Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) mpo válasza expander (#57000) üzenetére


mpo
veterán

Az ÜFSZ-en tudsz hűséget aláírni és kapsz 3 hónapra kedvezményt.
digi.hu

Ha érted, akkor már elavult.

(#57002) 4Grider válasza mpo (#57001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már nem csak 1 hónap kedvezményt adnak?

(#57003) mpo válasza 4Grider (#57002) üzenetére


mpo
veterán

Most néztem meg a digi.hu oldalon. :D
Ha úgy nézzük igen, már csak az első (nekem még 3 volt és tart is), de a többi 11 hónapra is olcsóbb a listaárnál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57004) bendegruz


bendegruz
őstag

Hello.
2.ker pesthidegkut meg van halva a tv szolgáltatás. A központ szerint jó jelszint. Internet megy hibátlanul.
Van valakinél hasonló a kerületben?

Asus Rog Strix Scar III

(#57005) bendegruz válasza bendegruz (#57004) üzenetére


bendegruz
őstag

Nagyon körültekintő voltam..
Talán ha megnéztem volna a kábeleket és a csatlakozókat akkor hamarabb rájöttem volna, hogy a splitter ment tönkre :))

Asus Rog Strix Scar III

(#57006) dh66e válasza bendegruz (#57005) üzenetére


dh66e
veterán

Áhh még ha azt a fránya összefoglalót is elolvastad volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57007) bendegruz válasza dh66e (#57006) üzenetére


bendegruz
őstag

Pedig nem ma kezdtem en sem itt az ipart :D

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#57008) dh66e válasza bendegruz (#57007) üzenetére


dh66e
veterán

Jó pap is holtáig.....a lényeg hogy megoldódott. :K

(#57009) Luissimo válasza bendegruz (#57004) üzenetére


Luissimo
veterán

pesten nincs is hidegkut, csak BUDÁN :))

(#57010) unravel válasza Luissimo (#57009) üzenetére


unravel
őstag

De van.
[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#57011) bendegruz válasza Luissimo (#57009) üzenetére


bendegruz
őstag

Gondolom azért maradt ez a neve, mert az "őskorban" PestBuda volt, nem BudaPest :-)

Asus Rog Strix Scar III

(#57012) bendegruz válasza bendegruz (#57004) üzenetére


bendegruz
őstag

Egyébként ma reggel már hívott a szerelő, hogy akkor mikor jöjjön. Jó tudni, hogy ilyen gyorsan reagálnak.

Asus Rog Strix Scar III

(#57013) bolic válasza bendegruz (#57011) üzenetére


bolic
őstag

Nem véletlenül Ofenpest-nek nevezett minket a monarchia idejéből és azelőttiből? :Y :DD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#57014) haxiboy válasza Watt25 (#56953) üzenetére


haxiboy
veterán

Az lenne még a kérdésem hogy a csatornák alapvetően is titkosítva vannak vagy csak a FAQ-ban is megjelölt HBO/Cinemax és társaik?
Alapvetően az lenne a cél hogy minimalizáljam a lakásban a kábelezést, és plex-en keresztül nézhessem az adásokat.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#57015) Watt25 válasza haxiboy (#57014) üzenetére


Watt25
veterán

A téma összefoglaló egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57016) haxiboy válasza Watt25 (#57015) üzenetére


haxiboy
veterán

Át rágtam magam még egyszer, így már egyértelmű. :R Valamikor hajnalban írtam a hozzászólást csak elfelejtettem elküldeni :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#57017) drlinux


drlinux
csendes tag

Sziasztok.
Két felé szeretném elosztani a koaxot.
Anyukámnak szeretnék venni egy TV-t a konyhába amin menne a TV Paprika, viszont nem tudom hogy végeredményül mit kapok egy elosztás után, ezért szeretnék hozzátok tapasztaltakhoz fordulni és segítségeteket kérni. :R

Nálam optikán jön be a Digi, ami belemegy a Digi által adott Huawei ONT-be, majd ebből koaxon jön ki maga a TV jel (ez most jelenleg ugye rá van kötve a mostani LG Smart televíziónkra). Ha vennék mondjuk egy ilyen sima koax elosztót, hogy a konyhába is ki tudjam vezetni a TV jelet, akkor vajon mindkét TV-n ugyan az a csatorna fog menni, vagy tudnak külön külön behozni adókat? Bocsi a hülye kérdésért, TV téren nulla vagyok :/
Köszi előre is.

