tag

Sziasztok!

Felteszek egy kreatív kérdést. :-) Szóval. Van nekem digis kábeltv-m. A tv-m beépített dvb-c vevőt tartalmaz. Tegyük fel, hogy fülhallgatóval nézném a tv-t. Azt szeretném, h. a fülhallgató egyik felébe az adás eredeti nyelvén jönne a hang, a másik felébe meg magyarul. Van erre valami esély? Aztán vannak olyan adók (pl. PV TV), ahol sok műsor olyan, h. angol az eredeti nyelv, magyarul meg alámondás van. Ezt nem lehetne valahogy szétosztani a fenti módon?

Előre is köszi!

(#11039) Kwisatzh válasza iop111 (#11038) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Semmi esély. De ha mindenáron ragaszkodsz hozzá akkor veszel egy külön boxot fejhallgató-kimenettel (én még nem láttam, de lehet hogy van...) arról "kiveszed" az egyik hangot, a tv ből a másikat aztán megműtöd a fejhallgatót, hogy az egyik hangszóróján az egyik jöjjön a másikon meg a másik... Talán így...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11040) SirKero válasza Kwisatzh (#11037) üzenetére


SirKero
őstag

(#11035) A tv-n nem találom hol lehet jelerősséget/minőséget nézni. Nálam Humax van ott azon tudom hol kell.

(#11036) Nem két percenként jön be a fekete képernyő vagy a csíkozás hanem teljesen random időközönként ezért nem tudom mihet kötni az okot.

(#11037) Igen nálam is digi van csak napokra ( van,hogy egy hétig se csinálja )nem tudom elhozni anyuéktól a készüléket ( nekem annyi lenne )

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11041) sly54 válasza Zaja2 (#11027) üzenetére


sly54
tag

2 fejes műhold vevő

(#11042) poli27 válasza Kwisatzh (#11039) üzenetére


poli27
veterán

"aztán megműtöd a fejhallgatót" :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#11043) hb000 válasza iop111 (#11038) üzenetére


hb000
aktív tag

Tegyük fel, hogy fülhallgatóval nézném a tv-t. Azt szeretném, h. a fülhallgató egyik felébe az adás eredeti nyelvén jönne a hang, a másik felébe meg magyarul. Van erre valami esély?

Ha több hangsáv van, akkor elméletileg lehetséges lenne, de nem hinném, hogy a tévéket ilyesmire felkészítik, én még ilyen audio opciót sehol nem láttam. Biztos, hogy a tévén kellene beállítani, mert a tunernek lehetősége van kezelni a két különálló hangcsatornát, a fejhallgató pedig csak egy buta analóg eszköz. A gyártó fejével gondolkodva túl sok értelme nincs az opciónak - függetlenül attól, hogy neked miért lenne jó.

Aztán vannak olyan adók (pl. PV TV), ahol sok műsor olyan, h. angol az eredeti nyelv, magyarul meg alámondás van.
Ez más eset, itt egyetlen hangsávra van rákeverve az eredeti hang plusz a szinkron, vagyis a két nyelv nincs szétválasztva egymástól. Ha ezt szét akarnád választani, az kemény szoftveres munka lenne, kizártnak tartom, hogy létezik ilyen funkció.

(#11044) hb000 válasza SirKero (#11040) üzenetére


hb000
aktív tag

Nem lehet, hogy valami elektromos eszköz bezavar? Szakaszosan működő eszközre gondolok, pl hűtő. Esetleg tippként érdemes a hűtő bekapcsolásával összevetni a zavart.

(#11045) Kwisatzh válasza SirKero (#11040) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én sem ismerem a konkrét készüléket, de szerintem van rajta olyan opció, hogy Beállítás - DTV - Kábel TV beállítás - Jelinformáció

[link]

Nekem legalábbis ez van, de minden LG majdnem egyforma....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11046) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#11033) üzenetére


Bogyi007
veterán

Erre valami reakció?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#11047) Kwisatzh válasza Bogyi007 (#11046) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Passz.... Részemről soha nem volt boxom, és a videót sem használtam soha tv felvételre....

[moderálva]

(#11048) Bogyi007 válasza Kwisatzh (#11047) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az Sd boxot én használom meg alapesetben a videó sem. Fater használja az SD tévéhez.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#11049) konrada válasza Bogyi007 (#11046) üzenetére


konrada
tag

Milyen választ akarsz? Gondolod olyan sokunknak van sorba kötve STB - analóg VRC - TV?

...persze egyébként a válasz: igen.

Már egy tuneren is átnyomva az analóg jelet, romlik a minőség. Ha közé még egy tunert kötsz, elveszik a jel.

Digitálisnál ha egyáltalán el is érkezik a tv-hez, szétesik analógnál meg szellemképes, szemcsés lesz.

Ha több eszközt akarsz bekötni, akkor előttük oszd el a jelet, ne sorba kötve. A perifériákról meg csak hdmi-n, vagy scarton küld át a kívánt anyagot.

(#11050) poli27 válasza hb000 (#11044) üzenetére


poli27
veterán

Én régen voltam olyan hibán javítani,ahol azt mondta az ember hogy pontban este 6 kor 1 órára nézhetetlen lesz a tv, meg nincs net.Kimentünk hozzá, és egyszer csak 6 kor elromlott a kép, meg nem volt net.Kinyomoztuk hogy a locsolórendszer kapcsolt be, és a föld alatt megvan sérülve a kábelünk, amikor kikapcsoltuk jó lett.... :DD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.