"Ha csak olyat csinálsz, amit tudsz, sose leszel több annál, ami most vagy." ~ Shifu mester

(#57018) qnadam válasza drlinux (#57017) üzenetére


qnadam
veterán

simán szét tudod osztani, és mindkét helyen nézhetsz bármit, egymástól függetlenül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#57019) drlinux válasza qnadam (#57018) üzenetére


drlinux
csendes tag

Úúú de klassz, köszönöm szépen az információt, ez nagyon jó hír :R ;)
Szép napot.

"Ha csak olyat csinálsz, amit tudsz, sose leszel több annál, ami most vagy." ~ Shifu mester

(#57020) mpo válasza drlinux (#57019) üzenetére


mpo
veterán

Van hármas is, ha a későbbiekben még valamit rákötnél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57021) drlinux válasza mpo (#57020) üzenetére


drlinux
csendes tag

Igen gondolkodom rajta, sőt már így hirtelen a 4-esen is, de ez még mind a jövő zenéje :) Köszi

"Ha csak olyat csinálsz, amit tudsz, sose leszel több annál, ami most vagy." ~ Shifu mester

(#57022) mpo válasza drlinux (#57021) üzenetére


mpo
veterán

Ha elviszel egy szálat egy szobába, arra is rakhatsz például egy kettest, hogy továbboszd.
Csak azért írom, hogy nem muszáj rögtön ott a négyest használni és onnan vinni mindenhová.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57023) drlinux válasza mpo (#57022) üzenetére


drlinux
csendes tag

Ezt de tök jó tudni, köszi az infót! :)

"Ha csak olyat csinálsz, amit tudsz, sose leszel több annál, ami most vagy." ~ Shifu mester

(#57024) mpo válasza drlinux (#57023) üzenetére


mpo
veterán

Műszaki cikk vásárlása előtt, elmegyek a topikjába, elolvasom az összefoglalót, aztán kérdezek.
Ezzel sok bosszúságtól és kidobott pénztől kímélem meg magam.

Ha érted, akkor már elavult.

(#57025) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Tegnap reggel találkozott valaki olyannal, hogy az M1HD és M2HD adásokra kapcsolva elment a kép? Délutánra jó lett, a többi adó jó volt pedig.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#57034) sly54


sly54
tag

Szia mindenkinek,kb egy hete eltüntek bizonyos csatornák,(pl.m4-m5 HD,és a Natgeo HD csatornái)van erről vmi.infó(én nem találtam)?Köszönöm

(#57035) Watt25 válasza sly54 (#57034) üzenetére


Watt25
veterán

Természetesen. A téma összefoglalóban.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57036) bango5 válasza Watt25 (#57035) üzenetére


bango5
csendes újonc

pz6t

Erre a kérdésre a válasz nincs benne az összefoglalóban. Úgyhogy erről megint csak ennyit.

(#57037) dh66e válasza sly54 (#57034) üzenetére


dh66e
veterán

Helyi probléma lehet,senki nem jelzett ilyesmit.

(#57036) bango5

Miért is nincs benne?????

(#57038) pjen válasza bango5 (#57036) üzenetére


pjen
félisten

Ugyanennyi erővel be is kopizhattátok volna a választ.Nem Neked szántam,de most tényleg,ha mindenki elolvasná az összefoglalót és tudná is értelmezni,három havonta lenne egy hozzászólás.Viszont ha nem pörögnek a topikok senki nem reklámoz.A PH lehúzza a redönyt.

[ Szerkesztve ]

(#57039) rothfb válasza pjen (#57038) üzenetére


rothfb
veterán

Én sem bírom ezt a fölényeskedő stílust... Sokszor tényleg válaszolhatnának szerencsétlen kérdezőnek, ahelyett, hogy összefoglalóznak. Ráadásul sokszor nem egyértelmű, ami benne van.

(#57040) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Van kép/hang minőség különbség abban az esetben, ha Set Top Box+HDMI kábel összekötéssel nézem az adást, mint ha közvetlenül bedugom a koaxot a tévébe, és úgy?

Eddig Set Top Boxon keresztül néztem, mert a tévé régicske, és nem voltam biztos benne, hogy DVB-C-vel is működne-e. De tegnap sikerült behangolnom, bejött minden csatorna, működik, csak kicsit lassú a csatornaváltás és az EPG sem az igazi.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#57041) pjen válasza rothfb (#57039) üzenetére


pjen
félisten

Nem véletlen lett bevezetve a prémium tagság.Egyesek nem fogják fel,hogy a fórum lényege a hozzászólás.Ha sokan szólnak hozzá sokan látják a reklámokat is.Pénz folyik be.Olyan ez mint a Tv nél a nézettség.

(#57042) rothfb válasza Hegyirabló (#57040) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem az mindig jobb, ha közvetlenül a tv-n tudod behangolni a csatornákat. Kiesik egy felesleges eszköz. Persze nem mindegy, milyen tv-ről beszélünk. Lehet, hogy a bejövő jelet jobban kezeli, erősíti a box, netán lehet vele felvenni is, viszont egy régebbi tvnél ezek nem adottak. Neked kell eldönteni.

(#57043) Hegyirabló válasza rothfb (#57042) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát köszi!

Az még oké, hogy lassúcska a drága DVB-C tunert használva. De az EPG egyértelműen rosszabb a Boxhoz képest. Tesztelgetem még egy kicsit, aztán majd döntök. Az biztos, hogy jó lenne a plusz eszközt kiiktatni, már csak környezetvédelmi okokból is.

Amúgy a tévé egy (felcímkézett) Sharp (valójában török Vestel). LC32LE240E. Nem tudom pontosa mennyi idős, mert úgy kaptam használtan, de a szoftvere 2012-es.

Aquila non captat muscas.

(#57044) bango5 válasza rothfb (#57039) üzenetére


bango5
csendes újonc

Pontosan ugyanezt hoztam fel egy korábbi esetnél is, ahol egy úriember válaszára igen/nem lett volna a válasz, erre inkább szerencsétlennek bedobtak egy sokkal megerőltetőbb téma összefoglaló választ. Köszi, végülis olvasson el az ember fél órát, mikor másnak 5 másodpercébe tellene válaszolni. Lehetne akkor egy weboldal a fölényeskedő nagyúr számára ahol leírja ezt, hozzászólási lehetőség nélkül, mert végülis ugyanennyi értelme lenne az egésznek.
A fórum az én értelmezésem szerint, pont erről (is) szólna, hogy segítünk egymásnak...

[ Szerkesztve ]

(#57045) bango5 válasza dh66e (#57037) üzenetére


bango5
csendes újonc

Bármennyire is erőlködsz nem, nincs benne. Nem látok olyan pontot ahol le lenne írva infó arról miért tűntek el a tisztelt kérdező csatornái, sablonos klisék vannak az összefoglalóban, ami válaszokat sem ad a kérdésre. Ölellek

[ Szerkesztve ]

(#57046) nfsu17 válasza Hegyirabló (#57043) üzenetére


nfsu17
veterán

Bár párszor le lettem hurrogva, de röviden leírom megint.
Attól függ: tévétől és/vagy boxtól :D
Most sokat segítettem, mi?

Viccet félre. Röviden.

Persze alapból annak kellene lennie a jobbnak, hogy nincs box.
Viszont a tévé tunere nem mindig jó minőségű...azaz boxban lehet kapsz jobbat.
Főleg SD adás felkonvertálásánál lehet ezt látni, HD-nál (1:1 pixel megjelenítés) szinte alig van különbség. De még ma is sok az sd adás, így nem lehet ezt nem figyelembe venni.
Pl. az én tévémen rosszabb az SD kép, mint boxon át. Viszont ez egy drágább box...az olcsóbb boxnál (az is volt) meg jobb volt a tévé képe...vagyis más.
HD-nál jelentéktelen a különbség, maximum egy kis kontraszt, élesség, saturation kül. lehet, de azt a tévében úgyis tudod állítani.
Az LG tévéinkben elég jó az SD adás (is), hozza azt, amit a box tud.
A tévémen meg kicsit túl van tolva a zajszűrés (saját tunerével) úgy is, hogy minden OFF a menüben, ami ehhez kapcsolódik. Vhol olvastam, hogy szerviz menüben ki lehet kapcsolni....hm...inkább nem.
Szóval....igen, lehet különbség, én nem használnám box nélkül ezt a tévét. De egy újat, ami tud felvenni, ilyen képet ad, simán. Tehát nem minden áron kell nekem a box, de kell egy minőség, amit elvárok és az most csak boxszal van meg.

#57045

Valóban nincs benne, hogy NÁLA miért tűntek el...igazából ezért ki is kéne dobni az összefoglalót. :W

Viszont benne van, hogy át kell nézni a csatlakozókat, mert:
-asszony arrébb porszívózta
-kutya megrágta
-gyerek megrágta
-eloxidálódott
-túl erős/gyenge lett a jel

Ha 1 hétig nincs több csatorna, akkor tényleg nem gondolunk arra, hogy esetleg a saját portánkon kéne körülnézni?

[ Szerkesztve ]

(#57047) Hegyirabló válasza nfsu17 (#57046) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó! :)

Nézegetek pár tévét, lehet, hogy lecserélem ezt a Sharpocskát.

Köszi Neked is! :R

Aquila non captat muscas.

(#57048) pjen válasza nfsu17 (#57046) üzenetére


pjen
félisten

Te se látod,hogy a fórum lényege a hozzászólás.Attól,hogy valami benne van az összefoglalóban nem biztos,hogy igaz.Vagy ha igaz is nem a teljes válasz.Mért ne kereshetne más választ a problémájára.Nézz be a upc topikba kábelmánia27 türelmesen elmagyarázza egy nap 10x,hogy húzza meg a csatlakozókat.

(#57049) nfsu17 válasza pjen (#57048) üzenetére


nfsu17
veterán

"Te se látod,hogy a fórum lényege a hozzászólás........"

Én se? Viccelsz? :D
2 hsz-od volt a kérdés óta, de én 1 (egy) hsz-ban leírtam két embernek is a -valószínűleg- jó megoldást a gondjára. Hegyirablónak mondjuk nem gondja volt, de válaszoltam neki is.
A többiek a szokásos sablonszövegen kívül semmit nem tettek hozzá, ahogy te sem. ;)
De "essél" nekem, itt vagyok.

(#57050) Milka 78 válasza Hegyirabló (#57043) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sharp AQUOS LC-48CFE4042E, (Vestel) viszonylag zökkenő mentes volt a használat, de kb oránként 1-2 alkalommal egy villanásra bekockásodott a kép ezen felül az epg nem volt a helyzet magaslatán, néha elég rövidtávú előrejelzést adott. Mondjuk epg téren az lg49uh661 még rosszabb volt (és volt ugyan úgy kockásodás nagy ritkán), de a Samu q70 meg tökéletes (epg magasan jobb és nincs képi hiba). A 3 tv között is irgalmatlan különbség volt e téren.
A kép minősége meg ugye nem releváns,mert 48-fhd/gagyi szint->49uhd/belépő szint->55uhd/közép-felső szint. 3 kategória, 3 méret, 2 különböző felbontás, de talán a Samu e téren is a legjobb, pedig ő a legnagyobb és az sd adás ekkora méretnél már vér cinkes.
Sajna a boxról nem tudok nyilatkozni, kb 8 éve megvagyok nélküle.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.